ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
معرفی آزمون های ترکیه

دانشگاه مالتپه استانبول در ترکیه: پذیرش پزشکی + شهریه 2024

 • “آزاد در اندیشه، مدرن در آموزش، جهانی در علم” شعار دانشگاه به طور کامل عظمت و تعالی دانشگاه مالتپه را خلاصه می کند. دانشگاه بخشی از یک سیستم آموزشی عمومی تر است. آنها مدارس و مراکز آموزشی را از مهدکودک تا سطح دانشگاه تاسیس و راه اندازی کرده اند. 

  این دانشگاه در سال 1997 تاسیس شد. اما اساس دانشگاه در سال 1991 و زمانی که بنیاد آموزش استانبول مرمره تاسیس شد، گذاشته شد. ابتدا مدارسی تأسیس کردند و چندین سال در آن زمینه تجربه کسب کردند. بعدها با بیش از 5 سال سابقه این دانشگاه را تأسیس کردند. پس از چند سال، بنیاد روستای آموزش مرمره را با حمایت از فعالیت‌های دانشگاهی تأسیس کرد.

  پردیس اصلی دانشگاه که به نام دهکده آموزشی مرمره شناخته می شود، یک کشور هنری است. این پردیس در محله Maltepe استانبول واقع شده است و به تمام امکانات مورد نیاز برای تحصیل در هر زمینه و هر زمینه ای مجهز است. مراکز تحقیقاتی مختلفی در داخل پردیس نیز وجود دارد و تحقیقات در اینجا بسیار مورد تاکید است. همچنین دانشجویان پزشکی می توانند از امکانات رفاهی بیمارستان دانشگاه که در دهکده آموزشی واقع شده و مجهز به مدرن ترین تجهیزات روز است استفاده کنند. 

  مزایای

  بین المللی شدن یکی از مهمترین رسالت های دانشگاه است. این دانشگاه از اوایل دهه 2000 سعی در برقراری ارتباط با دانشگاه های مختلف در کشورهای مختلف جهان داشته است. آنها بخشی از برنامه اراسموس هستند که امکان تبادل دانشجو بین این دانشگاه و سایر دانشگاه های بیشتر در اروپا را فراهم می کند. آنها مشارکت خود را در Erasmus در سال 2007 گسترش دادند. از آن زمان، دانشجویان سایر دانشگاه ها به Maltepe می پیوندند و در پروژه های تحقیقاتی شرکت می کنند و بالعکس. 

  کیفیت آموزش در این دانشگاه توسط دفتر مدیریت کیفیت تضمین می شود. آنها معلمان باکیفیت و آگاه را به کار گرفته اند و رویکردهای نوینی را برای آموزش در پیش گرفته اند. با پشتیبانی زیرساخت های باورنکردنی دانشگاه، Maltepe یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی در ترکیه است. 

  زندگی دانشجویی

  در داخل دهکده آموزشی تمامی امکانات برای یک زندگی راحت و راحت تدارک دیده شده است. این مجموعه عظیم با خوابگاه های مختلف، امکانات ورزشی و ساختمان های آموزشی است. این دانشگاه سالانه رویدادهای مختلفی را برگزار می کند. بیش از 750 رویداد در این دانشگاه در حال برگزاری است. این شامل اجرای رقص، نمایش در سالن 800 نشسته در فضای باز، و رویدادهای ورزشی مختلف است. کارگاه ها و کنفرانس هایی در زمینه های مختلف نیز هر از چند گاهی برگزار می شود. دانشجویان می توانند از این کارگاه ها برای یادگیری مهارت ها و صلاحیت های مختلف برای شغل آینده خود استفاده کنند. 

  13 مرکز ورزشی در محوطه اصلی دانشگاه وجود دارد. فوتبال، بسکتبال، تنیس و سالن بدنسازی از محبوب ترین ورزش های این دانشگاه هستند. هر ساله در آغاز سال تحصیلی، دانش آموزان برای شرکت در تیم های مختلف و تمرین حرفه ای تری انتخاب می شوند. 

  هنر نیز در این دانشگاه بسیار محبوب است. جشنواره بهاره می تواند پشتوانه ای برای این امر باشد. به غیر از جشنواره شامل اکشن ها و اجراهای مختلف، نمایشگاه ها و گالری های ملی و بین المللی مختلفی نیز در این دانشگاه برگزار می شود. 

  به غیر از بیمارستان کاملا مجهز، یک مرکز بهداشتی در داخل محوطه دانشگاه وجود دارد که برای ارائه کمک های اولیه و فعالیت های مراقبت های بهداشتی مورد نیاز در مواقع اضطراری طراحی شده است.

  کتابخانه دانشگاه نیز یکی از نقاط قوت این دانشگاه است. بیش از 200000 کتاب چاپی در اینجا ذخیره می شود. همچنین یک بخش جداگانه برای همه کتاب های اهدایی و منحصر به فرد وجود دارد. این کتابخانه مجهز به مدرن ترین زیرساخت های روز است و از طریق پلتفرم قوی خود امکان دسترسی به میلیون ها کتاب را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

   این دانشگاه محل اقامت در داخل دهکده آموزشی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. اتاق خوابگاه در قسمتی باورنکردنی از محوطه دانشگاه واقع شده است که در سراسر آن توسط درختان و طبیعت احاطه شده است. 

  رتبه بندی دانشگاه ها

  دانشگاه Maltepe یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است. این دانشگاه در تمامی رتبه بندی ها در بین 100 دانشگاه برتر کشور قرار گرفته است. وب سایت وبومتریکس پس از آن در رتبه 100 بهترین دانشگاه جمهوری ترکیه و 2947 امین دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. وب سایت edurank Maltepe را هفتادمین دانشگاه برتر ترکیه و نوزدهمین در شهر استانبول قرار داده است همچنین این دانشگاه 4082 امین دانشگاه برتر جهان در وب سایت ذکر شده است. 

  جراحی پلاستیک: 

  این برنامه توسط دانشکده پزشکی دانشگاه Maltepe ارائه می شود. دانشکده یکی از بهترین و محبوب ترین دانشکده های این دانشگاه است. این دانشکده بیش از هر دانشکده دیگری در این دانشگاه انتشارات دارد و یکی از پیشرفته ترین و پذیرفته ترین دانشکده های بین المللی دانشگاه است. برنامه جراحی پلاستیک در بین 500 برنامه برتر در زمینه جراحی پلاستیک رتبه بندی شده است و این دانشگاه یکی از بهترین برنامه های جهان را ارائه می دهد. 

  دانشکده معماری و طراحی:

  این دانشکده یکی دیگر از محبوب ترین برنامه های این دانشگاه یعنی معماری را ارائه می دهد. فعالیت های آموزشی پشتیبانی می شود اما استودیوهای طراحی و برنامه های کارآموزی. همچنین دانشجویان می توانند در رشته های دو رشته ای در این دانشکده تحصیل کنند. 

  دانشکده مهندسی:

  این دانشکده به عنوان یکی از دانشکده هایی که بیشترین تعداد نشریه را دارد، بر پژوهش تاکید دارد و بیش از 15 آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی را در داخل ساختمان خود دارد. در این دانشکده 5 گروه شامل گروه های کامپیوتر، نرم افزار، صنایع، برق و عمران وجود دارد. 

  شرایط پذیرش و درخواست

  • عکس بیومتریک
  • فرم درخواست آنلاین
  • نمونه معتبر ترجمه دیپلم
  • کپی تایید شده ترجمه انگلیسی یا ترکی رونویسی
  • برای افراد دارای تابعیت مضاعف، سندی که نشان می دهد ملیت اصلی جمهوری ترکیه نیست.
  • کارت آبی (در صورت وجود) فتوکپی
  • برای متقاضیان برنامه های آموزش زبان خارجی، گواهی نتایج آزمون زبان خارجی (TOEFL و غیره)
  • گواهی معادل سازی از وزارت آموزش ملی (MEB)
  • نتیجه آزمون فعلی (SAT، ACT، ASL، مدرک کارشناسی، AYÖS، ABİTUR، KONKUR، TQDK…)

  دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید در یکی از آزمون های ورودی دانشگاه مذکور شرکت کنند. نتایج آزمون مهارت زبان ترکی و انگلیسی نیز مورد نیاز است (TOEFL iBT، حداقل 90). دانش آموزان باید 550 لیر در فرآیند درخواست پرداخت کنند.

  چرا دانشگاه مالتپه؟

  دانشگاه Maltepe، یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های پایه ترکیه، برنامه های درجه یک را به دانشجویان جوان با استعدادی که به دنبال فرصت هایی در زندگی علمی خود هستند، ارائه می دهد. این دانشگاه مجهز به یکی از بهترین مجتمع های آموزشی در سراسر ترکیه می باشد. همه چیزهایی که دانش آموزان برای یک زندگی آکادمیک راحت و بیشتر نیاز دارند را دارد. این شهر در یکی از بهترین شهرهای ترکیه، استانبول نیز واقع شده است. استانبول خود اقیانوسی از فرصت هاست و شما را به بالاترین سطوح در زندگی آکادمیک و حرفه ای می رساند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا