ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU✔ تایید بهداشت ایران + شهریه 2024

 •  

  اطلاعیه مهم1: دانشگاه NEU قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. شهریه پزشکی به هر دو زبان سالانه 13.430 یورو، دندانپزشکی به زبان ترکی 10.430 یورو و انگلیسی 12.430 یورو و شهریه داروسازی آن به انگلیسی 4.700 یورو می باشد. 

  اطلاعیه مهم2: ثبت نام دانشگاه قبرس NEU برای ورودی ترم پاییز 2025_2024 آغاز شد!

  معرفی کامل دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  دانشگاه خصوصی خاور نزدیک قبرس یا Near East University که به صورت مخفف در زبان لاتین NEU شناخته می‌شود، در سال ۱۹۸۸ در شهر نیکوزیا (لفگوشا)، پایتخت قبرس شمالی تأسیس شد. این دانشگاه به‌عنوان یک موسسه بین‌المللی آموزش عالی با پرسنل متخصص و مجرب، گسترده‌ترین فرصت‌های تحصیل در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU اولین دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در قبرس شمالی می باشد.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی
  سال تاسیس 1988
  شهر نیکوزیا (لفگوشا)
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه وزارت بهداشت ایران، کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://neu.edu.tr/

  آدرس دانشگاه خاور نزدیک 

  دانشگاه خاور نزدیک در شهر نیکوزیا (Lefkoşa)، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر قبرس شمالی قرار دارد. دسترسی به این دانشگاه بسیار راحت است؛ چرا که دانشجویان می‌توانند از خدمات حمل و نقل متنوعی که ارائه می‌شود به راحتی استفاده‌ کنند. این خدمات شامل رفت و آمد با اتومبیل شخصی، تاکسی و مینی‌بوس است که دسترسی به نقاط مختلف قبرس شمالی و اطراف دانشگاه را آسان می‌کنند.

  شرایط پذیرش دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  ***در پادکست بالا به طور کامل به شرایط تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه NEU قبرس بهمراه شهریه سالانه آن پرداخته ایم.

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU یکی از دانشگاه های خصوصی با پذیرش بدون آزمون برای تمامی مقاطع تحصیلی می باشد. لذا، داوطلبان خارجی بدون نیاز به شرکت در کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع قبلی به راحتی می توانند برای رشته های مختلف این دانشگاه اقدام کنند.

  پذیرش دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از طریق پذیرش با شرط معدل و سن می باشد. اگر دارای شرایط سنی کمتر از 35 سال و معدل دیپلم حداقل 15 از 20 هستید، می توانید همین حالا برای ثبت نام این دانشگاه اقدام کنید.

  دانشگاه دو بار در سال برای تمامی رشته های تحصیلی خود اقدام به پذیرش می نماید یک ورودی ترم بهار(بهمن ماه) و ورودی ترم پاییز (مهر ماه). تمامی داوطلبان رشته های علوم پزشکی این دانشگاه برای هر کدام از ترم ها اقدام بنمایند باید دوره پریمدیکال دانشگاه را شرکت بنمایند.

  نکته! بعد از اخذ پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه NEU داوطلبان بصورت اجباری باید در دوره پریمدیکال این دانشگاه شرکت کنند. این دوره اجباری و هزینه آن 750 یورو می باشد.

  مجموعه آکادمی کرمی، نماینده رسمی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU در کشور ایران میباشد. به همین خاطر کلیه کارهای پذیرش این دانشگاه توسط این مجموعه با مشاوره کاملا رایگان انجام خواهد شد.

  شرایط پذیرش دانشگاه NEU

  رنکینگ دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU دارای اعتبارات و عضویت های بین المللی بسیاری است، این دانشگاه در حال حاضر عضو انجمن دانشگاه های اروپایی (EUA)، انجمن بین المللی یونسکو (IAU)، انجمن بین المللی آموزش مهندسی (IGIP)، کمیسیون مشترک بین المللی (JCI)، اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام (FUIW) و ۱۱۸ مؤسسه و بنیاد ملی و بین المللی دیگر است که علاوه بر این موارد، در حال گسترش عضویت های خود در معتبرترین موسسات و سازمان های جهان می باشد.

  رنکینگ دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU   رتبه
  در بین دانشگاه های جهان  948
  در بین دانشگاه های آسیا  251
  نسبت به بهترین دانشگاه های ترکیه 15

  دانشگاه خاور نزدیک NEU تایید بهداشت ایران 

  بله،خوشبختانه دانشگاه خاورنزدیک قبرس برای سال تحصیلی 2025_2024 در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. لذا، یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای داوطلبانی می باشد که بعد از اتمام تحصیل قصد بازگشت و ورود به بازار کار در ایران را دارند. در واقع مدرک این دانشگاه برای تمامی رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی و همینطور رشته های پیراپزشکی در ایران معادل سازی می شود.

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه

   

  دانشگاه خاور نزدیک NEU مورد تایید وزارت بهداشت می باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را دارید، این دانشگاه یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU تایید بهداشت ایران

  تحصیل دندانپزشکی دانشگاه NEU

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU دارای اولین و بزرگ ترین دانشکده و کلینیک خصوصی دندانپزشکی در قبرس می باشد. که تا سال 2019، لقب تنهاترین دانشکده دندانپزشکی این جزیره هم متعلق به همین دانشگاه بود. برای سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه NEU توانسته است تاییدیه وزارت بهداشت ایران را دریافت بنماید.لذا، مدرک آن در ایران معتبر است.

  پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه خاورنزدیک قبرس NEU بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. تمامی داوطلبانی که واجد شرایط سنی حداکثر 35 سال و معدل 15 هستند، می توانند برای پذیرش این دانشگاه اقدام بنمایند. فقط کافیست اسکن مدرک دیپلم و ریز نمرات سه سال دبیرستان خود را بهمراه اسکن پاسپورت و یک قطعه عکس برای کارشناسان ما ارسال بنمایند.

  زبان تحصیل رشته دندانپزشکی دانشگاه NEU به هر دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه شده است. لذا، داوطلب برای شروع دوره تحصیلی دندانپزشکی باید به یکی از این زبان ها تسلط کافی داشته باشد. شهریه سالانه رشته دندانپزشکی به زبان ترکی در دانشگاه خاور نزدیک قبرس 10.430 یورو معادل 581 میلیون تومان و شهریه آن به زبان انگلیسی سالانه  12.430 یورو معادل 692 میلیون تومان است.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی در دانشگاه NEU

  متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه NEUمی توانند بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. مدت زمان تحصیل پزشکی در قبرس شش سال به طول می انجامد. پزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس مطب پزشکی را اخذ کنند.

  زبان تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه خاور نزدیک NEU به هر دو زبان انگلیسی و ترکی ارائه می شود. برای تحصیل رشته پزشکی به زبان ترکی ارائه مدرک زبان ترکی TOMER و به زبان انگلیسی ارائه مدرک بین المللی تافل یا آیلتس الزامی می باشد. علاوه بر این، اگر داوطلب موفق به کسب امتیاز قابل قبول در آزمون تعیین سطح دانشگاه شود، می تواند وارد دوره اصلی شود. شهریه سالانه پزشکی دانشگاه NEU با اعمال بورسیه به هر دو زبان 13.430 یورو معادل 748 میلیون تومان می باشد.

  دانشگاه خاور نزدیک NEU دارای پیشرفته‌ترین بیمارستان تخصصی در قبرس می باشد. چرا که دارای مجهزترین و به‌روزترین دستگاه‌ها بوده و از لحاظ تجهیزات لازم برای تحقیقات روز دنیا، سخن‌های زیادی برای گفتن دارد. هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل داروسازی دانشگاه NEU

  مدت زمان تحصیل رشته داروسازی در قبرس پنج سال به طول می انجامد. دانشگاه خاور نزدیک NEU دارای اولین دانشکده داروسازی در قبرس است. زبان تحصیل رشته دارو سازی در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. لذا، تمامی داوطلبان برای ورود به دوره اصلی این رشته باید به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند.

  رشته داروسازی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU دارای تاییدیه وزارت بهداشت ابران می باشد. لذا، مدرک آن بطور کامل ارزشیابی می شود. پذیرش این رشته بدون آزمون و بر اساس شرایط سن و معدل داوطلب می باشد. شهریه سالانه رشته دارو سازی به زبان انگلیسی در این دانشگاه با کمک بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی 4.700 یورو معادل 262 میلیون تومان است.

  تحصیل داروسازی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه NEU

  مدت زمان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه نیریست قبرس برای مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد. زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه خاور نزدیک NEU به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. لذا، تمامی داوطلبان برای ورود به دوره اصلی این رشته باید به زبان مورد نظر تسلط کافی داشته باشند.

  رشته فیزیوتراپی دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU دارای تاییدیه وزارت بهداشت ابران می باشد. لذا، مدرک آن بطور کامل ارزشیابی می شود. پذیرش این رشته بدون آزمون و بر اساس شرایط سن و معدل داوطلب می باشد. شهریه سالانه رشته فیزیوتراپی به هر دو زبان ترکی و انگلیسی در این دانشگاه با کمک بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی 3.190 یورو معادل  میلیون تومان است.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه NEU

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  شهریه دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU یکی از دانشگاه های خصوصی قبرس می باشد، که شهریه سالانه به یورو دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دانشگاه های خصوصی مورد تایید ایران در ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است.

  رشته  زبان تحصیل شهریه  سالانه به یورو شهریه سالانه به تومان
  پزشکی ترکی/انگلیسی 13.430 748میلیون
  دندانپزشکی ترکی 10.430 581 میلیون
  دندانپزشکی انگلیسی  12.430 692 میلیون
  دارو سازی انگلیسی 4.700 262 میلیون

  زبان تحصیل در دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  زبان آموزش دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU در اکثر رشته ها به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

  تبادل دانشجو در دانشگاه NEU

  دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  دانشکده های دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  بالغ بر ۲۷۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان در دانشگاه خاور نزدیک مشغول به تحصیل و فعالیت هستند. هم اکنون دانشگاه خاور نزدیک دارای ۲۰ دانشکده شامل ۲۲۰ بخش و برنامه، ۸ مدرسه تحصیلات تکمیلی با حدود ۲۱۸ برنامه کارشناسی ارشد و دکترا و ۳ دبیرستان و ۲۸ موسسه تحقیقاتی است.تمامی متقاضیان تحصیل در قبرس با هر رشته ای که مورد علاقه شان باشد میتوانند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده هنرهای زیبا و طراحی
  • دانشکده پرستاری
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنرهای نمایشی
  • دانشکده علوم ورزشی
  • دانشکده گردشگری
  • دانشکده دامپزشکی
  • دانشکده کشاورزی
  • دانشکده آموزش آتاتورک

  رشته های دانشگاه خاور نزدیک قبرس NEU

  دانشگاه خاور نزدیک رشته‌های بسیاری را در دانشکده‌های خود به ‌صورت کاملاً تخصصی آموزش می‌دهد. این تنوع رشته‌ها باعث می‌شود مسیر حرفه‌ای خود را مطابق با علایق و تخصص‌های مورد نظرتان انتخاب کنید. در ادامه لیست محبوب‌ترین رشته‌های این دانشگاه را مشاهده می‌کنید؛

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • فیزیوتراپی
  • پرستاری
  • مدیریت کسب و کار
  • حقوق
  • روابط بین‌المللی
  • رادیو، تلویزیون و سینما
  • راهنمایی و مشاوره روانشناسی
  • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
  • مهندسی عمران
  • مدیریت مؤسسات بهداشتی
  • طراحی گرافیک

  امکانات دانشگاه خاور نزدیک

  این دانشگاه دارای بیش از 40 آزمایشگاه فعال مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات تحقیقاتی، 28 موسسه تحقیقاتی و همچنین سه موزه از جمله موزه ارتباطات، هنر و خودروهای کلاسیک است. دانشگاه خاور نزدیک دارای یک کلینیک پزشکی است که پیشرفته‌ترین کلینیک در قبرس شمالی محسوب می‌شود. این کلینیک دارای چندین مرکز تحقیقاتی از جمله مرکز رادیولوژی پزشکی است.

  افتخار دانشگاه کتابخانه‌ای با مساحت بیش از 15 هزار متر مربع است که بیش از یک میلیون مواد چاپی و بیش از 150 میلیون منبع الکترونیکی دارد. این کتابخانه دارای چهار بخش با ظرفیت کل هزار نفر است. روزانه تا 7 هزار نفر از خدمات کتابخانه استفاده می‌کنند.  همچنین زندگی اجتماعی دانشجویان این دانشگاه شامل باشگاه‌های مختلف از جمله ورزش، مهندسی، اقتصاد، تدریس، معماری، حقوق، پزشکی و هوانوردی است.

  بیشتر باشگاه‌های ورزشی مانند بسکتبال، فوتبال، تنیس، والیبال، هندبال، اسب سواری، پیاده روی، کشتی، دو و میدانی، دوچرخه سواری، شنا و شطرنج را پوشش می‌دهند. این دانشگاه دارای تنها استخر سرپوشیده المپیک با مساحت 2700 متر مربع در قبرس شمالی است. اعضای تیم شنا NEU مدال‌های مسابقات بین المللی را کسب کردند. به دانشجویان دانشگاه خاور نزدیک که به عنوان یک شهر کوچک در حومه شمالی نیکوزیا خودنمایی می‌کند، امکانات همه جانبه در محوطه دانشگاه از قبیل موارد زیر ارائه می‌شود:

  • زمین‌های ورزشی
  • فروشگاه‌ها
  • رستوران‌ها
  • خوابگاه‌ها با ظرفیت 5 هزار نفر
  • بهداشت و درمان
  • مراکز تناسب اندام
  • باشگاه‌های دانشجویی
  • مرکز رادیو تلویزیون
  • کتابخانه
  • استخر شنا
  • بانک‌های ملی و بین المللی
  • آژانس‌های مسافرتی
  • اداره پست
  • امنیت 24 ساعته

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در قبرس و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۹ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا