ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهدانشگاه های ترکیهوبلاگ

دانشگاه آیدین استانبول ترکیه✔ معرفی + شهریه 2024

 •  

  اطلاعیه مهم 1: دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است، که شهریه سالانه رشته پزشکی $22.000، دندانپزشکی $20.000، داروسازی $8.000 و فیزیوتراپی $5.000 است. دانشگاه آیدین استانبول در بین دانشگاه های خصوصی مورد تایید ایران در ترکیه ارزانترین دانشگاه می باشد. 

  اطلاعیه مهم 2: در حال حاضر ظرفیت دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه آیدین استانبول تکمیل شده است و ظرفیت رشته پزشکی نیز در حال بسته شدن می باشد. اما، خبر خوب اینکه آکادمی کرمی با توجه به ظرفیت انحصاری خود شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه را میسر نموده است.

  اطلاعیه مهم 3: رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول فقط به زبان ترکی ارائه می شود و شهریه سالانه آن 5.000 دلار است که امکان پرداخت آن در دو ترم تحصیلی وجود دارد. البته باید بدانید با پرداخت کامل شهریه یکسال تا قبل از شروع سال تحصیلی شامل 5% تخفیف خواهید شد. 

  اطلاعیه مهم 4: بورسیه 100% رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول اعلام شد! قیمت این بورسیه برای کل چهار سال تحصیل با یک سال دوره زبان ترکی رایگان 11.500 دلار خواهد بود.

  اطلاعیه مهم 5: بورسیه 100% رشته پزشکی دانشگاه آیدین استانبول اعلام شد! قیمت این بورسیه برای کل شش سال تحصیل با یک سال دوره زبان ترکی رایگان 63.000 دلار خواهد بود.

  اطلاعیه مهم 6: بورسیه 100% رشته دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول اعلام شد! قیمت این بورسیه برای کل پنج سال تحصیل با یک سال دوره زبان ترکی رایگان 65.000 دلارخواهد بود.

  تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه ی صد پرداخت نقد شهریه کل دوره رشته مورد نظر از دانشگاه آیدین ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول بدون کنکور سالانه 5 هزار دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 20 هزار دلار به دانشگاه پرداخت کند اما با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه های تحصیل را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین 10 الی 11 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورس صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  *تجربه مراحل ثبت نام دانشگاه آیدین استانبول از کلام مادر آقا طاها عزیز:

  *با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمامی داوطلبان عزیز و تشکر ویژه از انتخاب و اعتمادتان.

  پرونده موفق طاها از دانشگاه آیدین استانبول

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه شرایط پذیرش دانشگاه آیدین استانبول در ترکیه را بهمراه شهریه پزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی آن کامل مورد بررسی قرار داده ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

  شماره تماس

  معرفی کامل دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول (Istanbul Aydın University) در سال 2007 میلادی تاسیس شد. این دانشگاه یکی از پر تقاضا ترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی و رشته های مهندسی می باشد. شهریه این دانشگاه در رشته های علوم پزشکی نسبت به دانشگاه های دیگر که دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران هستند به مراتب مناسب تر است.

  دانشگاه آیدین استانبول، یکی از دانشگاه‌های خصوصی برتر ترکیه، مجهز به مدرن ترین و به روزترین امکانات آموزشی و فناوری است.

  دانشگاه آیدین استانبول به واسطه ی تاییدیه مدرک در ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا و همینطور به دلیل دسترسی راحت آن به مراکز خرید، صرافی و فرودگاه یکی از بهترینه گزینه ها برای تحصیل دانشجویان خارجی است.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس انگلیسی و ترکی
  سال تاسیس 2007
  شهر  استانبول
  رنکینگ جهانی QS دانشگاه آیدین 300-251
  رنکینگ جهانی THE در جهان 401-600
  آدرس وب سایت دانشگاه آیدین https://www.aydin.edu.tr

  آدرس دانشگاه ایدین استانبول

  دانشگاه آیدین دارای یک پردیس اصلی بزرگ در داخل منطقه کوچوک چکمجه خیابان  فلوریا واقع در بخش اروپایی استانبول می باشد که فاصله پردیس دانشگاه تا ایستگاه مترو 2 دقیقه است.

  دانشگاه آیدین همچنین دارای پردیس های کوچکتر Kadıkoy، Bahçelievler در مرکز شهر و کلینیک های دندانپزشکی است.

  دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران 

  دانشگاه آیدین استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی معتبر ترکیه می باشد، که در چند سال اخیر به دلیل کیفیت آموزش بالا و مطابقت با استاندارد های آموزش جهانی مورد استقبال بسیاری از دانشجویان ایرانی قرار گرفت. این دانشگاه در سال تحصیلی 2024_2023 در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت و در حال حاضر برای سال تحصیلی جدید 2025_2024 نیز مورد تایید می باشد.

  بنابرین برای داوطلبانی که قصد ورود به بازار کار در ایران را دارند، دانشگاه آیدین گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندان پزشکی و رشته های علوم بهداشت می باشد.

  دانشگاه ایدین استانبول دارای سیستم اعتبار ECTS است، که به فارغ التحصیلان دانشگاه آیدین استانبول فرصت های تحصیلی و کاری در کشورهای اتحادیه اروپا را تسهیل می کند.

  معرفی دانشگاه آیدین استانبول

   

  شرایط پذیرش دانشگاه آیدین استانبول 

  پذیرش دانشگاه آیدین استانبول در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و تمامی مقاطع تحصیلی ارشد و دکترا  بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می باشد. دانشجویان مقطع دکترا برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان تافل داشته باشند.

  برای پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی داوطلب باید واجد شرایط سنی کمتر از 29 سال و حداقل معدل دیپلم 15 از 20 باشد. برای رشته های مقطع کارشناسی چهار سال از جمله رشته فیزیوتراپی با شرایط سنی کمتر از 35 سال امکان پذیرش و قبولی می باشد.
  شرایط پذیرش دانشگاه آایدین استانبول

  مراحل قبولی در دانشگاه آیدین استانبول

  بازه زمانی درخواست پذیرش از دانشگاه آیدین هر سال از اوایل اسفند ماه آغاز می شود و تا زمان تکمیل ظرفیت هر رشته در مقاطع مختلف ادامه دارد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ، درخواست خود را به همراه مدارک مقاطع قبلی تحصیلی  به دانشگاه ارسال می کنند.

  مراحل پذیرش از دانشگاه ایدین استانبول

  رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول یکی از مراکز آموزش عالی ترکیه با رتبه بالا و در سطح بین المللی شناخته شده است. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دانشگاه آیدین استانبول در رتبه 548 در بهترین دانشگاه های جهانی قرار دارد.

  دانشگاه آیدین استانبول به دنبال تبدیل شدن به یکی از پنج دانشگاه برتر ترکیه و یکی از 500 دانشگاه برتر جهان تا سال 2025 است.
  رنکینگ دانشگاه ایدین استانبول  رتبه
  در بین بهترین دانشگاه های جهانی 548 
  در بین بهترین دلنشگاه ها در آسیا 112 
  در بین بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

  تحصیل پزشکی دانشگاه آیدین استانبول

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آیدین استانبول

  دانشکده پزشکی دانشگاه آیدین استانبول در سال 2008 به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز آموزشی در ترکیه شناخته شد. از مهم ترین ویژگی های این دانشکده می توان به امکانات آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته با تجهیزات پزشکی بالا، همکاری با بیمارستان های معتبر و مراکز درمانی در استانبول و ارائه محیط آموزشی بین المللی اشاره کرد.

  بیمارستان دانشگاه آیدین استانبول توسط کمیته مشترک بین المللی JCI معتبرترین اعتبارنامه جهان  تایید شده است.

  مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. رشته پزشکی در دانشگاه آیدین به هر دو زبان ترکی و زبان انگلیسی ارائه می شود. تمامی داوطلبان ایرانی واجد شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل دیپلم حداقل 16 از 20 می‌توانند بدون آزمون شرکت در آزمون پذیرش این رشته را از دانشگاه دریافت کنند.

  *شهریه سالانه پزشکی در دانشگاه آیدین استانبول به زبان ترکی و انگلیسی 22000 دلار است و دانشجو در صورت پرداخت نقدی (یک بار) شهریه می تواند از 10 درصد تخفیف اضافی برخوردار شود.

  پرونده موفق خانم زهرا از دانشگاه آیدین استانبول

  تحصیل دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه آیدین استانبول

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول در سال 2018 گواهی عضویت در انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا را کسب کرده است. بنابراین دانشجویان دانشگاه مطابق با استانداردهای آموزش دندانپزشکی در کشورهای اتحادیه اروپا آموزش می بینند. کلینیک دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول توسط کمیسیون مشترک بین المللی JCI معتبرترین اعتبارنامه در جهان در زمینه دندانپزشکی تایید شده است.

  مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سالمی باشد. دانشگاه ایدین رشته دندانپزشکی را به هر دو زبان ترکی یا انگلیسی ارائه می شود. دانشجویانی که مایل به ورود مستقیم به رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی هستند، باید گواهی تسلط بر زبان انگلیسی TOEFL را ارائه دهند یا در آزمون تعیین سطح زبان خود دانشگاه امتیاز لازم را کسب کنند.

  *شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 20.000 دلار است.

  تحصیل فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول

  رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول برای تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می شود و دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران است. رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین برای مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد و به زبا ترکی ارائه می شود. داوطلبان برای شروع دوره اصلی فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین باید مدرک زبان ترکی TOMER سطح B2 را به دانشگاه ارائه بدهند.

  *** برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، یدی تپه و مدیپول استانبول را مطالعه بفرمایید.

  شهریه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول

  شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه ایدین استانبول سالانه 5.000 دلار می باشد که نسبت به شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. تمامی داوطلبانی که برای پذیرش رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در مقطع کارشناسی اقدام می نمایند، بعد از دریافت نامه قبولی خود 50% از شهریه کل یک سال تحصیلی که 2.500 دلار می باشد را به حساب دانشگاه به عنوان بیعانه شهریه پرداخت می کنند و مابقی شهریه در ترم دوم تحصیلی تسویه خواهد شد.

  نکته! داوطلبانی که تمام شهریه یک سال تحصیلی خود را تا قبل از شروع دوره تحصیل خود به دانشگاه پرداخت کنند، شامل 15% تخفیف شهریه خواهند شد یعنی در مجوع فقط مبلغ 4.250 دلار را به حساب دانشگاه واریز می نمایند.

  در جدول زیر شهریه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول را برای تمامی مقاطع تحصیلی مشاهده می کنید:

  مقطع 

  شهریه 

  کاردانی  2.700 شهریه یک سال 
  کارشناسی  5.000 شهریه یک سال 
  کارشناسی ارشد  8.500 شهریه کل دوره 
  دکترا 7000 شهریه کل دوره 

  تحصیل داروسازی در دانشگاه آیدین استانبول

  مدت زمان تحصیل رشته داروسازی در ترکیه پنج سال می باشد. خوشبختانه دانشگاه آیدین استانبول از سال تحصیلی 2025_2024 رشته داروسازی را به لیست رشته های خود اضافه نمود. رشته داروسازی در دانشگاه آیدین استانبول به زبان ترکی ارائه می شود و داوطلبان برای شروع دوره اصلی باید دارای سطح زبان ترکی G1 باشند.

  شهریه داروسازی دانشگاه آیدین استانبول در بین تمام دانشگاه های خصوصی تایید ایران کمتر و بسیار مقرون به صرفه می باشد. شهریه برای یک سال تحصیلی کامل 8000 دلار می باشد. امکان شرایط پرداخت اقساط شهریه در طی دو ترم تحصیلی وجود دارد. در صورت پرداخت شهریه کل یک سال تا قبل از شروع سال تحصیلی شامل تخفیف خواهید شد.

  تحصیل داروسازی در دانشگاه آیدین استانبول

  مدارک زبان جهت پذیرش دانشگاه آیدین استانبول

  * برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک زبان ترکی تومر B2 برای ورود به کورس اصلی یا قبولی در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه که در ابتدای سال ورود به دانشگاه برگزار می شود.

  * برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی و دارو سازی، مدرک زبان ترکی تومر c1 یا قبولی در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه که در ابتدای سال ورود به دانشگاه برگزار می شود.

  * برای تحصیل در رشته های مختلف ارشد به زبان ترکی، مدرک زبان ترکی تومر  B2 برای ورود به کورس اصلی و اخذ واحد درسی الزامی می باشد.

  * برای کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی نیاز به تافل 120/66 یا قبولی در آزمون زبان دانشگاه الزامی می باشد.

  * برای دکتری به زبان ترکی، مدرک C1 زبان ترکی و مدرک تافل 120/66 منحصرا برای پذیرش نیاز است.

  * برای دکتری به زبان انگلیسی به تافل 120/84 منحصرا برای پذیرش نیاز است.

  شهریه دانشگاه آیدین استانبول(2025_2024)

  شهریه های دانشگاه آیدین استانبول به صورت سالانه و به دلار می باشد. شهریه دانشگاه در مقاطع مختلف برای هر رشته ایی که دانشجو انتخاب می کند، متفاوت است. رشته ها در این دانشگاه به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود.

  پرداخت شهریه نیز می تواند به صورت اقساطی یا از طریق پرداخت ماهانه در یک سال تحصیلی انجام شود. دانشجویانی که اقساط را انتخاب می کنند باید در مراحل اولیه ثبت نام خود، اعلام کنند. تمام دانشجویان خارجی در دانشگاه با بورسیه 50% برای کلیه رشته ها در دانشگاه ایدین استانبول پذیرفته می شوند.

  رشته  شهریه سالانه 
  پزشکی (ترکی) ۲۲.۰۰۰ دلار
  پزشکی (انگلیسی) ۲۲.۰۰۰ دلار
  دندانپزشکی (ترکی) ۲۰.۰۰۰ دلار
  دندانپزشکی (انگلیسی) ۲۰.۰۰۰ دلار
  داروسازی (ترکی) ۸.۰۰۰ دلار
  پرستاری (ترکی) ۵.۰۰۰ دلار
  فیزیوتراپی (ترکی) ۵.۰۰۰ دلار
  معماری (ترکی) ۴.۰۰۰ دلار
  حقوق(ترکی) ۵.۰۰۰ دلار
  عمران(ترکی) ۵.۰۰۰ دلار
  کامپیوتر(ترکی) ۵.۰۰۰ دلار
  خلبانی ۸.۰۰۰ دلار

  لیست دانشکده های دانشگاه آیدین

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده زبان‌های خارجه
  • دانشکده علوم ورزشی

  رشته های دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین ترکیه اکثر رشته های پرتقاضا برای داوطلبان خارجی ارائه داده است، که عبارتند از:

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • فیزیوتراپی
  • پرستاری
  • بازیگری
  • طراحی لباس
  • مهندسی کامپیوتر

  تخفیفات دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول تخفیف Early Bird را فقط برای دوره های کارشناسی (به جز برنامه های دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی) ارائه می دهد، اگر دانشجویان شهریه خود را قبل از 30 آوریل پرداخت کنند، 5% تخفیف در هزینه تحصیل خواهند داشت. از اولین سال تحصیلی خود 1 سال تخفیف پرداخت نقدی کامل: 10% (به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی 5%)

  تخفیف خواهر و برادر (فقط برای دانشجویان مقطع کارشناسی معتبر است):

  مدرک کاردانی: 10%

  مدرک لیسانس: 5%

  تخفیف کامل پرداخت نقدی + تخفیف خواهر و برادر 15% (به جز برنامه های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی 5%)

  پیشنهادات انحصاری (فقط برای مقطع کارشناسی به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی):
  تخفیف زود هنگام + 1 سال تخفیف پرداخت نقدی کامل: 15% (به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی 5%)
  تخفیف زود هنگام پرنده + تخفیف خواهر و برادر: 15% (به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی 5%)
  تخفیف زود هنگام + 1 سال تخفیف پرداخت نقدی کامل + تخفیف خواهر و برادر: 20% (به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی 5%)
  1 سال پرداخت نقدی کامل + تخفیف خواهر و برادر: 15% (به جز دندانپزشکی و پزشکی و داروسازی 5%)

  مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه آیدین استانبول

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

  امکانات دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول از امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان خود برخوردار است. امکاناتی که این دانشگاه به دانشجویان خود ارائه می‌دهد عبارتند از:

  1. کتابخانه: دانشگاه آیدین استانبول دارای کتابخانه‌های بزرگی است که دسترسی آسانی به منابع و مطالب آموزشی برای دانشجویان فراهم می‌کند.
  2. مراکز تحقیقاتی: دانشگاه آیدین استانبول به دانشجویان خود امکانات بسیار خوبی برای پژوهش و تحقیقات فراهم می‌کند و دارای مراکز تحقیقاتی مختلفی است.
  3. ساختمان‌های آموزشی: این دانشگاه دارای ساختمان‌های آموزشی مدرنی است که با تجهیزات پیشرفته و مناسب برای انجام کلاس‌های تئوری و عملی برای دانشجویان فراهم شده‌اند.
  4. ورزشگاه: دانشگاه آیدین استانبول دارای ورزشگاه‌های بزرگی است که به دانشجویان امکان تمرین ورزشی در فضایی مناسب و با تجهیزات به روز فراهم می‌کند.
  5. رستوران و کافه: دانشگاه آیدین استانبول دارای رستوران‌ها و کافه‌های مختلفی است که به دانشجویان امکانات صرف ناهار و شام و نوشیدنی‌های مختلف را فراهم می‌کنند.
  6. خدمات پشتیبانی: دانشگاه آیدین استانبول به دانشجویان خود خدمات پشتیبانی مختلفی از جمله خدمات سلامت، خدمات رفاهی، خدمات روانشناسی و خدمات کارآفرینی را ارائه می‌دهد.

  دانشجویانی که در دانشگاه آیدین استانبول تحصیل می کنند از بورسیه های تحصیلی بی نظیری بهره مند می شوند. همچنین این دانشگاه تحت شرایط خاصی از دانشجویان حمایت مالی می کند.

  تبادل دانشجو دانشگاه آیدین استانبول

  دانشگاه آیدین استانبول یک سیستم تبادل دانشجویی بین دانشگاه‌های مختلف در سراسر جهان دارد. این برنامه تحت عنوان برنامه تبادل دانشجویی اراسموس دانشگاه آیدین استانبول شناخته می‌شود و به دانشجویان این دانشگاه این فرصت را می‌دهد تا برای یک ترم تحصیلی یا بیشتر در دانشگاه‌های خارجی تحصیل کنند.

  این برنامه توسط دانشگاه آیدین استانبول اداره می‌شود و برای دانشجویان در دو مرحله اعلام می‌شود. در مرحله اول، دانشجویان باید مستندات مورد نیاز برای ثبت‌نام در برنامه تبادل دانشجویی را تهیه کنند و در مرحله دوم، انتخاب و اعلام تمایل خود را به دانشگاه می‌دهند.

  دانشگاه آیدین استانبول در قالب سیستم تبادل دانشجو  اراسموس با 266 دانشگاه از 49 کشور که 28 کشور اروپایی هستند، قراردادهای تبادل دانشجو منعقد کرده است. که امکان تحصیل در خارج از کشور را نیز برای بسیاری از دانشجویان فراهم می کند.

  برای شرکت در برنامه تبادل دانشجویی، دانشجویان باید معیارهای خاصی را از جمله معدل و تعداد واحدهای گذرانده شده را داشته باشند:

  • به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده باشید.
  • حداقل 60 ECTS را در دانشگاه آیدین گذرانده باشید.
  • داشتن حداقل معدل 2.5 بدون دروس پاس نشده
  • موافقت با شرایط پذیرش موسسه میزبان و شرایط ورود کشور میزبان
  • حداقل یک ترم بعد از ترم تبادل بایستی به دانشگاه آیدین بازگردید.

  خوابگاه دانشگاه ایدین استانبول 

  دانشگاه آیدین دارای خوابگاه دخترانه بوده و برای پسران خوابگاه ندارد. دانشجویان پسر می‌توانند از خوابگاه‌های اطراف دانشگاه که در فاصله نزدیکی با آن هستند، استفاده کنند. در ادامه درباره خوابگاه دخترانه شرح داده و اسامی خوابگاه‌های پسرانه را برای شما آورد‌ه‌ایم.

  خوابگاه و مرکز زندگی دخترانه دانشگاه خصوصی آیدین 256 اتاق یک تا چهار تخته دارد که متراژ و قیمت‌های آن‌ها متفاوت است. همچنین 11 اتاق مهمان‌پذیر با خصوصیات متفاوتی دارد. در مجموع این خوابگاه 600 دانشجو را اسکان می‌دهد. از امکانات عالی خوابگاه می‌توان سالن‌های تلوزیون، سالن بدنسازی، کتابخانه، اتاق مطالعه، کافه‌تریا، اتاق رختشویی و اتو، نمازخانه و… را نام برد.

  برای یک زندگی راحت، همه اتاق‌ها دارای تخت، میز، کتابخانه، گاوصندوق شخصی، کمد، اینترنت نامحدود، و… هستند. از لحاظ امنیت خیالتان راحت باشد زیرا در ورودی و خروجی‌های این خوابگاه سیستم اسکن صورت قرار دارد و به وسیله دوربین دید در شب به صورت 24 ساعته کنترل می‌شوند.

  برای دانشجویان پسر نیز اقامت در خوابگاه‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

  • خوابگاه خصوصی مردانه دوروک (Doruk)
  • خوابگاه دانشجویی تحصیلات عالی مردانه ریپابلیکا (Republika)
  • خوابگاه خصوصی پسرانه اکتان (Oktan)
  • خوابگاه خصوصی پسرانه ادوکا فلوریا (Educa Florya)
  • خوابگاه مردانه پردیس ۳۴ (Kampüs 34)
  • خوابگاه دانشجویی تحصیلات عالی مردانه اکا (Aka)

  پرتکرار ترین سوالات درباره دانشگاه آیدین استانبول

  آیا دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

  بله،دانشگاه آیدین استانبول به دلیل سطح کیفیت آموزش بالا و اعتبار جهانی آن به مدت دو سال تحصیلی مورد تایید وزارت بهداشت ایران شد. لذا تمامی فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی این دانشگاه، شرایط بازگشت به ایران و ورود به بازار کار را خواهند داشت.

  آیا دانشگاه آیدین استانبول خوابگاه دارد؟ هزینه ان چقدر است؟

  بله. دانشگاه آیدین استانبول دارای یک خوابگاه دخترانه اختصاصی با ظرفیت محدود در پردیس اصلی خود است و همینطور با چندین خوابگاه دخترانه و پسرانه نزدیک به دانشگاه تحت قرار داد می باشد. به طور میانگین هزینه اجاره خوابگاه در استانبول از 7 الی 10 هزار لیر در ماه متغیر است.

  شهریه دانشگاه آیدین استانبول چقدر است؟

  شهریه دانشگاه آیدین استانبول برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالانه 20 الی 22 هزار دلار و برای رشته های چهار سال مقطع کارشناسی 4 الی 5 هزار دلار در سال است.

  آیا پذیرش دانشگاه آیدین استانبول محدودیت سن و معدل دارد؟

  بله، به دلیل سطح بالای دانشگاه آیدین در بین دانشگاه های ترکیه، شرایط سن و معدل داوطلب برای اخذ پذیرش اعمال می گردد. حداکثر سن داوطلب برای پذیرش رشته های پزشکی، دندان و دارو باید 29 سال و حداقل معدل کل دیپلم 16 باشد.

  پذیرش پزشکی دانشگاه آیدین استانبول چگونه است؟

  پزشکی دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد. شهریه پزشکی دانشگاه آیدین نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی مورد تایید ایران در ترکیه، کمتر می باشد. پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه آیدین استانبول بدون آزمون و صرفا بر اساس شرایط سن و معدل داوطلب می باشد.

  شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول چقدر است؟

  شهریه رشته پزشکی در دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی 22.000 دلار معادل یک میلیارد و صد میلیون در سال است. امکان پرداخت شهریه در طی دو ترم تحصیلی وجود دارد. در زمان اخذ پذیرش اولیه 50 درصد شهریه برای رزرو ظرفیت از داوطلب دریافت می شود و دانشگاه مابقی هزینه را در زمان ثبت نام حضوری تسویه می کند، که این شرایط باعث دریافت بورسیه بیشتری خواهد شد.

  پذیرش دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول چگونه است؟

  دانشگاه آیدین دارای لابراتور های تخصصی دندانپزشکی است. در واقع هر دانشجو تجهیزات کاملی از دندانپزشکی را در اختیار دارد. دندانپزشکی دانشگاه آیدین به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد. پذیرش دانشگاه آیدین بدون آزمون و بر اساس رزومه تحصیلی داوطلب می باشد.

  شهریه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول چقدر است؟

  شهریه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی 20.000 دلار معادل یک میلیارد در سال است. امکان پرداخت شهریه امکان پرداخت شهریه در طی دو ترم تحصیلی وجود دارد. بعد از صدور برگه پذیرش داوطلب مبلغ 10.000 دلار را به عنوان بیعانه شهریه به حساب دانشگاه واریز می کند و برگه تایید نهایی ثبت نام صادر می شود. مابقی شهریه را داوطلب در زمان ثبت نام حضوری یا در اواخر دی ماه به دانشگاه پرداخت خواهد کرد.

  پذیرش  فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول چگونه است؟

   دانشگاه آیدین استانبول رشته فیزیوتراپی را فقط به زبان ترکی ارائه می دهد. برای پذیرش این رشته، داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون می توانند از طریق آکادمی کرمی در یک روز کاری نامه قبولی خود را دریافت کنند.

  شهریه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول چقدر است؟

  شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین 5.000 دلار معادل 250 میلیون در سال است. داوطلب مبلغ 2.500 دلار را به عنوان بیعانه شهریه در زمان اخذ پذیرش اولیه به حساب دانشگاه واریز می کند و مابقی هزینه در ترم تحصیلی دوم تسویه می شود.

  مشاوران آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴۸ رای

  نوشته های مشابه

  ‫22 دیدگاه ها

   1. سلام و دورود خدمت شما دوست عزیز لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید و از استعلام ظرفیت رشته مورد نظرتان مطلع شوید.

   1. سلام و دورود فریحای عزیز دارو سازی دانشگاه ایدین استانبول فقط به زبان ترکی ارائه می شود.

   1. سلام و دورود سارای عزیز شهریه داروسازی دانشگاه ایدین برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 8.000 دلار است.

  1. سلام ببخشید دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول محدودیت سن داره؟ من 28 سالمه میتونم قبول بشم؟

   1. سلام و دورود مینای عزیز، بله برای پذیرش دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول سن کمتر از 29 سال نیاز هست. بله شرایط شما مناسب.

  2. ببخشید برای رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین همه میتونن از بورسیه صد استفاده کنند؟ یا شرایط داره؟

   1. سلام الهام عزیز، بله تمامی داوطلبان واجد شرایط سنی کمتر از 29 سال امکان استفاده از بورسیه 100% فییزیوتراپی دانشگاه ایدین استانبول را دارند. معدل حداقل 15 نیاز است.

   1. سلام و دورود ژیلا عزیز، شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول برای ورودی سال تحصیلی 2025_2024 به هر دو زبان ترکی و انگلیسی سالانه 22.000 دلار می باشد.

  3. با سلام دختر من 24 سالش و معدلش 17.54 می باشد آیا امکان پذیرش طعی دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول هست؟؟

   1. سلام و دورود خدمت شما، بله تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل دیپلم حداقل 15 می توانند برای پذیرش از دانشگاه آیدین استانبول رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقدام بنمایند.

  4. ببخشید پاسپورت من اعتبارش گذشته، شما میتونید با شناسنامه ثبت نام دانشگاه آیدین رو برام انجام بدین؟

   1. سلام کیمیا عزیز، بله مسئله ایی نداره و با همون پاسپورت منقضی شده امکان پذیرش و ثبت نام از دانشگاه ایدین استانبول هست.

  5. ببخشید شهریه پزشکی انگلیسی دانشگاه آیدین استانبول چقدر؟ امکان پذیرش با سن 26سال هست؟ امکان انتقالی به ایران هست؟

   1. سلام و دورود مریم عزیز، شهریه پزشکی دانشگاه آیدین استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 22.000 دلار می باشد. بله شما واجد شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه آیدین استانبول هستید. در حال حاضر امکان انتقالی به ایران وجود دارد.

   1. سلام و دورود معصومه عزیز، شهریه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 20 هزار دلار می باشد. که امکان پرداخت شهریه در دو قسط وجود دارد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا