ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه ایستینیه استانبول ترکیه: رنکینگ + لوکیشن + شهریه 2024

 • مهم ترین سوالات درباره دانشگاه ایستینیه استانبول در ترکیه

  شرایط پذیرش از دانشگاه ایستینیه استانبول چگونه است؟

  دانشگاه ایستینیه استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که پذیرش آن بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. این دانشگاه در اکثر رشته ها محدودیت سن و معدل ندارد. اما، برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی سن باید کمتر از 29 سال باشد.

  آیا دانشگاه ایستینیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزرات علوم ایران است؟

  مدرک دانشگاه ایستنیه فقط مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. ولی، به دلیل سطح بالای کیفیت آموزش و استقبال بی نظیر دانش آموزان ایرانی احتمال دریافت تاییدیه وزارت بهداشت ایران را در سال های آتی خواهد داشت. 

  شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه ایستینیه؟

  مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال و مدرک آن معادل دکترا است. پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه ایستینیه بدون آزمون است و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. هزینه تحصیل پزشکی با پرداخت نقد شهریه طی دو قسط تا قبل از شروع سال تحصیلی شامل تخفیف می شود. شهریه سالانه پزشکی ترکی با تخفیف 15.500 دلار و انگلیسی 23.760  است.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ایستینیه؟

  مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع دکترا است. پذیرش رشته دندان پزشکی از  دانشگاه ایستینیه صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. دانشجو با پرداخت نقد شهریه دندانپزشکی تا قبل از شروع سال تحصیلی می تواند بورسیه خوبی را دریافت کند. هزینه سالانه دندانپزشکی ترکی با تخفیف 13.000 دلار و انگلیسی 20.196 است.

  شرایط تحصیل دارو سازی در دانشگاه ایستینیه؟

  مدت تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع کارشناسی است. پذیرش داروسازی از دانشگاه ایستینیه بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. داوطلب  با پرداخت نقد شهریه دارو سازی تا قبل از شروع سال تحصیلی می تواند هزینه کمتری پرداخت کند. هزینه سالانه دارو سازی ترکی با تخفیف  دلار و انگلیسی  است.

  تحصیل در دانشگاه ایستینیه استانبول با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان پنج سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه صد در صد را برای تحصیل در دانشگاه ایستینیه استانبول دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه صد، پرداخت نقد شهریه کل دوره رشته مورد نظر در می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه ایستینیه استانبول  سالانه 4.200 دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 16.800 دلار به دانشگاه پرداخت کند، اما با استفاده از شرایط این بورسیه تحصیلی، خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه های تحصیل در ترکیه را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین 8.500 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره رشته فیزیوتراپی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  خبر خوب اینکه با استفاده ازشرایط بورس 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد!

   

  بورسیه صددرصد دانشگاه ایستینیه استانبول

   

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه ایستینیه استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  معرفی دانشگاه ایستینیه استانبول ترکیه 

  دانشگاه ایستینیه (İstinye University) یکی از دانشگاه‌های خصوصی ترکیه است. که در سال 2015 توسط MLP Care Group (بزرگ‌ترین شرکت مراقبت‌های بهداشتی در ترکیه) در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه به صورت تخصصی بر روی آموزش رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی متمرکز است.

  دانشگاه ایستینیه به داشتن معروف ترین بیمارستان های ترکیه مفتخر است. دارای 34 بیمارستان تخصصی در سراسر ترکیه می باشد که به دانشگاه قطب پزشکی ترکیه تبدیل شده است.

  هزینه تحصیل در دانشگاه ایستینیه نسبت به هزینه تحصیل در سایر دانشگاه‌های اروپایی به مراتب مناسب‌تر است. این دانشگاه از طریق معاهدات بین‌المللی مانند اراسموس به تبادل دانشجو با دانشگاه‌های اروپایی می‌پردازد. رنکینگ دانشگاه ایستینیه در کشور ترکیه بسیار خوب بوده و در میان برترین دانشگاه‌های این کشور قرار دارد.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس انگلیسی و ترکی
  سال تاسیس 2015
  شهر  استانبول
  تاییدیه دانشگاه تایید علوم  ایران، آمریکا، کانادا و اروپا
  رنکینگ جهانی QS  5495
  نحوه پذیرش بدون آزمون با سوابق تحصیلی
  آدرس وب سایت دانشگاه https://www.istinye.edu.tr/en

  آدرس دانشگاه ایستینیه ترکیه

  دانشگاه ایستینیه در بخش اروپایی استانبول واقع شده است. این دانشگاه دارای دو پردیس میباشد. پردیس اصلی آن در منطقه وادی و پردیس دوم آن در منطقه توپکاپی است. تمامی رشته ها بجز رشته فیزیوتراپی در پردیس وادی هستند.

  شرایط پذیرش دانشگاه ایستینیه

   

  پذیرش دانشگاه ایستینیه در تمامی مقاطع بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدودیت سن و معدل می توانند با استفاده از مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان برای تحصیل در رشته مورد نظر اقدام کنند.

  در چند سال اخیر دانشگاه ایستییه به دلیل  تعداد بالای شعب بیمارستان، کیفیت آموزش و تجهیزات پیشرفته مورد استقبال داوطلبان ایرانی زیادی قرار گرفته است به همین دلیل ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه در بازه زمانی بسیار محدودی تکمیل می شوند.

  دانشگاه ایستینبه به تمامی فارغ التحصیلان خود تضمین ویزای کار را می دهد، به همین دلیل بعد از اتمام تحصیل می توانند در بیمارستان های خود دانشگاه مشغول به کار شوند. 

  دانشگاه ایستینیه مورد تایید ایران

  دانشگاه ایستینیه یک دانشگاه خصوصی است که توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ترکیه نظارت می‌شود. بنابراین، می‌توان گفت که دانشگاه ایستینیه در زمینه‌های پزشکی و بهداشت توسط وزارت بهداشت ترکیه تأیید شده است و از این نظر به عنوان یک دانشگاه معتبر در این حوزه شناخته می‌شود.

  این دانشگاه اگرچه مورد تائید اروپا و آمریکا است اما در حال حاضر در بین لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار ندارد، ولی با توجه به پیشرفت های روز افزون این دانشگاه از لحاظ سطح اموزش احتمال تایید شدن این دانشگاه در سال های اینده وجود دارد.

  اگر در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه تحصیل کنید و بخواهید در ایران مشغول به کار شوید، باید آزمون دیگری را بگذرانید و با قبولی در آن، اجازه فعالیت در ایران خواهید داشت. البته در اکثر موارد دانشجوها به ایران برنمی‌گردد و در کشور ترکیه یا یک کشور اروپایی مشغول به کار می‌شوند.

  دانشگاه ایستینیه استانبول در سال تحصیلی 2023_2022 مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفت. این دانشگاه به دلیل سطح کیفیت آموزش بالا به زودی تاییدیه وزارت بهداشت ایران را  اتخاذ خواهد کرد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ایستینیه 

  دانشکده پزشکی دانشگاه ایستینیه فعالیت خود را در سال تحصیلی 2016-2017 آغاز کرد. موقعیت مکانی دانشکده آن در بخش اروپایی استانبول منطقه وادی می باشد. مدت زمان تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال است. این دانشگاه رشته پزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی  ارائه می دهد. نسبت شهریه آن به زبان ترکی کمتر از انگلیسی می باشد.

  داوطلبان خارجی برای پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه ایستینیه می توانند بدون آزمون و بر اساس مدارک مقطع دبیرستان اقدام کنند. در چند سال اخیر بدلیل افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان از دانشگاه ایستینیه، تقاضا برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی این دانشگاه بسیار افزایش پیدا کرده است.

  از مهم ترین مزیت های دانشگاه ایستینیه ارائه بورس 50% تخفیف شهریه می باشد. که از لحاظ مالی برای داوطلبان ایرانی بسیار مقرون به صرفه می باشد. در واقع با پرداخت کامل شهریه قبل از شروع سال تحصیلی، دانشجو بورسیه خوبی برای کاهش هزینه های تحصیل دریافت می کند. بدلیل محدودیت ظرفیت این شرایط ویژه در سریع ترین زمان با کارشناسان با تجربه آکادمی کرمی تماس بگیرید و از جزئیات آن مطلع شوید.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ایستینیه

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه ایستینیه در بخش اروپایی استانبول پردیس وادی تاسیس شده است. این دانشکده شامل سه دپارتمان تخصصی لابراتور و ازمایشگاه های دندان پزشکی برای دانشجویان می باشد، به طوری که هر دانشجو تجهیزات تخصصی دندان پزشکی مختص به خود را دارد و دانشجویان اصلا نیازی به استفاده مشترک از وسایل ندارند.

  اساتید دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه از مجرب ترین اساتید نام آور ترکیه می باشند. دانشگاه ایستینه دانشکده تخصصی رشته های علوم پزشکی مخصوصا رشته دندانپزشکی می باشد. رشته دندان پزشکی در ترکیه پنج سال به طول می انجامد. آینده شغلی بسیار درخشانی پیش روی فارغ التحصیلان دندان پزشکی دانشگاه ایستینیه می باشد.

  رشته دندان پزشکی در دانشگاه ایستینیه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. هزینه تحصیل این رشته  به زبان ترکی نسبت به دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب است. به همین دلیل، ظرفیت آن در بازه زمانی کوتاه تکمیل می شود. شهریه سالانه دندان پزشکی دانشگاه ایستینیه با اعمال بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی سالانه 13.000 دلار است.

  تحصیل دارو سازی در دانشگاه ایستینیه 

  رشته داروسازی در دانشگاه ایستینه استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی در تمامی مقاطع ارائه می شود. دانشکده داروسازی این دانشگاه در پردیس وادی بخش اروپایی استانبول واقع شده است. رشته دارو سازی در ترکیه معادل مقطع کارشناسی می باشد و داوطلبان برای دریافت مدرک دکترا دارو سازی باید مقطع ارشد این رشته را آموزش ببینند.

  تمامی فارغ التحصیلان رشته دارو سازی از دانشگاه ایستینیه موفق به دریافت مجوز تاسیس داروخانه در ترکیه شده اند. شهریه سالانه رشته دارو سازی به زبان ترکی 10 هزار دلار و به زبان انگلیسی 12 هزار دلار است.

  مهم ترین ویژگی های انتخاب تحصیل دارو سازی در ترکیه عبارتند از:1.دوره های عملی و تئوری رشته دارو سازی در داتنشگاه ایستینیه از همان سال اول با هم شروع می شوند. 2. فارغ التحصیلان دارو سازی این دانشگاه به مدت 7 ماه بعد از اتمام تحصیل در دارو خانه های ترکیه مشغول به کار می شوند.

  دانشگاه ایستینیه به دانشجویان برتر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی این امکان را می دهد که دو سال اخر تحصیلی خود را در دانشگاه های برتر دنیا مانند دانشگاه آکسفورد بگذرانند.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه ایستینیه

  دانشگاه ها بر اساس برخی پارامترهای مشخص، از نظر ملی و جهانی رتبه بندی می گردند. دانشگاه ایستینیه ترکیه با این که مدت زمان زیادی از تاسیس ان نمی‌گذرد، اما با عملکرد خوبی که در زمینه ی علمی و آموزشی داشته، توانسته رتبه های درخشانی در این دو سطح کسب نماید.

  رنکینگ دانشگاه ایستینیه 2023

  سطح رتبه دهی رتبه مرجع رنکینگ
  رتبه جهانی 5495 توسط QS رنکینگ جهانی
  رتبه ملی 114 Edurank

  برنامه تبادل دانشجو در دانشگاه ایستینیه

  برنامه تبادل دانشجو در حقیقت قراردادی میان دانشگاه‌های بین‌المللی مختلف است که به دانشجویان اجازه می‌دهد یک تا دو ترم از دوران تحصیل خود را در دانشگاهی دیگر سپری کنند. برخی از مزایای این برنامه‌ها عبارت اند از یادگیری زبان جدید، کسب تجربه‌های نوین، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر، آشنایی با کشورها و فرهنگ‌های جدید و … . برنامه‌های تبادل دانشجو می‌تواند پلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر باشد.

  دانشگاه ایستینیه عضو سیستم ارسموس تبادل دانشجو با دانشگاه های برتر بین المللی می باشد. دانشگاه روابط قوی با دانشگاه های معتبر اروپایی در کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان، اسپانیا، پرتغال، جمهوری چک، لهستان، رومانی، سویس، و کشور های غیر اروپایی مانند کره جنوبی، آمریکا، چین و … همکاری می‌نماید.

  دانشگاه ایستینیه عضو سیستم اراسموس تبادل دانشجو با دانشگاه های برتر دنیا می باشد، با استفاده از این بورسیه تمامی دانشجویان می توانند به مدت یک سال تحصیلی در یکی از کشور های پیشرفته تجربیات علمی خوبی را کسب کنند.

   

  دانشگاه ایستینیه از دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف در دانشگاه خود استقبال می‌کند و فضای خوبی را برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. این دانشگاه علاوه بر اراسموس+ و برنامه‌های تبادل بین‌المللی، با همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان، خود را به یک موسسه آموزشی جهانی و علمی تبدیل کرده است.

  دانشگاه ایستینیه مورد تایید وزارت علوم ایران و همینطور مدرک آن دارای تاییدیه آمریکا و اتحادیه اروپا می باشد.

  مدرک زبان مورد نیاز تحصیل در دانشگاه ایستینیه 

  دانشگاه ایستینیه اکثر رشته ها را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهند، که دانشجو متناسب با علاقه خود زبان تحصیل را انتخاب می کند. توجه داشته باشید که شهریه اکثر این رشته ها برای به زبان ترکی بسیار کمتر از انگلیسی می باشد.

  پیشنهاد آکادمی کرمی به داوطلبان ایرانی جهت سهولت در روند یادگیری،  انتخاب تحصیل به زبان به ترکی است. چرا که علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به گذارندن موفق دوره های عملی در ترکیه و برقراری ارتباط راحت بامردم ترک می شود.

  نکته مهم! انتخاب تحصیل به زبان ترکی هیچ تاثیری بر اعتبار مدرک شما نخواهند داشت، چراکه در مدرک اعطایی از سمت دانشگاه زبان تحصیل قید نخواهد شد.

  خبر خوب اینکه! برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر داوطلبان باید از سطح زبان کافی برخوردار باشند. به همین دلیل دانشجو می تواند در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی کسب کند یا از قبل با توجه به زبان تحصیل، یکی از مدارک تافل زبان انگلیسی یا تومر زبان ترکی را به دانشگاه ارائه دهد.

  نگران نباشید! اگر از سطح زبان کافی برخوردار نیستید و یا مدرک زبان ندارید، شما می توانید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان خود را در دانشگاه ایستینیه به صورت حضوری شرکت کنید و از آموزش های کامل زبان بهره مند شوید.

  قیمت دوره کالج زبان ترکی  : 1500 دلار در سال.

  قیمت دوره کالج زبان انگلیسی : 5000 دلار در سال.

  مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشگاه ایستینیه 

   مقطع کارشناسی

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

   مقطع ارشد 

  1. ریز نمرات کارشناسی به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  2. اصل یا گواهی مدرک کارشناسی به همراه زبان ترکی یا انگلیسی
  3. مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر (در صورت وجود/ داشتن مدرک الزامی نمی باشد)

   مقطع دکترا 

  1. ریز نمرات کارشناسی و اصل یا گواهی مدرک کارشناسی به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  2. ریز نمرات ارشد و اصل یا گواهی مدرک ارشد به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  3. مدرک زبان انگلیسی تافل یا مدرک زبان ترکی تومر ( داشتن مدرک الزامی می باشد)
  4. تز پایان نامه به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی

  دانشکده‌های دانشگاه ایستینیه

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم بهداشتی و سلامت
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی

  بیمارستان دانشگاه ایستینیه استانبول 

  دانشگاه ایستینیه ارای سه بیمارستان زنجیره ایی VM Medical Park، Liv Hospital و Medical Park در شهر استانبول می باشد، که بیش از 30 شعبه دارند. این بیمارسنتان ها جزء بهترین و مجهز ترین بیمارستان های استانبول به حساب می آیند. به همین دلیل دانشگاه ایستینه به یکی از قطب های پزشکی ترکیه تبدیل شده است. علاوه بر این بسیاری از دانشجویان موفق این دانشگاه می‌توانند پس از فارغ التحصیلی در این بیمارستان ها مشغول به کار شوند و آینده شغلی خود را تامین نمایند.

  پردیس دانشگاه ایستینیه ترکیه

  دانشگاه ایستینیه دارای یک پردیس جامع  پردیس در قلب شهر استانبول منطقه وادی قرار دارد به این نام نامگذاری شده است. این پردیس یکی از لوکس ترین و مدرن ترین پردیس های دانشگاهی ترکیه به شمار می آید. تمامی دانشکده های دانشگاه ایستینیه در آن قرار دارند. در نزدیکی این پردیس خوابگاه های مجهز تحت قرار داد دانشگاه ایستینیه وجود دارند که به راحتی قابل دسترسی می باشد.

  شهریه دانشگاه ایستینه استانبول 2024

  از آن جایی که دانشگاه Istinye یک دانشگاه خصوصی در کشور ترکیه محسوب می‌شود؛ در نتیجه هزینه تحصیل در آن در مقایسه با هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور کمی بالاتر است. هزینه تحصیل براساس مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهدبود.

  رشته های چهار ساله دانشگاه ایستینیه از جمله رشته های پیراپزشکی، مهندسی، مدیریت و … بدون آزمون و با بورسیه می باشد. هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه ایستینیه به زبان ترکی به طور میانگین 4.540 دلار و به زبان انگلیسی 6.500 دلار است.

  بورسیه دانشگاه ایستینیه 

  برای پرداخت شهریه، چند روش در نظر گرفته شده است. یکی از روش‌ها این است که شخص هزینه کل دوره تحصیل خود را به صورت یکجا از ابتدای دوره به طور نقد پرداخت کند؛ که این روش با سقف 10 درصد تخفیف روبرو خواهد شد. اما روش دیگری که وجود دارد، پرداخت سالانه است و هر سال، هزینه مربوط به آن دو ترم پیش رو پرداخت خواهد شد.

  اما روش منحصر بفرد و ویژه‌ای که دانشگاه ایستینیه استانبول به دانشجویان بین‌الملل و سایر متقاضیان تحصیل در این دانشگاه معرفی کرده، اخذ وام از بانک‌های ترکیه‌ای به منظور پرداخت شهریه دانشگاه است. در این روش دانشگاه ایستینیه استانبول یک معرفی‌نامه رسمی در اختیار دانشجو قرار داده و شخص به بانک ارجاع می‌شود. پس از این بانک کل هزینه شهریه را یکجا پرداخت کرده و در مقابل دانشجو متعهد می‌شود تا در 8 قسط مبلغ وام را تسویه کند.

  امکانات در دانشگاه ایستینیه

  دانشگاه ایستینیه به شدت بر ایجاد فرصت های برابر برای رشد دانشجویان در هر دو پردیس تمرکز دارد. همچنین پردیس وادی استانبول از تکنیک های جدید و مدرنی استفاده می کند که برای دانشجویان در طول دوره تحصیلی آنها مفید است.

  دانشجویان دارای یک سالن مطالعه بزرگ هستند و بسته به رشته تحصیلی خود می توانند به راحتی به آزمایشگاه های تحقیقاتی و آموزشی دسترسی داشته باشند. یک کتابخانه بزرگ نیز در پردیس وادی وجود دارد که تمام نیازهای آموزشی دانش آموزان را برآورده می کند.
  برای حمل و نقل، خدمات شاتل مداوم بین پردیس توپکاپی و وادی استانبول ارائه می شود. جدای از آن، خدمات شاتل از نقاط مرکزی استانبول به دانشگاه وجود دارد.
  دانشجویان می توانند در اوقات فراغت خود به بسیاری از رستوران ها و کافه های واقع در کنار پردیس Vadi Istanbul دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، دانشگاهیان و دانشجویان می توانند از پارکینگ مرکز خرید وادی استانبول نیز استفاده کنند.

  • سالن سخنرانی
  • سالن غذاخوری
  • سالن ورزشی سرپوشیده
  • ظرفیت 4000 دانشجو
  • 37 کلاس درس
  • 47 آزمایشگاه
  • کتابخانه
  • سالن های مطالعه
  • امکانات ورزشی، اجتماعی و فرهنگ

  خوابگاه دانشگاه ایستینیه استانبول

  دانشگاه ایستینیه استانبول خوابگاه رسمی در داخل پردیس‌ها یا خارج از آن‌ها ندارد. اما در عین حال با برخی از خوابگاه‌های خصوصی نزدیک به پردیس اصلی طرف قرارداد است. این خوابگاه‌ها، به دانشجویان بین‌المللی که تأییدیه دانشگاه ایستینیه استانبول داشته باشند، تخفیفات ویژه‌ای اعطا می‌کنند اما به هر حال باید در نظر داشت که خوابگاه تحت مدیریت مستقیم و رسمی دانشگاه نیست.

  اغلب این خوابگاه‌ها امکانات قابل قبولی داشته و ظرفیت مناسبی دارند. در مجموع می‌توان گفت دانشگاه ایستینیه استانبول، 10 خوابگاه را به دانشجویان بین‌الملل پیشنهاد کرده که از این تعداد 7 مورد منحصراً دخترانه، 2 مورد پسرانه و 1 مورد پسرانه و دخترانه است. برای دسترسی به ریز قیمت‌ها و پلن‌های مختلف اقامت می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

  آیا دانشگاه ایستنیه خوابگاه دانشجویی دارد؟

  خیر این دانشگاه در هیچ کدام از پردیس های خود خوابگاه رسمی ندارد؛ اما با بسیاری از خوابگاه های خصوصی نزدیک به دانشگاه  تحت قرار داد می باشد.

  رنکینگ دانشگاه ایستینیه چقدر است؟

  دانشگاه ایستینیه یکی از دانشگاه های خصوصی تازه تاسیس ترکیه میباشد. رتبه آن در بین دانشگاه های جهان 5495 و در سطح دانشگاه های ترکیه 114 است.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۹ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا