ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهدانشگاه های ترکیهوبلاگ

دانشگاه اوکان استانبول ترکیه: بدون آزمون+رنکینگ+شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه اوکان ترکیه

  دانشگاه اوکان استانبول (Okan University) یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 1999 تاسیس شد. دانشگاه اوکان یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی می باشد. این دانشگاه به فارغ التحصیلان برتر مدرک ماوی دیپلما یا دیپلم آبی ارائه می دهد، که سندی مبنی بر اعتبار جهانی مدرک اصلی دانشگاه می باشد.

  دانشگاه اوکان به طور رسمی توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است و با بسیاری از دانشگاه های کشورهای مختلف اروپایی، از طریق سیستم اراسموس تبادل دانشجو دارد و همینطور این دانشگاه توسط کشورهای عربی از جمله لبنان، مصر، یمن، اردن، لیبی، سوریه، عراق و فلسطین به رسمیت شناخته شده است.

  موقعیت مکانی دانشگاه اوکان ترکیه

  پردیس اصلی دانشگاه اوکان در بخش آسیایی استانبول، در منطقه توزلا با بهترین طرح های معماری معاصر واقع شده است و دارای کلاس های درس مجهز به تمام وسایل مدرن، آزمایشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و باشگاه ها می باشد. این پردیس شامل دانشکده مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده معماری و طراحی، دانشکده زبان و دانشکده علوم و بهداشت و دانشکده علوم پزشکی است.

  در پردیس Mecidiyekoy بیمارستان دانشکده دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه اوکان قرار گرفته است.

  دانشگاه اوکان ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه اوکان، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست داشنگاه های مورد تایید اتحادیه اروپا قرار بگیرد. لذا مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته های علوم پزشکی، مهندسی، هنری، مدیریتی و … قابل قبول اتحادیه اروپا است و ارزشیابی می شود.
  با توجه به درخواست بالای داوطلبان ایرانی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و افزایش میزان رضایت مندی دانشجویان خارجی از عملکرد آموزشی این دانشگاه، احتمال اینکه در سال های آتی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد، بسیار بالا است.

  نکته! دانشگاه اوکان استانبول دارای مدرک دیپلم آبی یا ماوی دیپلما هست، فارغ التحصیلان این دانشگاه با استفاده از این مدرک به راحتی می توانند برای کار یا ادامه تحصیل در اروپا اقدام کنند.

  ***برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، آیدین، یدی تپه، آجی بادام و مدیپول استانبول را مطالعه بفرمایید.

  دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه

  رتبه و رنکینگ دانشگاه اوکان  

  دانشگاه اوکان جزء 100 دانشگاه برتر ترکیه می باشد؛ که با توجه به قدمت و کیفیت آموزش توانسته است رتبه و اعتبار خوبی را در بین بهترین دانشگاه های جهان کسب کند. مدرک این دانشگاه در حال حاضر برای تحصیل در تمامی رشته ها مورد تایید اتحادیه اروپا می باشد.

   دانشگاه اوکان “نزدیکترین دانشگاه به دنیای تجارت است، دارای کمیته آینده شغلی می باشد که دانشجویان را از زمان پذیرش در دانشگاه تا فارغ التحصیلی برای ورود به دنیای کسب و کار آماده می کنند.

  شرایط پذیرش دانشگاه اوکان

  پذیرش دانشگاه اوکان در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOSدر فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه اوکان استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه اوکان بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  مراحل پذیرش دانشگاه اوکان استانبول

  برای ارسال مدارک به دانشگاه، ترجمه ترکی آن ها الزامی می باشد، برای ترجمه شما می توانید هم از طریق دارالترجمه های رسمی و هم از طریق خود مجموعه آکادمی کرمی اقدام کنید. سپس با تکمیل فرایند ثبت نام و اپلای مدارک، به طور تقریب بین بازه زمانی 1 الی 2 روز کاری بعد برگه پذیرش اولیه از سمت دانشگاه صادر می گردد.

  داوطلب بعد از دریافت برگه پذیرش اولیه، برای ثبت ظرفیت به صورت قطعی و ثبت نام نهایی خود، نصف شهریه کل یک سال تحصیل را در بازه زمانی حداکثر یک هفته به شماره حساب دانشگاه که در برگه قبولی عنوان شده است، واریز بنماید و با بارگذاری رسید واریزی در سایت دانشگاه، برگه تاییدیه ثبت نام نهایی را دریافت کند.

  بعد از دریافت تاییدیه نهایی، دانشجو باید در بازه زمانی تعیین شده توسط دانشگاه برای ثبت نام حضوری و اخذ برگه دانشجو و انجام امور دنکلیک و دریافت اقامت دانشجویی در ترکیه اقدام نماید. آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره تحصیل در ترکیه به طور کامل در تمامی این مراحل شمارا همراهی خواهد نمود.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه اوکان استانبول 

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه اوکان استانبول دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ دلار نخواهید داشت.

  به طور مثال: هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در دانشگاه اوکان استانبول سالانه 18.000 دلار است، یعنی در مجموع پنج سال دانشجو باید به طور تقریب 90.000 دلار شهریه به دانشگاه پرداخت کند. اما، با استفاده از شرایط بورسیه 100% داوطلب با پرداخت میانگین 40.000 هزار دلار در زمان پذیرش اولیه دیگر در طول کل دوره تحصیل دندانپزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه اوکان 

  دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اوکان استانبول در سال 2013  افتتاح شد و این دانشگاه به فهرست 100 دانشگاه اول پزشکی در ترکیه پیوسته است. داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی به زبان ترکی در دانشگاه اوکان اقدام کنند.

   مدرک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه اوکان در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. دانشگاه اوکان دارای یک بیمارستان تخصصی بزرگ در نزدیکی پردیس اصلی دانشگاه می باشد. که، دانشجویان پزشکی این دانشگاه دوره های عملی خود را به طور کامل در این بیمارستان می گذرانند.

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه اوکان

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اوکان دارای اساتید بسیار مجرب در زمینه علوم بهداشت می باشد و طبق بروزترین متد های آموزشی دروس را به دانشجویان ارائه می دهند. دانشجویان دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دوره های عملی خود را در بیمارستان دانشگاه اوکان که یکی از بزرگترین بیمارستان های ترکیه است، می گذرانند.

  به دلیل امکانات و شهریه مقرون به صرفه دانشگاه اوکان استانبول، سالانه متقاضیان زیادی از کشور های مختلف عربی و کشور ایران برای تحصیل در رشته دندانپزشکی این دانشگاه  اقدام می کنند. زبان تدریس در این دانشکده ترکی و انگلیسی می باشد و طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

   

  شهریه دانشگاه اوکان استانبول در سال تحصیلی 2024

  نام رشته زبان تحصیل شهریه سالانه به دلار
  پزشکی  انگلیسی 24.000
  پزشکی ترکی 20.000
  دندانپزشکی  انگلیسی 20.000
  دندانپزشکی  ترکی  18.000
  فیزیوتراپی  انگلیسی 4.500
  پرستاری  انگلیسی 4.500
  حقوق  ترکی 3.750
  مهندسی کامپیوتر  انگلیسی 4.500
  برنامه نویسی کامپیوتر انگلیسی 4.500
  مهندسی معماری  ترکی  3.750
  مهندسی معماری  انگلیسی  4.500
  آشپزی  انگلیسی 4.500
  طراحی داخلی  انگلیسی 4.500
  طراحی داخلی  ترکی 3.750
  موزیک  ترکی  3.750
  سینما و تلویزیون  ترکی  3.750

  تبادل دانشجو در دانشگاه اوکان

  دانشگاه اوکان دارای سیستم تبادل دانشجو اراسموس می باشد. که به دانشجویان برتر این امکان را می دهد، پس از پایان سال دوم تحصیل به مدت یک الی دو سال به یکی از دانشگاه های برتر اروپایی انتقالی بگیرند و یک رزومه علمی قوی را کسب کنند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  کشور های تحت قرار داد با دانشگاه اوکان عبارتند از: انگلستان، دانمارک، فنلاند، ایرلند، سوئد، ایسلند، لوکزامبورگ، نروژ، آلمان، اتریش، بلژیک، فرانسه، قبرس، هلند، اسپانیا، ایتالیا، مالت، پرتغال، یونان، بلغارستان، جمهوری چک، استونی، کرواسی، لتونی، لیتوانی، مجارستان، مقدونیه، لهستان، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  دانشکده های دانشگاه اوکان

  تعداد 10 دانشکده مجهز در دانشگاه اوکان استانبول مشغول به فعالیت هستند. تعدادی از بهترین و پرطرفدارترین رشته های دنیا از جمله پزشکی، معماری، دندانپزشکی، حقوق و … در این دانشگاه ارائه می‌شود. لیست دانشکده‌های اوکان  عبارتند از:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده مدیریت بازرگانی
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنر، طراحی و معماری
  • دانشکده علمی کاربردی

  رشته های دانشگاه اوکان 

  برخی از رشته های ارائه شده در دانشگاه اوکان ترکیه:

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • پرستاری
  • کارشناس زیست پزشکی و ژنتیک
  • فیزیوتراپی
  • مدیریت سلامت
  • طراحی صنعتی
  • سینما و تلویزیون
  • معماری
  • مهندسی برق
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی سیستم‌های انرژی
  • مهندسی کامپیوتر
  • تجارت بین‌الملل
  • اقتصاد و دارایی
  • طراحی ارتباطات بصری
  • طراحی لباس
  • هنر و مدیریت صنعتی
  • مهندسی عمران
  • مهندسی ژئوماتیک
  • معماری داخلی
  • معماری شهری
  • کارشناسی تغذیه
  • آموزش زبان‌های خارجی
  • روانشناسی
  • روانشناسی رشد کودک
  • مهندسی مکانیک

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه اوکان

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  زبان تحصیل در دانشگاه اوکان ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه اوکان، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته ها الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  امکانات دانشگاه اوکان استانبول

  دانشگاه اوکان یکی از دانشگاه های خصوصی شهر استانبول می باشد که با فراهم نمودن امکانات تحصیلی، آموزشی و رفاهی گوناگون و متعدد سعی در ایجاد رفاه هر چه بیشتر دانشجویان خود دارد. از جمله امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد خوابگاه های متعدد (خوابگاه های مرال این دانشگاه به مجتمع های آموزشی بسیار نزدیک بوده و دانشجویان تنها چند دقیقه تا سرکلاس درس پیاده روی خواهند داشت.)
  • آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار
  • آشنایی دانشجویان با دنیای کسب و کار و نحوه کار کردن در شرکت ها و موسسه های مختلف
  • قرارداد های پژوهشی با دیگر موسسه ها و دانشگاه ها و همچنین تبادل های دانشجویی
  • باشگاه های ورزشی متعدد (باشگاه تناسب اندام، زمین های ورزش و بازی مثل زمین والیبال، بسکتبال، فوتبال، استخر، تنیس و سونا و …)
  • کافه تریاها، سالن های غذاخوری، رستوران ها
  • کتابخانه های به روز
  • سینما و سالن های تئاتر
  • فروشگاه های مختلف
  • آزمایشگاه های مجهز
  • کتابخانه های به روز
  • لابراتوار های کامپیوتری
  • کلاس های دورس مدرن و پیشرفته
  • کارگاه های فنی
  یکی از مزایای مهم دانشگاه اوکان استانبول مهیا کردن خوابگاه اختصاصی برای دانشجویان بین المللی در محوطه پردیس اصلی دانشگاه می باشد.

  مدرک دیپلم آبی دانشگاه اوکان

  دیپلم آبی یا (Mavi Diploma) یک نوع مدرک است که نشان می دهد دانشجو بعد از فارغ التحصیل شدن می تواند برای مقاطع بالاتر در کشورهای معتبر عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل دهند. همچنین با داشتن دیپلم آبی دانشجویان شانس بیشتری برای بدست آوردن فرصت های شغلی ایده ال دارند.

  این کشورها عبارتند از: آلمان، اتریش، بلغارستان، بلژیک، لهستان، پرتغال، هلند، ایرلند، اسپانیا، فنلاند، سوئد، ایتالیا، مجارستان، رومانی، جمهوری چک، دانمارک، کرواسی ،فرانسه.

  دانشگاه اوکان و تعداد محدودی از دیگر دانشگاه های ترکیه ارائه دهنده مدرک دیپلم آبی به فارغ التحصیلان ممتاز خود هستند.

  خوابگاه دانشگاه اوکان 

  دانشگاه اوکان استانبول در محوطه خود، دارای خوابگاه اختصاصی دخترانه و پسرانه می باشد و همینطور با خوابگاه های نزدیک دانشگاه تحت قرار داد می باشد. هزینه خوابگاه و هزینه های زندگی دانشجوییی در اطراف دانشگاه اوکان بین بازه 500 الی 600 دلار در ماه متغیر است.برای دریافت لیست خوابگاه های تحت قرار داد دانشگاه اوکان می توانید با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۴ رای

  نوشته های مشابه

  یک دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا