ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
مقالات

دانشگاه کوچ ترکیه: هزینه تحصیل+رنکینگ+ شرایط بورسیه 2024

در این مقاله اطلاعات کامل شرایط بورسیه تحصیل رایگان، لیست رشته ها، هزینه تحصیل، خوابگاه و رتبه  جهانی دانشگاه کوچ ترکیه را شرح داده ایم. 

معرفی کامل دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ در سال 1993 در استانبول به عنوان یک دانشگاه خصوصی توسط بنیاد مشهور جهانی Wehbe Koç تاسیس شد. دانشگاه Koc بهترین دانشگاه خصوصی ترکیه شناخته شده است و اگرچه این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است، اما پذیرش این دانشگاه برای تمامی داوطلبان از طریق آزمون SAT آمریکایی می باشد.

دانشگاه کوچ در بین دانشگاه های ترکیه در رتبه اول قرار دارد و مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است، لذا تمامی داوطلبان ایرانی بعد از اتمام تحصیل می توانند برای ورود به بازار کار و ادامه تحصیل در ایران اقدام کند. علاوه بر این دانشگاه کوچ با ارائه 9 برنامه مختلف تبادل دانشجو در سراسر جهان، تجربیات بین المللی و فرصت های عالی را برای دانشجویان و محققان فراهم می کند.

نوع دانشگاه خصوصی
زبان تدریس انگلیسی 
سال تاسیس 1993
شهر  استانبول
تاییدیه دانشگاه تایید علوم ایران، آمریکا، کانادا و اروپا
رنکینگ جهانی QS  ۴۷۷
رنکینگ جهانی تایمز ۵۰۰-۴۰۱
آدرس وب سایت دانشگاه https://www.ku.edu.tr/

آدرس دانشگاه کوچ ترکیه کجاست؟

دانشگاه کوچ ترکیه در بخش اروپایی استانبول در جاده Sarıyer-Rumelifeneri واقع شده است و با ماشین 10 دقیقه از Sarıyer فاصله دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو Haciosman در خط M2 (سبز) است که از تکسیم می‌گذرد. دسترسی به پردیس اصلی به واسطه اتوبوس‌های شهرداری، مینی‌بوس و شاتل‌های دانشجویی امکان‌پذیر است.

دانشگاه کوچ استانبول
دانشگاه خصوصی کوچ استانبول

شرایط پذیرش در دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ ترکیه فقط با آزمون های SAT و ACT دانشجو می پذیرد.برای قبولی در رشته پزشکی باید معدل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 18 و برای بقیه رشته ها، معدل بالاتر از 14 باشد. برای قبولی در رشته پزشکی حداقل نمره 1580 آزمون SAT از 1600 و در آزمون ACT رتبه 34 از 36 الزامی است. البته باید ذکر شود که نمره های گفته شده حداقل بوده و ممکن است شخصی با نمره بالاتر نیز نتواند در دانشگاه پذیرش بگیرد.

شرکت در آزمون SAT به مراتب ساده تر از آزمون ACT می باشد. شما می توانید با ثبت نام در آزمون SAT در یکی از کشور های همسایه که این آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه حضور یافته و در آزمون شرکت کنید.

برای تحصیل در دانشگاه کوچ باید به این نکته توجه داشته باشید که این دانشگاه با وجود اینکه از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است، اما به دنبال باهوش ترین و با استعدادترین متقاضیان با رزومه علمی خیلی خوب است و  تنها بهترین افراد ثبت نام شده، در این دانشگاه پذیرفته می شوند و تمامی نمرات امتحانی، نمرات دبیرستان، انگیزه نامه، توصیه نامه ها و مقالات مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و در روند پذیرش بسیار تاثیر گذار هستند.

پذیرش دانشگاه کوچ با آزمون SAT

تمامی داوطلبان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه می توانند با ثبت نام در آزمون SAT و کسب امتیاز قابل قبول برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنند. نزدیک ترین حوزه برگزاری آزمون SAT به ایران، کشور ترکیه می باشد و این آزمون سالانه سه بار در بازه های زمانی متفاوت برگزار می گردد. نمره مورد قبول برای تمامی رشته ها به جز رشته پزشکی در این آزمون به طور میانگین 1300 از 1600 و برای تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ حداقل نمره 1580 از 1600 الزامی می باشد.

نکته مهم!برای متقاضیانی که از ایران می خواهند در این دانشگاه پذیرش بگیرند، شرکت در آزمون sat به مراتب ساده تر از آزمون ACT می باشد.

منابع آزمون SAT دانشگاه کوچ 2024

برای کسب نمره مورد نیاز باید از منابع آزمون sat مانند کتاب کالج برد بهره بگیرید. کالج برد موسسه برگزار کننده آزمون اس ای تی می باشد و کتاب SAT official Study Guide اصلی ترین منبع برای آمادگی در آزمون می باشد. با خواندن این کتاب به بسیاری از مطالب آزمون تسلط کامل خواهید داشت.

آزمونsat برای پذیرش دانشگاه کوچ استانبول
منابع آزمون دانشگاه کوچ استانبول

پذیرش دانشگاه کوچ در مقطع ارشد و دکتری

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکتری دانشگاه کوچ ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی حاجت تپه بوده و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

در صورتی که شما در دانشگاه کوچ بخواهید در مقاطع تکمیلی به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

آزمون های ورودی دانشگاه کوچ

 مقطع تحصیلی  آزمون ورودی  شرایط پذیرش 
کارشناسی  آزمون SAT

 1. کسب امتیاز حداقل 1300 از 1600 نمره کل آزمون برای قبولی در رشته های مدیریت، مهندسی ها و …

2.کسب امتیاز حداقل 1580 از 1600 برای قبولی در رشته پزشکی 

3. برای مقطع کارشناسی شرایط سن کمتر از 25 سال و معدل مقطع دیپلم حداقل 18 الزامی می باشد.

4. برای پذیرش رشته پزشکیی شرایط سن کمتر از 22 سال و معدل دیپلم 19 الزامی می باشد.

5. تسلط به زبان انگلیسی یا ارائه مدرک تافل 

کارشناسی ارشد و دکترا  آزمون ALES یا GRE

1. کسب امتیاز قابل قبول از آزمون های ورودی 

2. ارائه مدرک تافل زبان انگلیسی 

3.برای تحصیل به زبان ترکی شرکت در آزمون ALES و به زبان انگلیسی شرکت در آزمون GRE 

زبان تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه 

زبان آموزشی در این دانشگاه انگلیسی است. از آن جایی که بیشتر رشته‌های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، برای اخذ پذیرش اولیه ارائه مدرک زبان الزامی نیست. اما، برای ورود به دوره اصلی رشته انتخابی داوطلبان باید از سطح زبان کافی برخوردار باشند یا مدرک زبان بین المللی تافل را ارائه دهند.

تعداد محدودی از رشته‌ها به زبان ترکی نیز تدریس می‌شوند. به طور مثال دروسی از رشته های پرستاری و حقوق به زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود، لذا داوطلبان برای تحصیل به زبان ترکی باید مدرک بین المللی تومر یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه را به دانشگاه ارائه دهند.

در صورت عدم تسلط دانشجو به زبان رشته مورد نظر، باید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان خود دانشگاه به صورت حضوری شرکت کنند، در این دوره امکان اخذ هیچگونه واحدی نیست.

مزایای دانشگاه کوچ ترکیه 

 1. دانشگاه کوچ استانبول ، مورد تایید وزارت علوم ایران و مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه می باشد.
 2.  زبان اصلی آموزش در دانشگاه کوچ انگلیسی است. دانشجویان باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، به همین دلیل موسسه آموزش زبان در محوطه دانشگاه قرار دارد تا دانشجویان بتوانند در آینده به راحتی زبان انگلیسی را بیاموزند.
 3. این دانشگاه بورسیه های جامعی را به دانشجویان با هوش بالا ارائه می دهد و این بورسیه شامل تحصیل رایگان، غذای رایگان، خوابگاه و حمایت مالی می باشد. بسته به رزومه علمی و استعداد دانشجو ، بورسیه های متفاوت  50 ، 75، 100 درصد تخفیف شهریه ارائه می شود
 4. این دانشگاه دارای استانداردهای پذیرش بسیار گزینشی است و از سراسر جهان از طریق توافق نامه هایی که توسط دانشگاه با دانشگاه های معتبر در سراسر جهان ایجاد می شود، دانشجو می پذیرد.
 5. این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می کند تا در یک کالج ممتاز برای ادامه تحصیلات تکمیلی ثبت نام کنند، زیرا کیفیت آموزشی بالایی دارد.
 6. نرخ اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه بالا است و هر ساله به 80 درصد می رسد. آینده شغلی و تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه تضمین شده است، زیرا با موسسات پیشرو برای دستیابی به موفقیت جهانی همکاری می کند و فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی می توانند پیشنهادهای شغلی از سازمان های ملی و بین المللی در ترکیه و خارج از کشور دریافت کنند.
 7. از آنجایی که این دانشگاه از نظر رتبه های علمی در دنیا دارای رتبه بالایی است، امکان تبادل دانشجو اراسموس با بهترین دانشگاه های اروپا و ایالات متحده را فراهم می کند و به  فارغ التحصیلان خود فرصت ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را می دهد.

دانشگاه کوچ استانبول

 رنکینگ دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ استانبول هم اکنون بهترین دانشگاه ترکیه می باشد و در موسسات رتبه بندی دانشگاه های جهان بهترین امتیاز ها را کسب کرده است. این دانشگاه در رتبه اول دانشگاه های ترکیه و رتبه 477 در بین تمامی دانشگاه های سراسر جهان است.

رتبه‌بندی دانشگاه کوچ ترکیه رتبه
بر اساس رتبه بندی QS 477
بر اساس رتبه بندی تایمز 500_401
در بین دانشگاه‌های ترکیه 1

از دیگر دانشگاه های برتر هم تراز دانشگاه کوچ می توان به دانشگاه بغازیچی و دانشگاه سابانجی و دانشگاه بیلکنت اشاره کرد، که برای اطلاع از شرایط هر کدام میتوانید مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

دانشکده‌ های دانشگاه کوچ ترکیه

آموزش در دانشگاه  کوچ ترکیهبه صورت دانشجو محور است و همین امر باعث شده تا رشته‌های علوم انسانی که از طریق تحقیق و پژوهش سپری می‌شوند، پیشرفت چشمگیری داشته باشند. دانشگاه کوچ با دارا بودن کالج های علوم اجتماعی و انسانی، علوم اداری و اقتصاد، علوم، مهندسی، حقوق، پرستاری و پزشکی، ۲۲ دوره کارشناسی، ۲۹ دوره کارشناسی ارشد و ۳۰ برنامه دکترا را ارائه می‌دهد.

دانشکده های دانشگاه کوچ ترکیه

دانشکده اقتصاد و علوم اداری/  دانشکده ارتباطات و علوم اجتماعی/ دانشکده علوم و مهندسی/ دانشکده علوم انسانی/ دانشکده علوم بهداشت/ دانشکده مهندسی/  دانشکده علوم/ دانشکده حقوق/ دانشکده پزشکی/ دانشکده پرستاری
 

لیست رشته های دانشگاه کوچ ترکیه

مقطع کارشناسی

حقوق/ پزشکی/ مدیریت بازرگانی/ مدیریت کسب و کار/ اقتصاد/ روابط بین المللی/ علم شیمی/ ریاضی/ زیست شناسی مولکولی/ ژنتیک/ فیزیک/ باستان شناسی و تاریخ هنر/ ادبیات انگلیسی/ تاریخ فلسفه/ روانشناسی/ جامعه شناسی/ رسانه و هنرهای تجسمی/ مهندسی شیمی و بیولوژیکی /مهندسی رایانه/ مهندسی برق و الکترونیک/ مهندسی صنایع/ مهندسی مکانیک

مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی/ کارشناسی ارشد مالی/ کارشناسی ارشد علوم و مهندسی زیست پزشکی/ کارشناسی ارشد مهندسی شیمی و بیولوژیکی/ کارشناسی ارشد علوم و مهندسی محاسبات/ کارشناسی ارشد علوم و مهندسی کامپیوتر/ کارشناسی ارشد مهندسی برق و الکترونیک/ کارشناسی ارشد شیمی/ کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و مدیریت عملیات/ کارشناسی ارشد علوم و مهندسی مواد/ کارشناسی ارشد در ریاضیات/ کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک/ کارشناسی ارشد زیست شناسی مولکولی/ کارشناسی ارشد مهندسی اپتوالکترونیک و فوتونیک/ کارشناسی ارشد فیزیک باستان شناسی و تاریخ

مقطع دکترا

مطالعات تطبیقی ​​در تاریخ و جامعه/ طراحی، تکنولوژی و جامعه/ کارشناسی ارشد اقتصاد/ روابط بین الملل و علوم سیاسی/ دکتری حقوق/ روانشناسی/ جامعه شناسی/ تاریخ/ فیزیولوژی پزشکی/ میکروبیولوژی پزشکی/ زیست شناسی تولید مثل/ علوم اعصاب/ پزشکی سلولی و مولکولی/ مراقبت های ویژه و پرستاری

 

دانشگاه خصوصی کوچ استانبول
پذیرش با آزمون SAT دانشگاه کوچ استانبول

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه کوچ ترکیه

برای اخذ پذیرش در این دانشگاه نیاز است که مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم را ارائه دهید.

 • شرکت در آزمون SAT و  ACT و  کسب حداقل نمره قبولی
 • ارائه مدرک زبان TOFEL ، PTE و یا YDS و یا شرکت در دوره‌های کالج زبان انگلیسی
 • ارائه نمره اصلی آزمون مهارت زبان ترکی برای داوطلبان تحصیل در رشته حقوق یا پرستاری
 • ارائه اصل پاسپورت
 • ترجمه‌ رزومه‌ی کامل تحصیلی
 • ارائه دیپلم 12 ساله با حداقل معدل 15 (برای تحصیل در رشته پزشکی حداقل نمره 18 است)
 • ارائه انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه اساتید (در صورت نیاز برای مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • ارائه مقالات بین‌المللی (در صورت نیاز برای مقطع تحصیلات تکمیلی)

برنامه تبادل دانشجو دانشگاه کوچ ترکیه

برنامه‌های تبادل دانشجویی دانشگاه خصوصی کوچ این فرصت را به دانشجویان می دهد تا در طول تحصیل مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری در بیش از ۶۰ کشور و ۳۰۰ دانشگاه متفاوت مانند هلند، آلمان، آمریکا، تایلند، کانادا، ژاپن، چین، انگلیس و کره جنوبی به مدت یک سال تحصیلی رزومه علمی همراه با تجربیات کاربردی بدست آورند.

در زیر برنامه‌های تبادل دانشجویی دانشگاه کوچ را به صورت مختصر توضیح داده‌ایم:

برنامه اراسموس پلاس: در این برنامه دانشجویان می‌توانند به مدت ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی به دانشگاه‌های منتخب در اروپا منتقل شوند. به دانشجویانی که از این برنامه بهره‌مند می‌شوند، کمک هزینه‌های بلاعوض تعلق می‌گیرد.

برنامه اراسموس پلاس جهانی: در برنامه اراسموس پلاس جهانی می‌توان به کشورهای خارج از اروپا که توسط دانشگاه اعلام می‌شود، منتقل شد. دانشگاه خصوصی کوچ به دانشجویان این برنامه کمک هزینه ماهانه ۶۵۰ یورویی پرداخت می‌کند و پشتیبانی سفرشان را بر عهده می‌گیرد.

برنامه تبادل جهانی: دانشجویان دانشگاه کوچ می‌توانند به مدت ۱ ترم یا ۱ سال تحصیلی در دانشگاه‌های عضو این برنامه در آمریکا، آسیا و آفریقا تحصیل کنند.

برنامه تبادل تابستانه: دانشجویان دانشگاه کوچ می‌توانند در مدارس تابستانی طرف قرارداد دانشگاه کوچ، در اروپا و آسیا بدون پرداخت هزینه یا با استفاده از تخفیف دانشگاه کوچ شرکت کنند. همچنین دانشجویان در این برنامه می‌توانند دوره‌های عملی خود را نیز بگذرانند.

برنامه پژوهش بین‌دانشگاهی: برنامه پژوهش بین‌دانشگاهی فرصت شرکت در دوره‌های کارآموزی تحقیقاتی در موسسات طرف قرارداد دانشگاه کوچ را به دانشجویانی که می‌خواهند تجربه حرفه‌ای در پلتفرم‌های بین‌المللی کسب کنند، ارائه می‌دهد.

دانشگاه کوچ استانبول

تحصیل پزشکی در دانشگاه کوچ ترکیه

دانشکده پزشکی دانشگاه کوچ در سال ۲۰۰۹ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۰ اولین دانشجویانش را وارد این دانشکده کرد. از بین ۴۰ دانشجو پذیرفته شده، ۲۰ نفر با بورسیه کامل و ۲۰ نفر دیگر با بورسیه ۵۰ درصد در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند. در سال ۲۰۱۵ با افتتاح بخش اول این پروژه که شامل بیمارستان دانشگاه، دانشکده پزشکی و پرستاری و خوابگاه‌های دانشجویی می‌شود، دانشجویان آموزش بالینی خود را در این مکان آغاز کردند.

رشته پزشکی در دانشگاه کوچ به زبان انگلیسی تدریس می شود. طول دوره تحصیل 6 سال بوده و پس از آن دانشجو می تواند برای دوره های تخصصی در آزمون ها شرکت کند. بیمارستان دانشگاه کوچ ترکیه بسیار بزرگ و پیشرفته می باشد و در مرکز شهر استانبول واقع شده است.

 شهریه رشته پزشکی این دانشگاه سالانه 29 هزار و 500 دلار می باشد و در بین لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار دارد لذا تمامی فارغ التحصیلان ایرانی پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در ایران مشغول به کار شوند.

بیمارستان دانشگاه کوچ استانبول
بیمارستان دانشگاه کوچ استانبول

هزینه تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه 2024_2023

دانشگاه کوچ ترکیه به دلیل این که خصوصی می باشد و کمک هزینه ای از طرف دولت دریافت نمی کند شهریه های بالایی دارد، اما دانشگاه برای کمک به دانشجویان در پرداخت شهریه، بورسیه های مختلفی را در نظر می گیرد. این بورسیه ها به افرادی که معدل های بالایی در دوران دبیرستان کسب کرده اند، نمره آزمونشان بالا است و یا در دوران تحصیل در دانشگاه کوچ خوش درخشیده اند تعلق خواهد گرفت.

نام رشته زبان تحصیل  هزینه تحصیل به دلار 
پزشکی انگلیسی  29.500
مهندسی کامپیوتر  انگلیسی  21.500
مهندسی صنایع انگلیسی 21.500
مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی 21.500
مهندسی شیمی انگلیسی 21.500
مهندسی مکانیک انگلیسی 21.500
روانشناسی انگلیسی 21.500
تاریخ انگلیسی 21.500
فلسفه انگلیسی 21.500
باستان شناسی و تاریخ هنر ترکی  21.500
رسانه و هنرهای تجسمی  انگلیسی 21.500
زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی  انگلیسی 21.500
اقتصاد   انگلیسی 21.500
مدیریت کسب و کار   انگلیسی 21.500
روابط بین المللی   انگلیسی 21.500
پرستاری ترکی 21.500
حقوق ترکی 21.500
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک   انگلیسی 21.500

 شرایط بورسیه دانشگاه کوچ ترکیه 

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه کوچ، ارائه بورسیه تحصیل رایگان در این دانشگاه است. دانشگاه  کوچ برای دانشجویان بین المللی ممتاز شرایط پذیرش بدون آزمون و بدون هزینه را فراهم نموده است و این یک فرصت تحصیلی بسیار عالی برای داوطلبان به شمار می آید. امکاناتی که به پذیرفته شدگان بورسیه دانشگاه کوچ  ارائه می شوند عبارتند از:

 • دوره یک ساله آموزش زبان ترکی
 • خوابگاه
 • مخارج دانشگاه
 • مخارج و هزینه‌های ماهانه
 • بلیط یک‌طرفه هواپیما
 • بیمه درمانی

از طریق دریافت این بورسیه، دانشجویان از از پرداخت شهریه دانشگاهی بطور‌ کل معاف می‌شوند. علاوه‌بر این، مبلغی به‌عنوان دستمزد ماهانه به دانشجویان پرداخت می‌شود.

شرایط اخذ بورسیه دانشگاه کوچ ترکیه

برای  پذیرش از طریق بورسیه تحصیل رایگان در مقاطع مختلف دانشگاه کوچ استانبول شرایط زیر الزامی است: باید داوطلبان در هر مقطع، شرایط سنی زیر را داشته باشند:

 • داشتن سن زیر 21 سال برای مقطع کارشناسی در ترکیه
 • داشتن سن زیر 30 سال برای مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
 • داشتن سن زیر 35 سال برای مقطع دکترا در ترکیه

همچنین شرایط امتیازبندی و معدل داوطلبان برای هر مقطع عبارتست از:

 • حداقل دستاورد تحصیلی برای مقطع کارشناسی: 70 درصد معادل حداقل معدل 14؛ برای رشته‌های مهندسی و هنر حداقل معدل 16 از 20
 • حداقل دستاورد تحصیلی برای مقطع ارشد و دکترا: 75 دصد معادل حداقل معدل 15 از 20
 • حداقل دستاورد تحصیلی برای رشته‌های پزشکی (پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه و داروسازی در ترکیه): 90 درصد معادل حداقل معدل 18از 20

نکته مهم! دانشگاه کوچ ترکیه فقط از طریق سایت رسمی خود، رزومه های تحصیلی دانشجویان را جهت ارائه بورسیه تحصیلی دریافت می کند. زمان ثبت نام بورسیه های دانشگاه کوچ در ماه می و اوایل ژوئن امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام بورسیه دانشگاه کوچ

همه داوطلبان موظف‌اند مدارکی را برای ثبت‌نام بورسیه دانشگاه کوچ فراهم کنند، این مدارک  عبارتند از:

 • مدرک شناسایی و یا پاسپورت معتبر
 • یک عکس از داوطلب (عکس شما قدیمی نبوده و یا غیرقابل تشخیص نباشد.)
 • نمرات آزمون ملی ترکیه‌ (برای آن دسته از داوطلبانی که مدرک بین‌المللی دریافت نکرده‌اند.)
 • مدرک دیپلم یا گواهی موقت فارغ‌التحصیلی
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریزنمرات
 • نمرات آزمون‌های بین‌المللی YDS ،DELF ،YÖS (بستگی به خواسته دانشگاه موردنظر دارد.)
 • ارائه مدرک GRE و GMAT برای مقاطع ارشد و دکتری
 • ارائه مدارک DUS و TUS برای رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی در مقطع کارشناسی
 • مدرک زبان (بستگی به خواسته دانشگاه موردنظر دارد.)
 • ارائه مدرک زبان C1 در حداقل سطح TOMER
 • پروپوزال یا یک نمونه از تحقیقات (برای داوطلبان مقطع دکتری)
دانشگاه کوج استانبول
دانشگاه کوچ استانبول عضو تبادل دانشجو با جهان

امکانات دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ یکی از برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون و متعدد سعی در ایجاد رفاه هر چه بیشتر دانشجویان خود دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 23 تیم ورزشی
 • 66 انجمن دانشجویی
 • 239 آزمایشگاه مجهز
 • 13 مکان ورزشی
 • مراکز بهداشتی
 • ساختمان های اداری
 • خوابگاه های مجزا
 • کتابخانه های اختصاصی
 • کافه تریا ها
 • رستوران ها

اتاق های خوابگاه مجهز به اتاق های یک، دو و سه تخته با اینترنت و تلفن می باشد. همچنین در هر اتاق، خشک‌شویی، آشپزخانه و اتاق‌های مطالعه همراه با لپ‌تاپ و چاپگر برای دانشجویان متقاضی استفاده از خوابگاه دانشگاه ارائه می‌شود.

این دانشگاه یکی از ارائه دهندگان خدمات پزشکی و بهداشتی در ترکیه است، زیرا دارای چهار مرکز بالینی متشکل از 40 بخش مراقبت های ویژه است.

مشاوره ثبت نام در دانشگاه کوچ ترکیه

در میان تمام موسسه های خدماتی که کار پذیرش و اقامت شما در دانشگاه های ترکیه را سخت تر می کنند، آکادمی کرمی با سابقه درخشان پنج سال فعالیت در این زمینه، درصدد است تا هرچه راحت تر و سریع تر شما به رشته مورد نظر و دانشگاه مقصدتان برسید.

برای همین در زمینه های مختلف دریافت بورسیه دانشگاه های ترکیه، دریافت کمک هزینه های تحصیلی، نمره قبولی در آزمون های ورودی و منابع آنها و در تمام گام های ثبت نام تا پذیرش را می توانید با کارشناسان ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان و تخصصی ما، همین حالا با ما تماس بگیرید.

09104509900

آکادمی کرمی شمارا به مطالعه مقالات دانشگاه های برتر ترکیه دعوت می کند:

دانشگاه های دولتی ترکیه

دانشگاه استانبول 

دانشگاه دکوز ایلول ازمیر 

دانشگاه مارمارا

دانشگاه کاتب چلبی 

دانشگاه قاضی آنکارا 

دانشگاه اژه ازمیر 

دانشگاه آتاتورک ارزروم

دانشگاه جراح پاشا 

دانشگاه های خصوصی ترکیه

دانشگاه کوچ استانبول 

دانشگاه باشکنت آنکارا 

دانشگاه یدی تپه 

دانشگاه آجی بادام 

دانشگاه باهچه شهیر 

دانشگاه مدیپول استانبول 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا