ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهوبلاگ

دانشگاه اوزیگین استانبول ترکیه (شرایط پذیرش و شهریه 2024)

 • معرفی دانشگاه اوزیگین ترکیه

  دانشگاه اوزیگین (Ozyegin University) یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد که در سال ۲۰۰۵ توسط حسنو اوزیین در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه یکی از بهترین و مناسب ترین دانشگاه ها جهت تحصیل در رشته های مدیریت، مهندسی، هنری، حقوق و علوم اجتماعی می باشد و هم اکنون حدود ۸ هزار دانشجوی داخلی و خارجی در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در آن مشغول به تحصیل می باشند.

  دانشگاه اوزیگین در سال 2019 به عنوان تأثیرگذارترین دانشگاه از نظر اجتماعی و در سال 2021، به عنوان جوانترین دانشگاه در بین دانشگاه های بزرگ جهانی رتبه بندی شد.

  دانشگاه اوزیگین دارای اولین پردیس معتبر در ترکیه با مدرک (Leadership in Energy and Environmental Design) می باشد. پردیس سبز این دانشگاه در زمینی به مساحت 280000 متر مربع واقع شده است. این پردیس به روشی مدرن توسط یک شرکت مهندسی پیشرو طراحی شده که ساختمان های دانشگاه کمبریج را نیز طراحی کرده اند.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2005
  شهر استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه علوم ایران و کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.ozyegin.edu.tr/en

  آدرس دانشگاه اوزیگین ترکیه

  دانشگاه اوزیگین در بخش آسیایی شهر استانبول ترکیه واقع شده است و پردیس آن در منطقه نیشان تپه محله چیکمکوی قرار دارد. این دانشگاه دارای خوابگاه اختصاصی با تمام وحده های غذایی و به روز ترین امکانات برای تمامی داوطلبان خارجی می باشد.

  دانشگاه اوزیگین ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه اوزیگین استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار بگیرد. لذا مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته های مهندسی، هنری، مدیریتی و … قابل قبوال ایران است و ارزشیابی می شود.
  با توجه به درخواست بالای داوطلبان ایرانی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان خارجی از عملکرد آموزشی این دانشگاه، احتمال اینکه در سال های آتی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد، بسیار بالا است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه اوزیگین ترکیه 

  دانشگاه اوزیگین، جزء 50 دانشگاه برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در رشته ها غیر پزشکی مورد تایید ایران می باشد و در سطح گروه ج دانشگاه های تایید وزارت علوم قرار دارد.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.

  اعتبار دانشگاه اوزیگین رتبه
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  1000 – 801
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 25

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

  نحوه پذیرش دانشگاه اوزیگین ترکیه

  پذیرش دانشگاه اوزیگین در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی حداکثر 30 سال با معدل دیپلم حداقل 14 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا YOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه اوزیگین بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه اوزیگین بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه اوزیگین

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه اوزیگین دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ دلار نخواهید داشت.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در پذیرش دانشگاه اوزیگین پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

  مدارک مورد نیاز دانشگاه اوزیگین ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه اوزیگین ترکیه

  پذیرش دانشگاه اوزیگین عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

  زبان تحصیل دانشگاه اوزیگین ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه اوزیگین، در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی و در برخی از رشته ها به زبان ترکی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته ها الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  دانشکده های دانشگاه اوزیگین ترکیه 

  دانشگاه اوزیگین ترکیه شامل 6 دانشکده، 3 موسسه، 2 مدرسه فنی، 23 رشته کارشناسی، 32 رشته کارشناسی ارشد، 10 رشته دکتری و 23 رشته متفرقه می باشد.

  1. دانشکده مهندسی
  2. دانشکده معماری و طراحی
  3. دانشکده هوانوردی و فضانوردی
  4. دانشکده حقوق
  5. دانشکده کسب و کار
  6. دانشکده علوم اجتماعی

  رشته های دانشگاه اوزیگین ترکیه

  این دانشگاه به دانشجویانی که دو رشته را با هم تحصیل می کنند، دو مدرک تحصیلی اعطا می کند.
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی الکترونیک و برق
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی عمران
  • علوم پایه مهندسی
  • معماری
  • آشپزی
  • طراحی صنعتی
  • معماری داخلی و طراحی محیطی
  • حقوق
  • روان‌شناسی
  • بازرگانی
  • کارآفرین

  هزینه تحصیل در دانشگاه اوزیگین ترکیه

  متوسط ​​هزینه تحصیل در دانشگاه Ozyegin نسبت به سایر دانشگاه های ترکیه و غیرترک متوسط ​​است که بین 7200  دلار آمریکا در سال تا 12000 دلار آمریکا در سال متغیر است.

  رشته  زبان تحصیل شهریه سالانه به دلار
  مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی 8.400
  مدیریت هتلداری انگلیسی 7.200
  معماری  انگلیسی  8.400
  مدیریت کسب و کار  انگلیسی  8.400
  روابط بین المللی  انگلیسی  8.400
  معماری داخلی و طراحی محیطی  انگلیسی  8.400
  هنر آشپزی و آشپزی  انگلیسی  8.400
  مهندسی مکانیک  انگلیسی  8.400
  مهندسی عمران  انگلیسی  8.400
  مهندسی صنایع  انگلیسی  8.400
  اقتصاد  انگلیسی  8.400
  حقوق ترکی  8.400
  علوم کامپیوتر  انگلیسی  8.400
  روانشناسی  انگلیسی  8.400

  امکانات دانشگاه اوزیگین ترکیه

  هر امکانات و تسهیلاتی که برای رشد و توسعه‌ی آکادمیک دانشجویان مورد نیاز است در دانشگاه اوزیین ترکیه وجود دارد. یکی از نقطه قوت‌های این دانشگاه در کنار کیفیت بالای آموزشی، امکانات درجه یک آن برای دانشجویان است. امکاناتی از قبیل:

  • غذاخوری
  • خوابگاه
  • رخت‌شویی
  • مرکز سلامت
  • سالن اجتماعات
  • کتابخانه
  • مرکز کارآفرینی
  • مرکز مشاوره
  • مرکز مهندسی مالی
  • کافه تریا
  • باشگاه دانشجویی
  • سینما
  • آمفی تئاتر
  • سالن ورزشی
  • استخر
  • سالن شطرنج
  • سالن تناسب اندام
  • زمین بسکتبال
  • زمین فوتبال
  • آموزش قایقرانی

  خوابگاه دانشگاه اوزیگین

  در پردیس چکمه کوی ساختمان خوابگاهی با ظرفیت 2692 نفر قرار دارد که با در نظر گرفتن نیازهای افراد طراحی شده‌اند. در ساختمان‌های خوابگاه اتاق‌های 1 تا 4 نفره وجود دارد. همه اتاق‌ها دارای حمام اختصاصی، یخچال و تلویزیون هستند. خشک‌شویی رایگان، سالن مطالعه گروهی، سالن استراحت و پذیرایی، سالن سینما، اتاق تلویزیون، زمین بازی و بازار در قسمت‌های مشترک ساختمان وجود دارد.

  همچنین اگر به هر دلیل نخواستید در این خوابگاه ساکن شوید، خوابگاه های استانبول که در سرتاسر شهر پیدا می‌شوند، آماده خدمت‌رسانی به شما هستند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا