ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه ارجیس ترکیه:تایید ایران + بدون آزمون + شهریه2024

 • معرفی کامل دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد که در سال 1978 در شهر کایسری تاسیس شد. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران و کشور های عضو اتحادیه اروپا است. داوطلبان ایرانی با شرکت در آزمون های ورودی YOS یا SAT یا بدون آزمون و کنکور برای پذیرش در رشته های مختلف این دانشگاه اقدام کنند.

  هزینه های تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد و سالانه به لیر محاسبه می شود، علاوه بر این هزینه های زندگی دانشجویی در شهر کایسری مناسب و ماهانه حدود 7000 لیر است. این دانشگاه در پردیس خود خدمات خوابگاه با هزینه اجاره ماهانه حداکثر 2000 لیر ارائه می دهد. 

  دانشگاه ارجیس بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارئه می دهد، که عبارتند از: بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری، بورسیه اراسموس، بورسیه مولانا و فارابی می باشد.
  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس انگلیسی و ترکی
  سال تاسیس 1967
  شهر  کایسری
  تاییدیه دانشگاه تایید علوم ایران و اروپا
  رنکینگ جهانی QS  1201
  نحوه پذیرش آزمون YOS ، SAT و با شرط معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه http://www.erciyes.edu.tr

  دانشگاه ارجیس مورد تأیید ایران

  دانشگاه ارجیس، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار بگیرد.
  دانشگاه ارجیس در ترکیه در رشته مغز و اعصاب در بین دانشگاه های سراسر جهان رتبه خوبی را کسب کرده است. به همین دلیل دانشکده علوم پزشکی آن در جایگاه ویژه ایی قرار دارد. با توجه به این شرایط احتمال اینکه دانشگاه ارجیس در سال های آتی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد، بسیار بالا است.

  آدرس دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس در محله یئنی دوغان در منطقه تالاسدر در فاصله 15 کیلومتری شهر کایسری واقع شده است. دانشجویان با استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و تراموا به راحتی به دانشگاه دسترسی دارند. فاصله شهر کایسری تا استانبول حدود 8 ساعت و 33 دقیقه با مسافت 773 کیلومتر است و فاصله آن تا آنکارا حدود 4 ساعت است.

  ایمیل: basinyayin@erciyes.edu.tr
  تلفن: 3522076666
  آدرس دانشگاه: Talas Yolu Melikgazi 38039 Kayseri

  لیست دانشکده های دانشگاه ارجیس 

  این دانشگاه دولتی است که در سال 1978 با نام دانشگاه قیصری تأسیس شد و در سال 1969 دانشکده پزشکی وابسته به دانشگاه حاجت تپه در آن تأسیس شد و در سال 1977 دانشکده مدیریت بازرگانی و مؤسسه اسلامی در کایسری در سال 1967 به دانشکده مبانی دین و شریعت تبدیل شد و موسسه معماری نیز در سال 1977 به دانشکده مهندسی به این دانشگاه منتقل شد.

  این دانشگاه در حال حاضر شامل 18 دانشکده، 3 مرکز تحصیلات تکمیلی، 9 هنرستان، 7 موسسه، 6 گروه آموزشی و 38 مرکز تحقیقاتی و همچنین یک بیمارستان کاربردی با ظرفیت حدود 350 تخت می باشد. دانشگاه Erciyes یکی از بزرگترین و مهم ترین دانشگاه های ترکیه است که مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشکده های زیر ارائه می دهد:

  لیست دانشکده های دانشگاه ارجیس

  دانشکده پزشکی/دانشکده اقتصاد و علوم اداری/ دانشکده مهندسی/ دانشکده الهیات/ دانشکده معماری/دانشکده هنرهای زیبا / دانشکده دامپزشکی / دانشکده آموزش / دانشکده ارتباطات / دانشکده علوم /دانشکده هنر / دانشکده علوم بهداشت / دانشکده هوانوردی و فضانوردی / دانشکده گردشگری / دانشکده حقوق/ دانشکده داروسازی/ دانشکده دندانپزشکی / دانشکده کشاورزی / دانشکده علوم ورزشی

  نحوه پذیرش در دانشگاه ارجیس ترکیه

   پذیرش و ورود به دانشگاه ارجیس ترکیه برای داوطلبان ایرانی  از سه طریق امکان پذیر است. اولین روش با شرکت در آزمون یوس YOS اختصاصی خود دانشگاه و کسب امتیاز حداقل 95 از 100 برای رشته های علوم پزشکی و حداقل نمره 80 برای رشته های هنر و مهندسی می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

  لازم است بدانید که 50% ظرفیت پذیرش دانشگاه ارجیس از آزمون یوس خود تکمیل می شود، به جز این روش می توانید با کسب حداقل نمره در آزمون SAT و یا با حداقل نمره از آزمون YOS سایر دانشگاه ها، پذیرش دانشگاه ارجیس ترکیه را به دست آورید.

  در چند سال اخیر به دلیل رقایت بالای آزمون یوس و عدم قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی، فرصت پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبان ممتاز بین المللی ایجاد شده است. سومین روش برای ورود به دانشگاه ارجیس ترکیه پذیرش از طریق سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد.

  با استفاده از این روش تمامی داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون، اما با پرداخت شهریه سالیانه برای تحصیل در دانشگاه ارجیس ترکیه مشغول به تحصیل شوند. اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 18 هستید، می توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه ارجیس پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

  پذیرش دانشگاه ارجیس در مقطع ارشد و دکتری

  متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه ارجیس ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی ارجیس بوده و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورتی که شما در دانشگاه ارجیس بخواهید در مقاطع تکمیلی به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید، میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه ارجیس

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو SAT
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی  در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس جزء 25 دانشگاه دولتی برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در رشته ها غیر پزشکی مورد تایید ایران می باشد و در سطح گروه ب دانشگاه های تایید وزارت علوم قرار دارد.

  اعتبار دانشگاه ارجیس ترکیه   رتبه
  در بین دانشگاه های جهان  1201 تا 1500
  در بین دانشکگاه های جوان  401 تا 500
  در بین دانشگاه های ترکیه 25

  زبان تحصیل در دانشگاه ارجیس ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه ارجیس به زبان ترکی می باشد برخی از رشته های مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای شروع دوره تحصیلی اصلی داوطلب باید از سطح زبان آکادمیک خوبی برخوردار باشد و با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه با کسب امتیاز قابل قبول، می تواند وارد دوره اصلی شوند.

  اما اگر داوطلبان از قبل یکی از مدارک معتبر بین المللی را به دانشگاه ارائه دهند، دیگر نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارند. مدارک قابل قبول دانشگاه برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر TOMER و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل TOFEL الزامی می باشد.

  در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد و یا موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود، بایدبه مدت یک سال در دوره آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند و در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهند داشت، این دوره در خود دانشگاه و فقط به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  محوطه کلی دانشگاه

  هزینه تحصیل در دانشگاه ارجیس ترکیه 2024 

  دانشگاه ارجیس یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به لیر دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد، و شرایط پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد، در ادامه فایل شهریه های به روز این دانشگاه را برای تمامی رشته ها ارائه داده ایم.

  رشته زبان تحصیل شهریه سالانه به لیر
  پزشکی ترکی 157.300
  دندانپزشکی ترکی 131.600
  داروسازی ترکی 131.600
  زبان و ادبیات انگلیسی انگلیسی 131.600
  هنرهای زیبا ترکی 84.100
  حقوق ترکی 83.300
  معماری ترکی 103.200
  گردشگری ترکی 75.700
  دامپزشکی ترکی 102.900
  مهندسی نرم افزار انگلیسی 154.800
  مهندسی سیستم های انرژی انگلیسی 154.800

  بورسیه دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس جزو دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد که بورسیه این دانشگاه زیر نظر دولت ترکیه می باشد. این بورسیه تحت عنوان ترکیه بورسلاری، یکی از جامع‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ترکیه است که سالانه پنج هزار دانشجوی خارجی از آن بهره‌مند می‌شوند.

  این بورسیه نه تنها کلیه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد بلکه اغلب دانشگاه‌های برتر ترکیه آن را ارائه می‌دهند. همچنین متقاضی با اخذ این بورسیه می‌تواند از معافیت شهریه، کمک هزینه ماهانه، بلیط رفت و برگشت، خوابگاه رایگان و … برخوردار شود.

  زمان ارسال درخواست از اواخر دی تا اوایل اسفند می باشد. در هنگام ثبت در خواست در سایت ترکیه بورسلاری به موارد زیر توجه نمایید. از طریق بورسیه تحصیلی هم برای رشته های کارشناسی و هم برای رشته های کارشناسی ارشد و دکتری می توانید درخواست دهید.

  فواید بورسیه دانشگاه ارجیس ترکیه

  • امکان تحصیل رایگان بدون پرداخت شهریه: شهریه دانشگاه ­های ترکیه در رنج مناسبی قرار دارد؛ یعنی با توجه به اینکه ترکیه یک کشور اروپایی است و شما کیفیت بالایی از تحصیل را دریافت می کنید، اما سطح هزینه ها مناسب است. همین هزینه ها را نیز می توانید با بدست آوردن بورسیه 100 درصدی تحصیل رایگان، حذف کنید.
  • برگزاری کلاس ها و دوره های رایگان: شرکت در دوره های رایگان یکساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی.
  • خدمات و تسهیلات رایگان: این مسئله شامل خدمات درمانی و پزشکی رایگان، تخفیف ها در گشت و گذار و بازدید از جاذبه های توریستی، حمل و نقل درون شهری رایگان و … می شود.
  • پرداخت حقوق ماهیانه: در کنار بورسیه تحصیلی رایگان، اگر دانشگاه دانشجو را واجد شرایط بداند و از نظر وسع مالی دانشجو نیاز به کمک داشته باشد، از طرف دانشگاه ماهانه به او حقوق پرداخت می شود.
  • هزینه رفت و آمد: دانشگاه امکان دارد که به دانشجویان بین المللی، هزینه رفت و آمد به کشورشان را پرداخت کند. این پرداختی به صورت چند بار معین در سال تعریف می شود. در این نوع بورسیه، دانشجو یا بلیت رایگان را دریافت می کند یا برای او تخفیف های ویژه لحاظ می شود.

  شرایط بورسیه دانشگاه ارجیس ترکیه

  معدل و ریز نمرات دبیرستان را به صورت ترجمه شده در سایت بارگزاری نمایید.(معدل را می توان از اصلی ترین شرط های قبولی دانست ولی کافی نیست) حداقل نمره پیش دانشگاهی باید 18 باشد.
  انگیزه نامه ای که می نویسید بسیار مهم است سعی کنید در نوشتن انگیزه نامه از افراد متخصص راهنمایی بخواهید.
  داشتن مقالات ثبت شده، اختراع، کتاب نوشته شده و هر رزومه دیگری نکته مثبتی به حساب می آید که به شدت تاثیر گذار است.
  اگر مدرک زبان مانند تومر، تاقل و یا آیلتس داشته باشید در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

  نکته مهم! توجه کنید که اگر همه مدارک ذکر شده را داشته باشید، شانس شما برای بورسیه شدن در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار زیاد خواهد بود.

  امکانات دانشگاه ارجیس ترکیه

  دانشگاه ارجیس از جمله بهترین دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در تلاش است تا بهترین امکانات را در اختیار دانشجویان خود قرار دهد. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتابخانه های تخصصی و بزرگ
  • سالن های ورزشی سرپوشیده
  • خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه با امکانات مناسب
  • باشگاه های متعدد دانشجویی و فعالیت های علمی، فرهنگی و سیاسی
  • برگزاری انواع فستیوال ها و جشنواره ها به صورت سالیانه
  • موسسات مختلف فرهنگی و تلاش جهت رشد ابعاد فردی و اجتماعی دانشجویان
  • سالن های غذاخوری، رستوران ها و کافه های متعدد
  • آزمایشگاه های مجهز و تخصصی
  • آتلیه های بزرگ

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا