ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه اطلس استانبول ترکیه: شرایط پذیرش + بورسیه + شهریه 2024

 • اطلاعیه 1: شهریه دانشگاه اطلس استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 اعلام شد!

  اطلاعیه 2: بورسیه 100% برای تمامی رشته های چهار سال دانشگاه اطلس استانبول اعلام شد! قیمت بورسیه برای کل چهار سال تحصیل و یکسال دوره آمادگی زبان رایگان به هر دو زبان ترکی و انگلیسی 7.500 دلار می باشد.

  اطلاعیه 4: تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 14 می توانند برای پذیرش در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و … دانشگاه اطلس استانبول اقدام کنند. 

  *** آکادمی کرمی به عنوان نماینده مستقیم دانشگاه اطلس استانبول آماده ارائه خدمات مشاوره،پشتیبانی و اخذ پذیرش رایگان شما در این دانشگاه می باشد.

  معرفی کامل دانشگاه اطلس ترکیه

  دانشگاه اطلس (Atlas University) یکی از دانشگاه های خصوصی تازه تاسیس ترکیه است که در سال 2018 در بخش اروپایی در منطقه Kâğıthane استانبول فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. این دانشگاه به دلیل امکانات، تجهیزات کامل و میزان رضایت بالای اولین فارغ التحصیلان خود، در سال تحصیلی 2021-2020 با استقبال زیادی از دانشجویان سراسر جهان روبرو شد.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی  
  سال تاسیس 2018
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس وب سایت  

  دانشگاه اطلس رشته های پزشکی و دندان پزشکی را به صورت تخصصی ارائه می دهد و دانشجویان مختلفی از سراسر جهان دارد. این دانشگاه دارای یک بیمارستان دندانپزشکی و یک بیمارستان پزشکی است، که خدمات خود را به تمام شهروندان ترکیه ارائه می دهد و دانشجویان دانشگاه نیز با آنها آموزش های عملی می بینند.

  دانشگاه اطلس دارای چندین مرکز تحقیقاتی، زیرساخت های پیشرفته و آزمایشگاه های مدرن است.

   

  آیا دانشگاه اطلس ترکیه مورد تأیید ایران است؟

  دانشگاه اطلس استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه اطلس به صورت کاملا تخصصی بر روی آموزش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی متمرکز است. که با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  آدرس دانشگاه اطلس ترکیه

  پردیس صلی دانشگاه اطلس استانبول که “پردیس وادی” نامیده می شود، در زمینی به مساحت 110000 متر مربع در منطقه KAĞITHANE İSTANBUL واقع شده است. این پردیس به مراکز مهمی مانند شیشلی، بشیکتاش، سارییر، تقسیم، لونت و ماسلاک نزدیک می باشد و تمامی امکانات دانشگاه اعم از آزمایشگاه، دانشکده، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه، سالن های ورزشی و … را در خود جای داده است.

  رنکینگ دانشگاه اطلس استانبول

  رتبه و رنکینگ دانشگاه های ترکیه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن ها در سطح ملی و بین المللی دارد. دانشگاه اطلس استانبول با توجه به بازه زمانی کم فعالیت خود توانسته است که در میان برتقاضاترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه  قرار بگیرد. رتبه این دانشگاه در حال حاضر در بین 100 دانشگاه برتر این کشور قرار دارد، که با توجه به هزینه های تحصیل مناسب و ارائه بورسیه های 50% تخفیف در چند سال اخیر مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار گرفته است.

  این دانشگاه در کشورهای عربی و عضو اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است، که باعث می شود فارغ التحصیلان در زمانی که می خواهند به خارج از کشور سفر کنند و کار کنند، راحت تر است.

  *اگر به دنبال تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه اطلس ترکیه

  پذیرش دانشگاه اطلس در مقطع کارشناسی رشته های مختلف، بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان می باشد. لذا تمامی داوطلبان ایرانی با حداکثر شرایط سنی 30 سال و معدل دیپلم 12 می توانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام بنمایند.

  تمامی داوطلبان با شرایط سنی حداکثر 30 سال و حداقل معدل دیپلم 12 می توانند بدون آزمون برای پذیرش از دانشگاه اطلس اقدام بنمایند.

  نکته! ارائه نمره آزمون های ورودی SAT یا YOS در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه اطلس استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل دوره تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره در زمان پذیرش، دیگر شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  شهریه دانشگاه اطلس در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های ترکیه پایین است و دارای بورسیه های 25 الی 50 درصد تخفیف شهریه سالانه می باشد.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه اطلس بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  بورسیه تحصیلی دانشگاه اطلس ترکیه

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه می باشند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های خصوصی ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه اطلس استانبول دریافت کند.

  اغلب افراد برداشتی که از کلمه بورسیه 100% به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ اما تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. در حالی که، تمامی داوطلبان ایرانی بدون نیاز به شرایط خاصی می توانند از بورسیه دانشگاه های خصوصی این کشور استفاده بنمایند.

  اما منظور از بورسیه 100% دانشگاه های خصوصی ترکیه، پرداخت نقد شهریه کل دوره تحصیلی رشته مورد نظر با استفاده  از 50% تخفیف شهریه می باشد. با استفاده از این شرایط هم هزینه ها تحصیل به طور چشم گیری کاهش می بابد و هم دغدغه ایی برای نوسانات نرخ  دلار نخواهید داشت.

  به طور مثال: هزینه تحصیل دندانپزشکی به زبان ترکی در دانشگاه اطلس استانبول سالانه 10.700 دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 53.500 دلار شهریه به دانشگاه پرداخت کند. اما، با استفاده از شرایط بورسیه 100% داوطلب با پرداخت میانگین 35.000 هزار دلار در زمان پذیرش اولیه دیگر در طول کل دوره تحصیل دندانپزشکی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  خبر خوب اینکه! با استفاده ازشرایط بورسیه 100%، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه اطلس 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه اطلس

   داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته پزشکی به هر دو زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه اطلس اقدام کنند. طول مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال و شهریه آن سالانه به زبان ترکی 11.400 دلار و به زبان انگلیسی 13.700 دلار می باشد.

  دپارتمان تخصصی رشته های پزشکی و دندان پزشکی می باشد و یک بیمارستان برای پزشکی انسانی و یک بیمارستان برای دندانپزشکی وجود دارد که آموزش عملی آنها را با بالاترین تخصص تضمین می کند.

  مدرک پزشکی دانشگاه اطلس در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را در این دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

  *اگر به دنبال تحصیل دندانپزشکی در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله آن را مطاله بفرمایید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه اطلس

  دانشگاه اطلس استانبول عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشورهای اروپایی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  دانشگاه اطلس عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو با اتحادیه اروپا می باشد و به دانشجویان خود فرصت تحصیل به مدت یک سال تحصیلی در اروپا را ایجاد کرده است.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  دانشکده های دانشگاه اطلس

  دانشگاه اطلس استانبول دارای 22 رشته مختلف در 5 دانشکده اصلی و 7 مدارس فنی حرف ای می باشد. که تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه ارائه می شود.

  • دانشکده پزشکی انسانی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

  رشته های دانشگاه اطلس

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • فیزیوتراپی
  • علوم تغذیه
  • گفتار درمانی
  • مامایی
  • ارگوتراپی
  • پرستاری
  • مهندسی کامپیوتر
  • زبان و ادبیات انگلیسی
  • مترجمی
  • روانشناسی

  زبان تحصیل در دانشگاه اطلس استانبول 

  زبان تحصیل در دانشگاه اطلس، به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل یکی از مدارک بین المللی زبان را به دانشگاه ارائه دهد.

  اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  دانشگاه اطلس استانبول رشته ها را به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

  لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMERسطح C1 برای تحصیل به زبان ترکی در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته ها الزامی می باشد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، مدرک تافل TOFELبا نمره حداقل 85 مورد نیاز است.

  دانشگاه اطلس ترکیه

  شهریه دانشگاه اطلس استانبول 2023

  دانشگاه اطلس یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند.

  دانشگاه اطلس چندین روش جهت سهولت پرداخت شهریه بصورت نقد و اقساط را به دانشجویان خود ارائه می دهد.
  رشته زبان تحصیل شهریه سالانه (دلار)
  پزشکی انگلیسی 13.700
  پزشکی ترکی 11.400
  دندانپزشکی انگلیسی 13.000
  دندانپزشکی ترکی 10.700
  فیزیوتراپی ترکی 2.925
  پرستاری ترکی 2.925
  پرستاری انگلیسی 3.375
  مامایی ترکی 2.925
  مدیریت بازرگانی انگلیسی 3.375
  مهندسی کامپیوتر انگلیسی 3.375
  مهندسی کامپیوتر ترکی 2.925
  روانشناسی ترکی 2.925
  روانشناسی  انگلیسی  3.375
  معماری داخلی  ترکی  2.925

  امکانات دانشگاه اطلس استانبول

  پردیس دانشگاه اطلس استانبول دارای چندین آزمایشگاه و مرکز تحقیقاتی در مساحت 75000 متر مربع، سالن کنفرانس و مرکز تحقیقات دانشکده دندانپزشکی با ظرفیت بیش از 400 تخت می باشد. همچنین دارای 23 آزمایشگاه، کتابخانه وسیع 2500 متر مربع، سالن بدنسازی و رستوران های زیادی است.

  • مرکز دندانپزشکی تحقیقاتی و کاربردی
  • مجهز به تکنیک های کافی و مدرن
  • 18 اتاق عمل
  • 19 آزمایشگاه مدرن
  • کتابخانه بزرگ و مجهز
  • 600 اتاق ترجمه
  • سالن های ورزشی و باشگاه ها
  • کارگاه های تخصصی برای هر رشته
  • مراکز تفریحی و بازی در داخل دانشگاه
  • کلاس های تازه تاسیس و مجهز برای تمامی رشته ها
  • کافه ها و سالن های غذاخوری متعدد
  • سینما های تابستانی
  • تراس های رو به جنگل و محوطه باز بزرگ

  خوابگاه دانشگاه اطلس

  دانشگاه اطلس استانبول خوابگاه اختصاصی در محوطه دانشگاه ندارد. اما، با خوابگاه های دخترانه و پسرانه نزدیک دانشگاه تحت قرار داد می باشد. هزینه خوابگاه و هزینه های زندگی دانشجوییی در اطراف دانشگاه اطلس استانبول بین بازه 500 الی 600 دلار در ماه متغیر است.برای دریافت لیست خوابگاه های تحت قرار داد دانشگاه اطلس می توانید با کارشنایسان ما در آکادمی کرمی تماس حاصل فرمایید.

  نحوه پرداخت شهریه در دانشگاه اطلس استانبول

  دانشگاه اطلس استانبول سه گزینه شهریه مختلف را به دانشجویان خود ارائه می دهد:

  • پرداخت شهریه های سالانه در یک پرداخت / پیش پرداخت

  • پرداخت شهریه تمام سالها به یکباره

  • پرداخت شهریه در 2 قسط

  پرداخت شهریه سالانه در یک پرداخت رایج ترین روش پرداختی است که توسط دانشجویانی که در حال تحصیل و ثبت نام در دانشگاه اطلس استانبول هستند استفاده می کنند. با پرداخت شهریه سالانه در دانشگاه اطلس، دانشجو می تواند از تخفیف بهره مند شود.

  با پرداخت یکجا کل شهریه تمام سال ها در دانشگاه اطلس استانبول، از قیمت تخفیف ویژه برخوردار خواهید شد. (این روش ارزان ترین گزینه ممکن برای دانشجو خواهد بود.)

  پرداخت شهریه سالانه به صورت اقساطی گزینه سوم است. با پرداخت اقساطی شهریه ها به دانشگاه اطلس استانبول، هیچ گونه تخفیف اضافی دریافت نمی کنید. هزینه سالانه در دو قسط قابل پرداخت است.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  فضای کتابخانه دانشگاه اطلس
  کتابخانه دانشگاه اطلس استانبول
  کتابخانه دانشگاه اطلس
  امکانات کتابخانه دانشگاه اطلس

  مرکز مطالعه دانشجویان دانشگاه اطلس
  مرکز مطالعه دانشجویان دانشگاه اطلس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۶ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا