ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاه های دولتی ترکیهوبلاگ

دانشگاه قاضی آنکارا ترکیه:تایید ایران+بدون آزمون+شهریه 2024

 •  معرفی دانشگاه قاضی ترکیه 

  دانشگاه قاضی یکی از پنج دانشگاه دولتی برتر ترکیه می باشد که در سال 1926 توسط مصطفی کمال آتاتورک در شهر آنکارا تاسیس شد. دانشگاه قاضی ترکیه به دلیل قدمت، کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه و همینطور در بین لیست دانشگاه های تایید بهداشت ایران در ترکیه قرار بگیرد.

  لذا مدرک آن برای تحصیل در تمامی رشته از جمله پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی مورد قبول ایران است و تمامی فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل می توانند برای ورود به باز کار و ادامه تحصیل در ایران اقدام کنند. پذیرش دانشگاه قاضی و دانشگاه حاجت تپه انکارا فقط از روش با آزمون SAT یا بدون کنکور و با شرط معدل امکان پذیر است.

  دانشگاه قاضی ترکیه عضو سیستم تبادل دانشجو اراسموس با کشور های پیشرفته جهان از جمله آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا می باشد. که با استفاده از این سیستم تمامی دانشجویان ممتاز به مدت یک سال تحصیلی می توانند در یکی از این کشور ها تجربه تحصیلی خوبی را کسب کنند.

  داوطلبان ایرانی برای تحصیل بدون آزمون دندانپزشکی و پزشکی در دانشگاه قاضی ترکیه باید دارای شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم حداقل 18 باشند.

  نوع دانشگاه دولتی
  زبان تدریس انگلیسی و ترکی
  سال تاسیس 1926
  شهر  آنکارا
  تاییدیه دانشگاه تایید علوم و بهداشت ایران، آمریکا، کانادا و اروپا
  رنکینگ جهانی QS  1500_1201 
  شرایط پذیرش آزمون SAT یا بدون ازمون و با شرط معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه https://gazi.edu.tr/

  آدرس دانشگاه قاضی ترکیه کجاست؟

  دانشگاه قاضی ترکیه در شهر آنکارا پایتخت این کشور واقع شده است. این دانشگاه با اتوبوس حدود 4 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. به طور منظم روزانه حمل و نقل با اتوبوس از شهر های استانبول و ازمیر به آنکارا انجام می شود، فاصله بین استانبول و آنکارا حدود 4 ساعت و نیم طول می کشد که مسافت آن 449 کیلومتر است و فاصله آن تا ازمیر حدود 6 ساعت و 43 دقیقه است.

  رتبه و رنکینگ دانشگاه قاضی ترکیه

  دانشگاه قاضی ترکیه در رتبه‌بندی جهانی در بین دانشگاه‌های برتر قرار دارد. همچنین این دانشگاه جزو ۵ دانشگاه برتر کشور ترکیه است. در جدول زیر رتبه‌بندی دانشگاه حاجت تپه به‌طور خلاصه ارائه شده است:

  رتبه‌بندی دانشگاه قاضی ترکیه رتبه
  در بین دانشگاه های جهان 1201-1500
  در بین دانشگاه های آسیا 351-400
  در بین دانشگاه‌های ترکیه 5

  دانشگاه قاضی ترکیه مورد تأیید ایران

  دانشگاه قاضی، یکی از دانشگاه های دولتی برتر ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ترکیه قرار دارد. دانشکده علوم پزشکی دانشگاه قاضی ترکیه در جایگاه ویژه ایی در بین تمامی دانشگاه های ترکیه دارد، به همین دلیل در چند سال اخیر توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز قرار بگیرد.

  مدرک دانشگاه قاضی ترکیه در تمامی رشته ها مورد قبول ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا باشد.

  دانشکده و رشته های دانشگاه قاضی

  لیست دانشکده های دانشگاه قاضی ترکیه

   دانشکده پزشکی -دانشکده دندانپزشکی -دانشکده داروسازی -دانشکده علوم طبیعی و کاربردی – دانشکده علوم بهداشتی – دانشکده مهندسی معماری – دانشکده فنی – دانشکده ارتباطات – دانشکده گردشگری – دانشکده علوم اقتصادی و اداری – دانشکده حقوق – دانشکده آموزش – دانشکده هنرهای زیبا – دانشکده هنر و علوم

  لیست دانشکده های مقاطع تحصیلات تکمیلی

  دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم تربیتی/ دانشکده تحصیلات هنرهای زیبا/ دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم بهداشت/ دانشکده تحصیلات تکمیلی انفورماتیک/ دانشکده تحصیلات تکمیلی تحقیقات و پیشگیری از حوادث/ دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم/ دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی

  لیست پردیس های دانشگاه قاضی ترکیه

  پردیس مرکزی /  پردیس کانکایا /پردیس داروسازی/ پردیس امک/ پردیس گلباسی/ پردیس Maltepe/ پردیس اوستیم/ پردیس دانشکده پزشکی/ پردیس تونس/ پردیس TAI قهرمانکازان

  نحوه پذیرش دانشگاه قاضی ترکیه 

  دانشگاه قاضی ترکیه فقط با آزمون SAT دانشجو می پذیرد. برای قبولی در رشته پزشکی باید معدل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی بالای 18 و برای بقیه رشته ها،معدل بالاتر از 14 باشد. برای قبولی در رشته های مختلف این دانشگاه به نمرات مختلفی در آزمون sat نیاز دارید.

  برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه قاضی با کسب امتیاز حداقل نمره 1500 از 1600 آزمون SAT و برای رشته های مهندسی، مدیریت و هنر های زیبا با کسب نمره 1250 از 1600 می توانید اقدام به ثبت نام کنید. البته باید ذکر شود که نمره های گفته شده حداقل بوده و ممکن است شخصی با نمره بالاتر نیز نتواند در دانشگاه پذیرش بگیرد.

  نکته مهم! دانشگاه قاضی نتیجه آزمون YOS ترکیه را قبول نمی کند و فقط بر اساس آمون SAT  اقدام به پذیرش دانشجو می نماید.

  برای شرکت در آزمون SAT داوطلبان می توانند با ثبت نام در آزمون SAT در یکی از کشور های همسایه که این آزمون را برگزار می کنند مانند ترکیه حضور پیدا کنند و سپس با توجه به نتیجه آزمون، برای انتخابی رشته اقدام کنند.

  نکته قابل توجه داوطلبان ایرانی برای پذیرش دانشگاه قاضی

  لازم است بدانید که دیپلم دبیرستان ایران در دانشگاه قاضی قابل قبول است. داوطلبان ایرانی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید معدل 18 از 20 داشته باشند و حداقل نمره SAT اشخاص نیز باید 1200 باشد. هرچند مقدار معدل برای رشته‌های پرطرفدار حالت رقابتی دارد و متقاضی به معدل بالاتری نیاز دارد/ دانشگاه قاضی جزو دانشگاه های دولتی برتر ترکیه است و به دنبال باهوش ترین و با استعدادترین متقاضیان با رزومه علمی خیلی خوب است و تنها بهترین افراد ثبت نام شده، در این دانشگاه پذیرفته می شوند و تمامی نمرات امتحانی، نمرات دبیرستان، انگیزه نامه، توصیه نامه ها و مقالات مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و در روند پذیرش بسیار تاثیر گذار هستند.

  پذیرش بدون آزمون دانشگاه قاضی ترکیه

  در چند سال اخیر به دلیل رقایت بالای آزمون SAT و خرید و فروش سوالان این آزمون توسط موسسات سودجو خیلی از داوطلبان ایرانی خواستار تحصیل بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی هستند، خوشبختانه فرصت پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی در برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه برای داوطلبان ممتاز بین المللی ایجاد شده است.

  دومین روش برای ورود به دانششگاه قاضی قبولی از طریق شرط معدل می باشدکه با استفاده از این روش تمامی داوطلبان ایرانی می توانند بدون آزمون، اما با پرداخت شهریه سالیانه برای تحصیل در دانشگاه قاضی ترکیه اقدام کنند. اگر واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل دیپلم 18 هستید، می توانید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید و از تاریخ پذیرش بدون کنکور دانشگاه های دولتی ترکیه مطلع شوید.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه قاضی

  این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است و جز دانشگاه های درجه 1 و ممتاز رتبه بندی می شود. مدرک پزشکی این دانشگاه مورد پذیرش وزارت بهداشت و درمان ایران است و فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند با داشتن مدرک این دانشگاه در ایران کار کنند.

  رشته پزشکی دانشگاه قاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه قاضی ترکیه رتبه پنجم در ترکیه و رتبه 551 جهان در رشته پزشکی را کسب کرده است. دانشکده پزشکی و بیمارستان دانشگاه مستقر در مرکز شهر آنکارا هستند.

  مدت زمان تحصیل رشته پزشکی در ترکیه شش سال معادل مقطع دکترا می باشد، تحصیل رشته پزشکی در این   دانشگاه به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. امکان کار و ادامه تحصیل در تخصص‌های پزشکی در کلیه دانشگاه‌ها و کشورهای مختلف برای دانشجویان این دانشگاه وجود خواهد داشت. فارغ التحصیلان دارای گواهی بین‌المللی شده و می‌توانند در هر کشوری اقدام به طبابت نمایند.

  تحصیل دندانپزشکی دانشگاه قاضی

  طول مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال بوده و معادل مدرک دکترا می باشد. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه قاضی جزو دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت ایران بوده و مدارک آن کاملا در ایران ارزش یابی می‌گردند. برای پذیرش بدون ازمون این رشته علاوه بر نتیجه ازمون، معدل بالای 18 و سن کمتر از 25سال الزامی می باشد.

  زبان تحصیل دندانپزشکی دانشگاه قاضی ت به زبان ترکی ارائه می گردد و داوطلبان برای ورود به دوره اصلی باید مدرک زبان ToMER خود دانشگاه قاضی را ارائه دهند.

  تحصیل داروسازی دانشگاه قاضی

  مدرت تحصیل دارو سازی در ترکیه پنج سال و معادل مدرک کارشناسی داروسازی می باشد. فارغ التحصیلان برای اخهذ مدرک دکترا باید مقطع ارشد این رشته را نیز شرکت کنند، که جمعا بین بازه 7 الی 8 سال به طول می انجامد. دانشکده داروسازی دارای سه بخش علوم پایه داروسازی، علوم حرفه ای داروسازی و تکنولوژي داروسازی است.

  رشته داروسازی در دانشگاه قاضی فقط به زبان ترکی تدریس می شود. دانشکده داروسازی دانشگاه قاضی جزو دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت ایران است. با توجه به سیستم تبادل دانشجو اراسموس با دانشگاه های عضو اتحادیه اروپا، دانشجویان می توانند به مدت یک سال تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر اروپایی به تحصیل مشغول می‌شوند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه قاضی ترکیه پرداخته ایم.

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم.

  09104509900

   

  آزمون SAT دانشگاه قاضی ترکیه

  آزمون SAT یک آزمون جامع آمریکایی می باشد، که هر سال در یکسری کشور ها 3 الی 4 بار برگزار می شود. نزدیکترین مرکز برگزاری آزمون SAT برای داوطلبان ایرانی، کشور ترکیه می باشد  و نتیجه این آزمون مورد قبول برخی از دانشگاه های دولتی ترکیه مانند دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه قاضی و همینطور دانشگاه های خصوصی ترکیه از جمله دانشگاه کوچ و… می باشد.

  محتوای این آزمون شامل دو بخش محاسبات ریاضی و درک مطلب زبان انگلیسی می باشد. بخش ریاضی آزمون SAT نسبت به ریاضی آزمون یوس راحت تر است، اما بخش زبان انگلیسی آن بسیار سخت می باشد و متقاضیان شرکت در آزمون SAT حتما باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشند. (در حد نمره 6/5 آیلتس)

  برای قبولی در رشته های علوم پزشکی دانشگاه قاضی آنکارا از طریق آزمون SAT به طور تقریب  کسب حداقل نمره 1500 از 1600 الزامی است. 

  منابع آزمون SAT دانشگاه قاضی ترکیه

  برای کسب نمره مورد نیاز باید از منابع آزمون sat مانند کتاب کالج برد بهره بگیرید. کالج برد موسسه برگزار کننده آزمون SAT می باشد و کتاب SAT official Study Guide اصلی ترین منبع برای آمادگی در آزمون می باشد. با خواندن این کتاب به بسیاری از مطالب آزمون تسلط کامل خواهید داشت.

  زبان تحصیل در دانشگاه قاضی ترکیه

  زبان تحصیل در دانشگاه قاضی به هر دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک تافل و برای تحصیل به زبان ترکی ارائه مدرک بین المللی تومرTOMERخود دانشگاه قاضی قابل قبول است. در صورتی که داوطلب مدرک زبان نداشته باشد، باید در آزمون تعیین سطح زبان خود دانشگاه شرکت کند و امتیاز قابل قبولی را دریافت کند.

  اگر دانشجو نه مدرک زبان داشته باشد و نه از سطح زبان خوبی برخوردار باشد، باید به مدت یک سال در دوره حاضرلیک آمادگی زبان خود دانشگاه شرکت کند.

  نحوه پذیرش دانشگاه قاضی در مقاطع ارشد و دکترا

  متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه قاضی ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی حاجت تپه بوده و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورتی که شما در دانشگاه قاضی بخواهید در مقاطع تکمیلی به زبان ترکی استانبول تحصیل کنید میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  آزمون های ورودی دانشگاه قاضی ترکیه

   مقطع تحصیلی  آزمون ورودی  شرایط پذیرش 
  کارشناسی  آزمون SAT

   1. کسب امتیاز حداقل 1500 از 1600 نمره کل آزمون برای رشته های پزشکی ، دندان و دارو 

  2. شرایط سن کمتر از 25 سال و معدل مقطع دیپلم حداقل 18

  3. تسلط به زبان انگلیسی یا ارائه مدک تافل 

  کارشناسی ارشد و دکترا  آزمون ALES یا GRE

  1. کسب امتیاز قابل قبول از آزمون های ورودی 

  2. ارائه مدرک تافل زبان انگلیسی 

  3. برای تحصیل به زبان ترکی شرکت در آزمون ALES و به زبان انگلیسی شرکت در آزمون GRE 

  هزینه تحصیل در دانشگاه قاضی ترکیه

  دانشگاه قاضی ترکیه را می توان از برترین دانشگاه های ترکیه دانست. این دانشگاه شهریه کمتری نسبت به دانشگاه های دیگر ترکیه دارد. شهریه رشته های مختلف دانشگاهی را در جدول زیر مشاهده می کنید.

  رشته شهریه (لیر)
  پزشکی 101.100
  پزشکی(انگلیسی) 101.100
  دندانپزشکی 36.500
  داروسازی 36.500
  پرستاری 10.000
  فیزیوتراپی و توانبخشی 10.000
  شنوایی سنجی 10.000
  مهندسی عمران 15.000
  مهندسی شیمی 15.000
  مهندسی مکانیک 15.000
  معماری 15.000

  مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه قاضی 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • نتیجه آزمون SAT
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  امکانات دانشگاه قاضی ترکیه  

  به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دولتی ترکیه، دانشگاه قاضی تسهیلات متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. از آن جمله، می‌توان به امکانات ورزشی اشاره کرد. در پردیس اصلی دانشگاه، تجهیزات ورزشی عبارت هستند از:

  • استخر سر پوشیده؛
  • سالن سر پوشیده اسکواش؛
  • زمین روباز والیبال و بسکتبال؛
  • زمین والیبال ساحلی؛
  • زمین تنیس،
  • مرکز تناسب اندام؛
  • سونا؛
  • زمین فوتبال چمن مصنوعی.

  خوابگاه هم، از دیگر امکاناتی است که دانشگاه برای دانشجویان مهیا کرده است. برای مثال، خوابگاه‌های وابسته به دانشگاه در پردیس‌های مال تپه، باشوِلر و امک قرار گرفته‌اند. البته مؤسسه اعتبارات و خوابگاه‌ها، چندین خوابگاه خصوصی را هم در مناطق مختلف در نظر گرفته است.
  یکی از مجهزترین بخش‌های دانشگاه، کتابخانه آن است که در فضایی به وسعت 11 هزار متر مربع فعالیت می‌کند. نزدیک به 367179 جلد کتاب، نشریه، مجله و پایان ‌نامه در کتابخانه موجود است. به علاوه هر سال، بیش از 15 هزار جلد دیگر هم به کتابخانه افزوده می‌شود. دانشجویان می‌توانند، به نسخه‌های الکترونیکی کتاب‌ها و نشریات نیز دسترسی داشته باشند. ضمن اینکه، کتاب‌های اسکن‌ شده و صوتی در اختیار کاربران کم ‌بینا قرار دارد.
  دانشگاه قاضی عضو برنامه‌های تبادل دانشجو اعم از اراسموس، فارابی و مولانا است. هر ساله، دانشجویان و اساتید زیادی در چهارچوب این موافقت ‌نامه‌ها، راهی دانشگاه‌های اروپایی می‌شوند. ضمن اینکه اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه قاضی، به واسطه عضویت در پیمان بولونیا مورد تأیید سایر کشورهای جهان است. بر اساس اعلام وزارت علوم ایران، این دانشگاه در لیست دانشگاه‌های خوب ترکیه (گروه ب) قرار می‌گیرد.

  خوابگاه دانشگاه قاضی

  خوابگاه های دانشگاه قاضی ترکیه در نزدیکی ایستگاه های اتوبوس و مترو قرار گرفته اند تا دانشجویان بتوانند به تمام نقاط شهر به راحتی دسترسی داشته باشند. همچنین در تمام ساعات شبانه روز مینی بوس هایی از جلوی خوابگاه رد می شود تا دانشجویان را به بیمارستان دانشگاه و پردیس مال تپه انتقال دهند.

  دانشگاه قاضی با حدود 24 خوابگاه طرف قرارداد است که 16 خوابگاه برای دختران و 8 خوابگاه برای پسران است. اغلب این خوابگاه ها در محلات Emek ،Beşevler و Maltepe قرار گرفته اند. خدمات ارائه شده در خوابگاه های مختلف متفاوت هستند و بنابه امکانات ارائه شده به دانشجو، هزینه خوابگاه هم فرق می کند. تمامی خوابگاه ها دارای اینترنت رایگان و میز مطالعه برای دانشجویان هستند.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه حاجت تپه / دانشگاه آنکارا  / دانشگاه استانبول / دانشگاه دکوز ایلول ازمیر / دانشگاه مارمارا /دانشگاه کاتب چلبی / دانشگاه قاضی آنکارا / دانشگاه اژه ازمیر /  دانشگاه جراح پاشا 

  پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های خصوصی ترکیه را نیز مطالعه کنید:

  دانشگاه ینی یوزییل / دانشگاه اطلس / دانشگاه اسکودار/ دانشگاه ایستینیه / دانشگاه بیرونی / دانشگاه کوچ / دانشگاه نیشانتاشی/ دانشگاه آجی بادام 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا