ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های ترکیهدانشگاه های دولتی ترکیه

دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر ترکیه: پذیرش بدون آزمون + شهریه 2024

 • در این مقاله اطلاعات کامل بورسیه، خوابگاه، شهریه 2024، تاریخ ثبت نام دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر را برای تمامی رشته ها از جمله دندانپزشکی، پزشکی و فیزیوتراپی شرح داده ایم. 

  معرفی کامل دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر

  دانشگاه دوکوز ایلول که در سال ۱۹۸۲ فعالیت خود را در شهر ازمیر ترکیه شروع کرد. این دانشگاه در حال حاضر به یکی از دانشگاه های تراز اول و گروه الف ترکیه تبدیل شده است. این دانشگاه پس از دانشگاه اژه دومین دانشگاه دولتی، معروف و مهم شهر ازمیر به حساب می آید.

  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس انگلیسی و ترکی
  سال تاسیس 1982
  شهر  ازمیر
  تاییدیه دانشگاه تایید علوم و بهداشت ایران، آمریکا، کانادا و اروپا
  رنکینگ جهانی QS  1201
  نحوه پذیرش از طریق آزمون های SAT،TRYOS
  آدرس وب سایت دانشگاه https://www.deu.edu.tr/

  دانشگاه دوکوز ایلول به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی می باشد لذا تمامی داوطلبان ایرانی پس از اتمام تحصیل می توانند برای ورود به بازار کار در ایران و تاسیس کلینیک اقدام کنند.

  همینطور دانشگاه دوکوز ایلول دارای تاییدیه وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران می باشد و در رده بندی دانشگاه های خارجی به این دانشگاه رتبه “ب” معادل خوب را اعطا کرده است. مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته های غیر پزشکی از جمله رشته های هنر و مهندسی در ایران نیز معتبر است.

  دانشگاه دکوز ایلول از رنکینگ و کیفیت آموزش خیلی عالی برخوردار می باشد، لذا مدرک آن مورد تایید وزارت بهداشت ایران، مورد تایید وزارت علوم ایران و تایید تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.
  اطلاعات کامل دانشگاه دکوز ایلول ازمیر
  معرفی دانشگاه دکوز ایلول ازمی

  آدرس دانشگاه دوکوز ایلول کجاست؟

  دانشگاه دکوز ایلول در شهر تاریخی و زیبای ازمیر قرار دارد. ازمیر سومین شهر بزرگ در ترکیه و دومین شهر بندرگاهی مهم آن است. آب‌ و هوای مدیترانه‌ای دارد و در نوع خود یک نقطه بسیار مهم گردشگری و از محبوب ترین شهرهای ترکیه به حساب می‌آید. پردیس اصلی دانشگاه دکوز ایلول در منطقه آسلان چاک و بلوار کامهوریت شهر ازمیر واقع شده است.

  هزینه های زندگی دانشجویی در شهر ازمیر نسبت به شهر های استانبول و آنکارا بسیار کمتر می باشد. به طور متوسط هزینه های اجاره منزل، حمل و نقل و غذای یک دانشجو بین باز ه 5 الی 8 هزار لیر در ماه متغیر می باشد.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه دوکوز ایلول 

  رنکینگ دانشگاه دوکوز ایلول 2024 رتبه 
  در بین بهترین دانشگاه های جهان  1201
  در بین بهترین دانشگاه های آسیا 267
  در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 10

   تبادل دانشجو دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر

  برنامه‌های تبادل دانشجو از فرصت‌های طلایی دوران تحصیل افراد است. برنامه‌های تبادل دانشجو را می‌توان مانند پلی در نظر گرفت که شما را به دیگر دانشگاه‌های بین‌المللی هدایت می‌کند. دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر با دانشگاه‌های بسیاری در کشورهای مختلف دارای ارتباطات و همکاری‌های گسترده است.

  دانشگاه دوکوز ایلول از سال تحصیلی 2004_2003 عضوی از برنامه تبادل دانشجوی اراسموس(Erasmus) است. این برنامه برای تبادل میان مراکز آموزش عالی اروپایی ایجاد شده است. یکی از مزایای مهم استفاده از این برنامه افزایش تجربه‌های مفید شما در محیطی جدید است. شما با شرایط و روند دانشگاه‌های بین‌المللی جهان آشنا شده و تجربه کسب می‌کنید. این فرصت می‌تواند در زمینه ادامه تحصیل و کاریابی به شما کمک شایانی بکند.

  دانشگاه دوکوز ایلول با امضای 379 توافق نامه، با 76 دانشگاه در 27 کشور جهان برنامه تبادل دانشجو دارد. تاکنون 2576 نفر از دانشجویان دانشگاه برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اعزام شده اند و 1063 دانشجو نیز از سایر کشورها به این دانشگاه آمده اند.

  به دانشگاه دوکوز ایلول نشان سیستم انتقال اعتبار اروپا (ECTS) و نشان مکمل دیپلم (DS) توسط کمیسیون اروپا اعطا شده است.

  پذیرش بدون آزمون در دانشگاه دکوز ایلول

  دانشکده های دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر

  دانشگاه دوکوز ایلول دارای ۱۲ پردیس، 18 دانشکده، ۵۴ مرکز تحقیقاتی و ۱ بیمارستان کاربردی تحقیقاتی است. این دانشگاه فعالیت خود را با دانشکده علوم و هنر، موسسه علوم اجتماعی، موسسه علوم بهداشتی، دانشگاه مدیریت دریانوردی و دانشکده آموزش و پرورش آغاز کرد.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده دامپزشکی
  • دانشکده آموزش و پرورش
  • دانشکده دریانوردی
  • دانشکده ادبیات
  • دانشکده علوم
  • دانشکده فیزیوتراپی و توانبخشی
  • دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده پرستاری
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • دانشکده الهیات
  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده معماری
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده گردشگری
  • دانشکده علوم ورزشی

  شرایط پذیرش دانشگاه دوکوزایلول 2024

  دانشگاه دوکوزایلول ازمیرجزء دانشگاه های دولتی کشور ترکیه می باشد. برای ورود به این دانشگاه، داوطلبان خارجی باید موفق به کسب امتیاز در یکی از آزمون های ورودی TRYOS یا SAT شوند. بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه دوکوز ایلول از طریق نتیجه ازمون متمرکز TRYOS می باشد که سالانه دو بار در دو بازه زمانی مختلف در شهر های بزرگ ترکیه به صورت سراسری برگزار می شود.

  تمام داوطلبان ایرانی برای قبولی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دوکوزایلول باید واجد شرایط سن و معدل مناسب باشند. به همین دلیل اگر دارای شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 18 از 20 هستید، با کسب امتیاز 450 از 500 نمره کل ازمون TRYOS می توانید موفق به پذیرش دو رشته پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه شوید.

  برای قبولی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دوکوزایلول از طریق آزمون جامع آمریکایی SAT باید موفق به کسب امتیاز حداقل 1550 از 1600 نمره کل آزمون شوید. جهت ثبت نام و اطلاع از تاریخ آزمون های ورودی TRYOS و SAT می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  *** اگر به دنبال تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، آیدین، آجی بادام، یدی تپه و مدیپول استانبول  را مطالعه کامل بفرمایید.

  پذیرش بدون ازمون یا با شرط معدل دانشگاه دوکوز ایلول 

  یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان ایرانی در مورد شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاه دوکوزایلول می باشد. متاسفانه در چند سال اخیر اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دانشگاه دوکوزایلول ازمیر بصورت غیر قانونی و خرید صندلی توسط افراد سود جو در حال چرخیدن است. همانطور که گفته شد، پذیرش قانونی دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر فقط از طریق شرکت در ازمون ورودی و کسب امتیاز می باشد.

  تنها با قبولی در بورسیه تحصیلی دولت ترکیه تحت عنوان ترکیه بورسلاری امکان ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه دوکوزایلول و بدون پرداخت شهریه امکانپذیر است. که قبولی از طریق ترکیه بورسلاری بسیار سخت و پیچیده می باشد. چرا که داوطلب باید واجد شرایط سنی کمتر از 21 سال و معدل دیپلم حداقل 19 باشد. علاوه بر این باید دارای یک رزومه علمی قوی و خاص باشد.

  نکته قابل توجه! هر چه تعداد این امتیازات بیشتر باشد، شانس قبولی دانشجو برای دریافت پذیرش بدون آزمون با بورسیه تحصیلی در دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر بالا خواهد بود.

  ***جهت ثبت نام و اطلاع از تاریخ بورسیه تحصیلی دولت ترکیه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  شماره تماس

  برای مطالعه مقاله دانشگاه دولتی کاتب چلبی ازمیر کلیک کنید.

  پذیرش دانشگاه دوکوز ایلول با آزمون TRYOS

  آزمون TRYOS در سال تحصیلی 2023-2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه (yok) به تصویب رسید. آزمون TRYOS یک آزمون جامع متمرکز می باشد که سالانه دو بار به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون شامل سه درس هوش، هندسه و ریاضی می باشد. داوطلبان ایرانی برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه های دولتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران باید از 500 نمره کل آزمون حداقل نمره 450 را دریافت کنند.

  نکته مهم!در سال تحصیلی 2025_2024 آزمون یوس اختصاصی دانشگاه های دولتی ترکیه توسط سازمان آموزش عالی این کشور کنسل شد و آزمون TRYOS به عنوان آزمون اصلی ورود به دانشگاه های ترکیه اعلام شد.

  ***در جدول زیر تاریخ برگزاری آزمون TRYOS را برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کنید.

  آزمون TRYOS 2024 بازه زمانی ثبت نام  تاریخ برگزاری آزمون تاریخ اعلام نتایج
  آزمون TRYOS اول 1402/12/11 تا 1402/12/28 1403/02/29 1403/03/25
  آزمون TRYOS دوم 1403/05/26 تا

  1403/06/12

  1403/08/06 1403/09/02

  پذیرش دانشگاه دوکوز ایلول از طریق آزمون جامع SAT

  آزمون SAT یک آزمون جامع آمریکایی می باشد، که هر سال در یکسری کشور ها 3 الی 4 بار برگزار می شود. نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون SAT برای داوطلبان ایرانی، کشور ترکیه می باشد و نتیجه این آزمون مورد قبول برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد.

  محتوای این آزمون شامل دو بخش محاسبات ریاضی و درک مطلب زبان انگلیسی می باشد. بخش ریاضی آزمون SAT نسبت به ریاضی آزمون TRYOS راحت تر است، اما بخش زبان انگلیسی آن بسیار سخت می باشد و متقاضیان شرکت در آزمون SAT  حتما باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند. ( در حد نمره 6/5 آیلتس)

  تعداد محدودی از دانشگاه های ترکیه مانند دانشگاه آنکارا، دانشگاه قاضی آنکارا، دانشگاه حاجت تپه و … بر اساس نتیجه این آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. جهت پذیرش در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و … داوطلب باید حداقل 1580 از 1600 نمره این آزمون کسب کند.

  ***در جدول زیر تاریخ برگزاری آزمون بین‌المللی SAT را برای سال تحصیلی 2025_2024 مشاهده می کنید.

  تاریخ برگزاری آزمون SAT تاریخ شروع ثبت نام  آخرین مهلت ثبت نام 
  9 مارس 2024 23 فوریه 2024 27 فوریه 2024
  4 می 2024 19 آوریل 2024 23  آوریل 2024
  1 ژوئن 2024 16 می 2024 21 می 2024

  نکته! طبق تصمیم شورای ریاست آموزش عالی ترکیه، مدت اعتبار امتحانات ورودی به دانشگاه‌ها مانند آزمون TRYOSو آزمون SAT حداکثر دو سال است.

  این آزمون در سال تحصیلی 2023-2022 توسط سازمان آموزش عالی ترکیه به تصویب رسید. آزمون TRYOS یک آزمون جامع می باشد که سالانه یکبار در بهمن ماه به صورت سراسری در ترکیه برگزار می شود. محتوای این آزمون با محتوای آزمون یوس اختصاصی دانشگاه ها کاملا مشابه می باشد.

  این آزمون صرفا فرصت قبولی دانشجویان بین المللی را بیشتر می کند، لذا شرکت در این آزمون برای متقاضیان دانشگاه های ترکیه بسیار حائز اهمیت می باشد. دانشگاه دکوز ایلول ازمیر علاوه بر برگزاری آزمون یوس اختصاصی خود، می تواند بخشی از ظرفیت خود را از طریق ازمون TRYOS پذیرش کند.

  آزمون های قابل قبول دانشگاه دکوز ایلول ازمیر عبارتند: از آزمون YOS، آزمون TRYOS و آزمون SAT.

  نکته قابل توجه اینکه! طبق تصمیم شورای ریاست آموزش عالی ترکیه، مدت اعتبار امتحانات ورودی به دانشگاه‌ها مانند آزمون TRYOS، آزمون YOS و آزمون SAT حداکثر ۲ سال است.

  تحصیل پزشکی و  دندانپزشکی در دانشگاه دوکوز ایلول

   

  رشته‌های علوم پزشکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌ها میان دانشجویان ایرانی است. این رشته‌ها عموماً به دلیل بازار کار خوب خود مورد توجه افراد قرار می‌گیرند.با توجه به اینکه مدارک این دانشگاه مورد پذیرش وزارت بهداشت ایران است شما به راحتی می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی در ایران مشغول به کار شوید.

  برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دوکوز ایلول، داوطلبان بین المللی از طریق شرکت آزمون TRYOS و کسب نمره حداقل 450 از 500 می توانند در این رشته ها پذیرش بگیرند. علاوه بر نتایج آزمون،ومه علمی دانشجو تاثبر بسزایی در قبولی آن خواهد داشت.

  اما مهم ترین مزیت دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر، پذیرش بدون آزمون و با شرط سن و معدل می باشد. بر این اساس متقاضیان واجد شرایط بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصللی مقطع دبیرستان می توانند برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دکوز ایلول مشغول به تحصیل شوند.

  مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال و پزشکی شش سال می باشد، هر دو این رشته ها فقط به بان ترکی ارائه می شوند و شهریه سالانه رشته دندان سالانه 60 هزار لیر و پزشکی 100 هزار لیر در سال می باشد، این هزینه طی دو قسط از داوطلبان دریافت می شود.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه دکوز ایلول ازمیر را دارند، باید آزمون تعیین سطح زبان ترکی دانشگاه را شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول دانشگاه ، می تواند وارد دوره اصلی رشته مورد نظر شوند، اگر دانشجو مدرک بین المللی زبان ترکی تومر  را از قبل دریافت کرده باشد، نیازی به شرکت در این آزمون تعیین سطح زبان را ندارد.

  دانشگاه دوکوز ایلول رشته دارو سازی را ارائه نمی دهد، برای اطلاع از شرایط تحصیل دارو سازی در ترکیه پیشنهاد می کتنیم مقاله ان را کلیک کنید.

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دوکوز ایلول

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دوکوز ایلول از دو روش امکان پذیر است، روش اول قبولی از طریق یکی از آزمون های ورودی SAT یا TRYOS و کسب حداقل نمره 400 از 500 می باشد و اما راحتترین و تضمینی ترین روش پذیرش با شرط معدل و بدون ازمون می باشد.

  تمامی داوطلبان ایرانی با شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 18 از 20 می توانند از اواسط بهمن برای ثبت نام این دانشگاه اقدام کنند. برای ثبت نام ترجمه ترکی مدارک الزامی می باشد، لذا از قبل برای ترجمه مدارک خود اقدام بفرمایید. مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای مقطع کارشناسی 4 سال به طول می انجامد.

  رشته فیزیو تراپی دانشگاه دوکوز ایلول مورد تایید وزارت بهداشت ایران و به زبان ترکی ارائه می گردد، دانشجویان با تحصیل فیزیوتراپی به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی نیز از این رشته کسب کنند. میانگین درآمد آنها به عنوان فیزیوتراپیست 35000 لیر در ماه خواهد بود؛ که بسته به توانایی و سابقه کار به مراتب بالاتر نیز خواهد رفت.

  مدارک لازم برای پذیرش از دانشگاه دوکوز ایلول

  برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه دوکوز ایلول باید مدارک خود را به همراه ترجمه رسمی و معتبر در وبسایت دانشگاه بارگزاری نمایید. مدارک ثبت نام شامل موارد زیر می‌باشد:

  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه معتبر و رسمی
  • ریزنمرات به همراه ترجمه آن‌ها
  • پاسپورت معتبر
  • عکس 4*3
  • نمره آزمون YOS
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی یا ترکی

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  پذیرش دانشگاه دوکوز ایلول در مقطع ارشد و دکتری

  متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکتری دانشگاه دوکوزایلول ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی دوکوز ایلول بوده و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورتی که شما در دانشگاه دوکوز ایلول بخواهید در مقاطع تکمیلی به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید، میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  شرایط کامل کالج زبان دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر 

  دانشجویان برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر در مقاطع کارشناسی و ارشد باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت ‌کنند. این آزمون در ابتدای سال تحصیلی (بازه زمانی مرداد الی شهریور) توسط خود دانشگاه به صورت حضوری برگزار می شود. دانشجویانی که حداقل نمره‌ 65 از 100 آزمون مهارت زبان را کسب ‌کنند، می توانند وارد دوره اصلی  شوند.

  دانشجویانی که از قبل مدرک تافل برای تحصیل به زبان انگلیسی یا مدرک تومر TOMERبرای تحصیل به زبان ترکی دریافت کرده اند، نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه ندارند. این افراد از این آزمون معاف بوده و مستقیم وارد دوره اصلی رشته‌ تحصیلی خود می‌شوند.

  نکته قابل توجه اینکه! اگر داوطلبان نه مدرک زبان داشته باشند و نه به زبان تسلط کافی داشته باشند، باید به مدت یکسال در دوره آمادگی زبان خود دانشگاه به صورت حضوری شرکت کنند. این دوره فقط مختص به یادگیری و آموزش زبان می باشد و  امکان دریافت واحد درسی وجود ندارد.

  شهریه تحصیل در دانشگاه دوکوز ایلول

  دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر یک دانشگاه دولتی است که شهریه رشته های مختلف آن نسبت به دیگر دانشگاه‌های خصوصی ترکیه به مراتب کمتر و مقرونه به صرفه تر می باشد، لذا داوطلبان ایرانی به جای تحصیل در دانشگاه های گران قیمت ترکیه، دانشگاه دوکوز ایلول را برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی انتخاب می کنند.

  نام رشته زبان تحصیل شهریه سالانه به لیر
  پزشکی ترکی 100.000
  دندانپزشکی ترکی 60.000
  فیزیوتراپی ترکی 12.000
  پرستاری ترکی 15.000
  دامپزشکی  ترکی  24.000

  برای دانلود فایل شهریه های سال تحصیلی 2024_2023 دانشگاه دوکوز ایلول بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

  دانلود

  بورسیه دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه 

  دانشگاه دوکوز ایلول جزء دانشگاه های دولتی ترکیه است، که بورسیه این دانشگاه زیر نظر دولت ترکیه می باشد. این بورسیه تحت عنوان ترکیه بورسلاری، یکی از جامع‌ترین بورسیه‌های تحصیلی ترکیه است که سالانه پنج هزار دانشجوی خارجی از آن بهره‌مند می‌شوند.

  بودجه این بورسیه توسط دولت این کشور تامین می شود که با استفاده از آن داوطلب بدون آزمون، بدون پرداخت شهریه به دانشگاه و خوابگاه می تواند وارد دانشگاه های دولتی معتبر ترکیه از جمله دانشگاه دوکوز ایلول شود، علاوه بر این یک مبلغ مشخص ماهانه به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجو پرداخت می شود.

  دانشگاه دوکوز ایلول هرساله بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان واجد شرایط اعطا می‌کند. این بورسیه‌های تحصیلی می‌توانند در کمک به هزینه‌های تحصیل و زندگی برای دانشجویان بسیار مفید باشند.
  تحصیل رایگان در دانشگاه دکوز ایلول ازمیر
  بورسیه تحصیلی دانشگاه دکوز ایلول

  شرایط بورسیه دانشگاه دوکوز ایلول

  دانشگاه دوکوز ایلول یکی از دانشگاه هایی است که برای بورسیه تحصیلی می توانید به آن درخواست ارسال نمایید. زمان ارسال درخواست از اواخر دی تا اوایل اسفند می باشد. در هنگام ثبت در خواست در سایت ترکیه بورسلاری به موارد زیر توجه نمایید. از طریق بورسیه تحصیلی هم برای رشته های کارشناسی و هم برای رشته های کارشناسی ارشد و دکتری می توانید درخواست دهید.

  معدل و ریز نمرات دبیرستان را به صورت ترجمه شده در سایت بارگزاری نمایید.(شرایط سن و معدل را می توان از اصلی ترین شرط های قبولی دانست ولی کافی نیست) حداقل معدل باید 18 و حداکثر سن 21 باشد.
  انگیزه نامه ای که می نویسید بسیار مهم است ،سعی کنید در نوشتن انگیزه نامه از افراد متخصص راهنمایی بخواهید.
  داشتن مقالات ثبت شده، اختراع، کتاب نوشته شده و هر رزومه دیگری نکته مثبتی به حساب می آید که به شدت تاثیر گذار است.
  اگر مدرک زبان مانند تومر، تاقل و یا آیلتس داشته باشید در قبولی شما تاثیر گذار خواهد بود.

  نکته مهم! توجه کنید که اگر همه مدارک ذکر شده را داشته باشید، شانس شما برای بورسیه شدن در دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه بسیار زیاد خواهد بود.

  امکانات دانشگاه دوکوز ایلول در ترکیه

  دانشگاه دوکوز ایلول تمامی خدمات رفاهی را از جمله کتابخانه، بانک، فروشگاه، بوفه، رستوران، سالن غذا خوری و امکانات ورزشی از جمله سالن‌های ورزشی، زمین‌های فوتبال، تنیس، والیبال، بدنسازی و … را در اختیار دانشجویان خارجی قرار گرفته است. علاوه بر این موارد، هزینه های درمانی تمامی دانشجویان به صورت کاملا رایگان در بیمارستان خود دانشگاه ارائه می شود.

  خوابگاه دانشگاه دوکوز ایلول 

  از جمله امکانات اقامتی دوکوز ایلول که برای دانشجویان بین‌الملل مهم است، می‌توان به سه خوابگاه دخترانه اشاره کرد. اسامی این خوابگاه‌ها، اداره فرهنگ و ورزش، کرما و فوچا می‌باشند. در کنار این خوابگاه‌ها، خانه‌های مسکونی نزدیک به دانشگاه و خوابگاه‌های مجهز نیز وجود دارند که دانشجویان می‌توانند درخواست اقامت در آن‌ها را داشته باشند.

   پردیس‌های دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر

  دانشگاه Dokuz Eylül دارای پردیس‌های مختلفی است در سرتاسر شهر ازمیر می باشد:

  • İnciraltı (دانشکده پزشکی؛ بیمارستان دانشگاه؛ دانشکده پزشکی دندانپزشکی؛ دانشکده فیزیوتراپی و توانبخشی؛ دانشکده پرستاری؛ انستیتو علوم بهداشت؛ دانشکده خدمات بهداشتی حرفه ای؛ موسسه بین المللی زیست پزشکی و ژنوم (iBG-Izmir)؛ موسسه انکولوژی)
  • Alsancak (ساختمان اداری، مرکز آموزش مادام العمر)
  • Buca-Efeler (دانشکده آموزش، مدرسه حرفه ای ازمیر)
  • Buca-Dokuzceşmeler (دانشکده علوم اقتصادی و اداری؛ دانشکده حقوق؛ مدرسه حرفه ای رویه های قضایی؛ دانشکده آموزش و پرورش بوکا؛ مدرسه حرفه ای ازمیر؛ موسسه علوم تربیتی؛ دانشکده زبان های خارجی)
  • Buca-Tınaztepe (دانشکده علوم، دانشکده بازرگانی، مؤسسه علوم اجتماعی، دانشکده معماری، دانشکده مهندسی، دانشکده دریانوردی، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده هنرستان دولتی انستیتوی هنرهای زیبا)
  • هاتای (دانشکده الهیات، مدرسه حرفه ای دین، موسسه مطالعات دینی)
  • تربالی ( هنرستان تربالی)
  • Urla (دانشکده دریایی)
  • سفریحیسار (دانشکده فنی، گروه مهندسی ژئوفیزیک و زمین شناسی)
  • فوچا (مدرسه گردشگری Reha Midilli

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۱ رای

  نوشته های مشابه

  ‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر
   من ۲۳ سالم هست و لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی دارم.معدل لیسانسم ۱۷/۲۴ و معدل دیپلمم ۱۷/۸۴ بوده اما رزومه قوی دارم. دوره زبان و دوره های سلولی و ازمایشگاهی تخصصی رو گذروندم، با این تفاصیر میتونم برای پزشکی بدون آزمون این دانشگاه اقدام کنم؟

   1. سلام دوست عزیز، شرایط شما برای پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه دکوز ایلول مناسب، لطفا جهت اطلاع کامل از شرایط با همکاران ما تماس بگیرید.

  2. سلام من ۲۳ سالمع ، معدل دیپلمم ۱۹ و ۱۹ صدمه، می خواستم بدونم میتونم بدون آزمون و صرفا با معدلم برم دوکوز ایلول فیزیوتراپی یا دندون بخونم ؟؟

   1. سلام آقا امیر حسین عزیز، برای امسال طبق مصوبه سازمان آموزش عالی ترکیه پذیرش تمام دانشگاههای دولتی فقط از طریق آزمون TRYOS و یا SAT امکان پذیر است. و پذیرش با شرط معدل و همینطور ازمون یوس اختصاصی خود دانشگاه ها کنسل شده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا