ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه گدیک استانبول ترکیه:بدون آزمون + شهریه 2024

 • معرفی کامل دانشگاه گدیک ترکیه

  دانشگاه گدیک استانبول (Gedik University) یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، که در سال 2011 توسط بنیاد آموزش گدیک تاسیس شد. این دانشگاه بر روی اموزش رشته های مهندسی، علوم ورزشی، علوم اداری و علوم بهداشت متمرکز است. دانشگاه گدیک با دانشگاه‌های کشورهایی از قبیل دانمارک، آمریکا، چین و انگلیسی مشارکت، همکاری و تبادل علمی فعالی دارد.

  دانشگاه گدیک ترکیه، عضو سه برنامه تبادل دانشجو می باشد. که با استفاده از آن دانشجویان تجربیات علمی خوبی در طول تحصیل بدست می آورند. این سه برنامه عبارتند از: برنامه اراسموس، مولانا، برنامه فارابی.
  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی 
  سال تاسیس 2011
  شهر بخش آسیایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://international.gedik.edu.tr/ 

  آیا دانشگاه گدیک استانبول مورد تایید ایران است؟

  دانشگاه گدیک استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما، در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  دانشگاه گدیک ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را ندارید، این دانشگاه یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

  لازم است بدانید که! دانشگاه گدیک رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نمی دهد، اما اکثر رشته های هنری، مهندسی و مدیریت را ارائه می دهد. این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه گدیک استانبول

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت ان ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه گدیک استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه قرار بگیرد. این دانشگاه با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

  آدرس دانشگاه گدیک ترکیه

  دانشگاه گدیک 4 پردیس در کارتال، پرا، شیخلی، نیشانتاشی و پندیک دارد که همه آن‌ها دسترسی آسان به مترو، اتوبوس و مترو بوس دارند. در پردیس کارتال که پردیس مرکزی این دانشگاه است، واحدهای اداری، دانشکده‌های هنر و معماری، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، فنی، علوم بهداشتی واقع شده‌اند. در اطراف این پردیس مراکز تجاری و تفریحی زیادی قرار دارد که به راحتی با کمی پیاده‌روی می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

  شرایط پذیرش دانشگاه گدیک استانبول

  پذیرش دانشگاه گدیک در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد و محدودیت سن و معدل ندارد. اما داشتن مدرک آزمون یوس ترکیه و یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

  پذیرش بدون کنکور: دانشگاه گدیک برای متقاضیان ایرانی خود، پذیرش بدون آزمون در نظر گرفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  دانشگاه گدیک در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز دانشجو می‌پذیرد.  شرایط تحصیل در این مقاطع معمولا شامل ارائه نتیجه آزمون ALES می‌شود. اما برای پذیرش در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه گدیک، داوطلبان ایرانی لزومی به ارائه نتیجه این آزمون ندارند و می‌توانند بدون شرکت در آزمون تحصیلات خود را ادامه دهند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه گدیک می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

  هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه گدیک استانبول

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه گدیک استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره، دیگر در چهار سال تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  کل هزینه چهار سال تحصیل در دانشگاه گدیک استانبول با بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی فقط $ 4000 می باشد.

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  شماره تماس

  بورسیه دانشگاه گدیک استانبول 

  دانشگاه گدیک استانبول هر سال تخفیف های خوبی را بر روی شهریه سالانه رشته های مختلف خود اعمال می کند، به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. آکادمی کرمی برای داوطلبان ممتاز ایرانی که رزومه علمی خوبی دارند، بورسیه های 50% و 100% تخفیف شهریه را از دانشگاه گدیک دریافت می کند.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه گدیک

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  دانشکده های دانشگاه گدیک

  دانشگاه گدیک دارای 6 دانشکده است که در پردیس کارتال واقع شده‌اند. دانشکده‌ها به شرح زیر هستند:

  1. دانشکده حقوق
  2. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
  3. دانشکده معماری و طراحی
  4. دانشکده مهندسی
  5. دانشکده علوم بهداشت
  6. دانشکده علوم ورزشی

  رشته های دانشگاه گدیک

  در این بخش به معرفی بهترین رشته‌های دانشگاه گدیک می‌پردازیم:

  • مهندسی الکترونیک برق
  • مهندسی عمران
  • مهندسی مکانیک
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی صنایع
  • متالورژی و مهندسی مواد
  • طراحی ارتباط بصری
  • معماری داخلی و طراحی محیطی
  • معماری
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • فیزیوتراپی و توانبخشی
  • پرستاری

  هزینه تحصیل در دانشگاه گدیک استانبول 

  دانشگاه گدیک یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند.

  نام رشته زبان تحصیل شهریه سالانه
  بیهوشی  ترکی  1.400
  آشپزی  ترکی  1.400
  امور بانکی و بیمه  ترکی  1.400
  برنامه نویسی کامپیوتر  ترکی  1.400
  طراحی گرافیک ترکی  1.400
  مهندسی مکانیک  ترکی 1.400
  مهندسی مکاترونیک  ترکی 1.400
  حسابداری ترکی  1.400
  رشد کودک  ترکی  1.400
  تکنیک های تصویر برداری پزشکی ترکی  1.400

  زبان تحصیل در دانشگاه گدیک استانبول 

   آموزش در دانشگاه گدیک استانبول در اکثر رشته ها به زبان ترکی و در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند. در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

  نکته قابل توجه اینکه! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دانشگاه مدرک تومر سطح B1 و یا B2 ترکی می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تبادل دانشجو در دانشگاه گدیک استانبول

  دانشگاه گدیک استانبول عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا