ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه گیرسون ترکیه✔ شرایط پذیرش +رنکینگ + شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه گیرسون

  دانشگاه گیرسون (Giresun University) از جمله دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه هر ساله پذیرای صد ها دانشجوی داخلی و بین المللی بوده و دانشجویان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در انواع رشته های متعدد در این دانشگاه تحصیل نمایند.

  این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و فعالیت خود را در شهر گیرسون این کشور آغاز کرد. به دلیل عضویت این دانشگاه در برنامه اراسموس و فارابی، دانشجویان این دانشگاه امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های اروپایی دارند. دانشجویان می توانند چندین ترم در این دانشگاه ها تحصیل کرده و از آموزش و خدمات بی نظیر این دانشگاه ها استفاده نمایند.

  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس  ترکی 
  سال تاسیس 2006
  شهر  گیرسون
  تاییدیه دانشگاه تایید کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  رنکینگ جهانی QS  4858
  نحوه پذیرش آزمون YOS ،TRYOS و با شرط معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه https://www.giresun.edu.tr/

  آیا دانشگاه گیرسون مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه گیرسون، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. همچنین این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  در حال حاضر دانشگاه گیرسون در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد. اما با توجه به پیشرفت سطح علمی، این دانشگاه احتمال اینکه در سالهای آتی بتواند تاییدیه ایران را دریافت کند، بسیار بالا است.

  آدرس دانشگاه گیرسون ترکیه 

  دانشگاه گیرسون در کرانه دریای سیاه واقع شده است. پردیس مرکزی دانشگاه که گوره نام دارد در مرکز شهر قرار دارد که از یک سمت به مناطق کوهستانی و از سمت دیگر به ساحل دریای سیاه می‌رسد. برای جابه‌جایی بین دانشگاه و مرکز شهر اتوبوس‌های عمومی فراهم شده  که در مدت 15 دقیقه شما را به مقصد می‌رسانند. همچنین در اطراف این دانشگاه کافه، رستوران و مراکز خرید زیادی وجود دارد.

  روزانه به طور منظم روزانه از شهر های آنکارا و استانبول با استفاده از اتوبوس امکان دسترسی به شهر گیرسون می باشد، مسیر بین گیرسون و استانبول تقریباً 12 و 30 دقیقه با مسافت 1.044 کیلومتر طول می کشد و فاصله آن تا آنکارا تقریباً 7 ساعت و 40 دقیقه است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه گیرسون ترکیه

  دانشگاه گیرسون در نظر دارد تا سطح آموزشی و علمی خود را ارتقا داده و بتواند به رنکینگ و رتبه های بالایی در سطح ملی و داخلی دست پیدا کند. لازم به ذکر است این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را دارید باید بدانید که مدارک تحصیلی این دانشگاه مورد تایید کشور ایران نخواهد بود.

  دانشگاه گیرسون جزء 100 دانشگاه برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند.

  اعتبار دانشگاه گیرسون ترکیه   رتبه
  در بین دانشگاه های جهان  1001+
  در بین دانشگاه های ترکیه 94

  شرایط پذیرش دانشگاه گیرسون ترکیه

  دانشگاه گیرسون یکی از دانشگاه‌های مطرح ترکیه است که علاوه بر شهروندان ترکیه‌ای، دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند. همچنین این دانشگاه اغلب رشته های تحصیلی پرتقاضای ترکیه از جمله پزشکی، دندانپزشکی را ارائه می‌دهد و مقصد مناسبی برای افرادی است که قصد تحصیل در ترکیه و شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه های ترکیه را دارند.

  پذیرش و دریافت نامه قبولی برای داوطلبان ایرانی در دانشگاه گیرسون ترکیه از سه طریق امکان پذیر است. اولین روش با شرکت در آزمون یوس YOS اختصاصی خود دانشگاه و کسب امتیاز حداقل 90 از 100 برای رشته های علوم پزشکی و حداقل نمره 70 برای رشته های غیر پزشکی می توانند برای انتخاب رشته اقدام بنمایند.

  لازم است بدانید که 50% ظرفیت پذیرش دانشگاه گیرسون از نتایج آزمون یوس خود تکمیل می شود، به جز این روش، داوطلبان می توانند با کسب امتیاز در آزمون یوس دانشگاه های دیگر و یا شرکت در آزمون مرکزی TRYOS برای پذیرش دانشگاه عدنان مندرس ترکیه اقدام کنند.

  آزمون های ورودی دانشگاه گیرسون، YOS و تومر هستند؛ حواستان باشد که حداقل نمره مورد نیاز TOMER برای قبولی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی سطح C1 است.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  در چند سال اخیر به دلیل رقایت بالای شرکت کنندگان آزمون یوس و عدم قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، فرصت پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبان ممتاز بین المللی ایجاد شده است. سومین روش برای ورود به دانشگاه گیرسون پذیرش از طریق سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد.

  با استفاده از این روش تمامی داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون، اما با پرداخت شهریه سالیانه برای تحصیل در دانشگاه گیرسون اقدام کنند. اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 18 هستید، می توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  متقاضیان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه گیرسون علاوه برشرکت در آزمون باید تمام سوابق تحصیلی خود را به زبان ترکی ترجمه نموده و به دانشگاه ارسال نمایید همچنین در صورت أخذ پذیرش، باید ویزای تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند.

  چنانچه شما دارای رتبه‌ بالا و نمرات خوب در سطح دبیرستان هستید، می‌توانید شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه امتحان کنید.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه گیرسون 

  طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. داوطلبان ایرانی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه گیرسون باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 17 باشند، تا بتوانند بدون شرکت در آزمون یوس و صرفا بر اساس سوابق برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

  مدرک پزشکی دانشگاه گیرسون در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را دراین دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه گیرسون ترکی می باشد، به همین دلیل داوطلبان برای ورود به دوره اصلی پزشکی باید مدرک بین المللی TOMER را به دانشگاه ارائه دهند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه گیرسون ترکیه پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

  پذیرش دانشگاه گیرسون در مقطع ارشد و دکتری

  متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه گیرسون ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورتی که شما در دانشگاه گیرسون بخواهید در مقاطع تکمیلی به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید، میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه گیرسون

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل  بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله  دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه گیرسون ترکیه

  دانشگاه گیرسون ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شهریه دانشگاه گیرسون ترکیه 

  دانشگاه گیرسون یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به لیر دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد، و شرایط پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد، در ادامه شهریه های به روز این دانشگاه را برای اکثر رشته های پرطرفدار این دانشگاه  ارائه داده ایم.

  شهریه دانشگاه گیرسون
  رشته شهریه سالانه (لیر)
  پزشکی 110.000
  دندانپزشکی 50.000
  پرستاری 15.000
  مهندسی کامپیوتر 17.000
  مهندسی مکانیک 17.000
  مهندسی برق و الکترونیک 17.000
  زیست شناسی 14.000
  جغرافیا 14.000
  ریاضیات 14.000
  جامعه‌شناسی 14.000
  طراحی گرافیک 21.000
  اقتصاد 13.000
  روابط بین‌المللی 13.000
  روزنامه‌نگاری 11.000
  رادیو، تلویزیون و سینما 11.000

  دانشکده های دانشگاه گیرسون ترکیه

  در حال حاضر دانشگاه گیرسون دارای ۱۳ دانشکده، ۱۹ پردیس آموزشی، ۱۳ مدرسه حرفه ای، ۳ موسسه و ۲۱ مرکز تحقیقاتی می باشد. همچنین ۵ گروه آموزشی در این دانشگاه مشغول به کار اند.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده دریانوردی
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده علوم اسلامی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده علوم ورزشی
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده گردشگری

  رشته های دانشگاه گیرسون ترکیه 

  دانشگاه گیرسون در 13 دانشکده خود رشته‌های پرمتقاضی زیادی ارائه می‌کند که در بین آن‌ها رشته پزشکی دانشگاه گیرسون جزء 1000 برنامه پزشکی مطرح در آسیا است، به همین علت اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه را دارید، این دانشگاه می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. در ادامه به معرفی بهترین رشته‌های این دانشگاه می‌پردازیم:

  • دندانپزشکی
  • پزشکی
  • مامایی
  • پرستاری
  • مدیریت گردشگری
  • رادیو، تلویزیون و سینما
  • فیزیک
  • ریاضی
  • روان‌شناسی
  • هنرهای آزاد و علوم
  • مهندسی مکانیک

  امکانات دانشگاه گیرسون ترکیه

  با وجود آنکه دانشگاه گیرسون یک دانشگاه دولتی می باشد اما همواره در تلاش است تا برترین و مجهز ترین تجهزیات لازم را فراهم کرده و از تکنولوژی های روز دنیا جهت آموزش به دانشجویان خود استفاده نماید. از جمله امکانات دانشگاه گیرسون می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • سالن های ورزشی متعدد (باشگاه های بدن سازی، استخر های سرپوشیده، زمین های فوتبال، والیبال، بسکتبال و …)
  • کتابخانه های بزرگ و غنی
  • سالن های غذاخوری، رستوران ها و کافه تریا ها
  • عضویت در برنامه های تبادل دانشجویی همچون اراسموس و فارابی
  • خوابگاه دخترانه و پسرانه
  • مرکز سلامت و ارائه خدمات پزشکی به دانشجویان خارجی و داخلی
  • انجمن دانشگاهی و فعال در زمینه های گوناکون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، هنری، علمی و …

  دانشگاه گیرسون

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۸ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا