ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیهدانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه بیلگی استانبول در ترکیه✔ شرایط پذیرش و شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه

  مزایای تحصیل در دانشگاه بیلگی استانبول

  در دانشگاه بیلگی استانبول مرکزی برای راهنمایی استعدادهای درخشان این دانشگاه به نام مرکز مدیریت استعدادهای جهانی دانشگاه Bilgi راه‌اندازی شده است که ماموریت این مرکز راهنمایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه بیلگی به منظور دستیابی به منابع شغلی و تحقیقاتی ملی و بین المللی است تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند و در مشاغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوند.

  از دیگر سو دانشگاه Bilgi استانبول در میان 5 دانشگاه برتر کشور ترکیه از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی قرار گرفته است که این امر نشان دهنده کیفیت بالای این دانشگاه در دنیا می‌باشد و گزینه بسیار مناسبی برای افرادی ست که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه را دارند.

  همچنین دانشگاه بیلگی استانبول عضو قرارداد اراسموس است که برطبق این قرارداد، دانشجویان این دانشگاه می‌توانند در دانشگاه‌های 27 کشور اروپایی در دوره‌های آموزشی یک ساله آن‌ها شرکت کنند و علاوه بر آن می‌توانند در شرکت‌های فعال در این کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند.

  از دیگر مزیت‌های تحصیل در دانشگاه Bilgi استانبول برنامه‌های دو جانبه تبادل دانشجو است که با همکاری دانشگاه‌های مختلف در سرتاسر دنیا از جمله: ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه، چین، کره جنوبی و ژاپن انجام می‌شود و می‌تواند به عنوان سکوی پرتابی برای دانشجویانی باشد که قصد دریافت اقامت از یکی از این کشورها را دارند.

  شرایط پذیرش دانشگاه بیلگی استانبول

  برای دانشگاه بیلگی استانبول از آنجایی که بسیاری از دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند، آزمون SAT ملاک قبولی و پذیرش این دانشگاه می باشد، اما نمره آزمون YOS را نیز قبول دارد. از دیگر مدارک و شرایط مهم پذیرش می توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی و کسب نمره 75 در تافل lBT، در غیر اینصورت باید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی شرکت کنید.
  • ریز نمرات دوره های تحصیلی قبل و ترجمه معتبر آن ها
  • انگیزه نامه و توصیه نامه و رزومه برای دوره های ارشد و دکترا به همراه اخذ بورسیه
  • معدل کل مقطع دبیرستان حداقل 18 باشد.

  هزینه های دانشگاه

  شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در دانشگاه بیلگی

  دانشگاه بیلگی استانبول یکی از تخصصی ترین دانشگاه ها برای تحصیل طراحی لباس در ترکیه می باشد. دانشگاه بیلگی رشته طراحی لباس را در هر دو مقطع کارشناسی و ارشد ارائه می دهد. مدت زمان اخذ رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی چهار سال و در مقطع ارشد دو سال است.

  داوطلبان برای تحصیل رشته طراحی لباس در دانشگاه بیلگی استانبول باید دارای دیپلم 12 سال با معدل بالای 18 باشند. علاوه بر آن، دانشگاه بیلگی در برخی از رشته های هنری از جمله طراحی لباس از داوطلبان آزمون مهارت حضوری خواهد گرفت و میزان عملکرد داوطلب را به طور کامل مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند.

  لذا علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه بیلگی برای قبولی راحتتر در آزمون این دانشگاه، باید پیش زمینه ایی از رشته  طراحی لباس داشته باشند و چندین کار آماده را در روز برگزاری آزمون به عنوان نمونه به هیئت داوران دانشگاه ارائه دهند.

  شرایط تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه بیلگی 

  همانطور که در بالا اشاره شد، دانشگاه بیلگی استانبول به دلیل سطح کیفیت آموزش یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته های طراحی لباس و موسیقی در ترکیه می باشد. داوطلبان باید برای تحصیل رشته موسیقی در دانشگاه بیلگی از مهارت کافی برخوردار باشند.

  دانشگاه بیلگی آزمون مهارت عملی خود را به صورت حضوری در خود دانشگاه برگزار می کند و از داوطلب علاوه بر تست حضوری، چندین نمونه از قبل آماده شده را می خواهد. پیشنهاد ما به تمامی داوطلبان این است که، از قبل حتما از میزان مهارت خود اطمینان کافی را حاصل کنند و حداقل از 5 ماه قبل از آزمون، با یک استاد مجرب در این زمینه آموزش های لازم را ببیند و نمونه کارهای مورد نیاز دانشگاه را آماده کنند.

  مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در دانشگاه بیلگی

  دانشگاه بیلگی استانبول اکثر رشته های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهد،خبر خوب اینکه! برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر داوطلبان باید از سطح زبان کافی برخوردار باشند. به همین دلیل دانشجو می تواند در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی کسب کند یا از قبل مدرک تافل زبان انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهد.

  نگران نباشید! اگر از سطح زبان کافی برخوردار نیستید و یا مدرک زبان ندارید، شما می توانید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان خود را در دانشگاه بیلگی به صورت حضوری شرکت کنید و از آموزش های کامل زبان بهره مند شوید.

  قیمت دوره کالج زبان انگلیسی : 8.100 دلار در سال

  رتبه دانشگاه

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه بیلگی استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه بیلگی استانبول 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

  و برای مقاطع تحصیلات تکمیلی به شرح زیر است:

   مقطع ارشد 

  1. ریز نمرات کارشناسی به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  2. اصل یا گواهی مدرک کارشناسی به همراه زبان ترکی یا انگلیسی
  3. مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر (در صورت وجود/ داشتن مدرک الزامی نمی باشد)

   مقطع دکترا 

  1. ریز نمرات کارشناسی و اصل یا گواهی مدرک کارشناسی به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  2. ریز نمرات ارشد و اصل یا گواهی مدرک ارشد به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  3. مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر ( داشتن مدرک الزامی می باشد)
  4. تز پایان نامه به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی

  بورسیه های ویژه رشته پیراپزشکی در دانشگاه بیلگی

  دانشگاه بیلگی برای تمامی رشته های پیراپزشکی در مقطع کارشناسی یک بورسیه ویژه با تخفیف عالی اعلام کرده است، لازمه استفاده از شرایط این بورسیه شرایط سن و معدل داوطلب می باشد. که ترجیحا سن باید کمتر از 25 سال و معدل بالای 18 باشد.

   نام دانشگاه  بدون بورسیه (دلار) با بورسیه (دلار)
  پرستاری  8.100 2.970
  فیزیوتراپی  8.100 2.970
  تغذیه و رژیم درمانی  8.100 2.970
  رشد کودک  8.100 2.970

  دانشکده و رشته های دانشگاه بیلگی استانبول

  دانشگاه بیلگی استانبول در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بیش از 150 برنامه آموزشی برای دانشجویان متقاضی پذیرش تحصیلی از بیلگی استانبول، ارائه می‌کند که به شرح زیر است:

  دانشکده حقوق: این دانشکده به صورت تخصصی در رشته حقوق در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برنامه آموزشی ارائه می‌کند.

  دانشکده ارتباطات: این دانشکده در رشته‌های: تبلیغات، هنر و مدیریت فرهنگی، مدیریت ارتباطات و طراحی، طراحی بازی‌های دیجیتال، فیلم و تلویزیون، مدیریت هنرهای نمایشی، رسانه و ارتباطات، روابط عمومی، گزارشگری و برنامه سازی تلویزیونی و  طراحی ارتباط تصویری دانشجو پذیرش می‌کند.

  دانشکده تجارت: رشته‌های: مدیریت کسب و کار، تجارت – اقتصاد، انفورماتیک و تجارت، اقتصاد، برنامه افتخارات اقتصاد و دارایی (دانشگاه لندن)، برنامه افتخارات اقتصاد و مدیریت (دانشگاه لندن)، بازاریابی، امور مالی بین المللی و تجارت بین الملل در این دانشکده تدریس می‌شوند.

  دانشکده معماری: رشته‌های تحصیلی: معماری، طراحی صنعتی و طراحی داخلی در دانشکده معماری دانشگاه بیلگی به دانشجویان متقاضی تدریس می‌شود.

  دانشکده مهندسی و علوم طبیعی: مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم‌های انرژی، ژنتیک و مهندسی زیستی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، ریاضیات و مهندسی مکاترونیک در این دانشکده ارائه می‌شوند.

  دانشکده علوم بهداشت: در این دانشکده رشته‌های: رشد کودک، تغذیه و رژیم غذایی، پرستاری و فیزیوتراپی و توان بخشی در مقاطع مختلف ارائه می‌شود.

  دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی: رشته‌های: زبان و ادبیات انگلیسی، مطالعات اتحادیه اروپا، ادبیات تطبیقی، موسیقی، روانشناسی، علوم سیاسی، جامعه شناسی، تاریخ و روابط بین الملل برای علاقه مندان این حوزه آموزشی ارائه می‌شود.

  همچنین علاوه بر رشته‌های قابل ارائه در دانشکده‌های هفتگانه Bilgi، رشته‌هایی همچون: مدیریت هواپیمایی، مدیریت ورزشی، طراح مد، آشپزی، جهانگردی و هتلداری، بانکداری و بیمه، برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی فضای داخلی، بیهوشی، شنوایی سنجی، بهداشت و ایمنی شغلی، فیزیوتراپی و … در مدارس فنی و موسسات آموزشی این دانشگاه تدریس می‌شوند.

  چه زبان هایی را تدریس می کند

  بورسیه تحصیلی دانشگاه بیلگی استانبول

  دانشگاه بیلگی استانبول برای دانشجویان خود ۵ نوع بورسیه تحصیلی تعریف کرده است :
  ۱. بورسیه مقاطع بالاتر : این بورسیه به دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری ارائه می شود. شرایط دریافت این بورسیه، مقدار و ظرفیت آن سالیانه در وبسایت رسمی دانشگاه اعلام می شود.
  ۲. بورسیه دانشجویی : این بورسیه به دانشجویان فارق التحصیل دانشگاه بیلگی ارائه می شود که خواهان ادامه تحصیل در مقاطع بعدی در این دانشگاه می باشد. دانشجویان با ثبت نام در دوره های جدید می توانند از ۳۰ درصد تخفیف در پرداخت شهریه استفاده نمایند.
  ۳. بورسیه خواهر و برادر : این بورسیه به خواهر یا برادر دانشجویان فارق التحصیل این دانشگاه تا سقف ۱۰ درصد ارائه می شود.
  ۴. بورسیه پیشرفت تحصیلی : دانشجویان با تمام کردن سال دوم و سوم و در صورت داشتن نمرات تجمعی بالا می توانند از ۵۰ درصد تخفیف دانشجویی استفاده نمیاند.
  ۵. بورسیه کمک های مالی : دانشجویانی که حداقل معدل ۲.۵۰ GPA را در سال اول کسب کرده باشند می توانند جهت دریافت این بورسیه استفاده کنند. اعتبار این بورسیه یک ماه بوده و در صورت ثابت نگه داشتن معدل خود می توانید دوباره آن را تمدید کنید.

  برجسته ترین فارغ التحصیلان

  آدرس دانشگاه بیلگی استانبول

  این دانشگاه 4 پردیس مختلف در بخش‌های مختلف شهر استانبول دارد.

  پردیس کوش تپه: قدیمی‌ترین پردیس دانشگاه که در سال 1997 تاسیس شد. در آن زمان تنها 3 دانشکده و 2 موسسه آموزشی در این پردیس قرار داشتند. آدرس دقیق پردیس: İnönü Cad. No: 72 Kuştepe 34387 Şişli İstanbul

  پردیس دولاپ دره: سه سال بعد یعنی در سال 2000 پردیس دولاپ دره به دانشگاه بیلگی استانبول اضافه شد. آدرس دقیق پردیس: Hacıahmet Mahallesi Pir Hüsamettin Sokak No:20 34440 Beyoğlu İstanbul

  پردیس سانترال استانبول:در سال 2007 پردیس سانترال پایه ریزی شد و موقعیت آن در اولین نیروگاه برق شهری امپراطوری عثمانی بود. امروزه پردیس اصلی دانشگاه برای امور ثبت نام و … همین پردیس است. آدرس دقیق پردیس: Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 34060 Eyüpsultan İstanbul

  پردیس پریمیوم: در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و در حال حاضر جدیدترین پردیس اضافه شده به دانشگاه بیلگی است. آدرس دقیق پردیس: Premier Kampüs Ofis Gürsel Mahallesi İmrahor Caddesi No:29  34400 Kağıthane/İstanbul

  شهریه سالانه دانشگاه بیلگی

  دانشگاه بیلگی جزو دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است، به همین دلیل شهریه آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. با توجه به زبان و رشته انتخابی شما شهریه تغییر می‌کند. در این قسمت فهرستی از شهریه سالانه رشته های مختلف این دانشگاه در سال تحصیلی 2024_2023 را مشاهده می کنید.

  نام رشته  شهریه به دلار 
  فیزیوتراپی و توانبخشی 8100
  پرستاری  8100
  روانشناسی  8100
  مهندسی کامپیوتر  9720 
  مهندسی برق 9720  
  معماری  9720
  جامعه شناسی  8100
  موزیک  8100
  حقوق 9720
  اقتصاد  8100

  امکانات دانشگاه بیلگی استانبول

  • این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به 20000 دانشجو، 45000 فارغ التحصیل و حدود 1500 دانشگاهی دارد. 7 کالج، 3 موسسه، 4 مدرسه، 3 مدرسه حرفه ای و بیش از 150 برنامه آموزشی به دانشجویان کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد خود ارائه می دهند.
  • دانشگاه بیلگی استانبول دارای 4 پردیس با مساحت 206 هزار متر مربع می باشد. اسامی این دانشگاه ها به شرح زیر است: پردیس کوشتپه به مساحت 32 هزار متر مربع، پردیس دولاپدره به مساحت 21 هزار متر مربع، پردیس استانبول سانترال به مساحت 148 هزار متر مربع و کوزیاتاقی. پردیس با مساحت 4300 متر مربع آماده خدمت رسانی به دانشجویان می باشد که شامل بخش های مختلف دانشگاه می باشد.
  • دانشگاه بیلگی استانبول دارای سه کتابخانه است. یکی در پردیس Dolapdere، یکی در پردیس Kuştepe و دیگری در پردیس Santral قرار دارد. کتابخانه دانشگاه بیلگی استانبول یک سیستم جامع برای پشتیبانی از برنامه های دانشگاهی، تحقیقات و آموزش است. کتابخانه مجازی این دانشگاه شامل بیش از 357000 کتاب الکترونیکی، 58000 مجله الکترونیکی و 110 پایگاه داده و دایره المعارف الکترونیکی است. دسترسی به این منابع هم در داخل و هم خارج از دانشگاه امکان پذیر است.
  • دانشگاه بیلگی علاوه بر کتابخانه‌اش در پردیس مرکزی استانبول، دارای یک موزه هنر معاصر به نام Santral Istanbul است که میزبان کنفرانس‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها است. این موزه در اواسط پاییز 2007 افتتاح شد.
  • سالن های غذا، رستوران ها و کافه تریاهای زیادی در سراسر دانشگاه وجود دارد که انواع غذاهای سالم، باکیفیت و ارزان را به دانشجویان ارائه می دهند.
  • دانشگاه بیلگی دارای امکانات ورزشی مانند زمین های فوتبال، والیبال، بسکتبال، تنیس و والیبال، استخرهای سرپوشیده و روباز، سالن های بدنسازی و ایروبیک می باشد.

  خوابگاه دانشگاه بیلگی استانبول

  در دانشگاه بیلگی استانبول خوابگاه‌های داخل و خارج پردیس وجود ندارد ولی خود دانشگاه برای حل مشکل اقامت داشجویان غیر بومی‌اش با خوابگاه‌هایی قرارداد بسته است که هم قابل اعتماد هستند و هم در نزدیکی محل پردیس دانشگاه قرار گرفته‌اند و تمام خدمات خوابگاهی را به دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌دهند. خوابگاه‌های طرف قرارداد دانشگاه Bilgi گزینه‌های مختلف اتاق را به صورت تک نفره، دو نفره، چهار نفره و ظرفیت‌های مختلف دیگر ارائه می‌دهند که به شرح زیر می‌باشد:

  خوابگاه Santral:در این خوابگاه 9 مدل اتاق با امکانات کامل وجود دارد که فقط 2 دقیقه پیاده روی تا پردیس santralistanbul دانشگاه بیلگی دارد.

  خوابگاه دخترانه Evistanbul: این خوابگاه برای 50 دانشجوی دختر ظرفیت دارد که اتاق‌های آن یک نفره، دو نفره و سه نفره است و 5 دقیقه پیاده تا دانشگاه فاصله دارد.

  خوابگاه Republika Academic Aparts Ortaköy: ظرفیت این خوابگاه 629 نفر است و اتاق‌های تک نفره، دو نفره و سه نفره دارد و تمام امکانات مورد نیاز زندگی دانشجویی در آن موجود است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا