ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
مقالات

دانشگاه کارادنیز تکنیک ترابزون ترکیه✔ پذیرش پزشکی + شهریه 2024

معرفی کامل دانشگاه کارادنیز تکنیک

دانشگاه کارادنیزتکنیک (Karadeniz Technical University) یکی از 50 دانشگاه دولتی برتر ترکیه می باشد که در سال 1955 در شهر ترابزون ترکیه به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی این کشور، تاسیس شد. دانشگاه کارادنیزتکنیک بر روی آموزش رشته های پزشکی و مهندسی متمرکز می باشد و سالانه داوطلبان ایرانی زیادی برای تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه از جمله تحصیل پزشکی بدون آزمون اقدام می نمایند.

دانشگاه کارادنیزتکنیک، عضو سه برنامه تبادل دانشجو می باشد. که با استفاده از آن دانشجویان تجربیات علمی خوبی در طول تحصیل بدست می آورند. این سه برنامه عبارتند از: برنامه اراسموس، مولانا، برنامه فارابی.

نوع دانشگاه دولتی
زبان تدریس  ترکی 
سال تاسیس 1955
شهر  ترابزون
تاییدیه دانشگاه تایید کشور های عربی و اتحادیه اروپا
رنکینگ جهانی QS  1514
نحوه پذیرش آزمون TRYOS و با شرط معدل
آدرس وب سایت دانشگاه https://www.ktu.edu.tr/

آدرس دانشگاه کارادنیز تکنیک

دانشگاه کارادنیز تکنیک در شهر ترابزون ترکیه واقع شده است. برای دسترسی به دانشگاه و رفت‌وآمد به شهر وسایل نقلیه عمومی وجود دارد. همچنین فاصله دانشگاه تا فرودگاه آنتالیا حدود 25-15 دقیقه با تاکسی است.

آیا دانشگاه کارادنیز تکنیک مورد تایید ایران است؟

دانشگاه کارادنیزتکنیک، یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است، که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است تاییدیه کشور های عربی و کشور های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کند. اما در حال حاضر در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و مورد تایید بهداشت ایران قرار ندارد.

این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران نمی باشد از این رو اگر قصد ادامه تحصیل و کار در کشور ایران را ندارید، دانشگاه کارادنیز تکنیک یکی از گزینه های مناسب برای شما خواهد بود.

*برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، آیدین و یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

رتبه و رنکینگ دانشگاه کارادنیز تکنیک 

دانشگاه کارادنیز به عنوان یکی از دانشگاه های موفق کشور ترکیه شناخته می شود و در تلاش است تا با فراهم آوردن امکانات برتر آموزشی و افزایش سطح علمی و تحصیلی دانشگاه، به عنوان یکی از دانشگاه های برتر این کشور و همچنین در سطح جهانی شناخته شود.

اعتبار دانشگاه کاردنیز تکنیک رتبه
در بین بهترین دانشگاه های جهان  1514
در بین بهترین دانشگاه های آسیا 509
در بین بهترین دانشگاه های ترکیه 32

نحوه پذیرش در دانشگاه کارادنیزتکنیک 

شرط ورود داوطلبان بین المللی در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دانشگاه کارادنیز تکنیک ترابزون، شرکت در یکی از آزمون های ورودی TRYOS یا SAT و کسب امتیاز قابل قبول برای رشته مورد نظر می باشد. آزمون متمرکز TRYOS هر سال در دو بازه زمانی مختلف برگزار می شود، که برای قبولی در رشته پزشکی این دانشگاه داوطلبان باید موفق به کسب حداقل نمره 450 از 500 نمره کل آزمون تریوس شوند. علاوه بر این برای قبولی در رشته های مهندسی کسب امتیاز  350 و الباقی رشته ها حداقل نمره 250 الزامی می باشد.

تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل 17 می توانند بدون ازمون برای پذیرش از دانشگاه کارادنیز تکنیک ترابزون اقدام بنمایند.

نکته مهم! اگر شما دارای شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل بالای 17 هستید، می توانید برای پذیرش دانشگاه کارادنیز تکنیک ترابزون و برخی دیگر از دانشگاه های دولتی اقدام کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران برتر اکادمی کرمی تماس بگیرید.

اما خبر خوب اینکه! آکادمی کرمی با سابقه بیش از پنج سال همکاری مستقیم با دانشگاه های خصوصی ترکیه، شرایط تحصیل بدون کنکور و با شرط معدل را برای تمامی داوطلبان ممتاز ایرانی ایجاد نموده است. که با استفاده از این شرایط شما می توانید بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مقطع دبیرستان اقدام کنید.

تمامی داوطلبان با شرایط سنی کمتر از 25 سال و حداقل معدل 17 می توانند برای پذیرش از دانشگاه کارادنیز تکنیک اقدام بنمایند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در دانشگاه کارادنیز تکنیک

مدت زمان تحصیل پزشکی در ترکیه شش سال می باشد. داوطلبان ایرانی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه کارادنیزتکنیک باید واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 17 باشند، علاوه بر این شرکت در یکی از آزمون های TRYOS یا SAT و کسب امتیاز قابل قبول  الزامی می باشد.

مدرک پزشکی این دانشگاه در حال حاضر مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، اما دارای تاییدیه کشور های عربی، کشور های عضو اتحادیه اروپا هست. اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل در ایران وارد بازار کار شوید، شما می توانید دوره عمومی خود را دراین دانشگاه و تخصص خود را در یکی از دانشگاه های مورد تایید بهداشت ایران بگذرانید تا مدرک شما در ایران ارزشیابی گردد.

زبان تحصیل پزشکی در دانشگاه کارادنیز تکنیک ترکی می باشد، به همین دلیل داوطلبان برای ورود به دوره اصلی پزشکی باید مدرک بین المللی TOMER را به دانشگاه ارائه دهند.

پذیرش بدون آزمون دانشگاه کارادنیز تکنیک

یکی از سوالات پر تکرار داوطلبان ایرانی در مورد شرایط پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. متاسفانه در چند سال اخیر اطلاعیه پذیرش بدون آزمون در دانشگاه های دولتی بصورت غیر قانونی و خرید صندلی توسط افراد سود جو در حال چرخیدن است. همانطور که گفته شد، پذیرش قانونی این دانشگاه ها از جمله دانشگاه کارادنیز تکنیک فقط از طریق شرکت در آزمون ورودی و کسب امتیاز می باشد.

تنها با استفاده از قبولی در بورسیه تحصیلی دولت ترکیه تحت عنوان ترکیه بورسلاری امکان ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه های دولتی ترکیه و بدون پرداخت شهریه امکانپذیر است. که قبولی از طریق ترکیه بورسلاری بسیار سخت و پیچیده می باشد. چرا که داوطلب باید واجد شرایط سنی کمتر از 21 سال و معدل دیپلم حداقل 19 باشد. علاوه بر این باید دارای یک رزومه علمی قوی باشد.

نکته قابل توجه! هر چه تعداد این امتیازات بیشتر باشد، شانس قبولی دانشجو برای دریافت پذیرش بدون آزمون با بورسیه تحصیلی در دانشگاه های دولتی ترکیه بالا خواهد بود.

***جهت ثبت نام و اطلاع از تاریخ بورسیه تحصیلی دولت ترکیه می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آکادمی کرمی تماس بگیرید.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

مشاوران برتر آکادمی کرمی

مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه کارادنیز تکنیک پرداخته ایم.

شماره تماس

شهریه تحصیل در دانشگاه کارادنیزتکنیک 

دانشگاه کارادنیز تکنیک یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد، که شهریه سالانه به لیر دریافت می کند و هزینه این دانشگاه نسبت به دانشگاه های خصوصی ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر می باشد. در ادامه شهریه های به روز این دانشگاه را برای اکثر رشته های پرطرفدار این دانشگاه  ارائه داده ایم.

دانشکده زبان تحصیل شهریه سالانه (لیر)
پزشکی ترکی 130.000
دندانپزشکی ترکی 90.000
دارو سازی ترکی 80.000
مهندسی ترکی 25.000
معماری ترکی 25.000
عمران ترکی 25.000
علوم بهداشت ترکی 20.000
اقتصاد و علوم اداری  ترکی 17.500
علوم دریایی ترکی 30.000

دانشگاه فنی کاردانیز ترکیه، شهریه یک سال تحصیلی را در دو قسط دریافت می کند، دانشجو در زمان ثبت نام حضوری و شروع دوره تحصیلی موظف به پرداخت نیمی از شهریه کل یک سال تحصیلی می باشد و الباقی شهریه در نیمه دوم سال، اواخر دی ماه تسویه می گردد. برای دانلود فایل ظرفیت و  شهریه سال تحصیلی 2024_2023 دانشگاه کارادنیز تکنیک بر روی آن کلیک کنید.

ظرفیت پذیرش دانشگاه کارادنیزتکنیک ترابزون

شهریه دانشگاه فنی کارادنیز ترکیه

مدارک مورد نیاز دانشگاه کارادنیز تکنیک

 • اسکن پاسپورت
 • اسکن عکس 4*3
 • نتایج یکی از آزمون های TRYOS، SAT
 • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
 • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
 • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه کارادنیزتکنیک

زبان تحصیل در دانشگاه کارادنیزتکنیک به ترکی می باشد، برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل مدرک بین المللی زبان ترکی تومر TOMER را به دانشگاه ارائه دهد.

اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

لازم است بدانید که! ارائه مدرک زبان TOMER سطح C1 برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی این دانشگاه و مدرک سطح B2 ترکی برای الباقی رشته ها الزامی می باشد.

دانشکده های دانشگاه کارادنیزتکنیک

این دانشگاه دارای 80 بخش، 12 دانشکده و 6 دانشکده تحصیلات تکمیلی است. دانشگاه فنی کارادنیز با ۲۱۵۹ پرسنل آموزشی و ۳۱۸۵۸ دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه های ترکیه است.

 • دانشکده علوم
 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده معماری
 • دانشکده جنگل داری
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم بهداشتی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم دریایی
 • دانشکده تکنولوژی

رشته های دانشگاه کارادنیزتکنیک 

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • دارو سازی
 • پرستاری
 • مهندسی نرم افزار
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • مهندسی عمران
 • معماری
 • کسب و کار
 • اقتصاد
 • باستان شناسی

تبادل دانشجو در دانشگاه کارادنیز تکنیک 

دانشگاه کارادنیزتکنیک عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند

با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون

امکانات دانشگاه کارادنیز تکنیک

دانشگاه کارادنیز ترابزون به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی مطرح ترکیه در تمامی پردیس های خود امکانات خدماتی و رفاهی زیادی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار داده است. از جمله امکانات موجود در این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خوابگاه های دانشجویی مجهز دخترانه و پسرانه
 • رستوران ها، سالن های غذاخوری و کافه تریاها
 • کتابخانه های بزرگ و غنی
 • دفاتر پستی و بانک ها
 • امکانات متعدد ورزشی از جمله باشگاه های بدن سازی، استخر های روباز و سرپوشیده، زمین های فوتبال، والیبال و …
 • سالن تئاتر و آمفی تئاتر
امکانات رفاهی و اسکان دانشجویان در دانشگاه کارادنیز بر طبق استانداردهای بسیار بالایی انجام می شود و دسترسی به تمامی آن ها در محیط دانشگاه امکان پذیر است.

شرايط کار حین و پس از تحصیل در ترکیه

دانشجویان بین‌المللی جهت کار در ترکیه باید از دولت ترکیه مجوز کار دریافت کنند. اگر به زبان ترکی مسلط باشید پیدا کردن کار برای شما خیلی راحت‌تر خواهد بود. توجه داشته باشید امکان کار در ترکیه برای دانشجویانی که در سال اول مقاطع تحصیلی کاردانی یا کارشناسی هستند، وجود ندارد اما دانشجویان کارشناسی ارشد و یا دکتری که دارای مجوز کار هستند می‌توانند به‌ کار حین تحصیل در ترکیه بپردازند.

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا