ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیه

دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا✔شرایط پذیرش و شهریه 2024

 • در این مقاله شرایط کامل پذیرش و ثبت نام ، آدرس ، رنکینگ ، بورسیه و تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه یوکسک احتساس را شرح داده ایم.

  معرفی کامل دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا

  دانشگاه یوکسک ایحتیصاص Yuksek Ihtisas یک دانشگاه خصوصی در کشور ترکیه است. این دانشگاه در سال 1948 به منظور تربیت نیروهای متخصص در زمینه پزشکی تأسیس شد. بعد از آن نیز فعالیت رسمی خود را به عنوان یک دانشگاه دولتی با پذیرش 50 دانشجو در دانشکده پزشکی آغاز کرد؛ اما در سال 2016 با خارج شدن از حمایت و دولت ترکیه به عنوان یک دانشگاه خصوصی فعالیت می کند.

  این دانشگاه در طی سال ها، با ارتقا دادن فعالیت خود، گروه های آموزشی مختلفی تشکیل داده است و بخش های متعددی به دانشگاه اضافه کرد. لذا در حال حاضر دانشگاه یوکسک احتساس جذاب ترین و پرطرفدارترین رشته ها، نظیر پزشکی، فیزیوتراپی، تغذیه و پرستاری و … را برگزار می کنند. تمرکز آن بر رشته‌های پزشکی و سلامت است ، بنابراین می‌تواند برای متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه، گزینه مناسبی باشد. علاوه بر این اساتید آن از بهترین و به نام ترین اساتید کشور ترکیه از دانشگاه های معتبر حاجت تپه و آنکارا هستند. بیمارستان های آموزشی آن نیز به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مجهز شده اند که این موضوع نقش بسیار مهمی در ارتقا سطح علمی دانشجویان دارد.

  • نام دانشگاه به فارسی: دانشگاه یوکسک احتساس
  • نام دانشگاه به انگلیسی: yuksek ihtisas university
  • نام دانشگاه به ترکی: Yüksek İhtisas Üniversitesi
  • نوع دانشگاه: خصوصی
  • سال تأسیس: 1941
  • رتبه کشوری: 171
  • رتبه جهانی: 9870
  • زبان تحصیل: ترکی
  • موقعیت: آنکارا
  • وب سایت رسمی دانشگاه: https://yuksekihtisasuniversitesi.edu.tr/en
  پردیس اصلی دانشگاه یوکسک آنکارا
  تحصیل در دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا

  مزایای تحصیل در دانشگاه یوکسک آنکارا

  • وجود بیمارستان های آموزشی مجهز به بهترین تجهیزات روز دنیا، حضور اساتید بنام از دانشگاههای رتبه یک ترکیه، دسترسی مناسب در مرکز شهر آنکارا و شهریه مناسب از ویژگیهای این دانشگاه با سابقه می باشد.
  • عضو برنامه های تبادل دانشجویی نظیر اراسموس می باشد ، لذا مانند اکثر دانشگاه های معتبر دنیا، این امکان را در اختیار دانشجویان برتر خود قرار می دهد تا با حمایت دانشگاه و دریافت بورسیه، تحصیلات خود را در برترین دانشگاه های جهان ادامه دهند.
  • دانشگاه یوکسک ایحتیساس در مقایسه با سایر دانشگاه های ترکیه از شهریه مناسبی بر خوردار است و به طور تقریب برای تمامی رشته ها  50 درصد تخفیف شهریه در نظر گرفته است،  که در حقیقت شهریه  رشته پزشکی به زبان ترکی سالانه 10 هزار دلار و به زبان انگلیسی سالانه 12 دلاراست.
  • دانشجو های ایرانی میتوانند تنها با شرط معدل، مدرک دیپلم و گذراندن دوره ی تومر وارد این دانشگاه شوند .

  رتبه و رنکینگ دانشگاه یوکسک احتساس

  دانشگاه یوکسک ایحتیصاص از مجرب ترین اساتید، بهترین و مجهز ترین بیمارستان ها و بهترین شیوه های آموزشی دنیا استفاده می کند. علاوه بر این در راستای رشد دانشجویان خود امکانات رفاهی متعددی را در اختیار آن ها قرار می دهد و از روابط گسترده‌ای با دیگر دانشگاه های دنیا برخوردار است. به همین دلیل در حال حاضر در لیست 50 دانشگاه برتر پزشکی دنیا قرار دارد و رتبه و جایگاه مناسبی مطابق با معتبرترین سیستم های رتبه بندی دنیا کسب کرده است که عبارت اند از:

  • رتبه جهانی: 9870
  • رتبه کشوری: 171
  اعتبار جهانی دانشگاه یوکسک آنکارا
  رنکینگ و رتبه دانشگاه یوکسک آنکارا

  آدرس دانشگاه یوکسک احتساس 

  یکی از موارد مهم دیگری که برای داوطلبان و متقاضیان ادامه تحصیل اهمیت زیادی دارد، اطلاع از موقعیت جغرافیایی دانشگاه است. دانشگاه یوکسک احتساس در کشور ترکیه و جنوب شهر آنکارا واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این دانشگاه به گونه‌ای است که دانشجویان به راحتی به تمامی وسایل حمل و نقل عمومی دسترسی دارند.

  پردیس های دانشگاه یوکسک احتساس

  پردیس بلگات

  Oğuzlar Mahallesi
  1375 Sokak No:8
  06520 Balgat Ankara

  پردیس بالوم

  Karakaya Mahallesi Baglum
  Bulvarı No:1
  06291 Kecioren Ankara

  T: (+90 312) 3297425
  F: (+90 312) 3291421

  برشور دانشگاه یوکسک احتصاص آنکارا

  بروشور 2 دانشگاه یوکسک احتصاص

  شرایط پذیرش در دانشگاه یوکسک ایحتساس

  دانشگاه یوکسک احتساس سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را در رشته های پزشکی و سایر دوره های آموزشی خود پذیرش می کند. پذیرش داوطلبان در این دانشگاه به سه شیوه شرط معدل، کسب نمره قبولی آزمون یوس و نتایج آزمون اس ای تی صورت می گیرد. لذا متقاضیان جهت اخذ پذیرش این دانشگاه باید حداقل یکی از شرایط زیر را داشته باشند که عبارت اند از:

  نحوه ورود به دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا
  شرایط پذیرش دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا

  زبان دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا  

  زبان آموزشی دانشگاه یوکسک ایحتیساس در اکثر رشته ها ترکی می باشد ، ولی رشته پزشکی این دانشگاه علاوه بر زبان ترکی به زبان انگلیسی با شهریه بسیار مقرون به صرفه ارائه می شود . تمامی دانشجویان بین المللی می بایست به زبان رشته مد نظرشان تسلط کافی داشته باشند و دارای مدرک معتبر زبان ترکی تومر و یا تافل زبان انگلیسی باشند. دانشجویانی که دارای مدرک زبان باشند ، مستقیما می توانند تحصیل خود را در رشته انتخابی خود آغاز کنند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آوردند.

  شهریه دانشگاه یوکسک احتساس آنکارا 2024

  هزینه تحصیل در دانشگاه یوکسک ایحتیساس آنکارا، در مقایسه با دانشگاه های دولتی ترکیه بالاتر است. اما به دلیل اعمال بورسیه 50 درصد تخفیف شهریه سالانه  نسبت به دانشگاه های خصوصی  ترکیه  ، شهریه مقرون به صرفه تری دارد . در جدول زیر،لیست شهریه رشته‌های مهم این دانشگاه را در سال تحصیلی 2024_2023 آورده‌ایم.  برای کسب اطلاعات بیشتر از شهریه های دانشگاه یوکسک احتساس ترکیه با مشاوران و متخصصان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه یوکسک احتساس

  متقاضیان تحصیل در دانشگاه یوکسک ایحتساس میتوانند بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دبیرستان برای پذیرش از این دانشگاه اقدام کنند.  این مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می شوند:

  • اسکن مدرک ترجمه شده دیپلم
  • اسکن ترجمه ریزنمرات دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی
  • پاسپورت
  • رسید بانکی که نشان دهنده پرداخت هزینه درخواست اولیه (100 دلاری) به دانشگاه است.
  • مدارک ارسال شده توسط دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد و پذیرش و عدم پذیرش به داوطلبان اعلام می شود. در صورت قبولی باید مدارک فوق را به صورت حضوری به دانشگاه ارائه دهید.
  • باید توجه داشت که زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی استانبولی است. لذا دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه باید به این زبان تسلط داشته باشند و مدرک زبان تومر را به همراه دیگر مدارک به دانشگاه ارائه دهند در صورت نداشتن مدرک زبان دانشجو بایستی دوره آموزش زبان ترکی را در دانشگاه به صورت حضوری شرکت کند .

  لیست دانشکده و رشته های دانشگاه یوکسک احتساس

  دانشکده ها

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم بهداشتی
  • دانشکده علوم ورزشی

  از جمله رشته های پرطرفدار دانشگاه یوکسک احتساس در مقطع کارشناسی می توان به رشته هایی چون پزشکی، مدیریت پرستاری، مدیریت بهداشت، توان بخشی، الکترو نور و فیزیولوژی، پزشکی عمومی و تخصصی، فیزیوتراپی، پرستاری، خدمات اتاق عمل، فناوری دستگاه های زیست پزشکی، تکنیک های بینایی و در مقطع کارشناسی ارشد به رشته هایی چون ژنتیک پزشکی، آناتومی، میکروبیولوژی پزشکی، برنامه نویسی رایانه و خدمات داروسازی و … اشاره کرد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه یوکسک ایحتیساس

  دانشگاه ایحتیساس، همانند دیگر دانشگاه های ترکیه به دانشجویان موفق بورسیه موفقیت تحصیلی می‌دهد. اگر دانشجو در تمام دروس اجباری و اختیاری در طول سال تحصیلی ، میانگین نمرات پایان سال بالای 3.85 داشته باشد در سال تحصیلی بعد ، ۷۵ درصد تخفیف شهریه دریافت می کنند. بورسیه پیشرفت تحصیلی به دانشجویی تعلق می گیرد که  معدل تحصیلی خود را بالا ببرد.

  علاوه بر اینها دانشگاه، عضو پیمان بولونیا و برنامه بین ‌المللی اراسموس است. این امر نشان از اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه، در سراسر جهان دارد. در قالب برنامه تبادل دانشجو (Erasmus)، امکان حضور دانشجویان از سایر کشورها در این دانشگاه وجود دارد. ضمن اینکه انتقال اطلاعات، مشارکت در پروژه‌های جهانی و همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان از این طریق میسر می‌شود.

  امکانات یوکسک ایحتیساس

  دانشگاه یوکسک احتساس، با توجه به این که یک دانشگاه نسبتاً قدمت دار در ترکیه محسوب می شود؛ اما همواره با هدف افزایش رضایت دانشجویان و اساتید، تمرکز خود را روی رسیدگی و ارائه خدمات رفاهی قرار داده است. این دانشگاه با توجه به موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد، محوطه هایی رو باز و زیبا را برای استراحت دانشجویان در نظر گرفته است. همچنین موقعیت آن به گونه‌ای است که رفت و آمد به دانشگاه بسیار سریع و آسان خواهد بود. از مهم‌ترین امکانات و خدمات رفاهی دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اسکان در خوابگاه های مجهز و تمیز برای دانشجویان پسر و دختر به صورت مجزا: این دانشگاه جهت رفاه حال دانشجویان خود، خوابگاه های متعددی را برای آن ها در نظر گرفته است. این خوابگاه ها به امکانات رفاهی دانشجویان مجهز شده اند و به صورت دخترانه و پسرانه در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.
  • کتابخانه: این دانشگاه برای حمایت از فعالیت های آموزشی و پژوهشی، کتابخانه هایی غنی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. کتابخانه های این دانشگاه در 2 ساختمان مختلف دانشکده پزشکی و دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی قرار دارند. در داخل کتابخانه ها نیز علاوه بر منابع چاپی و الکترونیکی متعدد، پایانه های اسکن OPAC و محل های کار کامپیوتری برای استفاده از منابع الکترونیکی وجود دارد.
   کتابخانه مرکزی دانشگاه Yüksek İhtisas در سال 2015 برای حمایت از فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تأسیس شد.پایانه های اسکن OPAC و مناطق مطالعه کامپیوتری برای استفاده از منابع الکترونیکی در کتابخانه وجود دارد. استفاده از این منابع با دسترسی از راه دور پشتیبانی می شود.خدمات انتشاراتی برای دانشگاهیان ارائه می شود. کتاب ها، مقالات و … که در مجموعه ما نیست را می توان از مراکز داخلی و خارجی با رعایت قوانین کپی رایت تهیه کرد.همه دانشجویان YIU؛ کارکنان دانشگاهی و اداری می توانند به عنوان عضو از خدمات کتابخانه بهره مند شوند. کتابخانه مرکزی نیز برای کاربران خارجی باز است.کتابخانه دانشگاه در تمام طول سال تحصیلی استفاده از کتابخانه و منابع الکترونیکی را دراختیار همه دانشجویان قرار داده است . و با باز کردن دسترسی به پایگاه داده به آموزش کمک می کند.
  • خدمات غذایی: این دانشگاه در جهت حفظ سلامت غذایی دانشجویان، خدمات غذایی خود را با لیستی از متنوع ترین و لذیذترین غذاها در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا