ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های دولتی ترکیهوبلاگ

دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه: شهریه + پذیرش بدون آزمون 2024

 • معرفی کامل دانشگاه اکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز (Akdeniz University) یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که در سال 1982 در شهر زیبای آنتالیا تاسیس شده است. این دانشگاه از شروع فعالیت خود توانسته است در زمینه های بهداشت، علوم، توسعه اجتماعی، آموزش و پرورش و هنر به موفقیت های چشمگیری در سطح ملی و بین المللی برسد.

  دانشگاه آکدنیز یکی از دانشگاه‌های برتر ترکیه است که علاوه بر شهروندان ترکیه‌ای، دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند. همچنین این دانشگاه اغلب رشته های تحصیلی پرتقاضای ترکیه از جمله پزشکی، دندانپزشکی را ارائه می‌دهد و مقصد مناسبی برای افرادی است که قصد تحصیل در ترکیه و شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه های ترکیه را دارند.

  اولین پیوند بازو در ترکیه، اولین پیوند رحم اهداکننده جسد در جهان و اولین پیوند صورت در ترکیه، در بیمارستان دانشگاه آکدنیز آنتالیا انجام شده است. این دانشگاه دارای علامت تجاری در زمینه بهداشت و درمان است.

  معرفی کامل دانشگاه آکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز ترکیه در سال تحصیلی 2023 در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است. لذا، مدرک این دانشگاه برای تحصیل در تمامی رشته های غیر پزشکی قابل قبول ایران است و ارزشیابی می شود. علاوه بر این، دارای تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا می باشد.

  دانشگاه آکدنیز ترکیه بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارئه می دهد، که عبارتند از: بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری، بورسیه اراسموس، بورسیه مولانا و فارابی می باشد.
  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس انگلیسی، ترکی
  سال تاسیس 1982
  شهر  آنتالیا
  تاییدیه دانشگاه تایید علوم ایران و اتحادیه اروپا
  رنکینگ جهانی QS  1589
  نحوه پذیرش آزمون YOS ، TRYOS و با شرط معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه https://eng.akdeniz.edu.tr/

  آدرس دانشگاه آکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز در مرکز شهر آنتالیا بین بلوار Dumlupinar و منطقه‌ی Uncalı قرار دارد، که یکی از شهرهای بسیار زیبا و توریستی کشور ترکیه است. این دانشگاه در منطقه‌ای به نام کونیا آلتی واقع شده است. فاصله بین فرودگاه این شهر و پردیس دانشگاه تنها 16 کیلومتر است که با تاکسی و وسایل حمل‌ونقل عمومی به راحتی قابل تردد است. همچنین پردیس دانشگاه آکدنیز 1.5 کیلومتر با ترمینال اتوبوس فاصله دارد.

  دانشگاه آکدنیز آنتالیا در مرکز شهر قرار دارد و تمامی امکانات رفاهی و تفریحی در اطراف این دانشگاه پیدا می‌شود. قابل ذکر است که محوطه دانشگاه در کنار ساحل نیست، اما تنها 25 دقیقه با ساحل فاصله دارد.

  دانشگاه آکدنیز ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه آکدنیز آنتالیا، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار بگیرد. لذا مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته های مهندسی، هنری، مدیریتی و … قابل قبوال ایران است و ارزشیابی می شود.
  با توجه به درخواست بالای داوطلبان ایرانی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان خارجی از عملکرد آموزشی این دانشگاه، احتمال اینکه در سال های آتی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد، بسیار بالا است.

  اگر قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی را دارید و می‌خواهید در ایران مشغول به کار شوید، باید دانشگاه خود را از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه انتخاب کنید.

  دانشگاه آکدنیز ترکیه مورد تایید ایران

  رتبه و رنکینگ دانشگاه آکدنیز ترکیه

  رنکینگ دانشگاه ها بر اساس میزان فعالیت های علمی دانشگاه از جمله تعداد کتاب های تالیف شده، تعداد اعضای هیات علمی، تعداد مقالات در حوزه های مختلف، مقالات جهانی، فعالیت های علمی در سطح جهانی و… سنجیده می شود. برای همین هرچه رنکینگ یا رتبه ی یک دانشگاه بهتر باشد، مدرک تحصیلی آن دانشگاه اعتبار بیشتری دارد.

  دانشگاه آکدنیز جزء 50 دانشگاه دولتی برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در رشته های غیر پزشکی مورد تایید ایران می باشد و در سطح گروه ج دانشگاه های تایید وزارت علوم قرار دارد.

  اعتبار دانشگاه آکدنیز انتالیا ترکیه رتبه
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  1589
  در بین بهترین دانشگاه های آسیا 558
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 36

  شرایط پذیرش در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  پذیرش و دریافت نامه قبولی برای داوطلبان ایرانی در دانشگاه آکدنیز ترکیه از سه طریق امکان پذیر است. اولین روش با شرکت در آزمون یوس YOS اختصاصی خود دانشگاه می باشد، که داوطلبان برای پذیرش باید حداقل نمره قبولی مشخص شده در این آزمون را کسب کنند. لازم است بدانید که 50% ظرفیت پذیرش دانشگاه اکدنیز از نتایج آزمون یوس خود تکمیل می شود.

  کسب امتیاز حداقل 90 از 100 آزمون یوس دانشگاه آکدنیز برای قبولی در رشته های علوم پزشکی و حداقل نمره 70 برای رشته های غیر پزشکی الزامی می باشد.

  دانشگاه آکدنیز علاوه بر برگزاری آزمون یوس اختصاصی خود، می تواند بخشی از ظرفیت خود را از طریق آزمون مرکزی TRYOS پذیرش کند. این آزمون سالانه یکبار در بهمن ماه به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون با محتوای آزمون یوس اختصاصی دانشگاه ها کاملا مشابه می باشد.

  آزمون های ورودی دانشگاه آکدنیز، YOS و تومر هستند؛ حواستان باشد که حداقل نمره مورد نیاز TOMER برای قبولی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی سطح C1 است.

  شرایط پذیرش دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  در چند سال اخیر به دلیل رقایت بالای شرکت کنندگان آزمون یوس و عدم قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، فرصت پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبان ممتاز بین المللی ایجاد شده است. سومین روش برای ورود به دانشگاه آکدنیز پذیرش از طریق سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد.

  با استفاده از این روش تمامی داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون، اما با پرداخت شهریه سالیانه در دانشگاه آکدنیز مشغول به تحصیل شوند. اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 17 هستید، می توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  متقاضیان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه آکدنیز ترکیه علاوه بر شرکت در آزمون، باید تمام سوابق تحصیلی خود را به زبان ترکی ترجمه نموده و به دانشگاه ارسال نمایید.

  چنانچه شما دارای رتبه‌ بالا و نمرات خوب در سطح دبیرستان هستید، می‌توانید شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه امتحان کنید.

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه آکدنیز انتالیا

  دانشگاه آکدنیز عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با 271 دانشگاه از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. داوطلبان ایرانی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه آکدنیز باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 17 باشند، تا بتوانند بدون شرکت در آزمون یوس و صرفا بر اساس سوابق برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

  مدرک پزشکی دانشگاه آکدنیز در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در دانشگاه آکدنیز و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه آکدنیز ترکی می باشد، به همین دلیل داوطلبان برای ورود به دوره اصلی پزشکی باید مدرک بین المللی TOMER را به دانشگاه ارائه دهند.

  دانشکده پزشکی دانشگاه آکدنیز از نظر سازمان TEPDAD به عنوان یکی از 8 دانشکده برتر پزشکی شناخته می شود. مباحث آموزشی این دانشکده با استفاده از به روزترین تجهیزات علمی و آموزشی به دانشجویان ارائه می شود. شهریه دریافتی آن نیز، با توجه به دولتی بودن دانشگاه آک بسیار مقرون به صرفه و مبلغی در حدود …. لیر در سال است.

  یکی از مهمترین دستاوردهای دانشگاه آکدنیز در زمینه پزشکی، نتیجه اولین پیوند کامل صورت در ترکیه در سال 2011 است. که توسط جراح ترک، دکتر Omer Ozcan و تیمش در بیمارستان این دانشگاه انجام شد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه آکدنیز ترکیه پرداخته ایم.

  09104509900

  شهریه تحصیل در دانشگاه آکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز آنتالیا یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به لیر دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد، و شرایط پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد، در ادامه شهریه های به روز این دانشگاه را برای اکثر رشته های پرطرفدار این دانشگاه  ارائه داده ایم.

  نام دانشکده زبان تحصیل  شهریه سالانه به لیر 
  پزشکی ترکی  250.000
  دندانپزشکی ترکی  182.000
  توریسم و گردشگری  ترکی 100.000
  مهندسی  ترکی  130.000
  علوم ورزشی ترکی 100.000
  معماری ترکی  130.000
  حقوق  ترکی  100.000
  هنر های زیبا ترکی  100.000
  علوم بهداشت ترکی  100.000

  دانشگاه آکدنیز شهریه یک سال تحصیلی را در دو قسط دریافت می کند، دانشجو در زمان ثبت نام حضوری و شروع دوره تحصیلی موظف به پرداخت نیمی از شهریه کل یک سال تحصیلی می باشد و الباقی شهریه در نیمه دوم سال، اواخر دی ماه تسویه می گردد. برای دانلود فایل شهریه سال تحصیلی 2024_2023 دانشگاه اکدنیز بر روی آن کلیک بنمایید.

  شهریه دانشگاه آکدنیز ترکیه

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آکدنیز

  برای پذیرش در مقاطع کاردانی، کارشناسی دانشگاه آکدنیز باید مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی و معتبر در وبسایت دانشگاه بارگذاری نمایید. مدارک ثبت نام شامل موارد زیر می باشد:

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل  بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله  دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  آزمون یوس دانشگاه آکدنیز ترکیه

  ثبت نام آزمون یوس دانشگاه آکدنیز آنتالیا در اواخر بهمن هر سال شروع می شود و متقاضیان به مدت یک الی دو ماه فرصت ثبت نام از طریق سایت دانشگاه را دارند. محتوای آزمون این دانشگاه سه درس هوش، هندسه و ریاضی میباشد و شامل 80 سوال  با 120 دقیقه زمان پاسخگویی می باشد.

  آزمون یوس این دانشگاه سالانه یکبار در بازه زمانی اردیبهشت الی تیر ماه برگزار می شود و نتیجه آن به مدت دو سال اعتبار دارد. نکته قابل توجه اینکه، بر اساس رتبه آزمون یوس دانشگاه آکدنیز، می توانید برای دانشگاه های دولتی دیگر ترکیه، انتخاب رشته کنید و شانس قبولی خود را بالا ببرید.

  پذیرش دانشگاه آکدنیز در مقطع ارشد و دکتری

  داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آکدنیز ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورتی که شما بخواهید در مقاطع  تحصیلات تکمیلی دانشگاه آکدنیز به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید، میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  دانشکده و رشته های دانشگاه آکدنیز انتالیا

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده علوم
  • دانشکده ادبیات
  • دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده شیلات
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده گردشگری
  • دانشکده پرستاری
  • دانشکده معماری
  • دانشکده علوم بهداشتی
  • دانشکده علوم ورزشی
  • دانشکده مدیریت کسب و کار سریک
  • دانشکده علوم کاربردی
  • و نزدیک به 40 دانشکده و مرکز فنی دیگر

  در هر کدام از این دانشکده ها، رشته های پرطرفدار و خاصی ارائه می شوند. از جمله رشته های ارائه شده در دانشگاه آکدنیز می توان موارد زیر را نام برد:

  • بیولوژی
  • معماری
  • مهندسی عمران
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی الکترونیک
  • باستان شناسی
  • شیمی
  • فیزیک
  • پرستاری
  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • فیزیولوژی
  • گردشگری
  • مامایی
  • اقتصاد
  • مدیریت
  • مهمانداری
  • فیزیولوژی

  زبان تحصیل در دانشگاه آکدنیز آنتالیا

  زبان تحصیل در دانشگاه آکدنیز به زبان ترکی می باشد، برخی از رشته های آن به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای شروع دوره تحصیلی اصلی داوطلب باید از سطح زبان آکادمیک خوبی برخوردار باشد و با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه با کسب امتیاز قابل قبول، می تواند وارد دوره اصلی شوند.

  اما اگر داوطلبان از قبل یکی از مدارک معتبر بین المللی را به دانشگاه ارائه دهند، دیگر نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارند. مدارک قابل قبول دانشگاه برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر TOMER و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل TOFEL الزامی می باشد.

  در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد و یا موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود، باید به مدت یک سال در دوره آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند و در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهند داشت، این دوره در خود دانشگاه و فقط به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه اکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز برای دانشجویان بین المللی ممتاز شرایط پذیرش بدون آزمون و بدون هزینه را فراهم نموده است و این یک فرصت تحصیلی بسیار عالی برای داوطلبان به شمار می آید. بورسیه این دانشگاه زیر نظر دولت ترکیه و  تحت عنوان ترکیه بورسلاری می باشد.

  این بورسیه یکی از جامع‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ترکیه برای تمامی مقاطع تحصیلی است، که سالانه پنج هزار دانشجوی خارجی از آن بهره‌مند می‌شوند. متقاضی با اخذ این بورسیه از پرداخت شهریه به دانشگاه، هزینه خوابگاه، هزینه دوره آمادگی زبان کاملا معاف می شود و حتی یک کمک هزینه مالی به صورت ماهانه  از دانشگاه دریافت می کند.

  زمان ارسال درخواست برای بورسیه تحصیلی از اواخر دی تا اوایل اسفند می باشد.تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می دهد. در هنگام ثبت در خواست در سایت ترکیه بورسلاری به موارد زیر توجه نمایید.

  برای قبولی در بورسیه رشته پزشکی، دندانپزشکی و مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی، داوطلب باید سن کمتر از 21 سال و معدل دیپلم حداقل 18 داشته یاشد.

  نکته مهم! شرایط سن و معدل به تنهایی برای قبولی در بورسیه دانشگاه آکدنیز آنتالیا کافی نیست و داوطلب علاوه برآن، باید از یک رزومه علمی خوب برخوردار باشد یعنی از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان تافل یا تومر را اخذ کرده باشد و در المپیاد های علمی، کشوری، استانی لوج تقدیر دریافت کرده باشد و یا اختراع، کتاب یا مقاله ای را به ثبت رسانده باشد.

  توجه کنید که اگر همه مدارک ذکر شده را داشته باشید، شانس شما برای بورسیه شدن در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار زیاد خواهد بود.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه آکدنیز آنتالیا ترکیه

  امکانات دانشگاه اکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون سعی در تربیت دانشجویانی کوشا، خلاق و متفکر دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  خوابگاه: برای اقامت دانشجویان بین المللی یک خوابگاه 50 تختخوابی درست شده است و در کل برای ماندن 3000 دانشجو در این دانشگاه، ظرفیت خوابگاه وجود دارد. در داخل محوطه این خوابگاهها امکانات دیگری از جمله سالن های غذاخوری، مرکز خرید و … نیز وجود دارد.

  کتابخانه دانشگاه آکدنیز به تنهایی بیش از 30 هزار جلد کتاب به روز و علمی دنیا را در خود جای داده است. شما با استفاده از شبکه اینترنت این دانشگاه می توانید با پژوهشگران و پایگاههای علمی زیادی ارتباط برقرار کنید.

  • امکانات ورزشی از جمله سالن های ورزشی، زمین فوتبال، زمین تنیس، استخر و …
  • مرکز سلامت و مشاوره دانشگاه
  • انجمن های دانشجویی و برنامه های دانشجویی در طول ترم های تحصیلی
  • آزمایشگاههای تخصصی و مجهز
  • سالن های غذاخوری و رستوران ها
  • کلوپ های دانشجویی

  خوابگاه دانشگاه آکدنیز ترکیه

  دانشگاه آکدنیز در تمامی پردیس های خود، شرایط استفاده از خوابگاه اختصاصی با امکانات رفاهی متنوع را در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده است. بطور متوسط هزینه اجاره اتاق های سه تخت خوابگاه این دانشگاه ماهانه بین 2 الی 3 هزار لیر متغیر می باشد. هزینه های زندگی دانشجویی در شهر آنتالیا نسبت به استانبول مناسب تر و ماهانه حدود 7000 لیر است. 

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

  آکادمی کرمی شما را به مطالعه مقاله معتبرترین دانشگاه های دولتی ترکیه دعوت می کند:

  دانشگاه حاجت تپه 

  دانشگاه آنکارا 

  دانشگاه استانبول 

  دانشگاه مارمارا

  دانشگاه دوکوز ایلول 

  دانشگاه قاضی آنکارا 

  دانشگاه اژه ازمیر 

  دانشگاه آتاتورک ارزروم

  دانشگاه جراح پاشا 

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا