ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
تحصیل در ترکیه

معرفی کامل برنامه اراسموس دانشگاه های ترکیه (شرایط پذیرش 2024)

 • همه چیز درباره برنامه تبادل دانشجو اراسموس ترکیه 

  اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید حتما در مورد برنامه تبادل دانشجوی اراسموس شنیده اید

  نام کامل ” پروژه تبادل دانشجوی اتحادیه اروپا ” است که از سال 1984 تاسیس شده است.

  اخیراً به برنامه اراسموس پلاس برای آموزش، آموزش و فرصت های شغلی زیر چتر تبادل دانشجو برای دوره معینی از سال ملحق شده است که از سال 2014 آغاز شده است.

   

  برنامه اراسموس شامل بیش از 4000 دانشگاه و موسسه آموزشی است.

  هر دانشجو با هر ملیتی می تواند برای بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط برنامه اراسموس در 33 کشور مختلف در سراسر جهان درخواست دهد.

  دانشجو هزینه های تحصیل در دانشگاه های اروپایی را پرداخت نمی کند ، زیرا برنامه اراسموس برای آنها کمک هزینه سفر ماهانه در نظر گرفته می شود که از کشوری به کشور دیگر و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

  دانشجو فقط هزینه های ویزا، بلیط سفر و اقامت را تقبل می کند.


  دولت ترکیه در سال 2003 به برنامه تبادل دانشجوی اراسموس پیوست و بیش از 15 هزار دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه درخواست می دهند و این یک رکورد در پذیرش دانشجو است، زیرا ترکیه جزو اولین کشورهای در این برنامه است که این تعداد دانشجو را دریافت می کند. دانش آموزان.

  استانبول چهره اصلی و جذاب برای دانشجویان دختر و پسر در این مطالعه است، زیرا موسسات آموزش عالی در ترکیه به دانشجویانی که از طریق تبادلات داخلی و خارجی وارد می شوند کمک می کنند تا از فرصت های آموزشی ارائه شده توسط برنامه اراسموس حداکثر استفاده را ببرند.

  همچنین تمامی دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه در سامانه اراسموس شرکت می کنند و فرصت های درخواست در وب سایت هر دانشگاه اعلام می شود زیرا هر دانشگاه دارای دفتر ویژه ای به نام دفتر تبادل دانشجوی اراسموس است.

  برای پیوستن به برنامه اراسموس، باید سال اول تحصیل خود را به پایان رسانده باشید و معدل بالای 2.5 داشته باشید.

  برنامه اراسموس به دو نوع تقسیم می شود:

   نوع اول:

  این مبادله برای هدف تحصیل است و این نوع به هر دانشجو اجازه می دهد تا برای یک ترم یا بیشتر در دانشگاهی در خارج از کشور که دارای همان تخصص است ثبت نام کند، مشروط بر اینکه توافق معتبری بین دانشگاه او در ترکیه و دانشگاه دیگر خارج از کشور وجود داشته باشد.

  تعداد کرسی های ارائه شده سالانه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر در ترکیه متفاوت است.

  درخواست از طریق دانشگاه در ترکیه انجام می شود و انتخاب بین دانشجویان با توجه به برتری علمی و مهارت در زبان انگلیسی “یا هر زبان دیگری در صورت لزوم” انجام می شود. پس از آن، هر دانشگاه دانشجویان برنده را برای دانشگاه دیگر خارج از کشور معرفی می کند. و دانشجویان متعهد می شوند که مراحل درخواست را تکمیل و از قبولی دانشگاه دیگر اطمینان حاصل کنند

  این بورسیه هزینه های سفر را پوشش می دهد و دانشجو علاوه بر حقوق ماهانه که بسته به کشوری که به آن منتقل می شود متفاوت است، اما طبق قوانین بین 300 تا 500 یورو از هزینه های پیوستن به دانشگاه های خارجی معاف است. استاندارد زندگی در کشور خارجی

  دانشجو متعهد می شود که در طول تحصیل در دانشگاه خارجی با کسب حداقل 70 درصد در تمام دروس درسی که برای وی مقرر شده است، موفق شود و پس از پایان ترم یا سال تحصیلی، دانشجو در دانشگاه محل اقامت خود در ترکیه آن دروس را برابر می کند. و این موضوعات باید در برنامه تحصیلی او در مقطع کارشناسی یا پس از دانشگاه گنجانده شود.


  در مورد دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکترا، دانشجویان اجازه دارند به جای مطالعه مطالب یا دروس، به تحقیق بپردازند و این دوره تحقیقاتی پس از توافق استاد راهنما اصلی در ترکیه و استاد راهنما خارجی در این مورد، بخشی از پایان نامه عملی محسوب می شود.

  نوع دوم:

  این مبادله به منظور آموزش است که در آن دانشجو مجاز است به هر موسسه آموزشی یا غیر آموزشی (بیمارستانی برای دانشجویان پزشکی، مجله ای برای دانشجویان رسانه، یا کارخانه ماشین سازی برای دانشجویان مهندسی مکانیک و غیره سفر کند. ) به منظور آموزش به مدت حداقل دو ماه و حداکثر یک سال.

  همان شرایط درخواست و گزینش برای نوع اول اعمال می شود، علاوه بر اینکه دانشجو را ملزم می کند در طول درخواست، نامه پذیرش را از یک استاد راهنما دانشگاهی یا حرفه ای که مایل به نظارت بر دانشجو در طول دوره آموزشی است، دریافت کند.

  دانشجویان می توانند دوره آموزشی را در تابستان یا در حین تحصیل انجام دهند، مشروط بر اینکه خللی در مسیر تحصیلی دانشجو در دانشگاه محل اقامت وی ​​ایجاد نکند.

  این بورسیه هزینه های سفر و کمک هزینه ماهانه 400 تا 600 یورو را با توجه به استاندارد زندگی در کشور خارجی پوشش می دهد.

  در هر دو نوع دانشجو مجاز است بیش از یک بار اقدام کند مشروط بر اینکه تعداد ماهها از 12 ماه بیشتر نباشد.

  بهترین دانشگاه های ترکیه در برنامه اراسموس:

  دانشگاه آیدین

  باهچه شهیر

  دانشگاه فنی استانبول
  دانشگاه فنی خاورمیانه
  استانبول دانشگاه اوکان
  دانشگاه بیلکنت
  دانشگاه بوغازیچی

  دانشگاه گازی
  دانشگاه بیلگی
  دانشگاه سابانجی

  دانشگاه استانبول

  دانشگاه Medipol
  دانشگاه Çukurova
  دانشگاه آناتولی
  دانشگاه اژه
  دانشگاه Istinye

  رشته های مهندسی، مدیریت بازرگانی و علوم اجتماعی از جمله رشته هایی هستند که بیشتر توسط دانشجویان اراسموس انتخاب می شوند.

  شما می توانید از طریق تماس با دفتر بین الملل دانشگاه خود اطلاعاتی در مورد اینکه آیا دانشگاه شما با یک دانشگاه ترکیه توافق دارد یا خیر به دست آورید.

  مدارک مورد نیاز برای عضویت در برنامه اراسموس:

  عکس شخصی
  ، عکس پاسپورت،
  کپی شناسنامه یا اقامت ترکیه، ریز نمرات
  دانشگاه ،
  توصیه نامه، شماره 2

  کشورهای مشمول برنامه اراسموس از داخل اتحادیه اروپا:

  بلژیک – بلغارستان – جمهوری چک – دانمارک – آلمان – استونی – ایرلند – یونان – اسپانیا – فرانسه – کرواسی – ایتالیا – قبرس – لتونی – لیتوانی – لوکزامبورگ – مجارستان – مالتا – هلند – اتریش – لهستان – پرتغال – رومانی – اسلوونی – اسلواکی فنلاند، سوئد و بریتانیا.

  برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند:

  ترکیه _ سوئیس – ایسلند – نروژ – مقدونیه

  مزایای برنامه اراسموس در دانشگاه های ترکیه

  برخورداری از مهارت های ارتباطی و ایجاد شبکه روابط بین الملل
  امکان یادگیری آسان زبان ترکی
  پرورش شخصیت دانش آموزان با ایده های پخته
  کشف آداب و رسوم، ارزش ها و فرهنگ های جدید
  فرصتی برای گشایش و تبادل فرهنگی بین کشورهای عربی و کشورهای اتحادیه اروپا
  ارسال و میزبانی از دانشجویان و پژوهشگران با استعداد و فرهنگ
  تبادل موثر دانشجویان که به انتقال دانش و تجربه کمک می کند و این کیفیت گواهینامه ها و تجربیات بین المللی را
  حمایت مردمی که از شرایط بد زندگی در کشورهای این کشور رنج می برند نشان می دهد. خاورمیانه

  اراسموس برای مطالعه نیست بلکه برای یادگیری است

  بین دو کلمه معنی و کاربرد تفاوت زیادی وجود دارد.
  تحصیل یکی از راه های متعدد یادگیری است، اراسموس مانع مطالعه شما نمی شود، اگر بخواهید می توانید موضوعاتی را برای تحصیل انتخاب کنید که بیشتر از رشته های اصلی خود در کشورتان باشد، اراسموس این فرصت را به شما می دهد که خارج از دانشگاه بیاموزید. بیش از آن که در داخل دانشگاه باشد، زیرا اراسموس عرصه متنوعی از زبان‌ها، فرهنگ‌ها و ایده‌ها است، مکان‌های مختلف در یک مکان، مکان‌ها، شهرها و کشورهای جدید را با افرادی از کشورهایی کشف می‌کنید که هرگز تصور نمی‌کردید در زندگی‌تان از آن دیدن کنید. زبان ها، فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلفی را یاد بگیرید که برای شما عجیب است و دیگرانی که برای شما بسیار جالب هستند.

  درباره بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus

  در ابتدا برنامه اراسموس کشورهای اتحادیه اروپا را هدف قرار داده بود. از طریق این برنامه، دانش آموزان می توانند به سایر کشورهای شرکت کننده سفر و تحصیل کنند. با این حال، پس از برگزیت، دانشجویان بریتانیا نمی توانند از بورس تحصیلی اراسموس استفاده کنند و همچنین دانش پژوهان اراسموس نمی توانند دانشگاه های بریتانیا را انتخاب کنند.

  اکنون، با ورود به بورسیه یا برنامه Erasmus Mundus، این یک برنامه موازی مانند برنامه اصلی اراسموس است که به دانش آموزان اجازه می دهد در اروپا سفر و تحصیل کنند، اما به همه دانش آموزان در سراسر جهان گسترش می یابد. هدف آن جهانی سازی کشورهای اروپایی و افزایش بین المللی شدن دانشجویان است.

  برنامه اراسموس چگونه کار می کند؟

  در عمل، اراسموس برنامه های تحصیلی در خارج از کشور را به مدت 3 تا 12 ماه به دانشجویان ارائه می دهد و در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. هر سطح تحصیلی به عنوان یک “سیکل” محسوب می شود و دانش آموزان نمی توانند برای یک دوره از 12 ماه در خارج از کشور تجاوز کنند. بودجه معمولاً برای دانش آموزانی که در برنامه اراسموس شرکت می کنند ارائه می شود. سطح بودجه ارائه شده توسط آژانس ملی و موسسه شما تعیین می شود، اما به طور کلی چند صد یورو در ماه است که با هزینه های زندگی محل تحصیل شما در خارج از کشور تنظیم می شود. علاوه بر این، دانشجویان اراسموس از شهریه و بیشتر هزینه ها در موسسه ای که به آن می روید معاف هستند.

  به غیر از برنامه های تحصیل در خارج از کشور، اراسموس فرصت هایی را برای دوره های کارآموزی و آموزش حرفه ای نیز ارائه می دهد. این برنامه ها بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت است، اما ممکن است بین دو هفته تا 12 ماه طول بکشد. بودجه دوره های کارآموزی توسط کمیسیون اروپا تامین می شود، اما بودجه توسط سازمان یا برنامه ای که شما در آن دوره کارآموزی را انجام می دهید مدیریت می شود. برای واجد شرایط بودن برای دوره کارآموزی اراسموس، باید در یک برنامه تحصیلی شرکت کننده باشید یا ظرف یک سال فارغ التحصیل شده باشید.

  .

  هیچ هزینه تحصیلی اضافی برای دانشجویان اراسموس وجود ندارد، اگرچه کمک هزینه های اراسموس برای کمک به هزینه های زندگی برای کسانی که می خواهند در این برنامه شرکت کنند وجود دارد.

  بورسیه تحصیلی بزرگ رویایی

  دانشجویان شانس تحصیل در حداقل 2 کشور اروپایی را دارند و می توانند از بین 130 برنامه کارشناسی ارشد انتخاب کنند. با این حال، دانشجویان فقط می توانند برای دانشگاه های کشورهای برنامه درخواست دهند. لیست کشورهای برنامه در اینجا آورده شده است:

  • اتریش
  • بلژیک
  • بلغارستان
  • قبرس
  • کرواسی
  • جمهوری چک
  • دانمارک
  • استونی
  • فنلاند
  • فرانسه
  • آلمان
  • یونان
  • مجارستان
  • ایسلند
  • ایرلند
  • ایتالیا
  • لتونی
  • لیتوانی
  • لوکزامبورگ
  • مالت
  • هلند
  • مقدونیه شمالی
  • نروژ
  • لهستان
  • کشور پرتغال
  • رومانی
  • صربستان
  • اسلواکی
  • اسپانیا
  • سوئد
  • ترکیه

  چه کسانی می توانند برای بورسیه اراسموس درخواست دهند؟

  فقط آن دسته از کاندیداهای کشورهای جهان سوم می توانند برای بورسیه تحصیلی Erasmus Mundus رده A درخواست دهند. علاوه بر این، دانشجو نباید ساکن کشورهای اروپایی و غیر اروپایی شرکت کننده فوق باشد. همچنین دانشجو نباید حداقل 12 ماه قبل از فرآیند درخواست هیچ گونه فعالیتی در کشورهای شرکت کننده انجام دهد .

  با این حال، به یاد داشته باشید که یک دانشجو نمی تواند برای بیش از سه رشته کارشناسی ارشد درخواست دهد، در غیر این صورت شما واجد شرایط دریافت بورسیه نیستید.

  چگونه برای بورسیه Erasmus Mundus اقدام کنیم؟

  اگرچه برنامه برای برنامه های مختلف EMJMD متفاوت است، مراحل کلی در زیر ذکر شده است. برای درخواست بورسیه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  برای درخواست بورسیه Erasmus Mundus ابتدا باید خودتان ثبت نام کنید. به عنوان یک متقاضی ، باید با سازمان خود به عنوان مثال دانشگاه خود برای ثبت نام مشورت کنید.

  پس از ثبت نام، یک لاگین اتحادیه اروپا دریافت خواهید کرد. با توجه به دوره ای که برای آن درخواست می دهید، باید درخواست را پر کنید. برخی از دستورالعمل های برنامه عبارتند از:

  • اولاً فیلدهای اجباری قرمز هستند و باید پر شوند.
  • ثانیاً، هنگامی که یک فیلد را پر می کنید، یک تیک سبز نشان می دهد در غیر این صورت یک تیک قرمز نشان می دهد که اطلاعات گم شده است یا قوانین رعایت نشده است.
  • در نهایت، فرم را می توان از برگه برنامه های من در صفحه اصلی مشاهده کرد.

  توجه داشته باشید که ثبت نام فقط یک بار برای یک فرد و سازمان خاص امکان پذیر است، ثبت نام چندگانه مجاز نمی باشد.

  پس از پر کردن فرم، بررسی کنید که آیا اطلاعات را به درستی وارد کرده اید و سپس بر روی ارسال کلیک کنید.

   

  اکنون فرم شما توسط آژانس ملی ارزیابی می شود، پس از ارزیابی، آنها در مورد نتیجه درخواست خود در قالب یک اطلاعیه کتبی با فرد تماس خواهند گرفت. در صورت ارائه کمک هزینه، قرارداد کمک هزینه با تمام شرایط مربوط به کمک هزینه اعطا شده امضا خواهد شد.

   

  پوشش بورسیه

  دانش پژوهان اراسموس شهریه را دریافت خواهند کرد و همچنین هزینه های زندگی در آن کشور را تحت این طرح پوشش می دهند. هزینه ماهانه توسط موسسه هماهنگ کننده پرداخت می شود. اما این بورسیه مبلغ هزینه ثبت نام ملی را پوشش نمی دهد.

  برنامه اراسموس یک قرارداد همکاری بین دانشگاه های اتحادیه اروپا است. بر طبق این قرارداد اتحادیه اروپا، به دانشگاه ها برای تولید و اجرای پروژه های مشترک بین المللی، برای تبادل کوتاه مدت دانشجو و هیات علمی حمایت مالی بی قید و شرط می کند. برنامه اراسموس معمولا یک برنامه نیم ساله (6 ماهه) است. با این حال، دانشجو در صورت تمایل می تواند این برنامه را تا 1 سال افزایش دهد. به منظور بهره مندی دانشجو از برنامه اراسموس؛ معدل تحصیلی حداقل 2.5 از 4 یا 75 از 100 باید باشد. دانش آموزان قبل از اعزام به برنامه اراسموس در آزمون زبان شرکت می کنند. حداقل نمره  70 از 100 از آزمون زبان باید گرفته شود.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا