ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
مقالات

دانشگاه کادیر هاس استانبول در ترکیه✔شرایط پذیرش + شهریه 2024

دانشگاه کادیر هاس در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است و در سال 1997 توسط آقای کادیر هاس که زندگی خود را وقف آموزش و پرورش کرد، تاسیس شد. دانشگاه کادیر هاس به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر ترکیه و یکی از 3000 دانشگاه برتر جهان شهرت شگفت انگیزی دارد. بیش از 7000 دانشجو را در 5 دانشکده در محوطه خود گنجاند و فارغ التحصیلی 11795 دانشجو را جشن گرفت.

پردیس Kadir Has ترکیبی از طرح های باستانی و مدرن است. با این پردیس، دانشگاه کدیر هاس به سطح بالایی از تحصیلات رسیده است، زیرا امکانات متنوع علمی، پژوهشی، عملی و فرهنگی را برای دانشجویان فراهم می کند. با آزمایشگاه های مجهز، کلاس های درس، مرکز شغلی و کتابخانه مرکزی. علاوه بر انواع مختلف باشگاه های ورزشی و دانشجویی.

این پردیس همچنین شامل 7 دانشکده به شرح زیر است: علوم طبیعی و مهندسی، حقوق، اقتصاد و مدیریت، هنر و طراحی، علوم اجتماعی، هنرهای کاربردی و ارتباطات.

این دانشگاه توسط کشورهای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است و مشارکت های زیادی با دانشگاه های بریتانیا و آمریکا دارد. دارای کادر آموزشی برجسته از بریتانیا و آمریکا است. بنیانگذار آن، آقای کادر هاس، زندگی خود را وقف آموزش و پرورش کرد. این دانشگاه از طریق پنج دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی، علوم اقتصادی و اداری، ارتباطات، حقوق و هنرهای زیبا و همچنین دانشکده های فنی حرفه ای تمام تلاش خود را صرف مطالعه و تحقیق کرد و خود را به عنوان یک مرکز بین المللی برای توسعه و توسعه تثبیت کرد. تحقیق علمی. یکی از مهمترین چیزهایی که او گفت: “ما تلاش خواهیم کرد تا بهترین را برای کشورم انجام دهیم.” در راستای این شعار، هدف ما تسهیل آموزش، توسعه،

آنها به دانش آموزان فرصت می دهند تا به اهداف خود برسند:

1) کار بر اساس استانداردهای کیفیت بین المللی در حالی که هزینه های تحصیل خود را در سطوح متوسط ​​نگه می داریم.

2) ارائه بورس تحصیلی به همه دانش آموزانی که معدل بالایی دارند.

3) دادن حق دسترسی به دانش آموزان برای دسترسی به امکانات پیشرفته تکنولوژیکی و منابع فکری.

4) تشویق به بیان آزادانه عقیده در بین اساتید، دانشجویان و ایده های خلاقانه. ما بر روابط انسانی مثبت و یک محیط دموکراتیک برای بحث فکری تمرکز می کنیم.

5) ترویج پروژه های مسئولیت اجتماعی که به محیط زیست و جامعه کمک می کند و دانش آموزان ما را تشویق می کند تا شهروندانی مسئولیت پذیر باشند.

مکان: بخش اروپایی استانبول ، منطقه فاتیح

رتبه بندی دانشگاه ها

دانشگاه Kadir has در بین 100 دانشگاه برتر ترکیه با رتبه 75 قرار دارد. این دانشگاه در رتبه 890 بهترین دانشگاه آسیا و در بین 2500 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

#2482 در رده بندی جهانی

# 890 در رتبه بندی قاره ای

رتبه 75 در رتبه بندی کشوری

دانشکده ها دانشگاه کادیر هاس

 

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه کدیر هاس با هدف تربیت وکلای مجرب برای مشارکت در تحقق قانون و عدالت، تشکیل قانون اساسی با اصول حقوق جهانی را با کادر علمی خود به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی

در دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی، آموزش در چهار گروه اقتصاد، روابط بین‌الملل، علوم سیاسی و مدیریت دولتی و روانشناسی ادامه دارد.

دانشکده ارتباطات

این دانشکده با اعضای هیئت علمی فارغ التحصیل از بهترین دانشگاه های جهان و ترکیه آموزش می دهد. کارکنان دانشکده توسط مدرسان پاره وقت متشکل از متخصصانی که به دلیل موفقیت در حرفه خود شناخته می شوند، پشتیبانی می شوند، که لازمه برقراری ارتباط با بخش در زمینه ارتباطات است.

دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی

این دانشکده فارغ التحصیلان مبتکر، محقق و کارآفرین را در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک، مهندسی برق و الکترونیک و غیره جذب می کند.

دانشکده هنر و طراحی

این دانشکده در رشته های معماری، طراحی داخلی، تئاتر و غیره به دانشجویان ارائه می دهد.

 

چه چیزی دانشگاه کدیر هاس را خاص می کند؟

دانشگاه Kadir Has یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه است و در بین پنجاه دانشگاه برتر ترکیه قرار دارد. این دانشگاه همواره در حال پیشرفت در رتبه بندی دانشگاه های جهان است تا جایگاه خود را در بین پانصد دانشگاه برتر جهان به دست آورد.

دانشگاه کادیر هاس توسط شورای آموزش عالی ترکیه (YÖK) تایید شده است و یک دانشگاه معتبر و شناخته شده در اروپا و سراسر جهان است.

دانشگاه کدیر هاس با تنوع برنامه های آموزشی خود متمایز است تا بتواند تمام خواسته های جاه طلبانه دانشجویان را برآورده کند و همگام با پیشرفت دائمی دوران باشد، زیرا 69 برنامه آموزشی در رشته های مختلف ارائه می دهد.

استانداردهای بین المللی کیفیت آموزشی، پایه هایی است که دانشگاه کدیر هاس در ارزیابی مستمر برنامه های تحصیلی خود و تدوین برنامه های درسی آموزشی در تمامی گرایش ها در پاسخ به تحولات بین المللی بر آن استوار است و نیازهای دانشجویان برای پیشرو بودن در این زمینه است. دانشگاه های ترکیه و بین المللی

دانشگاه کدیر هاس با همکاری با دانشگاه های مطرح بین المللی توانسته به دانشجویان خود برای ادامه تحصیل در خارج از کشور کمک کند تا به هدف خود مبنی بر تبدیل شدن به یک دانشگاه بین المللی پیشرو در مرکز استانبول دست یابد.

دانشگاه کدیر هاس مشتاق جذب مشهورترین دانش پژوهان و برترین دانشگاهیان و انتخاب آنها از معتبرترین دانشگاه های جهان و استفاده از همه امکانات و توانایی ها برای ارائه بهترین کیفیت آموزشی است.

دانشگاه کدیر هاس با زیرساخت های مدرن و پیشرفته خود متمایز است که شامل یک پردیس مدرن است که در آن دانشگاه علاقه مند به حفظ اندازه کلاس های کوچک به منظور کسب آموزش بهتر و کیفیت آموزشی عالی بوده است.

دانشگاه Kadir Has انگلیسی را به عنوان زبان تحصیلی در دانشکده ها و بخش های مختلف خود پذیرفته است تا دانشجویان بتوانند فرصت های بین المللی خود را در زمینه تحصیل و کار به دست آورند.

دانشگاه کادیر هاس از موقعیت ممتازی در مرکز استانبول اروپایی برخوردار است، در مکانی که سنت و مدرنیته با هم تلاقی می کنند و به وسایل حمل و نقل مختلف نزدیک است و دسترسی دانشجویان را از تمام مناطق استانبول به آن آسان می کند.

پردیس دانشگاه کدیر هاس

 •  دانشگاه Kadir Has در مرکز بخش اروپایی استانبول در امتداد شاخ طلایی معروف در منطقه فاتح واقع شده است.
 • موقعیت این دانشگاه تاریخی و معتبر است. متصل به شبکه حمل و نقل عمومی و نزدیک به کلیه مراکز خدماتی و موسسات دولتی، زندگی و حمل و نقل دانشجویان بین المللی را تسهیل می کند.
 • دانشگاه کدیر هاس دارای پردیسی است که مدرنیته و اصالت را با هم ترکیب می کند و مجهز به جدیدترین ابزارها و امکانات تکنولوژیکی برای ترویج تحقیقات علمی است.
 • پردیس دانشگاه کدیر هاس همچنین شامل دانشکده های علمی، آموزشگاه های حرفه ای و تحصیلات تکمیلی می باشد. در سال 2003، پردیس برنده جایزه نوسترا برای میراث فرهنگی به منظور تجلیل از برتری خود در بازسازی مکان تاریخی شد.
 • پس از پیوستن به دانشگاه کدیر هاس، یک کتابچه راهنما در مورد اطلاعات مورد نیاز در مورد تحصیلات دانشگاهی، سیاست های آموزشی و زندگی در ترکیه به دانشجو ارائه می شود.

پردیس دانشگاه کدیر هاس 2

.

مزایای دانشگاه کدیر هاس 2

اهداف دانشگاه کدیر هاس

 • فراهم کردن محیطی مناسب برای آموزش و تحقیقات علمی و کاربردی، معادل دانشگاه های پیشرو در سراسر جهان.
 • ارائه دوره های آموزشی مدرن و دقیق با تمرکز بر نوآوری و توسعه.
 • اتخاذ بهبود مستمر خدمات ارائه شده به دانشجویان و اساتید و اتخاذ مشارکت اجتماعی که در خدمت چشم انداز ترکیه باشد.
 • تضمین پایداری مالی با توسعه ساختار اقتصادی دانشگاه در خدمت آرمان ها و استراتژی دانشگاه

 

اعتبارنامه های دانشگاه کدیر هاس

 • به رسمیت شناختن بین المللی به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های اتحادیه اروپا.
 • برنامه پیمان جهانی برای آموزش عالی
 • اتحادیه دانشگاه های اروپا (EUA)
 • OECD – مدیریت نهادی در آموزش عالی (IMHE)
 • رصدخانه-منشور بزرگ دانشگاه ها
 • انجمن بین المللی روسای دانشگاه ها (IAUP)
 • TASSA، ACUNS، MUNI
 • تقدیر از برنامه فارابی برای ترکیه و بسیاری از کشورهای جهان از جمله کانادا، آمریکا و استرالیا
 • به رسمیت شناختن برنامه اراسموس، یکی از برنامه های اتحادیه اروپا. این کشور با بیش از 220 دانشگاه در سراسر جهان قراردادهای مبادله ای دارد

اهداف دانشگاه کدیر هاس 2

تخصص ها، برنامه های تحصیلات تکمیلی و شهریه در دانشگاه کدیر هاس

تخصص با مدرک لیسانس در دانشگاه کدیر هاس

تمام تخصص ها به جز حسابداری و مدیریت مالی به زبان انگلیسی در دسترس هستند که فقط به زبان ترکی تدریس می شوند. با این حال، رشته های تئاتر، حقوق و مهندسی صنایع به زبان های انگلیسی و ترکی در دسترس هستند. هزینه برای تمام تخصص ها 5400 دلار در سال است. رشته های تخصصی باقی مانده عبارتند از:

مهندسی مولکولی و ژنتیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، املاک و مستغلات، و ارزیابی دارایی، تجارت بین المللی و لجستیک، طراحی محصولات صنعتی، طراحی گرافیک، طراحی ارتباطات بصری، معماری داخلی و طراحی محیطی عمومی، معماری، و اطلاعات، رسانه های جدید، رادیو، تلویزیون و فیلم، تبلیغات، اقتصاد، علوم سیاسی و مدیریت دولتی، روابط بین الملل، فرهنگ و ادبیات آمریکایی، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، تجارت و امور مالی بین المللی، سیستم های اطلاعات مدیریت و بانکداری و بیمه.

توجه: مدت تحصیل برای کلیه گرایش ها چهار سال می باشد.

 

برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه کدیر هاس

برنامه های حقوق عمومی و حقوق خصوصی فقط به زبان ترکی تدریس می شود. با این حال، تمام برنامه های زیر در رسانه انگلیسی آموزش در دسترس هستند:

مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع، مهندسی مالی، زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک، مطالعات معماری و شهرسازی، سیستم های اطلاعات مدیریت، حفاظت از میراث فرهنگی، فیلم و نمایش، مطالعات ارتباطات، ارتباطات شرکتی، و مدیریت روابط عمومی، مدیریت روابط عمومی، رسانه های جدید، طراحی، سینما و تلویزیون، انرژی و توسعه پایدار، روانشناسی، مدیریت بازرگانی، بازاریابی، بانکداری و امور مالی، اقتصاد و مدیریت ریسک.

توجه: مدت زمان تحصیل برای کلیه رشته ها دو سال می باشد. هزینه تمام برنامه ها 6000 دلار در سال است.

دکتری برنامه های دانشگاه کدیر هاس

دکتری برنامه در حقوق عمومی و برنامه کارشناسی ارشد در حقوق خصوصی فقط به زبان ترکی تدریس می شود. با این حال، تمام برنامه های زیر در رسانه انگلیسی آموزش در دسترس هستند:

مهندسی الکترونیک، سیستم های اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک، بانکداری و مالی، اقتصاد و روابط بین الملل

توجه: مدت زمان تحصیل برای کلیه رشته ها دو سال می باشد. هزینه تمام برنامه ها 10000 دلار در سال است.

توجه: دسته تخفیف با توجه به معدل شما و گواهینامه های بین المللی اخذ شده تعیین می شود. تخفیف نهایی پس از ارسال مدارک از طریق ما تعلق می گیرد.

تخصص ها، برنامه های تحصیلات تکمیلی و شهریه در دانشگاه کدیر هاس 2

مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه کدیر هاس

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی:

 

 • یک عکس شخصی
 •  گواهی فارغ التحصیلی  دبیرستان
 • ریز نمرات سه سال
 • پاسپورت
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی و یا ترکی در صورت وجود(  اختیاری )

مدارک مورد نیاز برای دانشجویان کارشناسی ارشد:

 • دانشجو باید خارجی باشد
 •  پاسپورت
 •  گواهی فارغ التحصیلی  دبیرستان
 • ریز نمرات سه سال
 • گواهی فارغ التحصیلی کارشناسی
 • ریز نمرات کارشناسی
 • حداقل معدل لیسانس 2/4
 • مدرک  زبان انگلیسی( تافل )
 • مدرک زبان ترکی ( تومر)

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه کدیر هاس 2

بورسیه دانشگاه کدیر هاس

 • بورسیه تحصیلی برای برنامه های کارشناسی با معافیت 25٪ تا 100٪ از شهریه در دسترس است.
 • بورسیه های تحصیلی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) با معافیت های 25، 50 و 100 درصدی از شهریه در دسترس است.
 • دانشگاه بر اساس معدل متقاضی، دسته بندی بورسیه را تعیین می کند.
 • بورسیه های کامل ارائه شده توسط دانشگاه کدیر هاس بسیار محدود است و فقط برای درخواست اولیه در دسترس است.
 • همه بورسیه ها بر اساس تعالی اعطا می شوند (بر اساس معدل دانش آموز در هر سال تحصیلی)
 • دانشگاه کدیر هاس در بیش از 20 گرایش دانشگاهی بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.
 • کلیه متقاضیانی که مایل به اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کدیر هاس هستند باید آزمون مهارت زبان انگلیسی (TOEFL و IELTS) را ارائه دهند.
 • دانشجویان بین المللی نیز می توانند از بورسیه تحصیلی دانشگاه کدیر هاس بهره مند شوند

دارای کمیته آینده شغلی

دانشگاه کدیر هاس علاوه بر برنامه های آکادمیک به خوبی طراحی شده خود، در تلاش است تا مشاوره شغلی رایگان و ارائه کارآموزی و همچنین فرصت های شغلی در شرکت های چند ملیتی، بانک ها، بیمارستان ها و سایر موسسات را برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه دهد. همچنین چندین نمونه CV را ارائه می دهد و به آنها کمک می کند که چگونه می توانند یک نامه علاقه مندی حرفه ای بنویسند.

خدمات بهداشتی

دانشگاه کدیر هاس مجهز به مراکز درمانی و همچنین مرکز مشاوره روانشناسی است که در مواقع اضطراری آماده ارائه مشاوره پزشکی به دانشجویان و کارکنان دانشگاه می باشد.

باشگاه های دانشجویی

دانشگاه کدیر هاس از دانشجویان حمایت می کند تا بخشی از باشگاه های دانشجویی برای بهبود مهارت ها و ذهنیت خود باشند. باشگاه‌های دانشجویی در پانل‌های بحث، کنفرانس‌ها، مسابقات ورزشی و رویدادها شرکت می‌کنند، آنها همچنین با اشکال مختلف ارتباطات دیجیتال یا رویدادهایی مانند کنسرت و تئاتر تعامل دارند.

به عنوان مثال، اما نه محدود به:

 • باشگاه فرهنگی و هنری
 • باشگاه اتحادیه اروپا
 • باشگاه داوطلبان
 • باشگاه تبلیغات
 • باشگاه حقوق بشر و دموکراسی
 • باشگاه سینما
 • باشگاه محیط زیست
شهریه رشته های مختلف دانشگاه کادیر هاس
تخصص سال های تحصیل زبان هزینه های سالیانه
قانون 4 ترکی 12000
دلار 5400 دلار
اقتصاد 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
روابط بین المللی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
علوم سیاسی و مدیریت دولتی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
روانشناسی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
روابط عمومی و تبلیغات 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
طراحی ارتباطات بصری 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
رادیو، تلویزیون و سینما 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
رسانه های جدید 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
سیستم های مدیریت اطلاعات 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
مدیریت کسب و کار 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
تجارت و امور مالی بین المللی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
مهندسی رایانه 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
الکترونیک و مهندسی برق 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
مهندسی صنایع 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
زیست شناسی مولکولی و ژنتیک 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
معماری 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
طراحی داخلی و طراحی محیطی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
طراحی محصولات صنعتی 4 انگلیسی 12000
دلار 5400 دلار
تئاتر 4 ترکی 12000
دلار 5400 دلار

 

زندگی دانشجویی

فضای داخلی پردیس سیبالی دانشگاه کدیر هاس به مساحت 45000 متر مربع با دانشکده ها، موسسات، دانشگاه و ریاست جمهوری و همچنین کلاس های درس، آزمایشگاه ها و کتابخانه مرکزی دانشگاه می باشد.

دانشگاه کدیر هاس دارای یک مرکز ورزشی شامل سالن بدنسازی، اتاق استودیو، رختکن مردانه و زنانه و اتاق مربی ورزش در سالن ورزشی واقع در پردیس سیبالی می باشد. رشته های هندبال، والیبال، بسکتبال، بدمینتون، تنیس، تنیس روی میز، کاراته در سالن ورزشی برگزار می شود. همچنین، یک زمین بسکتبال در فضای باز، یک زمین مینی فوتبال در فضای باز و یک قایق‌خانه متعلق به تیم بیل در شاخ طلایی روبروی پردیس سیبالی وجود دارد.

این دانشگاه دارای یک مرکز بهداشتی درمانی واقع در پردیس دانشگاه کدیر هاس است که به دانشجویان خدمات بهداشتی ارائه می دهد. علاوه بر این، در ازای سهم اندکی، به دانشجویان بیمه درمانی نیز ارائه می شود. همچنین می توانند از مشاوره روانشناسی رایگان استفاده کنند.

برای دانشجویانی که علاقه مند هستند 34 باشگاه دانشجویی وجود دارد که می توانند در آنها شرکت کنند.

خوابگاه دانشگاه کادیر هاس که Konforist نام دارد اولین و تنها پروژه اسکان دانشجویی راحت و مجهز در ترکیه است که توسط شرکت سرمایه گذاری خوابگاه خصوصی اروپایی تحت رهبری شرکت ساخت و ساز و مدیریت پروژه اروپا با همکاری بهترین متخصصان و موسسات با تجربه در مدیریت اقامت در ترکیه. این مکان هر گونه امکاناتی را که شما نیاز دارید فراهم می کند.

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا