ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهوبلاگ

دانشگاه بیکوز استانبول ترکیه (شرایط پذیرش و شهریه 2024)

 • معرفی دانشگاه بیکوز ترکیه

  دانشگاه بیکوز از جمله دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در سال 2008 توسط دانشکده فنی تدارکات بیکوز تاسیس شد و فعالیت خود را در شهر استانبول و در منقطه بیکوز آغاز کرد. این دانشگاه از جمله محبوب ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در رشته های مهندسی، معماری، علوم اجتماعی، مدیریت و علوم اداری است.

  دانشگاه بیکوز ترکیه، عضو سه برنامه تبادل دانشجو می باشد. که با استفاده از آن دانشجویان تجربیات علمی خوبی در طول تحصیل بدست می آورند. این سه برنامه عبارتند از: برنامه اراسموس، مولانا، برنامه فارابی.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی 
  سال تاسیس 2008
  شهر بخش آسیایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://int.beykoz.edu.tr/

  آیا دانشگاه بیکوز ترکیه مورد تایید ایران است؟

  دانشگاه بیکوز استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما، در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  دانشگاه بیکوز ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را ندارید، این دانشگاه یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

  لازم است بدانید که! دانشگاه بیکوز رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نمی دهد، اما اکثر رشته های هنری، مهندسی و مدیریت را ارائه می دهد. این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه بیکوز ترکیه

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت ان ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه بیکوز استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه بیکوز استانبول 

  پذیرش دانشگاه بیکوز در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و محدودیت سن و معدل ندارد. اما داشتن مدرک آزمون یوس ترکیه و یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

  پذیرش بدون کنکور: دانشگاه بیکوز برای متقاضیان ایرانی خود، پذیرش بدون آزمون در نظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  دانشگاه بیکوز در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز دانشجو می‌پذیرد. شرایط تحصیل در این مقاطع معمولا شامل ارائه نتیجه آزمون ALES می‌شود. اما برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه بیکوز، داوطلبان ایرانی لزومی به ارائه نتیجه این آزمون ندارند و می‌توانند بدون شرکت در آزمون تحصیلات خود را ادامه دهند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه بیکوز می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه بیکوز

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه بیکوز استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره، دیگر در چهار سال تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  بورسیه دانشگاه بیکوز ترکیه 

  دانشگاه بیکوز استانبول هر سال تخفیف های خوبی را بر روی شهریه سالانه رشته های مختلف خود اعمال می کند، به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. آکادمی کرمی برای داوطلبان ممتاز ایرانی که رزومه علمی خوبی دارند، بورسیه های 50% و 100% تخفیف شهریه را از دانشگاه گدیک دریافت می کند.

  جهت کسب اطلاعات بیش تر از دانشگاه بیکوز می توانید به سایت اصلی این دانشگاه به آدرس www.beykoz.edu.tr مراجعه کنید. همچنین برای کسب اطلاعات از نحوه ثبت نام و پذیرش در برترین دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  شهریه دانشگاه بیکوز ترکیه 

  نام رشته  زبان تحصیل  شهریه سالانه به دلار 
   مدیریت کسب و کار ترکی 2.050
   مدیریت کسب و کار انگلیسی 2.600
   تجارت و امور مالی بین المللی انگلیسی 2.600
  طراحی گرافیک ترکی 2.050
  معماری و طراحی داخلی ترکی 2.050
  لیسانس روابط عمومی و تبلیغات ترکی 2.050
  آشپزی ترکی 2.050
  کارتون و انیمیشن ترکی 2.050
   رادیو، سینما و تلویزیون ترکی 2.050
   مهندسی کامپیوتر انگلیسی 2.950
  مهندسی نرم افزار ترکی 2.050
   روانشناسی ترکی 2.050
  معماری ترکی 2.050
  مهندسی صنایع  ترکی 2.050

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه بیکوز

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  دانشکده های دانشگاه بیکوز ترکیه 

  • دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت
  • دانشکده هنر و طراحی
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • دانشکده فنی و مهندسی و معماری

  رشته های دانشگاه بیکوز ترکیه 

  • معماری
  • مدیریت بازرگانی
  • کارتون و انیمیشن
  • طراحی بازی‌های دیجیتالی
  • آشپزی
  • طراحی گرافیک
  • طراحی داخلی
  • روانشناسی
  • روابط عمومی
  • رادیو و تلویزیون
  • هوانوردی
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی صنایع
  • تجارت بین‌الملل

  زبان تحصیل در دانشگاه بیکوز

   آموزش در دانشگاه بیکوز استانبول در اکثر رشته ها به زبان ترکی و در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

  نکته قابل توجه اینکه! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه مدرک تومر سطح B1 و یا B2 ترکی می باشد.

  تبادل دانشجو در دانشگاه بیکوز

  دانشگاه بیکوز عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا