ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیه

دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه✔ شرایط پذیرش + شهریه 2024

 • در این مقاله اطلاعات کامل رنکینگ ، شهریه ، خوابگاه ، رشته ها و شرایط پذیرش دانشگاه آتاتورک ارزروم ترکیه شرح داده ایم.

  دانشگاه آتاتورک شهر ارزروم یک دانشگاه دولتی مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است !

  معرفی کامل دانشگاه آتاتورک ارزروم 

  با تأسیس دانشگاه آتاتورک در ارزروم، یکی از رویاهای جمهوری ترکیه محقق شد، چنانکه کمال آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه، در جلسه شورای بزرگ ملی در 10 نوامبر 1937  ، نیاز مناطق شرقی آناتولی به دانشگاه بزرگی که پاسخگوی نیازهای علمی منطقه باشد را مطرح کرد .در سال 1951 پس از مرگ آتاتورک تصمیم بر این شد که این دانشگاه در استان ارزروم تاسیس شود و در سال 1954 دانشگاه آتاتورک راه اندازی شد و در همان سال با دانشگاه نبراسکا قرارداد مشارکتی تبادل دانشجو منعقد شد و یکی از هفت دانشگاه قدیمی ترکیه محسوب می شود.

  شهر   : ارزروم

  تاریخ تاسیس: 1957

  رتبه محلی: 14

  وب سایت: www.atauni.edu.tr

  آموزش زبان در دانشگاه: ترکی – انگلیسی

  ایمیل : ata@atauni.edu.tr

  تلفن : 4422361014

  آدرس دانشگاه : Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Yakutiye/Erzurum

  مزایای تحصیل در دانشگاه آتاتورک ارزروم 

  • دانشگاه آتاتورک ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران و مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد . این دانشگاه بیش از 45000 دانشجو دارد و  دوره های تحصیلی را در مقاطع مختلف کاردانی، لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا در چندین رشته تحصیلی ارائه می دهد.
  • دانشگاه دولتی آتاتورک شهر ارزروم جزو 10 دانشگاه برتر ترکیه است.
  • دانشگاه آتاتورک با 22 دانشکده و 850 رشته یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه است.
  • دانشگاه آتاتورک از نظر کیفیت آموزشی یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه می باشد و مدارک این دانشگاه دارای اعتبار بین المللی می باشد.
  • هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان داخلی و خارجی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می کنند، آزمون پذیرش برای ثبت نام دانشجویان برگزار می کند، همچنین سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان مقاطع تحصیلی قبلی نقش مهمی در پذیرش آنها دارد.
  • امروزه این دانشگاه یکی از مهم ترین مراکز علمی و تحقیقاتی ترکیه محسوب می شود.
  • همچنین دانشگاه آتاتورک مورد تایید وزارت آموزش عالی ترکیه و در اکثر کشورهای عربی به رسمیت شناخته شده است و همچنین برای ثبت نام برای پذیرش دانشگاه نیاز به آزمون های پذیرش دانشگاه یوس یا SAT دارد.
  • این دانشگاه طی سال های پس از تاسیس توانست موفقیت های زیادی در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی در منطقه شرق ترکیه کسب کند.
  • دانشگاه آتاتورک همچنین برنامه تبادل دانشجو اراسموس را به دانشجویان خود ارائه می دهد که در آن با بسیاری از دانشگاه های اروپایی شرکت می کند، به این معنی که اگر دانشجو در این برنامه پذیرفته شود، می تواند یک سال تحصیلی کامل را در یکی از دانشگاه های اروپایی طرف قرارداد بگذراند.
  • این دانشگاه دارای مرکزی برای یادگیری زبان های ترکی و انگلیسی می باشد که برای زبان ترکی هزینه دوره کامل 5000 لیر ترکیه / 605 دلار / 503 یورو و همچنین زبان انگلیسی نیز به همان میزان می باشد.
  • در جایی که تعداد دانشجویان آن تقریباً 230000 دانشجو است، تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی طبق وب سایت دانشگاه 170000 نفر است، زیرا این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه بزرگ از نظر تعداد دانشجویان در جمهوری ترکیه رتبه بندی شده است.
  فوایددانشگاه اتاتورک ارزروم
  مزایای تحصیل در دانشگاه آتاتورک ارزروم

  رنکینگ و رتبه دانشگاه اتاتورک ارزروم

  دانشگاه آتاتورک یکی از اولین دانشگاه هایی است که در ترکیه تأسیس شده است و از مراقبت های دولتی و مردمی ویژه برخوردار شده است و این دانشگاه به طور رسمی توسط شورای آموزش عالی (YÖK) معتبر و به رسمیت شناخته شده است و یک مؤسسه بسیار بزرگ است.

  • رنکینگ آتاتورک: حدود 1000
  • رتبه در بین بهترین دانشگاه های قاره آسیا: رتبه 258
  • رتبه آتاتورک در بین بهترین دانشگاه های ترکیه: رتبه 18
  • رتبه در بین دانشگاه های دولتی ترکیه: رتبه 12
  • رتبه رشته پزشکی در ترکیه: رتبه 8
  • رتبه رشته حقوق در ترکیه: رتبه 30
  شهر تاریخ تاسیس زبان تدریس رتبه بندی ملی رتبه بندی جهانی خوابگاه دانشگاه
  ارزروم 1957 ترکی انگلیسی 18 1284 وجود دارد
  اعتبار جهانی دانشگاه آتاتورک
  رتبه و رنکینگ دانشگاه آتاتورک

  شهر ارزروم و موقعیت دانشگاه آتاتورک

  پردیس اصلی دانشگاه آتاتورک در شهر ارزروم، بزرگترین شهر در شرق آناتولی واقع شده است و در حال حاضر یکی از مهم ترین منابع این شهر است.

  شهر ارزروم مرکز استان ارزروم ترکیه در شرق آناتولی واقع شده و بزرگترین شهر آن است و از شرق با قارص و آگری، از غرب با استان بینگول، از جنوب با استان ارزینجان همسایه است. شهر بایبورت.این دانشگاه نه تنها بر اساس افتخارات تاریخی خود بنا شده است، بلکه به عنوان یک مرکز شرقی نیز شهرت خوبی به دست آورده است.شهری ترک و مدرن

  ، شهر ارزروم ترکیه یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است. شرق نام آن در اصل سرزمین روم بوده است اما در محلی به آن ارزروم می گویند.مهمترین چیزی که شهر ارزروم ترکیه را متمایز می کند تنوع زیست محیطی و زیستی است که در سرزمین های آن وجود دارد که در آن کردها، ترک ها ساکن هستند. ارمنی‌ها و همچنین چرکس‌ها، جایی که شامل گردشگری طبیعی و میراث ارزروم می‌شود، زیرا شامل تمام جلوه‌های زیبایی طبیعی از کوه‌ها، فلات‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها و همچنین تعدادی مکان‌های باستان‌شناسی شگفت‌انگیز است.

  شرایط پذیرش در دانشگاه آتاتورک ارزروم 2023

  متقاضیانی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه آتاتورک ارزروم هستند باید در آزمون پذیرش دانشگاه شرکت کنند که در آن دانشجویان امتحانات خاصی را می گذرانند.

  داوطلبان برای پذیرش باید حداقل نمره قبولی مشخص شده در این آزمون را کسب کنند، اما کسب حداقل نمره قبولی تضمینی برای پذیرش متقاضیان تحصیل در دانشگاه نیست، زیرا دانشگاه با بررسی سوابق تحصیلی و توانایی های علمی داوطلبان را به صورت رقابتی به عنوان دانشجوی آینده انتخاب می کند.

  دانشگاه آتاتورک ارزروم از سه طریق اقدام به پذیرش دانشجو می کند:

  از طریق آزمون یوس YOS 

  یوس آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه آتاتورک بایستی متناسب با رشته مد نظر خود ، رتبه مورد قبول دانشگاه را جهت پذیرش قطعی کسب کند . این آزمون برای سنجش هوش و توان زبان ترکی داوطلبان است. توجه بفرمایید که بیشترین ظرفیت پذیرش این دانشگاه از طریق آزمون یوس خود می باشد .

  از طریق آزمون TR_YOS

  این آزمون در سال تحصیلی 2023-2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه به تصویب رسید . آزمون TR_YOS یک آزمون جامع می باشد که سالانه یکبار در بهمن ماه به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون با آزمون یوس  اختصاصی دانشگاه ها کاملا یکی می باشد، صرفا این آزمون فرصت قبولی دانشجو را بالا می برد. لذا شرکت در این آزمون برای متقاضیان دانشگاه های ترکیه بسیار حائز اهمیت می باشد . دانشگاه آتاتورک علاوه بر برگزاری آزمون خود به صورت اختصاصی، می تواند بخشی از ظرفیت خود را از طریق ازمون TR_YOS پذیرش کند.

  از طریق آزمون SAT

  آزمون جامع آمریکایی SAT  شامل دو بخش محاسبات ریاضی و درک مطلب زبان انگلیسی سالانه در چند مرتبه در کشور ترکیه به صورت سراسری برگزار می شود و تعداد محدودی از دانشگاه های ترکیه نتیجه این آزمون را برای ارائه پذیرش قبول دارند . از جمله دانشگاه آتاتورک ، که داوطلب جهت پذیرش باید حداقل 1400 از 1600 نمره این آزمون کسب کند .

  نحوه ورود به دانشگاه آتاتورک ارزروم
  شرایط پذیرش دانشگاه آتاتورک

  تاریخ ثبت نام آزمون یوس دانشگاه آتاتورک 2023

  ثبت نام آزمون یوس دانشگاه آتاتورک در بهمن ماه هر سال اعلام می گردد و متقاضیان به مدت یک الی دو ماه فرصت ثبت نام از طریق سایت دانشگاه را دارند. محتوای آزمون این دانشگاه سه درس هوش ، هندسه و ریاضی میباشد و شامل 80 سوال  با 120 دقیقه زمان پاسخگویی می باشد. آزمون یوس این دانشگاه سالانه یکبار در بازه زمانی اردیبهشت الی تیر ماه برگزار می شود و نتیجه آن به مدت دو سال اعتبار دارد . نکته قابل توجه اینکه، بر اساس رتبه آزمون یوس دانشگاه آتاتورک ، می توانید برای دانشگاه های دولتی دیگر ترکیه، انتخاب رشته کنید و شانس قبولی خود را بالا ببرید.

  تاریخ برگزاری آزمون یوس 2023 دانشگاه دولتی آتاتورک شهر ارزوروم اعلام شد!

  شروع ثبت نام : 03-04-2023 – ( 1402/01/14 )

  پایان ثبت نام : 15-05-2023 – ( 1402/02/25 )

  تاریخ برگزاری آزمون ترکیه : 10-06-2023 – ( 1402/03/20 ) ساعت 11:00 بوقت ترکیه

  جزئیات تعداد سوالات: 80 سوال مدت

  زمان آزمون: 150 دقیقه

  نمره منفی: ندارد

  زبان آزمون: ترکی- انگلیسی- فارسی- عربی

  اعتبار آزمون: 1 سال

  مراکز آزمون: آنکارا- استانبول- بورسا- آتالیا- ارزوروم- قاضی آنتب- هاتای- ازمیر- کیلیس- قونیه- مرسی- سامسون- شانلی اورفا- وان- ایران(تبریز/تهران)

  هزینه آزمون: مراکز ترکیه 750 لیر – ایران 900 لیر

  بازه زمانی انتخاب رشته مرحله اول شروع ثبت نام: 26-06-2023 – ( 1402/04/05 ) / پایان ثبت نام: 10-07-2023 – ( 1402/04/19 )

  اعلام نتایج انتخاب رشته: 13-07-2023 – ( 1402/04/22 )

  بازه زمانی ثبت نام قطعی(حضوری) شروع :14-07-2023 – ( 1402/04/23 ) / پایان :19-07-2023 – ( 1402/04/28 )

  مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش در دانشگاه آتاتورک ترکیه

  جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز جهت ارسال درخواست پذیرش در رشته و مدرک مورد نیاز، باید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و مدارک لازم را به دقت بررسی کنید. دانشگاه ممکن است برای پذیرش در یک رشته یا مدرک خاص، شرایط متفاوتی را طلب کند. و پس از بررسی دقیق مدارک مورد نیاز باید مدارک را به صورت صحیح و کامل تهیه و ارسال نمایید.

  تهیه کلیه مدارک، تضمینی برای پذیرش شما در دانشگاه نیست زیرا پس از بررسی مدارک و سوابق تحصیلی، شورای دانشگاه با توجه به سوابق سایر متقاضیان درخواست شما را می پذیرد یا رد می کند. بسیاری از دانشجویان بین المللی هر ساله برای تحصیل در دانشگاه  آتاتورک درخواست می دهند، بنابراین داوطلبانی که سوابق تحصیلی بهتر و نمره آزمون بالاتری دارند در دانشگاه پذیرفته می شوند.

  شرایط پذیرش در دانشگاه آتاتورک به موارد زیر بستگی دارد:

  1. نتایج  قبولی در آزمون ورودی یوس YOS و یا آزمون  SAT آمریکا
  2. در صورت انتخاب زبان تحصیلی به زبان انگلیسی، داشتن مدرک تافل زبان انگلیسی ضروری می باشد.
  3.  در صورت انتخاب زبان تحصیلی به زبان ترکی، داشتن مدرک تومر ضروری می باشد.
  4. رزومه (مانند سوابق تحصیلی و همچنین موفقیت در مسابقات و امتحانات مختلف تحصیلی، هر چه رزومه شما قوی تر باشد شانس شما برای پذیرش در دانشگاه بیشتر می شود).
  5.  پاسپورت

  دانشگاه پس از ارزیابی مدارک، داوطلبان را برای مصاحبه شخصی دعوت کند که در این صورت داوطلب باید در تاریخ مشخص شده حضور داشته باشد.

  دانشجویان دانشگاه آتاتورک
  مدارک مورد نیاز جهت پذیرش دانشگاه آتاتورک

   دانشکده و رشته های دانشگاه آتاتورک ارزروم 

  این دانشگاه شامل 22 کالج، 8 موسسه حرفه ای و 30 مرکز تحقیقاتی است. پردیس اصلی دانشگاه در ارزروم قرار دارد که بزرگترین شهر آناتولی شرقی است. دانشگاه آتاتورک شامل 22 کالج است که این کالج ها عبارتند از:

  دانشکده آموزش، دانشکده طراحی و معماری، دانشکده کشاورزی، دانشکده علوم، دانشکده هنر، دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده مهندسی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده مهندسی ارتباطات، دانشکده داروسازی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم، دانشکده فیزیک و دانشکده گردشگری.

  تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه آتاتورک 

  رشته پزشکی در دانشگاه آتاتورک  به هر دو  زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود. طول دوره تحصیل 6 سال بوده و پس از آن دانشجو می تواند برای دوره های تخصصی در آزمون ها شرکت کند. شهریه رشته پزشکی این دانشگاه سالانه به طور میانگین 28 هزار لیر می باشد. بیمارستان دانشگاه آتاتورک ترکیه بسیار بزرگ و پیشرفته می باشد و در مرکز شهر ارزروم واقع شده است. رشته پزشکی دانشگاه آتاتورک مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در ایران مشغول به کار شوند

  تحصیل پزشکی در دانشگاه آتاتورک
  بیمارستان دانشگاه آتاتورک ارزروم

  تحصیل دندانپزشکی دانشگاه اتاتورک

  رشته دندانپزشکی دانشگاه آتاتورک را می توان به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیل برای متقاضیان ایرانی نام برد. دندانپزشکی دانشگاه آتاتورک مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و دانشجویان پس از پایان دوره 5 ساله تدریس می توانند برای ادامه تحصیل و یا کار به ایران برگردند. اما مهمترین مزیت دندانپزشکی آتاتورک را می توان شهریه پایین آن دانست، شهریه این رشته در سال 11 هزار لیر می باشد. البته به این نکته توجه نمایید که دندانپزشکی در این دانشگاه فقط به زبان ترکی تدریس می شود.

  دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آتاتورک
  تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه آتاتورک

  شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه آتاتورک ترکیه 2023

  هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه مانند دانشگاه آتاتورک بسیار کمتر از دانشگاه های اروپایی است و شهریه هر ترم در این دانشگاه می تواند با توجه به رشته تحصیلی متفاوت باشد. به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه آتاتورک بین 1500 تا 3000 یورو در سال است.

  دانشکده دندانپزشکی
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  دندانپزشکی زبان ترکی 11000 786
  دانشکده داروسازی
  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  دارو سازی زبان ترکی 11000 786
  دانشکده ادبیات
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  زبان و ادبیات آلمانی زبان ترکی 3700 264
  زبان عربی و ادبیات آن زبان ترکی 3700 264
  باستان شناسی زبان ترکی 3700 264
  مدیریت اطلاعات و اسناد زبان ترکی 3700 264
  لهجه ها و ادبیات ترکی معاصر زبان ترکی 3700 264
  جغرافیا زبان ترکی 3700 264
  زبان و ادبیات فارسی زبان ترکی 3700 264
  فلسفه زبان ترکی 3700 264
  زبان و ادبیات انگلیسی زبان انگلیسی 3700 264
  زبان و ادبیات روسی زبان ترکی 3700 264
  تاریخ هنر زبان ترکی 3700 264
  جامعه شناسی زبان ترکی 3700 264
  تاریخ زبان ترکی 3700 264
  زبان و ادبیات ترکی زبان ترکی 3700 264

  دانشکده علوم

  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  نجوم و اخترفیزیک زبان ترکی 4600 328
  زیست شناسی زبان ترکی 4600 328
  فیزیک زبان ترکی 4600 328
  علم شیمی زبان ترکی 4600 328
  ریاضیات زبان ترکی 4600 328
  زیست شناسی مولکولی و ژنتیک زبان ترکی 4600 328
  دانشکده هنرهای زیبا
  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  سینما و تلویزیون زبان ترکی 6900 493
  طراح مد زبان ترکی 6900 493
  دانشکده پرستاری
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  پرستاری زبان ترکی 4200 300
  پرستاری زبان انگلیسی 4200 300

  دانشکده حقوق

  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  حقوق زبان ترکی 6000 428
  دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  اقتصاد کار و روابط صنعتی زبان ترکی 4200 300
  اقتصاد زبان ترکی 4200 300
  اقتصاد زبان ترکی 4200 300
  مدیریت کسب و کار زبان ترکی 4200 300
  مدیریت دولتی زبان ترکی 4200 300
  سیستم های مدیریت اطلاعات زبان ترکی 4200 300

  دانشکده الهیات 

  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  الهیات زبان ترکی 3700 264
  الهیات عربی 3700 264
  دانشکده ارتباطات 
  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  فشار زبان ترکی 4100 293
  روابط عمومی و تبلیغات زبان ترکی 4100 293
  رادیو، سینما و تلویزیون زبان ترکی 4100 293

  دانشکده تعلیم و تربیت

  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  تربیت معلم آلمانی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم زیست شناسی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم در رشته جغرافیا زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم در فلسفه زبان ترکی 3700 264
  آموزش علوم زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم به زبان فرانسه زبان ترکی 3700 264
  آموزش ریاضی ابتدایی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم به زبان انگلیسی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم شیمی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم ریاضی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم پیش دبستانی زبان ترکی 3700 264
  آموزش ویژه زبان ترکی 3700 264
  راهنمایی و مشاوره روانشناسی زبان ترکی 3700 264
  مطالعات اجتماعی زبان ترکی 3700 264
  تربیت معلم تاریخ زبان ترکی 3700 264
  تدریس زبان و ادبیات ترکی زبان ترکی 3700 264
  آموزش زبان ترکی زبان ترکی 3700 264
  دانشکده معماری و طراحی
  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی معماری زبان ترکی 5500 393
  معماری زبان ترکی 5500 393
  برنامه ریزی شهری زبان ترکی 5500 393

  دانشکده مهندسی

  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی رایانه زبان ترکی 5500 393
  مهندسی رایانه زبان انگلیسی 5500 393
  مهندسی برق و الکترونیک زبان ترکی 5500 393
  مهندسی صنایع زبان ترکی 5500 393
  مهندسی عمران زبان ترکی 5500 393
  مهندسی شیمی زبان ترکی 5500 393
  مهندسی مکانیک زبان ترکی 5500 393
  دانشکده علوم اجتماعی
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  بانکداری و مالی زبان ترکی 3700 264
  خدمات اجتماعی زبان ترکی 3700 264
  دانشکده علوم
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی نفت و گاز طبیعی زبان ترکی
  دانشکده علوم بهداشت
  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  تغذیه و رژیم غذایی زبان ترکی 4200 300
  رشد کودک زبان ترکی 4200 300
  مامایی زبان ترکی 4200 300
  دانشکده شیلات
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  مهندسی آبزی پروری زبان ترکی 6900 493

  دانشکده پزشکی  

  نام رشته  زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  پزشکی زبان ترکی 28000 2000
  پزشکی زبان انگلیسی 28000 2000
  دانشکده گردشگری
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  آشپزی و هنر آشپزی زبان ترکی 3700 264
  مدیریت گردشگری زبان ترکی 3700 264
  راهنمایان گردشگری زبان ترکی 3700 264
  دانشکده دامپزشکی
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  دامپزشکی زبان ترکی 7700 550
  دانشکده کشاورزی
  نام رشته زبان تدریس هزینه ها به لیر ترکیه می باشد هزینه ها به دلار آمریکا می باشد
  گیاهان باغ زبان ترکی 5500 393
  حفاظت از گیاهان زبان ترکی 5500 393
  مهندسی مواد غذایی زبان ترکی 5500 393
  اقتصاد کشاورزی زبان ترکی 5500 393
  مهندسی ماشین آلات کشاورزی و فناوری زبان ترکی 5500 393
  گیاهان مزرعه زبان ترکی 5500 393
  خاکشناسی و تغذیه گیاهی زبان ترکی 5500 393
  جانور شناسی زبان ترکی 5500 393

  پس از اینکه دانشجو موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه شد، باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای دانشجویی را نیز انجام دهد و نامه پذیرش را به دانشگاه ارائه کند و برای دریافت ویزای دانشجویی به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود اقدام کند.برای دریافت ویزا باید مصاحبه آنلاین سفارت ترکیه را رزرو کنید و مدارک را از طریق اینترنت به سفارت ارسال کنید. سفارت ممکن است چند اصل مدارک را از دانشجو بخواهد، در این صورت باید اصل مدارک را از طریق پست ارسال کند یا حضوری ارائه کند. سفارت پس از بررسی درخواست و مدارک برای مصاحبه وقت تعیین می کند و از دانشجو خواسته می شود در زمان مشخصی به صورت حضوری به سفارت مراجعه کند. در این مرحله ویزای 30 روزه برای دانشجو صادر می شود که در این 30 روز دانشجویان فرصت ورود به ترکیه و انجام مراحل لازم برای اخذ ویزای اقامت دانشجویی را دارند.

  اخذ اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه آتاتورک

  از سال 2016، دولت ترکیه قوانین خاصی را برای اقامت دانشجویان خارجی پس از فارغ التحصیلی وضع کرده است که به شرح زیر است:

  • پس از اخذ گواهینامه از هر دانشگاه ترکیه، دانشجویان خارجی می توانند ویزای خود را برای حداکثر یک سال تمدید کنند تا در آن زمان برای کار درخواست دهند.
  • لازم به ذکر است که برای کار قانونی در ترکیه باید مجوز کار را از وزارت کار و امور اجتماعی ترکیه دریافت کنید.

  آینده دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه آتاتورک ترکیه

  ترکیه یک مقصد تحصیلی عالی برای دانشجویان بین المللی است، زیرا دانشگاه های ترکیه از سطح کیفی آموزشی بالایی برخوردار هستند، بنابراین گواهی هایی که توسط دانشگاه های ترکیه اعطا می شود توسط اکثر موسسات و دانشگاه های بین المللی پذیرفته می شود و می توانید انتظار شغل خوبی را داشته باشید.

  اخذ مدرک دانشگاهی می تواند مسیر شغلی دانشجویان را در آینده مشخص کند. پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه می توانید وارد بازار کار شوید و آموخته های خود را به صورت عملی و حرفه ای به کار بگیرید و درآمد خوبی کسب کنید. شرکت های بین المللی زیادی در ترکیه وجود دارند که به روسی، آلمانی، انگلیسی یا ایتالیایی صحبت می کنند و دانشجویانی که به زبان های خارجی مسلط هستند شانس بیشتری برای یافتن شغل مناسب خواهند داشت. علاوه بر این، فارغ التحصیلان می توانند در سفارتخانه ها، کنسولگری ها و سازمان های غیردولتی کار کنند، اما رقابت برای این مشاغل سخت است. و تقاضای زیادی برای زبان آموزان انگلیسی در ترکیه وجود دارد، بنابراین باید مدرک معتبر زبان انگلیسی داشته باشید. برخی از شرکت های بین المللی یا موسسات رسانه ای مشاغل بسیاری را در زمینه های مختلف در اختیار شعب خود در سراسر ترکیه قرار می دهند و فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان خارجی فراهم می کنند.

  شرایط زندگی و تحصیل در دانشگاه آتاتورک 

  ارزروم یکی از شهرهای تاریخی و فرهنگی ترکیه است که قدمتی 4000 ساله دارد و آثار تاریخی و فرهنگی زیادی در این شهر ساخته شده است که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید از اماکن فرهنگی و تاریخی آن به این شهر سفر می کنند. بناهای تاریخی

  ارزروم دارای طبیعت و جاذبه های زیبایی است که گردشگران زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند، به عنوان مثال کوه معروف پالاندوکن در تمام زمستان پوشیده از برف است.

  علاوه بر این ارزروم یکی از بهترین شهرهای دانشجویی و مقاصد تحصیلی ترکیه محسوب می شود، زیرا هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با اروپا و سایر شهرهای ترکیه مانند استانبول بسیار کمتر است.

  هر دانشجو برای زندگی در ارزروم به 300 تا 650 دلار در ماه نیاز دارد و هزینه مسکن بستگی به مکان دارد.

  به عنوان مثال، دانشجویان می توانند با هزینه کمتر از مسکن دانشجویی بهره مند شوند، همچنین دانشجویان می توانند برای کاهش هزینه مسکن، آپارتمان مشترک اجاره کنند.

  امکانات دانشگاه آتاتورک

  دانشگاه آتاتورک شامل نزدیک به 20 دانشکده، بسیاری از مراکز تحقیقاتی و کاربردی، موسسات و مدارس حرفه ای است و برنامه های مختلفی را برای دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد. پردیس دانشگاه آتاتورک دارای خوابگاه دانشجویی با اتاق های تک نفر ، دو نفر، سه نفر و چهار نفره می باشد. خوابگاه دانشگاه آتاتورک ، وعده های غذایی روزانه را به طور کامل با کیفیت بالا و هزینه مقرون یه صرفه به دانشجویان خود ارائه می دهد .

  دانشگاه آتاتورک امکانات زیادی را برای رفاه دانشجویان خود فراهم می کند، به عنوان مثال این دانشگاه دارای یکی از بزرگترین و مجهزترین بیمارستان های آموزشی و تحقیقاتی ترکیه است که بیمارستان دانشگاه نقش مهمی در منطقه آناتولی شرقی و دانشجویان زیر سن دارد. 25 سال می توانید از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه و پزشکی رایگان 24/7 بهره مند شوید.

  همچنین مراکز اجتماعی و فرهنگی زیادی در محوطه دانشگاه آتاتورک وجود دارد، مانند تئاتر، باشگاه های ورزشی، استخرها و زمین های بازی. علاوه بر این، دانشگاه فعالیت های فرهنگی و هنری بسیاری را سازماندهی می کند که دانشجویان می توانند در طول سال در آنها شرکت کنند.

  بسیاری از جشنواره های فرهنگی مانند نمایشگاه، کنسرت، کنسرت فرهنگی و هنری در محوطه دانشگاه آتاتورک برگزار می شود.

  سالن غذا خوری دانشگاه آتاتورک
  رستوران دانشگاه آتاتورک

  یکی دیگر از امکانات مهم در این دانشگاه، کتابخانه مجهز آن است، کتابخانه دانشگاه آتاتورک شامل نسخه های چاپی و الکترونیکی بسیاری علاوه بر نسخه های خطی و کتاب های تاریخی است و کتابخانه دانشگاه نیز دارای اتاق های مطالعه عمومی و خصوصی است تا دانشجویان بتوانند مطالعه و پیگیری کنند.

  امکانات دانشگاه آتاتورک
  کتابخانه دانشگاه آتاتورک

  به طور کلی تحصیل در دانشگاه آتاتورک می تواند تجربه بسیار خوبی باشد، علاوه بر فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های آموزش عالی ترکیه، دانشجویان می توانند زندگی لذت بخشی را در این شهر تجربه کنند.

  خدمات دانشگاه آتاتورک
  سالن مطالعه دانشگاه اتاتورک

  مشاوران آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه  و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

  آکادمی کرمی شمارا به مطالعه مقالات دانشگاه های برتر ترکیه دعوت می کند:

  دانشگاه های دولتی ترکیه

  دانشگاه حاجت تپه 

  دانشگاه آنکارا 

  دانشگاه استانبول 

  دانشگاه دکوز ایلول ازمیر 

  دانشگاه مارمارا

  دانشگاه کاتب چلبی 

  دانشگاه قاضی آنکارا 

  دانشگاه اژه ازمیر 

  دانشگاه جراح پاشا 

  دانشگاه های خصوصی ترکیه

  دانشگاه کوچ استانبول 

  دانشگاه باشکنت آنکارا 

  دانشگاه یدی تپه 

  دانشگاه آجی بادام 

  دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشگاه مدیپول استانبول 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۹ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا