ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
تحصیل در ترکیه

دانشگاه استانبول ترکیه: شرایط پذیرش + شهریه 2024

 • دانشگاه استانبول یکی از مشهورترین موسسات آموزش عالی ترکیه است که در طول تاریخ خود در زمینه های مختلف علوم پیشرو بوده است.

  این دانشگاه در دوران امپراتوری عثمانی توسط سلطان محمد دوم در سال 1453 تأسیس شد.

  دانشگاه استانبول یکی از بهترین دانشگاه های این شهر است، بنابراین دانشجویان زیادی از سراسر جهان به آن مراجعه می کنند، به همین دلیل است که دانشجو بودن در دانشگاه استانبول فرصتی بی نظیر برای آشنایی با فرهنگ های مختلف است.

  دانشگاه استانبول علاوه بر فعالیت های مختلف آکادمیک، از طریق فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و هنری، دانشجویان را برای زندگی کاری و دنیای تجارت آماده می کند و تجربیات زیادی را در اختیار آنها قرار می دهد.

  آشنایی با دانشگاه استانبول

  دانشگاه استانبول یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه است.

  در سال 2006 دانشگاه استانبول در لیست 500 دانشگاه برتر جهان ثبت شد.

  اگرچه اکثر دانشجویان این دانشگاه از کشور ترکیه هستند، اما حداقل 10 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، به عبارت دیگر، شما قادر خواهید بود با فرهنگ های مختلف از سراسر جهان آشنا شوید.

  امروزه این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در تمام ترکیه به حساب می آید.

  پردیس اصلی آن در زمان حکومت عثمانی ها در ترکیه به عنوان محل وزارت جنگ مورد استفاده قرار می گرفت و این دانشگاه در حال حاضر یکی از برجسته ترین موسسات آموزش عالی ترکیه است.

  دانشگاه استانبول “دانشگاه قسطنطنیه” نامیده می شد و به عنوان “خانه هنر” یا “خانه علوم چندگانه” نیز شناخته می شد، زیرا نیاز اساسی به مرکزی وجود داشت که بتواند علم و فرهنگ را گسترش دهد و همه موارد را برآورده کند. نیازهای جامعه

  بسیاری از علوم مختلف مانند علوم دینی، ریاضی و بسیاری از علوم دیگر در آن تدریس می شد. بعدها در سال 1933 نام “دانشگاه قسطنطنیه” به دانشگاه استانبول تغییر یافت و در بسیاری از زمینه ها مانند پزشکی، جغرافیا، تاریخ، فلسفه، ادیان، ادبیات و حقوق به عموم مردم آموزش داده شد.

  تا قرن نوزدهم، این دانشگاه یکی از مؤثرترین مکان‌های آموزش عالی در منطقه بود که حاکمان عثمانی و همچنین کارمندان دولت را آموزش می‌داد.

  دانشکده ها و رشته های تحصیلی موجود در دانشگاه استانبول

  دانشگاه استانبول دارای دانشکده ها و رشته های مختلف مانند کالج علوم، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی، مهندسی، اقتصاد، علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی، حقوق، روزنامه نگاری و رسانه و کالج هنر و علوم انسانی است.

  این دانشگاه همچنین دارای موسسات حرفه ای بسیاری است که از مهمترین آنها می توان به مؤسسه حسابداری، مؤسسه اصول و اصلاحات، مؤسسه قلب و عروق، مؤسسه سلامت کودک، مؤسسه پزشکی تجربی، مؤسسه نوروآنکولوژی، مؤسسه سلامت کودکان و نوجوانان اشاره کرد. مؤسسه علوم، مؤسسه علوم اجتماعی و مؤسسه ادبیات ترکیه …

  دانشجویان علاقه مند به ثبت نام در دانشگاه استانبول باید بدانند که برای ورود به آن باید آزمون YOS را با نمره حداقل 50 با موفقیت پشت سر بگذارند تا وارد این دانشگاه شوند.

  علاوه بر این، دانشگاه به مدارکی نیاز دارد که عبارتند از:

  • کارنامه دانشجویی
  • مدرک دبیرستان
  • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا ترکی
  • گواهی موفقیت دانشجو در آزمون پذیرش (YOS)

  دانشجو باید مدارک را از طریق وب سایت رسمی دانشگاه استانبول ارسال کند.

  دانشگاه ممکن است درخواست کند برخی از اسناد اصلی را از طریق پست یا حضوری پیوست کند.

  زبان اصلی تحصیل در دانشگاه استانبول ترکی است، اما برخی از کالج ها برخی از دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و در برخی دیگر به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

  همچنین برای پذیرش در این دانشگاه نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل نیست زیرا هر کالج آزمون سنجش زبان خود را دارد.

  به طور کلی، اکثر دانشجویان و کارکنان دانشگاه استانبول به زبان ترکی صحبت می کنند، زیرا شما دانشجویان بسیار کمی را خواهید دید که به زبان انگلیسی تحصیل می کنند.

  به شما توصیه می کنیم اگر قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ترکیه به خصوص دانشگاه استانبول را دارید، توصیه می شود قبل از سفر زبان ترکی را یاد بگیرید.

  پردیس اصلی دانشگاه

  پردیس اصلی دانشگاه استانبول در کنار میدان بیازیت در منطقه ای به نام فاتح واقع شده است.

  در جاده منتهی به سمت اروپایی شهر، برج بیازیت در داخل محوطه دانشگاه قرار دارد.

  ساختمان اصلی شامل یک دروازه بسیار شگفت انگیز است که به سبک نظامی ساخته شده است زیرا قبلاً به عنوان مقر وزارت جنگ در دولت عثمانی استفاده می شد.

  در مرکز پردیس علمی این دانشگاه، محوطه ای از چمن و درخت وجود دارد که منظره بسیار جذابی را به نمایش می گذارد.

  در وسط این منطقه یک برج دیده بانی وجود دارد که در سال 1828 ساخته شده است که سلطان محمد دستور ساخت این برج را داده است.

  این آثار باستانی در واقع بقایای تاریخی هستند که قبلاً بخشی از وزارتخانه ها و کاخ های قدیمی در دوره عثمانی بوده اند. برخی از ویرانه های رومی و بیزانسی هنوز در محوطه دانشگاه دیده می شود.

  کارکنان دانشگاه استانبول متشکل از حدود 2000 استاد و 4000 کارمند است و بیش از 68000 دانشجو دارد و تلاش می کند در سال های آینده پیشرفت زیادی داشته باشد.

  دانشگاه استانبول علاوه بر زمین تنیس دارای یک زمین بسکتبال بزرگ است.

  و در فاتح که دانشگاه در آن قرار دارد چندین سالن ورزشی و مرکز ورزشی بزرگ و متنوع وجود دارد.

  همچنین یک مرکز ورزشی بزرگ در نزدیکی دانشگاه استانبول وجود دارد، این مرکز شامل زمین های سرپوشیده بسکتبال، چندین زمین فوتبال، علاوه بر استخر و سالن بدنسازی است.

  دانشگاه استانبول به دانشجویان اجازه می دهد تا به بیش از 250 باشگاه بپیوندند، علاوه بر این، همه باشگاه ها در اکثر ورزش ها به دختران و پسران خدمات ارائه می دهند.

  در ابتدای سال تحصیلی، این باشگاه ها غرفه هایی را در محوطه دانشگاه برپا می کنند و بروشورهایی را بین دانشجویان علاقه مند توزیع می کنند و برخی نیز بروشورهایی را برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

  در تمامی کالج های این دانشگاه گزینه های زیادی برای دانشجویان وجود دارد و در محوطه دانشگاه کافه تریا و رستوران هایی وجود دارد که تنقلات ارائه می دهند.

  و نکته مهم این است که این خدمات با قیمت بسیار پایین به دانشجویان ارائه می شود.

  در خارج از محوطه دانشگاه، رستوران های ترکی و بین المللی زیادی وجود دارد و همچنین خیابان هایی در اطراف محوطه دانشگاه وجود دارد که به خاطر تعداد زیادی رستوران و غذاهای محبوب ترکی معروف است.

  علاوه بر این، این خیابان ها از معروف ترین مکان های گردشگری استانبول هستند، بنابراین در کنار غذاهای لذیذ، می توانید از منظره ای زیبا لذت ببرید.

  در دانشگاه استانبول دو مجتمع پزشکی وجود دارد و در یکی از خیابان های اصلی کالج واقع شده اند، علاوه بر این دانشگاه استانبول دارای یک مرکز اورژانس است.

  در برخی کالج ها تعدادی پرستار و پزشک در زمینه های مختلف کار می کنند و در ساختمان های دانشگاه استانبول داروخانه های کمی وجود دارد.

  سیستم حمل و نقل در دانشگاه استانبول

  یک ایستگاه اتوبوس بسیار بزرگ وجود دارد که از اکثر جاده های شهر به پردیس اصلی متصل می شود، زیرا اتوبوس هایی از تمام نقاط اصلی شهر به این منطقه وجود دارد.

  می توانید با خط مترو استانبول ، اتوبوس و تاکسی به بیازیت، منطقه دانشگاه استانبول بروید و از آن خارج شوید .

  اما به دلیل بزرگی دانشگاه استانبول، برخی از دانشجویان ۱۵ دقیقه پیاده تا پردیس خود را طی می کنند.

  در نظر داشته باشید که هیچ اتوبوسی وارد پردیس اصلی نمی شود، زیرا خیابان های این دانشگاه بسیار قدیمی و باریک است و برخی از آنها برای استفاده از ماشین مناسب نیستند.

  نکته مهم دیگر این است که استانبول ازدحام ترافیک نسبتا بالایی دارد، پس به خاطر داشته باشید که در ساعات شلوغی می توانید بیش از یک ساعت در ترافیک گیر کنید.

  این دانشگاه برنده دو جایزه نوبل توسط اورهان پاموک در زمینه ادبیات و پروفسور عزیز سانچار در رشته شیمی شد.

  و همانطور که قبلا ذکر شد در سال 2006 دانشگاه استانبول در لیست 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

  علاوه بر این، دانشگاه استانبول عنوان دومین دانشگاه برتر ترکیه را از آن خود کرد.

  مهمترین نکته در دانشگاه استانبول این است که مدارک صادر شده توسط آن در نقاط مختلف دنیا معتبر می باشد.

  اگر به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه ترکیه و داشتن تمامی شرایط ورود به آن هستید، پیشنهاد می کنیم در انتخاب دانشگاه استانبول تردید نکنید، زیرا با ورود به این دانشگاه دنیایی جدید و یکی از زیباترین ها را تجربه خواهید کرد. شهرهای جهان

  و تجربه تحصیل در استانبول می تواند یکی از بی نظیرترین خاطرات باشد که به عنوان یک دانشجوی بین المللی هرگز فراموش نخواهد شد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا