ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

دانشگاه سلجوق قونیه ترکیه: دانشگاه بدون آزمون +شهریه 2024

 • دراین مقاله طلاعات کامل رنکینگ، شهریه و شرایط پذیرش دانشگاه سلجوق ترکیه را شرح داده ایم.

  معرفی کامل دانشگاه سلجوق ترکیه

  پس از دهه هفتاد، تعداد دانشجویان داخلی و خارجی که به دانشگاه‌های استانبول و آنکارا می‌آمدند به‌طور چشمگیری افزایش یافت تا جایی که این دانشگاه‌ها نمی‌توانستند این تعداد زیاد را تحمل کنند و دولت‌های ترکیه برای پذیرش این تعداد زیاد دانشجو به دنبال آن بودند. برای تاسیس دانشگاه های جدید از جمله این دانشگاه ها که توسط ترکیه به منظور پذیرش تعداد زیادی از دانشجویان تأسیس شده است، دانشگاه سلجوک است.

  دانشگاه سلجوک در سال 1971 در شهر قونیه ترکیه تحت قانون پارلمانی شماره 1418 با نام آکادمی معماری قونیه تأسیس شد و در 11 آوریل 1975 و طبق قانون شماره 1873 مصوب مجلس، آکادمی معماری قونیه به دانشگاه آموزش سلجوک تبدیل شد. دانشگاه سلجوک با دو دانشکده، دانشکده هنر و دانشکده علوم پایه، 7 گروه آموزشی و 327 دانشگاه شروع به کار کرد و اکنون دارای 11 دانشکده، بیش از 40 گروه، بیش از 70 هزار دانشجو، یکی از بزرگترین آزمایشگاه ها و دولت بزرگ است.

  آدرس دانشگاه سلجوق شهر قونیه

  از نظر موقعیت مکانی در شهر قونیه واقع شده است که دانشگاه در فاصله 5 دقیقه ای از مرکز شهر قرار دارد و به راحتی با استفاده از حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس، تاکسی و متروی شهری قابل دسترسی است. شهر قونیه به دلیل وجود تعداد زیاد باستان شناسی و توریستی یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای ترکیه محسوب می شود.

  آدرس دانشگاه سلجوق در شهر قونیه ترکیه به شرح زیر است:

  Selcuk University Kampus, Selcuklu 42075 Konya, Turkey

  پردیس های دانشگاه سلجوق ترکیه 

  دانشگاه سلجوق در شهر قونیه از دو پردیس اصلی تشکیل شده است، که هر دو در محدوده شهری واقع شده‌اند.

  1. پردیس اصلی این پردیس در مرکز شهر قونیه واقع شده و شامل دانشکده های علوم پایه، مهندسی و فناوری، پزشکی و دندانپزشکی، علوم انسانی، طب سنتی و همچنین دو دانشکده هنر می باشد.
  2. پردیس آک شهر این پردیس در محدوده جنوبی شهر قونیه واقع شده و شامل دانشکده های کشاورزی، دامپزشکی و مرغداری است.

  هر دو پردیس دانشگاه سلجوق دارای امکانات آموزشی و تحقیقاتی مدرنی هستند که به دانشجویان، اساتید و پژوهشگران این دانشگاه کمک می کنند تا بهترین عملکرد را در مسیر آموزش و پژوهش داشته باشند. همچنین، هر دو پردیس دارای کتابخانه ها، مراکز ورزشی، مراکز تفریحی و خدمات دیگری نیز هستند که برای دانشجویان در دسترس قرار دارند.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه سلجوق

  رتبه دانشگاه‌ها بستگی به منابع مختلفی مانند رتبه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی، محیط آموزشی، برنامه‌های تحصیلی، تحقیقات و امکانات دانشگاهی دارد. در مورد دانشگاه سلجوق ترکیه، بهتر است بدانید که این دانشگاه در شهر قونیه واقع شده است و در حال حاضر بیش از 45 هزار دانشجوی در  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دارد.

  اما در مورد رتبه دانشگاه سلجوق، در رتبه‌بندی جهانی QS World University Rankings 2022، دانشگاه سلجوق ترکیه در رتبه 801-1000 قرار دارد.

  مزایای تحصیل در دانشگاه سلجوق 

  • دانشگاه سلجوق با بیش از ۲۰۰۰۰۰ دانشجو در بیش از ۱۸۰ رشته تحصیلی دانشگاهی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در حال تحصیل است، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه است.
  • دانشگاه سلجوق از سال ۲۰۰۹ تأسیس شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر و پیشرو در تحقیقات علمی و آموزشی در ترکیه شناخته می‌شود.
  • دانشگاه سلجوق، در حال حاضر در رتبه‌بندی QS World University Rankings 2022 در رتبه ۸۵۴ قرار دارد.
  • دانشگاه سلجوق دارای امکانات و تجهیزات مدرنی برای تحقیقات علمی و آموزشی است و دانشجویان در این دانشگاه از امکانات ویژه‌ای مانند کتابخانه، آزمایشگاه‌های مجهز، سالن‌های ورزشی و … بهره می‌برند.
  • شهر قونیه، محل دانشگاه سلجوق، با بیش از ۱.۲۵ میلیون جمعیت، پنجمین شهر بزرگ ترکیه است و یکی از مراکز علمی، تحصیلی و فرهنگی این کشور محسوب می‌شود.

  لیست دانشکده و رشته های دانشگاه سلجوق

  دانشگاه سلجوک در قرن بیست و یکم در 22 دانشکده فعالیت های آموزشی انجام می دهد که به شرح زیر است:

  لیست دانشکده های دانشگاه سلجوق قونیه

  دانشکده کشاورزی/ دانشکده هنر و طراحی/ دانشکده بازرگانی / دانشکده ارتباطات / دانشکده دندانپزشکی / دانشکده اقتصاد و علوم اداری/ دانشکده آموزش و پرورش/ دانشکده آموزش / دانشکده مهندسی/ دانشکده معماری/ دانشکده فنی و مهندسی /  دانشکده هنرهای زیبا/ دانشکده حقوق/ دانشکده پزشکی/ دانشکده علوم /دانشکده آموزش هنر / دانشکده فناوری/ دانشکده دامپزشکی / دانشکده آموزش حرفه ای

  این دانشگاه تقریباً 5 دانشکده برای تحصیلات تکمیلی دارد که به شرح زیر است:

  دانشکده های تحصیلات تکمیلی

  دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم تربیتی/دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشت/ دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم /دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی/ دانشکده تحصیلات تکمیلی ترکی

  لیست رشته های دانشگاه سلجوق

  مدیریت هتلداری/ بناهای تاریخی و موزه ها/ ادبیات انگلیسی/ اقتصاد بین المللی/ اقتصاد سیاسی/ تاریخ/ پرستاری/ کشاورزی/ جنگلداری و محیط زیست/ گردشگری /داروسازی/ پزشکی /دندانپزشکی/ دامپزشکی/معماری هنر/ موسیقی و طراحی/ مهندسی پزشکی/ مهندسی برق/ مهندسی عمران/ مهندسی مکانیک/ زیست شناسی/ اقتصاد و مدیریت بازرگانی/ روانشناسی/ مهندسی ارتباطات/ مهندسی نرم افزار

  تحصیل پزشکی در دانشگاه سلجوق ترکیه

  دانشگاه سلجوق یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه است که در شهر قونیه واقع شده است. دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز یکی از بخش‌های مهم و معتبر آن محسوب می‌شود. در ادامه به برخی از اطلاعات مربوط به دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق می‌پردازیم:

  دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق در سال 2009 تأسیس شده است. این دانشکده در مقطع کارشناسی ارشد پزشکی و دندانپزشکی، دکتری پزشکی، رزیدنتی، فلوشیپ و پست دکتری در رشته‌های مختلف پزشکی فعالیت می‌کند.

  برخی از رشته‌های پزشکی که در این دانشکده ارائه می‌شوند عبارتند از: پزشکی عمومی، دندانپزشکی، پزشکی داخلی، پزشکی پیشگیری، پزشکی قانونی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، چشم‌پزشکی، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان، کودکان و نوزادان، جراحی عمومی، جراحی قلب و عروق، جراحی عروق مغزی، جراحی مغز و اعصاب، جراحی ارتوپدی، جراحی پلاستیک و ترمیمی و جراحی چشم.

  دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق در بخش‌های بالینی دانشگاه، بیمارستان‌های آموزشی و مراکز درمانی مرتبط با آن، به کارآموزی و آموزش پرداخته و تحقیقات پزشکی انجام می‌دهند.

  این دانشکده با دارا بودن اساتید و پژوهشگران برجسته و همچنین تجهیزات پزشکی پیشرفته، از جمله برترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی به شمار می آید.

  رشته پزشکی به مدت ۶ سال طول می کشد. سیستم آموزشی شامل ۱ سال از پایه های علوم پایه، ۳ سال از دروس تئوریکی و ۲ سال از تجربه عملی در بیمارستان ها و کلینیک های بیمارستانی است.

  در دانشکده پزشکی دانشگاه سلجوق، دانشجویان با استفاده از فن آوری های پزشکی پیشرفته، مهارت های عملی و تجربی مورد نیاز برای مراقبت از بیماران را کسب می کنند. دانشجویان با انجام تمرینات عملی در بیمارستان های دانشگاهی و مراکز پزشکی مجهز به تجهیزات پزشکی پیشرفته، آمادگی خود را برای کار به عنوان پزشک حرفه ای پیدا می کنند.

  در این دانشکده، دانشجویان با دسترسی به کتابخانه های مدرن، سالن های کنفرانس و دسترسی به منابع آموزشی آنلاین، می توانند از تجربیات علمی کارآزموده استفاده کنند. همچنین، دانشگاه سلجوق همکاری با دانشگاه های معتبر دیگر دنیا را برای ارائه محتوای آموزشی با کیفیت بالا دارد.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سلجوق ترکیه

  در دانشگاه سلجوق شهر قونیه، دانشجویان رشته دندان پزشکی به طور کامل آموزش داده می شوند تا بتوانند مهارت ها و دانش لازم برای ارائه مراقبت های دندان پزشکی به بیماران را به خوبی کسب کنند. در طی برنامه تحصیلی، دانشجویان با دروس تئوریکی در موضوعات مختلف دندان پزشکی مانند علوم پایه دندان پزشکی، پاتولوژی دندان، فیزیولوژی دندان، داروشناسی دندان پزشکی، جراحی دهان و فک، ایمپلنتولوژی و غیره آشنا می شوند.

  بعد از اتمام بخش تئوری، دانشجویان در بخش عملی تحصیل خود به کلینیک های دانشگاهی و مراکز آموزشی منتقل می شوند و با ارائه خدمات دندان پزشکی به بیماران و تجربه عملی در زمینه های مختلف دندان پزشکی، مهارت های عملی و تجربی لازم را به دست می آورند. همچنین، دانشجویان در طول تحصیل خود می توانند در بخش های مختلف تحقیقات دندان پزشکی فعالیت کنند و به کار گروهی در پروژه های پژوهشی مشارکت کنند.

  با اتمام برنامه تحصیلی، فارغ التحصیلان از دانشگاه سلجوق می توانند به عنوان دندان پزشک درمانگر در کلینیک های دندان پزشکی، مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی فعالیت کنند. همچنین، فارغ التحصیلان می توانند به عنوان پژوهشگران در بخش های تحقیقات دندان پزشکی فعالیت کنند.

  تحصیل رشته های هنری در دانشگاه سلجوق

  دانشگاه سلجوق در حوزه هنری نیز برنامه های آموزشی متنوعی را ارائه می دهد. این دانشگاه دو دانشکده هنر دارد که به تدریس رشته های هنری می پردازند. رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از:

  1. معماری
  2. طراحی داخلی
  3. طراحی صنعتی
  4. طراحی گرافیک
  5. علوم نمایشی

  این دانشگاه دارای دو دانشکده هنر و معماری و یک دانشکده موسیقی است که در آن دانشجویان می توانند در رشته های مختلف هنری، مانند هنرهای تجسمی، عکاسی، معماری، موسیقی و غیره تحصیل کنند.

  در دانشکده هنر و معماری، دانشجویان می توانند در رشته های هنرهای تجسمی مانند نقاشی، گرافیک، صنایع دستی، طراحی داخلی و هنرهای مرتبط با معماری تحصیل کنند. همچنین، این دانشکده برنامه های تحصیلی مربوط به تئاتر و سینما را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

  در دانشکده موسیقی، دانشجویان می توانند در رشته های مختلف موسیقی، مانند نوازندگی، خوانندگی، تئوری موسیقی و ترانه سرایی تحصیل کنند. این دانشکده برای دانشجویان، فرصت هایی برای آموزش و تجربه عملی در گروه های موسیقی و ارکستر های دانشجویی را فراهم می کند.

  همچنین، دانشگاه سلجوق شهر قونیه دارای رشته های تحصیلی مختلفی در رشته های دیگر هنری نظیر عکاسی، فیلم سازی و طراحی لباس نیز است. با توجه به اینکه دانشگاه سلجوق دارای محیط آموزشی مناسب و استادان باتجربه در رشته های هنری است، برای دانشجویانی که به دنبال تحصیلات بالاتر در این حوزه ها هستند، یک گزینه بسیار جذاب خواهد بود.

  در هر یک از این رشته ها دانشجویان می توانند با یادگیری تئوری و عملی مفاهیم هنری را بیاموزند و در کنار آن تجربیات خود را از طریق پروژه ها و آثار خود به کار گیرند. دانشگاه سلجوق برای دانشجویان هنری خود، امکانات آموزشی و تجهیزات هنری مدرنی را فراهم کرده است. همچنین این دانشگاه به دانشجویان هنری خود فرصت هایی را برای ارائه آثار خود در جشنواره ها و نمایشگاه های هنری مختلف می دهد.

  شرایط پذیرش دانشگاه سلجوق

  دانشگاه دولتی سلجوق از چند طریق اقدام به پذیرش دانشجو می کند که در زیر به طور کامل شرایط پذیرش دانشگاه های دولتی را شرح داده ایم  :

  پذیرش از طریق آزمون یوس YOS 

  یوس آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. جهت پذیرش قطعی دانشگاه دولتی سلجوق، متقاضی بایستی متناسب با رشته مد نظر خود، رتبه مورد قبول دانشگاه را کسب کند. این آزمون برای سنجش هوش و توان زبان ترکی داوطلبان است. توجه بفرمایید که بیشترین ظرفیت پذیرش این دانشگاه از طریق آزمون یوس خود می باشد.

  پذیرش از طریق آزمون TR_YOS

  این آزمون در سال تحصیلی 2023-2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه به تصویب رسید. آزمون TR_YOS یک آزمون جامع می باشد که سالانه یکبار در بهمن ماه به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون با آزمون یوس  اختصاصی دانشگاه ها کاملا یکی می باشد، صرفا این آزمون فرصت قبولی دانشجو را بالا می برد. لذا شرکت در این آزمون برای متقاضیان دانشگاه های ترکیه بسیار حائز اهمیت می باشد. دانشگاه دولتی سلجوق علاوه بر برگزاری آزمون خود به صورت اختصاصی، می تواند بخشی از ظرفیت خود را از طریق ازمون TR_YOS پذیرش کند.

  پذیرش بدون آزمون دانشگاه سلجوق

  دانشگاه سلجوق در مقطع کاردانی و کارشناسی برای داوطلبان بین المللی ممتاز واجد شرایط که دارای رزومه علمی قوی هستند، شرایط پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی را مهیا نموده است. امتیازات زیر برای اخذ پذیرش بدون آزمون در دانشگاه سلجوق بسیار حائز اهمیت می باشد.

  • داوطلب سن زیر 21 سال و معدل کل دیپلم بالای 18 داشته باشد.
  • در المپیاد های علمی کشوری مقام کسب کرده باشد.
  • همچنین امتیازاتی مثل لوح تقدیر استانی یا کشوری دریافت کرده اند.
  • مدرک زبان انگلیسی تافل و یا مدرک زبان ترکی تومر اخذ نموده اند.

  بورسیه دانشگاه سلجوق ترکیه

  یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه سلجوق، ارائه بورسیه تحصیل رایگان در این دانشگاه است. دانشگاه سلجوق برای دانشجویان بین المللی ممتاز شرایط پذیرش بدون آزمون و بدون هزینه را فراهم نموده  است و این یک فرصت تحصیلی بسیار عالی برای داوطلبان به شمار می آید. امکاناتی که به پذیرفته شدگان بورسیه دانشگاه سلجوق ارائه می شوند عبارتند از:

  • دوره یک ساله آموزش زبان ترکی
  • خوابگاه
  • مخارج دانشگاه
  • مخارج و هزینه‌های ماهانه
  • بلیط یک‌طرفه هواپیما
  • بیمه درمانی

  از طریق دریافت این بورسیه، دانشجویان از از پرداخت شهریه دانشگاهی بطور‌کل معاف می‌شوند. علاوه‌بر این، مبلغی به‌عنوان دستمزد ماهانه به دانشجویان پرداخت می‌شود.

  شرایط اخذ بورسیه دانشگاه سلجوق ترکیه

  برای پذیرش از طریق بورسیه تحصیل رایگان در مقاطع مختلف دانشگاه سلجوق شرایط زیر الزامی است:  باید داوطلبان در هر مقطع، شرایط سنی زیر را داشته باشند:

  • داشتن سن زیر 21 سال برای مقطع کارشناسی در ترکیه
  • داشتن سن زیر 30 سال برای مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
  • داشتن سن زیر 35 سال برای مقطع دکترا در ترکیه

  همچنین شرایط امتیازبندی و معدل داوطلبان برای هر مقطع عبارتست از:

  • حداقل دستاورد تحصیلی برای مقطع کارشناسی: 70 درصد معادل حداقل معدل 14؛ برای رشته‌های مهندسی و هنر حداقل معدل 16
  • حداقل دستاورد تحصیلی برای مقطع ارشد و دکترا: 75 دصد معادل حداقل معدل 15
  • حداقل دستاورد تحصیلی برای رشته‌های پزشکی (پزشکی در ترکیه، دندان‌پزشکی در ترکیه و داروسازی در ترکیه): 90 درصد معادل حداقل معدل 18

  چه‌کسانی می‌توانند برای دریافت بورسیه دانشگاه سلجوق اقدام کنند؟

  • شهروندان تمام کشورها
  • فارغ‌التحصیلان و یا داوطلبانی که در سال جاری فارغ‌التحصیل می‌شوند.
  • محققان و دانشگاهیان

  چه‌کسانی نمی‌توانند برای دریافت بورسیه دانشگاه سلجوق اقدام کنند؟

  • افرادی که ملیت ترکی داشته باشند و یا کسانی که از شهروندی ترکیه، سلب تابعیت شده‌اند.
  • دانشجویانی که قبلا در یکی از دانشگاه‌های ترکیه ثبت‌نام کرده‌اند و برای همان مقطع ثبت‌نام شده، اقدام به درخواست بورسیه می‌کنند.

  آزمون یوس دانشگاه سلجوق

  آزمون یوس YOS دانشگاه سلجوق شامل سه بخش هوش ، هندسه و ریاضی می باشد. تعداد سوالات آزمون 80 سوال  و از 100 نمره است. دانشگاه سلجوق سالانه آزمون یوس خود را به طور معمول در چند مرحله در بازه های زمانی مختلف  برگزار میکند و متقاضی مجاز به شرکت در هر تعداد از این آزمون ها می باشد و میتواند شانس قبولی خود را بالا ببرد.

  تاریخ آزمون یوس YOSدانشگاه سلجوق 2023

  جزئیات تاریخ برگزاری آزمون یوس دانشگاه سلجوق در بهمن ماه هر سال توسط دانشگاه ها اعلام شده و در سایت دانشگاه اطلاعیه دقیق آزمون گذاشته می شود. به طور معمول بین بازه یک الی دو ماه مهلت ثبت نام وجود دارد. آزمون یوس در بازه فروردین الی تیر ماه هر سال برگزار می شود.

  با توجه به اینکه دانشگاه سلجوق یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد، مبلغ شهریه در این دانشگاه به لیر محاسبه می شود و بسیار مقرون به صرفه می باشد. شهریه برای رشته های مختلف، متفاوت بوده و این مبلغ را می توانید بصورت اقساط پرداخت کنید، لیست شهریه های این دانشگاه در جدول زیر نشان داده شده است :

  رشته زبان شهریه (سالانه)
  پزشکی ترکی 12/840 لیر
  دندانپزشکی ترکی 10/840 لیر
  داروسازی ترکی 10/740 لیر
  پرستاری ترکی 6/180 لیر
  دامپزشکی ترکی 8/400 لیر
  معماری ترکی 8/420 لیر
  طراحی داخلی ترکی 6/860 لیر
  تربیت بدنی ترکی 6/180 لیر
  کامپیوتر ترکی 8/420 لیر
  الکترونیک ترکی 8/420 لیر
  عمران ترکی 8/420 لیر
  طراحی گرافیک ترکی 6/860 لیر
  بیوتکنولوژی پزشکی ترکی 6/180 لیر
  گردشگری ترکی 6/180 لیر
  کشاورزی ترکی 8/420 لیر

  امکانات دانشگاه سلجوق ترکیه

  دانشگاه سلجوق در شهر قونیه ترکیه، در منطقه Selcuklu قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 45 هزار دانشجو، 12 دانشکده، 4 پردیس، 3 مرکز تحقیقاتی و بیش از 2 هزار اساتید و کارکنان، یکی از بزرگترین دانشگاه‌های ترکیه است.

  از جمله امکانات دانشگاه سلجوق می‌توان به کتابخانه مرکزی، مراکز تحقیقاتی، مراکز معرفی و تبلیغات، مراکز خدمات مالی، اماکن اجتماعی، سالن‌های ورزشی و ساختمان‌های مسکونی اشاره کرد.

  دانشگاه سلجوق در بسیاری از زمینه‌های تحقیقاتی فعالیت می‌کند، از جمله علوم انسانی، علوم پایه، فناوری اطلاعات، علوم پزشکی و بهداشت، مهندسی، کشاورزی و دامپروری، هنر و طراحی و علوم اجتماعی. همچنین، دانشگاه سلجوق با بیش از ۲۰۰۰ مقاله و مقاله‌ای در پایگاه‌های اطلاعاتی بین‌المللی، یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی در ترکیه است.

  به عنوان یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه، دانشگاه سلجوق از برترین اساتید و محققان در بخش‌های مختلف دارایی است. این دانشگاه برای دانشجویان داخلی و خارجی برنامه های مختلفی ارائه می‌دهد. همچنین، این دانشگاه با داشتن تجهیزات پیشرفته، کتابخانه‌های مجهز و مراکز تحقیقاتی قدرتمند، برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیلات در حوزه‌های مختلف، فرصتی بی‌نظیر را فراهم می‌کند.

  مشاوران آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  09104509900

   آکادمی کرمی شما را به مطالعه مقالات دانشگاه های خصوصی برتر ترکیه دعوت می کند :

  دانشگاه های دولتی ترکیه

  دانشگاه حاجت تپه 

  دانشگاه آنکارا 

  دانشگاه استانبول 

  دانشگاه دکوز ایلول ازمیر 

  دانشگاه مارمارا

  دانشگاه کاتب چلبی 

  دانشگاه قاضی آنکارا 

  دانشگاه اژه ازمیر 

  دانشگاه جراح پاشا 

  دانشگاه های خصوصی ترکیه

  دانشگاه کوچ استانبول 

  دانشگاه باشکنت آنکارا 

  دانشگاه یدی تپه 

  دانشگاه آجی بادام 

  دانشگاه باهچه شهیر 

  دانشگاه مدیپول استانبول 

  سوالات متداول درباره دانشگاه سلجوق قونیه:

  دانشگاه سلجوق دانشگاه دولتی است یا خصوصی؟ 

  دانشگاه سلجوق یکی از دانشگاه های معتیر دولتی ترکیه  است.

  آیا دانشگاه سلجوق مورد تایید ایران است؟ 

  خیر، این دانشگاه صرفا مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه و مورد تایید کشور های اروپایی و عربی است.

  آدرس  دانشگاه سلجوق کجاست؟

  دانشگاه دانشگاه سلجوق در شهر قونیه ترکیه واقع شده است.

  آیا دانشگاه سلجوق پذیرش بدون آزمون دارد؟

  بله، دانشگاه سلجوق برای داوطلبان بین المللی ممتاز واجد شرایط که دارای رزومه علمی قوی هستند، شرایط پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی را مهیا نموده است.

  شهریه پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه سلجوق چقدر است؟ 

  شهریه پزشکی ترکی 12/840 لیر_ دندانپزشکی ترکی 10/840 لیر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا