ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگمعرفی رشته های تحصیلی ترکیه

تحصیل طراحی لباس در ترکیه: بهترین دانشگاه + میزان درآمد 2024

 • در این مقاله شرایط تحصیل طراحی لباس،مد و فشن در بهترین دانشگاه ترکیه با بورسیه و میزان درامد طراح لباس در ترکیه را مورد بررسی نموده ایم.

  طراحی لباس در ترکیه

  ترکیه در سال‌های اخیر به دلیل کیفیت بالای آموزش و سیستم تبادل دانشجو با کشور های عضو اتحادیه اروپا دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب کرده است. یکی از رشته‌های تحصیلی پرتقاضا ترکیه تحصیل در رشته طراحی لباس است، چرا که بازار کار برای فارغ التحصیلان این رشته در ترکیه بسیار بالا هست.

  طراحی مد و لباس در این کشور نقش یک صنعت را دارد و برندهای ترکی در رقابت سختی با دیگر برندهای مشهور جهان قرار دارند.برای همین است که تحصیل در ترکیه در رشته طراحی لباس برای دانشجوهای ایرانی بهترین گزینه است.

  تحصیل رشته طراحی مد و فشن در ترکیه
  تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل طراحی لباس در ترکیه پرداخته ایم.

  شماره تماس

  مدت زمان تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  تعداد سال های تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه برای مقطع  کارشناسی چهار سال و کارشناسی ارشد دو سال  می باشد. داوطلبان خارجی می توانند به یکی از زبان های انگلیسی یا ترکی تحصیل کنند. برای اثبات تسلط خود به زبان نیاز به مدرک تافل یا TOMER دارند و یا در آزمون تعیین سطح زبان خود دانشگاه شرکت کنند.

  نکته مهم! در صورت عدم وجود مدرک زبان، سنوات تحصیلی یک سال افزایش می یابد که به منزله یک سال مقدماتی برای زبان است. 

  مدت دوره تحصیل طراحی مد در ترکیه
  مدت زمان تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  زبان تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  رشته طراحی لباس در اکثر دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی تدریس می شود و در تعداد محدودی به زبان انگلیسی. چنانچه متقاضی قصد تحصیل به زبان ترکی را دارد، باید در آزمون بین المللی زبان ترکی شرکت کند و مدرک TÖMER را با نمره قابل قبول دریافت کند و یا در آزمون تعیین سطح زبان ترکی که توسط دانشگاه برگزار می‌شود موفق شود.

  همچنین اگر متقاضی قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارد، باید مدرک زبان  انگلیسی TOEFL را به دانشگاه ارائه دهد و یا در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه مورد نظر در سطح فابل قبولی باشد.

  نکته مهم! معمولا هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در مقایسه با زبان ترکی بسیار بیشتر است. با این وجود، در برخی از دانشکده‌ها بین هزینه‌های تحصیل به انگلیسی یا ترکی تفاوت زیادی وجود ندارد.

  زبان آموزش طراحی مد در ترکیه
  زبان تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

  به طور کلی برای تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه داوطلبان خارجی می توانند برای هر دو نوع دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور اقدام کنند. دانشگاه های دولتی ترکیه دارای قدمت بیشتر و اعتبار جهانی بالاتری به نسبت دانشگاه های خصوصی هستند اما شرایط ورود به دانشگاه های دولتی بسیار سخت تر است.

   شرط ورود به دانشگاه های دولتی، قبولی در آزمون های ورودی TRYOS و SAT می باشد. اگر می‌خواهید در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید باید در آزمون ALES شرکت کنید.

  در چند سال اخیر به دلیل شرایط قبولی پیچیده دانشگاه های دولتی ترکیه، تقاضا برای تحصیل بدون آزمون در ترکیه  افزایش پیدا کرده است. دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط ورود پیچیده ایی ندارند لذا داوطلبان خارجی بدون نیاز به شرکت در آزمون، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان برای پذیرش رشته دلخواه شان اقدام کنند. 

  شرایط پذیرش رشته طراحی لباس در ترکیه
  شرایط تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه

  مقطع کارشناسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی، متقاضیان باید در یکی از آزمون های TRYOS و یا SAT شرکت کنند.
  مقطع ارشد و دکتری برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های دولتی ، شرکت در آزمون ALES ضروری می باشد.
  دانشگاه های خصوصی ورود به دانشگاه های خصوصی بدون آزمون ورودی می باشد.

  مزایای تحصیل طراحی مد در ترکیه

  1. فرصت های شغلی گسترده در ترکیه و بسیاری از مجلات فرصت شغلی پس از فارغ التحصیلی را برای شما تضمین می کنند.
  2. دانشگاه ها دارای کارگاه های کاملاً مجهز با بهترین فناوری ها و ابزارها برای دوره های عملی هستند.
  3. دانشگاه های ترکیه از مهم ترین دانشگاه های دنیا هستند که در زمینه آموزش طراحی مد تخصص دارند.  
  4. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا، بسیار کمتر است.
  5. هزینه زندگی در ترکیه ارزان است.
  6. امکان تحصیل بدون کنکور در دانشگاه های خصوصی
  7. امکان انتقالی گرفتن به دانشگاه های اروپایی و کانادایی
  8. امکان تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران
  9. امکان انجام  کار دانشجویی در ترکیه حین تحصیل
  10. هزینه‌های درمانی دانشجویان به دلیل اجباری بودن بیمه درمانی رایگان است.
  11. یکی از مزیت‌های برجسته تحصیل طراحی لباس در ترکیه، سهولت در اخذ ویزای ورود یا امکان رفتن به ترکیه بدون ویزا است، زیرا دانشجویان می توانند پس از ورود به دانشگاه اقامت تحصیلی دریافت کنند.

  دانشگاه های طراحی مد مورد تایید ایران در ترکیه

  آکادمی کرمی به دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل رشته طراحی مد در ترکیه را دارند توصیه می کند در حد ممکن در دانشگاهی معتبر با اعتبار بین المللی تحصیل کنند، زیرا دانشگاه های مورد تائید ایران در ترکیه این امکان را برای فارغ التحصیلان به وجود می آورد که در صورت تمایل به بازگشت به ایران با هدف تحصیل یا کار ، بتوانند بدون دغدغه و بدون مواجه شدن با دردسرهای تطابق مدرک، در هر یک از این زمینه ها مشغول شوند و به فعالت بپردازند.

  دانشگاه های طراحی لباس تایید ایران در ترکیه
  دانشگاه های طراحی مد مورد تایید ایران در ترکیه

  با تحصیل در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه، به راحتی می‌توانید بعد از فارغ‌التحصیلی به داخل کشور برگردید و مشغول به کار شوید. تنها شما در صورت نیاز باید در یک دوره خاص شرکت نمایید. اگر هم دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم ایران نباشد، باز هم جای نگرانی نیست، یا یک آزمون استاندارد خاص مدرک شما معادل‌سازی خواهد شد. و اما دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران برای تحصیل رشته طراحی لباس به شرح زیر است:

  • دانشگاه آیدین استانبول
  • دانشگاه فنی استانبول
  • دانشگاه دوکوز ایلول
  • دانشگاه آتیلیم
  • دانشگاه یدی تپه

  آزمون عملی رشته طراحی لباس در ترکیه

  برخی از دانشگاه های ترکیه قبل از ورود دانشجو به رشته طراحی لباس یک آزمون برای سنجش مهارت عملی دانش آموز برگزار می کنند که در این آزمون هنرجویان از نظر خلاقیت هنری برای ورود به این رشته مورد آزمایش قرار می گیرند و کسب نمره قابل قبول از این آزمون بسیار حائز اهمیت است. این آزمون دارای دو مرحله می باشد:

   مرحله اول آزمون که طراحی است، نقاشی دانش آموز مورد آزمایش قرار می گیرد و مرحله دوم که طراحی ذهنی نام دارد، موضوعی به داوطلب داده می شود و از او خواسته می شود که یک رویداد یا مفهوم خاص را به تصویر بکشد. این مرحله قدرت تخیل و خلاقیت دانش آموزان را نشان می دهد، بنابراین تا حدودی دشوارتر و مهمتر است.

  آزمون مهارت رشته طراحی مد در ترکیه
  آزمون عملی رشته طراحی لباس در ترکیه

  شرایط پذیرش در دانشگاه ها متفاوت است به طوری که برخی از دانشگاه ها بر اساس آزمون و برخی دیگر بر اساس سوابق تحصیلی میباشد و به طور کلی می توان گفت که در هر صورت آزمون مهارت های عملی برای متقاضیان لحاظ می شود.

  لیست دانشگاه های طراحی مد در ترکیه

  طراحی مد یک دوره چهار ساله در مقطع کارشناسی است و علاقه مندان به اخذ مدرک در دانشگاه های طراحی مد در ترکیه می توانند دانشگاه های دولتی یا خصوصی این کشور را انتخاب کنند. حدود 82 دانشگاه دولتی و خصوصی طراحی مد را در ترکیه ارائه می دهند و لیست دانشگاه های طراحی دولتی ترکیه به شرح زیر است:

  دانشگاه های طراحی لباس در شهر ازمیر

  دانشگاه های طراحی لباس در شهر آنکارا

  دیگر دانشگاه های طراحی لباس در ترکیه

  بهترین دانشگاه های طراحی لباس در ترکیه

  بهترین دانشگاه طراحی لباس در استانبول قرار دارد. برخی از دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل در این رشته به شرح زیر می باشند:

  دانشگاه فنی استانبول (Istanbul Technical University)

  این دانشگاه یکی از معروف ترین و معتبرترین دانشگاه های طراحی لباس در ترکیه می باشد. مهم ترین ویژگی این دانشگاه تحت نظارت بودن فشن سانی نیویورک است. آموزش رشته طراحی لباس در این دانشگاه تحت عنوان طراحی فشن شناخته می شود.

  دانشگاه بیلگی استانبول (Istanbul Bilgi University)

  این دانشگاه یکی دیگر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته طراحی لباس است. فارغ التحصیلان این دانشگاه دو مدرک NABA و BILGI اعطا می شود که در تمام دنیا معتبر شناخته می شوند. دانشجویان پس از تحصیل در این دانشگاه می توانند برای کارآموزی به میلان ایتالیا بروند.

  دانشگاه آتیلیم (Atilim University)

   دانشگاه آتیلیم برنامه درسی گسترده ای را ارائه می دهد که شامل دوره های نظری و عملی مانند طراحی پایه، مد پایدار، طراحی آزمایشی، پروژه، تاریخ هنر برای حمایت از رشد شخصی و حرفه ای دانشجویان است. در این دانشگاه به دانشجویان فرصت داده می شود تا در شرکت های تجاری کار کنند.

  دانشگاه باشکنت (Baskent University)

  دوره کارشناسی طراحی لباس در این دانشگاه چهار ساله است. بخش طراحی مد که بخشی از دانشکده های طراحی و معماری هنرهای زیبا است، در پردیس Bağlıca دانشگاه واقع شده است. این گروه با بخش خصوصی و سایر دانشگاه ها همکاری می کند.

  دانشگاه استانبول آیدین (Istanbul Aydin University)

  دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه آیدین استانبول در زمینه های طراحی گرافیک، طراحی مد و لباس، درام و بازیگری، کارگردانی هنری، کارتون و انیمیشن و آشپزی آموزش می دهد. هدف اصلی این دانشگاه این است که دانشجویان خود را به عنوان هنرمندان و طراحانی مطرح آموزش دهند.

  دانشگاه نیشانتاشی (Nisantasi University)

  گروه طراحی پارچه و لباس در دانشکده هنر و طراحی از سال 2013 شروع به آموزش کرد. هدف این گروه توسعه مهارت ها و توانایی های خلاقانه دانشجویان در چارچوب طراحی و آموزش مد و لباس است. دانشجویان گروه نه تنها در دوره آموزش چهار ساله در زمینه طراحی آموزش می بینند بلکه در طول تحصیل این امکان را دارند که اطلاعات نظری را عملی سازند.

  دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University)

  این دانشگاه طراحی لباس در ترکیه دارای 13 دانشکده از جمله دندانپزشکی، داروسازی، هنر و علوم، هنرهای زیبا، حقوق، علوم اقتصادی و اداری، ارتباطات، معماری، مهندسی و علوم بهداشتی می باشد.

  دانشگاه های معتبر برای رشته طراحی مد در ترکیه
  بهترین دانشگاه های طراحی لباس در ترکیه

  تحصیل رشته طراحی لباس به زبان انگلیسی در ترکیه

  برای تحصیل رشته طراحی مد در ترکیه به زبان انگلیسی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و شما با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی در دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید می توانید وارد دانشگاه شوید.

  اما اگر در آزمون تعیین سطح دانشگاه نیز نتیجه قابل قبولی کسب ننمودید ، دانشگاه شما را در دوره آموزش زبان انگلیسی قرار می دهد و پس از آن می توانید وارد کلاسهای تخصصی طراحی لباس شوید.

  نکته مهم! در صورت ارائه مدرک زبان تافل می توانید بدون شرکت در آزمون تعیین سطح دانشگاه وارد دانشگاه شوید.

  شاید لازم باشد بدانید که درک زبان ترکی برای افرادی که به زبان انگلیسی به تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه می‌پردازند، خالی از اهمیت نخواهد بود چرا که در نهایت دانشجو در دوره های آموزش عملی و کار در شرکت های برند این کشور برای برقرار ارتباط با دیگران به درک زبان ترکی نیاز خواهد داشت.

  تحصیل رشته طراحی مد به زبان انگلیسی در ترکیه
  تحصیل رشته طراحی لباس به زبان انگلیسی در ترکیه

  دانشگاه های ترکیه که طراحی مد را به زبان انگلیسی  در ترکیه تدریس می کنند عبارتند از:

  • دانشگاه ازمیر اکونومی 
  • دانشگاه یدی تپه
  • دانشگاه بیلگی

  هزینه تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  هزینه تحصیل رشته طراحی مد در ترکیه بستگی به این دارد که فرد در دانشگاه های خصوصی یا دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل باشد، بنابراین دانشجویان باید پیش از انتخاب دانشگاه خود، به صورت دقیق هزینه های تحصیل  را مورد ارزیابی کامل قرار دهند.

  هزینه های تحصیل طراحی مد در دانشگاه های ترکیه در مقایسه با دانشگاه های اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر می باشد​، که در دانشگاه های خصوصی بین 3000 تا 9800 دلار آمریکا در سال و در دانشگاه های دولتی ترکیه بین 3000 لیر در سال تا 12000 لیر در سال متغیر است.

  هزینه های تحصیل در رشته مد و طراحی پارچه در برخی از دانشگاه های ترکیه با اعمال بورسیه مختص به متقاضیان آکادمی  کرمی به شرح زیر است:

  دانشگاه  هزینه های یک سال به دلار شهر
  دانشگاه بیکنت 2950 استانبول – سمت اروپایی
  دانشگاه گلیشیم استانبول 3500  استانبول – سمت اروپایی
  دانشگاه آیدین استانبول 5000 استانبول – سمت اروپایی
  دانشگاه بیلگی استانبول 6600  استانبول – سمت اروپایی
  دانشگاه آلتین باش 3500 استانبول – سمت اروپایی
  دانشگاه اوکان استانبول 3700  استانبول – سمت آسیایی
  دانشگاه آتیلیم 9800  آنکارا
  دانشگاه هالیچ 4000  استانبول – سمت اروپایی

  *** لطفاً توجه داشته باشید که هزینه های ذکر شده در بالا در هر زمان ممکن است تغییر کند، بنابراین لطفاً برای بررسی شهریه ها و تخفیف های ارائه شده با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  بورسیه تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  کشور ترکیه بورسیه های مختلفی را برای تحصیل داوطلبان بین المللی در نظر گرفته است، که معروف ترین آن ها بورسیه تحصیل رایگان در ترکیه می باشد. بر اساس این بورسیه داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون و بدون پرداخت شهریه می توانند در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل شوند.

  سالانه درخواست های زیادی از کشور های مختلف برای پذیرش در ترکیه بورسلاری وجود دارد که از اوایل دی ماه ثبت نام و ارسال مدارک برای سازمان بورسیه شروع شده و تا اواخر بهمن هر سال ادامه خواهد داشت. این سازمان با بررسی رزومه‌های ارسال شده پس از حدود 2 یا 3 ماه جواب مرحله اول بورسیه را برای قبول‌شدگان ایمیل نموده و برگزیدگان به مصاحبه دعوت می‌شوند. در این نوع بورسیه متقاضی به‌صورت 100% بورسیه می‌شود.

  نکته بسیار مهم! شانس قبولی داوطلبان در بورسیه دولت ترکیه بسیار کم است و شرایط پذیرش آن بسیار سخت و پیچیده می باشد.

  تحصیل رایگان رشته طراحی لباس در ترکیه
  بورسیه تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  از دیگر طرح های بورسیه تحصیل طراحی مد در ترکیه، می توان به بورسیه کشورهای اسلامی که کشور ایران هم جزء این کشور هاست اشاره نمود. این بورسیه هم همانند تورکیه بورسلاری در تاریخ های مشخصی اقدام به دریافت مدارک از طرف متقاضیان نموده و پس از بررسی مدارک، نتایج را اعلام می نماید .

  نوع دیگر بورسیه تحصیل رشته طراحی لباس در ترکیه در دانشگاه های خصوصی می باشد که با توجه به شرایط دانشگاه مورد نظر و رشته  به داوطلبان اختصاص داده می شود. آکادمی کرمی به نمایندگی از تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه بالاترین میزان بورسیه را برای رشته های مختلف از جمله رشته طراحی لباس برای شما اخذ می نماید.

  شرایط دریافت بورسیه طراحی لباس در ترکیه

  برای پذیرش رشته طراحی لباس از طریق بورسیه تحصیل رایگان در دانشگاه های ترکیه، داوطلبان باید از رزومه علمی بسیار خوبی برخوردار باشند و جزو دانش آموزان ممتاز کشور خود به حساب بیایند. متقاضیان واجد شرایط جهت ثبت نام در بورسیه باید ترجمه ترکی مدارک را به همراه انگیزه نامه تحصیلی به صورت آنلاین در سایت ترکیه بورسلاری بارگذاری کنند.

  این نوع بورسیه علاوه بر هزینه های تحصیل طراحی لباس، هزینه های خوابگاه، دوره حاضرلیک زبان، بیمه سلامت و رفت و آمد به ترکیه را نیز پوشش می دهد. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در بورسیه عبارتند از: 

  • ترجمه رسمی ریز نمرات سه سال دبیرستان
  • ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی
  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • پاسپورت
  • یک قطعه عکس
  شرایط تحصیل رایگان طراحی لباس در ترکیه
  شرایط دریافت بورسیه طراحی لباس در ترکیه

   دانشجو می‌تواند به دو طریق درخواست بورسیه تحصیلی طراحی لباس در ترکیه داشته باشد:

  1. مراجعه به سایت دولتی ترکیه بورسلاری و ثبت درخواست بورسیه به صورت رسمی در این وبسایت .سازمان TURKIYE BURSLARI به طور کامل درخواست‌های مختلف را مورد بررسی قرار خواهد داد و از میان آن‌ها هرساله تعدادی دانشجوی مستعد برای بورسیه کامل 100 درصدی در دانشگاه‌های مختلف معرفی می‌کند.

  2. راه دوم مراجعه به سایت رسمی هر دانشگاه و ثبت نام در برنامه بورسیه هر کدام از آن‌ها می باشد. تقریبا تمام دانشگاه‌ها در جهت تسهیل پرداخت شهریه و تحصیل در ترکیه، ظرفیت بورسیه‌های بین‌المللی هر رشته را هر ساله به طور جداگانه اعلام می‌کنند. بورسیه‌های ۲۵درصدی، ۵۰ درصدی و ۱۰۰ درصدی، کمک‌هزینه‌های تحصیلی و … از جمله بورسیه‌های مختلف دانشگاه‌های ترکیه می باشد.

  مدارک  طراحی لباس در ترکیه

  به طور کلی داشتن مدارک زیر برای تحصیل در رشته طراحی لباس و مد در ترکیه الزامی می باشد:

  1.  مدرک دیپلم دبیرستان (به همراه ترجمه رسمی مدرک)
  2. ترجمه مدارک دوره دبیرستان (ریز نمرات ، اصل دیپلم) به همراه مهر تاییدیه سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه
  3. پاسپورت با تاریخ اعتبار معتبر
  4. عکس پرسنلی اسکن شده

  کارشناسی ارشد رشته طراحی مد در ترکیه

  مقطع کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس به مدت 2 الی 3 سال به طول می انجامد. در حال حاضر سه تا از دانشگاه های ترکیه ان را ارائه می دهند که شرایط هر کدام را کامل بررسی کرده ایم. داوطلبان برای تحصیل در مقطع ارشد این رشته حتما باید کارشناسی رشته طراحی لباس را داشته باشند و رشته های غیر مرتبط قابل قبول نیست.

  در شهر استانبول دانشگاه های گیلیشیم  Istanbul Gelisim و دانشگاه هالیچ Halic : هزینه متوسط

  در شهر انکارا دانشگاه آتیلیم آنکارا Atilim : هزینه متوسط

  درآمد طراحی لباس در ترکیه

  در دنیای امروز رشته طراحی لباس در ترکیه و حتی در سراسر دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می باشد. متوسط درآمد سالانه یک طراح لباس که در ترکیه مشغول به کار است در سال 2023 مبلغی بیش از 240 هزار لیر در سال است که بر اساس آن هر طراح لباس حرفه‌ای می‌تواند در هر ماه 20 هزار لیر دستمزد داشته باشد. البته دقت داشته باشید که دستمزد ها براساس تحصیلات و مهارت و تخصص و همچنین جنسیت و موقعیت های دیگر متفاوت هستند.

  اما در کل رشته طراحی لباس و طراحی مد جزو مشاغل پرطرفدار در سال‌های اخیر بوده است. برخی از طراحان لباس در دنیا از درآمدهای هنگفتی برخوردار هستند و این مدیون طراحی لباس برای افراد مشهور و سلبریتی است. جای تعجب ندارد که در سال های گذشته شغل طراحی لباس و طراحی مد از مشاغل پردرآمد در جهان به شمار می رود. افراد می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در دفترهای طراحی لباس و سایر کمپانی‌ها  مشغول به کار شوند و یا می‌توانند به شکل مستقل عمل کرده و برند شخصی خود را تولید نمایند.

  دوره آمادگی آزمون یوس YOS  آکادمی کرمی
  تحصیل رشته طراحی لباس در دانشگاه های دولتی ترکیه

  مشاوران برتر آکادمی کرمی  

  جهت تحصیل در ترکیه  و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  سوالات متداول درباره تحصیل طراحی لباس در ترکیه

  بهترین دانشگاه های طراحی مد در ترکیه کدامند؟

  دانشگاه آیدین استانبول، دانشگاه گلیشیم، دانشگاه نیشانتاشی، دانشگاه بیلگی

  آیا امکان گذراندن دوره های مقدماتی زبان قبل از تحصیل در رشته طراحی مد در ترکیه وجود دارد؟

  بله، دانشجو میتواند به صورت حضوری در دوره های زبان دانشگاه شرکت کند.

  آیا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه طراحی لباس در ترکیه می توان کار کرد؟

  بله، بازار کار رشته طراحی لباس در ترکیه بسیار عالی می باشد و فارغ التحصیلان شرایط کار در خود ترکیه را با درآمد بالا دارند.

  بهترین و محبوب ترین دانشگاه های طراحی مد در ترکیه را در کدام شهر می توانید پیدا کنید؟

  بهترین و محبوب ترین دانشگاه های مد ترکیه را می توان در شهر استانبول یافت کرد.

  آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری طراحی مد در ترکیه وجود دارد؟

  بله

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا