ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگدانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه کولتور استانبول ترکیه: پذیرش بدون آزمون با بورسیه 2024

 • معرفی دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور(Istanbul Kültür University) یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد. این دانشگاه در سال 1977 توسط بنیاد KVE تاسیس شد و فعالیت خود را در شهر استانبول آغاز کرد. این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نمی دهد، اما یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در رشته های مهندسی، هنری و مدیریت می باشد.

  دانشگاه کولتور با بیش از 250 توافق نامه بین المللی با معتبرترین دانشگاه های دنیا توانسته است روابط بین المللی بسیار خوبی را ایجاد کند. با استفاده از این توافق نامه های بین المللی، دانشجویان دانشگاه کولتور می توانند به آسانی وارد برترین و معتبرترین دانشگاه های جهان همچون کشور ایالات متحده، استرالیا، آسیا، کانادا، آمریکای لاتین و … شده و آینده روشنی را برای خود رقم بزنند.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
  سال تاسیس 1977
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  رنکینگ جهانی QS 2968
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت https://www.iku.edu.tr/

  آدرس دانشگاه کولتور ترکیه

  پردیس اصلی دانشگاه کولتور در منطقه آتاکوی شهر استانبول و در بخش اروپایی آن واقع شده است. فاصله این دانشگاه تا فرودگاه جدید استانبول حدود 43 کیلومتر می باشد. در این پردیس قسمت های اداری دانشگاه، دانشکده های هنر و علوم، مهندسی، معماری، هنر و طراحی و موسسه تحصیلات تکمیلی قرار گرفته است. پردیس شیریناولر، اینجیرلی و باشین اکسپرس از دیگر پردیس های این دانشگاه می باشند.

  • پردیس Şirinevler
  • پردیس Basın Ekspres
  • پردیس İncirli

  جهت کسب اطلاعات بیشتر از این دانشگاه می توانید به سایت اصلی این دانشگاه به آدرس https://www.iku.edu.tr رفته و با جهت هماهنگی و مشاوره تحصیلی در کشور ترکیه با کارشناسان و مشاوران ما در توران آکادمی تماس حاصل فرمایید.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور فعالیت خود را تنها با 2 دانشکده، 32 کادر علمی و آموزشی و 157 دانشجو شروع کرد. اما با گذر زمان توانست خود را به عنوان یکی از دانشگاه های معتبر و برتر در سطح ملی و جهانی معرفی کند و در حال حاضر به صورت سالیانه پذیرای هزاران دانشجوی داخلی و بین المللی می باشد.

  اعتبار دانشگاه کولتور رتبه 
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  2968
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 56

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  آیا دانشگاه کولتور ترکیه مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه کولتور استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه کولتور رشته های پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نمی دهد، اما اکثر رشته های هنری، مهندسی و مدیریت را ارائه می دهد. این دانشگاه با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  شرایط پذیرش دانشگاه کولتور استانبول

  پذیرش دانشگاه کولتور در مقطع کارشناسی تمامی رشته ها، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. اما داشتن مدرک آزمون یوس ترکیه و یا آزمون‌های معادل بین‌المللی مزیت محسوب می‌شود و باعث می‌شود که شما را در اولویت پذیرش قرار دهند.

  این دانشگاه محدودیت سن و معدل ندارد، اما پذیرش این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری بر اساس نتیجه یکی از آزمون های GRE و ALES می باشد. علاوه بر نتیجه آزمون، ارائه مدرک تافل برای ورود به مقطع دکتری نیز الزامی است.

  داوطلبان بین المللی جهت تحصیل در دانشگاه کولتور می بایست مدارک درخواست شده از جانب دانشگاه را تکمیل کرده و نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند که تمامی مدارک مورد نیاز می بایست در زمان ارائه درخواست به واحد پذیرش دانشگاه ارائه دهند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  تحصیل بدون آزمون در دانشگاه کولتور استانبول

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه کولتور استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره، دیگر در چهار سال تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه کولتور

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتایج یکی از آزمون های YOSو TRYOS
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه کولتور

  دانشگاه کولتور عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشور اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  *اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  زبان تحصیل در دانشگاه کولتور استانبول

  زبان تحصیل در دانشگاه کولتور به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای شروع دوره تحصیلی اصلی رشته مورد نظر، باید به زبان تسلط کامل داشته باشد. لذا دانشجو با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه و کسب امتیاز قابل قبول، می تواند وارد دوره اصلی شوند.

  اما اگر دانشجو از قبل یکی از مدارک معتبر بین المللی را به دانشگاه ارائه دهد، دیگر نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارد. مدارک قابل قبول دانشگاه برای تحصیل به زبان ترکی مدرک تومر TOMER و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل TOFEL الزامی می باشد.

  در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد و یا موفق به کسب امتیاز در آزمون تعیین سطح دانشگاه نشود، باید به مدت یک سال در دوره آمادگی زبان دانشگاه شرکت کند و در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهند داشت، این دوره در خود دانشگاه و فقط به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  هزینه تحصیل در دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است.

  به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دلیل کوتاه بودن طول دوره هزینه کمتری دارد. در ادامه شهریه های به روز اکثر رشته های پرطرفدار این دانشگاه ارائه داده ایم.

  نام رشته زبان تحصیل هزینه سالانه
  معماری داخلی و طراحی محیطی انگلیسی  5200 دلار
  مهندسی صنایع انگلیسی 4930 دلار
  مهندسی عمران انگلیسی 4930 دلار
  مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی 4930 دلار
  مدیریت کسب و کار انگلیسی 4930 دلار
  روابط بین المللی انگلیسی 4930 دلار
  تجارت بین المللی و امور مالی انگلیسی 4930 دلار
  حقوق انگلیسی  6290 دلار
  زبان و ادبیات انگلیسی انگلیسی 4930 دلار
  آموزش انگلیسی انگلیسی 4930 دلار
  زیست شناسی مولکولی و ژنتیک ترکی  4250 دلار
  روانشناسی ترکی  4250 دلار
  اقتصاد ترکی  4250 دلار
  مدیریت کسب و کار ترکی  4250 دلار
  تجارت بین المللی و امور مالی ترکی  4250 دلار
  معماری داخلی و طراحی محیطی ترکی  4250 دلار
  کارتون و انیمیشن ترکی  4250 دلار
  طراحی ارتباطات ترکی  4250 دلار
  هنرهای ارتباطی ترکی  4250 دلار
  رادیو، تلویزیون و سینما ترکی  4250 دلار
  رسانه ها و ارتباطات جدید ترکی  4250 دلار
  تغذیه و رژیم غذایی ترکی  4250 دلار
  فیزیوتراپی و توانبخشی ترکی  4250 دلار
  پرستاری ترکی  4250 دلار
  تجارت بین الملل ترکی  2550 دلار
  طراحی گرافیکی ترکی  2550 دلار
  روابط عمومی و تبلیغات ترکی  2550 دلار
  مدیریت کسب و کار ترکی  2550 دلار
  طراحی لباس ترکی  2550 دلار
  گردشگری و هتلداری ترکی  2550 دلار
  برنامه نویسی کامپیوتر ترکی  2550 دلار

  بورسیه دانشگاه کولتور استانبول

  دانشجویان ممتاز بین المللی با تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کولتور می توانند از بورسیه های متنوعی بهره مند شوند.  داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 21 سال و معدل حداقل 18 می توانند از طریق بورسیه تحصیلی ترکیه بورسلاری بدون آزمون و رایگان وارد این دانشگاه شوند. علائه بر این اگر دانشجو در حین تحصیل جزء 5 نفر برتر باشد و معدل کل آن از 4.00 نمره حدافل 3.00 باشد، می تواند از 10% تا 25% از دانشگاه بورسیه دریافت کند.

  شرط معدل میزان درصد بورسیه
  معدل 3.00 تا 3.49 %10
  معدل 3.50 تا 3.74 %15
  معدل 3.75 تا 4 %25

  دانشکده های دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور که امروزه به صورت اختصاری به آن IKU گفته می شود، در حال حاضر دارای 8 دانشکده بوده و سالیانه بیش از 16 هزار دانشجو در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از این دانشگاه پذیرش می گیرند.

  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده علوم و ادبیات
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنر و طراحی

  رشته های دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور 31 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی است. که 10 رشته به زبان انگلیسی و 21 رشته دیگر به زبان ترکی ارائه می گردد. علاوه بر این در مقطع کارشناسی ارشد 45 رشته با پایان نامه و 26 تا بدون پایان نامه و 9 رشته در مقطع دکترا آموزش داده می شود. از جمله محبوب ترین رشته های تحصیلی این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روانشناسی
  • فیزیوتراپی و توان بخشی
  • پرستاری
  • اقتصاد
  • تجارت و دارایی بین المللی
  • مهندسی عمران
  • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
  • طراحی ارتباطات
  • تلویزیون و سینما
  • رسانه و ارتباطات جدید
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • معماری داخلی و طراحی محیط
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • رادیو، تلویزیون و سینما
  • و …

  امکانات دانشگاه کولتور استانبول

  • خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه با اتاق های 2، 3 و 4 نفره (خوابگاه های دخترانه 211 نفر و خوابگاه های پسرانه 148 نفر ظرفیت دارد )
  • ارائه خدمات پزشکی رایگان
  • کتابخانه بزرگ و مجهز (دارای بیش از 27 هزار کتاب کاغذی، 40 هزار مجله الکترونیکی و 32 هزار کتاب الکترونیکی)
  • رستوران ها، سالن های غذاخوری و کافه تریاها
  • و …

  خوابگاه دانشگاه کولتور استانبول

  دانشگاه کولتور استانبول برای اقامت دانشجویان غیر بومی و بین المللی این دانشگاه خوابگاه‌هایی فراهم کرده است تا دانشجویان در تامین اقامتگاه دانشجویی به مشکل برنخورند.خوابگاه دخترانه IKU با ظرفیت 211 دانشجو و خوابگاه پسرانه دانشگاه کولتور با ظرفیت 148 دانشجو، دارای اتاق‌های 2 نفره، 3 نفره و 4 نفره می‌باشند که در تمام اتاق‌ها امکاناتی همچون: حمام، توالت، لحاف، بالش، کمد لباسی، میز تحریر، یخچال کوچک، تهویه و اینترنت موجود است.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا