ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهدانشگاه های ترکیه

دانشگاه مدیپول استانبول ترکیه✔شرایط پذیرش و شهریه 2024

 • در این مقاله اطلاعات کامل دانشگاه مدیپول استانبول را از نظر رنکینگ، موقعیت مکانی و شرایط پذیرش رشته های دندانپزشکی، پزشکی و… را با شهریه سالانه و میزان درصد بورسیه مورد بررسی قرار داده ایم.

   

  اطلاعیه 1: ثبت نام دانشگاه مدیپول استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 آغاز شد، جهت کسب اطلاعات و دریافت مشاوره تخصصی و پذیرش رایگان با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید. 

  اطلاعیه 2: شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 اعلام شد!

  اطلاعیه 3: بورسیه 100% برای تمامی رشته های چهار سال دانشگاه مدیپول استانبول اعلام شد! برای کل چهار سال تحصیل و یکسال دوره آمادگی زبان رایگان به زبان ترکی برابر با 13.500 دلار و به زبان انگلیسی 16.000 دلار می باشد.

  اطلاعیه 4: تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 14 می توانند برای پذیرش در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه مدیپول استانبول اقدام کنند. 

  *** آکادمی کرمی به عنوان نماینده مستقیم دانشگاه مدیپول استانبول آماده ارائه خدمات مشاوره،پشتیبانی و اخذ پذیرش رایگان شما در این دانشگاه می باشد. 

  معرفی کامل دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول (Istanbul Medipol University) یکی از معتبر ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که در سال 2009 توسط بنیاد تحقیقات و بهداشت ترکیه تاسیس شد. این دانشگاه از سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. لذا، دانشگاه مدیپول استانبول یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای تمامی داوطلبان ایرانی است که پس از اتمام تحصیل خود در ترکیه، قصد بازگشت و ورود به بازار کار در ایران را دارند.

  علاوه بر این، دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا نیز می باشد و در برنامه تبادل دانشجو اراسموس پلاس عضویت داشته و از همین رو امکان تحصیل دانشجویان خود را در برترین دانشگاه های اروپایی به مدت یک سال فراهم آورده است. بنیانگذار این دانشگاه فخرالدین کوجا است که وزیر بهداشت فعلی ترکیه است.

  نکته قابل توجه اینکه دانشجویان برتر و نابغه مقیم خود کشور ترکیه، به جای انتخاب تحصیل در دانشگاهای دولتی تاپ ترکیه، دانشگاه مدیپول استانبول را  برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. تا از سیستم  آموزش  این دانشگاه در رشته های علوم پزشکی  استفاده کنند و از این دانشگاه میتوانند به کشور هایی مانند امریکا، کانادا و کشور های عضور اتحادیه اروپا به راحتی انتقالی بگیرند.

  شرایط پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول

   

  پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول برای تمامی مقاطع تحصیلی بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. تمامی متقاضیان ایرانی با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 16 به راحتی می توانند برای پذیرش رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه مدیپول استانبول اقدام به ثبت نام بنمایند.

  نکته! داوطلبانی که دارای معدل دیپلم بالای 19 و یا نمره آزمون SAT حداقل 1500 از 1600 هستند، می توانند شامل بورسیه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و تمامی رشته های چهار سال مقطع کارشناسی بشوند.

  مراحل پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید بهداشت ایران

  دانشگاه مدیپول استانبول، یک دانشگاه خصوصی است که همپای دانشگاه‌های دولتی در حال پیشرفت و پژوهش است. دانشگاه مدیپل زیر نظر سازمان بهداشت و تحقیقات ترکیه میباشد. طبق آمار گرفته شده به دلیل رتبه و رنکینگ بالا و سطح آموزش خیلی قوی برای سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه مدیپول استانبول در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران  قرار گرفته است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

  در پادکست بالا بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار داده ایم.

  برای تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول، داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس رزومه تحصیلی مقطع دبیرستان می توانند در این رشته پذیرش بگیرند. مدت زمان تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال به طول می انجامد. پزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس مطب پزشکی را اخذ کنند.

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای اولین رتبه در سطح دانشگاه های ترکیه برای آموزش رشته پزشکی در سال 2022 است.

  بیمارستان دانشگاه مدیپول بزرگترین بیمارستان خصوصی ترکیه است و دانشجویان می توانند آموزش عملی خود را در این بیمارستان به طور کامل بگذرانند و پس از فارغ التحصیلی در همین بیمارستان استخدام شوند. دانشجویان بین المللی رشته پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول، از طریق قراردادهای بین المللی دانشگاه می توانند پس از به پایان رساندن سال چهارم، دو سال آخر تحصیل (سال پنجم و ششم) را در دانشگاه هاروارد آمریکا ادامه دهند.

  *** شهریه یک سال پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان 70% ترکی و 30% انگلیسی 27 هزار دلار و به زبان 100% انگلیسی 36 هزار دلار می باشد.

  نکته! قابل توجه متقاضیان تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول، داواطلبان ترجیحا بایستی معدل کل دیپلم بالای 16 و سن کمتر از 40 سال را داشته باشند.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان انگلیسی را دارند، باید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول می تواند وارد دوره اصلی رشته پزشکی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد، نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

  مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال می باشد و خوشبختانه داوطلبان ایرانی با شرایط سن کمتر از 40 سال و معدل حداقل 16 می توانند بدون کنکور برای پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول اقداکم کنند. دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

  رشته دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول به هر دو زبان ترکی (70%ترکی و 30%انگلیسی) و 100% انگلیسی تدریس می شود. تعداد داوطلبانی که دندانپزشکی به زبان ترکی را در دانشگاه مدیپول استانبول انتخاب می کنند به مراتب بیشتر از تعداد نفراتی است که 100% به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل می شوند.

  *** شهریه یک سال دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان 70% ترکی و 30% انگلیسی 27 هزار دلار و به زبان 100% انگلیسی 28 هزار و 800 دلار می باشد.

  نکته! داوطلبانی که زبان تحصیل دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول را (70% ترکی و 30% انگلیسی) انتخاب می کنند، باید هم به زبان ترکی تسلط داشته باشند و هم به زبان انگلیسی چرا که دانشگاه آزمون تعیین سطح هر دو زبان را از داوطلبان می گیرد.

  البته باید بدانید که اگر زبان پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول را به انگلیسی انتخاب کنید، از سال سوم تحصیلی برای ارتباط با بیمار و شرکت در دوره کارآموزی در بیمارستان و کلینیک، باید به زبان ترکی نیز تسلط کامل داشته باشید. البته این بازه زمانی برای یادگیری زبان ترکی در ترکیه بسیار مناسب می باشد، پس جای نگرانی ندارد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول استانبول

  مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای مقطع کاردانی دو سال و در مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد. رشته فیزیوتراپی دانشگاه مدیپول استانبول به هر دو ربان زبان ترکی و انگلیسی  ارائه می شود. دانشجویان با تحصیل فیزیوتراپی به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی نیز از این رشته کسب کنند.

  *** شهریه یک سال فیزیوتراپی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی و انگلیسی 6 هزار و 600 دلار می باشد. خوشبختانه شرایط پرداخت اقساط شهریه در دو ترم تحصیلی امکانپذیر است. میانگین درآمد به عنوان فیزیوتراپیست بسته به توانایی و سابقه کار به مراتب با هم متفاوت می باشد.

  بورسیه 100% آکادمی کرمی

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای رشته فیزیوتراپی و رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه مدیپول استانبول دریافت کند.

  منظور از بورسیه صد، پرداخت نقد شهریه کل دوره رشته مورد نظر در ابتدای پذیرش به دانشگاه مدیپول استانبول می باشد، که با استفاده از این شرایط هزینه کل  چهار سال تحصیل شامل 50% تخفیف می شود و داوطلب دیگر در تمام طول تحصیل خود شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  نکته! بورسیه 100% رشته فیزیوتراپی دانشگاه مدیپول استانبول برای کل چهار سال تحصیل و یکسال دوره آمادگی زبان رایگان به زبان ترکی برابر با 12.500 دلار و به زبان انگلیسی 16.500 دلار می باشد.

  شهریه دانشگاه مدیپول استانبول 2025_2024

  دانشجویان دانشگاه مدیپول استانبول می توانند از مزیت یا خدمات اقساط پرداخت شهریه سال تحصیلی به جای پرداخت یکبار شهریه به دانشگاه استفاده کنند. همچنین دانشگاه مدیپول استانبول به دلیل ارائه تخفیف ها و کمک های مالی زیاد به دانشجویان خود، در سراسر جهان مشهور شده است. برای دانلود شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 کلیک بفرمایید:

  شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024

  بورسیه دانشگاه مدیپول استانبول

  این دانشگاه هر سال تعداد خاصی ظرفیت را با بورس‌های 30 الی 60% در رشته‌های مختلف  برای دانشجویان در نظر می گیرد. که مجموعه  آکادمی کرمی بیشترین ظرفیت اخذ بورسیه تحصیلی را از دانشگاه مدیپول دارد. این دانشگاه هر سال یک آزمون جهت سنجش بار علمی دانشجویان برگزار می کند که با شرکت در این آزمون و کسب نمره عالی، دانشجویان می توانند  از 30 الی 100 درصد بورس تحصیلی از دانشگاه دریافت کنند.

  علاوه بر این، دانشگاه مدیپول استانبول برای داوطلبان خارجی که دارای نمره آزمون SAT بالای 1500 و یا معدل بالای 19 از 20 هستند، در مقطع کارشناسی رشته های چهار سال یا رشته های علوم پزشکی بین بازه 2 الی 3 هزار دلار تخفیف و بورسیه شهریه اعمال خواهد کرد.

  مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه مدیپول استانبول

  با کمک مشاورین با تجربه آکادمی کرمی برای اخذ پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول در اسرع وقت اقدام کنید.

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *** برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، یدی تپه و آیدین استانبول را مطالعه بفرمایید.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

  فواید تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول
  مزایای تحصیل در دانشگاه مدیپول استانبول

  رنکینگ و رتبه دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول یک دانشگاه جوان اما بسیار معتبر است. این دانشگاه توسط تمامی رتبه‌بندی‌های بین‌المللی رتبه‌بندی شده است و با طول عمر بسیار کوتاه خود رتبه‌های باورنکردنی را در همه رتبه‌بندی‌ها کسب کرده است. رتبه بندی آموزش عالی بار، مدیپول را در بین 1200 دانشگاه برتر جهان قرار داد.

  همچنین مدیپول را در بین 400 دانشگاه برتر جوان در سراسر جهان قرار داده است. رتبه بندی SCIMAGO، medipol را به عنوان 734 امین دانشگاه برتر جهان و 20th در ترکیه رتبه بندی کرد. سایت edurank نیز این دانشگاه را با رتبه 79 در بین بهترین مراکز آموزش عالی ترکیه قرار داده است.

  موقعیت مکانی دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول دارای دو پردیس است که یکی در کاواچیک و دیگری در هالیچ واقع شده است. شامل کلاس های بزرگ مجهز با جدیدترین تجهیزات، زمین های تنیس و بسکتبال، و مناطق سرگرمی برای دانش آموزان و حدود 50 باشگاه دانشجویی، علاوه بر سینما، تئاتر، و استودیوهای عکاسی هستند.

  پردیس Haliç در سمت اروپایی استانبول واقع شده است و شامل پزشکی و دندانپزشکی است و پردیس Kavacık در سمت آسیایی استانبول واقع شده است. این شامل دانشکده های داروسازی، علوم بهداشتی، مهندسی، علوم اجتماعی، و هنر و ادبیات است.

  پردیس های دانشگاه مدیپول استانبول

  فعالیت های آموزشی در پردیس های Halic و Kavacik، دو پردیس اصلی دانشگاه مدیپول انجام می شود. دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در پردیس هالیچ و سایر دانشکده ها و مدارس حرفه ای در پردیس کاواچیک دانشگاه واقع شده اند. علاوه بر این، دانشگاه مدیپول در ترکیه دارای دو شعبه در دو شهر مهم استانبول و آنکارا ترکیه می باشد. که دانشگاه مدیپول استانبول قدمت بیشتری از دانشگاه مدیپول آنکارا دارد. البته فقط دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید ایران می باشد.

  پردیس کاواجیک

  پردیس کاواجیک اصلی ترین و بزرگترین پردیس دانشگاه مدیپول استانبول می باشد، که به دو پردیس “پردیس جنوبی و پردیس شمالی” تقسیم می شود و درست قبل از پل فاتح سلطان محمت در منطقه بیکوز سمت آسیایی استانبول واقع شده است. پردیس سالن های سخنرانی بزرگ،زمین تنیس و زمین های بسکتبال، محیطی مناسب برای استراحت و تفریح دارد و با مجاورت در کنار جنگل های بیکوز منطقه ای چشم نواز را به وجود آورده است.

  پردیس هالیچ

  پردیس هالیچ در منطقه سوریچی بخش اروپایی استانبول ، مرکزی ترین نقطه استانبول واقع شده است. این پردیس دارای ساختمان مدرن، لابی بزرگ، سینما، تئاتر، موسیقی، 80 کلوپ دانشجویی می باشد.

  اعتبار جهانی دانشگاه مدیپول استانبول

  بیمارستان های دانشگاه مدیپول استانبول

  • بیمارستان عمومی مدیپول
  • بیمارستان انکولوژی مدیپول
  • بیمارستان قلب و عروق مدیپول
  • بیمارستان دندانپزشکی مدیپول

  دانشکده های دانشگاه مدیپول استانبول

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  • دانشکده مدیریت بازرگانی
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری

  تبادل دانشجو در دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای سیستم تبادل دانشجو می باشد . برنامه تبادل اراسموس که توسط اتحادیه اروپا حمایت می شود این امکان را می دهد که دانشجویان و مدرسان قسمتی از تحصیل و کار  خود را در دانشگاه های اروپا به منظور کسب تجربه و افزایش کیفیت تحصیل خود سپری کنند و از فرصت ها و امکانات هر دو دانشگاه بتوانند به نحو احسن استفاده کنند.

  دانشگاه مدیپول استانبول، در سال 2012 در منشور برنامه Erasmus+ پذیرفته شد. از این سال تحصیلی، 78 دانشگاه عضو توافقنامه هستند و هنوز توافقات دوجانبه ادامه دارد. ایتالیا، لهستان، رومانی، اسلواکی،جمهوری چک، سوئیس، اسلوونی، آلمان،پرتغال، دانمارک، مجارستان، لتونی، هلند، یونان، اسپانیا، فرانسه برخی از کشور های عضو توافقنامه هستند.

   

  شرایط آموزش در دانشگاه مدیپول استانبول

  اساتید این دانشگاه اکثراً از اساتید برتر دانشگاه های دولتی شهر استانبول هستند و اغلب در آمریکا تحصیل کرده‌اند. اساتید و آموزش دانشگاه نسبت به دانشجویان و نحوهٔ تحصیل آن‌ها بسیار سخت گیر بوده و امتحان نهایی دانشجویان انتهای سال تنها یک بار برگزار می‌شود و به همین علت امتیاز و نمرهٔ دانشجویان برای قبولی بسیار مهم است و اگر در این آزمون نمرهٔ قبولی(۶۰ به بالا) دریافت نکنند، باید آن سال را دوباره ثبت نام کنند و مشغول به تحصیل در همان سال شوند و شهریه آن سال دوباره پرداخت می‌شود.

  در این دانشگاه اکثر رشته ها به هر دو زبان ترکی یا انگلیسی تحصیل می‌کنند. در صورتی که به زبان انگلیسی در رشته‌های پزشکی تحصیل می‌کنید پس از سال چهارم موظف به صحبت به زبان ترکی هستید تا بتوانید با بیمار ارتباط برقرار کنید. ساعت کاری دانشگاه و شروع کلاس‌ها ۹ صبح می‌باشد و بستگی به تعداد کلاس‌ها و رشته تان تا ۵ بعد از ظهر ادامه می‌یابد.

  امکانات دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول انواع امکانات ورزشی و فرهنگی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. امکانات ورزشی مانند زمین های مختلف و مراکز تناسب اندام در پردیس Kavacik فراهم شده است. پردیس هالیک میزبان بیش از 50 باشگاه دانشجویی و امکانات فرهنگی مختلف مانند سینما، تئاتر، اتاق های موسیقی و اتاق های عکاسی است.

  کتابخانه دانشگاه مدیپول

  یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای رتبه بندی و رنکینگ بالای هر دانشگاه، حجم مخازن علمی آن و دسترسی به پایگاه‌های معتبر جهانی است. برای دانشجویان تمام دوره‌ها به خصوص دوره‌های ارشد و دکتری، دسترسی داشتن به کتابخانه و منابع علمی به روز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این راستا، دانشگاه مدیپل استانبول، تمرکز زیادی را بر روی کتابخانه‌ها و فضاهای مطالعه قرار داده است. هر کدام از محوطه‌های دانشگاهی در هالیک، باغچالار و کاواچیک کتابخانه مختص به خود را دارند.

  خوابگاه دانشگاه مدیپول استانبول

  دانشگاه مدیپول در پردذیس های خود خدمات خوابگاه را به تمامی دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه را به صورت جداگانه و با امنیت و سیستم مدیریتی بسیار قوی ایجاد کرده است. سراسر  خوابگاه‌ از داخل توسط دوربین‌های مداربسته چک می‌شوند. هر سال شما می‌توانید خوابگاه و اتاق سال بعد را به راحتی از طریق سایت دانشگاه مدیپول رزرو کنید.

  نکته‌مهم! پرداخت اقساط هزینه خوابگاه در دانشگاه مدیپول امکان پذیر است و در صورت پرداخت یکجا این هزینه، 5% تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

  خوابگاه دانشجویی دانشگاه مدیپول استانبول با تخت خواب و میز مطالعه

  پر تکرارترین سوالات درباره دانشگاه مدیپول استانبول 

  آدرس دانشگاه مدیپول استانبول کجاست؟

  دانشگاه مدیپول استانبول دارای دو پردیس می باشد: پردیس کاواجیک در بخش آسیایی استانبول منطقه بیکوز  و پردیس هالیچ در بخش اروپایی استانبول منطقه سوریچی واقع شده است.

  رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول چقدر است؟

  رنکینگ دانشگاه مدیپول استانبول در بین 400 دانشگاه برتر جوان در سراسر جهان قرار داده است.

  آیا دانشگاه مدیپول استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

  بله دانشگاه مدیپول استانبول به دلیل اعتبار جهانی و سطح بالای کیفیت آمورش برای سال تحصیلی 2025_2024 مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

  شرایط ورود به دانشگاه مدیپول استانبول چگونه است؟

  دانشگاه مدیپول استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی معتبر ترکیه است که شرایط ورود به آن در مقطع کارشناسی بدون آزمون و صرفا براساس مدارک تحصیلی دبیرستان داوطلب می باشد. نکته قابل توجه اینکه برای قبولی از دانشگاه مدیپول استانبول شرط سن و معدل داوطلب بسیار حائز اهمیت می باشد.

  شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای سال تحصیلی2025_2024 چقدر است؟

  هزینه دانشگاه مدیپول استانبول برای رشته های چهار سال مقطع کارشناسی سالانه بین بازه 5 الی 10 هزار دلار، رشته پزشکی 27 الی 36 هزار دلار، دندانپزشکی 27 الی 29 هزار دلار و برای رشته دارو سازی 12 الی 17 هزار دلار است.

  آیا دانشگاه مدیپول استانبول برای پذیرش محدودیت سن و معدل دارد؟

  بله، به دلیل سطح بالای دانشگاه مدیپول در بین دانشگاه های ترکیه شرایط سن و معدل داوطلب برای اخذ پذیرش اعمال می گردد. حداکثر سن داوطلب برای پذیرش رشته های پزشکی، دندان و دارو باید کمتر از 40 سال و حداقل معدل کل دیپلم 16 باشد.

  پذیرش پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول چگونه است؟

  داوطلبان خارجی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول می توانند بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند. ثبت نام آن هر سال از اواخر بهمن ماه اغاز می شودو تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه دارد. مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال است و این رشته در دانشگاه مدیپول به هر دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می شود.

  شهریه پزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول چقدر است؟

  شهریه پزشکی دانشگاه مدیپول استانبول 70% ترکی و 30% انگلیسی سالانه  27.000 دلار و انگلیسی 36.000 دلار در سال می باشد. که نصف این شهریه در زمان صدور برگه پذیرش به حساب دانشگاه واریز خواهد شد و مابقی شهریه در زمان شروع کلاس ها و ثبت نام حضوری تسویه خواهد شد.

  پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول چگونه است؟

   دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول یکی از رشته های پرتقاضا در بین داوطلبان خارجی است. ظرفیت تعداد ثبت نامی این رشته بسیار محدود میباشد و باید در سریعترین زمان برای ثبت نام این رشته اقدام کنند. مدت زمان تحصیل دندان پزشکی در ترکیه پنج سال است و در دانشگاه مدیپول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود.

  شهریه دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول چقدر است؟

  شهریه دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول 70% ترکی و 30% انگلیسی سالانه  27.000 دلار و انگلیسی 28.800 دلار در سال می باشد. که نصف این شهریه در زمان صدور برگه پذیرش به حساب دانشگاه واریز خواهد شد و مابقی شهریه در زمان شروع کلاس ها و ثبت نام حضوری تسویه خواهد شد.

  پذیرش داروسازی در دانشگاه مدیپول استانبول چگونه است ؟

  شهریه دارو سازی به زبان ترکی دانشگاه مدیپول استانبول در بین تمامی دانشگاه های خصوصی  مورد تایید ایران در ترکیه ارزان تر می باشد و با اعمال بورسیه سالانه 12.600 دلار و به زبان انگلیسی 16.200 دلار است. مدت تحصیل دارو سازی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع کارشناسی است. داوطلبان خارجی با شرایط سنی کمتر از  25 سال و معدل بالای 16 می توانند برای پذیرش رشته دارو سازی از دانشگاه مدیپول استانبول اقدام کنند.

  شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول استانبول چقدر است؟

  دانشگاه مدیپول استانبول رشته فیزیوتراپی را در تمامی مقاطع به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد. مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چهارسال و معادل مقطع کارشناسی است. شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه مدیپول استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی 6.300 دلار در سال است.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴۸ رای

  نوشته های مشابه

  ‫24 دیدگاه ها

  1. سلام ببخشید من با معدل 16 و سن 27 سال میتونم دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول رو ثبت نام کنم؟

   1. سلام نرگس عزیز، بله شما شرایط ثبت نام رو دارید. تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 15 امکان پذیرش از دانشگاه مدیپول استانبول را دارند.

   1. سلام و دورود شیوا عزیز، بله اگر دارای معدل دیپلم بالای 19 از 20 هستید یا نمره ازمون sat بالای 1500 از 1600 دارید می توانید شامل 3 الی 4 هزار دلار تخفیف شهریه سالانه رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول شوید.

   1. سلام و دورود معصومه عزیز، بله شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای یک سال تحصیلی کامل می باشد و امکان پرداخت شهریه در دو قسط یعنی دو ترم تحصیلی امکانپذیر است.

  2. میخواستم بدون که آیا دختر من با شرایط سنی 26سال و معدل 16.87 امکان قبولی دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول را دارد. با تشکر

   1. سلام و دورود اقای شیرپور بزرگوار، بله خوشبختانه بدون آزمون و محدودیت خاصی می توانید پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه مدیپوبل استانبول را برای ایشون اقدام بفرمایید.

   1. سلامو دورود عرشیای عزیز، بله کاملا درست اگر دارای نمره sat حداقل 1500 از 1600 هستید، می توانید شامل تخفیف و بورسیه از دانشگاه مدیپول استانبول شوید.

  3. ببخشید ثبت نام دانشگاه مدیپول استانبول برای 2024 شروع شده؟ من 38 سالمه امکان پذیرش فیزیوتراپی این دانشگاه رو دارم؟

   1. سلام و دورود آقا کامیار عزیز، بله شروع شده است و این دانشگاه تا شرایط سنی کمتر از 40 سال دانشجو می گیرد.

  4. با سلام شهریه دانشگاه مدیپول استانبول برای دندانپزشکی ترکی چقدره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. سلام و دورود مریم عزیز، شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه مدیپول اسانبول برای رشته دندانپزشکی به زبان ترکی سالانه 27.000 دلار می باشد.

  5. سلام واسه رشته فیزیو از لحاظ رتبه دانشگاه آیا مدیپول رو پیشنهاد میدید یا فیزیو باهچه شهیر

   1. سلام و دورود خدمت شما، تفاوت چندانی ندارند. اما، به طور کلی دانشگاه باهچه شهیر استانبول قدیمی تر از دانشگاه مدیپول استانبول می باشد از بابت رتبه جهانی و سطح علمی به نسب مدیپول بهتر است. شهریه فیزیوتاپی دانشگاه باهچه شهیر برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 5.950 دلار است و شهریه دانشگاه مدیپول استانبول به مراتب گرونتر و سالانه 7.000 دلار است. دانشگاه باهچه شهیر بخش اروپایی استانبول و دانشگاه مدیپول استانبول پردیس اصلیش بخش آسیایی از لحاظ راحتی دسترسی هم دانشگاه باهچه شهیر دسترسی بهتری به نسبت دارد.

  6. ببخشید شهریه دندانپزشکی ترکی دانشگاه مدیپول چقدره؟ شرایط پرداخت اقساط نداره؟

   1. سلام و دورود منا عزیز، شهریه دندانپزشکی دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی برای ورودی سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 27.000 دلار است. امکان پرداخت در دو قسط برای دو ترم تحصیلی وجود دارد. 50% شهریه در زمان پذیرش به دانشگاه پرداخت می شود و مابقی شهریه در ترم دوم یعنی بهمن ماه سال اول تحصیل پرداخت خواهد شد.

  7. سلام و دورود ببخشید من 38 سالمه دنبال پذیرش رشته فیزیوتراپی یه دانشگاه مورد تاییدهستم ایا امکان پذیرش از این دانشگاه به صورت قطعی هست؟

   1. سلام و دورود خدمت شما، بله، دانشگاه مدیپول استانبول برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی تا 40 سال دانشجو می پذیرد. و شما شرایط پذیرش قطعی از این دانشگاه را دارید.

  8. سلام ببخشید دانشگاه مدیپول استانبول الان پذیرش رشته دندانپزشکی داره؟ میشه با 35 سال قبت نام کرد؟؟

   1. دورود آقا داوود عزیز، بله در حال حاضر ظرفیت موجود می باشد و با توجه به شرایط سن شما امکان پذیرش در این دانشگاه به راحتی مقدور است.

  9. آیا مدرک دانشگاه مدیپول استانبول برای کشور های اروپایی و کانادا قابل قبول؟ امکان انتقالی در حین تحصیل به اونجا هست؟

   1. سلام و دورود مژده عزیز، بله دانشگاه مدیپول استانبول از دانشگاه های معتبر ترکیه می باشد که تاییدیه جهانی دارد. با استفاده از سیستم اراسموس یا همان تبادل دانشجو می توانید انتقالی دریافت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا