ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه آنتالیا بیلیم| شرایط پذیرش + شهریه 2024

معرفی دانشگاه آنتالیا بیلیم 

دانشگاه آنتالیا بیلیم یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، که در سال 2010 تاسیس شد. این دانشگاه بر روی اموزش رشته های مهندسی، علوم ورزشی، علوم اداری و علوم بهداشت متمرکز است. دانشگاه آنتالیا بیلیم با دانشگاه‌های کشورهایی از قبیل دانمارک، آمریکا، چین و انگلیسی مشارکت، همکاری و تبادل علمی فعالی دارد.

دانشگاه آنتالیا بیلیم، عضو سه برنامه تبادل دانشجو می باشد. که با استفاده از آن دانشجویان تجربیات علمی خوبی در طول تحصیل بدست می آورند. این سه برنامه عبارتند از: برنامه اراسموس، مولانا، برنامه فارابی.

نوع دانشگاه خصوصی
زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
سال تاسیس 2010
شهر آنتالیا
تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
آدرس وب سایت  

آیا دانشگاه آنتالیا بیلیم مورد تایید ایران است؟

دانشگاه آنتالیا بیلیم، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما، در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

دانشگاه آنتالیا بیلیم مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را ندارید، این دانشگاه یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

نکته! دانشگاه آنتالیا بیلیم رشته های دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی را ارائه می دهد، علاوه بر این اکثر رشته های مهندسی و مدیریت را نیز دارد. این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

رنکینگ دانشگاه آنتالیا بیلیم

رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت ان ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه آنتالیا بیلیم با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان دانشگاه‌های خصوصی مطرح ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

شرایط پذیرش دانشگاه آنتالیا بیلیم

پذیرشدانشگاه آنتالیا بیلیم در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و محدودیت سن و معدل ندارد. اما داشتن مدرک آزمون تریوس ترکیه یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

دانشگاه آنتالیا بیلیم در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز دانشجو می‌پذیرد.  شرایط تحصیل در این مقاطع معمولا شامل ارائه نتیجه آزمون ALES می‌شود. اما برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آنتالیا بیلیم، داوطلبان ایرانی لزومی به ارائه نتیجه این آزمون ندارند و می‌توانند بدون شرکت در آزمون تحصیلات خود را ادامه دهند.

نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه آنتالیا بیلیم می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

تحصیل بدون آزمون در دانشگاه آنتالیا بیلیم

دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه آنتالیا بیلیم بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه هر سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

شماره تماس

شهریه دانشگاه آنتالیا بیلیم

دانشگاه آنتالیا بیلیم یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند.

نام رشته زبان تحصیل شهریه سالانه
دندانپزشکی ترکی  14.000
فیزیوتراپی ترکی 2.950
پرستاری  ترکی  2.950
مامایی ترکی  2.950
معماری انگلیسی 4.150
مهندسی مکانیک  انگلیسی 3.320
مهندسی کامپیوتر  انگلیسی 4.150
مهندسی عمران انگلیسی 3.320
آشپزی  انگلیسی 3.320
حقوق ترکی  4.150
مدیریت هتلداری انگلیسی 4.150

زبان تحصیل دردانشگاه آنتالیا بیلیم

 آموزش در دانشگاه آنتالیا بیلیم در اکثر رشته ها به زبان ترکی و در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

نکته! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه، تومر B2 ترکی برای رشته های چهار سال به زبان ترکی و تافل با نمره 80 برای تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

تبادل دانشجو در دانشگاه آنتالیا بیلیم

دانشگاه آنتالیا بیلیم عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

بورسیه دانشگاه آنتالیا بیلیم

دانشگاه آنتالیا بیلیم هر سال تخفیف های خوبی را بر روی شهریه سالانه رشته های مختلف خود اعمال می کند، به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. آکادمی کرمی برای داوطلبان ممتاز ایرانی که رزومه علمی خوبی دارند، بورسیه های 50% و 100% تخفیف شهریه را از این دانشگاه دریافت می کند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آنتالیا بیلیم

 • اسکن پاسپورت
 • اسکن عکس 4*3
 • نتایج یکی از آزمون های SAT و TRYOS
 • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
 • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
 • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

*برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

دانشکده های دانشگاه آنتالیا بیلیم

 1. دانشکده دندانپزشکی
 2. دانشکده حقوق
 3. دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
 4. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 5. دانشکده هنرهای زیبا و معماری
 6. دانشکده گردشگری
 7. دانشکده علوم بهداشت

رشته های دانشگاه آنتالیا بیلیم

در این بخش به معرفی بهترین رشته‌های دانشگاه آنتالیا بیلیم می‌پردازیم:

 • دندانپزشکی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • فیزیوتراپی و توانبخشی
 • پرستاری
 • مهندسی الکترونیک برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • آشپزی
 • معماری داخلی و طراحی محیطی
 • معماری
 • حقوق

امکانات دانشگاه آنتالیا بیلیم

دانشگاه بیلیم آنتالیا امکانات مختلفی را به دانشجویان ارائه می‌دهد، از جمله کتابخانه، آزمایشگاه، مسکن، مراکز ورزشی، بورسیه‌ها و کمک‌های مالی، برنامه‌های مبادلات دانشجویی، تحصیل در خارج از کشور است. خوابگاه دخترانه (واقع در پردیس اصلی) و خوابگاه پسران (واقع در خارج از دانشگاه) است، که شرایط راحتی را برای دانشجویان فراهم کرده است که مختص دانشجویان ترک می باشد و دانشجویان خارجی نیز همانند سایر دانشگاه های خصوصی می توانند از خوابگاه های خصوصی اطراف دانشگاه برای اقامت استفاده کنند.

شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا