ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیه

دانشگاه بیرونی استانبول ترکیه: آدرس + شرایط خوابگاه + شهریه 2024

 • در ویدیو بالا به طور کامل شرایط تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول ترکیه، آدرس، شهریه و خوابگاه این دانشگاه را مورد بررسی قرار داده ایم، پیشنهاد می کنیم به طور کامل آن را مشاهده بفرمایید. 

  اطلاعیه 1: شهریه دانشگاه بیرونی استانبول برای سال تحصیلی 2025_2024 اعلام شد!

  اطلاعیه 2: بورسیه 100% برای رشته پزشکی دانشگاه بیرونی استانبول اعلام شد! قیمت بورسیه برای کل شش سال تحصیل و یکسال دوره آمادگی زبان رایگان به زبان ترکی 48.000 دلار می باشد.

  اطلاعیه 4: تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 40 سال و معدل دیپلم حداقل 14 می توانند برای پذیرش در تمامی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه بیرونی استانبول اقدام کنند. 

  *** آکادمی کرمی به عنوان نماینده مستقیم دانشگاه بیرونی استانبول آماده ارائه خدمات مشاوره،پشتیبانی و اخذ پذیرش رایگان شما در این دانشگاه می باشد. 

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  معرفی کامل دانشگاه بیرونی استانبول

  دانشگاه بیرونی برگرفته از نام بزرگترین دانشمند مسلمان ایرانی یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه در شهر زیبای استانبول است که در سال 2014 تاسیس شده و جزو دانشگاه های تازه تاسیس ترکیه می باشد. دانشگاه بیرونی دارای یک پردیس اصلی واقع در مرکز استانبول است که شامل تمامی دانشکده ها می باشد.

  این دانشگاه شامل بیش از 6000 دانشجو در رشته های مختلف در 6 دانشکده است که مهم ترین آنها دانشکده رشته های علوم پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی) است. دانشگاه ابوریحان بیرونی دپارتمان تخصصی رشته های علوم پزشکی می باشد.

  معرفی دانشگاه بیرونی استانبول

  دانشگاه بیرونی استانبول دارای مدرک ماوی دیپلما یا دیپلم آبی می باشد. که با استفاده از این مدرک شرایط ادامه تحصیل یا کار در اروپا برای فارغ التحصیلان این دانشگاه تضمینی می باشد. دانشگاه بیرونی  عضو برنامه اراسموس تبادل دانشجو به کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد، لذا به دانشجو امکان ادامه تحصیل به مدت یک سال را در یکی از بهترین دانشگاه های اروپایی می دهد.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس  ترکی و انگلیسی 
  سال تاسیس 2014
  شهر بخش اروپایی استانبول
  تاییدیه دانشگاه تاییدیه کشور های عربی و اتحادیه اروپا
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 
  آدرس سایت دانشگاه بیرونی https://www.biruni.edu.tr/en/

  موقعیت مکانی دانشگاه بیرونی استانبول

  دانشگاه بیرونی در سمت اروپایی استانبول،در منطقه زیتونبورنو در مرکز استانبول در فاصله چند قدمی ایستگاه Marmaray Kazlicesme و ایستگاه متروبوس Cevizlibag و نزدیک تونل اوراسیا واقع شده است.

  دانشگاه بیرونی استانبول مورد تأیید ایران 

  دانشگاه بیرونی استانبول، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

  لازم است بدانید که! دانشگاه بیرونی استانبول با عضویت در برنامه تبادل دانشجو اراسموس توانسته است، فرصت ادامه تحصیل را برای دانشجویان ممتاز خود در دانشگاه های پیشرفته ایجاد کند.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه بیرونی ترکیه 

  دانشگاه بیرونی با توجه به قدمت کم خود رشد خوبی داشته و به سرعت به جایگاه 67 در بین دانشگاه های ترکیه رسیده است، همچنین این دانشگاه دارای رتبه 6607 در بین دانشگاه های جهان می باشد. دانشگاه بیرونی عضو سیستم اراسموس (Erasmus) یا تبادل دانشجو میباشد و دانشجویان برتر این دانشگاه می توانند در پایان سال دوم تحصیلی خود به مدت یک سال به دانشگاه های برتر اروپایی و آمریکایی انتقالی بگیرند.

  اعتبار دانشگاه بیرونی استانبول  رتبه 
  رتبه ملی دانشگاه بیرونی  67
  رتبه جهانی دانشگاه بیرونی 6607

  نحوه پذیرش و تحصیل در دانشگاه بیرونی

   

  از آنجایی که دانشگاه بیرونی جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، شما به راحتی بدون شرکت در آزمون های ورودی SAT یا TRYOS، می توانید وارد این دانشگاه شوید و پذیرش بگیرید، البته ارائه نمره آزمون های ورودی SAT یا TRYOS هم در فرآیند پذیرش شما تاثیر گذار خواهد بود و با کسب نمره بالا در این آزمون ها می توانید بورسیه های جذابی از این دانشگاه دریافت نمایید.

  پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی اکثر دانشگاه های ترکیه فقط از طریق ارائه نتیجه یکی از آزمون های ALES یا GRE امکانپذیر است. اما، خوشبختانه شرایط تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشگاه اوکان بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا ارائه مدرک زبان تافل الزامی است.

  بورسیه بدون آزمون در دانشگاه بیرونی استانبول

  دپارتمان آکادمی کرمی به دلیل همکاری با تمامی دانشگاه های خصوصی ترکیه میتواند از دانشگاه بیرونی استانبول بدون نیاز به شرایط خاصی تا 50% از شهریه کل چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی را بورسیه بگیرد. در واقع داوطلب با پرداخت نصف شهریه کل دوره تحصیل در ابتدای پذیرش، دیگر در طول تحصیل شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهد کرد.

  کل هزینه چهار سال تحصیل مقطع کارشناسی تمامی رشته های چهار سال در دانشگاه بیرونی استانبول با بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی $ 7.500 می باشد. این شرایط شامل سه رشته پر تقاضا پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی نیز می شود.

  بورسیه دانشگاه بیرونی استانبول

  این دانشگاه در زمان های مختلفی از سال ظرفیت هایی برای پذیرش بدون آزمون با بورسیه 50% تخفیف را به دپارتمان ما می دهد، که میتوانیم برای شما از این شرایط ویژه استفاده نماییم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در آکادمی کرمی تماس باشید.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بیرونی استانبول سالانه متقاضیان زیادی از بین دانش آموزان ایرانی دارد. زبان تدریس در این دانشکده انگلیسی و ترکی می باشد. طول مدت دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی پنج سال است و شهریه سالانه رشته دندانپزشکی به زبان ترکی 14.580 دلار و به زبان انگلیسی 18.000 دلار می باشد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل پزشکی در دانشگاه بیرونی

  طول دوره تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. زبان تدریس در دانشکده پزشکی دانشگاه بیرونی استانبول انگلیسی و ترکی می باشد. شهریه سالانه تحصیل در پزشکی دانشگاه بیرونی به زبان ترکی سالانه 14.580 دلار و به زبان انگلیسی 18.000 دلار می باشد.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه بیرونی

  تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

   

  بیمارستان دانشگاه بیرونی

  بیمارستان دانشگاه بیرونی که از سال 2016 شروع به کار کرد، یک بیمارستان دانشگاهی متشکل از 10 طبقه است که دارای 153 تخت است. در مجموع 500 پرسنل، بیش از 70 پزشک در بیمارستان دانشگاه بیرونی کار می کنند. مأموریت این بیمارستان تبدیل شدن به یک نهاد بهداشتی نوآور و پیشرو می باشد.

  هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل داروسازی در دانشگاه بیرونی

  مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه 5 سال و معادل مدرک کارشناسی می باشد. زبان تدریس در این دانشکده، انگلیسی و ترکی می باشد. شهریه سالانه تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی 10.800 دلار و به زبان ترکی 9.000 دلار می باشد.

  برای داوطلبان مشمول بورسیه 9.720 دلار انگلیسی و 8.100 دلار ترکی پرداخت خواهند کرد.

   

  تحصیل داروسازی در ترکیه

  زبان تحصیل دانشگاه بیرونی استانبول 

  تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و از همین رو دانشجویان می بایست با توجه به زبان آموزشی رشته مورد نظر خود به یکی از این دو زبان تسلط کافی داشته و دارای مدرک زبان ترکی تومر و مدرک انگلیسی تافل باشند.

  در صورتی که دانشجو تسلط کافی به زبان ترکی یا انگلیسی نداشته باشد، می بایست در دوره یک ساله آموزش زبان ترکی یا انگلیسی حاضرلیک که توسط خود دانشگاه برگزار می شود شرکت کرده و در پایان ترم نمره قابل قبول را بدست آورد.

  نکته! مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بیرونی به زبان ترکی برای مقطع کارشناسی رشته های مختلف مدرک تومر سطح B2 می باشد. اما، برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی ارائه مدرک تومر سطح C1 الزامیست.

  مدرک دیپلم آبی دانشگاه بیرونی

  خوشبختانه دانشگاه بیرونی استانبول به تمامی فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم ابی یا ماوی دیپلما ارائه می دهد. دیپلم آبی یا (Mavi Diploma) یک نوع مدرک است که نشان می دهد دانشجو بعد از فارغ التحصیل شدن می تواند برای مقاطع بالاتر در کشورهای معتبر عضو اتحادیه اروپا ادامه تحصیل دهند. همچنین با داشتن دیپلم آبی دانشجویان شانس بیشتری برای بدست آوردن فرصت های شغلی ایده ال دارند.

  این کشورها عبارتنداز: آلمان، اتریش، بلغارستان ، بلژیک، لهستان، پرتغال، هلند، ایرلند، اسپانیا، فنلاند، سوئد، ایتالیا، مجارستان، رومانی، جمهوری چک، دانمارک ، کرواسی ،فرانسه.

  شرایط اخذ مدرک دیپلم آبی دانشگاه بیرونی استانبول به این صورت است که دانشجو باید واحد های درسی را با نمرات بالا قبول شده باشد. همچنین دوره های کارآموزی، پروژه ها، دروس عمومی و تئوری را به طور کامل پشت سر گذاشته باشد. دانشجو باید سال تحصیل خود را طبق استاندارد سازمان YÖK به پایان برساند و نباید مدت زمان دوره تحصیل طولانی تر شود.

   

  دانشکده های دانشگاه بیرونی استانبول

  دانشگاه بیرونی شامل  6 دانشکده است که شناخته شده ترین آنها  دانشکده رشته های علوم پزشکی است.

  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده تعلیم و تربیت
  • دانشکده فنی و مهندسی و علوم طبیعی
  • دانشکده علوم بهداشت

   

  بورسیه شهریه سالانه دانشگاه بیرونی ترکیه

  دانشگاه بیرونی هر سال تخفیف های خوبی را بر روی شهریه سالانه رشته های مختلف خود اعمال می کند، به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه بسیار مقرون به صرفه می باشد. اکادمی کرمی برای متقاضیان ایرانی که رزومه علمی خوبی دارند بورسیه های 10، 25، 50 و 100% را از دانشگاه بیرونی دریافت می کند. باتوجه به محدود بودن ظرفیت اخذ این بورسیه ها، متقاضیان یاید مدارک خود را در اسرع وقت برای ما ارسال کنند.

  تبادل دانشجو در دانشگاه بیرونی

  دانشگاه بیرونی با توسعه همکاری با موسسات بهداشتی بین المللی در زمینه آموزش، فرصت های بین المللی بسیاری را برای دانشجویان خود فراهم می کند.نقطه قوت تبادل دانشجو در دانشگاه بیرونی این است که این دانشگاه عضو برنامه تبادل قدرتمند «اراسموس» است که شامل بیش از 600 دانشگاه در سراسر جهان است که دانشجو می تواند یک ترم یا یک سال تحصیلی کامل در آن تحصیل کند.

  ***این دانشگاه عضو NAFSA، انجمن بین المللی مربیان و انجمن اروپایی آموزش بین المللی EAIE است. علاوه بر این دارای سیستم ETCS  می باشد، که تبادل دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی را در هر یک از مؤسسات آموزشی دیگر در سراسر جهان را تسهیل می کند.

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه بیرونی استانبول

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  شهریه دانشگاه بیرونی ترکیه 2024

  دانشگاه بیرونی یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به دلار دریافت می کند و هزینه آن نسبت به دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. شهریه این دانشگاه  متناسب با رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و زبان تدریس متفاوت است. به صورت معمول رشته هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند، شهریه پایین تری دارند.

  رشته تحصیلی زبان شهریه سالانه
  پزشکی انگلیسی 18.000
  پزشکی ترکی 15.300
  دندانپزشکی انگلیسی 13.500
  دندانپزشکی ترکی 15.300
  داروسازی ترکی 9.000
  داروسازی انگلیسی 10.800
  فیزیوتراپی  ترکی  2.340
  فیزیوتراپی انگلیسی  3.240
  مامایی  ترکی  2.340
  پرستاری  ترکی  1.980
  پرستاری  انگلیسی  3.240
  کامپیوتر  انگلیسی  3.465
  معماری داخلی ترکی  1.980

  شهریه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه بیرونی

  کارشناسی ارشد در دانشگاه بیرونی
  نام رشته  شهریه کل مقطع ارشد 
  داروسازی با پایان نامه 6200 دلار
  فیزیوتراپی و توانبخشی با پایان نامه 5000 دلار
  جنین شناسی با پایان نامه 5500 دلار
  ژنتیک مولکولی و پزشکی با پایان نامه 5750 دلار
  مشاوره خانواده با پایان نامه 6500 دلار 
  آموزش ویژه بدون پایان نامه 8250 دلار
  راهنمایی و مشاوره روانشناسی بدون پایان نامه  4750 دلار
  مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای بدون پایان نامه 3500 دلار
   دکترا در دانشگاه بیرونی
  نام رشته  شهریه کل مقطع ارشد 
  جراحی دهان، دندان و فک و صورت 11000 دلار
  ژنتیک مولکولی و پزشکی 11000 دلار
  فیزیوتراپی و توانبخشی 6000 دلار
  مامایی و زنان   11000 دلار
  دکتری علوم دارویی 9000 دلار
  ارتودنسی 13000 دلار

  40% تخفیف در شهریه دانشگاه بیرونی برای تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد که برای کلیه فارغ التحصیلان دانشگاه بیرونی ترکیه در هنگام ثبت نام مقطع دکتری در یکی از گرایش های این دانشگاه می باشد.

  هزینه دوره آمادگی زبان دانشگاه بیرونی

  دانشجویانی که واجد شرایط سطح زبان مورد نیاز برای ورود به کورس اصلی دانشگاه نبودند، الزاما باید در دوره های حاضرلیک زبان دانشگاه به مدت یکسال شرکت کنند و سطح زبان خود را تقویت کنند. لذا، دانشجو صرفا پیش پرداخت شهریه اصلی دانشگاه را در زمان پذیرش به دانشگاه پرداخت می کند و علاوه بر پیش پرداخت شهریه رشته مورد نظر، شهریه دوره حاضرلیک را نیز پرداخت می کند و بعد از اتمام دوره زبان، برای ورود به کورس اصلی و اخذ واحد درسی مابقی شهریه اصلی رشته مورد نظر را پرداخت می کند.

  هزینه دوره کالج زبان ترکی 2000 دلار
  هزینه دوره کالج زبان انگلیسی 6000 دلار

  امکانات دانشگاه خصوصی بیرونی ترکیه

  هرساله سمینارها، کنفرانس ها و همایش های علمی در دانشگاه بیرونی برگزار می شود که هر دانشجو باید مطابق با دوره و رشته خود در آنها شرکت کند. هدف از این رویدادهای علمی، تنها بالا بردن سواد و دانش فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

  این دانشگاه آزمایشگاههای تخصصی و فوق تخصصی قرار دارند. دو بیمارستان پزشکی و دندانپزشکی متعلق به این دانشگاه در استانبول قرار دارد. از دیگر امکانات این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارکینگ
  • کتابخانه
  • خوابگاه
  • مرکز بهداشت
  • محوطه آزاد
  • بانک
  • آزمایشگاه
  • کافی شاپ
  • کافه تریا
  • باشگاه

  خوابگاه دانشگاه بیرونی

  دانشگاه بیرونی برای آسایش دانشجویان با خوابگاه های مطمعن بسیار نزدیک به پردیس دانشکده ها طرف قرار داد مستقیم می باشد. این خوابگاه ها با بهترین خدمات پذیرای دانشجویان این دانشگاه هستند. اسامی خوابگاه های تحت قرار داد دانشگاعه بیرونی عبارتند از:

  • خوابگاه جمهوری برای دانشجویان دختر و پسر
  • خوابگاه NOVU  و خوابگاه MÜNEVER EREN برای دانشجویان دختر

  مزایای تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول

  دانشگاه بیرونی به دلیل سطح آموزش بالا یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه ها بین دانشجویان ایرانی میباشد.

  دانشگاه بیرونی دارای مدرک دیپلم آبی یا ماوی دیپلما می باشد. این مدرک، یک امتیاز بزرگ برای دانشجو در سطح جهانی برای ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار است.

   این دانشگاه بر تخصص رشته های علوم پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متمرکز است. لذا مجهز به کلیه ابزار و آزمایشگاه های مورد نیاز جهت آموزش به دانشجویان دانشکده های پزشکی و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی می باشد.

  این دانشگاه از طریق مرکز تحقیقات دانشگاه دانشجویان را به انجام تحقیقات علمی تشویق می کند.

  دانشجویان بعد از سال اول امکان تحصیل در یک رشته دوم را دارد و همزمان می تواند برای اخذ دو مدرک از دانشگاه اقدام کند.

  شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

  دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

  پرتکرارترین سوالات درباره دانشگاه بیرونی استانبول 

  آدرس دانشگاه بیرونی استانبول کجاست؟

  دانشگاه بیرونی در بخش اروپایی استانبول منطقه زیتون بورنو واقع شده است. این دانشگاه برای تمامی دانشکده ها دارای یک پردیس اصلی در مرکز شهر با دسترسی آسان است.

  شرایط پذیرش از دانشگاه بیرونی استانبول چگونه است؟

  دانشگاه بیرونی استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است، که پذیرش آن بدون آزمون ورودی و بر اساس سوابق تحصیلی و شرایط سن داوطلب می باشد. برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه بیرونی سن متقاضی باید کمتر از 29 سال باشد.

  آیا دانشگاه بیرونی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است؟

  خیر، دانشگاه بیرونی ترکیه در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه نمی باشد. اما درای تاییدیه کشور های عربی و عضو اتحادیه اروپا می باشد. باتوجه به سطح کیفیت بالای آموزش و میزان رضایت مندی در بین داوطلبان خارجی، شرایط لازم برای دریافت تاییدیه وزارت بهداشت ایران را در سال های آتی خواهد داشت.

  آیا دانشگاه بیرونی استانبول مدرک دیپلم آبی دارد؟

  تعداد محدودی از دانشگاه های خصوصی ترکیه دارای امتیاز مدرک دیپلم آبی می باشند. دانشگاه بیرونی به تمامی فارغ التحصیلان ممتاز خود مدرک دیپلم آبی را ارائه می دهد، که یک فرصت عالی برای ادامه تحصیل یا کار در  کشور های عضو اتحادیه اروپا به شمار می آید.

  آیا دانشگاه بیرونی استانبول خوابگاه دانشجویی دارد؟

  خیر دانشگاه بیرونی استانبول خوابگاه رسمی خود را ندارد؛ اما با بسیاری از خوابگاه های خصوصی نزدیک به دانشگاه تحت قرار داد می باشد.

  شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه بیرونی چگونه است؟

  دانشگاه بیرونی بر آموزش رشته های علوم پزشکی متمرکز است و دارای چندین بیمارستان تخصصی وابسته در شهر استانبول می باشد. مدت تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال است. پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه بیرونی بدون آزمون ورودی می باشد و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه شده است. در صورت پرداخت نقد شهریه تا قبل از شروع سال تحصیلی هزینه تحصیل پزشکی شامل بورسیه می شود.

  شهریه پزشکی در دانشگاه بیرونی استانبول چقدر است؟

  شهریه رشته پزشکی در دانشگاه بیرونی به زبان ترکی سالانه 17.000 دلار می باشد. اما، با اعمال بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی برای دانشجویان خارجی 14.500 دلار در سال محاسبه می شود و همین طور برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی سالانه 20.000 دلار و با اعمال تخفیف شهریه 17.100 دلار در سال محاسبه می شود.

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی چگونه است؟

  دانشگاه بیرونی استانبول دارای کلینیک تخصصی دندان پزشکی می باشد و دانشجویان دوره های عملی خود را بروی بیمار واقعی انجام می دهند. مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است. پذیرش رشته دندان پزشکی از دانشگاه بیرونی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی است و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. دانشجو با پرداخت نقد شهریه تا قبل از شروع سال تحصیلی می تواند بورسیه خوبی را دریافت کند.

  شهریه دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی استانبول چقدر است؟

  شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی به زبان ترکی سالانه 15.000 دلار می باشد. اما، با اعمال بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی برای دانشجویان خارجی 12.800 دلار در سال محاسبه می شود و همین طور برای تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالانه 17.000 دلار و با اعمال تخفیف شهریه 14.500 دلار در سال محاسبه می شود.

  شرایط تحصیل دارو سازی در دانشگاه بیرونی چگونه است؟

  مدت تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع کارشناسی است. پذیرش داروسازی از دانشگاه بیرونی بدون نیاز به شرکت در آزمون می باشد و به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه شده است. داوطلب  با پرداخت نقد شهریه دارو سازی تا قبل از شروع سال تحصیلی می تواند هزینه کمتری پرداخت کند.

  شهریه دارو سازی در دانشگاه بیرونی استانبول چقدر است؟

  شهریه رشته داروسازی در دانشگاه بیرونی به زبان ترکی سالانه 10.000 دلار می باشد. اما، با اعمال بورسیه اختصاصی آکادمی کرمی برای دانشجویان خارجی 8.550 دلار در سال محاسبه می شود و همین طور برای تحصیل داروسازی به زبان انگلیسی سالانه 12.000 دلار و با اعمال تخفیف شهریه 10.250 دلار در سال محاسبه می شود.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا