ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
معرفی رشته های تحصیلی ترکیهوبلاگ

تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه: شهریه + بورسیه + بازار کار

 • تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه

  طراحی داخلی یکی از پررونق‌ترین رشته‌ها در سراسر جهان به ویژه اروپا است که ترکیه نیز به عنوان تنها کشور آسیایی اروپایی از این قضیه مستثنا نیست. امکان تحصیل در رشته طراحی داخلی در ترکیه در بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی این کشور در تمامی مقاطع تحصیلی وجود دارد. طراحی داخلی در برخی از دانشگاه‌ها ترکیه به زبان ترکی استانبولی و در اکثر دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگیسی ارائه می‌شود.

  امکان تحصیل این رشته در بسیاری از برترین دانشگاه‌ها ترکیه نشان دهنده اهمیت و کیفیت بالای طراحی داخلی در این کشور دارد. با توجه به بین المللی بودن دانشگاه های ترکیه، هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های تحصیلی متنوع، کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته طراحی داخلی می باشد.

  آکادمی کرمی با بیش از صدها پرونده موفق در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده است. متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند.

  شرایط پذیرش رشته طراحی داخلی در ترکیه

  دانشگاه های ترکیه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند، که شرایط پذیرش رشته طراحی داخلی در هر کدام از این دانشگاه ها باهم متفاوت است. به طور کلی شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی به نسبت دانشگاه های خصوصی ترکیه پیچیده تر می باشد و یکسری محدودیت های سن و معدل را به همراه دارد.

  اما، شرایط ورود به دانشگاه های خصوصی این کشور به راحتی امکان پذیر است و عموما بدون محدودیت می باشند. به همین دلیل داوطلبان خارجی متناسب با شرایط سن، معدل و سوابق تحصیلی خود، موفق به اخذ پذیرش در یکی از این دانشگاه ها می شوند.

  ترکیه به دلیل پیروی از معاهده بولونیا امکان بهره‌مندی از امتیازات ویژه‌ای برای ادامه تحصیل را فراهم می‌کند. معاهده بولونیا قراردادی است که مابین ۲۹ کشور‌ اروپایی برای ارتقای نظام آموزشی منعقد شده‌است.

  پذیرش طراحی داخلی در دانشگاه های دولتی ترکیه

  برای تجصیل رشته طراحی داخلی در دانشگاه های دولتی ترکیه، داوطلبان خارجی با کسب امتیاز قابل قبول در یکی از آزمون های ورودی TRYOS ،YOS و SAT می توانند برای ثبت نام این دانشگاه ها اقدام کنند. اما، با توجه به رقابت زیاد داوطلبان خارجی، محدودیت های سن و معدل و هزینه های زیاد آمادگی برای شرکت در این آزمون ها، شرایط قبولی در دانشگاه های دولتی این کشور بسیار سخت است.

  آکادمی کرمی با سابقه بیش از پنج سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، شرایط تحصیل رشته طراحی داخلی بدون آزمون و بر اساس شرط معدل را در دانشگاه های دولتی ترکیه فراهم نموده است. با استفاده از این روش، داوطلبان میتوانند در یکی از دانشگاه های دولتی برتر این کشور با شهریه بسیار مقرون به صرفه مشغول به تحصیل شود.

  شرایط سن و معدل داوطلب برای تحصیل رشته طراحی داخلی در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار حائز اهمیت می باشد. بنابراین اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 17 هستید، میتوانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ ثبت نام با شرط معدل دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  پذیرش طراحی داخلی در دانشگاه های خصوصی ترکیه

  دانشگاه های خصوصی در کشور ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل رشته طراحی داخلی میباشند، این دانشگاه ها هر ساله سهمیه مشخصی برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر می گیرند، که هر یک با شرط معدل و اعلام یک شرایط خاص اقدام به جذب دانشجو می نمایند.

  همان طور که گفته شد برای تحصیل رشته طراحی داخلی در اکثر دانشگاه های دولتی ترکیه، شرکت در یکی از آزمون های ورودی و کسب نمره قبولی الزامی است. اما، پذیرش دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد.

  دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون محدودیت سن و معدل می باشند و امکانات و تجهیزات کاملی را در اختیار داوطلبان خارجی قرار داده اند. به همین دلیل، نسبت به دانشگاه های دولتی این کشور تقاضای تحصیلی بیشتری دارند.

  اگر می‌خواهید پس از اتمام تحصیل خود در ترکیه، به ایران بازگشته و بدون نیاز به معادلسازی مدرک، به کار و ادامه تحصیل بپردازید باید در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه تحصیل کنید.

  کارشناسی ارشد طراحی داخلی در ترکیه

  بعد از اتمام دوره کارشناسی میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد گرایشی را ادامه دهید که بیشترین علاقه را به آن دارید. برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد طراحی داخلی در دانشگاه های دولتی ترکیه و برخی از دانشگاه های خصوصی این کشور شرکت در یکی از آزمون های ALES و GRE الزامی می باشد. اما در یکسری از دانشگاه های خصوصی ترکیه، دانشجویان بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس مدرک کارشناسی رشته طراحی داخلی و ریز نمرات آن می توانند اقدام به پذیرش نمایند.

  تحصیل بدون آزمون طراحی داخلی در ترکیه

  همانطور که در بالا اشاره کردیم، خوشبختانه شرایط تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه بدون نیاز به شرکت در آزمون به راحتی امکان پذیر است. پذیرش با شرط معدل در دانشگاه های دولتی ترکیه با محدودیت سن و معدل می باشد. اما، در دانشگاه های خصوصی این کشور بدون قید و شرط خاصی می باشد. لذا، داوطلبان ایرانی می توانند بدون داشتن دغدغه شرکت در آزمون، برای تحصیل در ترکیه اقدام بنمایند.

  هزینه های تحصیل طراحی داخلی در ترکیه

  در حالت کلی هزینه تحصیل در ترکیه بستگی به خصوصی یا دولتی بودن دانشگاه شما یا داشتن بورسیه تحصیلی دارد. همچنین تحصیل در هرکدام از شهرهای ترکیه هزینه‌های متفاوتی دارد. البته بسته به زبان تحصیل نیز هزینه‌ها متفاوت است. دانشگاه‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند هزینه بالاتری نسبت به دانشگاه‌هایی که به زبان ترکی تدریس می‌کنند، دارند.

  به طور کلی متوسط هزینه تحصیل رشته طراحی داخلی در دانشگاه های دولتی ترکیه بین 10 الی 50 هزار لیر در سال و در دانشگاه های خصوصی بین 2.000 الی 11.000 دلار در سال متغیر است.

  دانشگاه شهر  زبان  شهریه سالانه بدون تخفیف شهریه سالانه با تخفیف
  دانشگاه مدیپول استانبول استانبول  ترکی / انگلیسی 6.250 دلار 3.825 دلار
  دانشگاه نیشانتاشی  استانبول  انگلیسی  7.481 دلار  2.950 ذلار 
  دانشگاه باهچه شهیر  استانبول  انگلیسی  7.900 دلار  7.900 دلار 
  دانشگاه ایستینیه  استانبول   ترکی / انگلیسی 8.500 دلار  5.400 دلار 
  دانشگاه یدی تپه استانبول  انگلیسی  10.500 دلار  10.500 دلار 

  بورسیه تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان بیش از پنج سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه تحصیلی ترکیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه 100%، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیل در زمان پذیرش اولیه از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که با استفاده این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور متوسط هزینه تحصیل رشته طراحی داخلی در دانشگاه های خصوصی ترکیه سالانه در بین بازه 3 الی 10 هزار دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 12 الی 40 هزار دلار به دانشگاه پرداخت کند. اما با استفاده از شرایط بورسیه 100% داوطلب با پرداخت مبلغ 7 الی 10 هزار دلار در مرحله اولیه پذیرش، دیگر شهریه ایی در طول دوره تحصیلی خود به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورس صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  زبان تحصیل طراحی داخلی در ترکیه

  زبان تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود، که دانشجو متناسب با علاقه خود زبان رشته را انتخاب می کند. توجه داشته باشید که شهریه اکثر این دانشگاه ها برای تحصیل به زبان ترکی کمتر از انگلیسی می باشد.

  پیشنهاد آکادمی کرمی به داوطلبان ایرانی جهت سهولت در روند یادگیری،  انتخاب تحصیل به زبان به ترکی است. چرا که علاوه بر کاهش هزینه ها منجر به گذارندن موفق دوره های کاراموزی در شرکت های ترکیه و برقراری ارتباط راحت با اساتید ترک می شود.

  نکته مهم! انتخاب تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه به زبان ترکی هیچ تاثیری بر اعتبار مدرک شما نخواهند داشت، چرا که در مدرک اعطایی از سمت دانشگاه زبان تحصیل شما قید نخواهد شد.

  خبر خوب اینکه! برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، برای ورود به دوره  اصلی رشته طراحی داخلی داوطلب باید از سطح زبان کافی برخوردار باشد. به همین دلیل دانشجو می تواند در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی کسب کند یا از قبل با توجه به زبان تحصیل، یکی از مدارک تافل زبان انگلیسی یا تومر زبان ترکی را به دانشگاه ارائه دهد.

  نگران نباشید! اگر از سطح زبان کافی برخوردار نیستید و یا مدرک زبان ندارید، شما می توانید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان دانشگاه به صورت حضوری شرکت کنید و از آموزش های تخصصی زبان بهره مند شوید.

  مدارک مور نیاز پذیرش رشته طراحی داخلی در ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دندانپزشکی بدون کنکور در ترکیه اقدام کنید.

  مدت دوره تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه

  تعداد سال های تحصیل در مقطع کارشناسی رشته طراحی داخلی 4 سال شامل 8 ترم می باشد در حالی که مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد طراحی داخلی در ترکیه دو سال تحصیلی می باشد.

  در صورتی که دانشجو در بدو ورود به رشته تخصصی مد نظر خود، اگر مدرک زبان نداشته باشد و از سطح زبان خوبی برخوردار نباشد، مدت زمان تحصیل یک سال بیشتر می شود که یک سال دوره آمادگی کالج زبان حضوری در دانشگاه می باشد.

  بهترین دانشگاه های طراحی داخلی در ترکیه

  بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل رشته طراحی داخلی بدون آزمون در بین دانشگاه های خصوصی ترکیه قرار دارند. که در ادامه اسامی آن ها را عنوان کرده ایم.

  تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه به زبان ترکی 

  تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه به زبان انگلیسی

  دانشگاه هایی که رشته طراحی داخلی را در ترکیه به زبان انگلیسی تدریس می کنند عبارتند از:

  اقامت تحصیلی رشته طراحی داخلی در ترکیه

  تمامی داوطلبان بعد از اخذ پذیرش خود و واریز بیعانه شهریه به دانشگاه مورد نظر، می توانند مراحل تعیین شده توسط سازمان آموزش عالی ترکیه (YoK) را طی بنمایند و برای اخذ اقامت تحصیلی در ترکیه اقدام بنمایند.مدت اقامت تحصیلی دانشجو در ترکیه بسته به تعداد سال های مقطع پذیرش شده دارد.

  خبر خوب اینکه! ما در آکادمی کرمی علاوه بر مشاوره و اخذ پذیرش از دانشگاه انتخابی، شما را در تمامی مراحل ثبت نام حضوری، انجام امور دنکلیک با معادل سازی مدارک، رزرو خوابگاه و دریافت اقامت دانشجویی به طور کامل همراهی می کنیم.

  بازار کار و درآمد طراحی داخلی در ترکیه

  یک طراح داخلی حدود 15.000 لیر در ماه درآمد خواهد داشت. این بدان معناست که فارغ‌التحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه هرسال به طور متوسط می‌تواند 180.000 لیر درآمد داشته باشد. طراحی داخلی یکی از شغل‌های لوکس و پردرآمد است. با توجه به سوابق کاری و توانایی شما، درآمد متفاوتی در طول سال خواهید داشت. حداقل درآمد برای افراد مبتدی 7.000 لیر در ماه و حداکثر آن 20.000 لیر می‌باشد. شایان ذکر است که سطح تحصیلات، جنسیت شما و شهری که در آن کار می‌کنید نیز بر روی مقدار درآمدتان تأثیرگذار خواهد بود.

  مشاوران آکادمی کرمی

  جهت تحصیل رشته طراحی داخلی در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا