ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهدانشگاه های ترکیه

دانشگاه فنرباغچه استانبول ترکیه✔ شرایط پذیرش+شهریه 2024

 •  

  اطلاعیه مهم 1: ثبت نام دانشگاه فنرباهچه استانبول برای سال تحصیلی 2025-2024 آغاز شد!

  اطلاعیه مهم 2: بورسیه 100% تمامی رشته های چهار سال مقطع کارشناسی از جمله فیزیوتراپی دانشگاه فنرباغچه موجود می باشد. 

  اطلاعیه مهم 3: قیمت بورسیه 100% رشته فیزیوتراپی دانشگاه فنرباغچه برای کل چهار سال و یک سال دوره زبان ترکی $5.500 می باشد و همینطور برای کل چهار سال و یک سال دوره آمادگی زبان انگلیسی $6.500 می باشد.

  اطلاعیه مهم 4: شهریه داروسازی دانشگاه فنرباغچه استانبول به زبان ترکی سالانه $6.000 و به زبان انگلیسی $8.000 می باشد. 

  اطلاعیه مهم 5: شهریه فیزیوتراپی دانشگاه فنرباغچه استانبول به زبان ترکی سالانه $2.500 و به زبان انگلیسی $3.000 می باشد.

  معرفی کامل دانشگاه فنرباغچه استانبول

  دانشگاه خصوصی فنرباغچه در سال 1998 توسط تیم ورزشی فنرباغچه ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه که در ابتدا به عنوان یک موسسه بهداشت و فرهنگ فعالیت می کرد، بعداً به طور رسمی و قانونی مجوز دانشگاه خود را در سال 2016 از دادگاه دادگستری ترکیه دریافت کرد.

  دانشگاه فنرباهچه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با دانشگاه های معتبر اروپایی می باشد. که فرصت تحصیل به مدت یک سال تحصیلی را در بهترین دانشگاه های اروپا، برای دانشجویان خود فراهم می سازد.

  دانشگاه فنرباهچه یکی از تخصصی ترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته فیزیوتراپی و تربیت بدنی می باشد و در چند سال اخیر داوطلبان ایرانی زیادی با کمک بورسیه 50% تخفیف شهریه در این انشگاه مشغول به تحصیل شده اند.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2016
  شهر بخش آسیایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت

  هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه فنرباهچه استانبول نسبت به تمامی دانشگاه های ترکیه با کمترین شهریه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. به همین دلیل داوطلبان زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل در رشته دارو سازی انتخاب می کنند.

  خیلی از افرادی که به دنبال دریافت اقامت تحصیلی در ترکیه با یک شهریه مناسب هستند، می توانند دانشگاه فنرباهچه را برای تحصیل در مقطع ارشد با بورسیه عالی اتتخاب کنند تا در سریع ترین زمان با کمترین هزینه ها اقامت خود را آماده کنند.

  آدرس دانشگاه فنرباهچه استانبول

  دانشگاه فنرباغچه در بخش اروپایی استانبول منطقه آتاشهیر واقع شده است. پردیس دانشگاه تنها ده دقیقه با تمام جاده های اصلی فاصله دارد و به ایستگاه مترو نزدیک است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه فنرباهچه استانبول

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه فنرباهچه استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه  قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی، فرصت های شغلی و درآمدزایی را برای دانشجویان خود فراهم می کند و به دانشجویان خود تضمین می دهد که نگران آینده خود نباشند. مرکز کار دانشگاه فنرباغچه به دانشجویان خود کمک می کند تا اهداف شغلی خود را مطابق با انتظارات و مهارت های خود تعیین کنند و همچنین کار دانشجویی که به دانشجویان ارائه می شود فرصتی برای کسب درآمد در حین تحصیل است.

  آیا دانشگاه فنرباهچه مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه فنرباهچه استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه فنرباهچه استانبول به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های علوم ورزشی و فیزیوتراپی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تحصیل در دانشگاه فنرباهچه استانبول با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه فنرباهچه استانبول دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه ی صد پرداخت نقد شهریه کل دوره رشته مورد نظر از دانشگاه فنرباهچه ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه فنرباهچه استانبول  سالانه 3.000 دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 12.000دلار به دانشگاه پرداخت کند، اما با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه های تحصیل را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین 5.500 الی 6.500 دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره رشته فیزیوتراپی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورس صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  شرایط پذیرش دانشگاه فنرباهچه استانبول

  پذیرش دانشگاه فنرباغچه در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه فنرباغچه بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  دانشگاه فنرباغچه در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50% تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه فنرباغچه بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

   

  تحصیل رشته داروسازی دانشگاه فنرباغچه

  مدت تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال به طول می انجامد. رشته داروسازی دانشگاه فنرباهچه استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد. اما، داوطلبان می توانند برای ادامه کار یا تحصیل به کشو های عربی و یا عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کنند و یا با استفاده از دریافت شهروندی کشور ترکیه برای تاسیس داروخانه در کشور ترکیه اقدام بنمایند.  رشته دارو سازی در دانشگاه فنرباغچه به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و این دانشگاه بین دانشگاه های شهر استانبول به صرفه ترین و کمترین شهریه دارو سازی را دریافت می کند. 

  ***شهریه داروسازی دانشگاه فنرباغچه استانبول به زبان ترکی سالانه $6.000 و به زبان انگلیسی $8.000 می باشد. 

  تحصیل رشته فیزیوتراپی دانشگاه فنرباغچه

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه فنرباغچه به صورت تخصصی ارائه می شود، مدت زمان تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد. دانشگاه فنر باهچه تحت قرار داد با مجموعه بیمارستان های مدیکانا می باشد، که دانشجویان رشته فیزیوتراپی دوره های عملی کارآموزی خود را در این بیمارستان می گذرانند و به همین دلیل فرصت های شغلی خوبی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه در این مجموعه بیمارستانی رقم میخورد.

  ***شهریه فیزیوتراپی دانشگاه فنرباغچه استانبول به زبان ترکی سالانه $2.500 و به زبان انگلیسی $3.000 می باشد.

  زبان تحصیل در دانشگاه فنرباغچه استانبول 

  زبان تحصیل در دانشگاه فنرباغچه، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته داروسازی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته های چهار سال الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه فنرباغچه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه فنرباهچه

  دانشگاه فنرهچه استانبول عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  دانشگاه فنرباهچه استانبول عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو با 46 دانشگاه در کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و به دانشجویان خود فرصت تحصیل به مدت یک سال تحصیلی در اروپا را ایجاد کرده است.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  خوابگاه دانشگاه فنرباغچه

  دانشگاه فنرباهچه به دلیل موقعیت مکانی و دسترسی به خوابگاه های با کیفیت بالا یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل داوطلبان خارجی است. خود دانشگاه فنرباهچه خوابگاه اختصاصی ندارد. اما لیستی از خوابگاه های تحت قرار داد را هر سال در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. هزینه خوابگاه و هزینه های زندگی دانشجوییی در اطراف دانشگاه فنرباهچه بین بازه 500 الی 600 دلار در ماه متغیر است. برای دانلود لیست خوابگاه های تحت قرار داد با دانشگاه فنر باهچه بر روی فایل زیر کلیک کنید و یا می توانید با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  خوابگاه های دانشگاه فنرباغچه استانبول با هزینه

  دانشجویان رشته فیزیوتراپی دانشگاه فنرباهچه

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه فنرباهچه استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

  09104509900

  دانشکده های دانشگاه فنرباغچه

  • دانشکده مهندسی و معماری
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده علوم ریاضی
  • دانشکده علوم بهداشت

  رشته های دانشگاه فنرباغچه

  شهریه دانشگاه فنرباغچه استانبول 2024

  با توجه به اینکه دانشگاه فنرهچه استانبول جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه محسوب می شود دارای شهریه بالاتری به نسب دانشگاه های دولتی می باشد. اما، به نسبت دانشگاه های خصوصی جزو ارزانترین دانشگاه های خصوصی است، برای مشاهده لیست شهریه های این دانشگاه به تفکیک رشته جدول زیر را مشاهده نمایید:

  دانشگاه فنرهچه استانبول چندین روش جهت سهولت پرداخت شهریه بصورت نقد و اقساط را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

  مقطع کارشناسی

  نام رشته   زبان تحصیل  شهریه با اعمال بورسیه سالانه 
  دارو سازی  انگلیسی  8000 
  دارو سازی  ترکی  6500
  فیزیوتراپی  انگلیسی  3000
  فیزیوتراپی  ترکی 2500
  مهندسی کامپیوتر  انگلیسی  3000
  مهندسی نرم افزار  انگلیسی  3000
  معماری داخلی  انگلیسی  3000 
  معماری داخلی ترکی 2500
  روانشناسی انگلیسی 3000
  روانشناسی ترکی  2500
  ورزش و علوم ورزشی  ترکی 2500
  تربیت بدنی و اموزش و پرورش  ترکی 2500
  مربیگری ورزشی  ترکی 2500
  مدیریت ورزشی ترکی 2500

  مقطع کارشناسی ارشد

  نام رشته زبان تحصیل شهریه دو سال ارشد
  مدیریت بازرگانی با پایان نامه   انگلیسی  2500
  مدیریت بازرگانی بدون پایان نامه انگلیسی  2000
  مدیریت بازرگانی با پایان نامه ترکی  2000
  مدیریت بازرگانی بدون پایان نامه  ترکی 1500
  علوم سیاسی و روابط بین الملل با پایان نامه  انگلیسی  2500
  علوم سیاسی و روابط بین الملل یدون پایان نامه  انگلیسی  2000
  علوم ورزشی با پایان نامه  ترکی 2000
  علوم ورزشی بدون پایان نامه  ترکی 1500
  پرستاری و بیماری های داخلی  باپایان نامه  ترکی 2000

  مقطع PhD

  نام رشته  زبان تحصیل  شهریه کل چهارسال دکترا
  مدیریت بازرگانی  ترکی  5000
  علوم ورزشی   ترکی 5000

  امکانات دانشگاه فنر باغچه استانبول

  امکانات دانشگاه فنرباغچه بخش دیگری از جذابیت آن برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه توانسته امکانات ویژه آموزشی، پژوهشی، رفاهی، خدماتی و علمی را برای دانشجویان خود ایجاد کند. قطعا یکی از مهم ترین عوامل در رتبه و جایگاه هر دانشگاه سطح امکاناتی است که دارد و دانشگاه فنرباغچه توانسته در این زمینه رضایت مندی بالایی داشته باشد.

   این دانشگاه چهت افزایش کیفیت آموزشی خود، آزمایشگاه های پیشرفته و تخصصی کلاس های مجهز از بروز ترین امکانات تحصیلی را ارائه می دهد.کتابخانه های دانشگاه، مرکز بهداشت و مشاوره دانشگاه، باشگاه های ورزشی و زمین های مختلف بازی، کلاس های مجهز، فضای سبز پردیس، بانک، فروشگاه، غذاخوری و رستوران، خوابگاه از امکانات این دانشگاه می باشد.

  کتابخانه دانشگاه فنرباهچه

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد. اما، دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۷ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا