ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون 2025_2024

 • اطلاعیه مهم 1: هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و بدون آزمون سالانه بین 22 الی 36 هزار دلار است. که این شهریه در دو قسط پرداخت می شود. قسط اول که شامل 50% شهریه یک سال است در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه و الباقی شهریه در شروع ترم دوم تحصیلی دانشجو تسویه خواهد شد.

  اطلاعیه مهم 2: هزینه تحصیل پزشکی بدون آزمون دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه به ترتیب عبارتند از: دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی $22.000، دانشگاه باهچه شهیر استانبول انگلیسی $27.000، دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی (30% انگلیسی، 70% ترکی) $27.000 و انگلیسی 36.000، دانشگاه یدی تپه انگلیسی $32.000، دانشگاه آجی بادام انگلیسی $22.500 است. 

  اطلاعیه مهم 3: هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه برای دانشگاه های خصوصی مورد تایید اروپا و بدون آزمون سالانه بطور متوسط بین 12 الی 20 هزار دلار در سال متغیر می باشد. امکان پرداخت شهریه در دو ترم تحصیلی وجود دارد. بهترین دانشگاه های تایید اروپا برای تحصیل پزشکی در ترکیه عبارتند از: دانشگاه نیشانتاشی، دانشگاه بیرونی، دانشگاه ایستینیه، دانشگاه مدیپول آنکارا.

  اطلاعیه مهم 4: بورسیه 100% رشته پزشکی به زبان ترکی از دانشگاه آیدین استانبول موجود می باشد! قیمت بورسیه برای کل شش سال تحصیل + یک سال دوره رایگان آمادگی زبان $68.000 می باشد. امکان پرداخت این مبلغ در دانشگاه وجود دارد و نامه پذیرش در همان روز صادر می شود.

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون: در یک نگاه

  با توجه به سختی قبولی در کنکور ایران و رقابت بالای شرکت کنندگان در آزمون دانشگاه های دولتی ترکیه، اکثر داوطلبان ایرانی خواستار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون هستند. شرایط ورود به دانشگاه های خصوصی ترکیه  تضمینی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. در این مقاله به طول کامل به شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون پرداخته ایم.

  دانشگاه های دولتی

  * بورسیه تحصیلی ترکیه یا همان ترکیه بورسلاری یکی از رایج ترین روش ها برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون و رایگان است. که بودجه آن توسط دولت ترکیه تامین می شود و فقط برای داوطلبان برجسته بین المللی با سن کمتر از 21 سال و معدل حداقل 18 از 20 می باشد. شانس قبولی از طریق ترکیه بورسلاری بسیار کم و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نخواهد بود.

  * متوسط هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون برای دانشگاه های دولتی این کشور سالانه 60 الی 200 هزار لیر معادل 120 الی 400 میلیون تومان در سال است.

  نکته: پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه برای رشته پزشکی فقط از طریق شرکت در آزمون های ورودی TRYOS یا SAT و کسب امتیاز قابل قبول امکان پذیر است. دانشگاه های دولتی ترکیه امکان پذیرش بدون آزمون به صورت قانونی فقط از طریق ترکیه بورسلاری را دارند، در غیر این صورت ثبت نام بدون کنکور ندارند. مراقب افراد سود جو باشید!!!

   دانشگاه های خصوصی

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون فقط در دانشگاه های خصوصی این کشور  امکان پذیر است. پذیرش کاملا بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. اما، شرایط سن و معدل برای برخی از این دانشگاه ها بسیار حائز اهمیت است.

  * دانشگاه های خصوصی مورد تایید ایران در ترکیه: قبولی بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان و همینطور شرایط سن و معدل از اهمیت بالایی برخوردار است. ترجیحا داوطلب باید دارای سن کمتر از  29 سال و معدل کل دیپلم حداقل 16 از 20 باشد. البته دانشگاه مدیپول استانبول که مورد تایید ایران می باشد، تا سن 40 سال و معدل دیپلم 14 امکان ثبت نام دارد. 

  * دانشگاه های خصوصی مورد تایید اروپا در ترکیه: بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و اکثر این دانشگاه ها محدودیت سن و معدل ندارند. اما، ترجیحا داوطلب با شرایط سن کمتر از 40 سال حق انتخاب بیشتری در بین این دانشگاه ها خواهد داشت.

  * بورسیه تحصیلی و تخفیف شهریه سالانه از 25% تا 100% برای دانشجویان ممتاز اعمال خواهد شد.

  * متوسط هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه به تومان برای دانشگاه های خصوصی این کشور سالانه 12 الی 36 هزار دلار معادل 700 الی 2 میلیار در سال متغیر است. این شهریه امکان پرداخت به صورت اقساط را دارد.

  *** در این پادکست بطور کامل شرایط و هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه مورد بررسی قرار داده ایم. پیشنهاد می کنیم حتما آن را گوش دهید.

  شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  از مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون ورودی می توان به کامل بودن مدارک متقاضی اشاره کرد. داوطلب باید فارغ التحصیل یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشد. شرایط سن و معدل برای اکثر دانشگاه های معتبر ترکیه بسیار حائز اهمیت است.

  با توجه به تجربه هر چه سن داوطلب کم و معدل بالایی داشته باشد، شرایط قبولی راحت تری خواهد داشت. در ادامه به تفکیک شرایط تحصیل بدون ازمون پزشکی در دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم. مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون عبارتند از:

  سن و معدل دیپلم: مهم‌ترین شرط اغلب دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش بدون آزمون در رشته پزشکی، داشتن معدل بالا و شرایط سنی کم می باشد.

  ارائه مدرک زبان: دومین شرط رایج برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون، داشتن مدرک زبان بین‌المللی با نمره بالا هست.

  داشتن تمکن مالی: تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه مستلزم پرداخت شهریه است. بنابراین دانشجویان باید توانایی پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در حین تحصیل خود در ترکیه را داشته باشند.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  از مهمترین دغذغه های دانشجویان بین المللی هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون می باشد. تحصیل در ترکیه در مقایسه با بسیاری از مقاصد تحصیلی دیگر نسبتاً پایین است در کشور ترکیه دانشگاه‌های خصوصی هزینه‌های تحصیلی بالایی نسبت به دانشگاه های دولتی دارند، اما در عوض با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و اساتید باتجربه به  نسبت خدمات بیشتری به دانشجویان ارائه می‌دهند.

  به طور کلی متوسط هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون برای دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران سالانه بین 22 تا 36 هزار دلار و برای دانشگاه های خصوصی مورد تایید اروپا بین 12 تا 17 هزار دلار می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  حتی تحصیل پزشکی به زبان ترکی در دانشگاه های خصوصی معمولاً در مقایسه با تحصیل به زبان انگلیسی کمی ارزان تر است. یک راه حل معقول برای کاهش هزینه پزشکی ترکیه، استفاده از بورسیه های متنوعی است که در این کشور برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است.

  علاوه بر این موارد، با در نظر گرفتن هزینه‌ ارزان اقامت، تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه در مجموع به نسبت کشورهای دیگر ارزان تمام می‌شود. هزینه زندگی در ترکیه نه فقط از کشورهای اروپایی و امریکایی بلکه از کشور های اوکراین، روسیه، مالزی و بیشتر کشورهای عرب نیز ارزان‌تر است.

  در جدول زیر هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید ایران مشاهده می کنید.

  نام دانشگاه
  زبان تحصیل
  هزینه تحصیل
  دانشگاه آجی بادام انگلیسی 27.000
  دانشگاه یدی تپه انگلیسی 33.000
  دانشگاه باهچه شهیر انگلیسی 27.000
  دانشگاه مدیپول استانبول انگلیسی 36.000
  دانشگاه مدیپول استانبول ترکی 27.000
  داتنشگاه آیدین استانبول انگلیسی 22.000
  دانشگاه ایدین استانبول ترکی 22.000

  در جدول زیر هزینه تحصیل پزشکی بدون آزمون در ترکیه را برای دانشگاه های مورد تایید اروپا مشاهده می کنید.

  نام دانشگاه
  زبان تحصیل
  هزینه تحصیل
  دانشگاه ایستینه انگلیسی 22.572
  دانشگاه ایستینیه ترکی 18.468
  دانشگاه بیرونی انگلیسی 17.100
  دانشگاه بیرونی ترکی 14.500
  دانشگاه آتیلیم انگلیسی 16.000
  دانشگاه التینباش انگلیسی 21.000
  دانشگاه اسکودار انگلیسی 22.410
  دانشگاه اسکودار ترکی 16.300
  دانشگاه هالیچ ترکی 14.250
  دانشگاه هالیچ انگلیسی 19.000
  دانشگاه اطلس ترکی 12.500
  دانشگاه اطلس انگلیسی 15.390
  دانشگاه نیشانتاشی ترکی 13.000
  دانشگاه بیکنت ترکی 12.000
  دانشگاه ینی یوزییل ترکی 12.500
  دانشگاه گیلیشیم ترکی 11.200
  دانشگاه اوکان انگلیسی 24.000
  دانشگاه اوکان ترکی 20.000
  دانشگاه لقمان حکیم انگلیسی 13.500
  دانشگاه لقمان حکیم ترکی 12.500
  دانشگاه مدیپول انکارا انگلیسی 21.420
  دانشگاه مدیپول انکارا ترکی 18.360

  نکته مهم! توجه داشته باشید که هزینه های قبلی فقط شامل شهریه تحصیل دانشگاه است و هزینه های زندگی مثل اجاره خوابگاه، کرایه حمل و نقل و تهیه غذا برعهده خود دانشجو می باشد.

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل پزشکی در ترکیه دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه صد در صد، پرداخت نقد شهریه کل دوره شش سال تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون سالانه بین 12 الی 15 هزار دلار است، یعنی در مجموع شش سال دانشجو باید 70 الی 90 هزار دلار  شهریه به دانشگاه پرداخت کند. اما، با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه ها را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین مبلغ 35 الی 55 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره پزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورسیه صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  *تجربه مراحل ثبت نام دانشگاه آیدین استانبول از کلام مادر آقا طاها عزیز:

  *با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمامی داوطلبان عزیز و تشکر ویژه بابت انتخاب و اعتمادتان.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون پرداخته ایم.

  شماره تماس

  اعتبار مدرک پزشکی ترکیه در ایران

  برای بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل پزشکی در خارج از کشور را دارند مهم است که دانشگاه مورد نظر آنها دارای تأییدیه وزارت بهداشت کشورمان باشد و این که پس از فارغ التحصیلی این مدرک معادل سازی شود و بتوانند وارد بازار کار در ایران شوند. باید بدانید که هر سال تعداد محدودی از دانشگاه های ترکیه در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار می گیرند.

  مهم ترین توصیه آکادمی کرمی به داوطلبان تحصیل پزشکی در ترکیه این است که دانشجو قبل از اقدام برای ثبت نام، از میزان تاییدیه مدرک دانشگاه مورد نظر اطمینان لازم را بدست آورد تا پس از تحصیل با عدم معادل سازی مواجه نشود.

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون: دانشگاه های تایید ایران

  لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه در اواسط بهمن هر سال اعلام می گردد. که بر طبق آن داوطلبان ایرانی که بعد از اتمام تحصیل در ترکیه قصد بازگشت به ایران را دارند، می توانند در آزمون معادل سازی کشور شرکت کنند و با کسب امتیاز قابل قبول مدارک خود را به تایید ایران در بیاورند. در ادامه به جزئیات کامل تحصیل پزشکی بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران پرداخته ایم.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول، یکی از دانشگاه خصوصی ترکیه است که همپای دانشگاه‌های دولتی این کشور در حال پیشرفت می باشد. طبق آمار گرفته شده دانشگاه مدیپول استانبول به دلیل رتبه و رنکینگ خوب، در سال تحصیلی 2024_2023 در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت.  لذا، تمامی داوطلبان ایرانی فارغ التحصیل از این دانشگاه می توانند برای ادامه تحصیل و  ورود به بازار کار در ایران اقدام  بنمایند.

  پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان است. تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 15 به راحتی می توانند برای دریافت نامه قبولی از دانشگاه مدیپول استانبول اقدام کنند. دانشگاه مدیپول دارای یکی بزرگترین بیمارستان های خصوصی ترکیه است و دانشجویان می توانند آموزش عملی خود را در این بیمارستان به طور کامل بگذرانند و پس از فارغ التحصیلی در همین بیمارستان استخدام شوند.

  نکته! دانشجویان بین المللی رشته پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول، از طریق قراردادهای بین المللی دانشگاه می توانند پس از به پایان رساندن سال چهارم ، دو سال آخر تحصیل (سال پنجم و ششم) را در دانشگاه هاروارد آمریکا ادامه دهند.

  *شهریه پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی 27.000 دلار و به زبان انگلیسی 36.000 دلار است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آجی بادام

  دانشگاه آجی بادام یکی از دانشگاه های خصوصی معتبر ترکیه است که در چند سال اخیر مورد تایید وزارت بهداشت و مورد تایید وزارت علوم ایران شده است. به همین دلیل دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند در ایران وارد بازار کار شوند. این دانشگاه دارای مرکز CASE است که یکی از جامع ترین مراکز آموزش پزشکی است که ادعا می شود جامع ترین مرکز شبیه سازی در جهان است.

  برای پذیرش رشته پزشکی دانشگاه آجی بادام استانبول تمامی داوطلبان باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 19 باشند و ترجیحا نمره آزمون تافل یا آزمون SAT داشته باشند. ثبت نام پزشکی دانشگاه آجی بادام هر سال در بازه زمانی بهمن الی اسفند انجام می شود.

  نکته! دانشگاه آجی بادام توسط مرکز مهارت های بالینی در اروپا (NASCE) و انجمن شبیه سازی در مراقبت های بهداشتی (SSH) تایید شده است. رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می  شود.

  *شهریه پزشکی دانشگاه آجی بادام به زبان انگلیسی سالانه 27.000 دلار است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول در سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت است. دانشگاه آیدین استانبول دارای سیستم اعتبار ECTS و مدرک دیپلم آبی یا ماوی دیپلما است که به فارغ التحصیلان دانشگاه آیدین استانبول فرصت های تحصیلی و کاری در کشورهای اتحادیه اروپا را تسهیل می کند.

  رشته پزشکی در دانشگاه آیدین به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و برای تحصیل به زبان انگلیسی متقاضی باید مدرک تافل و برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر داشته باشد. برای تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه آیدین استانبول، داوطلبان باید واجد شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل دیپلم حداقل 15 باشند.

  *شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول به زبان انگلیسی  و ترکی سالانه 22.000 دلار است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول

  دانشگاه یدی تپه استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجو بعد از اتمام تحصیل برای ورود به بازار کار در ایران بلامانع هستند. رشته پزشکی در دانشگاه یدی تپه به زبان انگلیسی ارائه می شود. تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 18 می توانند بدون آژمون برای پذیرش رشته پزشکی این دانشگاه اقدام بنمایند.

  دانشکده پزشکی این دانشگاه از انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی UTEAK / TEPDAD اعتبار کامل دریافت کرده است. بیمارستان دانشگاه پزشکی یدی تپه پس از تأیید اعتبار از کمیسیون مشترک بین المللی JCI به عنوان یک مرکز آموزشی در ترکیه در نظر گرفته می شود.

  *شهریه پزشکی دانشگاه یدی تپه استانبول به زبان انگلیسی سالانه 33.000 دلار است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر استانبول

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول مورد تایید وزارت بهداشت و مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد، لذا یکی از دانشگاه های پر طرفدار بین متقاضیان ایرانی میباشد. این دانشگاه دارای برنامه های تبادل دانشجو با دانشگاه هاروارد و استنفورد و همچنین بسیاری از دانشگاه های اروپایی است. رشته پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

  برای پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول، متقاضی باید واجد شرایط سنی کمتر از 23 سال و معدل دیپلم حداقل 19 باشد. علاوه بر این ارائه یکی  از مدارک تافل زبان انگلیسی یا آزمون sat برای اخذ نامه قبولی الزامی می باشد.

  *شهریه پزشکی دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی سالانه 27.000 دلار است.

  تحصیل پزشکی دانشگاه باشکنت آنکارا

  دانشگاه باشکنت آنکارا اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه است، که دارای گواهینامه کیفیت ISO (سازمان بین المللی استانداردسازی جهانی) در فعالیت های مراقبت های بهداشتی و آموزشی است. برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه باشکنت، داوطلبان فقط از طریق شرکت در آزمون TRYOS سراسری و کسب نمره قابل قبول می توانند در این رشته پذیرش بگیرند.

  *شهریه پزشکی دانشگاه باشکنت آنکارا برای سال تحصیلی 2025_2024 به زبان ترکی و انگلیسی 18.500 دلار است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ ترکیه

  دانشگاه کوچ استانبول، مورد تایید وزارت علوم ایران و مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه می باشد. رشته پزشکی این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود و از آنجایی که این دانشگاه از نظر رتبه های علمی در دنیا دارای رتبه بالایی است، امکان تبادل دانشجو اراسموس با بهترین دانشگاه های اروپا و ایالات متحده را فراهم می کند و به  فارغ التحصیلان خود فرصت ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را می دهد.

  نکته! برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه کوچ ترکیه، داوطلبان فقط از طریق شرکت در آزمون جامع آمریکایی SAT سراسری و کسب نمره قابل قبول حداقل 1580 از 1600 نمره می توانند در این رشته پذیرش بگیرند.

  *هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ استانبول به زبان انگلیسی سالانه 26.500 دلار است.

  دانشگاه های پزشکی تایید اروپا در ترکیه

  همانطور که در بالا اشاره کردیم تعداد محدودی از دانشگاه های خصوصی ترکیه دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران می باشند که برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی بورسیه یا تخفیف شهریه خاصی ندارند. پیشنهاد آکادمی کرمی به داوطلبانی که قصد بازگشت به ایران را ندارند، اقدام برای ثبت نام در دانشگاه های پزشکی تایید اروپا در ترکیه می باشد.

  چرا که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها بسیار مناسب و دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو با کشور های عضو اتحادیه اروپا هستند. با استفاده از این سیستم دانشجویان می توانند یک ترم تا یکسال در یکی از کشورهای اروپایی درس بخوانند و در صورت تایید دانشگاه مقصد کل دوره تحصیل را در همان کشور به اتمام برسانند.

  علاوه بر این، بهتر است بدانید که برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه به فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم آبی ارائه می دهند. دیپلم آبی هم در کشورهای اروپایی و هم در اتحادیه آمریکا دارای اعتبار می باشد. در واقع دانشجویان ایرانی، کشور ترکیه را به عنوان یک سکوی پرتاپ برای ادامه تحصیل یا کار در اروپا و آمریکا به شمار می آورند.

  در ادامه به برخی از دانشگاه های خصوصی تایید اروپا در ترکیه که بیشترین میزان رضایت مندی و تقاضا را برای تحصیل پزشکی در ترکیه دارند، مورد بررسی و ارزیابی کامل قرار داده ایم.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ایستینیه 

  دانشگاه ایستینیه در بخش اروپایی استانبول منطقه وادی واقع شده است. با توجه به سطح علمی و روابط بین المللی گسترده با اتحادیه اروپا می تواند در سال های آتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد. دانشگاه ایستینیه بر روی آموزش رشته های علوم پزشکی متمرکز است و پزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ایستینیه بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. این دانشگاه دارای 34 بیمارستان در سرتاسر ترکیه هست، به همین دلیل دانشجویان در طول کل دوره عملی با بیمار واقعی در ارتباط اند. در چند سال اخیر درخواست برای تحصیل در این دانشگاه رشد چشمگیری داشته است.

  *شهریه سالانه رشته پزشکی در دانشگاه ایستینیه به زبان ترکی 18.468 دلار و انگلیسی 22.572 دلار است.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه ایستینیه عبارتند از:

  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • ارائه تجهیزات کامل پزشکی با آزمایشگاه های پیشرفته
  • موقعیت مکانی با امنیت بالا
  • دارای 34 بیمارستان اختصاصی در سراسر ترکیه

  تحصیل پزشکی در دانشگاه بیرونی

  داتشگاه بیرونی در بخش اروپایی استانبول منطقه زیتونبورنو واقع شده است. این دانشگاه دارای چند بیمارستان تخصصی با تجهیزات کامل است، به همین دلیل داشجویان پزشکی دوره های عملی خود را با بیمار در ارتباط هستند. دانشگاه بیرونی به دلیل کیفیت آموزش بالا و بیشترین رضایت مندی در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه مورد تایید کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.

  برای تحصیل پزشکی در دانشگاه بیرونی سن داوطلب باید حداکثر 29 سال باشد. مهم ترین امتیاز این دانشگاه ارائه مدرک دیپلم آبی به فارغ التحصیلان ممتاز خود می باشد که دانشجو با استفاده از این مدرک فرصت های عالی برای کار و ادامه تحصیل در اتحادیه اروپا خواهد داشت. این دانشگاه رشته پزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

  *شهریه سالانه رشته پزشکی دانشگاه بیرونی به زبان ترکی 14.500 دلار و به زبان انگلیسی 17.100 دلار می باشد.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه بیرونی عبارتند از:

  • ارائه مدرک دیپلم آبی به فارغ التحصیلان ممتاز
  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • واقع در مرکز شهر با دسترسی آسان
  • دارای بیمارستان اختصاصی

  تحصیل پزشکی در دانشگاه اوکان 

  دانشگاه اوکان ترکیه در بخش آسیایی استانبول منطقه توزلا واقع شده است. این دانشگاه تمامی امکانات رفاهی از جمله خوابگاه، سالن ورزشی، سالن مطالعه، سالن آرایشگاهی و … را در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده است. دانشگاه اوکان با توجه به سابقه درخشان فعالیت خود، دارای تاییدیه کشور های عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا می باشد.

  پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه اوکان بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. این دانشگاه برای دانشجویان ممتاز خود فرصت استفاده از بورسیه اراسموس و دریافت مدرک دیپلم آبی را ایجاد نموده است. آکادمی کرمی به عنوان نماینده مستقیم این دانشگاه، بورسیه خوبی را بر روی شهریه اعمال خواهد کرد.

  *شهریه رشته پزشکی دانشگاه اوکان استانبول با اعمال بورسیه به زبان ترکی سالانه 16.200 دلار و به انگلیسی  19.440 دلار در سال می باشد.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه اوکان استانبول عبارتند از:

  • ارائه مدرک دیپلم آبی به فارغ التحصیلان ممتاز
  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • ارائه خدمات خوابگاه با تمام وعده های غذایی
  • دارای بیمارستان اختصاصی با تجهیزات کامل

  تحصیل پزشکی در دانشگاه اطلس 

  دانشگاه اطلس ترکیه در بخش اروپایی استانبول منطقه کایتانه واقع شده است. این دانشگاه دارای بیمارستان قدر مدیسین می باشد و بر روی آموزش رشته پزشکی و دندانپزشکی متمرکز است، این دانشگاه تجهیزات کاملی رو به صورت اختصاصی برای هر دانشجو فراهم کرده است.

  پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه اطلس بدون کنکور و صرفا براساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. پزشکی در این دانشگاه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه شده است. هزینه تحصیل پزشکی این دانشگاه نسبت به سطح خدمات و امکانات دانشگاه بسیار مناسب است.

  *شهریه رشته پزشکی دانشگاه اطلس استانبول سالانه به زبان ترکی 12.825 دلار و به زبان انگلیسی 15.390 دلار می باشد.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه اطلس عبارتند از:

  • موقعیت مکانی با امنیت بالا
  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • دارای بیمارستان بزرگ مدیسین
  • شهریه مناسب پزشکی به زبان انگلیسی
  • تحصصی اموزش رشته های علوم پزشکی

  تحصیل پزشکی در دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی در بخش اروپایی استانبول منطقه ماسلاک واقع شده است. مهم ترین ویژگی های این دانشگاه ارائه مدرک دیپلم آبی، عضویت در برنامه ارسموس و اعطای مدرک مورد تایید کشور های اروپایی می باشد. داشگاه نیشانتاشی برای هر دانشجو پزشکی تجهیزات پیشرفته ایی را اختصاص داده است و همینطور با بیمارستان های خصوصی نزدیک به دانشگاه تحت قرار داد می باشد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه نیشانتاشی بدون کنکور و بر اساس  مدارک مقطع دبیرستان می باشد. این دانشگاه محدودیت سن و معدل ندارد و با توجه به سطح خدمات و امکانات در چند سال اخیر مورد توجه خیلی از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. رشته پزشکی در دانشگاه نیشانتاشی فقط به زبان ترکی ارائه می شودکه با اعمال بورسیه  13.000 دلار  در سال است.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه نیشانتاشی عبارتند از:

  • ارائه مدرک دیپلم آبی
  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • ارائه تجهیزات کامل پزشکی با آزمایشگاه های پیشرفته
  • موقعیت مکانی با امنیت بالا
  • دارای بیمارستان اختصاصی

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ینی یوزییل

  دانشگاه ینی یوزییل ترکیه در بخش اروپایی استانبول منطقه توپکاپی واقع شده است. این دانشگاه تمامی امکانات رفاهی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده است، روبروی دانشگاه سالن های غذاخوری متنوع، خوابگاه اختصاصی و متروبوس قرار دارد. دانشگاه ینی یوزییل دارای بیمارستان 14 سال سابقه و متمرکز بر روی آموزش رشته های علوم پزشکی می باشد.

  این دانشگاه عضو برنامه اراسموس و مورد تایید کشور های عربی، اتحادیه اروپا است. پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه ینی یوزییل بدون آزمون و فقط به زبان ترکی می باشد. هزینه این دانشگاه نسبت به اکثر دانشگاه های خصوصی ترکیه مقرون به صرفه تر است و امکان پرداخت اقساط را دارد. شهریه پزشکی در دانشگاه ینی یوزییل 12.500دلار در سال است.

  مهم ترین ویژگی های دانشگاه ینی یوزییل عبارتند از:

  • دسترسی عالی به تمامی امکانات
  • دارای برنامه اراسموس تبادل دانشجو به اتحادیه اروپا
  • دارای بیمارستان با 14 سال سابقه فعالیت
  • شهریه بسیار مناسب پزشکی نسبت به دانشگاه های دیگر
  • ارائه خدمات خوابگاه اختصاصی به دانشجویان خارجی

  بهترین دانشگاه های پزشکی بدون آزمون در ترکیه

  از نظر دانشجویان خارجی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون، دانشگاه هایی هستند که دارای اعتبار و رنک جهانی، سیستم اراسموس، کیفیت آموزش و همینطور اعطای مدرک دیپلم آبی می باشند. کشور ترکیه به دلیل عضویت در معائده بولونیا تمامی دانشگاه های بدون کنکور آن با اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا تبادل دانشجو دارند. در ادامه یک لیست از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه را عنوان کرده ایم.

   لیست بهترین دانشگاه های خصوصی برای تحصیل بدون آزمون پزشکی در ترکیه بدون آزمون عبارتند از: 

  • دانشگاه یدی تپه استانبول
  • دانشگاه مدیپول استانبو
  • دانشگاه باهچه شهیر
  •  دانشگاه آیدین استانبول 
  • دانشگاه  نیشانتاشی
  • دانشگاه آجی بادام 
  • دانشگاه بیرونی استانبول

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون: روش های ورود

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون کنکور

  بورسیه تحصیل رایگان پزشکی در ترکیه

  یکی از روش های تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون، قبولی در بورسیه تحصیلی این کشور با عنوان ترکیه بورسلاری می باشد. که بودجه آن توسط دولت ترکیه تامین می شود و فقط به داوطلبان برجسته بین المللی تعلق می گیرد. بر اساس این شرایط دانشجو می تواند بدون نیاز به شرکت در آزمون و پرداخت شهریه برای تحصیل رایگان پزشکی در ترکیه اقدام  می کند.

  مهم ترین شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی ترکیه، سن کمتر از 21سال و معدل حداقل18 میباشد. قبولی از طریق ترکیه بورسلاری به دلیل سهمیه کم و رقابت بالای شرکت کنندگان در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست.

  بورسیه تحصیل پزشکی در ترکیه

  از دیگر طرح های بورسیه تحصیل رایگان پزشکی در ترکیه، می توان به بورسیه کشورهای اسلامی که کشور ایران هم جزء این کشور هاست اشاره نمود. این بورسیه هم همانند ترکیه بورسلاری در تاریخ های مشخصی اقدام به دریافت مدارک از طرف متقاضیان نموده و پس از بررسی مدارک، نتایج را اعلام می نماید.

  تحصیل پزشکی در ترکیه با شرط معدل

  تا قبل از سال تحصیلی 2025_2024 برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه از جمله دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر به صورت کاملا قانونی و طبق مصوبه سازمان YOK شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را در اختیار دانشجویان ممتاز خارجی قرار می دادند.

  اما، در حال حاضر طبق اطلاعیه جدید سازمان آموزش عالی ترکیه، پذیرش دانشگاه های دولتی این کشور فقط از طریق نتایج یکی از آزمون های TRYOS و SAT امکانپذیر است و پذیرش با شرط معدل و بدون آزمون این دانشگاه ها لغو شد. مراقب فریب افراد سودجو باشید! تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های دولتی ترکیه کاملا غیر قانونی می باشدو اماکن اخراج دانشجو در طول تحصیل وجود دارد.

  نکته مهم! آزمون یوس اختصاصی دانشگاه های ترکیه لغو شد و پذیرش فقط از طریق آزمون های TRYOSو SAT امکان پذیر است. 

  تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون: دانشگاه های خصوصی 

  پذیرش دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب به راحتی امکان پذیر است. این دانشگاه ها هر ساله سهمیه مشخصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند که هر یک با شرط معدل و اعلام یک شرایط خاص اقدام به جذب دانشجو می نمایند. از جمله عوامل موثر برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون ازمون شرایط سن و معدل داوطلب است.

  از آنجا که قبولی در کنکور ایران برای تحصیل در رشته‌های پزشکی و یا پیراپزشکی شرایط بسیار سخت‌گیرانه‌ای دارد و اغلب دانشجویان بین المللی موفق به کسب امتیاز لازم از آزمون TRYOS نمی شوند یا نمی خواهند این آزمون را شرکت کنند، انتخاب دانشگاه های خصوصی ترکیه به خاطر شرایط ورودی راحت می‌تواند بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون باشد.

  برخی دانشگاه های خصوصی برای جذب سهمیه پذیرش خود از دانشجویان بین المللی تنها با یک مجموعه قرار داد دارند؛ مثلاً دانشگاه مدیپول استانبول تمام ظرفیت 170 نفر خود در رشته پزشکی و دندانپزشکی را طی قرار داد به پذیرش از طریق آکادمی کرمی اختصاص داده است.

  نکته! به طور معمول پذیرش دانشگاه های پزشکی بدون آزمون ترکیه در اواخر بهمن ماه هر سال شروع می شود و لیست شهریه سالانه خود را برای ورودی سال تحصیلی جدید اعلام می کنند.

  مهم ترین ویژگی دانشگاه های خصوصی برای تحصیل بدون آزمون پزشکی در ترکیه عبارت اند از:
  ویژگی دانشگاه های پزشکی خصوصی ترکیه

  مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام پزشکی در دانشگاه های ترکیه عبارتند از:

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های TRYOS، SAT (دانشگاههای دولتی)
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

  مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در ترکیه

  ارزان ترین دانشگاه پزشکی بدون آزمون در ترکیه

  ارزان ترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون عبارتند از: دانشگاه مالتپه استانبول که این دانشگاه بیمارستان ندارد و رشته پزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد که شهریه آن به زبان ترکی سالانه معادل 10.000 دلار است.

  علاوه بر این دانشگاه می توانیم به دانشگاه ینی یوزییل استانبول با شهریه 12.500 دلار و دانشگاه اطلس استانبول با شهریه 12.600 دلار و دانشگاه نیشانتاشی استانبول با شهریه 13.000 دلار در سال اشاره کنیم.

  زبان تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود، که دانشجو متناسب با علاقه خود زبان رشته را انتخاب می کند. توجه داشته باشید که شهریه اکثر این دانشگاه ها برای تحصیل به زبان ترکی کمتر از انگلیسی می باشد.

  پیشنهاد آکادمی کرمی به داوطلبان ایرانی جهت سهولت در روند یادگیری،  انتخاب تحصیل به زبان به ترکی است. چرا که علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به گذارندن موفق دوره های کاراموزی پزشکی در بیمارستان های ترکیه و برقراری ارتباط راحت با بیمار ترک می شود.

  نکته مهم! انتخاب تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه به زبان ترکی هیچ تاثیری بر اعتبار مدرک شما نخواهند داشت، چرا که در مدرک اعطایی از سمت دانشگاه زبان تحصیل شما قید نخواهد شد.

  برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای ورود به دوره  اصلی پزشکی داوطلب باید از سطح زبان کافی برخوردار باشد. به همین دلیل دانشجو می تواند در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی کسب کند یا از قبل با توجه به زبان تحصیل، یکی از مدارک تافل زبان انگلیسی یا تومر زبان ترکی را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر از سطح زبان کافی برخوردار نیستید و یا مدرک زبان ندارید، شما می توانید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان خود دانشگاه به صورت حضوری شرکت کنید و از آموزش های زبان تخصصی بهره مند شوید.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

  مدت تحصیل پزشکی در ترکیه

  مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. در سه سال اول تحصیل دانشجویان علاوه بر شرکت در کلاس‌ها می بایست تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی را نیز انجام دهند. در سال چهارم و پنجم خود دانشجویان مشغول انجام آزمایشات و تشخیص بیماری‌ها و پیدا کردن راهکاری برای درمان آن‌ها می‌شوند و در سال آخر به صورت کارآموز در بیمارستان‌ها حضور می‌یابند.

  ساختار آموزش و تحصیل پزشکی در ترکیه

  دوره تحصیل پزشکی در ترکیه شامل دو سال مطالعه پیش بالینی، سه سال مطالعه بالینی و یک سال کارآموزی بالینی دولتی است؛ فارغ التحصیلان پس از اتمام برنامه (MD) عنوان پزشک را دریافت می کنند. همچنین ، دانشکده های پزشکی ترکیه بسته به انتخاب داوطلب ، دوره هایی را به زبان انگلیسی یا ترکی ارائه می دهند.

  به طور کلی، ساختار تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه به صورت زیر است:

  1. دو سال اول تحصیل پزشکی در ترکیه: علوم پایه نظیر آناتومی، فیزیولوژی، شیمی، فیزیک و میکروبیولوژی تدریس می شود و دانشجویان باید علاوه بر شرکت در کلاسهای دانشگاه، تحقیقات آزمایشگاهی نیز انجام دهند.

  2. از سال سال سوم به بعد، دانشجویان با بیماریها آشنا می شوند.

  3. سال چهارم و پنجم شامل دوره های 1 ساله کارآموزی بالینی است.

  4. در آخرین سال تحصیل (سال ششم)، دانشجویان بعنوان پزشکهای آینده در بیمارستان دانشگاه مشغول به فعالیت می شوند و وظایف یک پزشک معمولی را برعهده می گیرند؛ به دانشجویان سال ششم، کارورز گفته می‌شود؛ این دوره را می توان مرحله مقدماتی آموزشِ دستیاری پزشکی در کشور ترکیه دانست.

  تحصیل چشم پزشکی در ترکیه

  تحصیل چشم پزشکی در ترکیه از طریق دانشگاه های دولتی و خصوصی که کیفیت آموزشی مناسبی را ارائه می دهند، امکان پذیر است. این رشته به زبان های انگلیسی و ترکی در این کشور آموزش داده می شود.

  در رشته پزشکی ترکیه دانشجویان با آناتومی، فیزیولوژی و بیماری های چشمی آشنا می شوند و در پی تشخیص و نیز درمان مشکلات و بیماری های چشمی هستند.

  برای تحصیل در رشته پزشکی ترکیه ، ارائه مدرک قبولی در آزمون زبان و نیز قبولی در آزمون های یوس یا ست لازم است. همچنین ، تحصیل بدون آزمون و با شرط معدل نیز از طریق برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور امکان پذیر می باشد.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه برای رشته چشم پزشکی موارد زیر می باشند:

  • مدرک دیپلم، ریزنمرات و ترجمه آن ها به زبان ترکی یا انگلیسی
  • مدرک زبان (تافل 80، آیلتس 6 و تومر سطح B2)
  • پاسپورت معتبر
  • عکس

  تجربه تحصیل پزشکی در ترکیه از زبان دانشجویان

  1. اگر برای تحصیل پزشکی در ترکیه مدرک زبان ندارید ولی و به زبان مسلط هستید، نگران آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نباشید. چرا که این آزمون بسیار راحت و اصلا به سختی آزمون های بین المللی تومر، تافل و آیلتس نیست. این آزمون طی دو مرحله کتبی و شفاهی توسط یکی از پرسنل دانشگاه برگزار می شود.

  2. اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه را دارید، برای اینکه بتوانید بعد از اتمام تحصیل به راحتی در ایران یا کشور های دیگر وارد بازار کار شوید، حتما از میزان تایید بودن مدرک دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل فرمایید.

  3. در چند سال اخیر بدلیل رقابت بالای شرکت کنندگان در آزمون های YOS و SAT  و ظرفیت محدود پذیرفته شدگان رشته های پزشکی و دندانپزشکی، شانس قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار کم شده است. پس اگر به دنبال پذیرش تضمینی و راحت هستید، برای تحصیل بدون ازمون پزشکی در دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  4. اگر نگران نحوه برخورد و رفتار دانشجویان یا اساتید کشور ترکیه در طول دوره تحصیل با خودتان هستید، باید بدانید که ترک ها علاقه زیادی به تبادل فرهنگی با دانشجویان سایر کشورها دارند. همینطور اساتید دانشگاه ها ارزش و احترام زیادی برای دانشجویان خارجی قائل هستند.

  5. برخی از افراد سودجو گاها وعده خرید صندلی از دانشگاه های دولتی ترکیه با هزینه های پذیرش بالا یا توانایی اخذ بورسیه و تخفیف بیشتر از دانشگاه های خصوصی این کشور را می دهند، توصیه می کنیم مراقب این افراد باشید!

  6. برای تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون، بهترین دانشگاه های خصوصی این کشور در شهر استانبول می باشند. چرا که اکثر این دانشگاه ها بیمارستان مستقل خود را دارند و شما در دوره های عملی خود با بیمار واقعی در ارتباط خواهید بود همینطور سطح رنکینگ جهانی، کیفیت آموزش و خدمات بهتری را در اختیار دانشجویان خارجی  قرار داده اند.

  مزایای تحصیل پزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی در ترکیه مزایای زیادی دارد که آن را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان ایرانی تبدیل می کند، از جمله:

  • رتبه دوازدهم آموزش پزشکی در بین تمام دانشگاه های جهان
  • هزینه ارزان زندگی در ترکیه 
  • نزدیک بودن کشور و فرهنگ ترکیه به ایران
  • امکان تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های خصوصی
  • امکان انتقالی گرفتن به دانشگاه های اروپایی و کانادایی
  • امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران
  • هزینه‌های رایگان درمانی دانشجویان با بیمه درمانی 
  • سهولت در اخذ ویزای ورود یا امکان رفتن به ترکیه بدون ویزا 

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  برای اپلای و اخذ پذیرش تحصیلی داوطلبان می‌توانند خود اقدام کنند اما قطعاً بسیاری از آن‌ها به علت عدم آشنایی با فرایند اپلای ممکن است دچار سردرگمی شوند. خصوصاً زمانی که اطلاعات دقیق از دانشگاه هدف در دسترس نباشد. به همین دلیل وجود یک راهنما و یا مشاوره تحصیلی که با نیازسنجی و بررسی شرایط متقاضی بهترین گزینه را به او پیشنهاد دهد، ضروری می‌نماید. چنانچه یکی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه هستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

  شماره تماس

  مجموعه مشاوره تحصیلی آکادمی کرمی با بهره‌مندی از کارشناسان متخصص در زمینه مهاجرت تحصیلی ترکیه، با ارائه خدمات مشاوره تخصصی، شما را در تمامی مراحل اپلای و اخذ پذیرش همراهی خواهد کرد.

  09104509900

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۴ رای

  نوشته های مشابه

  ‫19 دیدگاه ها

  1. سلام و دورود ببخشید من با معدل 19.56 میتونم برای پزشکی دانشگاه آجی بادام پذیرش بگیرم؟

   1. سلام و دورود پارسا عزیز، بله شما واجد شرایط قبولی رشته پزشکی از دانشگاه اجی بادام هستید، البته شرایط سن هم حائز اهمیت و باید کمتر از 25 سال باشید.

  2. سلام میخواستم بدونم میتونیم شهریه رشته پزشکی دانشگاه های مورد تایید رو طی اقساط پرداخت کنیم؟

   1. سلام و دورود کیانای عزیز، بله امکان پزداخت شهریه پزشکی در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هست.

   1. سلام و دورود زهرا عزیز، بله تمامی داوطلبان با شرط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 15 می توانند برای پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول اقدام بنمایند.

  3. سلام من برای دخترم میخوام بورسیه پزشکی بدون ازمون از دانشگاه تایید بگیرم کی باید اقدام کنم؟

   1. سلاو دورود خانم فریزاد بزرگوار، دانشگاه ایدین استانبول از بین دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه شرایط بورسیه صد در صد را ارائه می دهد، که ظرفیت ان از اواخر بهمن هر سال به بعد اعلام خواهدشد.

  4. با سلام میخواستم بپرسم شرکت در دوره زبان دانشگاه اجباری؟ اگر مدرک ایلتس بگیریم میتونیم دیگه دوره رو شرکت نکنیم؟

   1. سلام و دورود ساناز عزیز، اگر شما به زبان تسلط داشته باشید و در آزمون تعیین سطح زبان موفق به دریافت نمره شوید، دیگر دوره زبان را شرکت نخواهید کرد، مدرک ایلتس را دانشگاه های ترکیه قبول ندارند، بهتر است برای مدرک تاقل اقدام بفرمایید.

  5. ببخشید ارزون ترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه که مورد تایید ایران باشه و بدون آزمون باشه شهریه اش چقدره‌؟

   1. سلام و دورود آرزو عزیز، در بین دانشگاه های دندانپزشکی مورد تایید ایران ترکیه با پذیرش بدون آزمون دانشگاه آیدین استانبول کمترین شهریه را دارد، که سالانه برای دو ترم تحصیلی 20.000 دلار می باشد و امکان پرداخت در دو قسط وجود دارد.

  6. سلام برای پذیرش بدون ازمون پزشکی در ترکیه باید چه مدارکی رو اماده کنیم؟ ترجمه به ترکی باشه یا انگلیسی؟

  7. برای پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول با 32 سال سن و دیپلم ریاضی میتونیم اقدام کنیم؟

  8. کم ترین شهریه پزشکی در ترکیه برای دانشگاه های تایید اروپا چقدره؟ میتونیم اقساط هم پرداخت کنیم؟

  9. ببخشید برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی با مدرک ایلتس هم میتونیم مستقیم بریم دوره اصلی؟ درست که باید تافل داشته باشیم. ممنون میشم پاسخ بدین

  10. با توجه به اینکه شهریه پزشکی دانشگاه های تایید در ترکیه بالا هست آیا امکان پرداخت اقساط هست؟

   1. سلام و دورود خدم شما آقای کاظم نژاد،بله. امکان پرداخت شهریه در دو قسط برای دو ترم تحصیلی وجود دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا