ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهتحصیل در ترکیه

دانشگاه یدی تپه ترکیه✔ مراحل پذیرش + شهریه 2024

 

در ویدیو بالا به طور کامل شرایط تحصیل، ویژگی ها، بورسیه تحصیلی و میزان تاییدیه مدرک دانشگاه یدی تپه ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم.

معرفی دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University) در سال 1996 به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در بخش آسیایی استانبول در منطقه آتاشهیر تأسیس شد. دانشگاه یدی تپه اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه است که تحت نظارت انجمن دانشگاه اروپا (EUA) آموزش را در سطح استانداردهای جهانی ارائه می دهد و دانشگاه خود را در نهاد های اعتبار بخشی ملی و بین المللی به ثبت رسانده است.

نوع دانشگاه خصوصی
زبان تدریس انگلیسی، ترکی، فرانسه، ایتالیایی
سال تاسیس 1996
شهر  استانبول
تاییدیه دانشگاه تایید بهداشت ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا
رنکینگ جهانی QS  1861
نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس شرایط سن و معدل
آدرس وب سایت دانشگاه https://yeditepe.edu.tr/

رنکینگ دانشگاه یدی تپه ترکیه

 

اعتبار دانشگاه یدی تپه ترکیه   رتبه
در بین دانشگاه های جهان  1861
در بین دانشگاه های آسیا 740
در بین دانشگاه های ترکیه 50

سطح علمی دانشگاه یدی تپه، هم سطح دانشگاه های دولتی بسیار خوب ترکیه از جمله دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر و دانشگاه آتاتورک قرار دارد. این دانشگاه از زمان تاسیس تا به اکنون بهترین دانشگاه در میان دانشگاه های هم‌ تراز خود بوده است.

شهریه دانشگاه یدی تپه ترکیه 2024

شهریه دانشگاه یدی تپه برای برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار به شرح زیر می باشد:

نام رشته  زبان تحصیل  شهریه به دلار 
پزشکی  انگلیسی 23.100
دندانپزشکی  انگلیسی 69.000
داروسازی  انگلیسی 15.400
فیزیوتراپی انگلیسی 9.000
پرستاری انگلیسی 11.000
تغذیه و رژیم غذایی انگلیسی 11.000
مهندسی مکانیک  انگلیسی 12.100
مهندسی معماری انگلیسی 12.100
مهندسی کامپیوتر  انگلیسی 12.100
معماری داخلی  انگلیسی 10.450
مهندسی برق  انگلیسی 12.100
مهندسی پزشکی   انگلیسی 12.100
مهندسی صنایع  انگلیسی 12.100
رادیو سینما و تلویزیون  انگلیسی 10.450
طراحی مد انگلیسی 11.000
اشپزی انگلیسی 12.100
تئاتر انگلیسی 11.000
طراحی گرافیک انگلیسی 11.000
روانشناسی انگلیسی  10.450
مدیریت بازرگانی انگلیسی 10.450

شهریه سالانه دانشگاه یدی تپه برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی با بورسیه $23.100، داروسازی به زبان انگلیسی با بورسیه $15.400 و برای فیزیوتراپی به زبان انگلیسی با بورسیه $9.000 در سال می باشد.

خوابگاه دانشگاه یدی تپه

خوشبختانه دانشگاه یدی تپه دارای خوابگاه اختصاصی مختص به خود می باشد. خوابگاه دانشجویی دانشگاه یدی تپه دارای ظرفیت 4250 دانشجو در پردیس آگوستوس 26 و آتاشهیر می باشد. این خوابگاه‌.شامل اتاق‌های تک نفره و دو نفره با امکانات کامل مانند سیستم گرمایش و سرمایش، سرویس بهداشتی،حمام اختصاصی، کمد، مبلمان، میز و صندلی برای هر دانشجو ، اینترنت شبانه روزی، وسایل غیرقابل اشتعال، یخچال و … می باشد. همچنین این خوابگاه‌ به دانشجویان امکانات دیگری مانند سالن‌های ورزشی، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و غیره نیز ارائه می‌دهند.

هزینه خوابگاه دانشگاه یدی تپه

 تعداد نفرات اتاق  هزینه خوابگاه برای یک سال تحصیلی
اتاق تک نفره رو به داخل ساختمان 7.500$
اتاق دو نفره رو به بیرون بسته به متراژ 9.750$ تا $ 7.750

دانشگاه یدی تپه ترکیه مورد تایید ایران

دانشگاه یدی تپه، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار گرفته است. لذا، مدرک آن برای داوطلبان ایرانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی و علوم بهداشت این دانشگاه را دارند، کاملا قابل قبول و در ایران ارزشیابی می شود. اما در حال حاضر تاییدیه وزارت علوم ایران را ندارد.

شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه

پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه در رشته های علوم پزشکی و مقاطع کاردانی، کارشناسی رشته های چهار سال بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می باشد. البته برای اخذ پذیرش شرایط سن و معدل بسیار حائز اهمیت می باشد و داوطلب باید دارای شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل حداقل 18 باشد.

اما پذیرش این دانشگاه برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری فقط از طق شرکت در یکی از آزمون های GRE یا GMAT و کسب امتیاز قابل قبول امکان پذیر است.  دانشجویان مقطع دکترا برای اخذ پذیرش علاوه بر نتیجه آزمون باید مدرک زبان تافل داشته باشند.

نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه

مراحل پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه

برای ارسال مدارک به دانشگاه، ترجمه ترکی یا انگلیسی آن ها الزامی می باشد، برای ترجمه شما می توانید هم از طریق دارالترجمه های رسمی و هم از طریق خود مجموعه آکادمی کرمی اقدام کنید. سپس با تکمیل فرایند ثبت نام و اپلای مدارک، به طور تقریب بین بازه زمانی 5 الی 6 روز کاری بعد برگه پذیرش اولیه از سمت دانشگاه صادر می گردد.

داوطلب بعد از دریافت برگه پذیرش اولیه، برای ثبت ظرفیت به صورت قطعی و ثبت نام نهایی خود، نصف شهریه کل یک سال تحصیل را در بازه زمانی حداکثر یک هفته به شماره حساب دانشگاه که در برگه قبولی عنوان شده است، واریز بنماید و با بارگذاری رسید واریزی در سایت دانشگاه، برگه تاییدیه ثبت نام نهایی را دریافت کند.

بعد از دریافت تاییدیه نهایی، دانشجو باید در بازه زمانی تعیین شده توسط دانشگاه برای ثبت نام حضوری و اخذ برگه دانشجو و انجام امور دنکلیک و دریافت اقامت دانشجویی در ترکیه اقدام نماید. آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره تحصیل در ترکیه به طور کامل در تمامی این مراحل شمارا همراهی خواهد نمود.

مقایسه دانشگاه یدی تپه با دانشگاه باهچه شهیر

این دو دانشگاه از لحاظ اعتبار دارای تاییدیه جهانی می باشند و در لیست وزارت بهداشت ایران قرار گرفته اند. دانشگاه یدی تپه دارای خوابگاه اختصاصی خود داخل پردیس می باشد در صورتی که دانشگاه باهچه شهیر با خوابگاه های نزدیک به خود طرف قرار داد است.

میزان شهریه رشته هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر کمتر از دانشگاه یدی تپه است. اما، شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه بسیار راحت تر از باهچه شهیر است. رشته دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه بصورت رسمی مورد تایید کشور آمریکا شده است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه ترکیه

در پادکست بالا بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه را برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار داده ایم.

دانشگاه یدی تپه به دلیل اعتبار مدرک خود در ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا یکی از بهترین گزینه های تحصیلی برای داوطلبان ممتاز ایرانی به شمار می آید، که به دنبال تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون هستند. تمامی متقاضیان واجد شرایط سنی کمتر از 25 سال و معدل دیپلم 18 از 20 می توانند برای پذیرش پزشکی دانشگاه یدی تپه اقدام بنمایند.

دانشگاه یدی تپه به عنوان یکی از مراکز تخصصی در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه برای پزشکی قرار گرفته است. شهریه پزشکی در دانشگاه یدی تپه با اعمال بورسیه 30% تخفیف $23.100 در سال است، که نسبت به دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه از جمله دانشگاه آجی بادام و دانشگاه مدیپول استانبول بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

 نکته! اگر دانشجو در طول مدت تحصیل جزء معدل های برتر دانشگاه باشد، می تواند از 25% تا 100% بورسیه دریافت کند.

دانشگاه یدی تپه رشته پزشکی را فقط به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشجویان باید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول وارد دوره اصلی پزشکی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد، نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

 بیمارستان دانشگاه یدی تپه توسط کمیسیون مشترک بین المللی (JCI)، مهم ترین تعیین کننده استانداردهای بهداشتی در جهان، با دارا بودن تمام استانداردهای جهانی در رتبه اول این سازمان قرار گرفت. در زیر پرونده موفق آکادمی کرمی را از رشته پزشکی دانشگاه یدی تپه با 30% بورسیه برای سال تحصیلی 2025_2024  مشاهده می کنید:

برگه پذیرش پزشکی دانشگاه یدی تپه

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه دارای کلینیک تخصصی برای دانشجویان رشته دندانپزشکی است، در واقع دانشجو دوره عملی خود را بر روی بیمار واقعی آموزش می بیند. پردیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه در بخش آسیایی استانبول واقع شده است و دارای گواهینامه استاندارد بین المللی ISO-9001، اولین و تنها بیمارستان معتبر JCI می باشد و در اکتبر 2014 اعتبار آموزشی را از انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) دریافت کرد.

دانشگاه یدی تپه یکی از معتبرترین دانشگاه های خصوصی برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون می باشد. رشته دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه  به طور مستقیم مورد تایید آمریکا شد و فارغ التحصیلان دندانپزشکی این دانشگاه، بدون نیاز به معادلسازی مدرک می توانند برای ادامه تحصیل و یا ورود به بازار کار در این کشور اقدام بنمایند. علاوه بر این دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران نیز می باشد.

دانشگاه یدی تپه در لیست بهترین دانشگاه های ترکیه برای دندانپزشکی قرار دارد. رشته دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه به زبان انگلیسی ارائه می شود و  شهریه آن  نسبت به دیگر دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه از جمله دانشگاه آیدین استانبول بسیار گرانتر است و برای سال تحصیلی 2025_2024 سالانه $69.000 اعلام شد. چرا که به عنوان یک سکوی پرتاب به کشور های آمربکا و کانادا به شمار می آید.

برگه پذیرش دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه

تحصیل داروسازی در دانشگاه یدی تپه

دانشکده داروسازی در دانشگاه یدی تپه ترکیه اولین دانشکده داروسازی در دانشگاه های خصوصی است. مدت تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع کارشناسی است. دانشگاه یدی تپه رشته داروسازی را فقط به زبان انگلیسی ارائه می دهد. دانشجویان برای اخذ مجوز تاسیس دارو خانه باید مقطع ارشد را نیز بگذرانند. شهریه سالانه رشته داروسازی در دانشگاه یدی تپه با بورسیه 30% تخفیف 15.400 دلار در سال است.

تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه یکی از پرطرفدارترین دانشگاه ها برای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون می باشد. چرا که مدرک این دانشگاه دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران، تاییدیه کشور های آمریکا، کانادا و عضو اتحادیه اروپا است. به همین دلیل سالانه داوطلبان خارجی زیادی تقاضای پذیرش از این دانشگاه را دارند. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه برای تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

متقاضیان میتوانند بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی برای پذیرش رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه اقدام بنمایند. مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه چهار سال به طول می انجامد. که شهریه برای یک سال تحصیلی با اعمال 50% بورسیه 9.000 دلار می باشد. میانگین درآمد آنها به عنوان فیزیوتراپیست بین 50 الی 100 هزار لیر در ماه خواهد بود؛ که بسته به توانایی و سابقه کار به مراتب بالاتر نیز خواهد رفت.

برگه پذیرش فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه

بورسیه دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی و تخفیف شهریه در دانشگاه یدی تپه باید رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشند و جزو دانشجویان ممتاز و برجسته دانشگاه باشند. آکادمی کرمی با استفاده از روابط قوی با دانشگاه یدی تپه ترکیه، شرایط دریافت بورسیه تا 30% تخفیف شهریه سالانه را در رشته های پزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مهندسی و … را برای تمامی داوطلبان ایرانی ایجاد کرده است. علاوه بر این اگر دانشجو در حین تحصیل جزء دانشجویان برتر دانشگاه باشد، می تواند از 25% تا 100% از دانشگاه بورسیه و کمک هزینه تحصیل دریافت کند.

زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه ترکیه

زبان آموزشی دانشگاه یدی تپه انگلیسی است و این امر برای دانشجویانی که به زبان ترکی مسلط نبوده و یا قصد ادامه  تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی را دارند، بسیار حائز اهمیت است. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل مدرک تافل TOFEL با نمره حداقل 85 را به دانشگاه ارائه دهد.

در این بین دو رشته علوم سیاسی و ارتباطات بین الملل به زبان فرانسه، هنر و طراحی به زبان ایتالیایی و برنامه کسب و کار اجرایی به زبان آلمانی تدریس می شوند.

 اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

دانشکده های دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشگاه یدی تپه ترکیه دارای 13 دانشکده، 10 مرکز تحقیقاتی علمی مجهز به تمام نیازهای یک دانشجو، نزدیک به 200 آزمایشگاه و کارگاه آموزشی است، که به توسعه جنبه های آموزشی دانشجویان دانشگاه در رشته ها و دانشکده های مختلف می پردازد و امروزه با بیش از ۲۸ هزار دانشجو و بیش از ۱۵۰۰ عضو هیئت علمی، یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه به شمار می‌رود.

 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده تربیت معلم
 • دانشکده علوم مدیریتی
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • ،دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده معماری
 • دانشکده علوم بهداشت
 • دانشکده هنر و علوم کاربردی
 • دانشکده حقوق

دانشکده مهندسی و رشته های آن در دانشگاه یدی تپه ترکیه به عنوان یک مرکز آموزشی در ترکیه توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزشی مهندسی (MÜDEK) مورد تایید قرار گرفته است.

رشته های دانشگاه یدی تپه ترکیه

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • مهندسی پزشکی
 • فیزیوتراپی
 • پرستاری
 • ژنتیک و مهندسی زیستی
 • مهندسی تغذیه
 • روانپزشکی
 • مهندسی شیمی
 • روانشناسی
 • فلسفه
 • اقتصاد
 • تاریخ
 • مشاوره روانشناختی
 • جامعه شناسی
 • معماری
 • مهندسی برق
 • روزنامه نگاری
 • مدیریت روابط عمومی
 • معماری داخلی
 • مهندسی سازه
 • عکاسی
 • نقاشی
 • خوشنویسی
 • تصویرسازی
 • علم تبلیغات و ارتباطات
 • رادیو
 • تلویزیون و سینما
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • روابط بین الملل
 • مدیریت گردشگری و هتلداری

ساختمان دانشگاه یدی تپه ترکیه

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه یدی تپه

 • اسکن پاسپورت
 • اسکن عکس 4*3
 • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
 • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
 • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

تبادل دانشجو در دانشگاه یدی تپه ترکیه

دانشگاه یدی تپه ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با دانشگاه های برتر جهان به ویژه در اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا، چین، روسیه، آمریکای جنوبی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

دانشگاه یدی تپه دارای روابط متقابل و مشارکت های آکادمیک با بیش از 700 قرارداد همکاری با دانشگاه های معتبر بین المللی در استرالیا، روسیه، کانادا، آمریکای جنوبی و خاور میانه دارد.

برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

 

 پذیرش دانشگاه یدی تپه در مقاطع تحصیلات تکمیلی 

متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه یدی تپه ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی دانشگاه یدی تپه می باشد و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

در صورت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان ترکی در دانشگاه یدی تپه ترکیه میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید، میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

امکانات دانشگاه یدی تپه

دانشگاه یدی تپه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه است و امکانات فراوانی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرارداده است. این دانشگاه امکان تحصیل همزمان در دو رشته را برای دانشجویان فراهم است. آموزش در این دانشگاه مطابق با جدیدترین روش ها و استانداردهای جهانی است.

۴۴ کلوپ دانشجویی مختلف برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان در هر زمینه ای که علاقه و استعداد داشته باشند می توانند مشغول به فعالیت شوند. مراکز تحقیقاتی متعدد از جمله مرکز تحقیق و کاربرد فناوری اطلاعات، مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مرکز تعالی سلول های بنیادی، تحقیقات چشم پزشکی، مرکز خدمات بهداشتی، مرکز تحقیقات فرهنگ، مرکز آرایشی و بهداشتی و … در این دانشگاه وجود دارد.

از دیگر امکانات دانشگاه یدی تپه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهمانسراها
 • بیمارستان کوزیاتایی دانشگاه
 • بیمارستان کوشولو دانشگاه
 • کلینیک دندانپزشکی دانشگاه
 • آزمایشگاه بافت شناسی دانشگاه
 • دارای ۱۷۵ لابراتوار
 • ۴۶ کارگاه علمی
 • ۱۲ مرکز تحقیقاتی بهداشت و علوم اجتماعی
 • خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۴۲۵۰ نفر
 • ۴۴ باشگاه دانشجویی
 • استودیو رادیو و تلوزیون
 • ژنراتور های نوین با قدرت تولید یک میلیون وات برق
 • ۴۲ تیم ورزشی
 • بنیاد دانشگاهی با بیشترین مشارکت در مسابقات ورزشی
 • همکاری صنعتی با حدود ۴۵ شرکت مختلف

نمایی از درب ورودی دانشگاه یدی تپه استانبول

مهم ترین سوالات درباره دانشگاه یدی تپه استانبول 

آدرس دانشگاه یدی تپه ترکیه کجاست؟

دانشگاه یدی تپه ترکیه در بخش آسیایی استانبول منطقه آتاشهیر واقع شده است. این دانشگاه دارای یک پردیس واحد با تمامی امکانات از جمله خوابگاه، سالن ورزشی، سالن غذا خوری و کافه و… می باشد.

آیا دانشگاه یدی تپه مورد تایید وزارت بهداشت و علم ایران است؟

بله. دانشگاه یدی تپه به دلیل سطح کیفیت آموزش بالا و اعتبار جهانی آن، در لیست دانشگاه های تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. لذا، تمامی فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی و علوم بهداشت این دانشگاه، شرایط بازگشت و ورود به بازار کار در ایران را خواهند داشت.  اما در حال حاضر مورد تایید وزارت علوم ایران نیست.

رنکینگ دانشگاه یدی تپه ترکیه چقدر است؟

 دانشگاه خصوصی یدی تپه با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد در زمینه آموزش، امکانات و تسهیلات اعتبار قابل توجهی را در سطح جهانی کسب کرده است. دانشگاه یدی تپه در بین دانشگاه های آسیا رنکینگ ۳۵۱+ و در زمینه بهداشت رتبه ۶۰۱+ در جهان به خود اختصاص داده است.

آیا دانشگاه یدی تپه برای پذیرش محدودیت سن و معدل دارد؟

بله، به دلیل سطح بالای دانشگاه یدی تپه در بین دانشگاه های ترکیه شرایط سن و معدل داوطلب برای اخذ پذیرش اعمال می گردد. حداکثر سن داوطلب برای پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو باید 29 سال و حداقل معدل کل دیپلم 16 باشد.

آزمون زبان دانشگاه یدی تپه به چه صورت است؟ 

آموزش  دانشگاه یدی تپه در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما جهت شروع دوره اصلی، داوطلب باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی را کسب کند یا مدرک زبان تافل را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهد.

هزینه خوابگاه دانشگاه یدی تپه چقدر است؟

خوابگاه دانشگاه یدی تپه دارای اتاق های تک الی چهار نفر می باشد. که تمامی خدمات نظافت همه روز، استخر، سالن مطالعه و سالن ورزشی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. هزینه خوابگاه با خدمات صبحانه و شام سالانه 5 الی 6 هزار دلار است.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه؟

مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای مقطع کارشناسی چهار سال و کارشناسی ارشد دو سال است. دانشگاه یدی تپه رشته فیزیوتراپی را در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی ارائه می دهد. فارغ التحصیلان با مدرک فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه می توانند در کشورهای ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.

شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه چقدر است؟

شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه استانبول سالانه  11.000 دلار است. اما خبر خوب اینکه اکادمی کرمی برای داوطلبان با معدل بالا شرایط دریافت بورسیه 30% را از این دانشگاه فراهم نموده است. شهریه فیزیوتراپی با اعمال بورسیه سالانه 9.000 دلار خواهد بود.

مشاوران برتر آکادمی کرمی

جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

شماره تماس

میانگین امتیازات ۵ از ۵

‫6 دیدگاه ها

 1. با سلام شهریه دارو برای یدی تپه سال تحصیلی 2023-2024 ( 18500دلار ) درسته ؟
  شهریه دارد دانشگاه مدیپول کورس انگلیسی و کورس ترکی ، هر سایت یه قیمتی زده
  ممنون میشم مبلغ دقیق دارو مدیپول رو بفرمایید .

  1. سلام دوست عزیز به کاملا درست برای دانشگاه یدی تپه سال تحصیلی 2023 18 هزار و پانصد دلار، اما برای مدیپول با توجه به معدل فرق می کنه هر چه معدل شما بالاتر باشه بورسیه بیشتری دربافت خواهید کرد.

  1. سلام و دورود پانیا عزیز، از نیمه دوم بهمن هر سال ثبت نام دانشگاه یدی تپه شروع می شود. و با توجه به ظرفیت محدود پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه بهتر است از اویل شروع پذیرش دانشگاه یدی تپه برای ثبت نام خود اقدام بفرمایید.

  1. سلام و دورود آیناز عزیز، لطفا جهت استعلام وضعیت پذیرش دانشگاه یدی تپه با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا