ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه تد (TED) آنکارا: شرایط پذیرش + شهریه 2024

معرفی دانشگاه تد آنکارا 

دانشگاه تد آنکارا یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، که در سال 2009 در شهر آنکارا تاسیس شد. این دانشگاه بر روی اموزش رشته های مهندسی متمرکز است. دانشگاه آنتالیا بیلیم با دانشگاه‌های کشورهایی از قبیل آمریکا، چین، انگلیس  و کشور های عضو اتحادیه اروپا مشارکت، همکاری و تبادل علمی فعالی دارد.

تحصیل در ترکیه

دانشگاه تد آنکارا، عضو سه برنامه تبادل دانشجو می باشد. که با استفاده از آن دانشجویان تجربیات علمی خوبی در طول تحصیل بدست می آورند. این سه برنامه عبارتند از: برنامه اراسموس، مولانا، برنامه فارابی.

نوع دانشگاه خصوصی
زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
سال تاسیس 2009
شهر آنکارا
تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
آدرس وب سایت دانشگاه تد https://www.tedu.edu.tr 

آیا دانشگاه تد آنکارا مورد تایید ایران است؟

دانشگاه تد آنکارا، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا و آمریکا را دریافت کند. اما، در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

دانشگاه تد آنکارا مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را ندارید، این دانشگاه یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

نکته! دانشگاه تد آنکارا رشته های مهندسی را به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد. این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

در زیر یک پرونده موفق آکادمی کرمی را از دانشگاه تد آنکارا با 50% بورسیه برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کند:

 

تحصیل در دانشگاه تد آنکارا

رنکینگ دانشگاه تد آنکارا

رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت ان ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه تد آنکارا با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان دانشگاه‌های خصوصی مطرح ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
رتبه جهانی 601-800 Times Higher Education
رتبه داخلی 153 Edurank

شرایط پذیرش دانشگاه تد آنکارا 

پذیرش دانشگاه تد آنکارا در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و محدودیت سن و معدل ندارد. اما داشتن مدرک آزمون تریوس ترکیه یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

در زیر یک پرونده موفق آکادمی کرمی را از دانشگاه تد آنکارا با 50% بورسیه برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کند:

تحصیل در دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز دانشجو می‌پذیرد. شرایط تحصیل در این مقاطع معمولا شامل ارائه نتیجه آزمون ALES می‌شود. اما برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه تد آنکارا، داوطلبان ایرانی لزومی به ارائه نتیجه این آزمون ندارند و می‌توانند بدون شرکت در آزمون تحصیلات خود را ادامه دهند.

نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه تد آنکارا می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

مراحل پذیرش دانشگاه تد آنکارا

برای ارسال مدارک به دانشگاه، ترجمه ترکی یا انگلیسی آن ها الزامی می باشد، برای ترجمه شما می توانید هم از طریق دارالترجمه های رسمی و هم از طریق خود مجموعه آکادمی کرمی اقدام کنید. سپس با تکمیل فرایند ثبت نام و اپلای مدارک، به طور تقریب بین بازه زمانی 5 الی 6 روز کاری برگه پذیرش اولیه از سمت دانشگاه صادر می گردد.

داوطلب بعد از دریافت برگه پذیرش اولیه، برای ثبت ظرفیت به صورت قطعی و ثبت نام نهایی خود باید بیعانه شهریه یک سال تحصیل را که در برگه پذیرش مبلغ آن مشخص شده است را در بازه زمانی حداکثر دو هفته به شماره حساب دانشگاه واریز بنماید و با بارگذاری رسید واریزی در سایت دانشگاه، برگه تاییدیه ثبت نام نهایی را دریافت کند.

بعد از دریافت تاییدیه نهایی، دانشجو باید در بازه زمانی تعیین شده توسط دانشگاه ( از اوایل تیر ماه تا اواسط شهریور) برای ثبت نام حضوری و اخذ برگه دانشجو و انجام امور معادلسازی مدارک و دریافت اقامت دانشجویی در ترکیه اقدام نماید. آکادمی کرمی به طور کامل در تمامی این مراحل شما را همراهی خواهد نمود.

تحصیل بدون آزمون در دانشگاه تد آنکارا

دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه تد آنکارا بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه هر سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

شماره تماس

شهریه دانشگاه تد آنکارا 2024

دانشگاه تد آنکارا یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی متفاوت است. شهریه هایی که در زیر مشاهده می کنید با 50% بورسیه انحصاری مجموعه آکادمی کرمی می باشد.

نام رشته زبان تحصیل شهریه سالانه
روابط سیاسی و بین الملل انگلیسی 4.500
اقتصاد انگلیسی 4.500
 زبان و ادبیات انگلیسی انگلیسی 3.500
مهندسی کامپیوتر انگلیسی 4.500
معماری انگلیسی 4.500
مهندسی مکانیک  انگلیسی 4.500
برنامه نویسی کامپیوتر  انگلیسی 4.500
مهندسی عمران انگلیسی 4.500
مهندسی صنایع انگلیسی 4.500
مدیریت بیزینس انگلیسی 4.500
طراحی معماری داخلی  انگلیسی 4.500

زبان تحصیل در دانشگاه تد آنکارا

 آموزش در دانشگاه تد آنکارا در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان می بایست به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان انگلیسی دوره حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود، شرکت نماید و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

نکته! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه مدرک تافل با حداقل نمره 80 می باشد.

تبادل دانشجو در دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه تد آنکارا

 • اسکن پاسپورت
 • اسکن عکس 4*3
 • نتایج یکی از آزمون های SAT و TRYOS
 • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
 • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
 • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

*برای تحصیل رشته های مهندسی بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید علوم ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر و آتیلیم آنکارا را مطالعه بفرمایید.

بورسیه دانشگاه تد آنکارا

دانشگاه تد آنکارا هر سال تخفیف های خوبی را بر روی شهریه سالانه رشته های مختلف خود اعمال می کند، به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. آکادمی کرمی برای داوطلبان ممتاز ایرانی که رزومه علمی خوبی دارند، بورسیه های 50% و 100% تخفیف شهریه را از این دانشگاه دریافت می کند.

دانشکده های دانشگاه تد انکارا

دانشگاه تد ترکیه دارای پنج دانشکده به شرح زیر می باشد:

1.    دانشکده تعلیم و تربیت
2.    دانشکده مهندسی
3.    دانشکده علوم و هنر
4.    دانشکده اقتصاد و علوم اداری
5.    دانشکده معماری و طراحی

رشته های دانشگاه تد انکارا

طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توسط دانشگاه تد به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می‌شود که در ادامه به بیان برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. آموزش ریاضی
 2. علوم سیاسی
 3. مدیریت بازرگانی
 4. روانشناسی
 5. زبان انگلیسی
 6. اقتصاد
 7. جامعه شناسی
 8. طراحی صنعتی
 9. معماری
 10. مهندسی نرم‌افزار
 11. مهندسی صنایع
 12. مهندسی مکانیک

امکانات دانشگاه TED

مرکز فعالیت و مشاغل TEDU برای کمک به دانشجویان و آشنایی آن‌ها با مشاغل، قبل از فارغ‌التحصیلی طراحی ‌شده است و دانشجویان می‌توانند در این سیستم، مهارت‌های موردنیاز پس از فارغ‌التحصیلی را کسب کنند. در این مرکز با ارائه اطلاعات و مهارت‌های مرتبط، انتخاب‌های شغلی در اختیار دانشجویان دانشگاه تد قرار می‌گیرد و می‌تواند آن‌ها را به سمت بهترین مسیر شغلی برای آینده، راهنمایی کند.

درواقع در این مرکز با در نظر گرفتن استعداد، توانایی، علایق شخصی و… به دانشجویان برای تنظیم مشاغل مرتبط کمک می‌شود و درعین‌حال، فرصت‌های آموزشی نیز در حین فعالیت برای آن‌ها ایجاد می‌شود. از زمانی که دانشگاه ted اولین دانشجویان خود را پذیرفت، نسبت به تشکیل شورای دانشجویی اقدام نمود تا دانشجویان بتوانند مستقیماً خواسته‌ها، شکایات و دیدگاه خود را با سیستم اداری دانشگاه در میان بگذارند.

خوابگاه دانشگاه تد آنکارا

خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه TED، با کادری حرفه‌ای و خوش برخورد خود رویکردی دانشجو محور دارد. خوابگاه دانشجویی پسرانه 93 تختخوابی و خوابگاه دانشجویی 392 تخته دخترانه به دانشجویان دانشگاه TED و سایر دانشگاه‌ها خدمات‌رسانی می‌کند. خوابگاه‌های TEDU با هدف ایجاد امنیت و احساس راحتی و آسایش برای حمایت از زندگی تحصیلی و اجتماعی دانشجویان به گونه‌ای آماده شده است که همه نیازهای دانشجویان را برآورده کند. خوابگاه‌ها با فضاهای مشترک طراحی شده‌اند تا فرصت مطالعه، استراحت و فعالیت‌های اجتماعی را برای آن‌ها فراهم کنند.

این مجموعه خوابگاهی از جمله خوابگاه های آنکارا است کهنآآ در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی آسان و خوبی به دانشگاه تد آنکارا دارد. دانشجویان می‌توانند با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و مترو به راحتی به دانشگاه برسند. همچنین دسترسی سینماها، رستوران‌ها و مراکز خرید به راحتی امکان‌پذیر است.

خوابگاه دخترانه TEDU:

این خوابگاه متشکل از دو بلوک با ظرفیت 392 تخت در منطقه مصطفی کمال چانکایا واقع شده است که در چند قدمی ایستگاه مترو بیلکنت قرار دارد.

خوابگاه پسرانه TEDU:

این خوابگاه با ظرفیت 93 تخت در منطقه Maltepe-Anıttepe منطقه چانکایا واقع شده است که تا ایستگاه مترو فاصله کمی دارد.

خدمات درمانی دانشگاه تد TED

دانشجویان دانشگاه تد آنکارا می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل سلامت، از مراکز بداشتی درمانی مستقر در محوطه دانشگاه بهره‌مند شوند و خدمات معاینه، کمک‌های اولیه و… را به‌صورت رایگان دریافت کنند. موارد درمانی فوری در این پایگاه‌ها و موارد جدی‌تر در صورت نیاز به بیمارستان انتقال داده می‌شوند. همچنین دانشجویان دانشگاه ted می‌توانند در طول هفته و بدون محدودیت از استخر و باشگاه تناسب اندام این دانشگاه استفاده کنند و فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی ارائه‌شده توسط باشگاه‌ها و انجمن‌ها را دنبال کنند.

شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد. اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

دانشگاه هالیچ / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام  / ینی یوزییل

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا