ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیه

دانشگاه مدیپول آنکارا در ترکیه✔شرایط پذیرش و شهریه 2024

 • اطلاعیه مهم 1: برای پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول آنکارا داوطلبان می توانند بدون محدودیت سن و معدل اقدام بنمایند.

  اطلاعیه مهم 2: شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه مدیپول آنکارا برای دندانپزشکی سالانه به زبان انگلیسی 20.196 دلار و به زبان ترکی 18.360 دلار، پزشکی به زبان انگلیسی سالانه 21.420 دلار و به زبان ترکی 18.360 دلار، داروسازی به زبان انگلیسی سالانه 11.016 دلار و به زبان ترکی 9.180 دلار و رشته فیزیوتراپی به زبان ترکی 4.590 دلار است. 

  اطلاعیه مهم 3: ثبت نام دانشگاه مدیپول آنکارا برای سال تحصیلی 2025_2024 آغاز شد، جهت کسب اطلاعات و دریافت مشاوره تخصصی و پذیرش رایگان با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  اطلاعیه مهم 4: بورسیه 100% برای تمامی رشته های چهار سال دانشگاه مدیپول آنکارا اعلام شد! برای کل چهار سال تحصیل و یکسال دوره آمادگی زبان رایگان به زبان ترکی برابر با 12.000 دلار و به زبان انگلیسی 14.000 دلار می باشد.

  معرفی کامل دانشگاه مدیپول آنکارا

  دانشگاه مدیپول آنکارا یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2018 در پایتخت کشور ترکیه شهر انکارا تاسیس شد. شعبه دوم آن که شعبه اصلی و قدیمی آن بشمار می آید در سال 2009 در شهر استانبول ترکیه تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از بهترین و پیشرفته ترین دانشگاه های موجود در کشور ترکیه است و امکانات گوناگون و فراوانی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است.

  دانشگاه مدیپول آنکارا مانند اکثر دانشگاه‌های ترکیه در برنامه‌های تبادل دانشجویی اراسموس پلاس با دانشگاه‌های اروپایی، در برنامه مولانا با دانشگاه‌های دنیا و در برنامه با فارابی با دانشگاه‌های ترکیه مشارکت فعال دارد. از همین رو بسیاری از دانشجویان ترک و خارجی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل خود در این کشور انتخاب می کنند و دانشگاه مدیپول تبدیل به یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های این کشور شده است.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2018
  شهر آنکارا
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت

  آدرس دانشگاه مدیپول آنکارا

  دانشگاه مدیپول آنکارا در مرکز شهر آنکارا، پایتخت ترکیه قرار دارد. پردیس مرکزی این دانشگاه با نام «آنافارتالار» به مراکز اصلی حمل و نقل، ایستگاه قطار، اتوبوس، مینی بوس و فرودگاه بسیار نزدیک است. این فاصله کوتاه دانشگاه با وسایل نقلیه عمومی، باعث می‌شود دانشجویان راحت و سریع به مقصد برسند. همچنین دانشگاه مدیپول آنکارا فاصله کمی با مراکز فرهنگی، هنری و ورزشی دارد که دانشجویان در کنار تحصیل می‌توانند از این امکانات استفاده کرده و به فعالیت‌های مختلف بپردازند.

  آیا دانشگاه مدیپول آنکارا مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه مدیپول آنکارا، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه مدیپول آنکارا به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه مدیپول آنکارا

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه مدیپول آنکارا با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  شرایط پذیرش دانشگاه مدیپول آنکارا

  پذیرش دانشگاه مدیپول آنکارا در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه مدیپول آنکارا بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا

  داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا اقدام کنند. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد و خوشبختانه امکان تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا به هر دو زبان ترکی و انگلیسی به راحتی امکانپذیر است.

  ***شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه مدیپول آنکارا برای رشته پزشکی سالانه به زبان ترکی 18.360 دلار و به زبان انگلیسی  21.420 دلار می باشد.

  نکته! مدرک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول آنکارا در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال می باشد. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول آنکارا بدون محدودیت سن و معدل می باشد و داوطلبان صرفا با سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان خود می توانند برای پذیرش د این دانشگاه اقدام بنمایند. دانشگاه مدیپول انکارا رشته دندانپزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد و یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی در پایتخت کشور ترکیه می باشد.

  ***شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دندانپزشکی دانشگاه مدیپول آنکارا به زبان ترکی 18.360 دلار به زبان انگلیسی 20.196 دلار در سال است.

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا دارای تاییدیه کشور های آمریکا،کانادا و عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل سالانه داوطلبان خارجی زیادی تقاضای پذیرش از این دانشگاه را دارند. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا برای  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا فقط به زبان ترکی می باشد.

  برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا ارائه مدرک زبان ترکی TOMER سطح B2 مورد نیاز است. اگر مدرک زبان ندارید، باید موفق به کسب امتیاز قابل قبول در آزمون مهارت زبان دانشگاه شوید. البته اگر که به زبان تسلط کافی ندارید می توانید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه شرکت کنید.

  پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول آنکارا برای مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دوره دبیرستان داوطلب می باشد. متقاضی با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 14 می تواند به راحتی برای ثبت نام این رشته اقدام بنماید.

  ***شهریه سال تحصیلی 2025_2024 فیزیوتراپی دانشگاه مدیپول آنکارا در مقطع کارشناسی به زبان ترکی 4.590 دلار در سال است.

  تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیپول آنکارا

  مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مدرک کارشناسی می باشد. لذا، تمامی داوطلبان برای دریافت مجوز تاسیس داروخانه باید مقطع کارشناسی ارشد این رشته را نیز تحصیل کنند. رشته داروسازی در دانشگاه مدیپول آنکارا به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و تاییدیه کشور های غضو اتحادیه اروپا را دارد. لذا، یکی از دانشگاه های پر تقاضا برای تحصیل دانشجویان ایرانی می باشد.

  ***شهریه سال تحصیلی 2025_2024 رشته داروسازی دانشگاه مدیپول آنکارا به زبان ترکی 9.180 دلار و به زبان انگلیسی 11.016 دلار در سال است.

  تحصیلات تکمیلی در دانشگاه مدیپول انکارا

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه مدیپول آنکارا بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  ساختمان پردیس دانشگاه مدیپول آنکارا در مرکز شهر
  دانشگاه مدیپول آنکارا با دسترسی بسیار عالی51

  بورسیه دانشگاه مدیپول انکارا

  اگر میزان شهریه دانشگاه مدیپل آنکارا به بودجه شما نمی‌خورد، بهتر است بدانید که این دانشگاه برنامه بورسیه‌های متنوعی خود راهی برای کاهش هزینه‌های تحصیلی دانشجویان در نظر گرفته است. برخی از این بورسیه‌ها به شرح زیر هستند:

  1. تخفیف خواهر برادری: در صورتی که خواهر و برادری در این دانشگاه تحصیل کنند، برای هرکدام آن‌ها 10% تخفیف شهریه در نظر گرفته می‌شود.
  2. تخفیف کلاس‌ آمادگی اختیاری: دانشجویانی که در یک کلاس آمادگی اختیاری شرکت می‌کنند، در آن کلاس 25% تخفیف خواهند گرفت.
  3. تخفیف معلولین: دانشجویانی که دارای ناتوانی 40% یا بیش‌تر هستند، 15% تخفیف شهریه خواهند گرفت.
  4. بورسیه تحصیلی برتر: به دانشجویان برتر کمک هزینه ماهانه و اقامت و غذای رایگان تعلق می‌گیرد.
   • 100 دانشجوی برتر: 6000 لیر
   • دانشجویان بین 101 تا 250 نفر اول : 4000 لیر
   • دانشجویان بین 251 تا 500 نفر اول : 3000 لیر
   • دانشجویان بین 501 تا 750 نفر اول: 2000 لیر
   • دانشجویان بین 751 تا 1000 نفر اول: 1000 لیر

  دانشکده های دانشگاه مدیپول آنکارا

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم اداری و اجتماعی
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم سیاسی

  رشته های دانشگاه مدیپول آنکارا

  در دانشکده‌های دانشگاه مدیپول آنکارا در ترکیه شمار زیادی از رشته‌های پرطرفدار ارائه می‌شود که سالانه دانشجویان زیادی در آن‌ها مشغول به تحصیل می‌شوند.‌ این رشته‌های پرطرفدار به شرح زیر هستند:

  • پزشکی 
  • دندانپزشکی
  • داروسازی 
  • حقوق 
  • علر وم تغذیه
  • گفتادرمانی
  • مامایی
  • کار درمانی 
  • فیزیوتراپی
  • پرستاری
  • گاسترونومی
  • معماری داخلی
  • روانشناسی 
  • تجارت بین الملل
  • سامانه اطلاعات مدیریت
  • مهندسی رایانه 
  • علوم سیاسی و روابط بین الملل 

  مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه مدیپول انکارا

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  اعتبارات بین المللی دانشگاه مدیپول آنکارا

  دانشگاه مدیپول آنکارا تنها در سه سال گذشته توانسته است مهم ترین اعتبارات بین المللی از جمله اعتبارنامه های زیر را کسب کند:

  • بنیاد ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزش داروسازی (eczakder).
  • بنیاد اعتباربخشی مدیریت بازرگانی بین المللی (FIBAA).
  • بنیاد ارزشیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزش پرستاری (هپدک).
  • کمیسیون مشترک بین المللی برای ارزیابی و اعتباربخشی بیمارستان (JCI).
  • بنیاد ارزشیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزشی علوم بهداشتی (سابک).
  • بنیاد ارزشیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی (تپداد).

  تبادل دانشجو دانشگاه مدیپول آنکارا

  دانشگاه مدیپول آنکارا، عضو فعال انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) و سیستم اراسموس است. برنامه تبادل دانشجوی اراسموس یکی از بزرگترین و گسترده ترین برنامه های تبادل دانشجو در اتحادیه اروپا و جهان است و از طریق آن به دانشجو این امکان را می دهد که یک ترم یا سال تحصیلی را در دانشگاهی که دانشجو انتخاب می کند بگذراند و آن را انجام دهد.

  زمانی که دانشجو پس از فارغ التحصیلی مدرک تحصیلی خود را دریافت می کند، ثابت می شود که او یک ترم یا بیشتر در مؤسسه آموزشی دیگری تحصیل کرده است، که باعث می شود مدرک او برای سایر دانشجویان قوی تر شود.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  امکانات دانشگاه مدیپول آنکارا

  دانشگاه مدیپول آنکارا بخشی از برنامه اراسموس است که دانشجویان خود را قادر می سازد تا چندین دوره تحصیل خود را در یکی از کشورهای تحت قرارداد اراسموس ادامه دهند.

  • دانشگاه مدیپول آنکارا دارای آزمایشگاه های فنی بسیاری است  که فناوری اطلاعات مدرن را در خود جای داده است.
  • دارای مراکز آموزش عملی مانند کلینیک دندانپزشکی و آزمایشگاه آموزشی برای دانشجویان پرستاری است.
  • برنامه های آموزشی آن با رعایت استانداردهای بین المللی کیفیت آکادمیک با کیفیت بالا ارائه می شود.
  • برنامه های آموزشی آن علاوه بر زبان ترکی به زبان انگلیسی نیز می باشد.
  • این دانشگاه دارای یک کتابخانه عظیم در بسیار از زمینه ها، مانند علوم، ادبیات، هنر و علوم اجتماعی است.
  • این دانشگاه انواع مختلفی از خوابگاه ها را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. در کنار این خوابگاه ها، انواع اقامتگاه های خصوصی نیز وجود دارد که می توانند از آنها استفاده کنند.

  پردیس دانشگاه یک ساختمان کلاسیک زیبا در فاصله کمی پیاده روی از تمام مکان های تاریخی شهر است. همچنین در میان تمام کافه ها و رستوران های مرکز آنکارا قرار دارد. حمل و نقل به سایر نقاط شهر نیز به راحتی انجام می شود. ایستگاه‌های اتوبوس و ایستگاه‌های مترو زیادی در اطراف محوطه دانشگاه وجود دارد که می‌توانند شما را به هر نقطه‌ای از شهر که می‌خواهید ببرد.

  این دانشگاه همچنین یک کافه تریا سلف سرویس در محوطه خود ایجاد کرده است. این کافه تریا هر روز یک وعده غذایی برای همه دانش آموزان سرو می کند. همچنین کافه دیگری در حیاط خلوت دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند در تمام طول روز از آن استفاده کنند

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا