ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه‌های برتر ترکیه

بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی | آکادمی کرمی

 •  

  اطلاعیه مهم 1: هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی بدون آزمون سالانه بین 20 الی 30 هزار دلار است. که این شهریه در دو قسط پرداخت می شود. قسط اول که شامل 50% شهریه یک سال است در زمان اخذ پذیرش از دانشگاه و الباقی شهریه در شروع ترم دوم تحصیلی دانشجو تسویه خواهد شد.

  اطلاعیه مهم 2: شهریه سالانه دندانپزشکی دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان $20.000، دانشگاه باهچه شهیر استانبول انگلیسی $22.000، دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی (30% انگلیسی، 70% ترکی) $27.000 و انگلیسی $28.800، دانشگاه یدی تپه انگلیسی $32.000 است. 

  اطلاعیه مهم 3: برای پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه های تایید ایران در ترکیه شرایط سن بسیار حائز اهمیت می باشد. برای دانشگاه مدیپول استانبول سن کمتر از 40 سال، دانشگاه باهچه شهیر و دانشگاه یدی تپه سن کمتر از 23 سال و برای دانشگاه آیدین استانبول داشتن سن کمتر از 29 سال الزامی می باشد.

  بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی

  بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی، دانشگاه هایی هستند که دارای اعتبار و رنکینگ خوب در سطح جهانی، سیستم اراسموس، کیفیت آموزش و همینطور اعطای مدرک دیپلم آبی می باشند. کشور ترکیه به دلیل عضویت در معائده بولونیا تمامی دانشگاه های بدون کنکور آن با اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا، کانادا و آمریکا تبادل دانشجو دارند. در ادامه یک لیست از بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را عنوان کرده ایم.

   لیست بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه برای دندانپزشکی عبارتند از: 

  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه آنکارا
  • دانشگاه حاجت تپه
  • دانشگاه مارمارا
  • دانشگاه جراح پاشا
  • دانشگاه آتاتورک
  • دانشگاه دوکوز ایلول
  • دانشگاه کاتب چلبی
  • دانشگاه اگه
  • دانشگاه 19 مایس

   لیست بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دندانپزشکی عبارتند از: 

  • دانشگاه باهچه شهیر
  • دانشگاه یدی تپه
  • دانشگاه باشکنت
  • دانشگاه مدیپول استانبول
  • دانشگاه آیدین استانبول
  • دانشگاه بیرونی
  • دانشگاه ایستینه 
  • دانشگاه نیشانتاشی

   دانشگاه یدی تپه 

  دانشگاه یدی تپه یکی از دانشگاه های خصوصی معتبر ترکیه واقع در بخش آسیایی استانبول منطقه آتاشهیر است. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران و همینطور دارای تاییدیه جهانی کشور هایی مثل آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا می باشد. داوطلبان ایرانی برای تحصیل دندان پزشکی بدون کنکور در ترکیه می توانند برای دانشگاه یدی تپه اقدام کنند. حداقل معدل 16 و حداکثر سن 29 سال برای ورود به این دانشگاه الزامی است.

  رشته دندان پزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول به زبان انگلیسی ارائه می شود و شهریه سالانه آن 32.000 دلار در سال است.

   

   دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول به دلیل شهریه مناسب نسبت به دیگر دانشگاه های مورد تایید و اعتبار آن در سطح جهانی یکی از دانشگاه های پر تقاضا برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه است. پردیس اصلی این دانشگاه در بخش اروپایی استانبول منطقه بشیکتاش واقع شده است. دانشجویان ایرانی برای تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر می توانند بدون کنکور و بر اساس شرایط سن و معدل داوطلب اقدام کنند. حداقل معدل لازم 19 و حداکثر سن 25 سال می باشد.

  رشته دندان پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی ارائه می شود و شهریه سالانه آن 22.000 دلار در سال است.

   

  دانشگاه مدیپول استانبول 

  دانشگاه مدیپول استانبول در سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت ایران شد. این دانشگاه بدلیل تقاضای بالا برای تحصیل در بازه زمانی کمتر از دو ماه در اکثر رشته ها از جمله دندانپزشکی تکمیل ظرفیت می شود. دانشگاه مدیپول استانبول برای دانش آموزان ایرانی با معدل بالای 19 یا نمره آزمون SAT حداقل 1500 تخفیف و بورسیه قابل توجهی را اعمال می کند.

  نکته قابل توجه اینکه اکثر دانش آموزان مقیم ترکیه بجای درخواست پذیرش از دانشگاه های دولتی این کشور، دانشگاه مدیپول استانبول را برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی انتخاب می کنند. این دانشگاه به جهت دارا بودن تاییدیه وزرات بهداشت آمریکا، کانادا و همینطور ارائه بورسیه های عالی مورد توجه خیلی از دانشجویان خارجی قرار گرفته است.

  داوطلبان ایرانی با حداقل معدل 16 و سن کمتر از 40 سال می توانند در بازه زمانی اواخر بهمن تا اواسط اردیبهشت هر سال برای پذیرش  از دانشگاه مدیپول استانبول اقدام کنند.

  شهریه دندانپزشکی در دانشگاه مدیپول استانبول به زبان ترکی 24.300دلار در سال و به زبان انگلیسی سالانه 30.600 دلار خواهد بود.

   

  دانشگاه آیدین استانبول 

  دانشگاه آیدین استانبول در بخش اروپایی استانبول منطقه فلوریا تاسیس شده است. این دانشگاه دارای لابراتور های تخصصی دندان پزشکی است که هر دانشجو تجهیزات کاملی را در اختیار دارد. دانشگاه ایدین در سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت ایران شد رشته دندانپزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

  شهریه دندانپزشکی در دانشگاه آیدین استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی20.000 دلار در سال است. امکان پرداخت شهریه در طی اقساط دو الی سه مرحله ایی وجود دارد. بعد از صدور برگه پذیرش داوطلب مبلغ 10.000 دلار را به عنوان بیعانه شهریه به حساب دانشگاه واریز می کند و برگه تایید نهایی ثبت نام صادر می شود. مابقی شهریه را اگر داوطلب در زمان ثبت نام حضوری تسویه کند شامل 1000 تا 2000 دلار تخفیف شهریه خواهد شد.

  داوطلبان ایرانی با حداقل معدل 16 و سن کمتر از 29 سال می توانند در بازه زمانی اواسط دی تا اواسط تیر هر سال برای پذیرش از دانشگاه آیدین اقدام کنند.

   

   دانشگاه باشکنت انکارا

  دانشگاه باشکنت ترکیه که در بین دانشگاههای ترکیه و جهان جایگاه ممتاز را به خود اختصاص داده است، اولین دانشگاه خصوصی در زمینه سلامت و مورد تایید وزرات بهداشت ایران است. این دانشگاه در پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا در محله فاتح سلطان واقع شده است. اما، پذیرش دانشگاه باشکنت آنکارا فقط از طریق نتایج یکی از آزمون های TRYOSیا SAT امکان پذیر است.

  هزینه تحصیل دانشگاه باشکنت برای رشته دندانپزشکی به هر دو زبان ترکی و انگلیسی برای سال تحصیلی 2025_2024 به 18.500 دلار در سال تغییر پیدا کرد!

  تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه ایستینیه 

  دانشگاه ایستینیه در بخش اروپایی استانبول منطقه وادی واقع شده است. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و با توجه به سطح علمی و روابط بین المللی گسترده با اتحادیه اروپا می تواند در سال های آتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار بگیرد. دانشگاه ایستینیه بر روی آموزش رشته های علوم پزشکی متمرکز و رشته دندان پزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسیی ارائه می دهد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ایستینه بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. این دانشگاه لابراتور ها و تجهیزات کاملی از دندانپزشکی را در اختیار هر دانشجو  قرار داده است به همین دلیل در چند سال اخیر دانشجویان بین المللی زیادی خواستار تحصیل در این دانشگاه شده اند. شهریه سالانه تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی 13.500 دلار و برای تحصیل به زبان انگلیسی 17.000 دلار است.

   

  تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه بیرونی

  دانشگاه بیرونی ترکبه در بخش اروپایی استانبول منطقه زیتون بورنو واقع شده است. این دانشگاه دارای کلینیک تخصصی دندانپزشکی با تجهیزات کامل می باشد به همین دلیل داشجویان دندانپزشکی این دانشگاه دوره های عملی خود را بروی بیمار واقعی میگذرانند. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی بدون کنکور می باشد. اما، این دانشگاه محدودیت سن دارد و حداکثر سن بایدکمتر از 29 سال باشد.

  دانشگاه بیرونی به دلیل کیفیت آموزش بالا و بیشترین رضایت مندی در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه در سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفت. مهم ترین امتیاز دانشگاه بیرونی ارائه مدرک دیپلم آبی به فارغ التحصیلان ممتاز خود می باشد. با این مدرک فرصت های عالی برای کار و ادامه تحصیل دانشجو در اتحادیه اروپا ایجاد خواهد شد. این دانشگاه رشته دندانپزشکی را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد، شهریه سالانه به زبان ترکی 12.800 دلار و به زبان انگلیسی 14.500 دلار می باشد.

   

  تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه نیشانتاشی

  دانشگاه نیشانتاشی در بخش اروپایی استانبول منطقه ماسلاک واقع شده است. مهم ترین ویژگی های این دانشگاه ارائه مدرک دیپلم آبی، عضویت در برنامه ارسموس و اعطای مدرک مورد تایید کشور های اروپایی می باشد. داشگاه نیشانتاشی برای هر دانشجو دندانپزشکی یک لابراتور فوق پیشرفته اختصاص داده است و همینطور با کلینیک های خصوصی نزدیک به دانشگاه تحت قرار داد می باشد.

  تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه نیشانتاشی بدون آزمون و بر اساس مدارک تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. این دانشگاه محدودیت سن و معدل ندارد و با توجه به سطح امکانات و تجهیزات فوق پیشرفته در چند سال اخیر مورد توجه خیلی از دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. رشته دندانپزشکی در دانشگاه نیشانتاشی با اعمال بورسیه سالانه به زبان ترکی سالانه 12.000 دلار و به زبان انگلیسی 14.000 دلار در سال است.

  شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی 

  بطور کلی شرایط پذیرش در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی با هم متفاوت می باشد. داوطلبان خارجی می توانند برای هر دو نوع دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور اقدام کنند. دانشگاه های دولتی ترکیه دارای قدمت بیشتر و اعتبار جهانی بالاتری به نسبت دانشگاه های خصوصی هستند. اما، شرایط ورود به دانشگاه های دولتی بسیار سخت تر است. در ادامه به طور کامل شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را در هر دو دانشگاه مورد بررسی قرار داده ایم.

  شماره تماس

  بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه

  تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه از طریق شرکت در آزمون های TRYOS یا SAT امکان پذیر است. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی از طریق آزمون متمرکز TRYOS می باشد. باید بدانید که صندلی های اختصاص داده شده به دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی در مقایسه با تعداد متقاضیان کم است.

  نکته! علاوه بر نتیجه آزمون، شرط سن و معدل در قبولی داوطلب نقش بسزایی دارد. هر چه گپ تحصیلی از اتمام مقطع دبیرستان کم باشد، ترجیحا سن کمتر از 25 سال و معدل کل دبیرستان حداقل 18 از 20 باشد، شانس پذیرش در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی بیشتر می شود.

  بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه

  در چند سال اخیر به دلیل شرایط قبولی بسیار سخت دانشگاه های دولتی ترکیه، تقاضا برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی بدون کنکور ترکیه افزایش پیدا کرده است. دانشگاه های خصوصی ترکیه شرایط ورود پیچیده ایی ندارند. لذا، داوطلبان خارجی بدون نیاز به شرکت در آزمون، می توانند بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان برای پذیرش رشته دلخواه شان اقدام کنند. 

   پیش‌نیاز تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی، به پایان رساندن دوره دبیرستان و داشتن مدرک دیپلم است. از جمله عوامل موثر در اخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه، معدل و سن متقاضی است. هرچه شخص معدل بهتر و سن کمتری داشته باشد، راحت‌تر می‌تواند در دانشگاه به تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه بپردازد. 

  دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه مورد تایید ایران 

  وزارت بهداشت هرساله لیستی از دانشگاه‌های مورد تایید خود را منتشر می‌کند و در این لیست تعدادی از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه نیز قرار دارند. این موضوع برای دانشجویانی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی و بازگشت به ایران را دارند، اهمیت دارد؛ زیرا کارکردن به‌عنوان دندانپزشک با مدرک دانشگاه‌های خارجی در ایران در صورتی امکان‌پذیر است که دانشجو در یکی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت تحصیل کرده باشد.

  از جمله دانشگاه‌ های ترکیه برای دندانپزشکی که دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  دانشگاه های دولتی تایید بهداشت ایران در ترکیه

  دانشگاه های خصوصی تایید بهداشت ایران در ترکیه

  نکته! دانشگاه کوچ استانبول و دانشگاه آجی بادام در لیست دانشگاه های ترکیه با تاییدیه وزارت بهداشت قرار دارند، اما رشته دندانپزشکی را ارائه نمی دهند.

  شهریه دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی 

  مناسب‌بودن شهریه دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی نسبت به سطح کیفیت آموزش و تجهیزات کامل دانشگاه‌ها در رشته دندانپزشکی از جمله دلایل محبوبیت این کشور برای دانشجویان بین‌المللی هستند. بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه امکان تحصیل دانشجویان در رشته پزشکی را به زبان‌های ترکی و انگلیسی برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.

   شهریه دانشگاه های خصوصی ترکیه برای دندانپزشکی سالانه بین 10 الی 32 هزار دلار متغیر می باشد. باید در نظر داشت که این دانشگاه ها شامل بورسیه نیز می شوند. اما، دانشگاه های دولتی این کشور شهریه سالانه به لیر دریافت می کنند و به نسبت دانشگاه های خصوصی مناسب تر است.شهریه دانشگاه های دولتی ترکیه برای دندانپزشکی بازه 60 الی 350 هزار لیر در سال متغیر می باشد.

  نکته! اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را دارید، شهریه بطور متوسط بین بازه 20 الی 32 هزار دلار در سال متغیر می باشد. در ادامه هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه با تاییدیه وزارت بهداشت ایران را عنوان کرده ایم.

  در جدول زیر شهریه بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را در برخی از دانشگاه های دولتی مورد تایید ایران مشاهده می‌کنید:

  نام دانشگاه

  شهریه به لیر

  شهریه به تومان

  دانشگاه حاجت تپه انکارا 182.000 364 میلیون
  دانشگاه دوکوز ایلول 60.000 120 میلیون
  دانشگاه کاتب چلبی 180.000 360 میلیون
  دانشگاه جراح پاشا 66.000 132 میلیون
  دانشگاه اوندکوز مایس 80.000 160 میلیون
  دانشگاه اژه ازمیر 250.000 500 میلیون

  در جدول زیر شهریه بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی را در دانشگاه های خصوصی مورد تایید ایران مشاهده می‌کنید:

  نام دانشگاه

  شهریه سالانه به دلار

  شهریه به تومان

  دانشگاه یدی تپه 32.000  1 میلیارد و 500 میلیون
  دانشگاه باهچه شهیر 22.000 1 میلیارد و 100 میلیون
  دانشگاه  آیدین استانبول 20.000 1 میلیارد
  دانشگاه مدیپول استانبول 24.300 ترکی 1 میلیارد و 215 میلیون
  دانشگاه مدیپول استانبول 30.600  انگلیسی 1 میلیارد و 530 میلیون
  دانشگاه باشکنت انکارا 18.500 925 میلیون

  شهریه دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای یک سال تحصیلی کامل می باشد و بصورت اقساط در طول دو ترم از دانشجو دریافت می شود. در واقع در زمان دریافت نامه قبولی داوطلب 50% شهریه را به دانشگاه پرداخت می نماید و مابقی شهریه در شروع ترم دوم تحصیلی در بهمن ماه تسویه خواهد شد.

  نکته! اگر داوطلب تمام شهریه یک سال تحصیلی خود را در همان شروع ترم اول به دانشگاه تسویه کند، شامل 1000 الی 1500 تخفیف شهریه پرداخت نقد خواهد شد.

  تخفیف شهریه دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی 

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی برتر ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه 100%، پرداخت نقد شهریه کل دوره پنج سال تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال: هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی بدون آزمون سالانه بین 12 الی 15 هزار دلار است، یعنی در مجموع شش سال دانشجو باید 70 الی 90 هزار دلار شهریه به دانشگاه پرداخت کند. اما، با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه ها را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین مبلغ 35 الی 55 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره دندانپزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورسیه صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه

  ارزانترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه برای دانشگاه های دولتی  دارای شهریه سالانه حدود 60 هزار لیر می باشد که می توان به دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر اشاره کرد و ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی ترکیه برای دانشگاه های خصوصی شهریه سالانه 8.500 دلار برای دانشگاه کوجالی شهر ازمیت می باشد. اما، ارزان ترین دانشگاه دندانپزشکی بدون آزمون در شهر استانبول دارای شهریه سالانه 12.000 دلار می باشد.

  دانشگاه های دندانپزشکی آنکارا

  در شهر آنکارا تعداد زیادی از دانشگاه های دندانپزشکی وجود دارد که تعداد بیشتر آن ها دانشگاه دولتی با پذیرش از طریق آزمون ورودی می باشند که می توانیم به دانشگاه های حاجت تپه، دانشگاه قاضی انکارا، دانشگاه دولتی انکارا و … اشاره کنیم و همچنین دارای دو دانشگاه خصوصی مدیپول آنکارا و لقمان حکیم آنکارا می باشد، که پذیرش هر دو آن ها بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. البته دانشگاه باشکنت نیز یکی دیگر از دانشگاه های دندانپزشکی آنکارا با تاییدیه وزارت بهداشت ایران می باشد. که پذیرش آن از طریق آزمون ورودی می باشد. اما، نوع دانشگاه خصوصی است.

  شرایط سنی دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی

  شرایط سنی داوطلب برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. محدودیت سن در دانشگاه های دولتی ترکیه نسبت به دانشگاه های خصوصی این کشور نقش و تاثیر بالاتری در قبولی دارد.

  بطور کلی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه ترجیحا سن باید کمتر از 25 سال و معدل کل دیپلم حداقل 18 از 20 باشد، علاوه بر این داوطلب باید موفق به کسب امتیاز قابل قبول در آزمون ورودی این دانشگاه ها نیز بشود.

  اما، برای تحصیل در بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه که دارای تاییدیه کشور های ایران، آمریکا، کانادا و عضو اتحادیه اروپا هستند، داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل دیپلم حداقل 16 از 20 می توانند برای ثبت نام خود در این دانشگاه ها اقدام بنمایند.

  زمان ثبت نام بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

  زمان ثبت نام بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی بسته به نوع دانشگاه متفاوت هست. بطور کلی برای ثبت نام بهترین دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه داوطلب باید با توجه به تاریخ برگزاری آزمون های TRYOS و SAT برای ثبت نام خود اقدام بنماید. اما، از آنجایی که پذیرش بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه بدون آزمون می باشد، تمامی داوطلبان از بهمن هر سال می توانند پذیرش خود را در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه دریافت بنمایند.

  نکته! شروع دوره اصلی دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی فقط از مهر ماه هر سال می باشد و ورودی بهمن ماه ندارند.لذا، داوطلب در بازه زمانی اوایل بهمن تا اواسط اسفند فرصت ثبت نام در بهترین دانشگاه های خصوصی دندانپزشکی ترکیه را دارد.

  لیست مدارک برای پذیرش دندانپزشکی در ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.
  • نتایج یکی از آزمون های معتبر  SAT،TRYOS

  نکته مهم!اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  بعد از تحصیل می توانم در ایران مشغول به کار شوم؟

  اگر دانشگاه‌هایی که شما در آن مشغول به تحصیل در رشته دندانپزشکی می‌شوید مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد شما اجازه افتتاح مطب و کار در بیمارستان‌های ایران را خواهید داشت، اما زمانی که دانشگاه شما مورد تایید وزارت امکان کار در کشور وجود ندارد. برای آگاهی از اینکه امسال چه دانشگاه‌هایی مورد تایید هستند می‌توانید به جدول بخش قبل مراجعه فرمایید.

  مشاوران مجموعه آکادمی کرمی

  همان‌طور که گفته شد دندانپزشکی یکی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌ها میان ایرانیان است که قبولی در آن در کشور خودمان کاری بسیار سخت محسوب می‌شود. به همین جهت انتخاب تحصیل در بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی، تصمیمی منطقی است. اما اخذ پذیرش صرفا با یک تصمیم‌گیری ساده انجام نمی‌شود و در طول مسیر اخذ پذیرش ممکن است به موانعی برخورد کنید که باعث سردرگمی شما شود. مشاوران مجموعه آکادمی کرمی آمادگی این را دارند که در تمامی مسیر از انتخاب رشته و دانشگاه گرفته تا ثبت نام در کنار شما باشند و شما را از هدایت تخصصی خود بهره‌مند سازند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا