ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه بیکنت استانبول ترکیه: شرایط پذیرش + خوابگاه + شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه بیکنت ترکیه

  دانشگاه بیکنت یا Beykent üniversitesi یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 1997 توسط آدام چلیک، بنیانگذار Beykent Education تاسیس شد. دانشگاه بیکنت رشته های پزشکی و دندان پزشکی را به صورت تخصصی ارائه می دهد و دانشجویان مختلفی از سراسر جهان دارد.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.
  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 1997
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه علوم ایران، کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت www.beykent.edu.tr

  آدرس دانشگاه بیکنت ترکیه

  دانشگاه بیکنت دارای چهار پردیس در مناطق مختلف بخش اروپایی استانبول است، پردیس دانشکده های علوم پزشکی این دانشگاه در منطقه بیلیکدوزو استانبول قرار دارد. دسترسی به تمامی پردیس های این دانشگاه به راحتی امکان پذیر است.

  دانشگاه بیکنت ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه بیکنت ترکیه، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تاییداتحادیه اروپا قرار بگیرد. لذا مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته های علوم پزشکی، مهندسی، هنری، مدیریتی و … قابل قبول کشور های اروپایی است و ارزشیابی می شود.
  با توجه به درخواست بالای داوطلبان ایرانی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان خارجی از عملکرد آموزشی این دانشگاه، احتمال اینکه در سال های آتی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد، بسیار بالا است. این دانشگاه از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران خارج شده است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه بیکنت

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه بیکنت استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه قرار بگیرد.

  دانشگاه بیکنت جزء 50 دانشگاه برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در تمامی رشته ها  مورد تایید کشور های عربی و عضو اتحادیه اروپا می باشد.

  دانشگاه بیکنت استانبول به تمامی فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم آبی یا ماوی دیپلما ارائه می دهد. که با استفاده از این مدرک، دانشجویان می توانند به راحتی برای ادامه تحصیل و یا ورود به بازار کار در اروپا اقدام بنمایند.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید. 

  شرایط پذیرش دانشگاه بیکنت 

  پذیرش دانشگاه بیکنت در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا، تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودی SAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه بیکنت استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  شهریه دانشگاه بیکنت در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50 درصد تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تحصیلی در دانشگاه بیکنت ترکیه و همچنین دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه کافی است با مشاوران و کارشناسان آکادمی کرمی تماس بگیرید. آکادمی کرمی پشتیبان آموزشی شما در تمامی مراحل تحصیل می باشد.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه بیکنت

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه بیکنت استانبول دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ دلار نخواهید داشت.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه بیکنت استانبول پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

  شماره تماس

  پذیرش تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیکنت

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه بیکنت بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه بیکنت 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از دانشگاه بیکنت می توانید سایت اصلی این دانشگاه به آدرس www.beykent.edu.tr را مطالعه کرده و جهت مشاوره تحصیلی در این دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر کشور ترکیه با مشاوران و کارشناسان آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

   

  زبان تحصیل در دانشگاه بیکنت

  زبان تحصیل در دانشگاه بیکنت، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته های چهار سال الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  نکته! دانشجویانی که پیشتر در دبیرستان های کشور ترکیه دیپلم گرفته باشند نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی ذکر شده نخواهند داشت.

  دانشکده های دانشگاه بیکنت

  دانشگاه خصوصی بیکنت 9 دانشکده دارد که در اینجا اسامی آن‌ها را نام می‌بریم؛

  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده علوم و هنر
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده فنی و مهندسی و معماری

  رشته های دانشگاه بیکنت 

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • فیزیوتراپی و توان‌بخشی
  • پرستاری
  • مامایی
  • حقوق
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی عمران
  • مهندسی کامپیوتر
  • دامپزشکی
  • مدیریت بازرگانی
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • علوم سیاسی
  • جامعه‌شناسی
  • معماری

  تحصیل پزشکی در دانشگاه بیکنت

  مدرک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه بیکنت در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  دانشگاه بیکنت دپارتمان تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد، که دارای یک بیمارستان تخصصی با سابقه بالای فعالیت می باشد. دانشجویان پزشکی این دانشگاه دوره های عملی خود را به طور کامل در این بیمارستان می گذرانند.

  نکته! داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی به زبان ترکی در دانشگاه بیکنت اقدام کنند. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال و شهریه آن سالانه به زبان ترکی 14.500 دلار می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیکنت

  به دلیل امکانات و شهریه مقرون به صرفه دانشگاه بیکنت استانبول، سالانه متقاضیان زیادی از کشور های مختلف عربی و کشور ایران برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه بیکنت اقدام می کنند. زبان تدریس در این دانشکده ترکی می باشد و طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است. شهریه این دانشگاه سالانه 13.500 دلار می باشد، که شرایط پرداخت شهریه به صورت اقساط برای داوطلبان امکان پذیر است.

  دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه بیکنت ترکیه در سال 2017 تاسیس شد.

  تبادل دانشجو در دانشگاه بیکنت

  دانشگاه بیکنت ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  دانشگاه بیکنت یکی از اعضای برنامه تبادل دانشجوی بین المللی اراسموس است، که به دانشجویان خود این فرصت را می دهد که یک ترم در یکی از 130 دانشگاه برتر در 22 کشور مختلف اروپایی تحصیل کنند.

  امکانات دانشگاه بیکنت استانبول

  دانشگاه بیکنت استانبول یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه بوده و با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون سعی در تربیت دانشجویانی کوشا، خلاق و متفکر دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مساحتی درحدود 28 هزار متر مربع
  • بیش از 60 لابراتوار علمی و آموزشی
  • 11 ورزشگاه و باشگاه ورزشی
  • زمین های متعدد فوتبال، بسکتبال، والیبال و …
  • کتابخانه های عظیم با ظرفیت بیش از 300 هزار کتاب
  • چندین سالن کنفرانس مجزا
  • بیش از 90 ورکشاپ
  • بیش از ده آمفی تئاتر

  پردیس های دانشگاه بیکنت ترکیه

  دانشگاه بیکنت دارای 4 پردیس است:

  • پردیس آیازاگ ماسلاک: پردیس اصلی دانشگاه بیکنت است. این پردیس از محیط آموزشی پر جنب و جوشی برخوردار است، زیرا شامل دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده هنرهای زیبا و دانشکده ارتباطات است. کلاس های درس برای هر کالج، کارگاه ها، آزمایشگاه ها، یک تئاتر و استودیو برای آموزش، کافه ها، رستوران ها و یک کتابخانه بزرگ در این پردیس واقع شده است.
  • پردیس بیلیکدوزو: شامل دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده هنر و علوم، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده علوم بهداشت،  دانشکده فنی و حرفه ای علاوه بر همه موارد است. امکانات مهم دانشکده های موجود مانند آزمایشگاه ها، مراکز، کارگاه ها، کتابخانه و کلینیک های شبیه سازی برای تربیت دانشجویان دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی.
  • پردیس هادیمکوی: شامل دانشکده اقتصاد و علوم اداری و یک مدرسه حرفه ای می باشد.
  • پردیس تقسیم: شامل دانشکده حقوق است.

  خوابگاه دانشگاه بیکنت ترکیه

  دانشگاه بیکنت ترکیه در محوطه خود، دارای خوابگاه اختصاصی دخترانه و پسرانه میباشد و همینطور با خوابگاه های نزدیک دانشگاه تحت قرار داد می باشد. هزینه خوابگاه و هزینه های زندگی دانشجوییی در اطراف دانشگاه بیکنت بین بازه 500 الی 600 دلار در ماه متغیر است. برای دریافت لیست خوابگاه های تحت قرار داد دانشگاه بیکنت می توانید با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۳ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا