ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگدانشگاهها با آزمون یوس

دانشگاه اسنیورت استانبول ترکیه: پذیرش بدون آزمون با 50% بورسیه

 • معرفی کامل دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت(Esenyurt University) یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است. که در سال 2013 توسط بنیاد فرهنگ، بهداشت و آموزش Yeşilköy در بخش اروپایی استانبول منطقه اسنیورت تاسیس شد. دانشگاه اسنیورت در لیست 100 دانشگاه برتر کشور ترکیه قرار گرفته است. زبان آموزشی این دانشگاه ترکی و انگلیسی بوده و از همین رو تمامی دانشجویان می بایست به این زبان تسلط کافی داشته باشند.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
  سال تاسیس 2013
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  رنکینگ جهانی QS 5274
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.esenyurt.edu.tr/

  به دلیل عضویت دانشگاه اسنیورت در برنامه های تبادل دانشجویی همچون اراسموس و فارابی، دانشجویان این دانشگاه امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های اروپایی دارند. دانشجویان می توانند چندین ترم در این دانشگاه ها تحصیل کرده و از آموزش و خدمات بی نظیر این دانشگاه ها استفاده نمایند. این دانشگاه در طی سالیان گذشته به سطح علمی و کیفی بسیاری دست یافته و این هدف را نیز ادامه می دهد.

   

  موقعیت مکانی دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت در یکی از بهترین و خوش و آب و هواترین نقاط استانبول قرار دارد. این دانشگاه در بخش اروپایی شهر استانبول منطقه اسنیورت بلوار اراسلی دوغان واقع شده است.

  آیا دانشگاه اسنیورت ترکیه مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه اسنیورت استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. همچنین این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  در حال حاضر دانشگاه اسنیورت ترکیه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد. اما با توجه به پیشرفت سطح علمی، این دانشگاه احتمال اینکه در سالهای آتی بتواند تاییدیه ایران را دریافت کند، بسیار بالا است.

  لازم است بدانید که! دانشگاه اسنیورت رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نمی دهد، اما اکثر رشته های علوم بهداشت، هنر، مهندسی و مدیریت را ارائه می دهد.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه اسنیورت ترکیه

  رنکینگ دانشگاه ها بر اساس میزان فعالیت های علمی دانشگاه از جمله تعداد کتاب های تالیف شده، تعداد اعضای هیات علمی، تعداد مقالات در حوزه های مختلف، مقالات جهانی، فعالیت های علمی در سطح جهانی و… سنجیده می شود. برای همین هرچه رنکینگ یا رتبه ی یک دانشگاه بهتر باشد، مدرک تحصیلی آن دانشگاه اعتبار بیشتری دارد.

  دانشگاه اسنیورت در طی سالهای کم فعالیت خود، توانسته است جایگاه علمی خوبی در سطح ملی و حتی بین المللی کسب بنماید. علاوه بر این با عضویت در برنامه اراسموس با بیش از۳۰ کشور اروپایی تبادل دانشجو دارد.

  اعتبار دانشگاه اسنیورت ترکیه رتبه 
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  5274
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 93

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه اسنیورت ترکیه

  پذیرش دانشگاه اسنیورت در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. این دانشگاه محدودیت سن و معدل ندارد، اما پذیرش این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری بر اساس نتیجه یکی از آزمون های GRE و ALES می باشد. علاوه بر نتیجه آزمون، ارائه مدرک تافل برای ورود به مقطع دکتری نیز الزامی است.

  لذا داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه اسنیورت می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه اسنیورت

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از این دانشگاه بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره، دیگر در چهار سال تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  هزینه کل چهار سال تحصیل در دانشگاه اسنیورت با بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی $4.000 می باشد.

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه اسنیورت

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله  دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  دانشکده و رشته های دانشگاه اسنیورت

  دانشگاه اسنیورت دارای 4 دانشکده و 3 موسسه آموزشی می باشد. تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می شوند. از رشته های ارائه شده در این دانشگاه می توان به رشته هایی چون آشپزی، بهداشت و امنیت حرفه ای، روانشناسی، فیزیوتراپی، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، تجارت بین الملل، رادیو و تلویزیون، جامعه شناسی، معماری، پرورش کودکان، مدیریت کسب و کار، کد نویسی کامپیوتری، باربری حمل و نقل و … اشاره کرد.

  • دانشکده مهندسی و معماری
  • دانشکده حسابداری و علوم مدیریتی
  • دانشکده جامعه شناسی
  • دانشکده کاردانی خدمات بهداشتی

  تبادل دانشجو در دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با بیش از 30 کشور اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  زبان تحصیل در دانشگاه اسنیورت استانبول

  زبان تحصیل در دانشگاه اسنیورت به زبان ترکی می باشد و در برخی از رشته ها به انگلیسی ارائه می شود. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای شروع دوره تحصیلی اصلی داوطلب باید از سطح زبان آکادمیک خوبی برخوردار باشد و با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه با کسب امتیاز قابل قبول، می تواند وارد دوره اصلی شوند.

  اما اگر داوطلبان از قبل یکی از مدارک معتبر بین المللی را به دانشگاه ارائه دهند، دیگر نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارند. مدارک قابل قبول دانشگاه برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر TOMER و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل TOFEL الزامی می باشد.

  در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد و یا موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود، باید به مدت یک سال در دوره آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند و در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهند داشت، این دوره در خود دانشگاه و فقط به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  هزینه تحصیل در دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد، و شرایط پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد، در ادامه شهریه های به روز این دانشگاه را برای اکثر رشته های پرطرفدار این دانشگاه  ارائه داده ایم.

  نام رشته  شهریه 
  فیزیوتراپی  1.593
  معماری  1.826
  رادیو، سینما و تلویزیون 1.593
  مهندسی کامپیوتر  1.826
  مهندسی عمران  1.826
  مهندسی صنایع  1.826
  مهندسی الکتریک و الکترونیک 1.826
  تجارت بین المللی 1.593
  علوم سیاسی و روابط بین المللی 1.593
  مدیریت (ترکی و انگلیسی) 1.593
  روانشناسی  1.593

  * اگر به دنبال تحصیل در ترکیه با شهریه خیلی مناسب هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های  فنرباهچه، ینی یوزییل را مطالعه بفرمایید.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه اسنیورت ترکیه پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

  بورسیه دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت برای مقطع کارشناسی بورسیه های متنوعی را ارائه می دهد. داوطلبان ممتاز بین المللی با شرایط سنی کمتر از 21 سال و معدل حداقل 18 می توانند از طریق بورسیه ترکیه بورسلاری بدون آزمون و رایگان وارد این دانشگاه شوند. علائه بر این اگر دانشجو در حین تحصیل جزء 5 نفر برتر باشد و معدل کل آن از 4 حدافل 3.50 باشد. می تواند از 10% تا 100% از دانشگاه بورسیه دریافت کند.

  شرط معدل  میزان درصد بورسیه 
  معدل 3.50 تا 3.60 %10
  معدل 3.60 تا 3.70 %25
  معدل 3.75 تا 3.95 %50
  معدل 3.95 تا 4 %100

  امکانات دانشگاه اسنیورت

  دانشگاه اسنیورت ترکیه با آزمایشگاه های پیشرفته، کارگاه های نوین و تجهیزات کامل آموزشی خود دارای جایگاه ویژه ایی در بین دانشگاه های ترکیه می باشد. این دانشگاه که به عنوان یک دانشگاه جوان محاسبه می شود در پی رقابت با برترین دانشگاه های داخلی و خارجی بوده و روز به روز سطح آموزشی خود را ارتقا می دهد.

  علاوه بر موفقیت های علمی و آموزشی این دانشگاه، شاهد موفقیت های شاخص تیم های ورزشی آن مانند تیم فوتبال، بوکس و … در سطح مسابقات بین دانشگاهی بوده ایم. این دانشگاه با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون مورد توجه دانشجویان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  از جمله امکاناتی که این دانشگاه خصوصی برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آزمایشگاه های پیشرفته و کارگاه های نوین
  • کادر آموزشی قوی با آموزش های استاندارد جهانی
  • باشگاه های متعدد ورزشی (موفقیت های شاخص تیم های ورزشی فوتبال و بوکس)
  • برگزاری مسابقات علمی بین دانشگاهی
  • دارای کلوپ های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی
  • بکارگیری بهترین تجهیزات آموزشی و راه کار های آموزشی
  • کمک به راه یابی دانشجویان به بازار کار و کسب شغل
  • انجمن های دانشجویی
  • سالن اجتماعات، استدیو، رادیو و ..
  • مراکز بهداشتی و پزشکی
  • خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه با برترین امکانات (2 خوابگاه پسرانه و 8 خوابگاه دخترانه)

  خوابگاه دانشگاه اسنیورت ترکیه

  دانشگاه اسنیورت به دلیل لوکیشن و موقعیت مکانی که دارد، خودش خوایگاه اختصاصی ندارد. اما، با خوابگاه های دخترانه و پسرانه مجزا از هم تحت قرار داد می باشد. این خوابگاه ها با استفاده از نگهبانی 24 ساعت و سرپرست حاضر در خوابگاه و همینطور دوربین مدار بسته از امنیت بالایی برخوردار هستند.

  هزینه های ماهانه اجاره خوابگاه بسته به ظرفیت اتاق ها که از تک تا چهار نفره است، حدود 5000 تا 8000 لیر برای یک ماه متغیر است. از خوابگاه هایی که دانشگاه اسنیورت با آن ها قرار داد دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خوابگاه مردانه بایراکتار
  • خوابگاه مردانه کول
  • خوابگاه دخترانه جمهوریت
  • خوابگاه دخترانه اویم بوردوم
  • خوابگاه دخترانه گوموشهانه
  • خوابگاه دخترانه استاسیون
  • خوابگاه دخترانه ایستاسیون
  • خوابگاه دخترانه ینی نسیل
  • خوابگاه دخترانه یورتکور
  • خوابگاه دخترانه ضیاء آلپ ارسلان

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا