ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
دانشگاههای خصوصی بدون آزمون ترکیهتحصیل در ترکیه

دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه✔ پذیرش+رنکینگ+شهریه 2024

 •  

  در ویدیو بالا به طور کامل شرایط تحصیل، ویژگی ها، بورسیه تحصیلی و میزان تاییدیه مدرک دانشگاه یدی تپه ترکیه را مورد بررسی قرار داده ایم. 

  اطلاعیه مهم1: ثبت نام دانشگاه یدی تپه ترکیه برای سال تحصیلی 2025_2024 آغاز شد!

  اطلاعیه مهم2: شهریه رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و تمامی رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه یدی تپه با 30% بورسیه می باشد.

  اطلاعیه مهم 3: شهریه سالانه دانشگاه یدی تپه برای رشته پزشکی به زبان انگلیسی با بورسیه 23.100 دلار، داروسازی به زبان انگلیسی با بورسیه 15.400دلار و برای فیزیوتراپی به زبان انگلیسی با بورسیه 9.000 دلار در سال می باشد. 

  مهم ترین سوالات درباره دانشگاه یدی تپه استانبول 

  آدرس دانشگاه یدی تپه ترکیه کجاست؟

  دانشگاه یدی تپه ترکیه در بخش آسیایی استانبول منطقه آتاشهیر واقع شده است. این دانشگاه دارای یک پردیس واحد با تمامی امکانات از جمله خوابگاه، سالن ورزشی، سالن غذا خوری و کافه و… می باشد.

  لینک سایت دانشگاه یدی تپه ترکیه؟

  https://yeditepe.edu.tr

  آیا دانشگاه یدی تپه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران است؟

  بله. دانشگاه یدی تپه به دلیل سطح کیفیت آموزش بالا و اعتبار جهانی آن، در لیست دانشگاه های تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. لذا، تمامی فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی و علوم بهداشت این دانشگاه، شرایط بازگشت و ورود به بازار کار در ایران را خواهند داشت.  اما در حال حاضر مورد تایید وزارت علوم ایران نیست.

  رنکینگ دانشگاه یدی تپه ترکیه چقدر است؟

   دانشگاه خصوصی یدی تپه با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد در زمینه آموزش، امکانات و تسهیلات اعتبار قابل توجهی را در سطح جهانی کسب کرده است. دانشگاه یدی تپه در بین دانشگاه های آسیا رنکینگ ۳۵۱+ و در زمینه بهداشت رتبه ۶۰۱+ در جهان به خود اختصاص داده است.

  آیا دانشگاه یدی تپه برای پذیرش محدودیت سن و معدل دارد؟

  بله، به دلیل سطح بالای دانشگاه یدی تپه در بین دانشگاه های ترکیه شرایط سن و معدل داوطلب برای اخذ پذیرش اعمال می گردد. حداکثر سن داوطلب برای پذیرش رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو باید 29 سال و حداقل معدل کل دیپلم 16 باشد.

  مقایسه دانشگاه یدی تپه با دانشگاه باهچه شهیر چگونه است؟

  این دو دانشگاه از لحاظ اعتبار دارای تاییدیه جهانی می باشند و در لیست وزارت بهداشت ایران قرار گرفته اند. دانشگاه یدی تپه دارای خوابگاه اختصاصی خود داخل پردیس می باشد در صورتی که دانشگاه باهچه شهیر با خوابگاه های نزدیک به خود طرف قرار داد است.

  میزان شهریه رشته هایی مثل پزشکی، دندان پزشکی و فیزیوتراپی در دانشگاه باهچه شهیر کمتر از دانشگاه یدی تپه است. اما، شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه بسیار راحت تر از باهچه شهیر است.

  آزمون زبان دانشگاه یدی تپه به چه صورت است؟ 

  آموزش  دانشگاه یدی تپه در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است. برای پذیرش اولیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما جهت شروع دوره اصلی، داوطلب باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه نمره قابل قبولی را کسب کند یا مدرک زبان تافل را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهد.

  هزینه خوابگاه دانشگاه یدی تپه چقدر است؟

  خوابگاه دانشگاه یدی تپه دارای اتاق های تک الی چهار نفر می باشد. که تمامی خدمات نظافت همه روز، استخر، سالن مطالعه و سالن ورزشی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. هزینه خوابگاه با خدمات صبحانه و شام سالانه 5 الی 6 هزار دلار است.

  شرایط تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه؟

  مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای مقطع کارشناسی چهار سال و کارشناسی ارشد دو سال است. دانشگاه یدی تپه رشته فیزیوتراپی را در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی ارائه می دهد. فارغ التحصیلان با مدرک فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه می توانند در کشورهای ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.

  شهریه فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه چقدر است؟

  شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه استانبول سالانه  11.000 دلار است. اما خبر خوب اینکه اکادمی کرمی برای داوطلبان با معدل بالا شرایط دریافت بورسیه 30% را از این دانشگاه فراهم نموده است. شهریه فیزیوتراپی با اعمال بورسیه سالانه 9.000 دلار خواهد بود.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه بیش از پنج سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان ایرانی پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل در دانشگاه یدی تپه ترکیه پرداخته ایم.

  شماره تماس

  معرفی کامل دانشگاه یدی تپه ترکیه

  دانشگاه یدی تپه (Yeditepe University) در سال 1996 به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه در منطقه اتاشهیر بخش آسیایی استانبول تأسیس شد. دانشگاه یدی تپه اولین دانشگاه خصوصی در ترکیه است که تحت نظارت انجمن دانشگاه اروپا (EUA) آموزش را در سطح استانداردهای جهانی ارائه می دهد و دانشگاه خود در نهاد های اعتبار بخشی ملی و بین المللی به ثبت رسانده است.

  نوع دانشگاه خصوصی
  زبان تدریس انگلیسی، ترکی، فرانسه، ایتالیایی
  سال تاسیس 1996
  شهر  استانبول
  تاییدیه دانشگاه تایید بهداشت ایران، آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا
  رنکینگ جهانی QS  1861
  نحوه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس شرایط سن و معدل
  آدرس وب سایت دانشگاه https://yeditepe.edu.tr/

  دانشگاه یدی تپه ترکیه مورد تایید ایران

  دانشگاه یدی تپه، یکی از دانشگاه های خصوصی ترکیه است که به دلیل سطح کیفیت آموزش و اعتبار جهانی توانسته است در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه قرار گرفته است. لذا، مدرک آن برای داوطلبان ایرانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی و علوم بهداشت این دانشگاه را دارند، کاملا قابل قبول و در ایران ارزشیابی می شود. اما در حال حاضر تاییدیه وزارت علوم ایران را ندارد.

  ***برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، آیدین، آجی بادام و مدیپول استانبول را مطالعه بفرمایید.

  رنکینگ و رتبه دانشگاه یدی تپه ترکیه

  اعتبار دانشگاه یدی تپه ترکیه   رتبه
  در بین دانشگاه های جهان  1861
  در بین دانشگاه های آسیا 740
  در بین دانشگاه های ترکیه 50

  سطح علمی دانشگاه یدی تپه، هم سطح دانشگاه های دولتی بسیار خوب ترکیه از جمله دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر و دانشگاه آتاتورک قرار دارد. این دانشگاه از زمان تاسیس تا به اکنون بهترین دانشگاه در میان دانشگاه های هم‌ تراز خود بوده است.

  شرایط پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه

  پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه در رشته های علوم پزشکی و مقاطع کاردانی، کارشناسی بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می باشد. البته برای اخذ پذیرش شرایط سن و معدل بسیار حائز اهمیت می باشد و داوطلب باید دارای شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل حداقل 16 باشد.

  مراحل پذیرش دانشگاه یدی تپه ترکیه

  برای ارسال مدارک به دانشگاه، ترجمه ترکی آن ها الزامی می باشد، برای ترجمه شما می توانید هم از طریق دارالترجمه های رسمی و هم از طریق خود مجموعه آکادمی کرمی اقدام کنید. سپس با تکمیل فرایند ثبت نام و اپلای مدارک، به طور تقریب بین بازه زمانی 5 الی 6 روز کاری بعد برگه پذیرش اولیه از سمت دانشگاه صادر می گردد.

  داوطلب بعد از دریافت برگه پذیرش اولیه، برای ثبت ظرفیت به صورت قطعی و ثبت نام نهایی خود، نصف شهریه کل یک سال تحصیل را در بازه زمانی حداکثر یک هفته به شماره حساب دانشگاه که در برگه قبولی عنوان شده است، واریز بنماید و با بارگذاری رسید واریزی در سایت دانشگاه، برگه تاییدیه ثبت نام نهایی را دریافت کند.

  بعد از دریافت تاییدیه نهایی، دانشجو باید در بازه زمانی تعیین شده توسط دانشگاه برای ثبت نام حضوری و اخذ برگه دانشجو و انجام امور دنکلیک و دریافت اقامت دانشجویی در ترکیه اقدام نماید. آکادمی کرمی با سابقه پنج سال مشاوره تحصیل در ترکیه به طور کامل در تمامی این مراحل شمارا همراهی خواهد نمود.

  مراحل پذیرش از دانشگاه یدی تپه استانبول

  تحصیل پزشکی در دانشگاه یدی تپه ترکیه

  در پادکست بالا بطور کامل شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه بدون آزمون را برای دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار داده ایم.

  تحصیل پزشکی در ترکیه به مدت شش سال به طول می انجامد. دانشگاه یدی تپه ترکیه به عنوان یکی از مراکز تخصصی، رشته پزشکی را فقط به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه به دلیل سطح علمی بالا و اعتبار بین المللی، سالانه تقاضای زیادی را برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی دارد. پذیرش پزشکی از دانشگاه یدی تپه بدون نیاز به شرکت در آزمون و صرفا بر اساس شرایط سن و معدل مقطع دبیرستان داوطلب می باشد.

  دانشگاه یدی تپه با 2 بیمارستان عمومی، 3 بیمارستان تخصصی و یک مرکز تحقیقات بالینی، یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه ها در ترکیه، اروپا و خاورمیانه است.

  دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه یدی تپه را دارند، باید در آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دانشگاه را شرکت کنند و پس از دریافت نمره قابل قبول وارد دوره اصلی پزشکی شوند. اگر دانشجو مدرک تافل زبان انگلیسی را از قبل دریافت کرده باشد، نیازی به شرکت در این آزمون را ندارد.

  بیمارستان دانشگاه یدی تپه توسط کمیسیون مشترک بین المللی (JCI)، مهم ترین تعیین کننده استانداردهای بهداشتی در جهان، با دارا بودن تمام استانداردهای جهانی در رتبه اول این سازمان قرار گرفت.

  شهریه پزشکی در دانشگاه یدی تپه

  شهریه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه یدی تپه با بورسیه 30% تخفیف شهریه 23.100 دلار در سال است. به دلیل ظرفیت محدود و تقاضای بالا، دانشگاه بر روی شهریه تخفیف اعمال نمی کند. اما، اگر دانشجو در طول مدت تحصیل جزء معدل های برتر دانشگاه باشد، می تواند از 25 الی 100 درصد از بورسیه دریافت کند.

  تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه

  دانشگاه یدی تپه دارای کلینیک تخصصی برای دانشجویان رشته دندان پزشکی است، در واقع دانشجو دوره عملی خود را بر روی بیمار واقعی آموزش می بیند. مدت تحصیل دندانپزشکی در ترکیه پنج سال است و دانشجو بعد از اتمام این دوره می تواند برای تاسیس کلینیک دندانپزشکی اقدام کند. دانشگاه یدی تپه رشته دندان پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و دانشجویان خارجی بدون نیاز به آزمون ورودی و صرفا بر اساس شرایط سن و معدل برای پذیرش این رشته اقدام کنند.

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه در اکتبر 2014 اعتبار آموزشی را از انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) دریافت کرد.

  تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه یدی تپه از گزینه های بسیار پرطرفدار است، و این رشته به هر دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود. دانشکده‌ دندانپزشکی و کلینیک دانشگاه یدی تپه در خارج از پردیس Kayisdagi و در قسمت آسیایی استانبول قرار دارد.

  کلینیک دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه، علاوه بر گواهینامه های استاندارد بین المللی ISO-9001، اولین و تنها بیمارستان معتبر JCI است.

  نکته قابل توجه اینکه! رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه دارای تاییدیه وزارت بهداشت ایران می باشد. لذا،  داوطلبان ایرانی پس از اتمام تحصیل می توانند در بهترین بیمارستان های ایران مشغول به کار شوند و مجوز تاسیس مطب یا کلینیک را اخذ کنند.

  تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

  شهریه دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه

  شهریه رشته دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه با بورسیه 30% تخفیف 23.100 دلار در سال است. پرداخت شهریه به صورت اقساط در دو ترم تحصیلی امکان پذیر می باشد.

  دانشجویان دندان پزشکی دانشگاه یدی تپه
  تحصیل رشته دندان پزشکی در دانشگاه یدی تپه

  تحصیل داروسازی در دانشگاه یدی تپه

  دانشکده داروسازی در دانشگاه یدی تپه ترکیه اولین دانشکده داروسازی در دانشگاه های خصوصی است. مدت تحصیل داروسازی در ترکیه پنج سال و معادل مقطع کارشناسی است. دانشگاه یدی تپه رشته داروسازی را فقط به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

  دانشجویان برای اخذ مجوز تاسیس دارو خانه باید مقطع ارشد را بگذرانند. شهریه سالانه رشته دارو سازی در دانشگاه یدی تپه با بورسیه 30% تخفیف 15.400 دلار در سال است.

  تمامی داوطلبان ایرانی برای پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی دانشگاه یدی تپه باید دارای شرایط سنی کمتر از 29 سال و معدل حداقل 16 باشند.

  تحصیل داروسازی در ترکیه بدون آزمون

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه یدی تپه در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود. و متقاضیان میتوانند، بدون آزمون ورودی و صرفا براساس سوابق تحصیلی از این دانشگاه پذیرش بگیرند. رشته فیزیو تراپی مقطع کارشناسی چهار سال به طول می انجامد.

  رشته فیزیوتراپی دانشگاه یدی تپه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. دانشجویان با تحصیل فیزیوتراپی به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند و درآمد بسیار خوبی نیز از این رشته کسب کنند. میانگین درآمد آنها به عنوان فیزیوتراپیست 25000 لیر در ماه خواهد بود؛ که بسته به توانایی و سابقه کار به مراتب بالاتر نیز خواهد رفت.

  تحصیل فیزیو تراپی در ترکیه بدون آزمون

  بورسیه دانشگاه یدی تپه ترکیه

  دانشجویان بین المللی برای دریافت بورسیه تحصیلی و تخفیف شهریه در دانشگاه یدی تپه باید رزومه تحصیلی بسیار قوی داشته باشند و جزو دانشجویان ممتاز و برجسته دانشگاه باشند. به طور کلی به دلیل تقاضا بالا برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه، این دو رشته شامل بورس نمی شوند و تخفیف شهریه ندارد.

  آکادمی کرمی با استفاده از روابط قوی با دانشگاه یدی تپه ترکیه، شرایط دریافت بورسیه تا 30% تخفیف شهریه سالانه را در رشته های داروسازی، فیزیوتراپی، مهندسی و … را برای تمامی داوطلبان ایرانی ایجاد کرده است. علاوه بر این اگر دانشجو در حین تحصیل جزء دانشجویان برتر دانشگاه باشد، می تواند از 25% تا 100% از دانشگاه بورسیه و کمک هزینه تحصیل دریافت کند.

  شهریه دانشگاه یدی تپه ترکیه 2024

  شهریه دانشگاه یدی تپه برای برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار به شرح زیر می باشد:

  نام رشته  زبان تحصیل  شهریه به دلار 
  پزشکی  انگلیسی 23.100
  دندانپزشکی  انگلیسی 23.100
  داروسازی  انگلیسی 15.400
  فیزیوتراپی انگلیسی 9.000
  پرستاری انگلیسی 11.000
  تغذیه و رژیم غذایی انگلیسی 11.000
  مهندسی مکانیک  انگلیسی 12.100
  مهندسی معماری انگلیسی 12.100
  مهندسی کامپیوتر  انگلیسی 12.100
  معماری داخلی  انگلیسی 10.450
  مهندسی برق  انگلیسی 12.100
  مهندسی پزشکی   انگلیسی 12.100
  مهندسی صنایع  انگلیسی 12.100
  رادیو سینما و تلویزیون  انگلیسی 10.450
  طراحی مد انگلیسی 11.000
  اشپزی انگلیسی 12.100
  تئاتر انگلیسی 11.000
  طراحی گرافیک انگلیسی 11.000
  روانشناسی انگلیسی  10.450
  مدیریت بازرگانی انگلیسی 10.450

  زبان تحصیل در دانشگاه یدی تپه ترکیه

  زبان آموزشی دانشگاه یدی تپه انگلیسی است و این امر برای دانشجویانی که به زبان ترکی مسلط نبوده و یا قصد ادامه  تحصیل در کشور های اروپایی و آمریکایی را دارند، بسیار حائز اهمیت است. برای پذیرش اولیه از دانشگاه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. اما، داوطلب برای ورود به دوره اصلی رشته مورد نظر باید در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه شرکت کرده و نمره قابل قبول کسب کند و یا از قبل مدرک تافل TOFEL با نمره حداقل 85 را به دانشگاه ارائه دهد.

  *** در این بین دو رشته علوم سیاسی و ارتباطات بین الملل به زبان فرانسه، هنر و طراحی به زبان ایتالیایی و برنامه کسب و کار اجرایی به زبان آلمانی تدریس می شوند.

  لازم است بدانید که! اگر داوطلب از سطح زبان کافی برخوردار نباشد، باید به مدت یک سال در دوره های حاضرلیک آموزش زبان دانشگاه شرکت کند. این دوره فقط برای آموزش زبان به صورت حضوری در خود دانشگاه می باشد و داوطلب در این بازه زمانی اجازه اخذ واحد درسی نخواهد داشت.

  دانشکده های دانشگاه یدی تپه ترکیه

  دانشگاه یدی تپه ترکیه دارای 13 دانشکده، 10 مرکز تحقیقاتی علمی مجهز به تمام نیازهای یک دانشجو، نزدیک به 200 آزمایشگاه و کارگاه آموزشی است، که به توسعه جنبه های آموزشی دانشجویان دانشگاه در رشته ها و دانشکده های مختلف می پردازد و امروزه با بیش از ۲۸ هزار دانشجو و بیش از ۱۵۰۰ عضو هیئت علمی، یکی از برترین دانشگاه‌های ترکیه به شمار می‌رود.

  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده دندانپزشکی
  • دانشکده داروسازی
  • دانشکده تربیت معلم
  • دانشکده علوم مدیریتی
  • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
  • ،دانشکده هنرهای زیبا
  • دانشکده مهندسی
  • دانشکده ارتباطات
  • دانشکده معماری
  • دانشکده علوم بهداشت
  • دانشکده هنر و علوم کاربردی
  • دانشکده حقوق
  دانشکده مهندسی و رشته های آن در دانشگاه یدی تپه ترکیه به عنوان یک مرکز آموزشی در ترکیه توسط انجمن ارزیابی و اعتباربخشی برنامه های آموزشی مهندسی (MÜDEK) مورد تایید قرار گرفته است.

  رشته های دانشگاه یدی تپه ترکیه

  • پزشکی
  • دندانپزشکی
  • داروسازی
  • مهندسی پزشکی
  • فیزیوتراپی
  • پرستاری
  • ژنتیک و مهندسی زیستی
  • مهندسی تغذیه
  • روانپزشکی
  • مهندسی شیمی
  • روانشناسی
  • فلسفه
  • اقتصاد/
  • تاریخ
  • مشاوره روانشناختی
  • جامعه شناسی
  • معماری
  • مهندسی برق
  • روزنامه نگاری
  • مدیریت روابط عمومی
  • معماری داخلی
  • مهندسی سازه
  • عکاسی
  • نقاشی
  • خوشنویسی
  • تصویرسازی
  • علم تبلیغات و ارتباطات
  • رادیو
  • تلویزیون و سینما
  • زبان و ادبیات انگلیسی
  • روابط بین الملل
  • مدیریت گردشگری و هتلداری

   

  نمایی از محوطه سرسبز دانشگاه یدی تپه استانبول

  مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه یدی تپه

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  تبادل دانشجو در دانشگاه یدی تپه ترکیه

  دانشگاه یدی تپه ترکیه عضو برنامه تبادل دانشجو اراسموس با دانشگاه های برتر جهان به ویژه در اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا، چین، روسیه، آمریکای جنوبی می باشد. با استفاده از این شرایط تمامی دانشجویان ممتاز می توانند بدون هزینه و کاملا رایگان به مدت یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه های معتبر کشور های عضو اتحادیه مشغول به تحصیل شوند و تجربه تحصیلی خوبی را بدست آورند.

  دانشگاه یدی تپه دارای روابط متقابل و مشارکت های آکادمیک با بیش از 700 قرارداد همکاری با دانشگاه های معتبر بین المللی در استرالیا، روسیه، کانادا، آمریکای جنوبی و خاور میانه دارد.

  برای شرکت در بورسیه تبادل دانشجو اراسموس مقاطع کاردانی و کارشناسی باید دارای حداقل معدل 2/20 از 4 یا 58 از 100 باشند و همینطور برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری باید حداقل معدل 2/50 از 4 یا 65 از 100 باشد. دانشجویان در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، ارشد و دکترا باید سال اول را گذرانده باشند و از شرایط معدل و رزومه خوب برخوردار باشند.

  با استفاده از این روش دانشجویان می توانند تا 12 ماه در هر مقطع تحصیلی از این شرایط بهره مند شوند.

  ساحتمان پردیس اصلی دانشگاه یدی تپه استانبول
  دانشگاه یدی تپه یکی از برترین دانشگاه های خصوصی ترکیه

   پذیرش دانشگاه یدی تپه در مقاطع تحصیلات تکمیلی 

  متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه یدی تپه ترکیه را دارند، می توانند در دو آزمون GRE و ALES شرکت نمایند. آزمون آلس برای ورود دانشجویان ترکی زبان و اهل کشور ترکیه است. آزمون GRE آزمون اصلی برای پذیرش در دوره های تکمیلی دانشگاه یدی تپه می باشد و چه متقاضیان داخلی و چه خارجی می توانند از این طریق اقدام به تحصیل در این دانشگاه نمایند.

  نکته مهم! برای پذیرش در دوره کارشناسی ارشد ترجمه (انگلیسی و یا ترکی) مدارک کارشناسی و دیپلم به همراه ریز نمرات هر دو مقطع و برای دوره دکتری ترجمه (انگلیسی یا ترکی) مدارک دوره دبیرستان، کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات هر سه مقطع مورد نیاز است. همچنین برای پذیرش مقطع دکترا مدرک زبان تافل الزامی است.

  در صورت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان ترکی در دانشگاه یدی تپه ترکیه میتوانید در آزمون ALES شرکت کنید و همچنین به طور کلی چه به زبان انگلیسی و چه ترکی قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را داشته باشید، میتوانید در آزمون GRE شرکت کنید.

  نمایی از درب ورودی دانشگاه یدی تپه استانبول
  دانشگاه یدی تپه جزو 20 دانشگاه برتر ترکیه

  امکانات دانشگاه یدی تپه

  دانشگاه یدی تپه یکی از بزرگترین دانشگاه‌های خصوصی در ترکیه است و امکانات فراوانی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرارداده است. این دانشگاه امکان تحصیل همزمان در دو رشته را برای دانشجویان فراهم است. آموزش در این دانشگاه مطابق با جدیدترین روش ها و استانداردهای جهانی است.

  ۴۴ کلوپ دانشجویی مختلف برای دانشجویان وجود دارد و دانشجویان در هر زمینه ای که علاقه و استعداد داشته باشند می توانند مشغول به فعالیت شوند. مراکز تحقیقاتی متعدد از جمله مرکز تحقیق و کاربرد فناوری اطلاعات، مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مرکز تعالی سلول های بنیادی، تحقیقات چشم پزشکی، مرکز خدمات بهداشتی، مرکز تحقیقات فرهنگ، مرکز آرایشی و بهداشتی و … در این دانشگاه وجود دارد.

  از دیگر امکانات دانشگاه یدی تپه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهمانسراها
  • بیمارستان کوزیاتایی دانشگاه
  • بیمارستان کوشولو دانشگاه
  • کلینیک دندانپزشکی دانشگاه
  • آزمایشگاه بافت شناسی دانشگاه
  • دارای ۱۷۵ لابراتوار
  • ۴۶ کارگاه علمی
  • ۱۲ مرکز تحقیقاتی بهداشت و علوم اجتماعی
  • خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۴۲۵۰ نفر
  • ۴۴ باشگاه دانشجویی
  • استودیو رادیو و تلوزیون
  • ژنراتور های نوین با قدرت تولید یک میلیون وات برق
  • ۴۲ تیم ورزشی
  • بنیاد دانشگاهی با بیشترین مشارکت در مسابقات ورزشی
  • همکاری صنعتی با حدود ۴۵ شرکت مختلف

  خدمات دانشگاه یدی تپه

  خوابگاه دانشگاه یدی تپه

  درباره خوابگاه‌های دانشگاه یدی تپه، باید گفت که این دانشگاه دارای چندین خوابگاه برای دانشجویان خود است. این خوابگاه‌ها شامل اتاق‌های تک نفره و دونفره با امکانات کامل مانند اینترنت، سیستم گرمایش و سرمایش و غیره هستند. همچنین این خوابگاه‌ها به دانشجویان امکانات دیگری مانند سالن‌های ورزشی، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و غیره نیز ارائه می‌دهند.

  خوابگاه دانشجویی دانشگاه یدی تپه دارای ظرفیت  4250 دانشجو در پردیس آگوستوس 26 و آتاشهیر می باشد. امکانات داخل خوابگاهها شامل اتاق های دونفره، امکانات رفاهی نظیر سرویس بهداشتی،حمام اختصاصی، کمد، مبلمان، میز و صندلی برای هر دانشجو ، اینترنت شبانه روزی، وسایل غیرقابل اشتعال، یخچال و … می باشد.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳۷ رای

  نوشته های مشابه

  ‫6 دیدگاه ها

  1. با سلام شهریه دارو برای یدی تپه سال تحصیلی 2023-2024 ( 18500دلار ) درسته ؟
   شهریه دارد دانشگاه مدیپول کورس انگلیسی و کورس ترکی ، هر سایت یه قیمتی زده
   ممنون میشم مبلغ دقیق دارو مدیپول رو بفرمایید .

   1. سلام دوست عزیز به کاملا درست برای دانشگاه یدی تپه سال تحصیلی 2023 18 هزار و پانصد دلار، اما برای مدیپول با توجه به معدل فرق می کنه هر چه معدل شما بالاتر باشه بورسیه بیشتری دربافت خواهید کرد.

   1. سلام و دورود پانیا عزیز، از نیمه دوم بهمن هر سال ثبت نام دانشگاه یدی تپه شروع می شود. و با توجه به ظرفیت محدود پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه بهتر است از اویل شروع پذیرش دانشگاه یدی تپه برای ثبت نام خود اقدام بفرمایید.

   1. سلام و دورود آیناز عزیز، لطفا جهت استعلام وضعیت پذیرش دانشگاه یدی تپه با کارشناسان ما در آکادمی کرمی تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا