ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه (به دلار و تومان)

 •  

  در این مقاله هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را به دلار و تومان برای دانشگاه های خصوصی و دانشگاه های دولتی ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم.

  اطلاعیه مهم 1: هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و بدون آزمون سالانه بین 20 الی 30 هزار دلار است. که این شهریه در دو قسط پرداخت می شود. قسط اول که شامل 50% شهریه یک سال است در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه و الباقی شهریه در شروع ترم دوم تحصیلی دانشجو تسویه خواهد شد.

  اطلاعیه مهم 2: هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران در ترکیه به ترتیب عبارتند از: دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان $20.000، دانشگاه باهچه شهیر استانبول انگلیسی $22.000، دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی (30% انگلیسی، 70% ترکی) $27.000 و انگلیسی $28.800، دانشگاه یدی تپه انگلیسی $32.000 است. 

  اطلاعیه مهم 3: برای پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه های تایید ایران در ترکیه شرایط سن بسیار حائز اهمیت می باشد. برای دانشگاه مدیپول استانبول سن کمتر از 40 سال، دانشگاه باهچه شهیر و دانشگاه یدی تپه سن کمتر از 23 سال و برای دانشگاه آیدین استانبول داشتن سن کمتر از 29 سال الزامی می باشد.

  اطلاعیه مهم 4: بورسیه 100% رشته دندانپزشکی به زبان ترکی از دانشگاه آیدین استانبول موجود می باشد! امکان پرداخت این مبلغ در دانشگاه وجود دارد و نامه پذیرش نهایی در همان روز صادر می شود.

  شماره تماس

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 

  شهریه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف ترکیه و هزینه هایی که بابت زندگی در این کشور پرداخته می شود در سال 2024 بسیار معقول تر و پایین تر از کشورهای اروپایی و آمریکا می باشد ولی هم چنان سطح آموزشی دانشگاه ها نسبتا خوب است. با این وجود بورسیه های متنوعی نیز وجود دارند که علاوه بر شهریه دانشگاه ها حتی هزینه های زندگی و بیمه را نیز پوشش می دهند بنابراین ترکیه یکی از جذاب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی در جهان به ویژه برای تحصیل در رشته دندان پزشکی می باشد.

  در این مقاله با جزئیات تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در این رشته، متوسط ​​هزینه های تحصیل دندان پزشکی در ترکیه به تومان آشنا می شویم.

  شرایط پذیرش دندانپزشکی در ترکیه

  بطور کلی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه داوطلبان خارجی می توانند برای هر دو نوع دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور اقدام کنند. دانشگاه های دولتی ترکیه دارای قدمت بیشتر و اعتبار جهانی بالاتری به نسبت دانشگاه های خصوصی هستند. اما، شرایط ورود به دانشگاه های دولتی در چند سال اخیر به دلیل ظرفیت محدود رشته های تاپ از جمله دندانپزشکی و رقابت بالا شرکت کنندگان بسیار سخت تر شده است. در ادامه شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را برای هر دو دانشگاه مورد بررسی قرار داده ایم.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه 

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه برای دانشگاه های دولتی فقط از طریق آزمون های متمرکز TRYOS یا SAT امکان پذیر است. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون متمرکز TRYOS می باشد. باید بدانید که صندلی های اختصاص داده شده به دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی در مقایسه با تعداد متقاضیان کم است.

  علاوه بر نتیجه آزمون، شرط سن و معدل در قبولی داوطلب نقش بسزایی دارد. هر چه گپ تحصیلی از اتمام مقطع دبیرستان کم باشد، ترجیحا سن کمتر از 25 سال و معدل کل دبیرستان حداقل 18 از 20 باشد، شانس پذیرش بیشتر می شود.

  نکته: پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه برای رشته دندانپزشکی فقط از طریق شرکت در آزمون های ورودی TRYOS یا SAT و کسب امتیاز قابل قبول امکان پذیر است. دانشگاه های دولتی ترکیه امکان پذیرش بدون آزمون به صورت قانونی فقط از طریق بورسیه تحصیلی دولت ترکیه یا همان ترکیه بورسلاری را دارند، در غیر این صورت ثبت نام بدون کنکور ندارند. مراقب افراد سود جو باشید!!!

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه

   

  در چند سال اخیر به دلیل شرایط قبولی بسیار سخت دانشگاه های دولتی ترکیه، تقاضا برای تحصیل بدون آزمون در ترکیه  افزایش پیدا کرده است. دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط ورود پیچیده ایی ندارند. لذا، داوطلبان خارجی بدون نیاز به شرکت در آزمون، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان برای پذیرش رشته دلخواه شان اقدام کنند. 

   پیش‌نیاز تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، به پایان رساندن دوره دبیرستان و داشتن مدرک دیپلم است. از جمله عوامل موثر در اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه، معدل و سن متقاضی است. هرچه شخص معدل بهتر و سن کمتری داشته باشد، راحت‌تر می‌تواند در دانشگاه به تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه بپردازد. 

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به تومان

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بستگی به این دارد که فرد در دانشگاه های خصوصی یا دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل باشد، بنابراین دانشجویان باید پیش از انتخاب دانشگاه خود، به صورت دقیق هزینه های تحصیل دندانپزشکی را مورد ارزیابی کامل قرار دهند.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه برای سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه های دولتی بین بازه 60 الی 250 هزار لیر سالانه و برای دانشگاه های خصوصی ترکیه بین بازه 11 الی 32 هزار دلار در سال متغیر است. بطور کلی هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کمتر از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد. اما، شرایط قبولی در این دانشگاه ها در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران بین بازه 20 الی 32 هزار دلار در سال متغیر می باشد. که کمترین و ارزانترین شهریه دانشگاه مورد ایران در ترکیه را دانشگاه آیدین استانبول با شهریه سالانه 20 هزار دلار دریافت می کند.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 2024

  نکته مهم! هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با توجه به تغییرات مداوم نرخ ارز، در هر سال تحصیلی متفاوت می باشد، لذا داوطلبان باید یک چم انداز چند ساله از هزینه ها را در نظر بگیرند.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه‌های دولتی

  هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه به لیر محاسبه می شود بنابراین نسبت به دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بسیار کمتر است. متوسط هزینه برای تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه بین 60 الی 250 هزار لیر ترکیه، معادل 120 الی 500 میلیون در سال می باشد. (قیمت روز لیر 2 هزار تومان در نظر گرفته شده است)

  در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را برای برخی از دانشگاه های دولتی این کشور به تومان مشاهده می‌کنید:

  نام دانشگاه

  شهریه به لیر

  شهریه به تومان

  دانشگاه حاجت تپه انکارا 182.000 364 میلیون
  دانشگاه کارادنیز تکنیک 90.000 180 میلیون
  دانشگاه دوکوز ایلول 60.000 120 میلیون
  دانشگاه کاتب چلبی 180.000 360 میلیون
  دانشگاه جراح پاشا 66.000 132 میلیون
  دانشگاه اوندکوز مایس 80.000 160 میلیون
  دانشگاه اژه ازمیر 250.000 500 میلیون

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه‌های خصوصی

  شرایط ورود به دانشگاه‌های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه‌های دولتی ساده‌تر است. با این وجود هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بیشتر از دانشگاه‌ دولتی این کشور است. هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه با توجه به طبقه بندی بین المللی دانشگاه و برخی مشخصات دیگر از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

  متوسط ​​هزینه های پرداخت شده توسط دانشجوی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه سالانه بین 10 الی 30 هزار دلار معادل 600 الی 1 میلیارد و 800 میلیون در سال متغیر می باشد. علاوه بر شهریه، هزینه های دیگری از جمله تجهیزات و ابزار مورد استفاده دانشجو به خصوص در سال اول وجود دارد. (قیمت روز دلار 60 هزار تومان در نظر گرفته شده است)

  شهریه دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای یک سال تحصیلی کامل می باشد و بصورت اقساط در طول دو ترم از دانشجو دریافت می شود. در واقع در زمان دریافت نامه قبولی داوطلب 50% شهریه را به دانشگاه پرداخت می نماید و مابقی شهریه در شروع ترم دوم تحصیلی در بهمن ماه تسویه خواهد شد.

  نکته! اگر داوطلب تمام شهریه یک سال تحصیلی خود را در همان شروع ترم اول به دانشگاه تسویه کند، شامل 1000 الی 1500 تخفیف شهریه پرداخت نقد خواهد شد.

  در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه  را به تومان مشاهده می‌کنید:  (با احتساب دلار 60 هزار تومان)

  دانشگاه  زبان تحصیل  شهریه به دلار  شهریه به تومان 
  یدی تپه انگلیسی  32.000 یک میلیارد و 800 میلیون 
  باهچه شهیر انگلیسی  22.000 یک میلیارد و 320 میلیون 
  آیدین استانبول انگلیسی  20.000 یک میلیارد  و 200 میلیون
  آیدین استانبول ترکی 20.000 یک میلیارد  و 200 میلیون
  مدیپول استانبول انگلیسی  28.800 یک میلیارد و 728 میلیون 
  مدیپول استانبول
   ترکی 27.000 یک میلیارد و 620میلیون 
  باشکنت انکارا  ترکی 18.500 یک میلیارد و 110 میلیون

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون 2024

  تعدا زیادی از دانشگاه های خصوصی ترکیه دارای تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا می باشند. اما، صرفا تاییدیه کشور ایران را ندارند. لذا پیشنهاد می کنیم تمامی داوطلبانی که بعد از اتمام تحصیل قصد بازگشت و ورود به بازار کار ایران را ندارند، دانشگاه خود را از بین لیست زیر انتخاب بنمایند. چرا که این دانشگاه ها دارای شهریه کمتری نسبت به دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هستند.

  در جدول زیر یک لیست از هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون با اعمال بورسیه و تخفیف برای سال تحصیلی 2025_2024 ارائه داده ایم.

  نام دانشگاه

  زبان آموزش

  هزینه تحصیل بدون آزمون

  ایستینیه انگلیسی 17.000
  ایستینیه ترکی 13.500
  بیرونی انگلیسی 15.300
  بیرونی ترکی 12.150
  اطلس انگلیسی 14.535
  اطلس ترکی 11.970
  نیشانتاشی انگلیسی 14.000
  نیشانتاشی ترکی 12.000
  اوکان انگلیسی  14.400
  اوکان ترکی 13.300
  مدیپول آنکارا انگلیسی 23.760
  مدیپول آنکارا
  ترکی 21.600
  لقمان حکیم آنکارا ترکی 11.250
  لقمان حکیم آنکارا انگلیسی  12.000
  ینی یوزییل ترکی 10.640
  گلیشیم ترکی 11.160
  گالاتا انگلیسی 14.500
  گالاتا
  ترکی 12.500
  کنت انگلیسی 13.500
  کنت
  ترکی 11.250
  آلتینباش %30 انگلیسی 16.000
  بیکنت ترکی  11.000
  اوسکودار ترکی  14.516

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه ی صد پرداخت نقد شهریه کل دوره پنج سال تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون سالانه بین 12 الی 15 هزار دلار است، یعنی در مجموع پنج سال دانشجو باید 60 الی 80 هزار دلار به دانشگاه پرداخت کند اما با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه های تحصیل را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین مبلغ 35 الی 45 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره دندانپزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورس صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  تفاوت شهریه رشته دندان پزشکی در دانشگاه های ترکیه
  مقایسه هزینه دندان پزشکی در دانشگاه های ترکیه

  اعتبار مدرک دندانپزشکی ترکیه در ایران

  برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه این امر بسیار مهم است که آیا مدرکی که اخذ می کنند مورد قبول و تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد یا خیر و این که پس از فارغ التحصیلی این مدرک معادل سازی شود و بتوانند وارد بازار کار شوند. خوشبختانه 17  مورد از دانشگاه های ترکیه در لیست دانشگاه های تایید بهداشت ایران در ترکیه قرار دارند.

  توصیه آکادمی کرمی به داوطلبان قبل از اقدام به تحصیل این است، که ابتدا از میزان تایید مدرک دانشگاه مورد نظر اطمینان لازم را بدست آورند تا پس از تحصیل با عدم معادل سازی مواجه نشوند.

  دانشگاه های تایید برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هر سال در بازه زمانی اواخر بهمن ماه، توسط وزارت بهداشت کشور اعلام می گردد. طبق این لیست تمامی داوطلبان ایرانی که بعد از اتمام تحصیل در ترکیه قصد بازگشت به ایران را دارند، می توانند در آزمون معادل سازی مدارک شرکت کنند و با کسب امتیاز قابل قبول مدارک خود را به تایید ایران در بیاورند. در ادامه اسامی دانشگاه های تایید ایران برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه را به طور کامل شرح داده ایم.

   تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه های دولتی تایید ایران

  برای تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه های دولتی مورد تایید ایران در ترکیه داوطلبان باید در یکی از آزمون های ورودی TRYOS و SAT نمره قابل قبول را دریافت کنند. با توجه به رقابت بالا و تنگاتنگ این دانشگاه ها شرایط قبولی بسیار سخت می باشد و علاوه بر نتیجه آزمون، شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم بالای 18 داوطلب برای پذیرش قطعی بسیار حائز اهمیت است.

  اسامی 10 دانشگاه دولتی مورد تایید ایران برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه عبارتند از:

  نکته مهم! در چند سال اخیر به دلیل ظرفیت های بسیار محدود دانشگاه های دولتی ترکیه برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی، امکان قبولی در این دانشگاه ها بسیار کاهش یافته است و عملا موفقیت آمیز نمی باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه های خصوصی تایید ایران

  طبق لیست اعلام شده توسط وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2025_2024 تعداد محدودی از دانشگاه های خصوصی ترکیه مورد تایید ایران هستند. شرایط پذیرش در اکثر این دانشگاه ها بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. برای تحصیل رشته دندان پزشکی در دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت، داوطلبان ترجیحا باید سن کمتر از 30 سال و معدل کل دیپلم بالای 15 داشته باشند.

  اسامی 5 دانشگاه خصوصی مورد تایید ایران برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه عبارتند از:

  نکته مهم! دانشگاه آجی بادام و دانشگاه کوچ استانبول نیز جزو لیست دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت هستند، اما رشته دندانپزشکی را ارائه نمی دهند.

  هشدار مهم! شرط ورود به دانشگاه خصوصی باشکنت آنکارا صرفا دریافت نمره قابل قبول در آزمون متمرکز TRYOS می باشد. (این دانشگاه به صورت قانونی پذیرش بدون آزمون ندارد)

  تحصیل دندانپزشکی درترکیه: دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که طی چند سال متوالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران و همچنین برای رشته های غیر پزشکی مورد تایید وزارت علوم کشورمان است. علاوه بر این، دانشگاه باهچه شهیر مورد تایید کشور های امریکا، کانادا و اتحادیه اروپا می باشد و به فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم آبی یا ماوی دیپلما ارائه می دهد.

  رشته دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر استانبول به زبان انگلیسی ارائه می شودو داوطلبان ایرانی برای ورود به دوره اصلی باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشند. لذا، باید موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شوند یا از قبل مدرک تافل زبان انگلیسی خود را با نمره 80 به بالا به دانشگاه ارائه دهند.

  برای پذیرش دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول داوطلب باید واجد شرایط سنی کمتر از 23 سال و معدل کل دیپلم 19 به بالا باشد. علاوه بر این ارائه نمره یکی از آزمون های تافل یا آزمون جامع آمریکایی SAT الزامی می باشد. شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر برای یک سال تحصیلی کامل 22.000 دلار می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه آیدین استانبول 

  دانشگاه آیدین استانبول از سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت ایران شد، این دانشگاه مورد تایید اتحادیه اروپا کشور های آمریکا و کانادا نیز می باشد. دانشگاه آیدین استانبول دارای مدرک دیپلم آبی است. لذا، فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند به راحتی برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در اروپا اقدام بنمایند.

  زبان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. برای تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی ارائه مئرک زبان تومر سطح G1 و به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل الزامی می باشد. در غیر این صورت با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان خود دانشگاه و کسب امتیاز قابل قبول داوطلب می تواند برای ورود به دوره اصلی اقدام بنماید.

  برای پذیرش رشته دندانپزشکی از دانشگاه آیدین استانبول داوطلبان باید واجد شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل کل دیپلم حداقل 15 باشند. با استفاده از مدارک مقطع دبیرستان در صورتی که متقاضی واجد شرایط سن و معدل باشد به راحتی می تواند از این دانشگاه نامه قبولی خود را دریافت کند.

  شهریه سالانه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی یکسان می باشد و برای دو ترم تحصیلی 20.000 دلار است. نکته قابل توجه اینکه در بین دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه شهریه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول نسبت به همه مناسب تر است.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها در بین داوطلبان خارجی می باشد، که در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران، کشور های عضو اتحادیه اروپا و آمریکا و کانادا می باشد. پردیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول در بخش آسیایی منطقه بیکوز واقع شده است.

  زبان تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول به زبان 100% انگلیسی و همینطور 70%ترکی و 30% انگلیسی ارائه شده است. برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه مدیپول استانبول فقط کافیست دانشجو به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشد. اما برای تحصیل به زبان 70% ترکی و 30% انگلیسی داوطلب باید به هر دو زبان ترکی و انگلیسی مسلط باشد.

  تمامی داوطلبان با شرایط سنی تا 40 سال وبا معدل حداقل 15 می توانند بدون آزمون و براحتی برای پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول اقدام بنمایند. شهریه دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان انگلیسی 28.800 دلار و برای تحصیل به زبان 70% ترکی و 30% انگلیسی سالانه 27.000 دلار می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه یدی تپه

  دانشگاه یدی تپه استانبول یکی از تخصصی ترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته دندانپزشکی می باشد. دانشگاه یدی تپه مورد تایید وزارت بهداشت ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا می باشد. این دانشگاه در بخش آسیایی استانبول منطقه آتاشهیر واقع شده است.

  زبان تحصیل رشته دندانپزشکی فقط به زبان انگلیسی می باشد. تمامی داوطلبان برای ورود به دوره اصلی باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند یا از قبل مدرک تافل با نمره حداقل 80 را به دانشگاه ارائه دهند. شهریه سالانه دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه 32.000 دلار می باشد.

  پذیرش دانشگاه یدی تپه بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و داوطلبان باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل 18 باشند. هر سال در بازه زمانی اسفندماه امکان ثبت نام در این وجود دارد. با توجه به ظرفیت محدود رشته دندانپزشکی دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران در ترکیه، پیشنهاد می کنیم در سریع ترین زمان جهت رزرو ثبت نام خود اقدام بفرمایید.

  شماره تماس

  مقایسه هزینه دندانپزشکی در ترکیه: دانشگاه‌ خصوصی با دولتی

  طبق بررسی های صورت گرفته هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در بیشتر رشته‌ها از دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. دانشگاه‌های خصوصی به دلیل ارائه خدمات و تسهیلات بیشتر، زیرساخت‌های بهتر، مدرسین مجربتر و تخصصی تر می‌توانند بهترین کیفیت آموزشی را در اختیار دانشجویان قرار دهند. بنابراین هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی ممکن است در مقایسه با دانشگاه‌های دولتی بیشتر باشد، اما ارزش آموزشی بالاتری را ارائه می‌دهند.

  همچنین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی برای دانشجویان ترکیه‌ای به دلیل حمایت دولتی کمتر است، اما برای دانشجویان خارجی بالاتر است. هزینه تحصیل برای دانشجویان داخلی در حدود 500 دلار در سال اما، برای دانشجویان خارجی، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی بیشتر است و معمولاً در حدود 2500 دلار در سال می باشد.

  به علاوه در دانشگاه‌های خصوصی هزینه تحصیل ممکن است با توجه به سطح آموزشی و محل دانشگاه تغییر کند. در نتیجه هزینه تحصیل دانشگاهی در ترکیه به شدت متغیر است و باید به صورت جداگانه برای هر دانشگاه و سطح آموزشی مورد بررسی قرار گیرد.

  *هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه به نسبت دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار بیشتر هست.

  *شهریه دندانپزشکی در ترکیه برای یک سال تحصیلی اعلام می گردد، که در دانشگاه های دولتی ترکیه به لیر و در دانشگاه های خصوصی ترکیه به دلار دریافت می شود.

  تحصیل بدون کنکور دندان پزشکی در ترکیه
  تحصیل بدون آزمون دندان پزشکی در ترکیه

  بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی

  بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی، دانشگاه هایی هستند که دارای اعتبار و رنکینگ خوب در سطح جهانی، سیستم اراسموس، کیفیت آموزش و همینطور اعطای مدرک دیپلم آبی می باشند. کشور ترکیه به دلیل عضویت در معائده بولونیا تمامی دانشگاه های بدون کنکور آن با اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا تبادل دانشجو دارند. در ادامه یک لیست از بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را عنوان کرده ایم.

   لیست بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه برای دندانپزشکی عبارتند از: 

  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه حاجت تپه
  • دانشگاه مارمارا
  • دانشگاه جراح پاشا
  • دانشگاه آتاتورک
  • دانشگاه دوکوز ایلول
  • دانشگاه کاتب چلبی
  • دانشگاه اگه
  • دانشگاه 19 مایس

   لیست بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دندانپزشکی عبارتند از: 

  • دانشگاه باهچه شهیر
  • دانشگاه یدی تپه
  • دانشگاه باشکنت
  • دانشگاه مدیپول استانبول
  • دانشگاه آیدین استانبول
  • دانشگاه بیرونی
  • دانشگاه ایستینه 
  • دانشگاه نیشانتاشی

  ارزانترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه

  ارزانترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه برای دانشگاه های دولتی  دارای شهریه سالانه حدود 60 هزار لیر می باشد که می توان به دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر اشاره کرد و ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه برای دانشگاه های خصوصی شهریه سالانه 8.500 دلار برای دانشگاه کوجالی شهر ازمیت می باشد. اما، ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی بدون آزمون در شهر استانبول دارای شهریه سالانه 12.000 دلار می باشد.

  شماره تماس

  دانشگاه های دندانپزشکی آنکارا

  در شهر آنکارا تعداد زیادی از دانشگاه های دندانپزشکی وجود دارد که تعداد بیشتر آن ها دانشگاه دولتی با پذیرش از طریق آزمون ورودی می باشند که می توانیم به دانشگاه های حاجت تپه، دانشگاه قاضی انکارا، دانشگاه دولتی انکارا و … اشاره کنیم و همچنین دارای دو دانشگاه خصوصی مدیپول آنکارا و لقمان حکیم آنکارا می باشد، که پذیرش هر دو آن ها بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. البته دانشگاه باشکنت نیز یکی دیگر از دانشگاه های دندانپزشکی آنکارا با تاییدیه وزارت بهداشت ایران می باشد. که پذیرش آن از طریق آزمون ورودی می باشد. اما، نوع دانشگاه خصوصی است.

  ارزانترین دانشگاه دندانپزشکی در آنکارا که پذیرش آن بدون آزمون باشد و محدودیت سن و معدل نداشته باشد به دانشگاه لقمان حکیم آنکارا تعلق دارد. شهریه سالانه رشته دندانپزشکی در دانشگاه لقمان حکیم آنکارا به زبان ترکی 11.500 دلار و برای تحصیل به زبان انگلیسی 12.000 دلار می باشد.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی

  تعداد محدودی از دانشگاه های دولتی و بیشتر دانشگاه های خصوصی ترکیه علاوه بر آموزش به زبان ترکی، شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. لازم به ذکر است که معمولا شهریه هر رشته ای به زبان انگلیسی حدودا 10% بیشتر از تحصیل همان رشته به زبان ترکی میباشد.

  متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی از 2000 تا 32.000 دلار که معادل آن به تومان، صد میلیون الی 1میلیارد و پانصد در سال می باشد. برخی از این دانشگاه‌ها در زیر آورده شده است:

  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه مارمارا
  • دانشگاه جراح پاشا
  • دانشگاه مدیپول استانبول
  • دانشگاه باهچه شهیر
  • دانشگاه آیدین استانبول
  • دانشگاه یدی تپه 

  *در جدول زیر هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور را شرح داده ایم:

  دانشگاه  شهریه به دلار  شهریه به تومان 
  دانشگاه باشکنت 18.500 925 میلیون
  دانشگاه مدیپول آنکارا 18.000 900 میلیون
  دانشگاه مدیپول استانبول 30.600 1 میلیارد و 30 میلیون
  دانشگاه اوکان استانبول 14.400 720 میلیون
  دانشگاه بیرونی 15.300 765 میلیون
  دانشگاه باهچه شهیر 22.000 1 میلیارد و 100 میلیون 
  دانشگاه اطلس استانبول 13.000 650 میلیون
  دانشگاه آیدین استانبول 20.000 1 میلیارد
  دانشگاه گالاتا استانبول 14.500 725 میلیون
  دانشگاه یدی تپه 32.000 1میلیارد و 500 میلیون

  زبان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل  رشته دندانپزشکی در ترکیه به یکی از دو زبان انگلیسی یا ترکی امکان‌پذیر است. چنانچه متقاضی قصد تحصیل به زبان ترکی دارد، باید در آزمون TÖMER نمره مناسب را کسب کند و یا در آزمون زبان ترکی که توسط دانشگاه برگزار می‌شود موفق شود. همچنین اگر متقاضی قصد دارد به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهد باید مهارت زبان خود را با داشتن مدرک زبان TOEFL اثبات کند و یا در آزمون زبان دانشگاه موردنظر نمره مناسب را کسب کند.

  شاید لازم باشد بدانید که درک زبان ترکی برای افرادی که به زبان انگلیسی به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه می‌پردازند، خالی از اهمیت نخواهد بود چراکه درنهایت دانشجو در دوره آموزش عملی برای ارتباط برقرار کردن با بیمار به درک زبان ترکی نیاز خواهد داشت.

  نکته مهم! معمولا هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در مقایسه با زبان ترکی بسیار بیشتر است. با این وجود، در برخی از دانشکده‌ها بین هزینه‌های تحصیل به انگلیسی یا ترکی تفاوت زیادی وجود ندارد.

  بورسیه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  کشور ترکیه بورسیه های مختلفی را برای تحصیل داوطلبان بین المللی در نظر گرفته است، که یکی از جامع‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ترکیه ترکیه بورسلاری می باشد.که سالانه پنج هزار دانشجوی خارجی از آن بهره‌مند می‌شوند این بورسیه نه تنها کلیه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد بلکه اغلب دانشگاه‌های برتر ترکیه آن را ارائه می‌دهند. همچنین متقاضی با اخذ این بورسیه می‌تواند از معافیت شهریه، کمک هزینه ماهانه، بلیت رفت و برگشت، خوابگاه رایگان و… برخوردار شود..

  سالانه درخواست های زیادی از کشور های مختلف برای پذیرش در ترکیه بورسلاریوجود دارد که از اوایل دی ماه ثبت نام و ارسال مدارک برای سازمان بورسیه شروع شده و تا اواخر بهمن هر سال ادامه خواهد داشت. این سازمان با بررسی رزومه‌های ارسال شده پس از حدود 2 یا 3 ماه جواب مرحله اول بورسیه را برای قبول‌شدگان ایمیل نموده و برگزیدگان به مصاحبه دعوت می‌شوند. در این نوع بورسیه متقاضی به‌صورت 100% بورسیه می‌شود.

  نکته بسیار مهم! شانس قبولی داوطلبان در بورسیه دولت ترکیه بسیار کم است و شرایط پذیرش آن بسیار سخت و پیچیده می باشد.

  بورسیه کشورهای اسلامی

  از دیگر طرح های بورسیه دندانپزشکی در ترکیه، می توان به بورسیه کشورهای اسلامی که کشور ایران هم جزء این کشور هاست اشاره نمود. این بورسیه هم همانند تورکیه بورسلاری در تاریخ های مشخصی اقدام به دریافت مدارک از طرف متقاضیان نموده و پس از بررسی مدارک، نتایج را اعلام می نماید .

  بورسیه دانشگاه های خصوصی ترکیه

  نوع دیگر بورسیه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی می باشد که با توجه به شرایط دانشگاه مورد نظر و رشته  به داوطلبان اختصاص داده می شود. آکادمی کرمی به نمایندگی از تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه بالاترین میزان بورسیه را برای رشته های مختلف از جمله رشته دندان پزشکی برای شما اخذ می نماید.

  شرایط دریافت بورسیه دندانپزشکی ترکیه

  برای پذیرش رشته دندان پزشکی از طریق بورسیه تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه، داوطلبان باید از رزومه علمی بسیار خوبی برخوردار باشند و جزو دانش آموزان ممتاز کشور خود به حساب بیایند. متقاضیان واجد شرایط جهت ثبت نام در بورسیه باید ترجمه ترکی مدارک را به همراه انگیزه نامه تحصیلی به صورت آنلاین در سایت ترکیه بورسلاری بارگذاری کنند.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورسیه عبارتند از: 

  • ترجمه رسمی ریز نمرات سه سال دبیرستان
  • ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی
  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم
  • انکیزه نامه تحصیلی
  • پاسپورت
  • یک قطعه عکس

  هزینه تحصیل در دوره های زبان ترکیه

  گاهی متقاضی که از شرایط مناسب تحصیلی برخوردار است برایاپلای ترکیه اقدام می‌کند و از دانشگاه ترکیه پذیرش می‌گیرد اما از مهارت لازم زبان ترکی یا انگلیسی (با توجه به زبان انتخابی برای تحصیل) برخوردار نیست. در این شرایط  دانشگاه‌ها دوره آمادگی زبان به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند و متقاضی پس از کسب مهارت زبانی می‌تواند در دانشگاه ادامه تحصیل دهد. شرکت در کلاس‌های مقدماتی زبان مستلزم صرف هزینه است.

  هزینه دوره آمادگی زبان در دانشگاه های خصوصی ترکیه: انگلیسی 5 الی 8 هزار دلار _ ترکی 2 الی 3 هزار دلار

  هزینه دوره آمادگی زبان در دانشگاه های دولتی ترکیه: انگلیسی 5 الی 6 هزار لیر _ ترکی 1 الی 2 هزار لیر

  هزینه‌های ماهانه زندگی در ترکیه

  علاوه بر توانایی پرداخت شهریه، متقاضی باید بتواند امکان تامینهزینه زندگی دانشجویی در ترکیه را داشته باشد. این هزینه‌ها به طور کلی عبارت‌اند از:

  هزینه اجاره خوابگاه دانشجویی: هر کدام از خوابگاه‌های دانشجویی ترکیه با توجه به امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. هزینه‌های متفاوتی را از متقاضی دریافت می‌کنند. با این وجود متوسط هزینه برای استفاده از خوابگاه‌ها ماهانه بین 5 الی 8 هزار لیر است.

  هزینه اجاره ملک: برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای استفاده از خوابگاه به اجاره ملک در ترکیه بپردازند هزینه اجاره ملک یک خوابه در این کشور به طور متوسط 8 الی 10هزار لیر در ماه است .

  هزینه تامین مایحتاج ماهانه: هزینه یک ماه تامین مایحتاج زندگی در ترکیه مثل خرید مواد غذایی، حمل و نقل، پوشاک و… بدون در نظر گرفتن اجاره ملک یا خوابگاه به طور متوسط 300 دلار (5000لیر) است.

  آزمون‌های ورودی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  شرط ورود به دوره عمومی رشته دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی و برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه، بر اساس آزمون های بین المللیTRYOS ،SATمی باشد و داوطلبان خارجی  از طریق شرکت در این آزمون ها و کسب نمره قابل قبول، می توانند برای پذیرش در دانشگاه های مختلف ترکیه اقدام کنند.

  کنکور دانشگاه های ترکیه برای تحصیل دندان پزشکی
  آزمون‌های ورودی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با آزمون TRYOS

   آزمون متمرکز TRYOS در سال تحصیلی 2023_2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه YOK تصویب شد. این آزمون  سالانه یکبار به صورت جامع در شهر های مختلف ترکیه برگزار می شود، اکثر دانشگاه های مطرح ترکیه از طریق نتیجه آزمون TRYOS اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. محتوای این آزمون با آزمون یوس اختصاصی دانشگاه های ترکیه یکی  تفاوت چندانی ندارد.

  نکته مهم! نمره قابل قبول برای پذیرش رشته دندان پزشکی از طریق آزمون TRYOS برای دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد، ولی به طور تقریب  کسب حداقل نمره 450 از 500 الزامی است.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با آزمون SAT 

  آزمون SAT یکی از معروف‌ترین آزمون‌های ورود به دانشگاه‌های آمریکایی است که توسط شرکت College Board برگزار می‌شود. این آزمون به عنوان یکی از معیارهای اصلی انتخاب دانشجویان برای ورود به دانشگاه‌های برتر در آمریکا و دیگر کشورها از جمله ترکیه به شمار می‌رود. نمره قابل قبول برای پذیرش در رشته دندان پزشکی  از طریق آزمون  SAT  برای دانشگاه های مختلف، متفاوت می باشد. اما به طور تقریب  کسب حداقل نمره 1580 از 1600 الزامی است.

  نکته قابل توجه! در دو سال اخیر بدلیل خرید و فروش سوالات آزمون SAT  توسط موسسات سود جو، نتیجه این آزمون برای پذیرش در  دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کمرنگ شده است.

   آزمون ورودی تخصص دندانپزشکی در ترکیه

  کشور ترکیه شرایط ادامه تحصیل رشته دندانپزشکی را در مقطع تخصص برای داوطلبان بین المللی فراهم کرده است. دوره تخصص این رشته به طور معمول از سه تا چهار سال به طول می‌انجامد. آزمون ورود به مقطع تخصص دندانپزشکی در ترکیه با نام DUS (Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı) نیز شناخته می شود.

  در دانشکده دندانپزشکی تخصص های زیادی وجود دارد که دانشجو یک تخصص خاص را برای کار در آن انتخاب می کند:

  • جراحی دهان، دندان و چانه
  • رادیولوژی دهان، دندان و چانه
  • دندانپزشکی کودکان
  • ترمیم ریشه دندان
  • ارتودنسی
  • پریودنتولوژی
  • پروتز درمانی دندان
  • ترمیم دندان
  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه
  دانشگاه های تایید برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در ترکیه 2024

  نام دانشگاه رتبه جهانی
  دانشگاه حاجت تپه  301-400
  دانشگاه استانبول  401-500
  دانشگاه جراح پاشا 501-600
  دانشگاه مدیپول استانبول 501-600
  دانشگاه یدی تپه  601+
  دانشگاه آکدنیز  601+
  دانشگاه آنکارا  601+
  دانشگاه آتاتورک 601+
   دانشگاه باهچه شهیر 601+
  دانشگاه باشکنت 601+

  مدارک مورد نیاز تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج آزمون های TRYOS یاSAT
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تعداد سالهای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است و اگر دانشجو به زبانی که در آن تحصیل می کند یعنی انگلیسی یا ترکی تسلط نداشته باشد باید در دوره یک ساله کالج آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند، بنابراین تعداد سال های تحصیل به شش سال می رسد.

  تحصیل در رشته دندانپزشکی شامل 10 ترم است. اما باز هم گذراندن این دوره به خود دانشجو بستگی دارد، برخی این دوره را در همان موعد مقرر و برخی بیشتر از 10 ترم می‌گذرانند. به همین علت گاها هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بسته به خود دانشجو متغیر خواهد بود.

  دوره پنج ساله تحصیل دندانپزشکی در ترکیه متشکل از یک دوره دو ساله و یک دوره سه ساله است. در دوره دو ساله اول دانشجو دوره تحصیلی را به صورت نظری یا نظری-علمی می‌گذراند. در دوره سه ساله دوم دانشجویان بصورت کارآموزی در فضای بیمارستانی آموزش می‌بینند.

  در حقیقت دوره سه ساله دوم بصورت یک دوره عملی طراحی شده است تا دانشحویان بتوانند مهارت‌های لازم را در محیط واقعی کسب کنند. در نتیجه دانشجویان با گذراندن این دوره عملی آمادگی ورود به بازار کار را خواهند داشت.

  شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  برای ورود به دوره دندانپزشکی در مقطع عمومی در ترکیه، شرایط سنی مشخصی وجود ندارد. هر کسی که موفق به گذراندن آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های دندانپزشکی در ترکیه شده و مدارک لازم را دارد، می‌تواند وارد دوره دندانپزشکی در مقطع عمومی شود.

  به طور کلی شرط لازم برای اقدام به پذیرش در تمامی دانشگاه های ترکیه داشتن دیپلم یا حضور در سال آخر دبیرستان است. اما برخی از دانشگاه های معتبر خصوصی ترکیه با شرط معدل و اعلام یک شرایط خاص اقدام به جذب دانشجو در رشته دندانپزشکی می نمایند. ترجیحا متقاضی بایدسن کمتر از 27 سال و معدل سه سال آخر دبیرستان حداقل 18 باشد.

  بعد از پایان دوره دندانپزشکی برای تمامی فارغ التحصیلان امکان تحصیل در مقطع تخصص وجود دارد. برای ورود به دوره‌های تخصصی دندانپزشکی، شرایط مختلفی مانند مدرک دندانپزشکی، حداقل سن و سابقه کار مورد نیاز است که هر دانشگاه و یا مرجع آموزشی ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد.

  پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از شرایط کامل تحصیل پزشکی در ترکیه، مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

  مزیت های تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  • دانشگاه‌های ترکیه در زمینه آموزش دندانپزشکی، از استانداردهای بین‌المللی پیروی می‌کنند و با توجه به اینکه ترکیه در میان کشورهای پیشرفته دنیا قرار دارد، کیفیت آموزشی در این رشته نیز بسیار بالاست.
  • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا، بسیار کمتر است.
  • هزینه زندگی در ترکیه ارزان است.
  • امکان تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی
  • امکان انتقالی گرفتن به دانشگاه های اروپایی و کانادایی
  • امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران
  • امکان انجام  کار دانشجویی در ترکیه حین تحصیل
  • هزینه‌های درمانی دانشجویان به دلیل اجباری بودن بیمه درمانی رایگان است.
  • یکی از مزیت‌های برجسته تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، سهولت در اخذ ویزای ورود یا امکان رفتن به ترکیه بدون ویزا است، زیرا دانشجویان می توانند پس از ورود به دانشگاه اقامت تحصیلی دریافت کنند.
  فواید تحصیل دندان پزشکی در ترکیه
  مزایای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

  محتوای آموزشی رشته دندانپزشکی در ترکیه

  به طور کلی موضوعات در دانشکده دندانپزشکی به شرح زیر تقسیم می شوند:

  سال اول تحصیلی

  • مقدمه ای بر علوم پزشکی
  • سیستم اسکلتی عضلانی
  • مطالعه مولکول ها و سلول ها
  • سازمان بیولوژیکی
  • سازمان سلولی

  سال تحصیلی دوم

  • سیستم اسکلتی عضلانی
  • سیستم عصبی
  • غدد و دستگاه تناسلی ادراری
  • عروق خونی و سیستم تنفسی
  • متابولیسم و ​​تغذیه
  • مقدمه ای بر ریشه و بیولوژی
  • دندانپزشکی پیشگیری

  سال سوم تحصیلی

  •  درمان پریودنتال و پروتزهای پیشرفته
  •  جراحی های جزئی دهان و بیهوشی
  •  علم جبران خسارت
  • دندانپزشکی کودکان
  •  جراحی های استخوان صورت
  •  ارزیابی بیمار و برنامه ریزی درمان
  •  دندان مصنوعی جزئی
  •  پریودنتولوژی

  سال تحصیلی چهارم

  •  جراحی های بزرگ دهان و جراحی ترمیمی پریودنتال
  •  بهداشت عمومی دهان و دندان و دندانپزشکی برای سالمندان
  •  مطب دندانپزشکی
  •   تشخیص بیماری های دهان و فک و صورت
  • حوادث فک و صورت و دندان
  • آسیب شناسی دهان و فک و صورت

  سال تحصیلی پنجم

  • درمان تومورهای فک و صورت
  • اختلالات و مشکلات فک و درمان آنها
  • مشکلات حقوقی که ممکن است بین پزشک و بیمار پیش بیاید
  • عمل تشخیصی بیماری های دهان و جراحی فک و صورت
  • عمل پریودنتال
  • ارتودنسی

  شرایط کار به عنوان دندانپزشک در ترکیه

  فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی از دانشگاه های ترکیه 2 گزینه پیش رو دارند. آنها می توانند با دریافت اقامت دائم ترکیه و سپس  اخذ مجوز کاری در این کشور مشغول به کار شوند و یا در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند. در صورت انتخاب ترکیه برای کار دندانپزشکی آنها بایستی علاوه بر ارائه مدرک آکادمیک و نیز قبولی در آزمون اخذ مجوز کار همچنین بایستی به زبان ترکی نیز مسلط باشند.

  شماره تماس

  سوالات متداول درباره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه چقدر است؟

  بین 60 الی 250 هزار لیر در سال

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه چقدر است؟

  بین 10 الی 32 هزار دلار در سال متغیر می باشد.

  آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی وجود دارد؟

  بله اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی را ارائه داده اند.

  آیا امکان دریافت بورسیه برای کاهش هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه وجود دارد؟

  بله، آکادمی کرمی به عنوان نماینده انحصاری دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط دریافت بورسیه تا 50% را برای شما اعمال خواهد نمود.

  آیا امکان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون شرکت در آزمون ورودی وجود دارد؟

  بله، پذیرش رشته دندانپزشکی در تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون آزمون به راحتی امکانپذیر است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۴ رای

  نوشته های مشابه

  ‫31 دیدگاه ها

  1. آیا دانشگاه دندانپزشکی بدون آزمون تایید ایران در ترکیه که شهریه اش کمتر از 20 هزار دلار باشه؟

   1. سلام و دورود ارزوی عزیز، ارزان ترین دانشگاه خصوصی تایید برای رشته دندانپزشکی دانشگاه ایدین استانبول می باشد و در حال حاضر شهریه کمتر از این امکان پذیر نیست.

   1. سلام ستار عزیز، برای سال تحصیلی 2024 شهریه دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول سالانه 22.000 دلار است.

  2. با سلام آیا امکان پذیرش دندانپزشکی از دانشگاه تایید ایران در ترکیه با معدل 15/58 هستش‌‌؟

   1. سلام و دودود پیام عزیز، بله امکانپذیر است اما علاوه بر معدل باید واجد شرایط سنی متناسب با دانشگاه مورد نظر نیز باشید. جهت کسب اطلاعات کامل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  3. ببخشید تا کی فرصت هست برای دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه اقدام به ثبت نام کنیم؟

   1. سلام و دورود ملیحه عزیز، مهلت ثبت نام دانشگاه های ترکیه به ظرفیت ان ها بستگی دارد. بطور کلی بهترین زمان ثبت نام ماه های بهمن و اسفند هر سال برای ورودی مهر سال اینده می باشد.

   2. سلام و دورود ملیحه عزیز، برای رشته دندانپزشکی دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه بهترین زمان ثبت نام ماه های بهمن و اسفند هر سال می باشد.

   1. سلام و دورود امیر رضا عزیز، اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه خوشبختانه محدودیت سن ندارند.

  4. ببحشید برای دندانپزشکی دانشگاه مورد تایید ترکیه از چه زمانی باید ثبت نام بکنیم؟

   1. سلام و دورود الهام عزیز، ثبت نام دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه برای رشته های علوم پزشکی از اواسط دی ماه هر سال شروع میشه و در بازه زمانی یک الی دو ماه اکثر ظرفیت ها تکمیل می شود.

  5. سلام من با سن 23 سال و معدل شرایط قبولی دندانپزشکی بدون ازمون از دانشگاه تایید استانبول دارم؟

   1. سلام و دورود فاعزه عزیز، برای پذیرش دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر به شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 19 نیاز هست. اگر واجد این دو شرط هستید به راحتی میتونید برای ثبت نامتون اقدام کنید.

   1. سلام و دورود مهسا عزیز، نامه قبولی اکث دانشگاه های خصوصی ترکیه بین یک الی دو روز کاری زمان خواهد برد و هر نامه قبولی بین یک هفته الی 15 روز اعتبار خواهد داشت، که شما در این فاصله اماپرداخت بیعانه شهریه را خواهید داشت.

  6. ببخشید امکان پرداخت اقساط شهریه دندانپزشکی توی دانشگاه های تایید ایران در ترکیه هستش؟

   1. سلام و دورود ماهان عزیز، بله شهریه رشته پزشکی در ترکیه بدون ازمون برای یک سال کامل تحصیلی می باشد و امکان پرداخت شهریه در دو ترم تحصیلی وجود دارد.

  7. سلام ببخشید من با سن 30سال و معدل 15 و 75 میتونم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه اقدان کنم؟

   1. سلام و دورود شاهین عزیز، بله شما واجد شرایط پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول در رشته پزشکی هستید، چرا که این دانشگاه تا سن 40 سال دانشجو پذیرش می کند.

   1. سلام و دورود امید عزیز، دانشگاه های ترکیه همه عضو پیمان اراسموس و تبادل دانشجو با اروپا هستند و یکسری از این دانشگاه ها از جمله دانشگاه نیشانتاشی، دانشگاه بیرونی به فارغ التحصیلان خود مدرک دیپلم آبی ارائه می دهند که با استفاده از این مدرک دانشجو می تواند برای ادامه کار و یا تحصیل در کشور های اروپایی اقدام کند. جهت مشاوره بیشتر با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  8. من 27 سالمه و دیپلم تجربی خوندم و معدلم 16.65 بنظرتون شانس قبولی دندانپزشکی بدون ازمون دانشگاه آیدین استانبول رو دارم؟

   1. سلام و دورود ستاره عزیز، بله شما واجد شرایط سن و معدل مناسب دانشگاه ایدین استانبول هستید و به راحتی شانس قبولی در رشته دندانپزشکی این دانشگاه را دارید. دانشگاه آیدین برای رشته پزشکی و دندانپزشکی تا 29 سال سن و معدل دیپلم 15 به دانشجو پذیرش می دهد.

  9. سلام میخواستم بدونم که از بین دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه برای رشته دندانپزشکی شهریه میتونه شامل تخفیف بشه یا بورسیه خاصی بهمون تعلق بگیره؟

  10. سلام ببخشید برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نیازه حتما دگره زبان رو شرکت کنیم؟ چقدر طول می کشه؟

  11. سلام من 21 سالمه و معدل دبیرستانم 18.56 برای کدوم دانشگاه تایید ایران تو ترکیه میتونم تو رشته دندانپزشکی پذیرش قطعی بگیرم میخوام شهریه اش هم مناسب باشه؟

   1. سلام و دورود هلیا عزیز، شما واجد قبولی در دانشگاه های آیدین استانبول، مدیپول و یدی تپه هستید. که شهریه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول از همه مناسب تر می باشد.

   1. سلام و دورود ندا عزیز، ممنون بابت کامنت مثبت شما، خدارو شکر که از اطلاعات ما بهره مند شدید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا