ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیهدانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

معرفی دانشگاه باهچه شهیر✔ شرایط پذیرش + شهریه2024

 •  

  در این مقاله شرایط پذیرش از دانشگاه باهچه شهیر استانبول را بهمراه آخرین شهریه سال تحصیلی 2025_2024 و هزینه خوابگاه را مورد بررسی کامل قرار داده ایم.

  اطلاعیه مهم 1: برای پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر استانبول داوطلب باید واجد شرایط سنی کمتر از 23 سال و معدل دیپلم حداقل 19 باشد و ترجیحا یکی از مدارک تافل یا آزمون SAT را به دانشگاه ارائه دهد.

  اطلاعیه مهم 2: شهریه سال تحصیلی 2025_2024 دانشگاه باهچه شهیر استانبول برای دندانپزشکی سالانه به زبان انگلیسی 22.000 دلار، پزشکی به زبان انگلیسی سالانه 27.000 دلار، داروسازی سالانه 15.000 دلار و رشته فیزیوتراپی به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و سالانه 5.95 دلار است. 

  اطلاعیه مهم 3: پذیرش رشته دارو سازی و فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر استانبول برای تمامی داوطلبان با شرایط سن کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 16 امکانپذیر است. نامه قبولی  نهایتا در دو روز کاری صادر خواهد شد.

  معرفی کامل دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  دانشگاه باهچه شهیر (Bahçeşehir Üniversites) در سال 1998 در منطقه بشیکتاش قلب استانبول تاسیس شد و به همین دلیل لوگوی دانشگاه به قلب استانبول مشهور است و به عنوان یکی از دانشگاه‌های خصوصی معتبر ترکیه شناخته می‌شود. این دانشگاه دارای چهار پردیس در مناطق مختلف استانبول است و امکانات آموزشی، فضایی ورزشی، خدمات دانشجویی و فضاهای سبز بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می‌کند.

  در دانشگاه باهچه شهیر تمامی رشته های پرتقاضا از جمله پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی ،رشته های مهندسی، هنری و علوم کامپیوتر ارائه می شود. این دانشگاه دارای  10 پردیس در سراسر جهان است که مهمترین آنها عبارتند از: ترکیه، آلمان، کانادا، آمریکا، گرجستان، قبرس ترکیه، اوکراین.

  دانشگاه باهچه شهیر توسط چندین کشور در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است مانند: ایالات متحده آمریکا، کانادا، ایران، کشورهای اتحادیه اروپا مانند سوئد، آلمان، ایتالیا ، کشور های عربی مانند عراق ،اردن ،لبنان، سوریه. علاوه بر این دانشگاه باهچه شهیر مورد تایید وزارت بهداشت ایران و مورد تایید وزارت علوم ایران میباشد، لذا یکی از دانشگاه های پر طرفدار بین داوطلبان ایرانی میباشد.

  معرفی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  موقعیت مکانی دانشگاه باهچه شهیر ترکیه 

  این دانشگاه از پردیس‌های بشیکتاش شمالی و جنوبی، گوزتپه و گالاتا تشکیل شده است. پردیس بشیکتاش به پردیس جنوبی بشیکتاش و پردیس شمالی بشیکتاش تقسیم می‌شود. پردیس‌های دانشگاهی باهچه شهیر در مرکزی‌ترین بخش‌های شهر استانبول واقع شده‌اند. حمل‌ونقل بین پردیس‌های بشیکتاش شمالی، گوزتپه و گالاتا، توسط قایق‌های دانشگاه که به صورت رایگان خدمات می‌دهند، انجام می‌پذیرد. علاوه بر این، دسترسی به پردیس جنوبی BAU با وسایل حمل‌ونقل عمومی و با خطوط اتوبوس نیز امکان‌پذیر است.

  شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

   

  پذیرش دانشگاه باهچه شهیر برای تمام رشته های علوم پزشکی، پیراپزشکی و مقطع کارشناسی بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب می باشد. باید بدانید که! شرایط سن و معدل برای ورود به دانشگاه باهچه شهیر بسیار حائز اهمیت است. لذا اگر قصد تحصیلی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی این دانشگاه را دارید باید حتما واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 18 از 20 باشید.

  ***برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های یدی تپه، آیدین، آجی بادام و مدیپول استانبول را مطالعه بفرمایید.

  شرایط پذیرش دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  آیا دانشگاه باهچه شهیر محدودیت سن و معدل دارد؟

   

  چه زمانی برای پذیرش از دانشگاه باهچه شهیر اقدام کنیم؟

   

  آیا رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر شامل بورسیه می شود؟

  اما پذیرش این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری فقط از طق شرکت در یکی از آزمون های GRE یا GMAT و کسب امتیاز قابل قبول امکان پذیر است.  دانشجویان مقطع دکترا برای اخذ پذیرش علاوه بر نتیجه آزمون باید مدرک زبان تافل داشته باشند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول مورد تایید ایران

  بله، دانشگاه باهچه شهیر مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران است و در چارچوب توافقات بین‌المللی در برنامه اراسموس پلاس که زیرنظر اتحادیه اروپا اداره می‌شود عضویت دارد. در چارچوب برنامه اراسموس پلاس، در مجموع 36 توافقنامه دوجانبه با 22 کشور مختلف اتحادیه اروپا وجود دارد. دانشجویانی که واجد شرایط برنامه اراسموس پلاس هستند، از حمایت مالی ماهانه اتحادیه اروپا برخوردار می‌شوند. علاوه بر دوره‌های آموزشی، دانشجویان می‌توانند برای یک دوره کارآموزی در برنامه اراسموس پلاس شرکت کنند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر پرداخته ایم.شماره تماس

  تحصیل پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  در پادکست بالا بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار داده ایم.

  متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه باهچه شهیر می توانند بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. رشته پزشکی در ترکیه  6 سال به طول می انجامد. پزشکی این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس مطب پزشکی را اخذ کنند.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه باهچه شهیر را دارند باید آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول می تواند وارد کورس اصلی رشته پزشکی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد، دیگر نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

  ***شهریه سالانه پزشکی دانشگاه باهچه شهیر 27.000 دلار در سال است. 

  تحصیل پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

   

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر در منطقه Bahçelievler واقع شده است. این دانشکده دارای تجهیزات پیشرفته‌ای است که به دانشجویان و اساتید این امکان را می‌دهد که با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن و به‌روز، به بهترین شکل ممکن به آموزش دندانپزشکی بپردازند.

  متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر می توانند بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. رشته دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر  مورد تایید وزارت بهداشت ایران است، به همین دلیل دانشجویان پس از تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و یا مجوز تاسیس مطب دندانپزشکی را اخذ کنند.

  ***شهریه سالانه دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر 22.000 دلار در سال است. 

  زبان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی می باشد. لذا، داوطلب یا باید موفق به نمره قابل قبول در مرحله آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شود یا از قبل مدرک تافل خود را به دانشگاه ارائه دهند.

  نکته قابل توجه! دانشجویان متقاضی اخذ پذیرش از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی حتما باید معدل دیپلم با حداقل نمره 18 از 20 و سن کمتر از 25 سال داشته باشند. در صورت نداشتن این دو شرط دانشجو موفق به اخذ پدیرش نخواهد شد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

   

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران، تاییدیه کشور های آمریکا،کانادا و عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل سالانه داوطلبان خارجی زیادی تقاضای پذیرش از این دانشگاه را دارند. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر برای تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. زبان تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد.

  برای تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر ارائه مدرک زبان ترکی TOMER سطح B2 مورد نیاز است و برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل با حداقل نمره 80 الزامی است، اگر مدرک زبان ندارید، باید موفق به کسب امتیاز قابل قبول در آزمون مهارت زبان دانشگاه شوید. البته اگر که به زبان تسلط کافی ندارید می توانید به مدت یک سال در دوره های آمادگی زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه شرکت کنید.

  پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر برای مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دوره دبیرستان داوطلب می باشد. متقاضی با شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 16 می تواند به راحتی برای ثبت نام این رشته اقدام بنماید.

  ***شهریه فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر به هر دو زبان ترکی و انگلیسی 5.950 دلار در سال است.

  در مقطع کارشناسی دانشجویان با تکنیک‌های فیزیوتراپی آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم برای ارائه خدمات فیزیوتراپی به بیماران را کسب می‌کنند. فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی داشته باشند. اما پذیرش رشته فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر در مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا فقط از طریق شرکت در آزمون های ورودی GRE و GMAT  همراه با ارائه مدرک زبان امکان پذیر است.

  تحصیل داروسازی در دانشگاه باهچه شهیر

  مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مدرک کارشناسی می باشد. لذا، تمامی داوطلبان برای دریافت مجوز تاسیس داروخانه باید مقطع کارشناسی ارشد این رشته را نیز تحصیل کنند. رشته داروسازی در دانشگاه باهچه شهیر فقط به زبان انگلیسی ارائه می شود و تاییدیه وزارت بهداشت ایران را دارد. لذا، یکی از دانشگاه های پر تقاضا برای تحصیل دانشجویان ایرانی می باشد.

  ***شهریه سال تحصیلی 2025_2024 رشته داروسازی دانشگاه باهچه شهیر 15.000دلار در سال است.

  مزایای تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر استانبول 

  • دانشگاه باهچه شهیر این امکان را برای دانشجویان خود فراهم می کند که در چندین کشور از سراسر جهان برای ادامه تحصیل انتقالی بگیرند و این از طریق همکاری مشترک با چندین دانشگاه در تورنتو، واشنگتن، قبرس، برلین و بسیاری از کشورهای دیگر است.
  • این دانشگاه دارای برنامه های تبادل دانشجو با سیستم اراسموس به برترین دانشگاه های جهان از جمله  دانشگاه هاروارد و استنفورد و همچنین بسیاری از دانشگاه های اروپایی و بین المللی است.
  • این دانشگاه با شرکت‌های بزرگ قرارداد دارد که دانشجو می‌تواند این فرصت را پیدا کند تا دوره کارآموزی خود را در یکی از این شرکت‌ها آموزش ببیند.
  • این دانشگاه بهترین دانشگاه در زمینه رسانه در ترکیه است و همچنین این دانشگاه دارای یک استودیوی بزرگ برای آموزش دانشجویان است.
  • اولین دانشگاه ترکیه که با حمایت وزارت اقتصاد در لیست Turquality قرار گرفته است.
  • این دانشگاه اولین و تنها دانشگاه در ترکیه است که رشته هوش مصنوعی را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشگاه باهچه شهیر یکی از 20 دانشگاه برتر ترکیه می باشد، که با توجه به تاییدیه مدرک آن در سطح جهانی و کیفیت آموزش سالانه مورد توجه داوطلبان خارجی زیادی قرار می گیرد.

  اعتبار دانشگاه باهچه شهیر ترکیه  رتبه 
  در بین برترین دانشگاه های جهان  801
  در بین بهترین دانشگاه های آسیا  202
  در بین دانشگاه های ترکیه  14

  دانشکده های دانشگاه باهچه شهیر

  دانشگاه باهچه شهیر دارای بیش از 30 هزار دانشجوی مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در بیش از 250 رشته تحصیلی مختلف است. دانشگاه باهچه شهیر دارای بیش از 1000 اساتید مجرب و بین‌المللی است که در آموزش و پژوهش در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. لیست کامل  دانشکده های دانشگاه باهچه شهیر به شرح زیر است:

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده علوم تربیتی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
  • دانشکده معماری و طراحی
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم بهداشت

  رشته های دانشگاه باهچه شهیر

  دانشگاه باهچه شهیر طیف گسترده‌ای از رشته‌های دانشگاهی را پوشش می‌دهد که در این قسمت تنها به برخی از پرمتقاضی‌ترین آن‌ها می‌پردازیم؛

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • تغذیه و رژیم غذایی
  • شنوایی‌سنجی
  • فیزیوتراپی و توانبخشی
  • عکاسی و فیلمبرداری
  • مهندسی هوش مصنوعی
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • مهندسی عمران
  • تبلیغات
  • مهندسی صنایع
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی پزشکی
  • مهندسی نرم افزار
  • معماری

  مقایسه دانشگاه باهچه شهیر با دانشگاه یدی تپه

  این دو دانشگاه از لحاظ اعتبار هر دو دارای تاییدیه جهانی می باشند و در لیست وزارت بهداشت ایران قرار گرفته اند. اما دانشگاه باهچه شهیر علاوه بر تاییدیه وزارت بهداشت، در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران نیز قرار دارد. دسترسی به پردیس اصلی دانشگاه باهچه شهیر واقع در بخش اروپایی منطقه بشیکتاش بسیار راحت تر از دانشگاه یدی تپه در بخش آسیایی استانبول می باشد.

  میزان شهریه رشته هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر بسیار کمتر از دانشگاه یدی تپه است. اما، شرایط پذیرش به مراتب در دانشگاه یدی تپه بسیار راحت تر از باهچه شهیر است دانشگاه یدی تپه علاوه بر دریافت شهریه، سالانه مبلغ قابل توجهی را به  عنوان مالیات از داوطلبان خارجی دریافت می کند.

  پیشنهاد ما در آکادمی کرمی به تمامی داوطلبان ایرانی در الویت اول اقدام برای پذیرش از دانشگاه باهچه شهیر است و در صورت عدم موفقیت در پذیرش یا تکمیل بودن ظرفیت آن برای دانشگاه یدی تپه ترکیه اقدام به ثبت نام بنمایند.

  شهریه تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  رشته زبان تحصیل شهریه با اعمال تخفیف
  دندانپزشکی انگلیسی 22.000
  پزشکی انگلیسی 27.000
  دارو سازی انگلیسی 15.000
  قیزیوتراپی ترکی و انگلیسی 5.950
  پرستاری ترکی و انگلیسی 5.950
  تغذیه ترکی 5.950
  تغذیه انگلیسی 8.200
  مهندسی معماری انگلیسی 8.200
  مدیریت کسب و کار انگلیسی 8.200
  فیلم و تلویزیون انگلیسی 8.200
  مهندسی عمران انگلیسی 8.200
  مهندس الکترونیک انگلیسی 8.200
  مهندسی کامپیوتر انگلیسی 8.200
  مهندسی عمران انگلیسی 8.200
  روابط عمومی و تبلیغات انگلیسی 8.200
  معماری داخلی انگلیسی 8.200
  عکاسی و فیلمبردازی انگلیسی 8.200
  آشپزی ترکی 8.200
  انیمشن انگلیسی 7.900

  هزینه تحصیل ارشد در دانشگاه باهچه شهیر 

  رشته  زبان تحصیل شهریه
  MBA با پایان نامه انگلیسی 9.000
  حقوق عمومی با پایان نامه ترکی 9.000
  بازار سرمایه و امور مالی با پایان نامه ترکی 9.000
  مهندسی با پایان نامه زبان ترکی یا انگلیسی 9.000
  مکاترونیک با پایان نامه  انگلیسی 9.000
  هوش مصنوعی بدون پایان نامه ترکی 9.000

  هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه باهچه شهیر 9000 دلار است.

  هزینه تحصیل دکترا در دانشگاه باهچه شهیر

  در اینجا  پر تقاضا ترین رشته های دکترا در این دانشگاه آمده است:

  رشته زبان تحصیل شهریه کل مقطع دکترا
  مدیریت بازرگانی انگلیسی 40.000
  علوم سیاسی و روابط بین الملل انگلیسی  40.000
  فیزیوتراپی و توانبخشی ترکی  40.000
  مهندسی کامپیوتر انگلیسی  40.000

  هزینه تحصیل در مقطع دکترا  دانشگاه باهچه شهیر 40000 دلار است.

  مدارک مورد نیاز دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  تبادل دانشجو دانشگاه باهچه شهیر

  دانشگاه باهچه شهیر، عضو فعال انجمن دانشگاه های اروپا (EUA) است. که با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشورهای عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه علمی خوبی را بدست آورند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند

  دانشگاه باهچه شهیر دارای برنامه های تبادل دانشجو با دانشگاه هاروارد و استنفورد و همچنین بسیاری از دانشگاه های اروپایی و بین المللی است.

   

  امکانات دانشگاه باهچه شهیر استانبول

  دانشگاه Bahçeşe خدمات و منابع مختلفی را به دانشجویان ارائه می دهد، از جمله:

  خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول،در زمینی به مساحت 4000 مترمربع خوابگاه اختصاصی برای دانشجویان خود فراهم می کند.

  اولین خوابگاه دانشگاه Unihall Residence است.

  • می تواند میزبان حدود 400 دانشجو باشد.
  • خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر شامل تعداد زیادی اتاق یک نفره یا مشترک با کلیه لوازم و ظروف لازم برای زندگی می باشد.
  • دارای امکانات خدماتی مانند کافه، رستوران، فروشگاه و بازارهای تجاری است.
  • نظارت کامل از طریق دوربین های امنیتی .

  خوابگاه  دوم ،خوابگاه دخترانه بشیکتاش است.

  • در نزدیکی پردیس بشیکتاش قرار دارد.
  • طراحی معماری این خوابگاه بسیار زیبا و مدرن است.
  • دارای خدمات اولیه مختلفی مانند رستوران، کافه، خشکشویی و اتاق نظافت است.
  • مجهز به دوربین های نظارت 24 ساعته و سیستم های اعلام حریق .

  خدمات ورزشی و فرهنگی

  دانشگاه باهچه شهیر دارای 43 باشگاه و انجمن برای دانشجویان دانشگاه است تا تمام ابزارهای لازم را برای انجام علایق و سرگرمی های ورزشی، هنری و تفریحی و لذت بردن از دوره تحصیلی فراهم کند.

  • باشگاه فرهنگی اتحادیه اروپا
  • باشگاه ورزشی بشیکتاش
  • باشگاه ورزشی فنرباهچه
  • باشگاه هنرهای زیبا
  • باشگاه موسیقی

  خدمات مراقبت های بهداشتی

  دانشگاه باهچه شهیر با هدف مراقبت از سلامت جسمانی دانشجویان خود یک درمانگاه بهداشتی با خدمات زیر ارائه می دهد:

  • انجام بررسی های اضطراری
  • معاینه در کلینیک های سرپایی.
  • انجام معاینات و آزمایشات دقیق مانند آنالیز و اشعه ایکس.
  • برگزاری همایش ها و سمینارهابرای آموزش و راهنمایی دانشجویان در زمینه سلامت جسمانی و نحوه برخورد با بیماری های مزمن مانند فشار خون و دیابت.

  خدمات مشاوره روانشناسی

  راه اندازی مرکز مشاوره روانشناسی در دانشگاه باهچه شهیر با هدف ارائه حمایت های روانی و اجتماعی لازم برای دانشجویان در طول دوره تحصیل می باشد.این مرکز تمامی خدمات خود را به صورت کاملا رایگان ارائه می کند و دانشجویان می توانند در صورت نیاز به حمایت روانی و یا دریافت مشاوره روانشناختی، اجتماعی و تحصیلی به آن مراجعه کنند.

  محوطه دانشگاه باهچه شهیر استانبول با فضای سرسبز
  امکانات دانشگاه باهچه شهیر استانبول

  مهم ترین سوالات درباره دانشگاه باهچه شهیر ترکیه

  آدرس دانشگاه باهچه شهیر ترکیه کجاست؟

  دانشگاه باهچه شهیر دارای چهار پردیس در مناطق مختلف است. اما پردیس اصلی آن در قلب استانبول منطقه بشیکتاش بخش اروپایی واقع شده است.

  شرایط ورود به دانشگاه باهچه شهیر استانبول چگونه است؟

  دانشگاه باهچه شهیر یکی از دانشگاه های خصوصی معتبر ترکیه است که شرایط ورود به آن در مقطع کارشناسی بدون آزمون و صرفا براساس مدارک تحصیلی دبیرستان داوطلب می باشد. نکته قابل توجه اینکه برای قبولی از دانشگاه باهچه شهیر شرط سن  و معدل داوطلب بسیار حائز اهمیت می باشد.

  آیا دانشگاه باهچه شهیر برای پذیرش محدودیت سن و معدل دارد؟

  بله، به دلیل سطح بالای دانشگاه باهچه شهیر در بین دانشگاه های ترکیه شرایط سن و معدل داوطلب برای اخذ پذیرش اعمال می گردد. حداکثر سن داوطلب برای پذیرش رشته های پزشکی، دندان و دارو باید 25 سال و حداقل معدل کل دیپلم 19 باشد.

  آیا دانشگاه باهچه شهیر مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است؟

  بله. دانشگاه باهچه شهیر به دلیل سطح کیفیت آموزش بالا و اعتبار جهانی آن، در هر دو لیست دانشگاه های تایید وزارت بهداشت ایران و تایید وزارت علوم ایران است. لذا تمامی فارغ التحصیلان رشته های مختلف این دانشگاه، شرایط بازگشت به ایران و ورود به بازار کار را خواهند داشت.

  هزینه خوابگاه دانشگاه باهچه شهیر چقدر است؟

  دانشگاه باهچه شهیر استانبول خوابگاه اختصاصی ندارد. اما چندین خوابگاه پسرانه و دخترانه تحت قرار داد دارد، که در زمان ثبت نام به دانشجویان خارجی پیشنهاد می دهد.  هزینه ماهانه اتاق های تک نفر و دو نفر بین 10 الی 12 هزار لیر و برای سه نفر و چهارنفر بین 7 لی 8 هزار لیر در ماه متغیر می باشد.

  شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه باهچه شهیر؟

  داوطلبان خارجی برای پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه باهچه شهیر می توانند بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند. مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال است و این رشته در دانشگاه باهچه شهیر فقط به زبان انگلیسی تدریس می شود. شهریه آن برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 27.000 دلار است.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر؟

   دندان پزشکی یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه باهچه شهیر است. لذا، ظرفیت تعداد ثبت نام این رشته بسیار محدود میباشد. مدت زمان تحصیل دندان پزشکی در ترکیه پنج سال است و در دانشگاه باهچه شهیر فقط به زبان انگلیسی تدریس می شود. شهریه آن برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه 22.000 دلار است. داوطلبان خارجی باید در سریعترین زمان برای ثبت نام این رشته اقدام کنند.

  شرایط تحصیل داروسازی در دانشگاه باهچه شهیر؟

  رشته دارو سازی در دانشگاه باهچه شهیر فقط به زبان انگلیسی ارائه می شود. مدت تحصیل دارو سازی در ترکیه 5 سال و معادل مقطع کارشناسی است. داوطلبان خارجی باید سن زیر 25 سال و معدل بالای 19 داشته باشند تا بتوانند این رشته را بدون آزمون از دانشگاه باهچه شهیر پذیرش بگیرند. شهریه سالانه داروسازی در این دانشگاه 15.000 دلار می باشد.

  شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر چقدر است؟

  دانشگاه باهچه شهیر رشته فیزیوتراپی را در تمامی مقاطع ارائه می دهد. مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه چهارسال و معادل مقطع کارشناسی است. شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر به هر دو زبان ترکی و انگلیسی با اعمال بورسیه 5.950 دلار در سال است. داوطلبان خارجی با داشتن سن زیر 25 سال و معدل بالای 18 می توانند برای پذیرش این رشته اقدام کنند.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس


  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳۰ رای

  نوشته های مشابه

  ‫20 دیدگاه ها

  1. سلام من معدل دبیرستانم 19 و 23 سالمه پزشکی دانشگاه باهچه شهیر رو می تونم پذیرش بگیرم؟

   1. سلام و دورود آیلا عزیز، بله شما شرایط پذیرش از دانشگاه باهچه شهیر استانبول را دارید. تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم 19 به بالا شرایط پذیرش از دانشگاه باهچه شهیر استانبول را دارند.

   1. سلام سوده عزیز، بله درست دانشگاه باهچه شهیر استانبول برای پذیرش فقط دو رشته پزشکی و دندانپزشکی داشتن یکی از مدارک تافل یا نتیجه آزمون SAT را الزامی کرده است.

  2. ببخشید برای فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر می تونیم با معدل 17 و 35صدم اقدام بکنیم؟

   1. سلام ندای عزیز، بله اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال هم هستید براحتی می توانید پذیرش رشته فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر استانبول را دریافت کنید.

  3. با سلام، من سنم 34 هست چه دانشگاهی رو پیشنهاد میدید برای تحصیل که هزینه تحصیل در اون پایین با شه؟ خیلی متشکرم

   1. سلام آقا اسماعیل عزیز، شما میتونید برای دانشگاه های خصوصی ترکیه که بورسیه های خوبی رو برای رشته های مختلف اعلام می کنند و مدرکشون تایید اروپا هست اقدام بکنید. لطفا جهت بررسی شرایطتتون با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  4. سلام و دورود خدمت شما شهریه رشته دارو سازی دانشگاه باهچه شهیر چقدر؟ برای ورود به دانشگاه چه مدرک زبانی نیازه؟؟

   1. سلام و دورود هومن عزیز، شهریه برای سال تحصیلی 15 هزار دلار که در قسط می توانید پرداخت بفرمایید، مدرک زبان مورد نیاز مدرک تافل زبان انگلیسی هست.

  5. ببخشید من 18سالمه و معدل کل دیپلمم 19 و 82 ایا امان تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه باهچه شهیر استانبول رو دارم؟ برای پذیرش چه چیز هایی نیاز داره؟

   1. سلام و دورود هستی عزیز، بله با توجه به اینکه واجد هر دو شرط سن و معدل مورد قبول دانشگاه باهچه شهیر استانبول هستید، شانس قبولی و پذیرش شما در این دانشگاه بالا هست. پاسپورت، عکس و مدرک دیپلم و ریز نمرات سه سال دبیرستانتون برای اخذ پذیرش نیاز هست.

  6. سلام ببخشید شهریه فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر به زبان ترکی چقدره؟ من 25 سالمه و دیپلم تجربی شانس پذیرش دارم؟

   1. سلام و دورود بهاره عزیز، شهریه فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر به زبان ترکی سالانه 5.950 دلار است. بله به راحتی شانس قبولی در رشته فیزیوتراپی این دانشگاه را دارید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  7. ببخشید ثبت نام دانشگاه باهچه شهیر برای رشته دارو سازی تا کی مهلت داره؟ و اینکه شهریه اش رو میشه اقساط پرداخت کرد برای اولش چقدر میخواد؟

   1. سلام و دورود ثنا عزیز، برای ورودی 2025-2024 در حال حاضر شهریه داروسازی دانشگاه باهچه شهیر به زبان انگلیسی سالانه 15.000 دلار که برای پیش ثبت نام 7.500 دلار رو پرداخت می کنید. مهلت ثبت نام به ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

  8. سلام ببخشید رشته فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر شهریه اش برای امسال چقدره؟

   1. سلام و دورود حنانه عزیز، رشته فیزیوتراپی دانشگاه باهچه شهیر به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و شهریه سالانه 5.950 دلار می باشد.

  9. سلام دندانپزشکی دانشگاه باهچه شهیر شرط معدل داره؟ امکان پذیرش با معدل 18.80هستش من برای دخترم میخوام تازه فارغ التحصیل شده

   1. سلام و دورود خانم مددی بزرگوار، بله این دانشگاه هر سال یک محدودیت سن و معدل اعلام می کند. لطفا جهت دریافت راهنمایی کامل در این مورد با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا