ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه: بدون آزمون + شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  دانشگاه یاشار ازمیر (Yaşar University) یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به هر دو زبان ترکی و انگلیسی دانشجو می‌پذیرد؛ این دانشگاه در سال 2001 در مرکز شهر ازمیر تاسیس شد و به دلیل شهریه پایین، سطح علمی نسبتا خوب، امکان استفاده از بورسیه و …، هرساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران و تشابه فرهنگی، یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت برای ایرانیان به‌حساب می‌آید.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2001
  شهر ازمیر
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه علوم ایران و کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.yasar.edu.tr/en/

  آدرس دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  پردیس Selçuk Yaşar دانشگاه یاشار در منطقه Bornova در مرکز شهر ازمیر در نزدیکی دانشگاه ازمیر اکونومی واقع شده است. این دانشگاه خدمات خوابگاه را برای تمامی دانشجویان بین المللی ارائه می دهد و با خوابگاه های نزدیک خود تحت قرار داد می باشد. دسترسی به دانشگاه بسیار راحت و از طریق سیستم حمل و نقل عمومی به راحتی امکان پذیر است.

  دانشگاه یاشار ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه یاشار ازمیر، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید کشور های عربی و اتحادیه اروپا قرار بگیرد. دانشگاه یاشار ازمیر یکی از تخصصی ترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های مهندسی، مدیریتی می باشد.
  دانشگاه یاشار ازمیر تا قبل از سال تحصیلی 2025_2024 در لیست دانشگاه های تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار داشت . اما، در حال حاضر تایید نمی باشد.

  ***اگر به دنبال تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله ان را مطالعه بفرمایید.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه یاشار ازمیر  

  دانشگاه یاشار ازمیر، جزء 100 دانشگاه برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در تمامس رشته ها مورد تایید کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.

  اعتبار دانشگاه یاشار ازمیر رتبه
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  1001+
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 77

  نحوه پذیرش دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  پذیرش دانشگاه یاشار ازمیر در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی حداکثر 30 سال با معدل دیپلم حداقل 14 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودی SAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه یاشار ازمیر بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه یاشار ازمیر بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه یاشار ازمیر 

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه یاشار ازمیر دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ دلار نخواهید داشت.

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  پذیرش ارشد دانشگاه یاشار

  برای دریافت پذیرش کارشناسی ارشد در این دانشگاه، متقاضیان نیاز به آزمون ورودی ندارند. اگرچه دانشجویان باید مدرک کارشناسی خود را همراه با گواهی معتبر تسلط به یکی از زبان‌های ترکی استانبولی یا انگلیسی و یا ارائه مدرک معتبر آزمون تافل با نمره حداقل 85 ارائه کنند. لیست رشته‌های پرطرف‌دار کارشناسی ارشد این دانشگاه را در قسمت زیر مشاهده می‌کنید:

  • مهندسی کامپیوتر
  • روان‌شناسی
  • طراحی گرافیک
  • کسب‌وکار
  • معماری

  نکته! لازم به ذکر است که حداقل معدل قابل‌قبول برای پذیرش در مقطع در مقاطع کارشناسی ارشد نمره معدل 15 است.

  پذیرش دکتری دانشگاه یاشار

  دقت کنید که برای ثبت‌نام دکتری در این دانشگاه لازم است که دانشجویان نمره معدل لیسانس حداقل 3 از 4 و همچنین نمره معدل فوق‌لیسانس 3.30 از 4 داشته باشند. همچنین دقت کنید ارائه پایان‌نامه کارشناسی ارشد همراه با ارائه نمره ales با حداقل نمره 60 و مدرک زبان باتوجه‌به زبان تدریس رشته، الزامی است. لیست رشته‌های پرطرف‌دار دکتری این دانشگاه را در قسمت زیر مشاهده می‌کنید:

  • مهندسی کامپیوتر
  • معماری
  • موسیقی
  • معماری داخلی
  • گرافیک

  هزینه تحصیل در دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  نام رشته  زبان تحصیل   شهریه سالانه به دلار 
  آشپزی ترکی  4000
  راهنمای گردشگری  انگلیسی  4000
  معماری انگلیسی  4000
  معماری داخلی و طراحی  انگلیسی  4000
  انیمشن  ترکی / انگلیسی  4000
  طراحی فیلم  ترکی / انگلیسی  4000
  مدیریت کسب و کار  انگلیسی 4000
  رادیو سینما تلویزیون  انگلیسی  4000
  مهندسی کامپیوتر  انگلیسی 4000
  مهندسی نرم افزار  انگلیسی 4000
  مهندسی برق و الکترونیک  انگلیسی 4000
  روابط بین الملل  انگلیسی 4000
  روانشناسی  انگلیسی  4000
  حقوق  ترکی / انگلیسی 4000
  اقتصاد  انگلیسی  4000
  مهندسی مکانیک  انگلیسی  4000

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در پذیرش دانشگاه یاشار ازمیر پرداخته ایم.

  شماره تماس

  مدارک مورد نیاز دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  پذیرش دانشگاه یاشار ازمیر عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند. هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  زبان تحصیل دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه یاشار ازمیر، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته ها الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  دانشکده های دانشگاه یاشار ازمیر ترکیه

  • دانشکده فن و ادبیات
  • دانشکده اقتصاد و علم اداری
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده علم جامعه‌شناسی
  • دانشکده علوم‌انسانی و اجتماعی
  • دانشکده کسب‌وکار
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده هنر و طراحی
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده معماری
  • دانشکده علوم کشاورزی و تکنولوژی

  هزینه زندگی دانشجویی در ازمیر 

  هزینه‌های زندگی در شهر ازمیر ارزان‌تر از استانبول و آنکارا، و اجاره خانه به طور متوسط کمتر از شهر های بزرگ ترکیه است. دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از طریق مشاغل آنلاین امرار معاش کنند و هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را به دست بیاورند.

  به طور متوسط هزینه اجاره خوابگاه و خورد و خوراک در شهر ازمیر ترکیه کمنر از 7.000 لیر در ماه است.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا