ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

معرفی 5 دانشگاه خصوصی برتر در آنکارا 2025_2024

 • آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ این کشور می باشد، از لحاظ امنیت جزو بهترین شهر های ترکیه بوده و بهترین شهر برای تحصیل ترکیه می باشد، دانشگاه های با کیفیت، امکانات بالای شهر از جمله مزیت های این شهر دانشجویی محسوب می شود، تنوع رشته های دانشگاهی دیگر مزیت شهر آنکارا است و این شهر علاقمندان زیادی برای تحصیل دارد.

  تحصیل در دانشگاه های  خصوصی آنکارا

  آنکارا یکی از محبوب‌ترین شهرها برای ادامهٔ تحصیلات دانشگاهی در ترکیه است. امکانات آموزشی بسیار عالی و سطح علمی بالای دانشگاه های خصوصی باعث شده بسیاری از افراد تحصیل در این نوع دانشگاه‌ها را ترجیح دهند. این دانشگاه‌ها علیرغم هزینه‌های تحصیل زیاد، هرساله بورسیه‌ها و تخفیف‌های ویژه‌ای را برای دانشجویان در نظر می‌گیرند. قبولی در دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون آزمون ورودی صورت می‌گیرد.

  مزایای تحصیل در آنکارا پایتخت ترکیه

  اغلب دانشگاه های آنکارا از سطح علمی و آموزشی بسیار بالایی برخوردار بوده و عضو معاهدهٔ بولونیا و برنامه‌های اراسموس هستند. همچنین هزینه‌های تحصیل کمتر نسبت به کشورهای اروپایی و شرایط زندگی راحت و آسان باعث شده بسیاری از متقاضیان تحصیل در کشور ترکیه و خصوصأ شهر بسیار زیبای آنکارا را ترجیح دهند. گفتنی است که ادامه تحصیل در شهری با آب‌وهوای دلنشین و طبیعت بکر بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود و سختی‌های زندگی در کشور دیگر را تا حدودی آسان خواهد کرد.

  زندگی در آنکارا به دلیل تعداد زیاد مناطق جذاب باستان شناسی و توریستی بسیار پر جنب و جوش و خسته کننده نیست.
  زندگی در آنکارا به دلیل تعداد زیاد مناطق جذاب باستان شناسی و توریستی بسیار پر جنب و جوش و خسته کننده نیست.
   یک مقصد گردشگری برای ترک ها و خارجی ها است.
  مرکز فعالیت های دیپلماتیک در ترکیه است.
  دانشگاه های واقع در آنکارا از بهترین دانشگاه های ترکیه هستند.
  هزینه های زندگی در شهر آنکارا در مقایسه با شهرهای دیگر مانند استانبول برای دانشجو ارزان تر است.
  در دسترس بودن همه وسایل حمل و نقل که نقاط دیدنی شهر را به یکدیگر مرتبط می کند، که دسترسی دانشجویان را بدون توجه به محل سکونتشان آسان می کند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به معرفی 5 دانشگاه خصوصی برتر در انکارا پرداخته ایم.

  شماره تماس

  معرفی 5 دانشگاه خصوصی برتر در آنکارا

  دانشگاه های خصوصی آنکارا هر کدام در رده بهترین دانشگاه های جهان می‌توانند انتخاب مناسب و معقولانه برای تحصیل به حساب آید که اگر به سال تأسیس هرکدام دقت کنید متوجه قدمت اصالت هر کدام از این دانشگاه‌های خصوصی می‌شوید که به خاطر کیفیت در ارائه خدمات آموزشی توانسته است بسیاری از داوطلبان ایرانی را برای تحصیل ترغیب کند.

  1. دانشگاه باشکنت
  2. دانشگاه آنکارا مدیپول
  3. دانشگاه آتیلیم
  4. دانشگاه اوستیم
  5. دانشگاه لقمان حکیم

  لینک مقاله برخی از دانشگاه های دولتی برتر آنکارا:

  1. دانشگاه حاجت تپه 
  2. دانشگاه آنکارا 
  3. دانشگاه قاضی آنکارا 

  دانشگاه آتیلیم انکارا ATILIM ÜNİVERSİTESİ 

  دانشگاه آتیلیم ترکیه، یک دانشگاه خصوصی مهم و معتبر در شهر آنکارا، پایتخت کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۷ تأسیس شده و در سال ۲۰۱۶ توسط مرکز تحصیلات تکمیلی لندن به عنوان یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان شناخته شده است. تحصیل در دانشگاه آتیلیم ترکیه به زبان ترکی انجام می‌شود و تسلط به زبان ترکی یکی از شروط پذیرش در این دانشگاه است. این دانشگاه حدود ۹ هزار دانشجو دارد و نام آن نیز در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار دارد.

  دانشگاه آتیلیم دارای چندین دانشگاه همکار است، به عنوان مثال می‌توان دانشگاه‌های ادبیات در سن آنتونیو، تگزاس و ۳۱ دانشگاه اروپایی در آلمان، بلژیک، بریتانیا، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایتالیا، ایرلند، لیتوانی، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و هلند را نام برد. این دانشگاه‌ها در برنامه‌ی اراسموس با دانشگاه آتیلیم همکاری می‌کنند و به تبادل دانشجو و مدرس برای چند ترم می‌پردازند. دانشگاه آتیلیم دارای ۵ دانشکده، مؤسسات، مراکز تحقیقاتی و مرکز آموزش زبان‌های خارجی است.

  شرایط پذیرش دانشگاه آتیلیم انکارا

  برای ورود به دانشگاه آتیلیم ترکیه می‌توانید از طریق شرط معدل و بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی  اقدام کنید. همچنین به علت این که زبان آموزشی در این دانشگاه، انگلیسی است متقاضیان باید دارای نمره ۶ در آزمون آیلتس یا ۵۵۰ در آزمون تافل باشند. البته در صورتی که مدرک زبان ندارید، می‌توانید در دوره‌های آمادگی زبان دانشگاه آتیلیم شرکت کنید که از لحاظ هزینه و زمان مقرون به صرفه نیست.

  دانشگاه مدیپول آنکارا ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

  دانشگاه مدیپول آنکارا یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۲۰۰۹ توسط بنیاد آموزش و بهداشت ترکیه در شهر استانبول تاسیس شده است و شعبه دوم آن در شهر آنکارا می باشد. این دانشگاه یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های موجود در کشور ترکیه است و امکانات گوناگون و فراوانی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است. از همین رو بسیاری از دانشجویان ترک و خارجی این دانشگاه را برای ادامه ی تحصیل خود در این کشور انتخاب می کنند و دانشگاه مدیپول آنکارا تبدیل به یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های این کشور شده است.
  یکی از بهترین ویژگی ها و نکات مثبت دانشگاه مدیپول آنکارا تدریس به زبان انگلیسی است که تحصیل را برای دانشجویان بین المللی راحت تر می کند. شهریه های دانشگاه مدیپول با توجه به رشته های تحصیلی و مقطع مورد نظر، با یک دیگرمتفاوت است.

  به طور کلی اما زبان آموزشی این دانشگاه ترکی و انگلیسی است و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته تحصیلی خود، به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته باشند. این دانشگاه در برنامه های تبادل دانشجویی همچون اراسموس پلاس عضویت داشته و از همین رو امکان تحصیل دانشجویان خود را در برترین دانشگاه های اروپایی به مدت یک سال فراهم آورده است. دانشجویان می توانند از این فرصت تحصیل استفاده کرده و چند ترم تحصیلی خود را در دانشگاه های قدرتمند اروپایی بگذارنند

  شرایط پذیرش دانشگاه مدیپول آنکارا 

  دانشگاه مدیپول آنکارا ترکیه بدون کنکور و آزمون دانشجو می‌پذیرد. شرط معدل این نوع پذیرش حداقل 15 و اولویت با کسانی است که مدرک آزمون‌های بین‌المللی دارند. هم چنین دانشجویان می توانند از امکانات و بورسیه های تحصیلی دانشگاه نیز بهره مند شوند.

  دانشگاه لقمان حکیم انکارا

  دانشگاه لقمان حکیم یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2017 توسط بنیاد Sevgi در قلب آنکارا، پایتخت ترکیه واقع شده است. نقطه قوت این دانشگاه ارائه رشته‌های پرطرف‌دار گروه پزشکی (پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی) و بهداشت است که باکیفیت بالایی در آن ارائه می‌شوند. همچنین برای ایجاد فرصت‌‌های تحصیلی و کارآموزی بین‌المللی برای دانشجویان خود، مشارکت فعالی در برنامه‌های اراسموس پلاس و فارابی دارد. دانشگاه لقمان در سال تحصیلی 2018 فعالیت علمی خود را آغاز کرد.

  شرایط پذیرش دانشگاه لقمان حکیم آنکارا 

  دانشگاه لقمان حکیم ترکیه یکی از دانشگاههای جوان و رو به رشد است تاپ‌ترین رشته‌های مربوط به علوم تجربی را تدریس میکند. استادان معتبر به خدمت گرفته شده، فراهم سازی بهترین تجهیزات در تمامی بخش‌ها و بورسیه‌های متنوع، همگی از مزایای مهم این دانشگاه هستند. دانشجویان بین المللی جهت پذیرش در دانشگاه لقمان حکیم نیازی به شرکت در آزمون های ورودی ندارند و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو بدون محدودیت سنی می باشد.

  در صورتی که به تحصیل در این دانشگاه علاقه‌مند شدید، می‌توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا سریعترین راه اخذ پذیرش و دریافت بورسیه از این دانشگاه را به شما نشان دهند.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه لقمان حکیم انکارا

  دانشگاه لقمان حکیم دارای بورسیه‌های مختلفی است که با توجه به شرایط و قوانین خاصی به دانشجویان اعطا می کند. به 10 دانشجوی بین المللی که دارای شرایط خاص علمی هستند بورسیه 100 درصد رشته پزشکی و به 6 نفر بورسیه‌ی 50 درصد تحصیلی میدهد. همین طور برای 12 دانشجوی رشته دندان پزشکی بورسیه‌ بین 25 تا 50 درصد اعمال می کند. برای اطلاع از شرایط بورسیه های دانشگاه لقمان حکیم ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

  دانشگاه اوستیم تکنیک OSTIM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

  دانشگاه اوستیم تکنیک در پایتخت ترکیه شهر آنکارا واقع شده است. این شهر مرکز دنیای تجارت و بخش دانشگاهی کشور ترکیه است. به طور کلی دانشگاه فنی OSTIM اولین دانشگاه صنعتی در ترکیه به شمار می رود. از آنجایی که این دانشگاه در یکی از مناطق صنعتی پیشرو قرار گرفته است، به عنوان یک مرکز تجاری بین المللی به حساب می آید که شامل بیش از 6200 شرکت با حدود 60000 کارمند در 17 بخش و 139 خط تجاری است و به همین دلیل است که دانشگاه اوستیم  با آن شرکت ها و موسسات زیادی مشارکت داشته تا دانشجویان خود را برای زندگی پس از فارغ التحصیلی آماده کند.

  نحوه پذیرش از دانشگاه اوستیم آنکارا

  پذیرش این دانشگاه بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد . با کمک مشاورین با تجربه آکادمی کرمی برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید.

  دانشگاه باشكنتBAŞKENT

  دانشگاه باشکنت BAŞKENT آنکارا یکی از اولین و مجهزترین دانشگاه خصوصی ترکیه است و در حال حاضر یکی از بزرگترین و مجهزترین پردیس‌های دانشگاهی را دارد. در حال حاضر دانشگاه باشکنت آنکارا امکانات علمی بی نظیری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد و از جمله دانشگاه‌های خصوصی با قیمت مناسب به حساب می‌آید.

  این دانشگاه در سال 1994 توسط مرکز سوانح سوختگی ترکیه و سازمان پیوند اعضا ترکیه و بنیاد آموزشی هابرال (Haberal) در آنکارا پایتخت کشور ترکیه ایجاد شد و امروزه به عنوان یک مرکز علمی تحقیقاتی و درمانی در کشور ترکیه و شهر آنکارا شناخته می‌شود.

  مدرک دانشگاه باشکنت آنکارا مود تایید وزارت بهداشت ایران و همچنین مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشد، لذا برای برگشت دانشجو بلافاصله بعد از اتمام تحصیل به ایران جهت ورود به بازار کار مانعیت وجود ندارد.

  دانشگاه باشکنت همچنین برنامه تبادل دانشجو (اراسموس) را به دانشجویان خود ارائه می دهد که در آن با بسیاری از دانشگاه های اروپایی شرکت می کند، به این معنی که اگر دانشجو در این برنامه پذیرفته شود، می تواند یک سال تحصیلی کامل را در یکی از دانشگاه های اروپایی طرف قرارداد بگذراند.

  این دانشگاه  نه تنها به دانشجویان خود فرصت تحصیل در خارج از کشور را با برنامه های تبادل اراسموس و فارابی ارائه می دهد، بلکه میزبان دانشجویان خارجی نیز می باشد.

  پذیرش دانشگاه باشکنت آنکارا

  دانشگاه باشکنت آنکارا در مقطع کاردانی و کارشناسی برای داوطلبان ممتاز واجد شرایط که دارای رزومه علمی قوی هستند، شرایط پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی را مهیا نموده است. امتیازات زیر برای اخذ پذیرش بدون آزمون در دانشگاه باشکنت الزامی می باشد .

  • داوطلب سن زیر 21 سال و معدل کل دیپلم بالای 18 داشته باشد.
  • در المپیاد های علمی کشوری مقام کسب کرده باشد.
  • همچنین امتیازاتی مثل لوح تقدیر استانی یا کشوری دریافت کرده اند.
  • مدرک زبان انگلیسی تافل و یا مدرک زبان ترکی تومر اخذ نموده اند.

  نکته قابل توجه! هر چه تعداد این امتیازات بیشتر باشد ، شانس قبولی دانشجو  برای دریافت پذیرش بدون آزمون با  بورسیه تحصیلی در دانشگاه باشکنت آنکارا بالا خواهد بود.

  اگر به دنبال اطلاعات بروز درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقالات زیر را مطالعه بفرمایید!

   تحصیل دندان پزشکی در ترکیه بدون آزمون 

  تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی در ترکیه

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون ازمون

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا