ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیه

دانشگاه آجی بادام استانبول ترکیه✔ پذیرش پزشکی + دارو سازی

 • معرفی کامل دانشگاه آجی بادام ترکیه

  دانشگاه آجی بادام یکی از دانشگاه های خصوی ترکیه واقع در بخش آسیایی شهر استانبول منطقه آتاشهیر می باشد که در سال 2007 توسط مهمت علی آیدینلار، کارآفرین و بنیانگذار گروه مراقبت بهداشتی ترکیه با کادر علمی قوی و زیرساخت های تکنولوژیکی پیشرفته تاسیس شد و به یکی از دانشگاه های تخصصی با بیش از 25 سال سابقه در زمینه رشته های علوم پزشکی تبدیل شد. دانشگاه آجی بادام مورد تایید وزارت آموزش عالی ترکیه و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای عربی است. برای پذیرش در دانشگاه آجی بادم نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست.

  دانشگاه آجی بادام مورد تایید وزارت بهداشت ایران و مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد. به همین دلیل دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند در ایران وارد بازار کار شوند.

  نوع دانشگاه خصوصی
  سال تاسیس 2007
  شهر استانبول
  زبان تحصیل انگلیسی و ترکی
  آدرس سایت https://www.acibadem.edu.tr/en

  شرایط پذیرش دانشگاه آجی بادام 

  پذیرش دانشگاه آجی بادام برای تمام رشته های علوم پزشکی، پیراپزشکی و مقطع کارشناسی بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. باید بدانید که! شرایط سن و معدل برای ورود به دانشگاه اجی بادام بسیار حائز اهمیت است. لذا اگر قصد تحصیلی در رشته پزشکی و داروسازی این دانشگاه را دارید باید حتما واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 19 از 20 باشید.

  پذیرش دانشگاه آجی یادام بدون آزمون ورودی میباشد و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و شرایط سنی می باشد.

  ***برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های یدی تپه، آیدین، باهچه شهیر و مدیپول استانبول را مطالعه بفرمایید.

  اما پذیرش این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری فقط از طق شرکت در یکی از آزمون های GRE یا GMAT و کسب امتیاز قابل قبول امکان پذیر است. دانشجویان مقطع دکترا برای اخذ پذیرش علاوه بر نتیجه آزمون باید مدرک زبان تافل داشته باشند.

  دانشگاه آجی بادام یکی از تخصصی ترین دانشگاه ها در حوزه علوم بهداشت با بیش از 25 سال تجربه می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه آجی بادام ترکیه پرداخته ایم.

  شماره تماس

  موقعیت مکانی دانشگاه آجی بادام 

  دانشگاه آجی بادام (ACU)  دارای یک  پردیس اصلی به نام Kerem Aydınlar، واقع در مرکز بخش آسیایی استانبول و دو بیمارستان وابسته (بیمارستان آجی‌بادام ماسلاک و بیمارستان آجی‌بادام آتاکنت) برای اجرای اهداف آموزشی و تحقیقاتی خود می باشد.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه آجی بادام  

  دانشگاه آجی بادام در بین 20 دانشگاه برتر در شش دسته تحقیقاتی برای سال 2021 و رتبه هشتم در رتبه بندی توسعه شخصی و پشتیبانی شغلی و دانشگاه آجی بادام رتبه 351-400 را در رتبه بندی جهانی دارد. دانشگاه آجی بادام همچنین در رتبه بندی رضایت کلی از دانشگاه های ترکیه، در نظرسنجی سال 2022 در رتبه دهم قرار گرفته است.

  دانشگاه آجی بادام ترکیه مورد تایید ایران

  بله، دانشگاه اجی بادام مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران است و در چارچوب توافقات بین‌المللی در برنامه اراسموس پلاس که زیرنظر اتحادیه اروپا اداره می‌شود عضویت دارد. دانشجویانی که واجد شرایط برنامه اراسموس پلاس هستند، از حمایت مالی ماهانه اتحادیه اروپا برخوردار می‌شوند. علاوه بر دوره‌های آموزشی، دانشجویان می‌توانند برای یک دوره کارآموزی در برنامه اراسموس پلاس شرکت کنند.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آجی بادام

  در پادکست بالا بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار داده ایم.

  متقاضیان تحصیل پزشکی دانشگاه آجی بادام می توانند بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. مدت زمان تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال به طول می انجامد. پزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس مطب پزشکی را اخذ کنند.

  دانشگاه آجی بادام دارای مرکز CASE است که یکی از جامع ترین مراکز آموزش پزشکی است که ادعا می شود جامع ترین مرکز شبیه سازی در جهان است. برای آموزش دانشجویان از روش شبیه سازی بالینی و آندوسکوپی رباتیک پیشرفته استفاده می شود. دارای یک بیمارستان دانشگاهی 278 تختخوابی با بخش های تخصصی شیمی درمانی و قلب و عروق است.

  شهریه سالانه پزشکی دانشگاه آجی بادام به زبان انگلیسی با اعمال بورسیه 22.500 دلار می باشد، که امکان پرداخت اقساط شهریه در دو ترم تحصیلی وجود دارد.

  دانشگاه آجی بادام  توسط مرکز مهارت های بالینی در اروپا  (NASCE) و انجمن شبیه سازی در مراقبت های بهداشتی (SSH) تایید شده است.

  نکته! متقاضیان اخذ پذیرش پزشکی دانشگاه آجی بادام، حتما باید معدل کل سه سال دبیرستان بالای 19 و سن کمتر از 25 سال داشته باشند. در صورت نداشتن این دو شرط دانشجو نمی تواند صرفا برای این دانشگاه پذیرش بگیرد.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه آجی بادام را دارند باید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول می تواند وارد کورس اصلی رشته پزشکی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد، نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

  دانشجویان پزشکی دانشگاه آجی بادام
  تحصیل پزشکی در دانشگاه آجی بادام

  تحصیل داروسازی دانشگاه آجی بادام

  متقاضیان تحصیل داروسازی دانشگاه آجی بادام می توانند بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. رشته دارو سازی  در ترکیه پنج سال به طول می انجامد. رشته دارو سازی دانشگاه آجی بادام  مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین دارو خانه های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس داروخانه را اخذ کنند.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده داروسازی دانشگاه آجی بادام را دارند باید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت کنند  و پس از دریافت نمره قابل قبول می تواند وارد کورس اصلی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

  شهریه سالانه داروسازی دانشگاه آجی بادام به زبان انگلیسی با اعمال بورسیه 12.000 دلار می باشد، که امکان پرداخت اقساط شهریه در دو ترم تحصیلی وجود دارد.

  نکته! دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش از رشته دارو سازی دانشگاه آجی بادام، حتما باید معدل کل سه سال دبیرستان بالای 18 و سن زیر 25 سال داشته باشند. در صورت نداشتن این دو شرط دانشجو نمی تواند صرفا برای این دانشگاه پذیرش بگیرد.

  تحصیل فیزیوتراپی دانشگاه آجی بادام

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آجی بادام در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. متقاضیان میتوانند، بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. رشته فیزیوتراپی مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد. رشته فیزیو تراپی دانشگاه آجی بادام مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دانشجویان با تحصیل فیزیوتراپی به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی نیز از این رشته کسب کنند.

  برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آجی بادام ارائه مدرک زبان ترکی TOMER سطح B2 مورد نیاز است و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل با حداقل نمره 80 الزامی است، اگر مدرک زبان ندارید، باید موفق به کسب امتیاز قابل قبول در آزمون مهارت زبان دانشگاه شوید. البته اگر که به زبان تسلط کافی ندارید می توانید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه شرکت کنید.

  شهریه سالانه داروسازی دانشگاه آجی بادام به زبان انگلیسی با اعمال بورسیه 4.200 دلار می باشد، که امکان پرداخت اقساط شهریه در دو ترم تحصیلی وجود دارد.

  پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آجی بادام برای مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دوره دبیرستان داوطلب می باشد. متقاضی با شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 16 می تواند به راحتی برای ثبت نام این رشته اقدام بنماید.

  مدارک مورد نیاز دانشگاه آجی بادام ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  اعتبار جهانی دانشگاه آجی بادام

  تبادل دانشجو در دانشگاه آجی بادام

  دانشگاه آجی‌ بادام دارای سیستم تبادل دانشجو بسیار قوی در سطح بین المللی با بیش از 600 دانشگاه از معروف ترین دانشگاه های اروپایی می باشد. به همین دلیل به دانشجویان خود فرصت های تحصیل در خارج از کشور را در دانشگاه های همکار از طریق برنامه اراسموس با قراردادهای دوجانبه ارائه می دهد.که به دانشجو امکان می دهد یک ترم یا یک سال تحصیلی را در یکی از دانشگاه های اتحادیه اروپا تحصیل کند.

   دانشکده های دانشگاه آجی بادام

  دانشگاه اجی بادام دارای پنج دانشکده است، که عبارتند از:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم بهداشتی
  •  دانشکده فنی
  • دانشکده هنر

  رشته های دانشگاه آجی بادام

  • پزشکی
  • داروسازی
  • فیزیوتراپی
  • پرستاری
  • مدیریت سلامت
  • زیست شناسی مولکولی
  • روانشناسی
  • جامعه شناسی
  • مهندسی پزشکی
  • رزیم های غذایی
  • ژنتیک

  ساختمان پردیس اصلی دانشگاه اجی بادام

  شهریه دانشگاه آجی بادام ترکیه 2024

  نام رشته زبان تحصیل  شهریه سالانه به دلار
  پزشکی انگلیسی 22.500
  دارو سازی انگلیسی 12.000
  فیزیوتراپی ترکی 4.200
  پرستاری انگلیسی 4.800
  پرستاری  ترکی 4.800
  مهندسی کامپیوتر انگلیسی 6.250
  روانشناسی ترکی 4.800
  تغذیه و رژیم غذایی انگلیسی 4.800
  تغذیه و رژیم غذایی ترکی 4.800

  بورسیه تحصیلی دانشگاه آجی بادام 

  برای دریافت بورسیه تحصیلی و تخفیف شهریه در دانشگاه آجی بادام، دانشجویان باید رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشند. متقاضیان واجد شرایط سنی کمتر25 و معدل بالا 19 و رزومه علمی خوب، می توانند از 50% تخفیف شهریه سالانه  تا بورسیه 100% این دانشگاه بهره مند شوند.

  دانشگاه اجی بادام ترکیه دارای بورسیه های بسیار عالی از 25٪ تا 100٪ در هزینه های تحصیل متغیر است.

   

   

  امکانات دانشگاه آجی بادام

  دانشگاه آجی بادام ترکیه یکی از بهترین و پیشرفته ترین مراکز پزشکی جهان قرار دارد. این مرکز در حوزه شبیه سازی بالینی، آموزش دادن جراحی، رباتیک، اندوسکوپیک و … فعال است. زیرساخت ها و دپارتمان های این مرکز پزشکی در جهان مشهور است و کاملا مطابق با استانداردهای علمی جهانی است. دانشگاه آجی بادام ترکیه، گواهی نامه CAE دارد که تنها دو دانشگاه این مدرک را در زمینه پزشکی دارند و یکی از آنها آجی بادام است. از دیگر امکانات داخل دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتابخانه دانشگاه آجی بادام که مرجع بسیاری از رشته های پزشکی و فنی در این کتابخانه وجود دارند. تعداد حدودی 20372 جلد کتاب چاپی، 36700 مجله الکترونیکی، 11320 ایبوک، 24 پایگاه داده، 14 اتاق مطالعه و 317 ظرفیت صندلی می باشد.
  • سلف: سالن های غذاخوری و آشامیدنی، کافه تریا، فست فودها و بوفه های متعدد
  • باشگاههای ورزشی برای انواع رشته های ورزشی مختلف
  خدمات دانشگاه آجی بادام
  سالن مطالعه دانشگاه آجی بادام

  خوابگاه دانشگاه آجی بادام

  دانشگاه اجی بادام خوابگاه های کرم آیدینلار (Kerem Aydınlar) را برای آسایش بیشتر دانشجویان بین المللی آماده کرده است. اقامتگاه دخترانه Kerem Aydınlar درست در کنار دانشگاه آجی بادام و با سه دقیقه پیاده روی از ساختمان اصلی دانشگاه واقع شده است و دارای ظرفیت 84 اتاق و 252 تخت می باشد که تمامی اتاق ها سه تخته، یک نفره و دو نفره می باشند. اتاق ها دارای یخچال کوچک، مایکروویو، آشپزخانه با وسایل کامل آشپزی، میز ناهار خوری، سشوار، تلویزیون هستند. همه اتاق ها دارای حمام اختصاصی هستند.
  اتاق های دانشجویی دارای تخت، بالش، لحاف، میز، چراغ مطالعه دیواری، صندلی و میز چرخ دار، پرده غلتکی، پرده پارچه ای، کمد دیواری و قفسه، گاو صندوق است. این خوابگاه  دارای اینترنت، گرمایش مرکزی، آب گرم، ژنراتور و خشکشویی، اتاق مطالعه اختصاصی، اتاق های مطالعه گروهی، سالن استراحت، تلویزیون، پروژکتور و میز بیلیارد می باشد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۵ رای

  نوشته های مشابه

  ‫4 دیدگاه ها

  1. سلام برای پذیرش پزشکی دانشگاه آجی بادام باید معدلمون چند باشه؟ زبان تحصیلش رو هم بفرمایید.

   1. سلام ندا جان، معدل لازم برای پذیرش رشته پزشکی دانشگاه آجی بادام باید بالای 19 باشد و به زبان انگلیسی ارائه می باشد.

  2. با سلام آیا مجموعه شما میتونه برای رشته داروسازی دانشگاه آجی بادام بورسیه بگیرد.

   1. سلام آقا علیرضا عزیز، بله اگر واجد شرایط سنی و معدل خوب هستید می تونیم کمک کنیم بورسیه رشته داروسازی دانشگاه آجی بادام را دریافت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا