ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه لقمان حکیم آنکارا✔شرایط پذیرش+ شهریه 2024

 • معرفی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

  دانشگاه لقمان حکیم یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2017 توسط بنیاد Sevgi در قلب آنکارا، پایتخت ترکیه واقع شده است. نقطه قوت این دانشگاه ارائه رشته‌های پرطرفدار گروه پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) و بهداشت است که باکیفیت بالایی در آن ارائه می‌شوند. همچنین برای ایجاد فرصت‌‌های تحصیلی و کارآموزی بین‌المللی برای دانشجویان خود، مشارکت فعالی در برنامه‌های اراسموس پلاس و فارابی دارد. دانشگاه لقمان در سال تحصیلی 2018 فعالیت علمی خود را آغاز کرد.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.
  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2017
  شهر آنکارا
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.lokmanhekim.edu.tr

  آدرس دانشگاه لقمان حکیم 

  ساختمان دانشگاه لقمان حکیم ترکیه تنها ۶ کیلومتر با مرکز شهر و حدود ۸ دقیقه فاصله دارد و دسترسی به آن از هر طرف آنکارا به سادگی امکان پذیر است. هم چنین این دانشگاه با فرودگاه ۳۹ کیلومتر (حدود ۳۳ دقیقه) و با راه آهن ۷ کیلومتر (حدود ۱۵ دقیقه) فاصله دارد.

  آیا دانشگاه لقمان حکیم آنکارا مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  لازم است بدانید که! دانشگاه لقمان حکیم به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه لقمان حکیم با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه  قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  دانشگاه لقمان حکیم ترکیه یکی از دانشگاههای جوان و رو به رشد است تاپ‌ترین رشته‌های مربوط به علوم تجربی را تدریس میکند. استادان معتبر به خدمت گرفته شده، فراهم سازی بهترین تجهیزات در تمامی بخش‌ها و بورسیه‌های متنوع، همگی از مزایای مهم این دانشگاه هستند.

   

  شرایط پذیرش دانشگاه لقمان حکیم آنکارا 

  پذیرش دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی بدون محدیت سنی با معدل دیپلم حداقل 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودیSAT یا TRYOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دانشگاه لقمان حکیم به دانشجو اجازه تحصیل در یک رشته دانشگاهی همزمان با رشته اصلی خود را می دهد.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه لقمان حکیم آنکارا بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  شهریه دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50 درصد تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه لقمان حکیم بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به شرایط کامل تحصیل در دانشگاه لقمان حکیم انکارا پرداخته ایم.

  شماره تماس

  پزشکی در دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

   داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی به زبان ترکی انگلیسی  در دانشگاه لقمان حکیم آنکارا اقدام کنند. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال و شهریه دانشگاه لقمان حکیم آنکارا برای رشته پزشکی  به زبان ترکی سالانه  12.000 دلار  و به زبان انگلیسی 13.500 دلار می باشد.

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا دپارتمان تخصصی رشته های پزشکی و دندانپزشکی می باشد، که دارای یک بیمارستان با چندین سال سابقه فعالیت می باشد. دانشجویان پزشکی این دانشگاه دوره های عملی خود را به طور کامل در این بیمارستان می گذرانند.

  نکته! مدرک پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. اما، دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا دارای هفت بیمارستان که به آخرین تجهیزات پزشکی روز دنیا مجهز است.

  ***شهریه رشته پزشکی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا به زبان ترکی سالانه 12.000 دلار و به زبان انگلیسی 13.500 دلار می باشد، که شرایط پرداخت شهریه به صورت اقساط برای داوطلبان امکان پذیر است.

  دندانپزشکی در دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

  به دلیل امکانات و شهریه مقرون به صرفه دانشگاه لقمان حکیم و همینطور هزینه های پایین زندگی دانشجویی در شهر آنکارا نسبت به استانبول، سالانه متقاضیان زیادی از کشور های مختلف عربی و کشور ایران برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا اقدام می کنند. زبان تدریس در این دانشکده به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد و طول مدت دوره تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است.

  ***شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا سالانه 11.500 دلار و به زبان انگلیسی 12.000 دلار می باشد، که شرایط پرداخت شهریه به صورت اقساط برای داوطلبان امکان پذیر است.

  تبادل دانشجو در دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  ارتباطات بین‌المللی از مهم‌ترین مزایای هر دانشگاه و از جمله عوامل مؤثر در رتبه آن‌ها است. دانشگاه لقمان حکیم عضوی از سه برنامه تبادل دانشجوی معروف است. این برنامه‌ها عبارت اند از فارابی، مولانا و اراسموس (Erasmus).

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو با 46 دانشگاه در کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و به دانشجویان خود فرصت تحصیل به مدت یک سال تحصیلی در اروپا را ایجاد کرده است.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  اراسموس برای جا به جایی دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف اروپایی ایجاد شده است. با استفاده از این برنامه دانشجو می‌تواند مدتی از دوران تحصیل خود را در دانشگاه‌های معتبر اروپایی بگذارند. به علاوه، امکان استفاده از بورسیه نیز وجود دارد. برنامه مولانا نیز برای تبادل دانشجویان در میان دانشگاه‌های معتبر سراسر جهان کاربرد دارد. برنامه فارابی صرفاً به منظور انتقال دانشجویان در دانشگاه‌های ترکیه کاربرد دارد.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  شهریه دانشگاه لقمان حکیم آنکارا 2025_2024

  دانشگاه لقمان حکیم یک دانشگاه خصوصی است که باتوجه‌ به امکانات و خدماتی که ارائه می‌دهد شهریه آن نسبت به دانشگاه‌های دولتی بیشتر است. البته هم‌چنان هزینه تحصیل در این دانشگاه نسبت به بسیاری از دانشگاه های دیگر مقرون به صرفه است. میزان شهریه پرداختی شما بسته به رشته، مقطع و زبان تحصیل تفاوت‌هایی خواهد داشت.

  در دانشگاه لقمان شهریه به صورت سالانه پرداخت می گردد. از مزیت‌های پرداخت شهریه در این دانشگاه شرایط اقساطی آن است. به این صورت که در دو قسط اول پاییز و اول ترم دوم. البته دانشگاه برای کسانی که شهریه را نقدا پرداخت می کنند تخفیفات خوبی اعمال میکند. شهریه تقریبی برخی از رشته‌ها در ادامه ذکر شده است.

  نام رشته  زبان تحصیل  شهریه سالانه 
  پزشکی  ترکی  12.000
  پزشکی  انگلیسی  13.500
  دندانپزشکی  ترکی  11.500
  دندانپزشکی  انگلیسی  12.000
  داروسازی  ترکی  9.000
  داروسازی  انگلیسی  9.000
  مامایی ترکی 3.250
  فیزیوتراپی ترکی 3.500
  پرستاری  ترکی  3.250

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه لقمان حکیم آنکارا 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دانشگاه می توانید سایت اصلی این دانشگاه به آدرس https://www.lokmanhekim.edu.tr را مطالعه کرده و برای مشاوره تحصیل در این دانشگاه و سایر دانشگاه های معتبر کشور ترکیه با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  زبان تحصیل در دانشگاه لقمان حکیم انکارا 

  زبان آموزش اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه لقمان حکیم به زبان ترکی می باشد و تنها دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی علاوه بر آموزش به زبان ترکی، به زبان انگلیسی هم آموزش دارند. به همین جهت دانشجو باید با توجه به زبان رشته‌ مورد نظر، مدرک معتبر زبان ترکی یا انگلیسی را به دانشگاه ارائه دهند. اگر داوطلب مدرک زبان مورد قبول دانشگاه را نداشته باشد، میتواند در دوره های آموزش زبان که توسط دانشگاه برگزار می گردد به مدت یک سال تحصیلی شرکت کنند.

  دانشگاه لقمان حکیم اکثر رشته های تحصیلی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد و دانشگاه دوره های مقدماتی زبان را با بهترین کیفیت در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته های چهار سال الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه لقمان حکیم

  دانشگاه لقمان حکیم دارای بورسیه‌های مختلفی است که با توجه به شرایط و قوانین خاصی به دانشجویان اعطا می کند. به 10 دانشجوی بین المللی که دارای شرایط خاص علمی هستند بورسیه 100% رشته پزشکی و به 6 نفر بورسیه‌ی 50% تحصیلی میدهد. همین طور برای 12 دانشجوی رشته دندانپزشکی بورسیه‌ بین 25 تا 50% اعمال می کند. برای اطلاع از شرایط بورسیه های دانشگاه لقمان حکیم ترکیه با مشاوران ما تماس بگیرید.

  بیمارستان دانشگاه لقمان حکیم ترکیه

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا دارای هفت بیمارستان است که عبارتند از:

  • بیمارستان های دانشگاهی لقمان حکیم
  • بیمارستان اتلیک
  • بیمارستان وان
  • بیمارستان زندگی
  • بیمارستان تشخیصی و تصویربرداری اربیل
  • بیمارستان آکای
  • بیمارستان آنکارا
  • مرکز پزشکی دیمیت
  • بیمارستان LHU SÖĞÜTÖZÜ

  دانشکده های دانشگاه لقمان حکیم

  این دانشگاه دارای پنج دانشکده است که در مقاطع مختلف کارشناسی در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد. در قسمت زیر لیست تمام دانشکده‌های لقمان حکیم تهیه شده:

  • دانشگاه پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده ورزش

  رشته های تحصیلی دانشگاه لقمان حکیم

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • خدمات داروخانه
  • مامایی
  • پروتز دندان
  • سلامت دهان و دندان
  • پرستاری
  • مربیگری
  • فیزیوتراپی

  امکانات رفاهی دانشگاه لقمان حکیم آنکارا

  دانشگاه لقمان حکیم آنکارا امکاناتی نظیر سالن‌های غذاخوری، سالن‌ اجتماعات، امکانات ورزشی و بهداشتی مناسبی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. همچنین این دانشگاه دارای کتابخانه‌ای مجهز با منابع، کتاب، مقالات و پایان‌نامه‌های موردنیاز دانشجویان است که امکان دسترسی به آن‌ها برای تمام دانشجویان فراهم شده. در ادامه متن لیست دیگر امکانات این دانشگاه را مشاهده می‌کنید:

  • سالن ورزش
  • استخر
  • مرکز پزشکی
  • خوابگاه
  • کافه تریا
  • امنیت
  • مرکز کپی
  • استودیو رادیو
  • پارک

  خوابگاه دانشگاه لقمان حکیم

  این دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی در خود دانشگاه خوابگاهی در نظر نگرفته است. اما خبر خوب این که دانشگاه برای رفاه دانشجویان خود با خوابگاه‌های خصوصی (دخترانه و پسرانه) قرارداد بسته است. همچنین، دانشجویان در صورت تمایل و اینکه هزینه خوابگاه مقرن به صرفه باشد میتوانند در زمان پذیرش به خوابگاه‌های دولتی نیز مراجعه کنند و برای دریافت اقامت در این خوابگاه‌ها ثبت‌نام لازم را انجام دهند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا