ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
مقالات

دانشگاه کنت استانبول✔شرایط پذیرش + شهریه 2024

معرفی دانشگاه کنت استانبول

دانشگاه کنت یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در شهر زیبا و توریستی استانبول قرار دارد و در نزدیکی ساحل دریا واقع شده است. دانشگاه کنت توسط بنیاد آموزش و پرورش تاسیس شده و می توان آن را یکی از جدید ترین دانشگاه های این شهر دانست.

دانشگاه کنت فعالیت خود را در سال 2017 آغاز نموده است و به عنوان یکی از دانشگاه های جوان و تازه تاسیس شناخته می شود. این دانشگاه هر ساله پذیرای دانشجویان داخلی و بین المللی در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر می باشد.

یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه کنت، رشته دندانپزشکی می باشد. طول دوره تحصیلی در این رشته 5 ساله بوده و زبان آموزشی این رشته انگلیسی می باشد. از همین رو دانشجویان می بایست به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند. این دانشگاه در حال حاضر دارای 4 دانشکده، 4 مدرسه و 1 آموزشگاه حرفه ای می باشد.

آیا دانشگاه کنت استانبول مورد تأیید ایران است؟ 

دانشگاه کنت استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

لازم است بدانید که! دانشگاه کنت استانبول با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

شرایط تحصیل در دانشگاه کنت استانبول

از آنجایی که دانشگاه کنت استانبول جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، شما به راحتی بدون شرکت در آزمون های ورودی SAT یا TRYOS، می توانید وارد این دانشگاه شوید و پذیرش بگیرید، البته ارائه نمره آزمون های ورودی SAT یا TRYOS هم در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه کنت استانبول بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

نکته! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کنت

 اکثر داوطلبان ایرانی هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه از اهمیت زیادی بر خوردار است به همین دلیل انتخاب دانشگاه کنت استانبول به دلیل شهریه مناسب یکی از بهترین گزینه های تحصیلی می باشد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کنت استانبول سالانه متقاضیان زیادی از بین دانش آموزان ایرانی دارد. زبان تدریس در این دانشکده انگلیسی و ترکی می باشد. طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است و شهریه سالانه رشته دندانپزشکی به زبان ترکی 11.250 دلار و به زبان انگلیسی 13.500 دلار می باشد.

نکته! بورسیه 100% دانشگاه کنت استانبول برای رشته دندانپزشکی 30 هزار دلار می باشد. در واقع با پرداخت این مبلغ در ابتدای پذیرش شهریه برای کل پنج سال تحصیل تسویه می شود.

بورسیه دانشگاه کنت استانبول

دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه کنت استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره تحصیل در ابتدای پذیرش، دیگر در طول تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

کل هزینه چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی تمامی رشته های چهار سال در دانشگاه کنت استانبول با بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی $7.000 می باشد. این شرایط شامل رشته های پر تقاضا پزشکی، دندانپزشکی نیز می شود.

دانشجویان در حال نشستن روی صندلی و کفت گو با هم هستنو یک میز جلوی آنهای است دانشگاه کنت

دانشکده های دانشگاه کنت

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده هنر و طراحی

رشته های دانشگاه کنت 

از جمله رشته های محبوب ارائه شده در مقطع کارشناسی دانشگاه کنت می توان به رشته هایی همچون روابط عمومی و تبلیغات، دندانپزشکی، مدیریت، روانشناسی، علوم سیاسی و مدیریت عمومی، خدمات اجتماعی، تجارت و لجستیک بین المللی، تغذیه و رژیم غذایی، پرورش کودکان، فیزیوتراپی، توانبخشی، پرستاری، مدیریت بهداشت، مامایی، هنر آشپزی و تغذیه اشاره کرد.

همچنین رشته هایی چون بهداشت و ایمنی شغلی، مدیریت بهداشت و درمان، تجارت بین المللی و روانشناسی بالینی از جمله محبوب ترین رشته های ارائه شده دانشگاه کنت استانبول در مقطع کارشناسی ارشد می باشند.

زبان تحصیل دانشگاه کنت استانبول 

تحصیل در دانشگاه کنت استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند.

در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

نکته! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه کنت استانبول به زبان ترکی برای مقطع کارشناسی رشته های مختلف مدرک تومر سطح B2 می باشد. اما، برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی ارائه مدرک تومر سطح C1 الزامیست.

دانشجویان دانشگاه کنت در حال کار بر روی ماکت انسان و دندان های بیماران خود هستن

امکانات دانشگاه کنت استانبول 

دانشگاه کنت استانبول همواره قصد دارد تا با تمامی تغییرات به وجود آمده در جهان همگان باشد و خود را در کلیه زمینه ها همچون آموزش، علوم و فناوری به روز نگه دارد. این دانشگاه قصد دارد به تربیت دانشجویانی بپردازد که ارزش های ملی و فرهنگی خود را بپذیرند و با اعتماد به نفس و مهارت کافی خود را در عرصه های ملی و بین المللی نشان دهند. از همین رو این دانشگاه امکانات گسترده ای را برای کلیه دانشجویان خود ایجاد کرده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمایت های مالی و اقتصادی دانشگاه از تمامی دانشجویان واجد شرایط
 • ارائه کلیه تجهیزات مورد نیاز دانشجویان
 • پرورش دانشجویان مسئولیت پذیر، سخت کوش، با استعداد و اجتماعی
 • برخورداری از کادر علمی مدرن و نوآور
 • دارای رویکرد آموزشی دانشجو محور در کنار پرسنل حرفه ای
 • دارای زیر ساخت های حرفه ای
 • آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز مرتبط با رشته های تحصیلی
 • برگزاری کارگاه های تجربه شغلی برای دانشجویان
 • فعالیت های آموزشی با هدف رسیدن به استاندارد های جهانی در آموزش و پرورش، تحقیق و توسعه
 • داشتن رویکرد پایدار در جهت بهبود محتوا و ارتقای سطح کیفی آموزشی، اجتماعی و سایر فعالیت های تحقیقاتی
 • برگزاری مسابقات ورزشی سالیانه (حمایت کامل از دانشجویان در رقابت های ورزشی بین دانشگاهی)
 • فرصت های گوناگون آموزش و تحصیل در خارج از کشور
 • باشگاه های متعدد دانشجویی (24 باشگاه دانشجویی در زمینه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، علمی، ورزشی و …)

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا