ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های دولتی ترکیهوبلاگ

دانشگاه ییلدیز تکنیک استانبول (شرایط پذیرش و شهریه 2024)

 • دانشگاه فنی یلدیز

   

  دانشگاه فنی مهندسی ییلدیز که به معنی ستاره درخشان است تاسیس شد و   یکی از مهم ترین دانشگاه های استانبول ترکیه است. در سال 1911 به عنوان مدرسه ای مرتبط با وزارت فواید عامه که بر اساس برنامه درسی یکی از مدارس فرانسه بود و هدف از تأسیس آن رفع نیازهای وزارت فواید عامه بود که در چارچوب ضمایم تأسیس شد. دانشگاه دارای دو پردیس است که یکی از آنها در بشیکتاش یکی از مناطق استانبول و پردیس دوم در منطقه اسنلر داود پاشا در مرکز بخش اروپایی استانبول واقع شده است.

  رتبه بندی دانشگاه فنی یلدیز

  محوطه دانشگاه یلدیز تکنیک

  دانشگاه فنی یلدیز رتبه   چهاردهم را در بین دانشگاه های ترکیه، 1000 دانشگاه های جهان و 100 دانشگاه های آسیایی را به خود اختصاص داده است.دانشگاه فنی یلدیز  با توافق نامه های همکاری مشترک منعقد شده بین آن و دانشگاه های اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا متمایز است. ، آمریکای لاتین و آسیا.

  به گزارش QS، این دانشگاه بر اساس طبقه بندی موضوعات و تخصص های فنی در بین دانشگاه های ترکیه رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است و همچنین بر اساس طبقه بندی فنی در سال 2020 نیز رتبه 451 را در بین مسلمانان جهان کسب کرده است.

  زبان رایج در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است، زیرا شامل 11 دانشکده مختلف با تقریباً 33 دپارتمان می باشد که حدود 51 رشته در مقطع کارشناسی در آن تدریس می شود و دو مؤسسه فوق لیسانس وجود دارد که در آن 140 برنامه کارشناسی ارشد و 72 رشته در مقطع دکتری تدریس می شود و 4 رشته مدارس حرفه ای، علاوه بر نزدیک به 300 آزمایشگاه تحقیقات علمی.

  دانشگاه Yıldız Teknik

  • شهر:  استانبول – استانبول
  • تاریخ تاسیس:  1911
  • رتبه محلی:  13
  • وب سایت:  www.yildiz.edu.tr
  • آموزش زبان در دانشگاه: ترکی – انگلیسی

  درباره دانشگاه Yıldız Teknik

   

   

  دانشگاه فنی Yıldız یکی از 15 دانشگاه برتر ترکیه است و در بین ده دانشگاه دولتی واقع در استانبول قرار دارد. برای اطلاع از تمام جزئیات در مورد دانشگاه فنی یلدیز، لطفاً اطلاعاتی را که در زیر ارائه می شود مطالعه کنید. جایی که رشته ها و کالج های داخل آنها ذکر خواهد شد، علاوه بر نحوه اخذ پذیرش در آنها.
  این سومین دانشگاه قدیمی در ترکیه است، زیرا تاریخ تاسیس آن به سال 1911 برمی گردد و محوطه دانشگاه آن در استانبول واقع شده است و طبق رتبه بندی وب دانشگاه ها، دانشگاه فنی یلدیز رتبه 14 را در بین دانشگاه های ترکیه و رتبه آن را در بین دانشگاه های سراسر جهان دارد. 1113 است.

  و بعد از اینکه دانشگاه Yıldız Teknik طی دهه های گذشته تحولات و به روز رسانی های زیادی را پشت سر گذاشت و طبق قانون مورخ 3 جولای 1992 و شماره 3837 نام دانشگاه به دانشگاه Yıldız Technik تغییر یافت و نمی توان منکر یکی بودن آن شد. یکی از قوی ترین دانشگاه های فنی و یکی از گزینه های ایده آل برای دانشجویانی است که آرزوی تحصیل در ترکیه را دارند.

  شایان ذکر است که این دانشگاه از طریق فرآیند ادغام آنچه آکادمی دولتی مهندسی و معماری استانبول نامیده می شود با مدرسه حرفه ای خود و ادغام دانشکده ها و بخش هایی که به آکادمی مهندسی و معماری دولتی کوجایلی مرتبط هستند با دانشگاه کوجالی شکل گرفته است. هنرستان فنی حرفه ای.

  درباره دانشگاه فنی ییلدیز

  یکی از محبوب ترین دانشگاه های دولتی استانبول، دانشگاه فنی Yıldız سومین دانشگاه قدیمی ترکیه است که قدمت آن به سال 1911 باز می گردد. همچنین یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است. این دانشگاه دارای 11 دانشکده، دو موسسه، مدرسه آموزش عالی حرفه ای، مدرسه حرفه ای کاخ ها و ساختمان های تاریخی ملی، مدرسه حرفه ای زبان های خارجی و بیش از 35000 دانشجو است.

   چرا دانشگاه فنی یلدیز؟

  حیاط و محیط دانشگاه

  دانشگاه فنی یلدیز در استانبول یکی از هفت دانشگاه دولتی در شهر استانبول است، مقر اصلی آن در منطقه بشیکتاش در تنگه بسفر و ساختمان جدید آن در منطقه اسنلر داود پاشا در مرکز بخش اروپایی استانبول است. زبان تدریس در آن ترکی و انگلیسی است و برجسته ترین فارغ التحصیلان آن کنان امیرزالی اوغلو نماینده ترکیه و مورات ییلدیریم بازیگر هستند.

  دانشکده مهندسی دانشگاه یلدیز به چهار دانشکده مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمران، دانشکده مهندسی مکانیک و دانشکده مهندسی شیمی تقسیم می شود و همچنین شامل دانشکده علوم اقتصادی و اداری، دانشکده هنر، دانشکده هنر و طراحی، دانشکده آموزش، دانشکده معماری، و دانشکده معماری دریایی و مهندسی دریایی.

  دانشگاه فنی ییلدیز به تعداد:

  رتبه محلی: 14

  رتبه بین المللی: 1090

  تعداد دانش آموز: 36000 دانش آموز

  دانشکده ها: 11 دانشکده

   

  به رسمیت شناختن محلی و بین المللی

  دانشگاه فنی Yildiz دارای اعتبارنامه های زیر است: YOK، MUDEK، MIAK، NMR.IQNET، MIAK

   

  دانشگاه فنی یلدیز ( به ترکی : Yıldız Teknik Üniversitesi ) یک دانشگاه فنی برای علوم مهندسی است و یکی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های استانبول ترکیه است. پردیس دانشگاه مرکزی در بشیکتاش ( ترکی : Beşiktaş )، یکی از شهرداری های استانبول واقع شده است. تعداد دانشجویان دانشگاه حدود 21 هزار دانشجو است و شامل 10 دانشکده ، دو مؤسسه  و 3 آموزشکده فنی و حرفه ای است و دانشکده ها دارای 33 گروه آموزشی هستند و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهند . علاوه بر این، دو دانشکده برای مطالعات حرفه ای و زبان های خارجی وجود دارد.

  این دانشگاه در سال 1911 تأسیس شد ، زیرا در ضمیمه های کاخ یلدیز تأسیس شد .

  کلمه ییلدیز در زبان ترکی به معنای ستاره است و شعار دانشگاه از این جمله آمده است: “ستاره همیشه در حال تابش”.

  دانشگاه فنی ییلدیز دارای تاریخ برجسته ای است که به سال 1911 پس از میلاد باز می گردد، زمانی که بیش از صد سال توسعه یافت.

  مدرسه ناظران برای آموزش عالی 1911-1922 

  این دانشگاه در ابتدا با نام «مدرسه ناظران برای آموزش عالی» (به ترکی : Kondüktör Mekteb-i Âlisi ) تأسیس شد تا نیاز به تکنسین در بخش خدمات عمومی شهرداری را برآورده کند. حرفه «افسر فنی» قبلاً به عنوان «رهبری» (به فرانسوی : conducteur ) شناخته می شد و اکنون به عنوان «تکنسین» شناخته می شود. برنامه درسی این مدرسه بر اساس برنامه مدرسه هدایت پاریس طراحی شده بود و در آن زمان زیر نظر وزارت فواید عمومی ترکیه بود.

  مدرسه کارهای عمومی 1922-1937

  در سال 1922، نام مدرسه به “مدرسه خدمات عمومی” (به ترکی : Nafia Fen Mektebi ) تغییر یافت. مدت تحصیل در سال 1926 به دو سال و نیم و سپس در سال 1931 به سه سال افزایش یافت.

  در پی افزایش خدمات عمومی و نیاز روزافزون به خدمات فنی، دستور تعطیلی دانشکده فواید عامه و ایجاد یک دانشکده فنی برای تامین نیروی کار با کادر فنی و مهندسین حرفه ای صادر شد. این مدرسه یک برنامه دو ساله برای کادر فنی و یک برنامه چهار ساله برای مهندسان ارائه داد. ساختمان‌های جدید مدرسه از ضمیمه‌های کاخ ییلدیز عثمانی که هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد، تحویل داده شد.

  مدرسه فنی استانبول 1937-1969

  در دوره اولیه، مدرسه شامل بخش های عمران و مکانیک بود و دانش آموزان به عنوان پرسنل فنی و مهندس آموزش می دیدند. با شروع ترم 1942-1943، بخش های برق و معماری به عنوان بخشی از گروه مهندسی اضافه شد.

  در سال تحصیلی 1949-1950، گروه مهندسی نقشه برداری و نقشه برداری افتتاح شد، اما در سال تحصیلی 1951-1952 بسته شد.

  در سال تحصیلی 1959-1960، یک بخش تخصصی در دانشکده فنی استانبول افتتاح شد و پس از یک سال تحصیل، مدارک عالی برای مهندسی و معماری اعطا شد.

  آکادمی دولتی مهندسی و معماری استانبول 1969-1982 

  این مدرسه به عنوان یک موسسه مستقل آموزش عالی و تحقیقاتی در سال 1969 تأسیس شد.

  در سال 1971، قانونی برای تعطیلی مدارس خصوصی خصوصی تصویب شد، بنابراین دانشکده های مهندسی به آکادمی مهندسی و معماری استانبول وابسته شدند.

  دانشگاه ییلدیز 1982-1992

  دانشگاه یلدیز با فرمان شماره 41 ژوئیه 1982 تأسیس شد.

  دانشگاه تازه تأسیس متشکل از بخش‌های علوم، ادبیات، مهندسی، مدرسه حرفه‌ای در شهر کوجایلی، مؤسسه علوم، مؤسسه علوم اجتماعی و زبان‌های خارجی وابسته به این اداره، تاریخچه اصول آتاتورک و تاریخ بود. انقلاب، زبان ترکی، تربیت بدنی و هنرهای زیبا.

  دانشگاه فنی یلدیز 1992

  نام دانشگاه به موجب قانون شماره 3837 مورخ 12 تیر 1371 به دانشگاه فنی یلدیز تغییر یافت. دانشکده های مهندسی، برق، الکترونیک، ساختمان، مکانیک و شیمی شیمی و همچنین دانشکده علوم اقتصادی و اداری تأسیس شد. کالج مهندسی کوجائی و دبیرستان حرفه ای کوجائی از هم جدا و تحت نام دانشگاه کوجائی سازماندهی شدند .

  امروزه این دانشگاه با 10 دانشکده، 2 موسسه، یک مدرسه حرفه ای، یک دانشکده زبان های خارجی و بیش از 22000 دانشجو به تحصیل ادامه می دهد.

  تأسیس دانشگاه مدرن 

  دانشگاه Yıldız با ادغام “آکادمی دولتی مهندسی و معماری استانبول” با دانشکده های مهندسی وابسته، و ادغام دانشکده ها و بخش های مرتبط ” آکادمی دولتی مهندسی و معماری کوچلی ” با مدرسه حرفه ای کوجایلی تشکیل شد .

  دانشگاه جدید یک مؤسسه علوم، یک مؤسسه علوم اجتماعی، و بخش‌های علوم، هنر، مهندسی، زبان‌های خارجی، زبان ترکی، اصول آتاتورک و تاریخ انقلاب، تربیت بدنی و هنرهای زیبا تأسیس کرد.

  این دانشگاه در سال 1992 نام نهایی خود را به این نام گرفت: دانشگاه فنی یلدیز .

  دانشکده مهندسی به چهار دانشکده تقسیم و به شرح زیر تغییر ساختار یافت:

  • دانشکده الکترونیک برق.
  • دانشکده ساخت و ساز.
  • دانشکده مهندسی مکانیک و علوم شیمی.
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده برق و الکترونیک.
  • دانشکده هنر و مطالعات فرهنگ ملی.
  • دانشکده هنر و طراحی.
  • دانشکده تعلیم و تربیت.
  • دانشکده علوم اقتصادی و اداری.
  • دانشکده مهندسی عمران.
  • دانشکده مهندسی شیمی و مکانیک.
  • دانشکده مهندسی مکانیک.
  • دانشکده مهندسی نیروی دریایی.
  • دانشکده معماری

  دانشکده ها و مدارس 

  • موسسه علوم و مهندسی.
  • موسسه علوم اجتماعی.
  • کالج مطالعات حرفه ای.
  • مدرسه زبان های خارجی.

  رتبه بندی دانشگاه فنی ییلدیز

  این دانشگاه فنی یلدیز است و یک دانشگاه دولتی است و یکی از قوی ترین و بهترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود که رشته های مهندسی را تدریس می کند و هیچ تخصص پزشکی در آن وجود ندارد که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تحصیل کند. سطوح با کیفیت بالا دانشگاه فنی یلدیز با قراردادهای همکاری مشترک با دانشگاه‌های اروپایی مشخص می‌شود، زیرا رتبه‌بندی پیشرفته‌ای را چه در سطح محلی و چه در سطح جهانی به خود اختصاص داده است، که آن را به مقصدی برای دانشجویان بین‌المللی به طور کلی و اعراب به‌طور خاص تبدیل می‌کند، زیرا علاوه بر وجه تمایز پیشرفت، هر ساله تعداد محدودی دانشجوی بین المللی را هر ساله در دانشگاه خود می پذیرد.

  آماری از تعداد دانشجویان این دانشگاه

  که تعداد دانشجویان آن طبق آمار دانشگاه تقریباً 33622 دانشجو است و تقریباً 26587 دانشجو در مقطع کارشناسی و مابقی دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و مؤسسه تحصیل می کنند.

  وب سایت دانشگاه فنی ییلدیز

  این دولت ترکیه در استانبول است، یک ماه است که در اروپا بوده و دولت ترکیه در این کشور است. این دانشگاه شامل دو پردیس است که در منطقه بشیکتاش قرار دارند. گنبد پردیس در منطقه اسنلر داود پاشا در مرکز بخش اروپا در استانبول.

  شناخت دانشگاه:

  همچنین دانشگاه فنی یلدیز دارای اعتبار وزارت آموزش عالی ترکیه و مورد تایید کشورهای عربی می باشد و مدرک YÖS یا SAT شرط ثبت نام در اولویت می باشد.دانشگاه فنی یلدیز همواره به دنبال ارتقای ظرفیت خود در زمینه تحصیلات دانشگاهی و رسیدن به سطح مشابه در آموزش عالی و همچنین به دنبال افزایش رقابت پذیری خود در تحقیقات دانشگاهی و پیوستن به بهترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان است.

  محوطه دانشگاه :

  دانشگاه فنی یلدیز شامل حدود 11 کالج، مرکز تحقیقاتی و برنامه های کاربردی می باشد.این دانشگاه دارای گرایش های مختلفی برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. دانشگاه فنی یلدیز به دانشجویان خود برنامه تبادل دانشجو (اراسموس) را ارائه می دهد که با بسیاری از دانشگاه های اروپایی شرکت می کند، به این معنی که اگر دانشجو در این برنامه پذیرفته شود، می تواند یک سال تحصیل در دانشگاه های اروپا را به پایان برساند.

   

  رشته ها و دانشکده های  دانشگاه ییلدیز تکنیک 
  آموزش و پرورش دانشکادا
  برنامه اش را نام ببرید یک مشتری خوش مطالعه Hazina Ha در زبان ترکی ممکن است شدیدتر باشد Hazina Ha در دلار آمریکا ممکن است بیشتر باشد
  یک انیمیشن کامپیوتری و یک انیمیشن کامپیوتری مشتری ترک 3,680 432
  علوم سرگرم کننده مشتری ترک 3,680 262
  معلم ریاضی ابتدایی مشتری ترک 3,680 262
  آموزش انگلیسی مشتری انگلیسی 3,680 262
  تربیت معلم، پش دبستانی مشتری ترک 3,680 262
  رهنمای و مشاوره رواننا مشتری ترک 3,680 262
  مطالعات اجتماعی مشتری ترک 3,680 262
  آموزش زبان ترکی است مشتری ترک 3,680 262
  مهندسین برق و الکترونیک 
  برنامه اش را نام ببرید یک مشتری خوش مطالعه Hazina Ha در زبان ترکی ممکن است شدیدتر باشد Hazina Ha در دلار آمریکا ممکن است بیشتر باشد
  مهندسان رایان مشتری ترک 5,480 391
  مهندسان Pszczy مشتری انگلیسی 5,480 391
  مهندسان رعد و برق مشتری ترک 5,480 391
  مهندسی الکترونیک و ارتباطات زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی کنترل و اتوماسیون زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی کنترل و اتوماسیون زبان انگلیسی 5,480 391
  دانشکده ادبیات و هنر
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  فیزیک زبان ترکی 4590 327
  آمار زبان ترکی 4590 327
  علم شیمی زبان ترکی 4590 327
  علم شیمی زبان انگلیسی 4590 327
  ریاضیات زبان ترکی 4590 327
  زیست شناسی مولکولی و ژنتیک زبان ترکی 4590 327
  ترجمه و تفسیر زبان فرانسوی 4590 327
  زبان و ادبیات ترکی زبان ترکی 4590 327
  دانشکده نیروی دریایی
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی کشتی سازی و ماشین آلات دریایی زبان ترکی 6890 492
  مهندسی مدیریت ماشین آلات دریایی زبان ترکی 6890 492
  دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  اقتصاد زبان ترکی 4,140 295
  اقتصاد زبان انگلیسی 4,140 295
  مدیریت کسب و کار زبان ترکی 4,140 295
  مدیریت کسب و کار زبان انگلیسی 4,140 295
  علوم سیاسی و روابط بین الملل زبان ترکی 4,140 295
  دانشکده مهندسی عمران
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی محیط زیست زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی نقشه زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی عمران زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی عمران زبان انگلیسی 5,480 391
  دانشکده شیمی و کانی شناسی
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی زیستی زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی زیستی زبان انگلیسی 5,480 391
  مهندسی شیمی زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی مواد غذایی زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی شیمی زبان انگلیسی 5,480 391
  مهندسی ریاضی زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی ریاضی زبان انگلیسی 5,480 391
  مهندسی متالورژی و مواد زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی متالورژی و مواد زبان انگلیسی 5,480 391
  دانشکده مهندسی مکانیک
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی صنایع زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی صنایع زبان انگلیسی 5,480 391
  مهندسی مکانیک زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی مکاترونیک زبان ترکی 5,480 391
  مهندسی مکاترونیک زبان انگلیسی 5,480 391
  دانشکده معماری
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  حفظ میراث فرهنگی زبان ترکی 5,480 391
  معماری زبان ترکی 5,480 391
  معماری زبان انگلیسی 5,480 391
  برنامه ریزی شهری زبان ترکی 5,480 391
  دانشکده هنر و طراحی
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  عکاسی و فیلمبرداری
  زبان ترکی 6890 492
  طراحی ارتباطات زبان ترکی 6890 492
  مدیریت هنری
  زبان ترکی 6890 492
  دانشکده علمی کاربردی
  نام برنامه زبان مطالعه کنید هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  اویونیک زبان ترکی 3,680 262

   

  دکمه اشتراک گذاری فیسبوک

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا