ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیهدانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهوبلاگ

دانشگاه نیشانتاشی استانبول ترکیه✔ پذیرش + شهریه 2024

 •  

  معرفی کامل دانشگاه نیشانتاشی استانبول

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال 2009 در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه به عنوان یکی از پیشرفته ترین و رقابتی ترین دانشگاه های ترکیه معرفی شده است. دارای مراکز شبیه سازی مدرن برای آموزش دوره های عملی رشته های مختلف است.

  دانشگاه نیشانتاشی دارای مدرک ماوی دیپلما یا دیپلم آبی می باشد. که با استفاده از این مدرک شرایط ادامه تحصیل یا کار در اروپا برای فارغ التحصیلان این دانشگاه تضمینی می باشد. دانشگاه نیشانتاشی رشته های هنر طراحی لباس، آشپزی، طراحی داخلی، گرافیک، عکاسی، موسیقی و … را به صورت تخصصی ارائه می دهد و یکی از پر طرفدارترین دانشگاه ها بین متقاضیان تحصیل در رشته های هنری می باشد.

  دانشگاه نیشانتاشی عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو به کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد، لذا به دانشجو امکان ادامه تحصیل به مدت یک سال را در یکی از بهترین دانشگاه های اروپایی می دهد.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
  سال تاسیس 2009
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی
  آدرس سایت دانشگاه نیشانتاشی www.nisantasi.edu.tr

  موقعیت مکانی دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی در بخش اروپایی شهراستانبول ترکیه در مرکز منطقه ماسلاک واقع شده است. دانشگاه نیشانتاشی اتوبوس هایی را برای سهولت در رفت و آمد به دانشگاه در نظر گرفته است تا از ایستگاه مترو استانبول تک که تنها 12 دقیقه با پردیس فاصله دارد، به دانشجویان خدمات رسانی کنند.

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول مورد تأیید ایران

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانیدکه! دانشگاه نیشانتاشی استانبول با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه نیشانتاشی استانبول 

  پذیرش دانشگاه نیشانتاشی استانبول در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و محدودیت سن و معدل ندارد. اما داشتن مدرک آزمون TRYOS ترکیه و یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز دانشجو می‌پذیرد. برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد این دانشگاه، داوطلبان ایرانی لزومی به ارائه نتیجه آزمون ندارند و می‌توانند بدون شرکت در آزمون تحصیلات خود را ادامه دهند.

   

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی استانبول می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند

  رنکینگ دانشگاه نیشانتاشی استانبول

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول در بین 100 دانشگاه برتر ترکیه و در بین 5000 دانشگاه برتر جهان می باشد. رتبه ملی دانشگاه نیشانتاشی ترکیه 150 و رتبه آن در بین دانشگاه های سراسر جهان 7497 می باشد. این دانشگاه با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول کیفیت آموزشی خود را جهانی کرده است، این تنها دانشگاه ترکی است که حق همکاری با ECDOM را دارد. این دانشگاه یکی از جوان ترین دانشگاه های استانبول است که به دانشجویان فرصت شرکت در دوره های آموزشی عملی در کنار رشته اصلی خود را فراهم می سازد، که به آنها کمک می‌کند در حرفه خود حرفه‌ای‌تر باشند.

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه نیشانتاشی استانبول

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامیدانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه نیشانتاشی استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره، دیگر در چهار سال تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  کل هزینه چهار سال تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی استانبول با بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی به زبان ترکی فقط $ 5.500 و به زبان انگلیسی $ 6.500 می باشد.

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  شهریه دانشگاه نیشانتاشی استانبول 

  دانشگاه نیشانتاشی یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند.

  شهریه سالانه دانشگاه نیشانتاشی بسیار مقرون به صرفه می باشد و با اعمال بورسیه 70% تخفیف برای دانشجویان ما، شهریه مقطع کارشناسی تمامی رشته های آن کاهش می باشد.

  با توجه به شهریه دانشجویان مقطع کارشناسی و اقساط دانشگاه، دانشجویی که پذیرش اولیه را دارد و در پی تکمیل مراحل ثبت نام نهایی است، باید اولین قسط تعیین شده در نامه پذیرش را به مبلغ 1000 دلار از کل شهریه یک سال واریز کند و پس از آن در صورت ورود دانشجو به دانشگاه جهت تکمیل مراحل ثبت نام، مابقی شهریه را در یک قسط پرداخت نماید تا ثبت نام نهایی انجام شود.

  تبادل دانشجو دانشگاه نیشانتاشی استانبول

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول با بیش از 300 دانشگاه در 33 کشور اروپایی تبادل دانشجو دارد و در حال امضای قرارداد مشارکت با بیش از 85 دانشگاه بین المللی دیگر برای تبادل دانشجو بین دانشجویان خود است.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  زبان تحصیل دانشگاه نیشانتاشی استانبول 

  تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

  نکته! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه نیشانتاشی به زبان ترکی برای مقطع کارشناسی رشته های مختلف مدرک تومر سطح B2  و برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی مدرک تومر سطح C1 می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

  دانشگاه نیشانتاشی

  پردیس دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول، که تمام دانشکده ها و کالج ها را در یک پردیس واحد جمع آوری می کند، اولین پردیس فناوری کامل ترکیه را دارد. این پردیس که نئوتک نام دارد، همچنین به عنوان بزرگترین پردیس سرپوشیده در اروپا شناخته شده است.پردیس نئوتک اصلی ترین و بزرگترین پردیس دانشگاه نیشانتاشی هست و معماری آن به روشی پیشرفته متناسب با فناوری آینده و عصر مدرن می باشد.

  این پردیس دانشگاه شامل کلیه امکانات رفاهی برای دانشجویان خود از جمله کلاس‌های درس و آزمایشگاه‌ برای تمامی رشته‌ها از جمله آزمایشگاه‌های کامپیوتر، کارگاه‌ آموزشی، کتابخانه بزرگ، نمایشگاه‌های رشته‌های مختلف مهندسی و آزمایشگاه‌های گروه‌های مختلف هنری از جمله هنرهای آشپزی است.

  پردیس دانشگاه در یک مکان مرکزی، نزدیک به تمام آثار تاریخی، فرهنگی و اجتماعی استانبول است. دانشجویان گزینه های بسیار متنوعی از نظر حمل و نقل و اسکان دارند.

  مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه نیشانتاشی

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  مدرک دیپلم آبی دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول به تمامی فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم آبی یا (Mavi Diploma) ارائه می دهد. دیپلم آبی یک نوع مدرک است که نشان می دهد دانشجو بعد از فارغ التحصیل شدن می تواند برای مقاطع بالاتر در کشورهای معتبر عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل دهند.

  همچنین با داشتن دیپلم آبی دانشجویان شانس بیشتری برای بدست آوردن فرصت های شغلی ایده ال دارند. این کشورها عبارتند از: آلمان، اتریش، بلغارستان، بلژیک، لهستان، پرتغال، هلند، ایرلند، اسپانیا، فنلاند، سوئد، ایتالیا، مجارستان، رومانی، جمهوری چک، دانمارک،کرواسی ،فرانسه.

  شرایط اخذ مدرک دیپلم آبی دانشگاه نیشانتاشی: 

  • دانشجو باید واحد های درسی را با نمرات بالا قبول شده باشد. همچنین دوره های کارآموزی، پروژه ها، دروس عمومی و تئوری را به طور کامل پشت سر گذاشته باشد.
  • دانشجو باید سال تحصیل خود را طبق استاندارد سازمان YÖK به پایان برساند و نباید مدت زمان دوره تحصیل طولانی تر شود.

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول

  دانشکده های دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی استانبول دارای شش دانشکده می باشد که عبارتند از:

  • دانشکده هنرهای زیبا، طراحی 
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده فنی مهندسی و معماری
  • دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
  • دانشکده تربیت بدنی و ورزشی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده علمی کاربردی
  • دانشکده هوانوردی کشوری

  رشته های دانشگاه نیشانتاشی

  اسامی پرتقاضاترین رشته های دانشگاه نیشانتاشی استانبول عبارتند از:

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • پرستاری 
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • فیزیوتراپی و توانبخشی
  • طراحی مد و پارچه 
  • طراحی ارتباطات 
  • گاسترونومی 
  • طراحی گرافیک 
  • معماری داخلی 
  • موسیقی
  • رادیو و تلویزیون و سینما  
  • صحنه و هنرهای نمایشی
  • بانکداری و مالی 
  • مدیریت بازرگانی 
  • روابط بین الملل
  • روانشناسی
  • روابط عمومی و تبلیغات
  • معماری 
  • مهندسی عمران 
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی برق و الکترونیک 
  • مهندسی صنایع 
  • معماری داخلی و طراحی محیطی
  • مهندسی مکانیک 
  • مهندسی مکاترونیک 
  • مهندسی نرم افزار 
  • تجارت بین المللی 
  • راهنمای گردشگری
  • ورزش و علوم ورزشی  

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا