ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
تحصیل در ترکیه

تحصیل دندانپزشکی با آزمون TRYOS ترکیه 2024

 • در این مقاله شرایط تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه با آزمون یوس YOS و کلاس یوس برای قبولی دندان پزشکی در ترکیه را شرح داده ایم.

  تحصیل دندانپزشکی با آزمون  TRYOS ترکیه

  تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون های SAT و آزمون متمرکز TRYOS امکان پذیر است. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی از طریق آزمون متمرکز TRYOS اختصاصی خود دانشگاه می باشد. باید بدانید که صندلی های اختصاص داده شده به دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی در مقایسه با تعداد متقاضیان کم است.

  بنابراین علاوه بر نتیجه آزمون، شرط سن و معدل در قبولی داوطلب نقش بسزایی دارد. هر چه گپ تحصیلی داوطلب از اتمام مقطع دبیرستان کم باشد و معدل دبیرستان حداقل 18 باشد، شانس پذیرش بیشتر می شود.

  پذیرش از طریق آزمون متمرکز TRYOS

  آزمون TRYOS در سال تحصیلی 2023-2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه (yok) به تصویب رسید. آزمون TRYOS یک آزمون جامع متمرکز می باشد که سالانه دو بار به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون شامل سه درس هوش، هندسه و ریاضی می باشد. داوطلبان ایرانی برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران باید از 500 نمره کل آزمون حداقل نمره 450 را دریافت کنند.

  نکته مهم!در سال تحصیلی 2025_2024 آزمون یوس اختصاصی دانشگاه های دولتی ترکیه توسط سازمان آموزش عالی این کشور کنسل شد و آزمون TRYOS به عنوان آزمون اصلی ورود به دانشگاه های ترکیه اعلام شد.

  ***در جدول زیر تاریخ برگزاری آزمون TRYOS را برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کنید.

  آزمون TRYOS 2024 بازه زمانی ثبت نام  تاریخ برگزاری آزمون تاریخ اعلام نتایج
  آزمون TRYOS اول 1402/12/11 تا 1402/12/28 1403/02/29 1403/03/25
  آزمون TRYOS دوم 1403/05/26 تا

  1403/06/12

  1403/08/06 1403/09/02

  پذیرش از طریق آزمون جامع SAT

  آزمون SAT یک آزمون جامع آمریکایی می باشد، که هر سال در یکسری کشور ها 3 الی 4 بار برگزار می شود. نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون SAT برای داوطلبان ایرانی، کشور ترکیه می باشد و نتیجه این آزمون مورد قبول برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد.

  محتوای این آزمون شامل دو بخش محاسبات ریاضی و درک مطلب زبان انگلیسی می باشد. بخش ریاضی آزمون SAT نسبت به ریاضی آزمون TRYOS راحت تر است، اما بخش زبان انگلیسی آن بسیار سخت می باشد و متقاضیان شرکت در آزمون SAT  حتما باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند. ( در حد نمره 6/5 آیلتس)

  تعداد محدودی از دانشگاه های ترکیه مانند دانشگاه آنکارا، دانشگاه قاضی آنکارا، دانشگاه حاجت تپه و … بر اساس نتیجه این آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. جهت پذیرش در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و … داوطلب باید حداقل 1580 از 1600 نمره این آزمون کسب کند.

  ***در جدول زیر تاریخ برگزاری آزمون بین‌المللی SAT را برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کنید.

  تاریخ برگزاری آزمون SAT تاریخ شروع ثبت نام  آخرین مهلت ثبت نام 
  9 مارس 2024 23 فوریه 2024 27 فوریه 2024
  4 می 2024 19 آوریل 2024 23  آوریل 2024
  1 ژوئن 2024 16 می 2024 21 می 2024

  نکته! طبق تصمیم شورای ریاست آموزش عالی ترکیه، مدت اعتبار امتحانات ورودی به دانشگاه‌ها مانند آزمون TRYOSو آزمون SAT حداکثر دو سال است.

  سیستم آموزش دندان پزشکی در ترکیه

  مدت دوره عمومی رشته دندان پزشکی در ترکیه پنج سال می باشد. رویکرد آموزشی رشته دندانپزشکی در ترکیه ترکیبی ازدروس نظری و عملی است.دانشجویان در دوره دانشگاهی خود ابتدا اصول نظری دندانپزشکی را فرا میگیرند، در بخش نظری نیز دروسی از جمله زیست شناسی، فیزیولوژی، آناتومی، دارو شناسی و پاتولوژی ارائه می‌شود.

  نکته مهم! دانشجویان برای پیشرفت در این رشته باید زبان انگلیسی را به طور کامل مسلط باشند، چرا که بسیاری از منابع در حوزه دندانپزشکی به زبان انگلیسی است.

  در این رشته، اولویت به بخش عملی داده می‌شود. دانشجویان در این بخش به کارهای عملی و تجربی از جمله پزشکی داخلی، جراحی دهان و دندانپزشکی پیشرفته می پردازند تا بتوانند بعد از فارغ التحصیلی با مهارت های لازم به عنوان یک دندانپزشک موفق به کار خود ادامه دهند.

  زبان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  رشته دندانپزشکی در ترکیه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. چنانچه متقاضی قصد تحصیل به زبان ترکی را دارد، باید در آزمون بین المللی زبان ترکی شرکت کند و مدرک TÖMER را با نمره قابل قبول دریافت کند و یا در آزمون تعیین سطح زبان ترکی که توسط دانشگاه برگزار می‌شود موفق شود.

  همچنین اگر متقاضی قصد تحصیل دندان پزشکی به زبان انگلیسی در ترکیه را دارد، باید مدرک زبان  انگلیسی TOEFL را به دانشگاه ارائه دهد و یا در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه مورد نظر در سطح فابل قبولی باشد.

  به نکات زیر توجه بفرمایید!

  1. در نظر داشته باشید که مدرک IELTS زبان انگلسی مورد قبول دانشگاه های ترکیه نیست، لذا داوطلب باید در آزمون تعیین سطح دانشگاه مورد نظر شرکت کند. 

  2. داوطلبانی که برای تحصیل دندان پزشکی به زبان انکلیسی اقدام می کنند باید بدانند که به دلیل دوره های عملی در کلینیک ها با بیماران ترک در ارتباط هستند لذا باید به زبان ترکی تسلط کافی داشته باشند. 

  3. معمولا هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در مقایسه با زبان ترکی بسیار بیشتر است. با این وجود، در برخی از دانشکده‌ها بین هزینه‌های تحصیل به انگلیسی یا ترکی تفاوت زیادی وجود ندارد.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با آزمون TRYOS

  تحصیل رشته دندان پزشکی در ترکیه یکی از پر تقاضا ترین رشته ها در بین داوطلبان ایرانی می باشد، که 5 سال به طول می انجامد. شرط قبولی در اکثر دانشگاه های دولتی و برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه شرکت در آزمون ورودی و کسب امتیاز قابل قبول می باشد.

  عموم ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون متمرکز TRYOS می باشد. محتوای این آزمون شامل سه درس مهم ریاضیات، هوش و هندسه است. تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون متمرکز TRYOS برای سال تحصیلی 2024 در بدو بازه زمانی مختلف اردیبهشت و ابان برگزار می شود.

  برای قبولی رشته دندان پزشکی در اکثر دانشگاه‌های دولتی معتبر ترکیه، دریافت حداقل نمره 450 از 500 الزامی می باشد. علاوه بر این، شرایط سن و معدل داوطلب برای پذیرش در رشته دندان پزشکی دانشگاه های دولتی بسیار مهم و تاثیر گذار است.

  شرایط قبولی دندان پزشکی با آزمون YOS
  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با آزمون YOS

  لیستی از دانشگاه های دولتی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی عبارتند از:

  دانشگاه استانبول
  دانشگاه آنکارا
  دانشگاه مارمارا
  دانشگاه حاجت تپه
  دانشگاه دوکوز ایلول
  دانشگاه اژه ازمیر
  دانشگاه کاتب چلبی
  دانشگاه مارمارا
  دانشگاه 19 مایس
  دانشگاه قاضی
  دانشگاه آتاتورک
  دانشگاه جراح پاشا
  دانشگاه مدنیت
  دانشگاه ییلدریم بیازیت
  دانشگاه ساغلیک بیلیملری آنکارا
  دانشگاه دموکراسی
  دانشگاه دوغو آکدنیز

  دندانپزشکی در دانشگاه دولتی تایید با آزمون TRYOS

  هدف اکثر داوطلبان ایرانی برای تحصیل در رشته پزشکی، دندان پزشکی، دارو سازی و رشته های پیراپزشکی پذیرش از دانشگاه های دولتی مورد تایید بهداشت ایران در ترکیه با شهریه مناسب می باشد. به همین خاطر مجموعه آکادمی کرمی با بیش از پنج سال سابقه برگزاری برترین دوره های آمادگی یوس، شرایط قبولی در این دانشگاه ها را فراهم کرده است.

  در ادامه لیست کامل این دانشگاه ها را باشرایط پذیرش به طور مختصر ارائه داده ایم:

  دانشگاه آنکارا ترکیه

  دانشگاه آنکارا یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای تحصیل در رشته‌های تاپ از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، معماری، مهندسی، هنر، حقوق و … است. دانشگاه آنکارا چهارمین دانشگاه برتر ترکیه است و پذیرش این دانشگاه بر اساس نتیجه قبولی آزمون های آزمون متمرکز TRYOS ،SAT می باشد. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه آنکارا بر اساس نمره آزمون یوس اختصاصی خود می باشد. برای فبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی کسب نمره حداقل 450 از 500 الزامی میباشد.

  زبان اصلی تحصیل در دانشگاه آنکارا ترکی است و شهریه‌های آن در سطح بسیار مناسبی قرار دارند. اولین دانشگاه دولتی در لیست دانشگاه‌های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه، دانشگاه آنکارا است.

  دانشگاه آتاتورک ارزروم

  دانشگاه آتاتورک شهر ارزروم یکی دیگر از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است . دانشجویان ایرانی زیادی سالانه برای تحصیل در رشته‌ پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه اقدام می کنند. رشته پزشکی دانشگاه آتاتورک ترکیه در جایگاه 8 ام کشوری قرار دارد و این واقعا عالی است. پذیرش دانشگاه آتاتورک برای رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی  با کسب نمره 450 از 500 آزمون متمرکز TRYOS و یا کسب نمره 1580 از 1600 در آزمون SAT امکان‌ پذیر است. دانشگاه آتاتورک نمره یوس دیگر دانشگاه‌ها را با اعمال ضریب 0.8 قبول می‌کند.

  دانشگاه اژه ازمیر

  دانشگاه دولتی اژه بهترین دانشگاه شهر ازمیر و یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است. در رتبه 7ام دانشگاه‌های برتر ترکیه قرار دارد. برای پذیرش رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اخذ حداقل نمره 450 در آزمون متمرکز TRYOS مورد نیاز است. نکته جذاب در مورد دانشگاه اژه، برنامه‌های متنوع تبادل دانشجو از جمله برنامه اراسموس، اراسموس پلاس و فارابی است. تنوع رشته‌ها در این دانشگاه نیز بسیار بالا است و شاهد یک جو علمی بسیار متنوع و سطح بالا خواهید بود. در پایان نیز به شما مدرک بین‌المللی معتبر داده می‌شود که می‌توانید به کشورهای اروپایی، آمریکایی و حتی کشور خودمان ایران آن را ارائه دهید.

  دانشگاه حاجت تپه

  دانشگاه حاجت تپه از دانشگاه‌های دولتی ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دو پردیس صحیه و بی‌تپه دانشگاه حاجت تپه در شهر زیبای آنکارا قرار دارند. دانشگاه حاجت تپه سومین دانشگاه برتر ترکیه می‌باشد. البته برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در رتبه بهترین دانشگاه ترکیه قرار دارد. پس خیلی طبیعی است که شاهد رقابت زیادی بر سر گرفتن پذیرش رشته‌های آن وجود داشته باشد. برای گرفتن پذیرش دانشگاه حاجت تپه حداقل تمره 1200 در آزمون SAT  مورد نیاز است . یادتان باشد باید حتما در زمان‌های اعلام شده در تقویم آموزشی دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام کنید. بعلاوه شانس خود را در گرفتن بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه حاجت تپه نیز امتحان کنید.توجه کنید که این دانشگاه نتیجه آزمون یوس را قبول ندارد .

  دانشگاه دکوز ایلول ازمیر

  یکی دیگر از دانشگاه‌های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران دانشگاه دوکوز ایلول در ازمیر است. اینجا یکی از بهترین و در عین حال قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ترکیه است که توانسته در پایگاه‌های اعتبارسنجی جهانی معتبر از جمله QS و THE حضور داشته باشد. آزمون ورودی دانشگاه دکوز ایلول آزمون یوس است. البته دانشگاه، آزمون یوس 4 دانشگاه دیگر (دانشگاه 19 مایس ، دانشگاه ارجیس و دانشگاه اولوداغ) را نیز قبول می‌کند. همینطور هر سال  نیمی از ظرفیت خود را به پذیرش با شرط معدل اختصاص می دهد و آمار قبولی های با شرط معدل در این دانشگاه بسیار بالاست. این دانشگاه رشته دارو سازی را ندارد. و همینطور تا سال 2021 فاقد رشته دندانپزشکی بود  ولی از امسال  2022 رشته دندان را برای اولین بار به لیست رشته های خود اضافه نمود .

  دانشگاه استانبول

  بهترین دانشگاه استانبول و دومین دانشگاه برتر ترکیه در لیست دانشگاه‌های ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. دانشگاه استانبول یک دانشگاه دولتی با 16 دانشکده غنی و معتبر است که در هر کدام از آن‌ها تعدادی از بهترین رشته‌ها ارائه می‌شوند. در گرایش‌های مختلف تخصص پزشکی از جمله جراحی عصبی، جراحی پلاستیک و درماتولوژی حتی بهترین دانشگاه ترکیه است. پذیرش این دانشگاه بر اساس نتیجه قبولی آزمون YOS می باشد. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه استانبول بر اساس نمره آزمون یوس اختصاصی خود می باشد.  مدرک تحصیلی دانشگاه استانبول اعتبار بالایی هم در داخل ترکیه و هم در خارج از ترکیه دارد.

  دانشگاه قاضی آنکارا

   دانشگاه قاضی آنکارا یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی ترکیه که در شهر زیبای آنکارا قرار دارد. این دانشگاه نیز جزو دانشگاه‌های مطرح ترکیه در سطح جهانی است. برای اخذ پذیرش این دانشگاه باید در آزمون SAT شرکت کنید و حداقل نمره 1500 از 1600 را کسب کنید. نکته مهم برای داوطلبان این است که باید برای رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی معدل بالای 18 داشته‌ باشند. برای دیگر رشته‌ها نیز معدل 17 الزامی است.

  دانشگاه کاتب چلبی ازمیر 

  دانشگاه کاتب چلبی یکی از دانشگاه‌های تازه تاسیس ترکیه است که در سال 2010 فعالیت رسمی خود را شروع کرد. اکنون نیز در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه قرار دارد. پذیرش دانشگاه  از سه طریق می باشد  نتیجه دو آزمون مهم SAT ، YOS  و همینطور پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه کاتب چلبی از طریق آزمون یوس اختصاصی خود می باشد.

  دانشگاه مارمارا استانبول

  دانشگاه مارمارا، بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی ترکیه است. رشته‌های مختلف گرایش‌های تجربی، ریاضی، هنر، انسانی و زبان در این دانشگاه تدریس می‌شوند. در سال‌های اخیر رتبه‌های بسیار خوبی در سطح ملی و جهانی کسب کند. آزمون ورودی مهم دانشگاه مارمارا، آزمون یوس است که برای پذیرش باید نمره قبولی دانشگاه را در آن کسب کنید. به‌علاوه برای دانشجویان انواع بورسیه تحصیلی ارائه می شود.

  دانشگاه 19 مایس سامسون

  نام دیگر آن دانشگاه اون دکوز مایس است. یک دانشگاه دولتی که در شهر سامسون ترکیه قرار دارد و توانسته در لیست بهترین‌ دانشگاه‌های ترکیه و دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد. زبان اصلی تحصیل در این دانشگاه ترکی است اما به دیگر زبان‌ها از جمله انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نیز امکان تحصیل وجود دارد. آزمون ورودی دانشگاه نیز دو آزمون یوس و آزمون SAT می‌باشند. یکی دیگر از موارد مهم در پذیرش دانشگاه 19 سامسون، محدودیت‌های سنی داوطلبان است.

  نکته مهم! این دانشگاه ها با توجه به رنکینگ و اعتبارجهانی علاوه بر ایران، مورد تایید کشور های عضو اتحادیه اروپا، کشور های عربی، آمریکا و کانادا نیز می باشند.

  برای آمادگی شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی مورد تایید در ترکیه پیشنهاد می کنیم مقاله کلاس یوس در تهران را مطالعه بفرمایید.

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی ترکیه

  هزینه تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه

  هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه به لیر محاسبه می شود بنابراین نسبت به دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بسیار کمتر است. متوسط هزینه برای تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه بین 20 الی 100 هزار لیر ترکیه، معادل 60 الی 300 میلیون در سال می باشد. (قیمت روز لیر 3 هزار تومان در نظر گرفته شده است)

  در جدول زیر شهریه سالانه تحصیل دندان پزشکی در برخی از دانشگاه‌های دولتی معتبر ترکیه  را مشاهده می‌کنید:

  نام دانشگاه شهریه سالانه به لیر شهریه سالانه به تومان
  دانشگاه استانبول 20 هزار لیر 60 میلیون
  دانشگاه 19 مایس سامسون 40 هزار لیر 120میلیون
  دانشگاه دکوز ایلول 60 هزار لیر 180 میلیون
  دانشگاه کاتب چلبی 100 هزار لیر 300 میلیون
  دانشگاه آتاتورک  15 هزار لیر 45 میلیون
  دانشگاه آنکارا 34 هزار لیر 102 میلیون
  دانشگاه اژه 17 هزار لیر 51 میلیون

  دوره آمادگی آزمون یوس YOS 

  داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را دارند، برای آمادگی شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه ها ، نیاز به گذراندن دوره های آموزش تخصصی ازمون یوس دارند. دوره های آمادگی آزمون یوس در تهران به طور معمول بین بازه 6 الی 8 ماه به طول می انجامد. در این دوره سه درس هوش، هندسه و ریاضی که مهمترین بخش آزمون یوس هستند به طور کامل تدریس می شود.

  کسب آمادگی لازم برای شرکت در آزمون یوس ترکیه به میزان تلاش و هوش داوطلب بستگی دارد. همچنین شرکت در کلاس های آمادگی آزمون یوس برای مسلط شدن به تمامی مباحث آزمون و آشنایی با سوالات یوس کمک بزرگی به داوطلبان می کند. به این ترتیب شما با شرکت در یک کلاس یوس همراه با یک استاد با تجربه و حرفه ای در کار می توانید شانس قبولی خود را افزایش دهید.

  آکادمی کرمی بزرگترین و اولین مجموعه برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون یوس در ایران، کلاس های خود را در پکیج های مختلف برگزار می کند.  ازین رو شما میتوانید در کلاس های آنلاین و حضوری یوس به صورت گروهی ثبت نام کنید. همچنین شما میتوانید کلاس های تک درس یوس که برای دروس ریاضی، هندسه و هوش به صورت جداگانه برگزار می شود شرکت کنید.

  نکته مهم: داوطلبانی که سطح علمی بالایی در زمینه ریاضیات دارند، می توانند بصورت خود آموز با تهیه منابع اصلی آزمون یوس آمادگی لازم را کسب کنند. جهت اطلاع کامل از منابع آزمون یوس با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  خدمات دوره آموزشی یوس آکادمی کرمی 2023

  مجموعه خدمات آکادمی کرمی در دوره های آمادگی کنکور ترکیه (یوس):

  • مشاوره ، برنامه ریزی و پشتیبانی تحصیلی
  • تدریس صفر تا صد محتوای آزمون (دروس هوش، هندسه، ریاضی)
  • ارائه نسخه چاپی منابع اصلی آزمون یوس بصورت رایگان
  • آمورزش دوره تومر زبان ترکی استانبولی بصورت رایگان
  • رفع اشکال و برگزاری آزمون جامع از ابتدا تا انتهای دوره
  • ثبت نام و انتخاب رشته آزمون های دانشگاه های ترکیه
  • ثبت نام 5 آزمون یوس اول بصورت رایگان 
  • ثبت نام رایگان بورسیه تحصیلی ترکیه برای دانشجویان ممتاز دوره
  • برگزاری دوره جمع بندی مطالب کلیدی آزمون یوس

  تعداد جلسات پکیج آموزشی یوس آکادمی کرمی 

  تعداد جلسات دروس یوس
  نام درس تعداد جلسات
  ریاضی 80
  هندسه 38
  هوش 38
  منطق و پرابلم 25
  ترکی استانبولی 75

  هرجلسه یک و نیم ساعت زمان می برد.

  هزینه ثبت نام کلاس یوس در تهران

   با توجه به اینکه تقاضا برای شرکت در دوره های آمادگی آزمون یوس از تمامی شهر های ایران می باشد جهت راحتی بیشتر داوطلبان برای شرکت در کلاس های یوس، مجموعه آکادمی کرمی دوره های یوس را هم به صورت حضوری در تهران هم به صورت آنلاین بدون محددیت مکانی برگزار می کند. هزینه کلاس های آزمون یوس به صورت حضوری 47 میلیون و 700 و به صورت آنلاین 37 میلیون و 700 تومان می باشد. امکان پرداخت اقساط شهریه دوره آمادگی آزمون یوس هست.

  کلاس حضوری یوس در تهران (2024)

  دوره حضوری یوس ساعت و روز برگزاری طول دوره و شهریه تاریخ شروع وضعیت دوره
  کلاس یوس  A شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه (ساعت 15:00 الی 19:00) 47 میلیون و 700 هزار تومان  شنبه 4 شهریور  1402 در حال ثبت نام 
  کلاس یوس B سه شنبه ، چهارشنبه ، پنجشنبه (ساعت 15:00 الی 19:00) 47 میلیون و 700 هزار تومان سه شنبه 21 شهریور 1402 در حال ثبت نام 

   

  کلاس آنلاین یوس (2024)

  دوره آنلاین یوس ساعت و روز برگزاری طول دوره و شهریه تاریخ شروع وضعیت دوره
  کلاس یوس  A شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه (ساعت 15:00 الی 19:00) 37 میلیون و 700 هزار تومان  شنبه 8 مهر 1402 در حال ثبت نام 
  کلاس یوس B سه شنبه ، چهارشنبه ، پنجشنبه (ساعت 15:00 الی 19:00) 37 میلیون و 700 هزار تومان  سه شنبه 25 مهر 1402 در حال ثبت نام 

  بهترین زمان ثبت نام کلاس یوس

  با توجه به ظرفیت محدود و تقاضای بالای دوره های آموزشی مجموعه آکادمی کرمی بهترین زمان ثبت نام کلاس های یوس بازه زمانی اردیبهشت الی تیر ماه می باشد. برای رزرو ظرفیت همین حالا با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  شماره تماس

  بورسیه تحصیل رایگان در ترکیه

  کشور ترکیه بورسیه های مختلفی را برای تحصیل داوطلبان بین المللی در نظر گرفته است، که معروف ترین آن ها بورسیه تحصیل رایگان در ترکیه می باشد. بر اساس این بورسیه داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون یوس و بدون پرداخت شهریه می توانند در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل شوند.

  سالانه درخواست های زیادی از کشور های مختلف برای پذیرش در ترکیه بورسلاری وجود دارد که از اوایل دی ماه ثبت نام و ارسال مدارک برای سازمان بورسیه شروع شده و تا اواخر بهمن هر سال ادامه خواهد داشت. این سازمان با بررسی رزومه‌های ارسال شده پس از حدود 2 یا 3 ماه جواب مرحله اول بورسیه را برای قبول‌شدگان ایمیل نموده و برگزیدگان به مصاحبه دعوت می‌شوند. در این نوع بورسیه متقاضی به‌صورت 100% بورسیه می‌شود.

  نکته بسیار مهم! شانس قبولی داوطلبان در بورسیه دولت ترکیه بسیار کم است و شرایط پذیرش آن بسیار سخت و پیچیده می باشد.

  با توجه به اینکه به طور پیش فرض هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کم و مقرون به صرفه است، دانشجویان زیادی به طور سالانه برای دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین بورسیه تحصیلی ترکیه درخواست می دهند، اما به دلیل بالا بودن رقابت میان دانشجویان بین المللی و تعداد محدود این کمک هزینه ها، تنها بهترین دانشجویان بومی و بین المللی موفق به دریافت بورسیه ترکیه شده و می توانند تحصیل رایگان در کشور ترکیه را تجربه کنند.

  اما از آنجایی که بسیاری از متقاضیان ادامه تحصیل در ترکیه دارای معدل، نمرات فوق العاده درخشان و رزومه کاری و تحصیلی موجه نیستند، بهتر است شانس خود را برای دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاه های دولتی ترکیه امتحان کنند.

  نکته قابل جه اینکه اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه و تجربه تحصیل رایگان در ترکیه نشوید، بهترین گزینه پیش روی شما تحصیل در دانشگاه های کم هزینه و دولتی ترکیه است. دانشگاه های با کیفیتی که دارای شهریه 500 تا 1000 دلاری در طول سال تحصیلی هستند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا