ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های دولتی ترکیهوبلاگ

دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه: بدون آزمون + رنکینگ + شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

  دانشگاه سلیمان دمیرل (Süleyman Demirel University) که به اختصار به آن (SDU) گفته می شود، یکی از معروف ترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد که در شهر اسپارتا تاسیس شده است. این دانشگاه در سال 1992 و هم زمان با دانشگاه های مرسین، ساکاریا، مصطفی کمال و قاضی عثمان پاشا تاسیس شده است. این دانشگاه تنها دانشگاه دولتی شهر اسپارتا بوده و بسیاری از مهندسان، پزشکان، ورزشکاران، هنرمندان، دندان پزشکان، بازیگران و … که در شهر اسپارتا متولد شده اند، در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

  به دلیل عضویت این دانشگاه در برنامه های تبادل دانشجویی همچون اراسموس و فارابی، دانشجویان این دانشگاه امکان ادامه تحصیل در برترین دانشگاه های اروپایی دارند. دانشجویان می توانند چندین ترم در این دانشگاه ها تحصیل کرده و از آموزش و خدمات بی نظیر این دانشگاه ها استفاده نمایند. این دانشگاه در طی سالیان گذشته به سطح علمی و کیفی بسیاری دست یافته و این هدف را نیز ادامه می دهد.

  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی
  سال تاسیس 1992
  شهر  اسپارتای
  تاییدیه دانشگاه تایید کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش آزمون YOS ،TRYOS و با شرط معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه https://w3.sdu.edu.tr/

  آیا دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه تأیید ایران است؟

  دانشگاه سلیمان دمیرل، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. همچنین این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  در حال حاضر دانشگاه سلیمان دمیرل در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد. اما با توجه به پیشرفت سطح علمی، این دانشگاه احتمال اینکه در سالهای آتی بتواند تاییدیه ایران را دریافت کند، بسیار بالا است.

  دانشگاه سلیمان دمیرل کجاست؟

  دانشگاه سلیمان دمیرل با مناظر زیبا و آثار تاریخی موجود در معروف ترین شهر ترکیه در زمینه گردشگری در شهر شگفت انگیز اسپارتا واقع شده است. فاصله دانشگاه تا مرکز شهر با اتوبوس 10 دقیقه است.

  دانشگاه سلیمان دمیرل

  رتبه و رنکینگ دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

  دانشگاه سلیمان دمیرل در رتبه بندی های ملی و بین المللی دارای جایگاه ویژه ایی است و همواره فعالیت ها و پژوهش های علمی زیادی را در سطح بین المللی ارائه می کند. این دانشگاه جزء 50 دانشگاه دولتی برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند.

  شرایط پذیرش دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

  دانشگاه سلیمان دمیرل یکی از دانشگاه‌های مطرح ترکیه است که علاوه بر شهروندان ترکیه‌ای، دانشجوی بین‌المللی پذیرش می‌کند. همچنین این دانشگاه اغلب رشته های تحصیلی پرتقاضای ترکیه از جمله پزشکی، دندانپزشکی را ارائه می‌دهد و مقصد مناسبی برای افرادی است که قصد تحصیل در ترکیه و شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه های ترکیه را دارند.

  پذیرش و دریافت نامه قبولی برای داوطلبان ایرانی در دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه از سه طریق امکان پذیر است. اولین روش با شرکت در آزمون یوس YOS اختصاصی خود دانشگاه و کسب امتیاز حداقل 90 از 100 برای رشته های علوم پزشکی و حداقل نمره 70 برای رشته های غیر پزشکی می توانند برای انتخاب رشته اقدام بنمایند.

  لازم است بدانید که 50% ظرفیت پذیرش این دانشگاه از نتایج آزمون یوس خود تکمیل می شود، به جز این روش، داوطلبان می توانند با کسب امتیاز در آزمون یوس دانشگاه های دیگر و یا شرکت در آزمون مرکزی TRYOS برای پذیرش دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه اقدام کنند.

  آزمون های ورودی دانشگاه سلیمان دمیرل، YOS و تومر هستند؛ حواستان باشد که حداقل نمره مورد نیاز TOMER برای قبولی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی سطح C1 است.

  *اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  پذیرش بدون آزمون در دانشگاه سلیمان دمیرل

  در چند سال اخیر به دلیل رقایت بالای شرکت کنندگان آزمون یوس و عدم قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، فرصت پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبان ممتاز بین المللی ایجاد شده است.

  سومین روش برای ورود به دانشگاه سلیمان دمیرل پذیرش از طریق سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. با استفاده از این روش تمامی داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون، اما با پرداخت شهریه سالیانه برای تحصیل در دانشگاه سلیمان دمیرل مشغول به تحصیل شوند.

  اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 18 هستید، می توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  متقاضیان علاقه مند به پذیرش در دانشگاه سلیمان دمیرل علاوه برشرکت در آزمون باید تمام سوابق تحصیلی خود را به زبان ترکی ترجمه نموده و به دانشگاه ارسال نمایید همچنین در صورت أخذ پذیرش، باید ویزای تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند.

  چنانچه شما دارای رتبه‌ بالا و نمرات خوب در سطح دبیرستان هستید، می‌توانید شانس خود را برای تحصیل در این دانشگاه امتحان کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی از دانشگاه سلیمان دمیرل، دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه و هم چنین آشنایی با تحصیل در سایر دانشگاه های کشور ترکیه، کافی است با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید. آادمی کرمی پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سلیمان دمیرل

  طول مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال می باشد. داوطلبان ایرانی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سلیمان دمیرل باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 17 باشند، تا بتوانند بدون شرکت در آزمون یوس و صرفا بر اساس سوابق برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنند.

  مدرک دندانپزشکی دانشگاه سلیمان دمیرل در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را دراین دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  زبان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سلیمان دمیرل ترکی می باشد، به همین دلیل داوطلبان برای ورود به دوره اصلی دندانپزشکی باید مدرک بین المللی TOMER را به دانشگاه ارائه دهند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  شماره تماس

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه سلیمان دمیرل

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل  بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله  دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه سلیمان دمیرل

  دانشگاه سلیمان دمیرل عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه سلیمان دمیرل

  دانشگاه سلیمان دمیرل یک دانشگاه دولتی به شمار می رود و از این رو دارای شهریه ها و هزینه های تحصیلی بسیار کمی نسبت به دانشگاه های خصوصی است. با این حال این دانشگاه فرصت های زیادی را برای دانشجویان خود ایجاد کرده است تا بتوانند از بورسیه های تحصیلی متعدد استفاده نمایند.

  دانشجویانی که بورسیه تحصیلی دانشگاه سلیمان دمیرل به آن ها تعلق می گیرد، هزینه خورد و خوراک و خوابگاه آن ها به صورت کاملا رایگان خواهد بود. همچنین دانشجویان می توانند از فرصت های ایجاده شده کاری در دانشگاه استفاده کرده و به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که دارای شرایط اشتغال از طرف دانشگاه هستند، امکان 24 ساعت کار در طول هفته آن هم در محوطه دانشگاه را خواهند داشت.

  دانشکده های دانشگاه سلیمان دمیرل 

  دانشگاه سلیمان دمیرل در ابتدای تاسیس، شامل دانشکده مهندسی و معماری می شد و فعالیت آن تنها به رشته های این دانشکده اختصاص داشت. اما امروزه با گذشت زمان و پیشرفت های علمی و آموزشی آن، این دانشگاه دارای 15 دانشکده می باشد. این دانشگاه هر ساله پذیرای هزاران دانشجوی داخلی و بین المللی بوده در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر ا اقدام به جذب دانشجو می نماید.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده آموزش
  • دانشکده علوم و نامه ها
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده علوم ورزشی
  • دانشکده آموزش فنی

  سر در دانشگاه

  زبان تحصیل در دانشگاه سلیمان دمیرل ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه سلیمان دمیرل به زبان ترکی می باشد برخی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای شروع دوره تحصیلی اصلی داوطلب باید از سطح زبان آکادمیک خوبی برخوردار باشد و با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه با کسب امتیاز قابل قبول، می تواند وارد دوره اصلی شوند.

  اما اگر داوطلبان از قبل یکی از مدارک معتبر بین المللی را به دانشگاه ارائه دهند، دیگر نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارند. مدارک قابل قبول دانشگاه برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر TOMER و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل TOFEL الزامی می باشد.

  در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد و یا موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود، بایدبه مدت یک سال در دوره آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند و در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهند داشت، این دوره در خود دانشگاه و فقط به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  امکانات دانشگاه سلیمان دمیرل

  دانشگاه سلیمان دمیرل یکی از برترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه با فراهم کردن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی مختلف سعی در ایجاد رفاه هر چه بیشتر دانشجویان خود و همچنین بالابردن سطح علمی و آموزشی دانشگاه دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تاسیس چندین خوابگاه دخترانه و پسرانه در محوطه اصلی دانشگاه
  • رستوران ها و کافه تریا ها با برترین کیفیت و هزینه های مناسب
  • کتابخانه های بزرگ و متنوع ( دارای هفتمین کتابخانه از 24 کتابخانه ترکیه که دارای 4 طبقه بوده و با 8 هزار متر مکعب، ظرفیتی حدود 950 نفر دارد. )
  • سالن های ورزشی متعدد
  • برگزاری جشنواره های بهاری و زمستانی
  • امکان استفاده دانشجویان از بورسیه های تحصیلی و پشتیبانی مالی توسط دانشگاه
  • خانه هنر و مراکز فرهنگی
  • مکان های سرگرمی به صورت شبانه روزی
  • امکان دسترسی به دانشگاه از شهر های بزرگ همچون آنکارا، استانبول، ازمیر و … با اتوبوس و همچنین دسترسی به فرودگاه آتاتورک آنکارا

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا