ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه ینی یوزییل استانبول ترکیه: شرایط پذیرش + خوابگاه + شهریه 2024

 • اطلاعیه مهم 1: ثبت نام دانشگاه ینی یوزییل استانبول برای سال تحصیلی 2025-2024 آغاز شد! 

  اطلاعیه مهم 2:  بورسیه 100% دانشگاه ینی یوزییل استانبول برای سال تحصیلی 2025-2024 اعلام شد! 

  اطلاعیه مهم 3:  قیمت بورسیه 100% دانشگاه ینی یوزییل استانبول برای کل دوه تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی 34.000 دلار، فیزیوپی 5.000 دلار می باشد. 

  *** آکادمی کرمی به عنوان نماینده مستقیم دانشگاه ینی یوزییل استانبول آماده ارائه خدمات مشاوره، پشتیبانی و اخذ پذیرش رایگان شما در این دانشگاه می باشد. 

  معرفی کامل دانشگاه ینی یوزییل

  دانشگاه ینی یوزییل (Yeni Yuzyil University) یکی از دانشگاه های خصوصی مطرح ترکیه است، که در سال 2009 تاسیس شد. این دانشگاه توسط بنیاد بهداشت و آموزش وطن ترکیه تاسیس شده و در تلاش است تا به یکی از برترین دانشگاه ها در سطح ملی و بین المللی تبدیل شود.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.
  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2009
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت yeniyuzyil.edu.tr

  دانشگاه ینی یوزییل رشته های پزشکی و دندان پزشکی را به صورت تخصصی ارائه می دهد و دانشجویان مختلفی از سراسر جهان دارد. این دانشگاه دارای یک بیمارستان پزشکی مورد تایید JCI با 117 کلینیک و 12 اتاق عمل است، که خدمات خود را به تمام شهروندان ترکیه ارائه می دهد و دانشجویان دانشگاه نیز با آنها آموزش های عملی می بینند.

  معرفی دانشگاه ینی یوزییل استانبول

  آدرس دانشگاه ینی یوزییل استانبول

  دانشگاه ینی یوزییل در یکی از بهترین مناطق ترکیه با دسترسی خیلی آسان قرار دارد. این دانشگاه در بخش اروپایی شهر استانبول، منطقه توپکاپی واقع شده است. تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان در محوطه دانشگاه وجود دارد. خدماتی مثل خوابگاه دخترانه و پسرانه، متروبوس، سالن های غذایی متنوع و مراکز خرید قرار دارد.

  آیا دانشگاه ینی یوزییل ترکیه مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه ینی یوزییل استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه ینی یوزییل به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  بورسیه فیزیوتراپی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول

  رتبه و رنکینگ دانشگاه ینی یوزییل استانبول 

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه ینی یوزییل استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه  قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه ینی یوزییل

  پذیرش دانشگاه ینی یوزییل در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه ینی یوزییل استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  شهریه دانشگاه ینی یوزییل در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50 درصد تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه ینی یوزییل بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه ینی یوزییل

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل استانبول دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ دلار نخواهید داشت.

  بورسیه دانشگاه ینی یوزییل استانبول

  به طور مثال: هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در دانشگاه ینی یوزییل استانبول سالانه 12.500 دلار است، یعنی در مجموع پنج سال دانشجو باید 62.500 دلار شهریه به دانشگاه پرداخت کند. اما، با استفاده از شرایط بورسیه 100% داوطلب با پرداخت میانگین 32 الی 34 هزار دلار در زمان پذیرش اولیه دیگر در طول کل دوره تحصیل دندانپزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد. این شرایط برای تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و … قابل استفاده خواهد بود.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ینی یوزییل

   داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی به زبان ترکی در دانشگاه ینی یوزییل اقدام کنند. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال و شهریه دانشگاه ینی یوزییل استانبول برای رشته پزشکی سالانه به زبان ترکی 12.500 دلار می باشد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه ینی یوزییل

  دانشگاه ینی یوزییل دپارتمان تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد، که دارای یک بیمارستان با 14 سال سابقه فعالیت می باشد. دانشجویان پزشکی این دانشگاه دوره های عملی خود را به طور کامل در این بیمارستان می گذرانند.

  نکته! مدرک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ینی یوزییل در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ینی یوزییل

  به دلیل امکانات و شهریه مقرون به صرفه دانشگاه ینی یوزییل استانبول، سالانه متقاضیان زیادی از کشور های مختلف عربی و کشور ایران برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه ینی یوزییل اقدام می کنند. زبان تدریس در این دانشکده ترکی می باشد و طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است. شهریه این دانشگاه سالانه 12.500 دلار می باشد، که شرایط پرداخت شهریه به صورت اقساط برای داوطلبان امکان پذیر است.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ینی یوزییل

  تبادل دانشجو در دانشگاه ینی یوزییل

  دانشگاه ینی یوزییل استانبول عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  دانشگاه ینی یوزییل عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو با 46 دانشگاه در کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و به دانشجویان خود فرصت تحصیل به مدت یک سال تحصیلی در اروپا را ایجاد کرده است.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  شهریه دانشگاه ینی یوزییل استانبول

  با توجه به اینکه دانشگاه ینی یوزوییل استانبول جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه محسوب می شود دارای شهریه بالاتری به نسب دانشگاه های دولتی می باشد، اما به نسبت دانشگاه های خصوصی جزو ارزانترین دانشگاه های خصوصی است، برای مشاهده لیست شهریه های این دانشگاه به تفکیک رشته جدول زیر را مشاهده نمایید:

  دانشگاه ینی یوزییل چندین روش جهت سهولت پرداخت شهریه بصورت نقد و اقساط را به دانشجویان خود ارائه می دهد.
  رشته زبان تحصیل شهریه سالانه (دلار)
  پزشکی ترکی 12.500
  دندانپزشکی ترکی 12.500
  داروسازی ترکی 7.500
  حقوق ترکی 2.300
  فیزیوتراپی ترکی 2.300
  پرستاری ترکی 2.300
  روانشناسی ترکی 2.300
  طراحی گرافیک ترکی 2.300
  طراحی داخلی  ترکی 2.300
  رادیو، سینما و تلویزیون ترکی 2.300
  مهندسی پزشکی ترکی 2.300
  مدیریت کسب و کار ترکی 2.300
  تغذیه و رژیم غذایی انگلیسی 2.300
  تجارت بین المللی و تدارکات ترکی 2.300

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه ینی یوزییل 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دانشگاه می توانید سایت اصلی این دانشگاه به آدرس www.en.yeniyuzyil.edu.tr  را مطالعه کرده و برای مشاوره تحصیل در این دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر کشور ترکیه با مشاوران برتر آکادمی کرمی  تماس بگیرید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  زبان تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل استانبول 

  زبان تحصیل در دانشگاه ینی یوزییل، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  دانشگاه ینی یوزییل فقط رشته های ادبیات زبان انگلیسی و تغذیه را به  را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته های چهار سال الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  دانشکده های دانشگاه ینی یوزییل

  دانشگاه ینی یوزییل استانبول با داشتن 10 دانشکده در زمینه های مختلف اموزشی هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان ایرانی این دانشگاه پذیرش تحصیلی می‌گیرند. در ادامه لیست دانشکده‌های این دانشگاه به همراه برخی دیگر از رشته های ارائه‌شده در آن‌ها برایتان آورده شده است:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم اقتصادی و اداری
  • دانشکده فنی و مهندسی و معماری
  • دانشکده علوم و ادبیات
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنرهای زیبا

  رشته های دانشگاه ینی یوزییل

  • پزشکی 
  • دندانپزشکی
  • دارو سازی 
  • معماری 
  • مهندسی برق و الکترونیک 
  • مهندسی پزشکی 
  • طراحی داخلی و دکوراسیون 
  • پرستاری 
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • حقوق 
  • طراحی گرافیک 
  • هنر 
  • زبان و ادبیات انگلیسی 
  • روانشناسی

  پردیس های دانشگاه ینی یوزییل

  • پردیس دکتر آزمی افلواغلو (پردیس اصلی واقع در منطقه باغ گردو )
  • پردیس شیریت اولو (مرکز آموزشی مداوم)
  • پردیس بی اوغلی (دارای بیمارستان و دانشکده دندانپزشکی)
  • پردیس تکسیم (در میدان تکسیم و دارای دانشکده هنر های زیبا)
  • پردیس قاضی عثمان پاشا (دارای بیمارستان تخصصی و دانشکده پزشکی)

  امکانات دانشگاه ینی یوزییل استانبول 

  دانشگاه ینی یوزییل یکی از برترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در تلاش است تا به یکی از برترین دانشگاه ها از نظر سطح آموزشی، علمی و رفاهی تبدیل شود و از همین رو بهترین و با کیفیت ترین امکانات را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود در نظر گرفته است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آزمایشگاه های به روز و مجهز با برترین امکانات روز دنیا
  • کتابخانه های بزرگ و مجهز
  • امکان اسکان آسان دانشجویان در خوابگاه های تمیز و مجهز دخترانه و پسرانه
  • کافی شاپ ها، سالن های غذاخوری و …
  • بیمارستان تخصصی آموزشی دانشگاه
  • کلوپ ها و انجمن های دانشجویی در زمینه های گوناگون
  • امکان دریافت بورسیه تحصیلی

  خوابگاه دانشگاه ینی یوزییل استانبول 

  دانشگاه ینی یوزییل استانبول در محوطه خود، دارای خوابگاه اختصاصی دخترانه و پسرانه کب اشد و همینطور با خوابگاه های نزدیک دانشگاه تحت قرار داد می باشد. هزینه خوابگاه و هزینه های زندگی دانشجوییی در اطراف دانشگاه ینی یوزییل بین بازه 500 الی 600 دلار در ماه متغیر است.برای دریافت لیست خوابگاه های تحت قرار داد دانشگاه ینی یوزییل می توانید با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  سوالات متداول درباره دانشگاه ینی یوزییل استانبول 

  آیا دانشگاه ینی یوزییل ترکی یک دانشگاه معتبر است؟

  بله مدرک دانشگاه ینی یوزییل مورد تایید کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند المان، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، سوئد، سوئیس و …می باشد.

  آیا دانشگاه ینی یوزییل امکان تبادل دانشجو با اتحادیه اروپا را دارد؟

  بله این دانشگاه در سال 2009 تاسیس شده است و از همان سال سیستم تبادل دانشگاه به اتحادیه اروپا راه اندازی شده است.

  شهریه رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ینی یوزییل چقدر است؟

  شهریه سالانه پزشکی ترکی 11.400دلار و دندانپزشکی ترکی سالانه 10.640 دلار می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا