ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا✔ شرایط پذیرش + شهریه 2024

 • اطلاعیه مهم! ثبت نام دانشگاه اوستیم آنکارا برای سال تحصیلی 2025-2024 آغاز شد! 

  معرفی کامل دانشگاه اوستیم آنکارا

  دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا (Ostim Teknik Üniversitesi) یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 2017 توسط بنیاد اوستیم در آنکارا تأسیس شده است. همچنین از نظر زیرساخت ها و تجهیزات پردیس یکی از مدرن ترین دانشگاه های ترکیه به حساب می آید. علیرغم جدید بودن دانشگاه فنی اوستیم، در طی این چند سال در ترکیه شهرت زیادی پیدا کرده و به یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های مهندسی تبدیل شده است.

  دانشگاه اوستیم با دانشگاه های بزرگی در زمینه مهندسی همکاری دارد، مانند دانشگاه فنی خاورمیانه که اولین دانشگاه در ترکیه در رشته مهندسی می باشد. این دانشگاه دارای رشته هایی است که به ندرت در سایر دانشگاه های ترکیه پیدا می کنید، مانند مهندسی مواد،مهندسی هوش مصنوعی، فناوری نانو و مهندسی هوافضا.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2017
  شهر آنکار
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.ostimteknik.edu.tr/

  رتبه و رنکینگ دانشگاه فنی اوستیم

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه  قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  آدرس دانشگاه فنی اوستیم

  دانشگاه اوستیم در شهر آنکارا و در منطقه صنعتی اوستیم قرار دارد که دومین منطقه صنعتی بزرگ ترکیه است. شهر آنکارا با وجود اینکه پایتخت ترکیه است، آرامش و دوری از شلوغی از ویژگی های آن است. همچنین دسترسی به دانشگاه آسان است زیرا به ایستگاه مترو Ostem نزدیک است. دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا دارای یک پردیس واحد است که شامل سه دانشکده آن در وسط منطقه صنعتی است.

  نکته! دانشگاه اوستیم در منطقه اوستیم آنکارا واقع شده است و یکی از بزرگترین مناطق صنعتی ترکیه است، زیرا شامل هزاران کارخانه و شرکت است.

  آیا دانشگاه اوستیم آنکارا مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه فنی اوستیم به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های فنی مهندسی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  شرایط پذیرش دانشگاه اوستیم آنکارا

  پذیرش دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا، تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  شهریه دانشگاه اوستیم آنکارا در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50% تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی به همراه ریز نمرات و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدرک کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات آن مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل به برخی از دانشگاه ها الزامی است.

  تبادل دانشجو در اوستیم آنکارا

  دانشگاه اوستیم تکنیک آنکارا عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه اوستیم

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیش تر از دانشگاه اوستیم تکنیک می توانید به سایت اصلی این دانشگاه به آدرس www.ostimteknik.edu.tr مراجعه نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات از نحوه ثبت نام و پذیرش در برترین دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور ترکیه با مشاوران و کارشناسان آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  دانشگاه اوستیم چندین روش جهت سهولت پرداخت شهریه بصورت نقد و اقساط را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

  دانشکده های دانشگاه اوستیم آنکارا

   دانشگاه فنی اوستیم شامل سه دانشکده اصلی می باشد. همچنین علاوه بر مراکز تحقیقاتی و آموزشی دارای چندین مدرسه حرفه ای مانند مدرسه مکانیک، مدرسه رسانه های دیجیتال، مدرسه بازاریابی و امنیت اطلاعات است. دانشگاه اوستیم محیط خوبی را برای همه دانشجویان با فرصت های کارآموزی در طول سال های تحصیل خود ایجاد می کند.

  • دانشکده معماری و طراحی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم اقتصادی و اداری

  همچنین این دانشگاه شامل دانشکده تحصیلات تکمیلی مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی برای مقاطع کارشناسی است.

  رشته های دانشگاه اوستیم آنکارا

  • طراحی صنعتی (ترکی)
  • معماری داخلی و طراحی محیطی (ترکی)
  • مهندسی هوا فضا
  • مهندسی هوش مصنوعی (ترکی)
  • مهندسی رایانه
  • مهندسی کامپیوتر (ترکی)
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • مهندسی برق و الکترونیک (ترکی)
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی صنایع (ترکی)
  • علم و مهندسی مواد
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی نرم افزار
  • مهندسی نرم افزار (ترکی)
  • مدیریت کسب و کار
  • اقتصاد
  • تجارت و امور مالی بین المللی
  • سیستم های اطلاعات مدیریت (انگلیسی)
  • سیستم های اطلاعات مدیریت (ترکی)
  • بازاریابی

  زبان تحصیل در دانشگاه اوستیم آنکارا 

  زبان تحصیل در دانشگاه اوستیم، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح B1 برای تحصیل به زبان ترکی الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 75 مورد نیاز است.

  مزایای تحصیل در دانشگاه اوستیم انکارا

  • این دانشگاه با بهره وری های علمی، تحقیقاتی خود فرصت های کارآموزی و آینده شغلی مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.
  • انگلیسی زبان رسمی آموزشی این دانشگاه می باشد.
  • دارای محوطه مدرن و بزرگ همراه با کلاس های درس مدرن و آزمایشگاه های مجهز می باشد.
  • این دانشگاه به دنبال ایجاد زیرساخت آموزشی، پژوهشی و کاربردی مطابق با استانداردهای بین المللی است.
  • دانشگاه اوستیم دانشجویان خود را با دانش، اصول و تمامی مهارت های لازم برای دنیای تجارت آماده می کند.
  • فرصت های یادگیری و آموزش عملی برای دانشجویان این دانشگاه در اولویت قرار دارد.
  • این دانشگاه به دانشجویان خود کمک می کند تا با شرکت در پروژه های ملی، در زمینه مدیریت پروژه تجربه کسب کنند.

  خوابگاه دانشگاه اوستیم آنکارا

  دانشگاه اوستیم آنکارا خوابگاه دانشجویی اختصاصی ندارد. اما، با خوابگاه های نزدیک به خود تحت قرارداد مستقیم می باشد. بطور کلی هزینه های اجاره خوابگاه در شهر انکارا نسبت به شهر استانبول ترکیه مناسب تر می باشد. به دلیل نزدیک بودن دانشگاه به ایستگاه مترو اوستیم، دانشجو را مجبور به سکونت در نزدیکی آن نمی کند و دانشجو می تواند در هر منطقه ای زندگی کند و از طریق ایستگاه مترو به آنجا برسد. 

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا